http://kariera.mk

Portesta në Durrës për teatrin, procedohen penalisht regjisori Budina dhe politikani Ferdinand Xhaferri

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 20:17 Policia e Durrësit nisi procedim penal në gjendje të lirë ndaj regjisorit Robert Budina dhe kryetarit të PD në Durrës, Ferdinand Xhaferri, pas protestës së organizuar...

Parti të re? Edmond Budina i përgjigjet Ramës: Nuk e vendosim ne, por populli! Këto protesta do çojnë ujë në mullirin e…

para 5 dite - BalkanWeb

Përfaqësuesi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Edmond Budina komentoi sot nga sheshi i protestës, deklaratat e kryeministrit Edi Rama se ai me të vëllanë do krijonin një parti të re, bashkë me Presidentin....

Durrës/ Mbledhja e firmave për rindërtimin e Teatrit Kombëtar, procedohen penalisht dy organizatorët

para 5 dite - Top Channel

DURRËS – Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë,  2 organizatorë të tubimit të një grupi qytetarësh në Durrës të cilët kanë mbledhur firma për rindërtimin e Teatrit Kombëtar. Nën hetim janë vënë –...

“Qeveria ka frikë nga populli”/ Edmond Budina i përgjigjet Ramës: Ne duam të sjellim një mundësi të re

para 5 dite - Standard

Përfaqësuesi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Edmond Budina komentoi sot nga sheshi i protestës, deklaratat e kryeministrit Edi Rama se ai me të vëllanë do krijonin një parti të re, bashkë me Presidentin....

Protesta e Aleancës për Teatrin në Durrës/ Mblidhen mbi 6 mijë firma për…

para 5 dite - Panorama

Ditën e sotme pranë “Pallatit të Kulturës” në qytetin e Durrësit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, mbajti një miting, gjatë të cilit u shtuan qindra firma, në Peticionin ku kërkohet të rindërtohet Teatri...

Protesta për Teatrin në Durrës, policia procedon Edmond Budinën dhe Ferdinand Xhaferrin

para 5 dite - Mapo

DURRËS – Regjisori Robert Budina dhe ish-deputeti i PD, Ferdinand Xhaferri janë proceduar penalisht në gjendje të lirë nga policia e Durrësit për organizimin e tubimit para Pallatit të Kulturës. Në një...

Protesta e tretë për Teatrin/ Budina thirrje: Do të mposhtim z. Rugaç, kemi videot!

para 5 dite - Shekulli

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një protestë në hyrje të pedonales për shembjen e Teatrit Kombëtar. Tani Teatri Kombëtar është shembur, por artistët dhe qytetarët kërkojnë që të mos fillojnë punimet...

“Mos punoni te Teatri ose do ketë përplasje civile”, deklarata e fortë në protestën e Aleancës

para 5 dite - Gazeta Shqip

Pedagogu Ervin Goci në fjalën e tij në protestën para pedonales tha se kërkojnë konsensus popullor për tu përgatitur për një protestë madhështore në emër të teatrit dhe republikës. Goci tha se SPAK duhet...

Protesta për Teatrin në Durrës, procedohen Robert Budina dhe Ferdinand Xhaferri

para 5 dite - ABC News

Artisti Robert Budina dhe kreu i PD në Durrës Ferdinand Dervishi janë proceduar nga Policia e Durrësit pas tubimit të organizuar pasditen e sotme për të mbledhur firmat për rindërtimin e Teatri. LEXO EDHE:...

Peticioni për Teatrin/ Ervin Goci: Sot në Durrës brenda 1 ore mblodhëm 6 mijë firma, nesër në Shkodër

para 5 dite - BalkanWeb

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6 mijë e 8 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në...

para 5 dite - Ora news

Pedagogu Ervin Goci në fjalën e tij në protestën para pedonales tha se kërkojnë konsensus popullor për tu përgatitur për një protestë madhështore në emër të teatrit dhe republikës. Goci tha se SPAK duhet...

Artistët: Pse SPAK-u nuk po vepron?

para 5 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një protestë në hyrje të pedonales. Pas protestës në Durrës, ku u mblodhën edhe firma për të ndërtuar teatrin aty ku ishte dhe sic ishte artistët u zhvendosën sërish...

Edmond Budina: Në 17 maj u vra demokracia, u vendos diktatura e mafies

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 19:17 Regjisori Edmond Budina nga qyteti i Durrësit i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të ngrihen për të rrëzuar qeverinë, e cila shembi Teatrin Kombëtar. Sipas Budinës,...

Parti politike nga Lëvizja për Teatrin? Budina: Rama aktor i dobët, sheh ëndrra me ankthe

para 5 dite - Mapo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit hedh poshtë pretendimet e kryeministrit Edi Rama se po formojnë një parti politike opozitare, pas protestave kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Regjisori Edmond Budina...

Ndërtimi i Teatrit ku ishte dhe siç ishte/ AMT mbledh 6 mijë firma në Durrës, nesër në Shkodër

para 5 dite - Syri

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6008 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Sipas tij, mbeshtetja qytetare ndaj Aleances...

Protesta kundër teatrit të ri në Durrës, policia: Procedohen në gjendje të lirë dy organizatorët

para 5 dite - BalkanWeb

Policia e Durrësit ka proceduar në gjendje të lirë dy organizatorë të protestës së zhvilluar pasditen e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër rindërtimit të teatrit të ri. Policia njofton se...

Dosja numër dy për Robert Budinën, këtë herë në procedim nga Policia e Durrësit

para 5 dite - Gazeta Shqip

Procedohet penalisht në gjendje të lirë nga policia e Durrësit regjisori Robert Budina dhe kreu lokal i PD-së Ferdinand Xhaferraj. Pasditen e së premtes Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkoi nga durrsakët...

“Në Durrës brenda 1 ore mblodhëm 6 mijë firma për rindërtimin e Teatrit”/ Pedagogu Goci: Nesër do të jemi në Shkodër

para 5 dite - Standard

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6 mijë e 8 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në...

Ndërtimi i Teatrit ku ishte, siç ishte/ AMT mbledh 6 mijë firma në Durrës, nesër peticioni në Shkodër

para 5 dite - Syri

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6008 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në Shkodër...

Protesta kundër teatrit të ri në Durrës, policia arreston dy organizatorë

para 5 dite - Standard

Policia e Durrësit ka proceduar në gjendje të lirë dy organizatorë të protestës së zhvilluar pasditen e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër rindërtimit të teatrit të ri. Njoftimi i policisë:...

Protesta e artistëve në Durrës, policia procedon Robert Budinën

para 5 dite - NOA

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë në qytetin e Durrësit, teksa u mblodhën edhe firma për rindërtimin e Teatrit Kombëtar. Pas përfundimit të tubimit, janë proceduar në gjendje të...

Rama vijon raprezaljet – Procedohen Robert Budina dhe Ferdinand Xhaferri se protestuan në Durrës

para 5 dite - Koha Jone

Regjisori Robert Budina dhe kryetari i PD në Durrës, Ferdinand Xhaferri janë proceduar në gjendje të lirë, pas protestës së organizuar në Durrës. Policia bën të ditur se ata akuzohen për “Organizim dhe...

Tubimi i Aleancës në Durrës për Teatrin, procedohen Robert Budina dhe Ferdinand Xhaferri

para 5 dite - Vizion Plus

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht në gjendje të lirë regjisorin Robert Budina dhe kreun e PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferri, si dy organizatorë të protestës së të premtes nga Aleanca për Mbrojtjen...

para 5 dite - Ora news

Regjisori Robert Budina dhe kryetari i PD në Durrës, Ferdinand Xhaferri janë proceduar në gjendje të lirë, pas protestës së organizuar në Durrës. Policia bën të ditur se ata akuzohen për "Organizim dhe...

Tubimi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit në Durrës, policia procedon Robert Budinën dhe Ferdinand Xhaferrin

para 5 dite - Panorama

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht në gjendje të lirë dy organizatorë të protestës së sotme në qytetin bregdetar të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Ata janë Robert Budina dhe Ferdinand Xhaferri...

Policia procedon Robert Budinën dhe Ferdinand Xhaferrin

para 5 dite - Syri

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht në gjendje të lirë dy organizatorë të protestës së sotme në qytetin bregdetar të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Ata janë Robert Budina dhe Ferdinand Xhaferri...

Dalin pamjet nga protesta/ Qindra qytetarë vazhdojnë të mblidhen….ja çfarë po ndodh në këto momente….

para 5 dite - Standard

Thirrja e Aleancës për Mbrojtjen për tu bashkuar këtë mbrëmje në zonën e ish-Teatrit Kombëtar, ka sensibilizuar me qindra qytetarë. Këta të fundit vazhdojnë të mblidhen, për të kundërshtuar ndërtimin tashmë...

VIDEO/ Protesta e thirrur nga Aleanca, vijon mbledhja e qytetarëve, ja çfarë po ndodh në këto moment

para 5 dite - Syri

Thirrja e Aleancës për Mbrojtjen për tu bashkuar këtë mbrëmje në zonën e ish-Teatrit Kombëtar, ka sensibilizuar me qindra qytetarë. Këta të fundit vazhdojnë të mblidhen, për të kundërshtuar ndërtimin tashmë...

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 5 dite - BalkanWeb

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

Gati për protestë: Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 5 dite - Albeu

Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh. Ndërkohë mësohet se është bllokuar qarkullimi te Pedonalja, ku edhe janë mobilizuar...

Aktivistët i bëjnë thirrje SPAK të arrestojë Erion Veliajn dhe Arbjan Maznikun

para 5 dite - NOA

Artistë, aktivistë, juristë dhe qytetarë të Tiranës u mblodhën sërish pranë Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsioni dhe Krimit të Organizuar, për të kërkuar hetime për shembjen e Teatrit Kombëtar. “Brenda...

Protestë në Durrës për Teatrin, Budina: Meta do shpërndajë Parlamentin nëse populli ngrihet i gjithi

para 5 dite - Mapo

Artistët dhe Shoqëria Civile zhvendosën në Durrës sot protestën për Teatrin Kombëtar. Regjisori dhe aktori Edmond Budina gjatë fjalës së tij i është referuar fjalës së kreut të shtetit Ilir Meta që tha...

Rindërtimi i Teatrit Kombëtar, dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin e Aleancës

para 5 dite - BalkanWeb

Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Nga video që siguron Balkanëeb duket se një grumbull njerëzish...

Nis grumbullimi i protestuesve për teatrin para ministrisë së Brendshme

para 5 dite - ABC News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka njoftuar mbajtjen e një proteste pasditen e sotme. Prej disa minutash ka nisur grumbullimi i protestuesve. Ndërkohë, gazetarja Xhensila Kodra raporton për abcnews.al...

Protesta e Teatrit/ Edmond Budina thirrje nga Durrësi: Mos kini më frikë, Presidenti do e shpërndajë parlamentin

para 5 dite - BalkanWeb

Regjisori dhe aktori Edmond Budina i ka bërë thirrje popullit nga Durrësi që mos ketë më frikë pasi Meta do e shpërndajë parlamentin. Budina citoi Presidentin se nëse populli ngrihet ai do e shpërndajë...

U vendos diktatura e mafies! Budina i vendosur: Mos kini më frikë, presidenti do e shpërndajë parlamentin…

para 5 dite - Standard

Regjisori dhe aktori Edmond Budina i ka bërë thirrje popullit nga Durrësi që mos ketë më frikë pasi Ilir Meta do e shpërndajë parlamentin. Budina citoi Presidentin se nëse populli ngrihet, ai do e shpërndajë...

Protesta e papritur/ Policia kapet në befasi, në pamundësi për të marrë masat e sigurisë

para 5 dite - Gazeta Shqip

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mblidhet pasditen e sotme për të mbajtur protestën e tretë brenda 6 ditëve nga prishja e godinës. Pas njoftimit të beftë, Policia e Shtetit ka marrë menjëherë masa...

Budina: Nëse ngrihemi të gjithë, Meta shpërndan parlamentin

para 5 dite - Syri

Regjisori dhe aktori Edmond Budina i ka bërë thirrje popullit nga Durrësi që mos ketë më frikë pasi Ilir Meta do e shpërndajë parlamentin. Budina citoi Presidentin se nëse populli ngrihet, ai do e shpërndajë...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thërret sot protestë në Tiranë

para 5 dite - Top Channel

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka thirru një tjetër protestë pasditen e sotme në kryeqytet. Mësohet se kjo protestë pritet të mbahet në orën 19:30 pranë hyrjes së pedonales në kryeqytet, aty ku më parë...

Protesta tek Teatri/ Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 5 dite - Standard

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

Thirrje nga Durrësi/ Budina: Mos kini më frikë, Presidenti do e shpërndajë parlamentin

para 5 dite - Syri

Regjisori dhe aktori Edmond Budina i ka bërë thirrje popullit nga Durrësi që mos ketë më frikë pasi Meta do e shpërndajë parlamentin. Budina citoi Presidentin se nëse populli ngrihet ai do e shpërndajë...

Budina thirrje nga Durrësi qytetarëve: Ngrijeni kokën se Meta do të shpërndajë Kuvendin

para 5 dite - Albeu

"Ky parlament është i paligjshëm. Duhet të shpërndahet. Presidenti e tha, meqenëse populli do të ngrihet i gjithi, Presidenti do e shpërndajë, prandaj mos kini frikë, ngrijeni kokën ..." Regjisori dhe...

Rindërtimi i Teatrit, dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin, Budina: Mos kini më frikë!

para 5 dite - Koha Jone

Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit para peticionit mbajti...

“Po rrethohet prona e teatrit”, Aleanca thërret protestë sot në mbrëmje

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 17:33 Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thirri një tjetër protestë sot në 19:30. Sipas tyre bashkia po rrethon zonen e tetarit dhe do fillojnë punimet. Aleanca njofton...

“Jetojmë për liri”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sërish në protestë: Duam drejtësi!

para 5 dite - Portalb

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një protestë tjetër mbrëmjen e sotme në orën 19:30, pranë hyrjes së pedonales. Me një shënim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, AMT-ja pretendon se sot...

“Presidenti do e shpërndajë parlamentin nëse populli…”, regjisori Edmond Budina thirrje nga Durrësi qytetarëve: Mos kini frikë, ngrijeni kokën

para 5 dite - Panorama

Regjisori dhe aktori Edmond Budina nga Durrësi ku Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvendosi sot protestën, i është referuar fjalës së kreut të shtetit Ilir Meta që tha se do e shpërndajë Parlamentin nëse...

Budina e bën fakt të kryer: Presidenti do e shpërndajë parlamentin, ta përmbysim këtë klikë të ndyrë

para 5 dite - Gazeta Shqip

Regjisori dhe aktori Edmond Budina i ka bërë thirrje popullit nga Durrësi që mos ketë më frikë pasi Meta do e shpërndajë parlamentin. Budina citoi Presidentin se nëse populli ngrihet ai do e shpërndajë...

Parti të re? Edmond Budina i përgjigjet Ramës: Nuk e vendosim ne, por populli

para 5 dite - Almakos

Përfaqësuesi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Edmond Budina komentoi sot nga sheshi i protestës, deklaratat e kryeministrit Edi Rama se ai me të vëllanë do krijonin një parti të re, bashkë me Presidentin....

Lëvizja e re nis turin në rrethe, Budina thirrje nga Durrësi: Të rrëzojmë qeverinë, Presidenti do shpërndajë Parlamentin

para 5 dite - Gazeta Tema

Regjisori Edmond Budina u ka bërë thirrje qytetarëve të Durrësit dhe gjithë Shqipërisë që të ngrihen për të rrëzuar qeverinë, sepse ajo sipas tij po përpiqet të përçajë popullin. Budina ka thënë përpara...

Budina thirrje qytetarëve që të ngrihen për të rrëzuar qeverinë/ Të bashkohemi që presidenti të shpërndajë Parlamentin…

para 5 dite - Standard

Nga Durrësi, regjisori Edmond Budina i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të ngrihen për të rrëzuar qeverinë, e cila shembi Teatrin Kombëtar. Sipas Budinës, nëse i gjithë populli ngrihet dhe bashkohet,...

Aktivisti paralajmëron “tubim madhështor”, sot në Durrës u mblodhën 6 mijë firma për rindërtimin e Teatrit

para 5 dite - Java News

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6 mijë e 8 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në...

Artistët mbledhin firma në Durrës, Budina: Ai që ka “duart akullore” ka shkatërruar Durrësin

para 5 dite - ABC News

Artistët kanë udhëtuar pasditen e sotme drejt qytetit të Durrësit për të ftuar qytetarët të hedhin firmën për rindërtimin e Teatrit aty ku ishte dhe ashtu siç ishte. Me dhjetëra qytetarë i janë bashkuar...

Peticioni për Teatrin/ Aleanca tubim sensibilizues në Durrës, fton qytetarët të firmosin

para 5 dite - BalkanWeb

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar mbledhjen e firmave për peticionin duke filluar nga Durrësi. BalkanWeb mëson se sot mbahet një tubim sensibilizues në Durrës, duke ftuar qytetarët të firmosin...

Në Durrës nis firmosja e peticionit për rindërtimin e Teatrit

para 5 dite - Vizion Plus

Sikundër ishte paralajmëruar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar me shpërndarjen e peticioneve në qytete për rindërtimin e godinës së Teatrit. Në Durrës janë mbledhur dhjetëra qytetarë që i janë...

para 5 dite - Ora news

Nga Durrësi, regjisori Edmond Budina i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të ngrihen për të rrëzuar qeverinë, e cila shembi Teatrin Kombëtar. Sipas Budinës, nëse i gjithë populli ngrihet dhe bashkohet,...

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30: Po rrethojnë Teatrin, nuk do lejojmë fillimin e punimeve

para 5 dite - BalkanWeb

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. NJOFTIMI NGA ALEANCA Vepra...

Aleanca mban protestën e 3-të tek Teatri, 90 minuta dhe asnjë incident, rezistenca vijon

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte...

“Nuk do lejojmë të fillojnë punimet”, thirret protesta e radhës te teatri

para 5 dite - Aktuale

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin...

Aleanca paralajmëron protestë urgjente në 19:30: Po rrethojnë truallin, s’do lejojmë fillimin e punimeve

para 5 dite - Mapo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit paralajmëron protestë urgjente sot në 19:30 pranë truallit të Teatrit Kombëtar. Në një njoftim të shpërndarë në rrjetet sociale, ATM thekson se Bashkia po rrethon tokën...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njofton protestë URGJENTE sot në Tiranë

para 5 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvillojë fillimisht një sot një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Fillimisht Aleanca ka ftuar qytetarët e Durrësit të firmosin...

Durrës/ Mblodhën firmat për rindërtimin e Teatrit, procedohen penalisht dy organizatorët

para 5 dite - Java News

DURRËS – Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë, 2 organizatorë të tubimit të një grupi qytetarësh në Durrës të cilët kanë mbledhur firma për rindërtimin e Teatrit Kombëtar. Nën hetim janë vënë –...

Aleanca për Teatrin paralajmëron sërish protestë sot: S’do lejojmë të fillojnë punimet

para 5 dite - Vizion Plus

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar zhvillimin e një proteste këtë të premte në orën 19:30. Këtë e ka bërë të ditur vetë Aleanca përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Facebook-ut. AMT pohoi...

“Duam drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë!”/ Aleanca paralajmëron protestë sot në 19:30

para 5 dite - Standard

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. NJOFTIMI NGA ALEANCA Vepra...

Aleanca për Teatrin dhe PD protestë në Durrës: Do protestojmë sot edhe te pedonalja

para 5 dite - Gazeta Tema

Mbrëmjen e sotme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një tubim në orën 19:30 te hyrja e pedonales që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. “ Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë...

para 5 dite - Ora news

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar protestë sot në orën 19:30. Protesta do të zhvillohet në hyrje te pedonales. "Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar...

Peticioni për Teatrin/ Aleanca tubim sensibilizues në Durrës, fton qytetarët të firmosin

para 5 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar mbledhjen e firmave për peticionin duke filluar nga Durrësi. Mësohet se sot mbahet një tubim sensibilizues në Durrës, duke ftuar qytetarët të firmosin peticionin...

Aleanca mban protestën e 3-të te Teatri, 90 minuta pa incidente

para 5 dite - Illyria

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, thirrje për protestë sot në 19:30

para 5 dite - Gazeta Tema

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit bëri thirrje për protestë ditën e sotme në orën 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, ato pretendojnë se autoritetet po rrethojnë pronën për të filluar...

Protestë e befasishme e Aleancës për Teatrin, sot në orën 19:30

para 5 dite - NOA

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i rikthehet protestave pas shembjes së Teatrit Kombëtar ditën e dielë. Edhe pse nuk ishte parashikuar më herët, është njoftuar përmes rrjeteve sociale një protestë sot në...

Kthesë e papritur/ Aleanca për Teatrin paralajmëron protestë në orën 19.30, çfarë po ndodh!

para 5 dite - Gazeta Shqip

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Njoftimi nga Aleanca për...

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30: Po rrethojnë pronën e Teatrit, nuk do lejojmë fillimin e punimeve

para 5 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet Ajo e konsideron këtë si...

Shembja e Teatrit, artistët shtrijnë protestat në rrethe, sot tubim në Durrës

para 5 dite - Mapo

DURRËS – Pas Tiranës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit shtrin protestat edhe në rrethe. Prej orës 17.00 të ditës së sotme, përpara Pallatit të Kulturës, në Durrës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit po mban...

Në orën 17.00, përpara Pallatit te Kultures, në Durres/ ‘Ta ndërtojmë Teatrin ku ishte, siç ishte’

para 5 dite - Standard

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbajë këtë pasdite një tubim të ngjashëm me atë të Tiranës, këtë herë në Durrës. Protesta do të mbahet në orën 17.00 përpara Pallatit të Kulturës, ku do të firmoset...

Ç’po ndodh në Tiranë? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njofton papritur protestë

para 5 dite - ABC News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka thirrur një protestë pasditen e sotme. Njoftimi i sotëm është bërë në mënyrë të papritur, vetëm pak orë para nisjes së protestës. Me anë të një njoftimi në faqen zyrtare,...

Firmos peticionin/ AMT tubim në Durrës: ‘Ta ndërtojmë Teatrin ku ishte, siç ishte’

para 5 dite - Syri

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbajë këtë pasdite një tubim të ngjashëm me atë të Tiranës, këtë herë në Durrës. Protesta do të mbahet në orën 17.00 përpara Pallatit të Kulturës, ku do të firmoset...

Aleanca për Teatrin thërret protestë në momente të fundit, për arsye se…

para 5 dite - Standard

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë. Vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin...

Protesta për Teatrin Kombëtar shtrihet edhe në qytetet e tjera. Ja çfarë njofton PD

para 5 dite - Panorama

Protesta për Teatrin Kombëtar do të shtrihet edhe në qytetet të tjera, ndërsa PD njofton se sot, në orën 17:00, në Durrës, Aleanca për Teatrin do të mbajë një tubim sensibilizues për situatën krijuar....

Gati protesta për Teatrin/ “Tkurren” policët, vetëm 100 efektivë në terren

para 5 dite - Almakos

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

Aleanca për Teatrin thërret protestë në minutën e fundit

para 5 dite - Syri

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë. Vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin...

E FUNDIT/ Lëvizje të reja tek trualli, thirret protestë urgjente në Tiranë

para 5 dite - Albeu

Pavarësisht se nuk pritej, Aleanca për Teatrin ka thirrur në protestë pasditën e sotme qytetarët. Arsyeja për këtë protestë emergjentë e cila pritet të zhvillohet tek sheshi para pedonales në Tiranë, është...

Parti të re? Edmond Budina i përgjigjet Ramës: Nuk e vendosim ne, por populli!

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Përfaqësuesi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Edmond Budina, komentoi sot nga sheshi i protestës, deklaratat e kryeministrit Edi Rama se ai me Robert Budinën do krijonin një parti të re, bashkë me Presidentin....

Lëvizja e re merr krah nga Meta, Budina thirrje nga Durrësi: Eja protestojmë, Presidenti do shpërndajë parlamentin

para 5 dite - Java News

Regjisori dhe aktori Edmond Budina i ka bërë thirrje popullit nga Durrësi që mos ketë më frikë pasi Meta do e shpërndajë parlamentin. Budina citoi Presidentin se nëse populli ngrihet ai do e shpërndajë...

Peticioni për Teatrin/ Ervin Goci: Sot në Durrës brenda një ore mblodhëm gjashtë mijë firma, nesër në Shkodër

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Pedagogu Ervin Goci, gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit në Tiranë, ka thënë se në Durrës janë mbledhur mbi 6 mijë firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se, nesër do...

Protesta kundër teatrit të ri në Durrës, policia: Procedohen në gjendje të lirë dy organizatorët

para 5 dite - LajmiFundit

Policia e Durrësit ka proceduar në gjendje të lirë dy organizatorë të protestës së zhvilluar pasditen e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër rindërtimit të teatrit të ri. Policia njofton se...

Protesta kundër teatrit të ri në Durrës, policia: Procedohen në gjendje të lirë dy organizatorët

para 5 dite - LajmiFundit

Policia e Durrësit ka proceduar në gjendje të lirë dy organizatorë të protestës së zhvilluar pasditen e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër rindërtimit të teatrit të ri. Policia njofton se...

Protesta kundër teatrit të ri në Durrës, policia: Procedohen në gjendje të lirë dy organizatorët

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Policia e Durrësit ka proceduar në gjendje të lirë dy organizatorë të protestës së zhvilluar pasditen e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundër rindërtimit të teatrit të ri. Policia njofton se...

Çfarë po ndodh në Tiranë dhe Durrës? Protestë e papritur nga Aleanca për Teatrin ditën e sotme

para 5 dite - Java News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Ajo e konsideron këtë si...

Rikthehet protesta tek Teatri/ Sot në 19:30: Nuk do lejojmë fillimin e ndërtimeve

para 5 dite - Almakos

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Ajo e konsideron këtë si...

Çfarë po ndodh në Tiranë? Protestë e papritur nga Aleanca për Teatrin ditën e sotme

para 5 dite - Java News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Ajo e konsideron këtë si...

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja

para 5 dite - LajmiFundit

TIRANA Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja...

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

Rindërtimi i Teatrit Kombëtar, dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin e Aleancës

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Një grumbull njerëzish zënë radhën për të firmosur peticionin....

“Nuk do lejojmë të fillojnë punimet”, thirret protesta e radhës te teatri

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit nis turin në Shqipëri, ja ç’do të ndodhë

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvillojë sot një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aleanca fton qytetarët e Durrësit të firmosin peticionin për rindërtimin...

Firmos peticionin/ AMT tubim në Durrës: ‘Ta ndërtojmë Teatrin ku ishte, siç ishte’

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbajë këtë pasdite një tubim të ngjashëm me atë të Tiranës, këtë herë në Durrës. Protesta do të mbahet në orën 17.00 përpara Pallatit të Kulturës, ku do të firmoset...

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30: Nuk do lejojmë fillimin e punimeve

para 5 dite - LajmiFundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. NJOFTIMI NGA ALEANCA loading......

Aleanca për Teatrin thërret protestë në minutën e fundit

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë. Vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin...

Aleanca për Teatrin e zhvendos protestën në SPAK: Burg për Veliajn

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 15:24 Aleanca për Teatrin ka protestuar këtë të enjte përballë godinës së prokurorisë së posaçme(SPAK) dhe ka kërkuar burgosjen e kryebashkiakut të Tiranës Veliaj e nënkryetarit...

Protestë për teatrin te SPAK/ Aleanca kërkon hetime për shembjen e ndërtesës

para 6 dite - Top Channel

Vatra e protestës vijuese te Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos para godinës se Prokurorise se Posacme SPAK. Artistët, aktivistët dhe qytetarët dorëzuan gjithashtu një shkresë te tretë ku kërkuan...

“Aleanca” protestë para SPAK për shembjen e Teatrit: Arrest me burg për Veliajn dhe Maznikun

para 6 dite - Standard

Pas protestës së zhvilluar në shesh, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është zhvendosur para Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Protestuesit kanë kërkuar nga kjo prokurori të vendosë sekuestro mbi sheshin...

para 6 dite - Ora news

Pas protestës së zhvilluar në shesh, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është zhvendosur para Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Protestuesit kanë kërkuar nga kjo prokurori të vendosë sekuestro mbi sheshin...

“Aleanca për Teatrin” protestë përpara SPAK

para 6 dite - Medial

TIRANË, 21 maj/MEDIAL/-Anëtarë të “Aleancës për Teatrin” protestuan sot përpara Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar (SPAK), ku kërkuan vijimin e hetimeve lidhur me shembjen...

Teatri/ Kalaja: Të arrestohet Veliaj dhe Mazniku

para 6 dite - Top Channel

Nga protesta për Teatrin Kombëtar para SPAK, aktivistja dhe avokatja Ardiana Kalaja i bëri thirrje këtij institucioni të ri të drejtësisë që të arrestojë kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj dhe nënkryetarin,...

“Do kërkojmë hetim për tentativën për vrasje të artistëve”, Budina flet për përshkallëzimin e protestave

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 11:32 Regjisori Robert Budina nga protesta para SPAK-ut në Tiranë, ka bërë me dije se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të kërkojë hetim për tentativën për...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkon arrestimin e Veliajt dhe Maznikut

para 6 dite - Klan

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkon arrestimin e Veliajt dhe Maznikut Pas dy protestave të mbajtura para godinës së Teatrit Kombëtar, sikurse u njoftua dje, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit paraditen...

Juristja e Aleancës për Teatrin thirrje SPAK: Arrestoni Veliajn dhe Maznikun për shpërdorim e korrupsion. Bllokoni dosjen!

para 6 dite - BalkanWeb

Aktivistja dhe avokatja Ardiana Kalaja nga protesta për Teatrin Kombëtar para SPAK i bëri thirrje këtij institucioni të ri të drejtësisë që të arrestojë kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj dhe nënkryetarin,...

Protesta zhvendoset në SPAK, aktivistët: Pati tentativa për vrasje, burg për Veliajn dhe Maznikun

para 6 dite - Shekulli

Protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ditën e sotme është zhvendosur përpara Prokurorisë së Posaçme, SPAK. Artistët dhe aktivistët kanë kërkuar që sa më parë të fillojnë hetimet për shembjen e papritur...

“Rrethojeni si vend krimi”, Aleanca bën 4 padi në SPAK ndaj ministrave dhe zyrtarëve (emrat)

para 6 dite - Gazeta Shqip

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar katër kallëzime penale në SPAK sa i përket prishjes së Teatrit Kombëtar. Juristja Adriana Kalaja u shpreh se në ditët në vijim do të depozitohen në SPAK edhe...

Aktivistja e teatrit: 4 kallëzimet që po përgatisim për Veliajn, Lleshajn dhe Veliun

para 6 dite - Mapo

Juristja Adriana Kalaja u shpreh se në ditët në vijim do të depozitohen në SPAK edhe 4 kallëzime të tjera. Paditë do ngrihen ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj dhe zëvendësit të tij Arbjan Mazniku. “ Të...

Aleanca për Teatrin nuk ndalet, protestë para SPAK: Hetoni tentativën e vrasjes së artistëve

para 6 dite - BalkanWeb

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, por të mbështetur...

Budina: Do kërkojmë hetim për tentativën në vrasje të artistëve mëngjesin e shembjes së Teatrit

para 6 dite - Albeu

Regjisori Robert Budina ka thënë në protestën para SPAK-ut, se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të kërkojë hetim për tentativën për vrasjen e artistëve në momentin e shembjes së Teatrit Kombëtar....

Protestë përpara SPAK, Aleanca: Shembja e teatrit tentativë për vrasje

para 6 dite - ABC News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka nisur protestën në ambientet e SPAK duke kërkuar që Prokuroria të hetojë sa më parë për shembjen e teatrit. Regjisori Robert Budina u shpreh vendimi për shembjen e teatrit...

Aktivistja e Teatrit: 4 kallëzimet që po përgatisim për Veliajn

para 6 dite - Koha Jone

Juristja Adriana Kalaja, nga protesta para SPAK-ut, u shpreh se në ditët në vijim do të depozitohen në SPAK edhe 4 kallëzime të tjera. “Të arrestohen Erion Veliaj dhe Arbi Mazniku. Nuk duhet të lejojmë...

Aleanca sot në 11:00 para SPAK

para 6 dite - RTK

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar çështjen në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar (SPAK)....

“Mos e çoni popullin në përplasje”/ Budina bën paralajmërimin e fortë

para 6 dite - Gazeta Shqip

Robert Budina u shpreh para godinës së SPAK-ut, se beteja e tyre do të vijojë deri në fund. Ai i kërkoi SPAK-ut që të mos e çojë popullin në përplasje. Nëse nuk ka rezultate nga SPAK, Budina tha se në...

Juristja e Aleancës për Teatrin, thirrje SPAK: Arrestoni Veliajn dhe Maznikun!

para 6 dite - Syri

Aktivistja dhe avokatja Ardiana Kalaja nga protesta për Teatrin Kombëtar para SPAK i bëri thirrje këtij institucioni të ri të drejtësisë që të arrestojë kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj dhe nënkryetarin,...

Shembja e Teatrit/ Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë çështjen

para 6 dite - Top Channel

Ervin Kondili do të jetë prokurori i SPAK që do të hetojë çështjen e shembjes së Teatrit. Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar...

para 6 dite - Ora news

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit e zhvendosi sot protestën para SPAK. Përfaqësuesit e aleancës thanë se simbolika e kësaj proteste është mbështetja dhe inkurajimi i prokurorëve të SPAK për të vepruar një...

Protestë për Teatrin te SPAK: Hetim për tentativë vrasje të artistëve

para 6 dite - NOA

Përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe ata të shoqërisë civile kanë protestuar ditën e sotme te prokuroria e Posaçme, e njohur ndryshe si SPAK, duke kërkuar zbardhjen e shembjes së Teatrit...

Aleanca protestë tek SPAK-u, Budina: Kallëzim penal për ”Tentativë për vrasje”

para 6 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, në një protestë të zhvilluar para SPAK-ut, bëri me dije se kanë bërë kallëzim penal për ”Tentativë për vrasje”. Përfaqësues të Aleancës, por të mbështetur dhe nga qytetarë,...

Budina: SPAK të hetojë tentativën e vrasjes së artistëve

para 6 dite - Syri

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, të mbështetur...

Humbën betejën për shpëtim, aktivistët synojnë “ringjalljen” e teatrit në Shqipëri

para 6 dite - Kallxo

Gati një javë pasi ndërtesa e vjetër e Teatrit Kombëtar në Shqipëri u rrënua në mëngjesin e hershëm të së dieles, mes protestash e dhunës, qytetarët kanë nisur një peticion për ta rindërtuar godinën në...

Nuk ndalet Aleanca për Teatrin, protestë në shi para SPAK: Hetoni tentativën e vrasjes së artistëve

para 6 dite - Standard

Ashtu siç lajmeroi diten e djeshme, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, por...

“Do kërkojmë hetim për tentativën për vrasje të artistëve”, Budina flet për përshkallëzimin e protestave: Një revoltë në të gjithë Shqipërinë…

para 6 dite - Panorama

Regjisori Robert Budina nga protesta para SPAK-ut në Tiranë, ka bërë me dije se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të kërkojë hetim për tentativën për vrasjen e artistëve. Budina tha se disponojnë...

Artistët protestë te SPAK: Shembja e Teatrit ishte tentativë për vrasje

para 6 dite - Mapo

Artistët kanë protestuar ditën e sotme pranë SPAK, ku kërkojnë që ky institucion të zbardhë të vërtetën për prishjen e Teatrit Kombëtar. Regjisori Robert Budina u shpreh se SPAK duhet të hetoj për tentative...

SPAK nis zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar, caktohet prokurori i çështjes

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 9:42 Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka nisur zyrtarisht hetimet për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Prokurori i çështjes është caktuar Ervin Kondili, i cili ka bashkuar...

Artistët protestë tek SPAK-u, Budina: Kallëzim penal për ”Tentativë për vrasje”

para 6 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, në një protestë të zhvilluar para SPAK-ut, bëri me dije se kanë bërë kallëzim penal për ”Tentativë për vrasje”.

Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë shembjen e Teatrit, dosja me gjithë kallëzimet e Aleancës prej dhjetorit

para 6 dite - BalkanWeb

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit me prokuror të çështjes Ervin Kondilin. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se të gjitha kallëzimet...

SPAK nis zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit, sekuestrohen dokumentet e Bashkisë

para 6 dite - Gazeta Shqip

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit me prokuror të çështjes Ervin Kondilin. Raportohet se Kondili ka bashkuar dy kallëzimet e Aleancës për Mbrojtjen...

Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë shembjen e Teatrit Kombëtar

para 6 dite - Koha Jone

Ervin Kondili do të jetë prokurori i SPAK që do të hetojë çështjen e shembjes së Teatrit. Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar...

Aleanca sot në 11:00 para SPAK

para 6 dite - Top Channel

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar çështjen në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar (SPAK)....

SPAK nis hetimet për shembjen e Teatrit, sekuestrohen dokumentet

para 6 dite - NOA

Prokuroria e posaçme antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK, ka nisur hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar. Çështja po hetohet nga prokurori Edvin Kondili, i cili ka sekuestruar dokumentet e Bashkisë...

Në 24 orë mblidhen 13 mijë firma për Teatrin, sot protesta zhvendoset para SPAK-ut

para 6 dite - Shekulli

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi dje protestën e radhës, tre ditë pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Ndërkaq u iniciua një peticion ku në 24 orë u mblodhën plotë 13 mijë firma, e ku kërkohet...

Aleanca paraqiti në SPAK kallëzimet që prej dhjetorit, caktohet prokurori që do të hetojë shembjen e Teatrit (EMRI)

para 6 dite - Panorama

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion (SPAK) ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar. “Panorama” ka mesuar se prokuror i çështjes hetimore eshte perzgjedhur, Ervin Kondili. Të gjitha...

SPAK nis hetimet për prishjen e Teatrit, sekuestrohen dokumentet e Bashkisë, ja kush është prokurori që merr në dorë dosjen

para 6 dite - Standard

SPAK ka nisur zyrtarisht hetimet lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Edvin Kondili do të jetë prokurori që do të hetoj kallëzimin e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit në SPAK, i cili zyrtarisht ka nisur...

SPAK nis hetimet, prokuroria sekuestron dokumentat për shembjen e teatrit

para 6 dite - ABC News

SPAK ka nisur hetimet për shembjen e godinës së teatrit kombëtar. Burime për ABC News kanë njoftuar se Prokurori i çështjes Edvin Kondili ka sekuestruar dokumentet nga Bashkia Tiranë për procedurën e ndjekur...

para 6 dite - Ora news

Plot 13 mijë firma janë arritur të mblidhen brenda 24 orëve të fundit për peticionin që kërkon rindërtimin e Teatrit Kombëtar ku ishte dhe si ishte. Dje Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ishte sërish në...

SPAK nis hetimet për prishjen e Teatrit, prokurori që do ketë në dorë dosjen

para 6 dite - Mapo

SPAK ka nisur zyrtarisht hetimet lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar me një vendim të dyshimtë nga ana e Bashkisë së Tiranës. Edvin Kondili do të jetë prokurori që do të hetoj kallëzimin e Aleancës për...

SPAK nis zyrtarisht hetimet, prokuroria sekuestron dokumentat për shembjen e teatrit

para 6 dite - ABC News

SPAK ka nisur hetimet për shembjen e godinës së teatrit kombëtar. Burime për ABC News kanë njoftuar se Prokurori i çështjes Ervin Kondili ka sekuestruar dokumentet nga Bashkia Tiranë për procedurën e ndjekur...

SPAK nis hetimet për prishjen e Teatrit, kush është prokurori që merr në dorë dosjen

para 6 dite - Syri

SPAK ka nisur zyrtarisht hetimet lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar me një vendim të dyshimtë nga ana e Bashkisë së Tiranës, e cila sipas disa ekspertëve ka vendosur për një pronë që nuk e ka pasur...

Budina: SPAK të hetojë tentativën e vrasjes së artistëve

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, të mbështetur...

Budina: Do kërkojmë hetim për tentativën në vrasje të artistëve mëngjesin e shembjes së Teatrit

para 6 dite - Tetova Sot

Regjisori Robert Budina ka thënë në protestën para SPAK-ut, se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të kërkojë hetim për tentativën për vrasjen e artistëve në momentin e shembjes së Teatrit Kombëtar....

Aleanca për Teatrin vijon protestën para SPAK: Kërkojmë hetim për veprën penale “Tentativë për vrasje”, pasi…

para 6 dite - Java News

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, por të mbështetur...

Kërkohet drejtësi, protesta zhvendoset sot te SPAK

para 6 dite - Mapo

Protesta e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit do të zhvendoset sot para SPAK, ku më herët është depozituar njëkallëzim penal për shembjen e teatrit. Akuzat bien kryesisht mbi Kryeministrin Rama dhe KryebashkiakunVeliaj,...

Aleanca për Teatrin protestë para SPAK: Hetoni tentativën e vrasjes së artistëve

para 6 dite - LajmiFundit

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, por të mbështetur...

Shembja e TK/ SPAK nis zyrtarisht hetimet, Prokurori sekuestron dokumentet

para 6 dite - Java News

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka nisur zyrtarish hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ervin Kondili është caktuar prokuror i çështjes. Mësohet se Kondili ka nisur nga puna dhe ka sekuestruar...

Shembja e Teatrit/ Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë çështjen

para 6 dite - 24 ore

Ervin Kondili do të jetë prokurori i SPAK që do të hetojë çështjen e shembjes së Teatrit. Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar...

Shembja e Teatrit, SPAK nis hetimet, kush është prokurori që merr në dorë dosjen, sekuestrohen dokumentet e Bashkisë

para 6 dite - Gazeta Telegraf

SPAK ka nisur zyrtarisht hetimet lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar me një vendim të dyshimtë nga ana e Bashkisë së Tiranës, e cila sipas disa ekspertëve ka vendosur për një pronë që nuk e ka pasur...

SPAK nis hetimet për prishjen e Teatrit Kombëtarë, kush është prokurori që merr në dorë dosjen

para 6 dite - LajmiFundit

SPAK ka nisur zyrtarisht hetimet lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar me një vendim të dyshimtë nga ana e Bashkisë së Tiranës, e cila sipas disa ekspertëve ka vendosur për një pronë që nuk e ka pasur...

Besa Kokëdhima firmos peticionin për rindërtimin e teatrit siç ishte

para 7 dite - Top Channel

Në protestës e zhvilluar ditën e sotme nga Aleanca për Teatrin e cila zgjati rreth dy orë, ka qenë e pranishme edhe këngëtarja Besa Kokëdhima. Ajo ka nënshkruar peticionin për të rindërtuar teatrin siç...

“Qytet më qytet për të mbledhur firma”/ Budina: Nesër në 11:00 te Prokuroria

para 7 dite - Vizion Plus

Regjisori Robert Budina lajmëroi se protesta e radhës do të mbahet të enjten në orën 11:00 para SPAK për të filluar hetimet për vendimin e këshillit bashkiak për rindërtimin e Teatrit Kombëtar. Ai tha...

Këngëtarja shqiptare firmos peticionin për rindërtimin e teatrit siç ishte

para 7 dite - GazetaBlic

Në protestës e zhvilluar ditën e sotme nga Aleanca për Teatrin e cila zgjati rreth dy orë, ka qenë e pranishme edhe këngëtarja Besa Kokëdhima. Ajo ka nënshkruar peticionin për të rindërtuar teatrin siç...

Protesta e tretë për shembjen e Teatrit/ Mblidhen në bulevard qytetarët

para 7 dite - Vizion Plus

Këtë të mërkurë zhvillohet protesta e tretë që pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë mbledhur artistë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë. Një nga kerkesat e...

Peticion për rindërtimin e Teatrit Kombëtar, firmat mblidhen në Bulevard

para 7 dite - NOA

Krahas protestës që do mbahet në Bulevard, ka nisur edhe mbledhja e firmave për një peticion për rindërtimin e Teatrit Kombëtar. Shumë qytetarë i janë bashkuar kësaj nisme duke kryer edhe procedurat përkatëse....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK