http://kariera.mk

Rama: Gati të ulem në tryezë me opozitën me ‘karta’ te hapura

para 4 dite - Shprehja

loading... Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur...

Lulzim Basha: Arrestoni Edi Ramën, duhet të shkojë në burg!

para 4 dite - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se Edi Rama duhet të ndëshkohet për abuzimet e shumta sipas tij që ka bërë në shtatë vjet qeverisje dhe duhet të shkojë në burg bashkë me shumë zyrtarë...

“Rama gënjen kur thotë se nuk ka pasur dijeni për platformën e presidentit”/ Basha: Kryeministri duhet të përfundojë në qeli

para 5 dite - Standard

Në një intervistë në ABC News, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se nuk ka asnjë shans që ai të bëjë marrëveshje me Edi Ramën. Pjesë nga intervista Lulzim Basha: Strategjia e tensionit...

Basha: Vendit nuk i duhet një marrëveshje me Ramën, por çuarja e tij në qeli

para 5 dite - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se nuk ka asnjë shans që ai të bëjë marrëveshje me Edi Ramën. Në një intervistë në ABC News, Basha u shpreh se thashethemet për marrëveshje i interesojnë...

Platforma me 14 pika e Metës, Basha tregon detaje nga takimi me Presidentin

para 5 dite - Panorama

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben vendit, i duhet të...

Basha: Presidenti më njohu me platformën për integrimin javën e parë të prillit

para 5 dite - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në një intervistë për “ABC News” se me platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe ngërçin politik është njohur gjatë javës së parë të muajit prill. Ai...

Basha: Gënjeshtër e madhe e Edi Ramës për platformën e Presidentit

para 5 dite - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në një intervistë për “ABC News” se me platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe ngërçin politik është njohur gjatë javës së parë të muajit prill. Ai...

Basha: Nuk ka asnjë marrëveshje dhe komunikim me Ramën, do ketë vetëm ndëshkim për të

para 5 dite - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mohoi nga studio e Abc Neës të ketë një marrëveshje mes tij dhe Edi Ramës si edhe premtoi që do të ketë ndëshkim të tij që e keqja të mos përsëritet. Pyetje:...

Basha i vendosur: S’ka marrëveshje me Ramën, marrëveshja është me popullin…

para 5 dite - Standard

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur...

Basha: S’ka marrëveshje me Ramën, të shkojmë sa më shpejt në zgjedhje

para 5 dite - Mapo

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur...

Marrëveshje me Ramën?/ Basha: Nuk i shërben të mirës së vendit! Kam marrëveshje me popullin…

para 5 dite - Syri

Gjatë një interviste pasditen e sotme, kryedemokrati Lulzim Basha tha se ulja në një tryezë me Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i...

Lulzim Basha: Në Parlament janë mbledhur gjithë plehrat e kombit, mungojmë ne

para 5 dite - Gazeta Tema

Lulzim Basha thotë se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben vendit, i duhet të shkojë një...

Reforma Zgjedhore, Kryemadhi: LSI me qëndrim të njëjtë si PD

para 5 dite - Top Channel

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar duke shprehur qëndrimin e njëjtë me kryetarin e PD-së Lulzim Basha në lidhje me vijimin e reformës zgjedhore. Sipas saj, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka...

A ka marrëveshje me kryeministrin? Ja si përgjigjet kryetari i PD, Basha: Në Parlament janë gjithë plehrat e kombit, ulja në një tryezë me Ramën…

para 5 dite - Panorama

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben vendit, i duhet të...

Basha: Nuk ka marrëveshje me Ramën, do shkojmë sa më parë drejt kutive të votimit

para 5 dite - ABC News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur...

Ralf Gjoni nxjerr emrat: Jam i zhgënjyer nga Meta, po fshihet pas fustanit të Bashës

para 5 dite - Albeu

Deputeti Ralf Gjoni ishte i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun” në Fax News ku foli në lidhje me Reformën Zgjedhore. Gjoni tha se opozita parlamentare ka kontribuar për kauzën e ndryshit...

Ambasadorët e SHBA dhe BE: Reforma në Drejtësi nuk preket

para 5 dite - RTK

Në Shqipëri, duket se janë riaktivizuar përpjekjet për të prekur dhe ndërhyrë në reformën në Drejtësi. Të enjten në mbrëmje në një mesazh në Twitter ambasadorja amerikane Yuri Kim shkruante se “shpresoj...

Lulzim Basha: Arrestoni Edi Ramën, duhet të shkojë në burg!

para 4 dite - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se Edi Rama duhet të ndëshkohet për abuzimet e shumta sipas tij që ka bërë në shtatë vjet qeverisje dhe duhet të shkojë në burg bashkë me shumë zyrtarë...

Platforma e Metës me 14 pika, ambasada e SHBA-ve: E kemi marrë që më datë 8 prill

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 18:02 Ambasada Amerikane konfirmon se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur nga Euronews Albania, selia diplomatike...

Ambasadorja amerikane në Tiranë: Shqipëria të jetë një aleat i aftë i ShBA-ve

para 5 dite - MRT

Ambasadorja amerikane, Juri Kim, i ka drejtuar një mesazh të prerë politikës shqiptare, duke i kërkuar të lërë mënjanë pazaret për reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore. Ambasadorja amerikane, Juri Kim,...

Fitorja e parë diplomatike e ambasadores Yuri Kim

para 5 dite - Gazeta Tema

Mero Baze Rikthimi I opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore dhe neutralizimi I përpjekjeve të Ilir Metës për të shkëmbyer Reformën Zgjedhore me “reformimin” e Reformës për Drejtësi është fitorja e parë...

Reagon Ambasada Amerikane: “E kemi marrë propozimin e Presidentit”

para 5 dite - Standard

Ambasada Amerikane në Tiranë ka konfirmuar sot se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur nga Euronews Albania, selia diplomatike më e rëndësishme...

Ambasada e SHBA konfirmon lajmin e Syri.net: Platformën e morëm më 8 prill

para 5 dite - Syri

Ambasada Amerikane ka konfirmuar për Fax News se ka marrë platformën me 14 pika të presidentit Ilir Meta, që ai iu ka prezantuar forcave politike. “E kemi marrë platformën me datën 8 prill” - ka konfirmuar...

Ambasadorja amerikane në Tiranë: Shqipëria të jetë një aleat i aftë i ShBA-ve

para 5 dite - Flaka

Ambasadorja amerikane, Juri Kim, i ka drejtuar një mesazh të prerë politikës shqiptare, duke i kërkuar të lërë mënjanë pazaret për reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore. “SHBA duan të njëjtën gjë që populli...

Në fokus një marrëveshje tjetër me Ramën? Ja si përgjigjet Basha

para 5 dite - Java News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur...

Rama: Gati të ulem në tryezë me opozitën me ‘karta’ te hapura

para 5 dite - Flaka

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin...

Kryemadhi: Shembja e Teatrit provokim i Ramës për të na larguar nga tryeza e zgjedhores

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 16:17 Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shprehet se prioriteti kryesor është reforma zgjedhore dhe përfundimi i saj sa më parë. Kryemadhi shkruan se shembja e Teatrit...

Në foksu një marrëveshje tjetër me Ramën? Ja si përgjigjet Basha

para 5 dite - Java News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur...

Platforma e Presidentit për integrimin, Ambasada Amerikane konfirmon: E kemi marrë propozimin e Metës

para 5 dite - NOA

Ambasada amerikane konfirmon për Euronews Albania se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur nga Euroneës Albania, selia diplomatike më e rëndësishme...

Ambasada e SHBA: “E kemi marrë propozimin e Presidentit”

para 5 dite - Koha Jone

Ambasada Amerikane në Tiranë ka konfirmuar sot se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur nga Euronews Albania, selia diplomatike më e rëndësishme...

Rudina Hajdari: Vlerësoj vendimin e Bashës për t’u kthyer në tryezë, të ndryshojmë sistemin

para 5 dite - ABC News

Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore Rudina Hajdari ka përshëndetur vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për t’u rikthyer në tryezën për Reformën Zgjedhore. Hajdari thotë se tashmë duhet...

Zotimi i Bashës për ‘Zgjedhoren’/ Hajdari: E vlerësoj që rikthehet në Këshillin Politik, por duhet konsensus për ndryshimin e sistemit

para 5 dite - BalkanWeb

Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson vendimin e Bashkës për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik dhe e cilëson si diçka pozitive. Por për Hajdarin nuk mjafton....

Ambasada e SHBA reagon pas 45 ditësh/ ‘E kemi marrë propozimin e Metës’

para 5 dite - Standard

Ambasada amerikane konfirmon për Euronews Albania se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur nga Euronews Albania, selia diplomatike më e rëndësishme...

Sistemi danez i propozuar nga SHBA, ekspertët: Hapen listat, pro të vegjëlve

para 5 dite - Panorama

MARIGLEN KUME/ Ekspertët zgjedhorë e konsiderojnë sistemin danez të sugjeruar nga ambasada e SHBA-së te Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore, si të ndershëm dhe më afër realitetit të vullnetit të shprehur...

Ambasada e SHBA reagon pas 45 ditësh/ ‘E kemi marrë propozimin e Metës’

para 5 dite - Syri

Ambasada amerikane konfirmon për Euronews Albania se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur nga Euronews Albania, selia diplomatike më e rëndësishme...

Rikthimi i Bashës te “Zgjedhorja”, Hajdari: E vlerësoj gatishmërinë, të arrijmë rezultate nga kjo tryezë

para 5 dite - Gazeta Tema

Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson vendimin e Bashkës për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik dhe e cilëson si diçka pozitive. Por për Hajdarin nuk mjafton....

Reforma Zgjedhore do vijojë, debatet

para 5 dite - Medial

TIRANË, 22 maj/MEDIAL/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot se opozita do të vijojë të ulet në tryezën e reformës zgjedhore “Loja e Edi Ramës me shpresën se duke shkatërruar Teatrin...

Rudina Hajdari vlerëson gatishmërinë e Bashës për përfundimin e Reformës Zgjedhore

para 5 dite - Vizion Plus

Rudina Hajdari ka vlerësuar vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik. Në një reagim në “Twitter”, deputetja e opozitës parlamentare e konsideron një veprim...

Basha: Presidenti më njohu me platformën për integrimin javën e parë të prillit

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në një intervistë  se me platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe ngërçin politik është njohur gjatë javës së parë të muajit prill. Ai shtoi se Edi...

Rama: Nuk kam marrë platformë me 14 pika. Reagon Meta

para 5 dite - Medial

TIRANË, 22 maj/MEDIAL/ “Që unë s’gënjej Ilir Meta e ka shkruar vetë, se unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, duke...

Rama: Përshëndes kthimin e opozitës në reformën zgjedhore, shpresoj ta mbyllim procesin

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 15:35 Kryeministri Rama ka përshëndetur vendimin e opozitës për rikthimin në seancat e këshillit politik, përgjegjës për përmbylljen e reformës zgjedhore. Përmes një...

“Zgjedhorja”/ Reagon Rama pas deklaratës së Bashës: Kthimi i opozitës jashtëparlamentare, për t’u përshëndetur

para 5 dite - Top Channel

Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar kryeministri...

Reforma Zgjedhore/ Diplomatët e kryen misionin, opozita do marrë pjesë; Rama e përgëzon

para 5 dite - Gazeta Shqip

Situata e krijuar me prishjen e Teatrit Kombëtar vuri jo pak në diskutim vazhdimësinë e Reformës Zgjedhore, për të cilën ka dhe një afat dhe që nuk është çudi të jetë pengesë e madhe e raportit të Qershorit...

“Reforma Zgjedhore, Kryemadhi: LSI me qëndrim të njëjtë si PD. Rama tentoi ta sabotonte me shembjen e Teatrit Kombëtar

para 5 dite - BalkanWeb

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar dhe shpreh të njejtin qëndrim si kryeatari i PD-së, Lulzim Basha në lidhje me vijimin e reformës zgjedhore. Sipas saj, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka...

“Nuk e kemi braktisur tryezën për Zgjedhoren”/ Deklarata e Bashës, reagon Yuri Kim

para 5 dite - Top Channel

Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar ambasadorja...

Yuri Kim përshëndet vendimin e Bashës për ‘zgjedhoren’: Presim të tjerë me këto vendime

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 15:18 Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka përshendetur liderin e demokratëve Lulzim Basha, i cili deklaroi këtë të premte se opozita nuk e ka braktisur kurrë reformën zgjedhore...

Rama për platformën e Metës: Si pika vaji e uthulle, duhen ndarë se thyhet ena e Kushtetutës

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 15:17 Kreu i qeverisë dhe Presidenti kanë shkëmbyer batuta mes tyre në lidhje me plaftormën e propozuar nga Meta për zgjidhjen e krizës politike dhe integrimin e Shqipërisë...

Rama i kundërpërgjigjet Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar

para 5 dite - Top Channel

Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Pasi Meta u shpreh se “që Rama gënjen nuk është më lajm as për të huajt”, ka reaguar vetë kryeministri. Pëmes një...

A ka marrëveshje mes jush dhe kryeministrit Rama? Befason me përgjigjen kreu i PD

para 5 dite - Lajme.al

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben vendit, i duhet të...

Kryemadhi në një linjë me Bashën: Jemi të vendosur të realizojmë Reformën Zgjedhore

para 5 dite - ABC News

LSI nuk ka asnjë qendrim ndryshe nga ai i bërë sot nga kreu i PD, Lulzim Basha. Një gjë të tillë e ka bërë me dije kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi. Kjo e fundit bën të ditur se përmbushja...

E FUNDIT/ Pas Bashës reagon edhe Kryemadhi: Të vendosur të realizojmë Zgjedhoren!

para 5 dite - Albeu

"LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër të Opozitës së Bashkuar kryetari i PD-së zoti Lulzim Basha..." Lëvizja Socialiste për Intergim ka reaguar pas thirrjeve së...

Basha: Nuk e kemi braktisur tryezën për “Zgjedhoren”, Rama do ikë me votën e popullit shumë shpejt!

para 5 dite - Top Channel

Kreu i PD Lulzim Basha në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do e braktisë tryezën për reformën zgjedhore pasi kjo gjë vonon largimin e Ramës. “Ne do tu japim garancinë shqiptarëve për të shkuar...

Kryemadhi në sinkron me Bashën: Reforma zgjedhore, prioriteti ynë

para 5 dite - NOA

Duke qëndruar në të njëjtën linjë me kryedemokratin Basha, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shprehet se reforma zgjedhore dhe përfundimi i saj sa më parë mbetet prioriteti kryesor. Në një reagim në...

Basha: Opozita gati të përfundojë reformën zgjedhore, Rama i vetmi që po ‘luan’

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 14:56 Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka deklaruar se opozita do ta përfundojë reformën zgjedhore dhe se kurrë nuk ka qenë faktor pengues i saj. Në një prononcim për...

Rikthimi në tryezën e ‘Zgjedhores’/ Soreca: Vendimi i Bashës është kontribut në përfundimin e Reformës pa vonesa

para 5 dite - BalkanWeb

Edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përshëndetur vendimin e Bashës për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore. Soreca thotë se ky vendim i liderit të PD për të përfunduar ‘Zgjedhoren’...

Meta: S’ka marrëveshje të fshehtë për “Drejtësinë”

para 5 dite - Klan

Meta: S’ka marrëveshje të fshehtë për “Drejtësinë” Presidenti bën publike platformën që prek edhe reformën Pas deklaratës së Ambasadores Amerikane, Juri Kim, e cila foli për një marrëveshje të fshehtë...

Basha: S’ka marrëveshje me Ramën, marrëveshja është me popullin

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë...

Reforma zgjedhore/ Kryemadhi: Kemi të njëjtat qëndrime si kreu i PD, Basha…

para 5 dite - Standard

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me reformën zgjedhore. Me  një mesazh të saj, Kryemadhi thotë se ‘LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër...

Kryemadhi në një “mendje” me Bashën: Të vendosur të realizojmë “Zgjedhoren”

para 5 dite - Vizion Plus

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shprehur të njëjtin qëndrim si kryeatari i PD-së, Lulzim Basha lidhur me vazhdueshmërinë e reformës zgjedhore. Kryemadhi theksoi se përmbushja e të gjitha detyrimeve...

Kryemadhi: Rama nuk na largon dot, jemi pro reformës

para 5 dite - Gazeta Shqip

LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër të Opozitës së Bashkuar kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Ky ka qenë reagimi i kryetares së LSI, Monika Kryemadhi në lidhje...

Kryemadhi: Me shembjen e Teatrit, Rama tentoi sabotimin e Reformës Zgjedhore

para 5 dite - Mapo

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar dhe shpreh të njejtin qëndrim si kryetari i PD-së, Lulzim Basha në lidhje me vijimin e reformës zgjedhore. Sipas saj, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka folur...

Kryemadhi: LSI qendrim të njejtë me Z. Basha për Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Koha Jone

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi se përfundimi në kohë i reformës zgjedhore është qëndrim i përbashkët i partive të opozitës. Në një deklaratë për mediat, Kryemadhi u shpreh se “LSI nuk ka...

Dështimi spektakolar i Ilir Metës për të marë peng drejtësinë!

para 5 dite - Lexo

Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filim të Hollywood-it, me temë kulisat e politikës së madhe. Është një nga ato ditët kur...

Kthimi i opozitës në tryezën e “Zgjedhores”, Rama: Me vullnet të mirë mund të arrihet shpejt konsensus!

para 5 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të opozitës jashtëparlamentare për t’u kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhore, teksa shkruan në “Twitter” se ky është një vendim për t’u përshëndetur. Sipas kryeministrit,...

“Nuk e kemi braktisur ‘Zgjedhoren’”, reagon Kim e Rama pas deklaratës së Bashës

para 5 dite - Klan

“Nuk e kemi braktisur ‘Zgjedhoren’”, reagon Kim e Rama pas deklaratës së Bashës Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi këtë të premte para gazetarëve se opozita ka vendosur që të çojë deri në fund procesin...

Kryemadhi bën prapakthehu, në një linjë me Bashën: Pavarësisht dhunës, fyerjeve dhe urrejtjes së Edi Ramës, jemi të vendosur të realizojmë reformën zgjedhore

para 5 dite - Gazeta Tema

LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër të Opozitës së Bashkuar, kryetari i PD-së zoti Lulzim Basha. “Përmbushja e të gjitha detyrimeve ndaj reformës zgjedhore ka...

Si kush janë maskuar djajtë, që kanë zbritur nga Ferri në Tiranë?

para 5 dite - Standard

Nga Çim Peka Teatri ra, por pas mureve dhe fasadës së tij historike paska qenë fshehur një ‘konspiracion’ politik, i cili sipas disave ziente prej kohësh. Ende pa mbaruar vajtimi, papritur, u rihap çështja...

para 5 dite - Ora news

Njësoj si kryetari i PD-së, Lulzim Basha edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi thotë se prioriteti kryesor është reforma zgjedhore dhe përfundimi i saj sa më parë. Në një reagim në Facebook, Kryemadhi...

Reforma Zgjedhore/ Reagon Kryemadhi: LSI të njëjtin qëndrim me Bashën. Shembja e Teatrit provokim i Ramës për ta sabotuar

para 5 dite - Panorama

Kryetarja e LSI-Monika Kryemadhi tha se edhe partia që ajo drejton do të rikthehet në tryezën e Këshillit Politik, ndërsa shtoi se mbajnë të njëjtin qëndrim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Kryemadhi thekson...

Reforma zgjedhore/ Kryemadhi: Kemi të njëjtat qëndrime si kreu i PD, Basha

para 5 dite - Syri

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me reformën zgjedhore. Me një mesazh të saj, Kryemadhi thotë se ‘LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër...

“T’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika”/ Rama përgënjeshtron Metën: Nuk më ka dorëzuar asnjë platformë

para 5 dite - Zhurnal

I shpejtë ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama pas deklaratve të presidentit Ilir Meta, ku i ky i fundit prezantoi sot para mediave një platformë me 14 pika, për të cilën u shpreh se ua ka dërguar...

Zotimi për të përfunduar ‘Zgjedhoren’/ Yuri Kim përshëndet vendimin e Bashës: Presim nga liderët e tjerë të njëjtën udhëheqje

para 5 dite - BalkanWeb

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim përshëndet vendimin e PD dhe Bashës për të përfunduar Reformën Zgjedhore. Kim bie dakord me këtë vendim dhe gatishmëri ndërkohë që pret edhe liderët e tjerë të kenë të njëjtën...

Soreca për rikthimin e PD-së në tryezën e Reformës: Përmbush kushtin e vendosur nga BE

para 5 dite - Albeu

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Partisë Demokratike për tu kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhore . A shkruan në Twitter se e mirëpret këtë vendim pasi në këtë mënyrë përmbushet...

“Meta po fshihet pas fustanit të Bashës”, Ralf Gjoni nxjerr emrat: Ja kush ka frikë nga ndryshimi i sistemit

para 5 dite - Lajme.al

Deputeti Ralf Gjoni ka komentuar reagimin e liderëve politikë në vendin tonë për Reformën Zgjedhore. Gjoni tha se opozita parlamentare ka kontribuar për kauzën e ndryshit të Sistemit Zgjedhor duke nënvizuar...

Pas Yuri Kim, kryeministri Rama përshëndet “kthesën” e Bashës

para 5 dite - Mapo

Pas reagimit të ambasadores Yuri Kim e cila ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve Lulzim Basha për kthimin në tryezën e reformës Zgjedhore, edhe kryeministri Rama ka mbajtur të njëjtin qëndrim....

Pas ambasadores Kim, edhe Soreca përshëndet lidershipin e Bashës

para 5 dite - Koha Jone

Menjëherë pas deklaratës së ambasadores amerikane, Kim, e cila vlerësoi lidershipin e Lulzim Bashës, edhe ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka përshëndetur kthimin e opozitës në bisedimet për reformën...

Rama: Gati të ulem në tryezë me opozitën me ‘karta’ te hapura

para 5 dite - Alsat-M

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin...

Lulzim Basha: Jam njohur me propozimet e presidentit Meta. Detyra kryesore e opozitës të largojë menjëherë Edi Ramën, kryekeqbërësin e Shqipërisë

para 5 dite - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në konferencën për mediat u shpreh se opozita e bashkuar do e ndërtojë sërish Teatrin aty ku ishte e sic ishte. Basha tha se është njohur me propozimet e presidentit...

Projekt- platforma me 15 pika/ Rama i përgjigjet Metës: Po t’i kisha marrë, do i kisha ndarë se ndryshe thyhet ena e Kushtetutës dhe Integrimit

para 5 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta lidhur me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar vetë që ai s’gënjen...

Rama-Metës: S’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar

para 5 dite - Klan

Rama-Metës: S’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar Konferenca për shtyp e Presidentit Ilir Meta dhe deklarata e tij se i ka dërguar që në 8 Prill një projekt-platformë edhe kryeministrit...

Reforma në Drejtësi, Meta: Çdo ndryshim në një Këshill politik

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, publikoi sot një platformë, që u ka nisur partive politike në fillim të prillit për një dialog mes tyre në përmbushje të 15 kushteve të Bashkimit Europian. Mes të tjerave,...

Yuri Kim: Presim që dhe drejtuesit e tjerët të tregojnë lideshipin e Bashës….

para 5 dite - Standard

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve për të vazhduar dhe përfunduar reformën zgjedhore. Ambasadorja Kim reagoi vetëm pak minuta pasi Basha në jë deklaratë...

Si kush janë maskuar djajtë, që kanë zbritur nga “Ferri” në Tiranë?

para 5 dite - NOA

Nga Çim Peka Teatri ra, por pas mureve dhe fasadës së tij historike paska qenë fshehur një ‘konspiracion’ politik, i cili sipas disave ziente prej kohësh. Ende pa mbaruar vajtimi, papritur, u rihap çështja...

Si kush janë maskuar djajtë, që kanë zbritur nga Ferri në Tiranë?

para 5 dite - Koha Jone

Nga Çim Peka Teatri ra, por pas mureve dhe fasadës së tij historike paska qenë fshehur një ‘konspiracion’ politik, i cili sipas disave ziente prej kohësh. Ende pa mbaruar vajtimi, papritur, u rihap çështja...

Pas ambasadores Kim, edhe Soreca përshëndet lidershipin e Bashës

para 5 dite - Syri

Menjëherë pas deklaratës së ambasadores amerikane, Kim, e cila vlerësoi lidershipin e Lulzim Bashës, edhe ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka përshëndetur kthimin e opozitës në bisedimet për reformën...

Basha: Loja e Ramës për të bllokuar reformën zgjedhore e për të marrë peng integrimin doli zbuluar. Do bëjmë gjithçka që shqiptarët të votojnë të lirë

para 5 dite - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u...

Deklarata e Bashës për Reformën Zgjedhore, reagon Rama

para 5 dite - Albeu

Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore , me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës , ka reaguar kryeministri...

Yuri Kim pajtohet me Bashën: Presim gadishmëri edhe nga liderët e tjerë

para 5 dite - Albeu

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës për të përfunduar Reformën Zgjedhore . Në mesazhin e saj në “Twitter”, Kim bie...

“S’e kemi braktisur kurrë tryezën për Zgjedhoren”, pas Yuri Kim edhe Rama vlerëson Bashën: Kthesë për t’u përshëndetur!

para 5 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kreut demokrat Lulzim Basha i cili sot në përfundim të mbledhjes me ekspertët e PD deklaroi se opozita s’e ka braktisur asnjëherë tryezën për...

Ambasadori i BE: Mirëpresim rikthimin e Bashës! Mbylleni ‘Zgjedhoren’ pa vonesa, është kusht

para 5 dite - Gazeta Tema

Edhe ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka përshëndetur kthimin e opozitës në tryezën e reformës zgjedhore duke shkruar Ky i fundit thekson në mesazhin e tij në “Twitter” se vendimi i Lulzim Bashës...

Qëndrimi i Lulzim Bashës për reformën, reagon ambasadori Soreca: I shërben interesit të shqiptarëve

para 5 dite - Gazeta Shqip

Pas vendimit të Partisë Demokratike për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik, për Reformën Zgjedhore, ka reaguar edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luiggi Soreca. Ky i fundit thekson në mesazhin...

Sinjale bashkëpunimi? Rama: Inshallah Basha, më mirë vonë se sa kurrë

para 5 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së lëshuar nga kryedemokrati Lulzim Basha se Partia Demokratike nuk ka hequr dorë nga reforma zgjedhore dhe se është gatshme për ta përfunduar atë. ” Kthimi...

Pas Yuri Kim, kryeministri Rama përshëndet “kthesën” e Bashës

para 5 dite - Mapo

Pas reagimit të ambasadores Yuri Kim e cila ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve Lulzim Basha për kthimin në tryezën e reformës Zgjedhore, edhe kryeministri Rama ka mbajtur të njëjtin qëndrim....

Soreca “përshëndet” Bashën: Reforma Zgjedhore duhet përmbushur sa më parë

para 5 dite - ABC News

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka reaguar përmes një mesazhi në Twitter në lidhje me debatin e ndezur politik të vendit mbi Reformën Zgjedhore si edhe deklaratën e kryeopozitarit Basha se PD...

“S’më ka ardhur asnjë platformë” Reagon Meta: Që Rama gënjen nuk është lajm

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 14:08 Kreu i qeverisë Edi Rama reagoi këtë të premte mbi platformën e propozuar nga Presidenti Meta për zgjidhjen e krizës politike, por tha se dokumenti nuk i ardhur...

Yuri Kim: Presim që dhe drejtuesit e tjerët të tregojnë lideshipin e Bashës

para 5 dite - Syri

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve për të vazhduar dhe përfunduar reformën zgjedhore. Ambasadorja Kim reagoi vetëm pak minuta pasi Basha në jë deklaratë...

Rama dhe Kim përshëndesin kthimin e opozitës në tryezën e reformës zgjedhore

para 5 dite - Vizion Plus

Ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama reaguan pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha se opozita do t’i japë fund bojkotit të mbledhjeve për reformën zgjedhore. Yuri Kim shkroi...

Ambasadorja e SHBA reagon menjëherë pas deklaratës së Bashës, kujtesë për Kryemadhin: Edhe liderat e tjerë të tregojnë udhëheqje të ngjashme

para 5 dite - Gazeta Tema

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim reagon menjëherë pas deklaratës së Lulzim Bashës lidhur me refomën zgjedhore. Diplomatja amerikane, që prej disa ditësh është angazhuar publikisht të vendosë në lëvizje politikanët...

“Nuk më ka dorëzuar asnjë platformë”/ Meta-Ramës: Që ti GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje deklaratës së pak mëparshme të kryeministrit Edi Rama. Statusi i metës Që Platforma për Integrimin Europian (Non Paper) i është paraqitur Ambasadores së SHBA...

Propozimi amerikan për reformën/ Kim: Merrni në konsideratë sistemin hibrid danez

para 5 dite - Top Channel

Prej ditësh qarkullon lajmi se ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka bërë një sugjerim për t’u marrë në konsideratë nga Këshilli Politik i ReformësZzgjedhore sistemi elektoral danez. Top Channel ka parë këtë...

“S’e kemi braktisur reformën zgjedhore”. Rama: Më mirë vonë se kurrë. Kim: Mirëpresim vendimin e Bashës

para 5 dite - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga selia blu se opozita nuk e ka braktisur tryezën e reformës zgjedhore. “Ne nuk do ta braktisim reformën zgjedhore. Ne nuk jemi larguar asnjëherë që tani të rikthehemi...

Deklarata e Metës/ Rama: Unë nuk quhem Yuri Kim e nuk gënjejë, ato pika më duken si vaj e uthull që duhen ndarë

para 5 dite - Shekulli

Një ironizim ka ardhur nga Kryeministri Edi Rama për Presidentin Ilir Meta në lidhje me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar...

Pas ambasadorëve edhe Rama përshëndet e vendimin e opozitës: Inshallah këtë herë deri në….

para 5 dite - Panorama

UPDATE- Pas qëndrimeve të ambasadorëve të SHBA dhe BE që përshëndeten vendimin e Lulzim Bashës për t’iu rikthyer dialogut për Reformën Zgjedhore, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Ky i fundit më në...

Basha nxjerr mashtrimin e Ramës: Jam njohur me platformën e Metës që në javën e parë të prillit

para 5 dite - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pranoi sot se është njohur me projekt platformën e Presidentit Ilir Meta që në javën e parë të muajit prill. Konfirmimi i Lulzim Bashës është një tjetër provë...

Basha zotohet për përfundimin e ‘Zgjedhores’, Rama e përshëndet: Më mirë vonë se kurrë

para 5 dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin dhe zotimin e liderit opozitar Lulzim Basha për të vijuar dhe përmbyllur Reformën Zgjedhore. Rama lutet që këtë herë mos ketë më ndërprerje deri në përmbyllje...

“Rikthimi i PD në Këshillin Politik”, reagon ambasadori Soreca: Mirëpresim vendimin e Bashës. Reforma i shërben interesit të shqiptarëve…

para 5 dite - Panorama

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luiggi Soreca ka reaguar pas vendimit të kreut të PD për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik, për Reformën Zgjedhore. Në një postim në Twitter, Soreca thekson se...

Yuri Kim përshëndet vendimin e Bashës: Presim nga liderët e tjerë të njëjtën udhëheqje

para 5 dite - Gazeta Shqip

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka përshëndetura vendimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës për të përfunduar Reformën Zgjedhore. Në mesazhin e saj në “Twitter”, Kim bie...

Yuri Kim vlerëson qëndrimin e Lulzim Bashës për reformën: Presim liderë të tjerë të tregojnë udhëheqje të ngjashme

para 5 dite - Panorama

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ka reaguar pas deklaratës së Bashës, i cili u shpreh se është i gatshëm “për t’i dhënë shqiptarëve sistemin që ata gjykojnë më të mirë”. Me një shënim në tëitter, Kim shkruan...

Nisma Metës, Basha: Rama me lojë me klanin mafioz, ne nuk do ta lejojë, jemi për mbylljen e reformës

para 5 dite - Gazeta Shqip

Në një prononcim për gazetarët kreu i opozitës u shpreh se Rama po pengon reformën zgjedhore dhe integrimin evropian të vendit. Basha shtoi se tryeza e reformës zgjedhore nuk është braktisur, por është...

“Shqipëria s’ka kohë të luajë “e ka kush e ka” dezhurnin”/ Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, gati të ulemi në tryezë me karta të hapura

para 5 dite - Medial

TIRANË, 22 maj/MEDIAL/ “Jemi në prag të miratimit të Planit të Veprimit për Negociatat në Këshillin Kombëtar të Integrimit, s’ka rast më të mirë që Presidenti, opozita, institucionet e drejtësisë, partnerët...

Pas Yuri Kim, kryeministri Rama përshëndet “kthesën” e Bashës

para 5 dite - ABC News

Pas reagimit të ambasadores Yuri Kim e cila ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve Lulzim Basha për kthimin në tryezën e reformës Zgjedhore, edhe kryeministri Rama ka mbajtur të njëjtin qëndrim....

Rama: Gati të ulem në tryezë me Metën e opozitën me ‘karta’ te hapura

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 13:50 Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti dhe dërguar palëve që më prill të këtij viti....

Reforma zgjedhore/ Yuri Kim: Presim që dhe drejtuesit e tjerët të tregojnë lideshipin e Bashës

para 5 dite - Syri

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve për të vazhduar dhe përfunduar reformën zgjedhore. Ambasadorja Kim reagoi vetëm pak minuta pasi Basha në jë deklaratë...

Presidenti Meta i përgjigjet Kryeministrit: Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Zhurnal

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili deklaroi se nuk ka marrë asnjë platformë nga ana e kreut të shtetit. Me një mesazh të qartë, Presidenti shprehet se dokumentit i është...

“Zgjedhorja”, Basha mohon ‘sy për sy’ ambasadoren Kim: S’ka asnjë propozim për sistemin danez

para 5 dite - Gazeta Tema

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u...

Rama tjetër reagim për Metën: Ato pika më duken si pika vaji e uthulle që duhen ndarë

para 5 dite - Vizion Plus

Replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta nuk munguan këtë të premte. Gjithçka nisi kur kreu i shtetit deklaroi se në 8 prill ka dorëzuar tek kryeministri platformën e tij....

Rama sërish kundërpërgjigje Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që ambasadorja e SHBA të punojë në shërbimin postar

para 5 dite - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta tha pak minuta më parë se Rama gënjen dhe se platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së SHBA Yuri Kim që më 8 prill 2020, dhe ky është “fakt”. Mirëpo, ka ardhur...

Rama: Meta e ka shkruar vetë që s’gënjej, unë nuk quhem Yuri Kim! Propozimet, si vaj e uthull që duhen ndarë

para 5 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama reagon për të dytën herë ndaj deklaratave të Presidentit Ilir Meta. Kjo pasi kreu i shtetit deklaroi se qysh më 8 prill i kishte dërguar projekt-platformën me 14 pika për integrimin...

para 5 dite - Ora news

Kryeministri Rama i ka kthyer sërish përgjigje presidentit Meta në lidhje me platformën me 14 pika. Përmes një postimi në Twitter Rama shkruan se nuk gënjen dhe nuk e ka marrë platformën e Metës. Rama:...

para 5 dite - Ora news

Ambasadorja e ShBA në vendin tonë Yuri Kim ka përshëndetur vendimin e kryetarit të PD, Lulzim Basha për të përfunduar reformën zgjedhore. "Ne mirëpresim vendimin e Kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të...

“Propozimin e Presidentit e mora që në fillim të prillit”, Basha flet platformën me 14 pika dhe ndryshimin e sistemit: Nuk shoh vullnet nga ana e Ramës, ndaj…

para 5 dite - Panorama

Kreuj i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat ka shprehur vullnetin për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Bashja theksoi se nuk sheh vullnet nga ana e Ramës dhe asnjë vullnet për...

SHBA: Përshdëndesim angazhimin e Bashës për reformën zgjedhore

para 5 dite - Koha Jone

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë përshëndesin qëndrimin e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për angazhimin e PD-së në realizimin e reformës zgjedhore. Përmes një...

Rama: Që unë s’gënjej e ka shkruar vet Ilir Meta

para 5 dite - Mapo

Presidenti Ilir Meta e quajti gënjeshatar kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit tha se nuk kishte marrë propozime nga presidenti për integrimin dhe reformat. Rama thotë se Meta e thotë vet që ai nuk...

Rama: Zyra ime s’ka lidhje me ambasadoren Yuri Kim

para 5 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama vijon të këmbëngul se nuk ka marrë më datën 8 prill platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe krizën politike. Në një reagim në Facebook, Rama shprehet se zyra e tij nuk...

Njoftoi kthimin në tryezën e reformës zgjedhore, Yuri Kim përshëndet vendimin e Bashës

para 5 dite - ABC News

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas deklaratës së kreut të demokratëve, Lulzim Basha se nuk kishte braktisur reformën zgjedhore. Lexo edhe: Basha: Opozita nuk e ka braktisur kurrë tryezën e Reformës...

Si kush janë maskuar djajtë, që kanë zbritur nga Ferri në Tiranë?

para 5 dite - Syri

Teatri ra, por pas mureve dhe fasadës së tij historike paska qenë fshehur një ‘konspiracion’ politik, i cili sipas disave ziente prej kohësh. Ende pa mbaruar vajtimi, papritur, u rihap çështja e Reformës...

Opozita rikthehet në tryezën e reformës zgjedhore

para 5 dite - Vizion Plus

Pas thirrjeve të presidentit Ilir Meta për të mos bojkotuar reformën zgjedhore, opozita jashtëparlamentare ka vendosur të rikthehet në mbledhjet e Këshillit Politik. Lajmin e dha kryetari i PD, Lulzim...

Basha: Loja e Ramës për të penguar reformën, doli zbuluar…

para 5 dite - Standard

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë sot para gazetarëve dhe deklaroi se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për...

Basha si Meta: Maska e Ramës ka rënë! Loja për të bllokuar reformën zgjedhore, doli zbuluar

para 5 dite - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha përdori të njëjtat fjalë si Presidenti Ilir Meta, duke thënë se “Maska e Edi Ramës ka rënë njëherë e përgjithmonë”. Ai deklaroi nga selia blu, se Edi Rama po kërkon që të pengojë...

para 5 dite - Ora news

Në një prononcim për gazetarët kreu i opozitës u shpreh se Rama po pengon reformën zgjedhore dhe integrimin evropian të vendit. Basha shtoi se tryeza e reformës zgjedhore nuk është braktisur, por është...

“PD dhe opozita e bashkuar…”, Basha flet për Reformën Zgjedhore: Nuk e kemi braktisur asnjëherë tryezën

para 5 dite - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dhënë një prononcim për mediat, ku është shprehur se opozita dhe PD nuk e kanë braktisur asnjëherë tryezën e Reformës Zgjedhore dhe puna në të do të vazhdojë....

Basha: S’e kemi braktisur Reformën Zgjedhore, Rama e keqe e madhe që duhet të largohet

para 5 dite - Mapo

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat tha se opozita dhe PD nuk e kanë braktisur asnjëherë tryezën e Reformës Zgjedhore dhe puna në të do të vazhdojë. “Loja e Edi Ramës me...

Basha flet për qëndrimin e Ambasadores së SHBA: Kush po luan me reformën? Ai që hodhi në erë…

para 5 dite - Panorama

Kreu i PD-së, Luzlim Basha ndërsa ka komentuar deklaratën e fortë të ambasadores së SHBA, Yuri Kim, tha se është kryeministri Rama ai që po “luan me reformën në drejtësi”. Në një deklaratë për mediat,...

LAJM I FUNDIT/ “Që unë s’gënjej, Ilir Meta e ka shkruar…”- Kryeministri i përgjigjet Presidentit për platformën

para 5 dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratave të Presidentit Ilir Meta për platformën e propozuar nga kreu i shtetit. Në mesazhin e tij në Twitter, Rama shkruan se ai nuk gënjen dhe këtë e ka shkruar...

Basha nxjerr mashtrimin e Ramës: Jam njohur me platformën e Metës në që muajin prill

para 5 dite - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pranoi sot se është njohur me projekt platformën e Presidentit Ilir Meta që në javën e parë të muajit prill. Konfirmimi i Lulzim Bashës është një tjetër provë...

“Që Rama gënjen nuk është lajm”, kundërpërgjigjet kryeministri: Meta e ka shkruar vetë

para 5 dite - ABC News

Kryeministri Rama vazhdon replikat në distancë me presidentin e republikës Ilir Meta. Së fundmi përmes një statusi në tëitter, Rama i është kundërpërgjigjur presidentit, pas deklaratës së këtij të fundit...

Basha: Loja e Ramës për të penguar reformën, doli zbuluar

para 5 dite - Syri

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë sot para gazetarëve dhe deklaroi se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për...

Meta i përgjigjet Ramës: Gënjen

para 5 dite - Klan

Meta i përgjigjet Ramës: Gënjen Vijojnë replikat në distancë mes Presidentit të vendit dhe kryeministrit. Pas reagimit të Edi Ramës i cili tha se Ilir Meta nuk i ka dërguar asnjë projekt-platformë, Presidenti...

“T’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika”/ Rama përgënjeshtron Metën: Nuk më ka dorëzuar asnjë platformë

para 5 dite - Top Channel

I shpejtë ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama pas deklaratve të presidentit Meta. Rama në twitter Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën...

“Nuk e kemi braktisur asnjëherë tryezën”, Basha për Reformën Zgjedhore: PD dhe opozita e bashkuar një orë e më parë…

para 5 dite - Panorama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat tha se opozita dhe PD nuk e kanë braktisur asnjëherë tryezën e Reformës Zgjedhore dhe puna në të do të vazhdojë. “Loja e Edi Ramës me...

Basha: Opozita nuk e ka braktisur kurrë tryezën e Reformës Zgjedhore

para 5 dite - ABC News

Kryetari i Partisë Demokratike është shprehur para gazetarëve se nuk do të kthehet në tryezën e reformës zgjedhore. Kjo pasi sipas tij, opozita nuk e ka lënë asnjë herë këtë tryezë. Po ashtu, kreu i PD...

Replikat për Platformën e Integrimit, Meta i përgjigjet Ramës: Që gënjen nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - BalkanWeb

Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte marrë asnjë platformë nga presidenti Ilir Meta, k i fundit e akuzoi atë publikisht se po gënjen. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se në 8...

Rama e mohoi, del prova që kryeministri gënjen për platformën e Presidentit…

para 5 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta bëri publike sot platformën për bashkëpunimin mes aktorëve politikë për integrimin e vendit. Dokumenti prej 14 pikash i është dorëzuar ambasadores së SHBA dhe kryeministrit Edi Rama...

Meta i kthehet Dvoranit: Kush po e mban atë në sistem, mandati i ka mbaruar!

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 13:15 Presidenti Ilir Meta ka kërkuar sërish largimin e Ardian Dvoranit nga Gjykata Kushtetuese, pasi mandati i tij ka përfunduar prej kohësh. E teksa flitej për deklaratat...

Rama: Gati të ulem në tryezë me Metën e opozitën me ‘karta’ te hapura

para 5 dite - Iliria News

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti dhe dërguar palëve që më prill të këtij viti. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetin social...

Meta demaskon Ramën: Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt…

para 5 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur menjëherë pas reagimit të bërë nga kryeministri Edi Rama, që mes të tjerash tha se nuk i është dorezuar asnjë platformë nga kreu i shtetit. Me një shënim në Twitter,...

“Zgjedhorja”/ Hajdari nuk mjaftohet me rikthimin e opozitës në tryezë: E vlerësoj gatishmërinë e Bashës, por duhet edhe…

para 5 dite - Java News

Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson vendimin e Bashkës për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik dhe e cilëson si diçka pozitive. Por për Hajdarin nuk mjafton....

“S’më ka ardhur asnjë platformë”, Meta sulmon Ramën: Që i është paraqitur ambasadores së SHBA, është fakt! Që ti gënjen, nuk është lajm as për të huajt!

para 5 dite - Gazeta Tema

Ilir Meta ka vijuar replikat në distancë me Edi Ramën, pasi ky i fundit iu përgjigj në Twitter. Më herët kryeministri tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga presidenti. Meta deklaroi më herët se një platformë...

Prova që Rama gënjen për platformën e Presidentit

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta bëri publike sot platformën për bashkëpunimin mes aktorëve politikë për integrimin e vendit. Dokumenti prej 14 pikash i është dorëzuar ambasadores së SHBA dhe kryeministrit Edi Rama...

Rama: Presidenti Meta s’më ka dorëzuar asnjë platformë

para 5 dite - Klan

Rama: Presidenti Meta s’më ka dorëzuar asnjë platformë “Gati të ulem me të dhe opozitën në çdo moment” Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës për mediat sot, paraqiti një projekt-platformë me 14 pika të...

Meta: Që Rama gënjen nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas fjalëve të kryeministrit Rama i cili u shpreh se nuk i është dorëzuar asnjë platformë nga kreu i shtetit. Meta shkruan në Tëitter se platforma i eshte paraqitur Ambasadores...

Cilët janë ata që po bëjnë marrëveshje kundër reformës? Meta: Maskat kanë rënë. Të jeni të sigurt se ambasadorja nuk…

para 5 dite - Top Channel

I pyetur për emra konkret se kush janë ata që po bëjnë lojëra me reformat nëvend, pas deklaratës së bujshme të ambasadores Yuri Kim, presidenti Ilir Meta përjashtoi veten. “Unë nuk marrë përsipër të komentoj...

Ambasadori danez për Vizion Plus: Sistemi zgjedhor danez i komplikuar

para 5 dite - Vizion Plus

Sistemi zgjedhor danez i propozuar nga ambasadorja amerikane Yuri Kim eshte nje nga opsionet e fundit te shtruara ne tryezen e reformes elektorale. Vizion Plus kontaktoi me ambasadorin e Danimarkes ne...

“Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë”/ Meta: Që Rama gënjen, nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta ne nje konference per mediat shplaosi platformen me 14 pika, sygjerime per daljen nga kriza poltike dhe deklaroi se ky draft i ishte derguar kryministrit Rama dhe ambasadoreve nderkombetare...

“Platforma”, Meta i përgjigjet Ramës: Që gënjen nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - NOA

Pasi Kryeministri Edi Rama mohoi që Presidenti Ilir Meta i kishte dërguar projekt-platformën me 14 pika për integrimin dhe drejtësinë, nuk ka vonuar reagimi i kreut të shtetit. Ai thotë se që Platforma...

“S’më ka dorëzuar asnjë platformë”/ Reagon ashpër Meta: Që Rama gënjen…

para 5 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, qē mes tē tjerash tha se nuk i ēshtë dorëzuar asnjē platformē nga Kreu i Shtetit. Nëpëmjet një reagimi në Twitter, presidenti ka...

para 5 dite - Ora news

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama se nuk ka marrë asnjë platformë nga Kreu i Shtetit. Në një postim në facebook, Meta shprehet: "Që Platforma për Integrimin Europian...

Meta i përgjigjet Ramës: Që ti gënjen, e dinë edhe ndërkombëtarët

para 5 dite - Syri

Nuk ka vonuar shumë që Presidenti Ilir Meta të replikojë në distancë me kreun e qeverisë Edi Ramën, pak minuta pasi shpalli publikisht platformën e tij me 14 pika për zgjidhjen e krizës së krijuar në Reformën...

Rama: Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën e me partnerët e Reformës në Drejtësi. Tryezë me karta të hapura

para 5 dite - BalkanWeb

Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi sot se në 8 prill i kishte dorëzuar kryeministrit Edi Rama një projekt-platformë, vjen një reagim nga ky i fundit. Përmes një mesazhi në “Twitter’ kreu i qeverisë mohoi...

“Unë jam ballëlartë në këtë histori”/ Meta: BE të bëjë hetim për reformën në Drejtësi

para 5 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta i pyetur për deklaratën e fundit të ambasadores Yuri Kim për zbatimin e reformave dhe lojërat e mundshme apo pazaret tha se: “Ambasadorja ka shumë të drejtë unë e kam thënë dhe më...

Meta: Rama gënjen, ky nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta këmbëngul se platforma me 14 pika e propozuar prej tij i është vënë në dispozicion kryeministrit Edi Rama qysh më 8 prill. Materiali i është dorëzuar, referuar Metës, edhe ambasadores...

Meta shpjegon këshillin politik: Kam 4 vite që i them stop lojërave me reformën në drejtësi

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 12:40 Presidenti Ilir Meta ka prezantuar publikisht platformën e tij me 14 pika që sipas kreut të shtetit bazohet ekskluzivisht në 15 detyrat që BE i kanë lënë Shqipërisë...

“S’më ka dorëzuar asnjë platformë”, reagon presidenti Meta: Që Rama gënjen nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Panorama

Presidenti Ilir Meta eshte pergjigjur menjehere pas reagimit te bere nga kryeministri Edi Rama, qe mes te tjerash tha se nuk i eshte dorezuar asnje platforme nga kreu i shtetit. Me nje shenim ne Twitter,...

Meta: Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Mapo

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama tha se nuk ka marrë asnjë platformë propozimesh. Sipas Metës, që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt Postimi i Metës Që Platforma për...

Presidenti Meta i përgjigjet Kryeministrit: Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili deklaroi se nuk ka marrë asnjë platformë nga ana e kreut të shtetit. Me një mesazh të qartë, Presidentit shprehet se dokumentit i...

Meta platformë me 14 pika: Këshill Politik për ndryshimet ligjore të Reformës në Drejtësi, mekanizëm për përfshirjen e opozitës

para 5 dite - Medial

TIRANË, 22 maj/MEDIAL/ – Presidenti i Republikës, Ilir Meta, publikoi sot platformën me 14 pika ku tha se “çdo ndryshim ligjor ose kushtetues i reformës në drejtësitë bëhet përmes Këshillit Politik. Meta...

Meta: Gënjeshtra e Ramës nuk është lajm, platforma ka shkuar te ambasadorja me 8 prill

para 5 dite - ABC News

Presidenti Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama i cili thekson se nuk ka marrë asnjë platformë integrimi nga kreu i shtetit. Ne reagimin e tij kreu i shtetit thekson se platforma u...

Rama i përgjigjet Metës: S’më ka dorëzuar platformë, jam gati të ulem me të

para 5 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, ku ka theksuar se ai nuk e ka marrë projekt-platformën e integrimit të bërë publik këtë të premte nga kreu i shteti. Shefi i qeverisë përmes...

Meta: Nuk ishtë thjesht rënie godine, po rënie e një shteti ligjor!

para 5 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për shtyp shpalosi platformën me 14 pika që siç tha ai ua ka nisur të gjitha palëve politike, ndërsa shprehu edhe keqardhjen për situatën në të cilën ndodhet vendi....

Kam 4 vjet që i them ‘Stop’ lojërave me Reformën, ambasadorja ka të drejtë se s’po shohim produkt!

para 5 dite - Syri

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një konferencë shtypi para gazetarëve, pasi ka prezantuar platformën e tij me 14 pika për zgjidhjen e ngërçit për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore. Meta ka theksuar...

“Negociata në kurriz të Reformës”, Meta: Jam i gatshëm të ballafaqohem

para 5 dite - Klan

“Negociata në kurriz të Reformës”, Meta: Jam i gatshëm të ballafaqohem Presidenti Ilir Meta gjatë një konference për mediat, sa i takon reagimit të ambasadores së SHBA në vendin tonë, Yuri Kim, për realizimin...

Ambasadorët e vlerësuan për ‘Zgjedhoren’, Kryemadhi: Basha foli edhe në emrin tonë

para 5 dite - Java News

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbështet qëndrimin e Lulzim Bashës për Reformën Zgjedhore për t’u kthyer në tryezë pas bojkotit që nisi me shembjen e Teatrit Kombëtar. Pasi vendimi i Bashës u përshëndet...

Yuri Kim: Nuk ka pazare me reformën zgjedhore dhe atë në drejtësi

para 5 dite - Telegrafi

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat, në një kohë që mbërriti në Komisionin e Posaçëm të Apelimit. Ambasadorja Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, duke...

Si mundet që Dvorani të qëndrojë në Gjykatën e Lartë 7 vjet jashtë mandatit, çdo çështje me të e fituar në Strasburg

para 5 dite - Koha Jone

Në platformën 14 pikëshe që Presidenti u ka propozuar aktorëve politike, 10 prej tyre lidhen me reformën në drejtësi. Kreu i Shtetit sqaroi se këto ndryshime nuk janë asgjë tjetër veçse kushtet që ka vënë...

Rikthimi në tryezën zgjedhore/ Soreca përshëndet vendimin e Bashës: Kontribut për mbylljen e reformës pa vonesa

para 5 dite - Lexo

Edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përshëndetur vendimin e Bashës për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore. Soreca thotë se ky vendim i liderit të PD për të përfunduar ‘Zgjedhoren’...

Rama i përgjigjet Metës: Gati të ulem në çdo moment, tryezë me karta ta hapura

para 5 dite - Vizion Plus

I menjëhershëm qe përgjigjja e kryeministrit Edi Rama për presidentin Ilir Meta. Në rrjetet sociale, Rama mohoi të ketë patur në dispozicion platformën e presidentit. Megjithatë, kryetari i qeverisë u...

Basha tha se do të ulet në tryezë me PS për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari bën reagimin e papritur

para 5 dite - Lajme.al

Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës. Pas kësaj deklaratë ka...

Rama i përgjigjet Metës: S’më ke dorëzuar asnjë platformë, por i gatshëm të ulem në tryezë

para 5 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama mohon që Presidenti Ilir Meta ti ketë dorëzuar ndonjë platformë, siç ky i fundit deklaroi në konferencën e sotme për mediat. Kreu i qeverisë thotë se “Presidenti nuk më ka dorëzuar...

14 Kushtet, Rama nxjerr bllof Metën: Ulem me Bashën, ta lënë Teatrin

para 5 dite - Gazeta Shqip

Nëpërmjet një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama thekson se nuk ka marrë asnjë platfomë nga presidenti, por pavarësisht kësaj është i gatshëm të ulet më të gjitha palët për çështjen e Reformës në...

“Presidenti t’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika! Opozita t’i lerë ultimatumet trupore”, Rama i përgjigjet Metës: Teatri na la, por jam gati të...

para 5 dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili tha se u ka prezantuar të gjithë palëve një plan me 14 pika, ndërsa mophon të ketë marrë një plan të tillë. “Presidenti...

para 5 dite - Ora news

Në platformën 14 pikëshe që Presidenti u ka propozuar aktorëve politike, 10 prej tyre lidhen me reformën në drejtësi. Kreu i Shtetit sqaroi se këto ndryshime nuk janë asgjë tjetër veçse kushtet që ka vënë...

para 5 dite - Ora news

Kryeministri, Edi Rama, mohon që presidenti Ilir Meta ti ketë dorëzuar plaftormën 14 pikëshe, edhe pse Kreu i Shtetit tha se e ka në tryezë që me 8 prill. E megjithatë ai thotë se është i gatshëm për tu...

Rama: Nuk më ka ardhur asnjë platformë. Gati të ulem me Presidentin dhe opozitën

para 5 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas konferencës së sotme të Presidentit Ilir Meta. “Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare...

E FUNDIT/ Rama i përgjigjet Metës: S’më ka dorëzuar platformë, jam gati të ulem me të

para 5 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka deklarauar se është i gatshëm që të ulet në tryezë me opozitën jashtë dhe brenda parlamentit me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha pikave të...

Zgjedhorja/ Kryemadhi: Mbështesim vendimin e Bashës, reforma prioritet edhe i LSI-së

para 5 dite - Java News

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbështet qëndrimin e Lulzim Bashës për Reformën Zgjedhore për t’u kthyer në tryezë pas bojkotit që nisi me shembjen e Teatrit Kombëtar. “LSI nuk ka asnjë qëndrim të...

“Disa aktorë duan të vrasin reformën në drejtësi”, Meta komenton deklaratën e ambasadores amerikane në Shqipëri: Nuk është detyra ime të…

para 5 dite - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta në konferencën për mediat u pyet ndër të tjera se kush mendon ai se mund të jenë aktorët që duan të vrasin reformën në drejtësi, sic tha ambasadorja Yuri Kim. Meta tha se nuk është...

Rama i përgjigjet Metës: T’i lerë apelet natën për 20 burra dhe ditën për 11 pika, s’kemi kohë të luajmë “e ka kush e ka” dezhurnin

para 5 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Rama shprehet se Shqipëria nuk ka kohë për lojëra. Ndër të tjera ai shkruan: “Presidenti...

Rama reagon për Metën: Presidenti t’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika!

para 5 dite - Mapo

Postimi i Ramës: Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat...

“Nuk e kemi braktisur tryezën për Zgjedhoren”/ Deklarata e Bashës, reagon Yuri Kim

para 5 dite - Lexo

Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar ambasadorja...

Deklarata e Metës/ Rama: Të mblidhemi në një tryezë me karta të hapura

para 5 dite - Syri

Pas deklaratave të presidentit Ilir Meta se ka paraqitur një platformë me 14 pika, për situatën politike, ka reaguar dhe Edi Rama. Ky i fundit thotë që të lemë apelet dhe të ulen në një tryezë urgjente...

Meta: Kam kërkuar hetim për Reformën në Drejtësi, maskat kanë rënë, ata që luajnë me shqiptarët të marrin përgjegjësinë!

para 5 dite - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta deklaroi publikisht se ka kërkuar hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi, ndërsa theksoi se përgjegjësit që bëjnë gjëra pas krahëve të shqiptarëve duhet të përgjigjen. Ai tha...

Reforma Zgjedhore, Meta: Duhet gjetur mekanizmi për përfshirjen e opozitës reale

para 5 dite - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta deklaroi se opozita reale duhet të përfshihet në reformën zgjedhore, si një nga pikat e vendosura nga BE. Po ashtu, kreu i shtetit theksoi se prej 4 vitesh ka bërë thirrje për heqje...

“Nuk e kemi braktisur tryezën për Zgjedhoren”/ Deklarata e Bashës, reagon Yuri Kim

para 5 dite - 24 ore

Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar ambasadorja...

Yuri Kim me deklaratë të fortë: Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi

para 5 dite - 24 ore

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat, në një kohë që mbërriti në Komisionin e Posaçëm të Apelimit. Ambasadorja Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, duke...

Ambasada e SHBA reagon pas 45 ditësh/ ‘E kemi marrë propozimin e Metës’

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Ambasada amerikane konfirmon se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur , selia diplomatike më e rëndësishme në Tiranë sqaron se është duke i shqyrtuar...

Meta: Dvoranin e mbajnë në krye të KED-së, ata që bëjnë lojëra

para 5 dite - NOA

Ardian Dvoranin e mbajnë në krye të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ata që bëjnë lojëra, ndonëse i ka mbaruar mandati. Kështu tha Presidenti Ilir Meta në konferencën e sotme për mediat, duke deklaruar...

Opozita i rikthehet dialogut për reformën zgjedhore/ Rama: Këtë herë deri në mbylljen e procesit

para 5 dite - Almakos

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të opozitës jashtëparlamentare për t’u kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhore, teksa shkruan në “Twitter” se ky është një vendim për t’u përshëndetur. Sipas kryeministrit,...

Rikthimi në tryezën zgjedhore/ Soreca përshëndet vendimin e Bashës: Kontribut për mbyllje e reformës pa vonesa

para 5 dite - Java News

Edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përshëndetur vendimin e Bashës për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore. Soreca thotë se ky vendim i liderit të PD për të përfunduar ‘Zgjedhoren’...

Presidenti Meta prezanton projekt-platformën me 15 pika: Mos-funksionimi i Gjykatës Kushtetuese ka cënuar mbrojtjen e të drejtave kushtetuese të individëve

para 5 dite - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta ka prezantuar në një konferencë për mediat projekt-platformën, për të bërë më mirë disa procese që nuk funksionojnë sic duhet në Shqipëri. Meta përmend 15 kushte, sipas së cilit kërkon...

Meta zbulon projekt-platformën me 14 pika: S’kam marrë asnjë përgjigje nga Rama

para 5 dite - Klan

Meta zbulon projekt-platformën me 14 pika: S’kam marrë asnjë përgjigje nga Rama Presidenti i vendit, Ilir Meta, mesditën e kësaj të premteje ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka paraqitur projekt-platformë...

Rama i kundërpërgjigjet Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar

para 5 dite - 24 ore

Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Pasi Meta u shpreh se “që Rama gënjen nuk është më lajm as për të huajt”, ka reaguar vetë kryeministri. Pëmes një...

Meta bën deklaratën e fortë nga konferenca: Diktatura ka trokitur. Duhet të zgjohemi!

para 5 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për zhvillimet politike në vend duke kërkuar reagimin e qytetarëve. Duke u ndalu në shembjen e Teatrit Kombëtar dhe aktet e tjera anti kushtetuese, Presidenti tha se “diktatura...

“S’e kemi braktisur reformën zgjedhore”. Rama përshëndet Bashën: Më mirë vonë se kurrë. Ishallah nuk ikni më…

para 5 dite - Java News

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga selia blu se opozita nuk e ka braktisur tryezën e reformës zgjedhore. “Ne nuk do ta braktisim reformën zgjedhore. Ne nuk jemi larguar asnjëherë që tani të rikthehemi...

A do ulet në një tryezë me Ramën e Bashën për Integrimin? Ja si përgjigjet Meta

para 5 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se është i gatshëm të ulet në tryezë më Ramën dhe Bashën për një platformë serioze për Integrimin Pyetja: Rama ka thënë se është i gatshëm që për Integrimin të ulet...

“S’e kemi braktisur reformën zgjedhore”. Rama përshëndet Bashën: Më mirë vonë se kurrë. Ishallah nuk ikni më…

para 5 dite - Lexo

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga selia blu se opozita nuk e ka braktisur tryezën e reformës zgjedhore. “Ne nuk do ta braktisim reformën zgjedhore. Ne nuk jemi larguar asnjëherë që tani të rikthehemi...

Tryezë me Ramën dhe Bashën? Meta: Ulem me një platformë, jo për llogje e foto

para 5 dite - Mapo

Në konferencën e sotme për mediat presidenti Meta u pyet në lidhje me një ulje të mundshme në tryezë me Ramën dhe me Bashën. Meta u përgjigj se nuk ka frikë të ulet në tryeza, por ai shtoi se në tryezë...

“Koha që mos të bëni lojëra e pazare”/ Ambasadorja Kim: Pa reformën në drejtësi dhe “Zgjedhoren”, s’mund të jeni pjesë e BE

para 5 dite - Medial

TIRANË, 22 maj/MEDIAL-Gjergji Mima/ -Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë, Yuri Kim deklaroi sot se duhet të përmbyllen reforma në drejtësi dhe reforma zgjedhore me të cilat s’mund...

Meta komenton deklaratat e Kim: Nuk e ka me mua se s’bëj pazare dhe nuk ndjek axhendën as të Bashës dhe as të Monikës

para 5 dite - Gazeta Tema

Presidenti Meta u pyet sot për deklaratat e ambasadores Kim, e cila tha se ka një marrëveshje të fshehtë për ta vrarë reformën në Drejtësi. Sipas kreut të shtetit, këto deklarata nuk kanë lidhje me të,...

Do të ulet në tryezë me Ramën dhe Bashën? Meta: Ulem me një produkt e platformë, jo për llogje e foto

para 5 dite - Standard

Presidenti Meta u pyet gjithashtu në lidhje me një ulje të mundshme në tryezë me Ramën dhe me Bashën. Meta u përgjigj se nuk ka frikë të ulet në tryeza, por ai shtoi se në tryezë ulet me propozime dhe...

“Si mund të mbash një njeri të tillë në krye të KED”, Presidenti Meta sqaron ç’kërkon me mbledhjen e një ‘Këshilli Politik’

para 5 dite - Panorama

“Maskat kanë rënë dhe përgjegjësinë për Reformën në Drejtësi ta mbajnë ata që luajnë fshehurazi. Unë luaj hapur”, kështu u shpreh Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat. Pyetje: Cilat janë...

SHBA “përkëdhel” Bashën: Përshëndesim gatishmërinë për përfundimin e “Reformës Zgjedhore”, edhe të tjerët të veprojnë kështu

para 5 dite - Java News

Kryedemokrati Lulzim Basha doli sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe gatishmërinë për përfundimin...

Rama reagon sërish: Meta e pranoi që unë nuk gënjej, Yuri Kim nuk është postiere

para 5 dite - Lexo

Edi Rama tha më herët se nuk ka marrë asnjë propozim nga Ilir Meta, sa i përket platformës së tij. Por Presidenti u shpreh se që platforma ka shkuar në dorën e Yuri Kim, ky është fakt. Kështu, Meta u tërhoqe...

Rama: Gati të ulem në tryezë me opozitën me ‘karta’ te hapura

para 5 dite - Lajm

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin...

Yuri Kim me deklaratë të fortë: Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi

para 5 dite - Top Channel

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat. “Duam që Shqipëria të jetë aleat i fortë i SHBA, të jetë pjesë e familjes europiane. Shqipëria nuk mund të jetë pjesë e familjes...

“Maskat kanë rënë”/ Meta: Kam kërkuar hetim për Reformën në Drejtësi, ata që luajnë me shqiptarët të marrin përgjegjësinë

para 5 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta deklaroi publikisht se ka kërkuar hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi, ndërsa theksoi se përgjegjësit që bëjnë gjëra pas krahëve të shqiptarëve duhet të përgjigjen. Ai tha...

Meta: Hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi, maskat kanë rënë

para 5 dite - Vizion Plus

Si për Teatrin Kombëtar, presidenti Ilir Meta kërkon një hetim ndërkombëtar edhe për zbatimin e reformës në drejtësi. I pyetur nga gazetarët në një konferencë për shqetësimin e ambasadores amerikane se...

Mesazhi i Ambasadores Kim për reformën/ Ja si e komenton Presidenti Meta

para 5 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta është pyetur gjate konferences në lidhje me mesazhin e ambasadores së SHBA-së Yuri Kim, për pengesën e Reformës në Drejtësi. Pyetje: A jeni ju personi që po negocioni në kurriz të...

Meta: Maskat kanë rënë! Hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi

para 5 dite - NOA

Presidenti Ilir Meta kërkon hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi. Në konferencën e sotme për mediat, ai deklaroi se gjithë ata që kanë bërë gjëra pas krahëve të shqiptarëve duhet të përgjigjen....

Do të uleni në një tryezë për Integrimin me Ramën e Bashën? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

para 5 dite - Panorama

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur i gatshëm për tu ulur në një tryezë me Kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama, por jo për të bërë llafe dhe karagjozllëqe. Presidenti i...

Ambasadorja e SHBA: Të lihen lojërat, koha është për reformën në drejtësi e zgjedhoren

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 11:18 Pas deklaratës së fortë për ‘një plan’ për vrasjen e reformës në drejtësi, ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim, ka bërë një tjetër deklaratë të fortë, duke...

para 5 dite - Ora news

Në konferencën e sotme për mediat presidenti Meta u pyet në lidhje me një ulje të mundshme në tryezë me Ramën dhe me Bashën. Meta u përgjigj se nuk ka frikë të ulet në tryeza, por ai shtoi se në tryezë...

para 5 dite - Ora news

Presidenti Ilir Meta përjashtoi veten nga "lojërat" në kurriz të reformës në drejtësi për të cilat akuzoi ambasadorja amerikane Juri Kim aktorët politikë shqiptar. Në një konferencë për mediat, Meta tha...

Meta: Diktatura ka trokitur. Duhet të zgjohemi!

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për zhvillimet politike në vend duke kërkuar reagimin e qytetarëve. Duke u ndalu në shembjen e Teatrit Kombëtar dhe aktet e tjera anti kushtetuese, Presidenti tha se “diktatura...

Meta: Do t’i kërkoj BE hetim për reformën në drejtësi

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta deklaroi se do të kërkojë hetim ndërkombëtar nga BE për mënyrën sesi është zbatuar reforma në drejtësi dhe sesi është shkelur Kushtetuta e Shqipërisë. Në konferencën për mediat, kreu...

Meta i përgjigjet ambasadores Kim: Aktorët politike duhet të lënë mënjanë lojërat me reformën

para 5 dite - ABC News

Presidenti Ilir Meta në deklaratën e tij për mediat i është përgjigjur edhe deklaratave të ambasaodres së SHBA në Tiranë Yuri Kim, e cila u shpreh se është e shqëtësuar për lojërat që po bëhen në Reformën...

Rama reagon sërish: Meta e pranoi që unë nuk gënjej, Yuri Kim nuk është postiere

para 5 dite - Java News

Edi Rama tha më herët se nuk ka marrë asnjë propozim nga Ilir Meta, sa i përket platformës së tij. Por Presidenti u shpreh se që platforma ka shkuar në dorën e Yuri Kim, ky është fakt. Kështu, Meta u tërhoqe...

Mesazhi i Ambasadores për reformën/ Ja çfarë thotë Presidenti Meta

para 5 dite - Syri

Gjatë konferencës së tij për mediat, presidenti Ilir Meta është pyetur në lidhje me mesazhin e ambasadores së SHBA-së Yuri Kim, për pengesën e Reformës në Drejtësi. Pyetje: A jeni ju personi që po negocioni...

Ambasadorja e SHBA-së, Kim: S’ka BE për Shqipërinë pa reformë zgjedhore dhe atë në drejtësi

para 5 dite - Koha.mk

Ambasadorja e SHBA-së u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojnë së luajturi lojëra. Ambasadorja Yuri Kim u shpreh para gazetarëve se mesazhi i saj është shumë i qartë, SHBA-të duan atë që do edhe...

Meta: Hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi, unë jam ballëlartë

para 5 dite - Vizion Plus

Si për Teatrin Kombëtar, presidenti Ilir Meta kërkon një hetim ndërkombëtar edhe për zbatimin e reformës në drejtësi. I pyetur nga gazetarët në një konferencë për shqetësimin e ambasadores amerikane se...

“I vështirë të garantohet zbatimi i Kodit Penal”, Presidenti Meta tregon çfarë i kërkoi opozitës: Mos u largoni nga tryeza e Reformës Zgjedhore dhe…

para 5 dite - Panorama

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në konferencë për mediat ka zbardhur kërkesat e tij për opozitën në lidhje me Reformën Zgjedhore. “I kërkova opozitës të mos bjerë pre e provokimit, të largohen nga tryeza...

“Boll me lojëra”, Presidenti Meta flet pas apelit të fortë të ambasadores së SHBA: Maskat kanë rënë me kohë, unë kam 4 vjet që u them…

para 5 dite - Panorama

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka theksuar se nuk është duke negociuar asgjë përvec platformës me 14 pika për të cilat janë në dijeni gjiurthë ambasdadorët edhe ajo e SHBA, edhe opozita edhe kryeministri...

“Stop lojërave me Reformën në Drejtësi”/ Meta: Jam gati të përballem me të gjithë!

para 5 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se prej katër vitesh ka bërë thirrje që t’i jepet fund lojërave me Reformën në drejtësi. Ai theksoi se është gati të ballafaqohet me të gjithë aktorët për të parë kush...

Meta i përgjigjet ambasadores amerikane për lojërat me reformën në drejtësi

para 5 dite - Mapo

Presidenti Ilir Meta në komunikimin me median, u pyet për deklaratën e ambasadores amerikane, e cila ka thënë se nuk mund të ketë lojëra me reformën në drejtësi. Kreu i Shtetit, tha se është dakort, që...

Meta: Do t’i kërkojë BE hetim për reformën në drejtësi

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta deklaroi se do të kërkojë hetim ndërkombëtar nga BE për mënyrën sesi është zbatuar reforma në drejtësi dhe sesi është shkelur Kushtetuta e Shqipërisë. Në konferencën për mediat, kreu...

E plotë/ Platforma e Metës: Si duhet plotësuar vakancat në Gjykata dhe KLSH, 14 hapat

para 5 dite - Gazeta Shqip

Duke pasur parasysh objektivin kombëtar për një proces të besueshëm, të qëndrueshëm dhe të shpejtë të anëtarësimit në BE; Duke konsideruar se një qasje gjithëpërfshirëse është e domosdoshme për zbatimin...

Meta: Ambasadorja e SHBA ka të drejtë, ka 4 vjet që bëhen lojëra me reformën në drejtësi

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta është pyetur sot për deklarata e Ambasadores së SHBA lidhur me reformën në drejtësi. “Ambasadorja e SHBA ka të drejtë, ka 4 vjet që po bëhen lojëra me zbatimin e reformës në drejtësi....

Rama reagon sërish: Meta e pranoi që unë nuk gënjej, ambasadorja e SHBA nuk është postiere

para 5 dite - Java News

Edi Rama tha më herët se nuk ka marrë asnjë propozim nga Ilir Meta, sa i përket platformës së tij. Por Presidenti u shpreh se që platforma ka shkuar në dorën e Yuri Kim, ky është fakt. Kështu, Meta u tërhoqe...

Basha mohon ‘sy për sy’ ambasadoren Kim: S’ka asnjë propozim për sistemin danez

para 5 dite - Java News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u...

Yuri Kim me deklaratë të fortë: Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi

para 5 dite - Zhurnal

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat, në një kohë që mbërriti në Komisionin e Posaçëm të Apelimit. Ambasadorja Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, duke...

“Mos bëni lojëra dhe pazare”, Ilir Meta i përgjigjet ambasadores amerikane: Nuk po negocioj në kurriz të reformës në drejtësi, dua të përfshij me këshillin politik opozitën e vërtetë. Jam ballëlartë, s’mbaj përgjegjësi

para 5 dite - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ndodhet ne nje konferencë për median ku ka folur lidhur me platformen e tij prej 14 pikash. Pas kritikave të forta të ambasadores amerikane Yuri Kim, Meta ka nënvizuar se nuk po negocion...

Me 14 pika, zbardhet e plotë platforma e Presidentit për të nxjerrë vendin nga kriza

para 5 dite - Standard

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar Draftin me 14 pika, ku kërkon që Këshilli Politik të jetë fuqiplotë në vendimmarrje dhe që partitë të përfundojnë Reformën Zgjedhore. Sipas Metës reforma...

Kush po punon pas krahëve për Reformën në Drejtësi/ Basha: Ai që shembi Teatrin Kombëtar

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është përgjigjur në lidhje me akuzat e ambasadores së SHBA në Tiranë që disa politikanë po sabotojnë reformat. Në një deklaratë për mediat, Basha u shpreh se,...

Meta prezanton projekt-platformën e integrimit: Ia dorëzova Ramës që në fillim të prillit, ende pa përgjigje

para 5 dite - NOA

Presidenti Ilir Meta i cilëson shokuese zhvillimet e fundit në vend, duke thënë se kanë tronditur mbarë opinionin europian dhe botëror dhe jo vetëm në vend , pas shembjes jo të vetëm Teatrit, por të iluzionit...

“Ngjarjet shokuese te Teatrit”, Meta: Më 8 prill Ramës i kushtet, ende s’kam përgjigje

para 5 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta po jep një konferencë për median duke paraqitur platformën e zgjidhjes së krizës politike, që sipas tij janë tensionuar së fundmi nga prishja e teatrit. “Nisur nga ngjarjet shokuese...

Zotimi i Bashës për ‘Zgjedhoren’/ Hajdari: E vlerësoj që rikthehet në Këshillin Politik

para 5 dite - LajmiFundit

Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson vendimin e Bashkës për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik dhe e cilëson si diçka pozitive. Por për Hajdarin nuk mjafton....

Presidenti Meta: Platforma iu dorëzua Ramës dhe diplomatëve më 8 prill. Synon përshpejtimin e integrimit

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta deklaroi në një konferencë për mediat deklaroi se platforma që u ka dorëzuar ambasadorëve dhe Edi Ramës synon plotësimin e kushteve për integrimin. Kreu i shtetit deklaroi se platforma...

Meta: Nuk duhet të harrojmë provimin e qershorit, palët të mbyllin Reformën Zgjedhore

para 5 dite - ABC News

Presidenti Ilir Meta në një konference për mediat ka bërë me dije se prej sot do javë do të ketë një konferencë me mediat për të folur për çështjet më të rëndësishme në vend. Meta tha se ai ka bërë çdo...

Kim: S’mund të bëhet pazar me Reformën në Drejtësi dhe atë Zgjedhore

para 5 dite - Klan

Kim: S’mund të bëhet pazar me Reformën në Drejtësi dhe atë Zgjedhore Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim në një prononcim të shkurtër para mediave, ishte e qartë në mesazhin drejtuar politikës shqiptare....

LSI dakord me Bashën për t’u rikthyer në tryezë, Kryemadhi: Të vendosur të realizojmë ‘Zgjedhoren’

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbështet qëndrimin e Lulzim Bashës për Reformën Zgjedhore për t’u kthyer në tryezë pas bojkotit që nisi me shembjen e Teatrit Kombëtar. “ LSI nuk ka asnjë qëndrim të...

Presidenti Meta konferencë për mediat: Rama e ambasadorët u njohën më 8 prill me platformën

para 5 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta la dal sot ne ora 12:00 ne nje konference per mediat. “Ambasadorët e Rama u njohën me platformën e Metës që në prill” Ndërkohë që vetëm pak minuta më parë është zbardhur edhe platforma...

Presidenti Meta: Platforma ju dorëzua Ramës dhe diplomatëve më 8 prill. Synon përshpejtimin e integrimit

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta deklaroi në një konferencë për mediat deklaroi se platforma që i ka dorëzuar ambasadorëve dhe Edi Ramës synon plotësimin e kushteve për integrimin. Kreu i shtetit deklaroi se platforma...

Meta flet për zhvillimet shokuese në vend dhe provimin e qershorit, publikon platformën: Ia kam nisur Ramës që në…

para 5 dite - Panorama

Presidenti i repoublikës, Ilir Meta në një konferencë për mediat tha se zhvillimet e fundit në vend kanë qenë shokuese. “Nisur nga zhvillimet e fundit shokuese në vend që kanë tronditur edhe opinionin...

LIVE- Situata politike në vend, Presidenti Meta deklaratë për media

para 5 dite - Mapo

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një deklaratë për media, pas debateve për Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi. Meta ka publikuar propozimin e tij për ambasadorët e BE-së, ku parashikohen ndryshime në...

Ambasadorja e SHBA-së: S’ka BE për Shqipërinë pa reformë zgjedhore dhe atë në drejtësi

para 5 dite - Sinjali

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojnë së luajturi lojëra. Ambasadorja Kim tha se mesazhi i saj është shumë i qartë; SHBA-të duan atë...

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri: Mos bëni më lojëra, përfundoni Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Klan Kosova

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha se ka ardhur koha që të mos ketë më lojëra, por të realizohet Reforma Zgjedhore dhe të përmbyllet Reforma në Drejtësi. “Shtetet e Bashkuara duan të njëjtën...

Zbulohet dokumenti i Metës për ambasadorët që prodhoi reagimin e fortë të Yuri Kim

para 5 dite - Top Channel

Dje presidenti llir Meta zhvilloi një takim me ambasadorët e vendeve të BE nga ku u ka dhënë dokumentin që gjeni më poshtë në foto të siguruar nga gazetari i Top Channel Muhamed Veliu. Disa nga çështjet...

Ambasadorja e SHBA-së, Kim: S’ka BE për Shqipërinë pa reformë zgjedhore dhe pa atë në drejtësi

para 5 dite - Zeri

Ambasadorja e SHBA-së u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojnë së luajturi lojëra. Ambasadorja Yuri Kim u shpreh para gazetarëve se mesazhi i saj është shumë i qartë, SHBA-ja do atë që do edhe...

“Mjaft më me lojëra”, ambasadorja e SHBA në Tiranë mesazh klasës politike: Reforma në drejtësi dhe ajo zgjedhore të domosdoshme për Shqipërinë europiane

para 5 dite - BalkanWeb

TIRANE Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim, duke mbërritur në KPA, ka dhënë një mesazh për shqiptarët. Yuri Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, duke u shprehur se reforma...

Ambasadorja Yuri Kim reagon menjëherë pas deklaratës së Lulzim Bashës, ky është apeli i fortë për 4 liderët e vendit

para 5 dite - Lajme.al

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim i është përgjigjur menjëherë kryedemokratit Basha për Reformën Zjgedhore. Kim shprehet se pret edhe nga liderët e tjerë të “tregojnë udhëheqje të ngjashme”. data-full-width-responsive="true">...

Zbardhet platforma me 14 pika e Presidentit Meta

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 10:29 Është zbardhur platforma me 14 pika e Presidentit Meta, e cila është dorëzuar në tavolinat e kryeministrit, liderit të opozitës dhe ndërkombëtarëve. Platforma flet...

Ambasadorja e SHBA-së, Kim: S’ka BE për Shqipërinë pa reformë zgjedhore dhe atë në drejtësi

para 5 dite - Zeri

Ambasadorja e SHBA-së u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojnë së luajturi lojëra. Ambasadorja Yuri Kim u shpreh para gazetarëve se mesazhi i saj është shumë i qartë, SHBA-të duan atë që do edhe...

Reforma zgjedhore/ Kryemadhi: Kemi të njëjtat qëndrime si kreu i PD, Basha

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me reformën zgjedhore. Me  një mesazh të saj, Kryemadhi thotë se ‘LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër...

Meta: Që Rama gënjen nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas fjalëve të kryeministrit Rama i cili u shpreh se nuk i është dorëzuar asnjë platformë nga kreu i shtetit. Meta shkruan në Tëitter se platforma i eshte paraqitur Ambasadores...

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri: Mos bëni më lojëra, përfundoni Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Aktuale

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha se ka ardhur koha që të mos ketë më lojëra, por të realizohet Reforma Zgjedhore dhe të përmbyllet Reforma në Drejtësi. “Shtetet e Bashkuara duan të njëjtën...

Ambasadorja e SHBA-së, Kim: S’ka BE për Shqipërinë pa reformë zgjedhore dhe atë në drejtësi

para 5 dite - GazetaBlic

Ambasadorja e SHBA-së u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojnë së luajturi lojëra. Ambasadorja Yuri Kim u shpreh para gazetarëve se mesazhi i saj është shumë i qartë, SHBA-të duan atë që do edhe...

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri: Mos bëni më lojëra, përfundoni Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Indeks online

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha se ka ardhur koha që të mos ketë më lojëra, por të realizohet Reforma Zgjedhore dhe të përmbyllet Reforma në Drejtësi. “Shtetet e Bashkuara duan të njëjtën...

Ambasadorja e SHBA-së, Kim: S’ka BE për Shqipërinë pa reformë zgjedhore dhe atë në drejtësi

para 5 dite - Koha.net

Ambasadorja e SHBA-së u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojnë së luajturi lojëra. Ambasadorja Yuri Kim u shpreh para gazetarëve se mesazhi i saj është shumë i qartë, SHBA-të duan atë që do edhe...

Propozimi i SHBA për zgjedhjet, Gjiknuri: Nuk mund të bëhet. Nëse ne hapim lojën e sistemit…

para 5 dite - Standard

Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ishte i pari që përjashtoi mundësinë e ndryshimit të sistemit zgjedhor sipas sugjerimit të ambasadës së Shteteve...

Soreca përshëndet Bashën: Reforma Zgjedhore duhet përmbushur sa më parë

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar përmes një mesazhi në Twitter në lidhje me debatin e ndezur politik të vendit mbi Reformën Zgjedhore si edhe deklaratën e kryeopozitarit Basha se...

Yuri Kim: Shqipëria jo në BE pa bërë Reformat. Lini lojërat dhe pazaret

para 5 dite - Koha Jone

Në një situatë të tensionuar politike, Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka thënë se Shqipëria nuk mund të jetë pjesë e BE-së, pa Reformat në Drejtësi dhe në atë Zgjedhore. Në një prononcim për...

“S’më ka ardhur asnjë platformë”, Meta replikon me Ramën: Që ti gënjen nuk është lajm as për të huajt!

para 5 dite - Java News

Ilir Meta ka vijuar replikat në distancë me Edi Ramën, pasi ky i fundit iu përgjigj në Twitter. Më herët kryeministri tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga presidenti. Meta deklaroi më herët se një platformë...

Kim: Nuk ka më lojëra me Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Syri

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim dha një deklaratë sot për mediat ku i bëri thirrje politikës shqiptare të mos bëjë pazare me Reformën në Drejtësi dhe me Reformën Zgjedhore. “SHBA duan të njëjtën gjë që do...

Propozimi i SHBA për zgjedhjet, Gjiknuri: Nuk mund të bëhet. Nëse ne hapim lojën e sistemit…

para 5 dite - Zhurnal

MARIGLEN KUME/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ishte i pari që përjashtoi mundësinë e ndryshimit të sistemit zgjedhor sipas sugjerimit të...

Si kush janë maskuar djajtë, që kanë zbritur nga Ferri në Tiranë?

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Nga Çim Peka Teatri ra, por pas mureve dhe fasadës së tij historike paska qenë fshehur një ‘konspiracion’ politik, i cili sipas disave ziente prej kohësh. Ende pa mbaruar vajtimi, papritur, u rihap çështja...

“Mjaft me lojëra”/ Yuri Kim e prerë: S’ka pazare me reformën në drejtësi dhe ‘Zgjedhoren’!

para 5 dite - Vizion Plus

Një mesazh i qartë dhe i prerë nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për politikën shqiptare. Yuri Kim, në një deklaratë të rrallë për mediat, deklaroi se nuk ka më kohë për lojëra. Kryediplomatja...

Ambasadorja amerikane jep mesazhin e fortë: Lini lojërat dhe pazaret

para 5 dite - NOA

Një mesazh i fortë i ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, pak para nisjes së një takimi në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Ajo tha se, “Mesazhi është shumë I qartë. SHBA duan të njëjtën gjë që do...

“Boll luajtët!”/ Deklarata e fortë e ambasadores Yuri Kim: Jo pazar me Reformën në Drejtësi

para 5 dite - Shekulli

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri Yuri Kim, lëshoi një tjetër deklaratë të fortë ndaj krerëve të politikës shqiptare në lidhje me Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore. Në hyrje të Kolegjit të Apelimit,...

“Ka ardhur koha të reshtet së bëri lojëra”, ambasadorja Yuri Kim me apel të fortë: Dy gjërat për të cilat nuk bëhen pazare, ja çfarë pret SHBA

para 5 dite - Panorama

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim i ka bërë thirrje politikës që të lënë pas lojërat dhe të realizojnë Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore. Mesazhi i qartë për klasën politike erdhi ndërsa ambasadorja...

Yuri Kim: Shqipëria jo në BE pa bërë Reformat. Lini lojrat dhe pazaret

para 5 dite - Koha Jone

Në një situatë të tensionuar politike, Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka thënë se Shqipëria nuk mund të jetë pjesë e BE-së, pa Reformat në Drejtësi dhe në atë Zgjedhore. Në një prononcim për...

Yuri Kim: Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi

para 5 dite - RTK

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat. “Duam që Shqipëria të jetë aleat i fortë i SHBA, të jetë pjesë e familjes europiane. Shqipëria nuk mund të jetë pjesë e familjes...

Kim: Nuk bëhet pazar me Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Syri

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim dha një deklaratë sot për mediat ku i bëri thirrje politikës shqiptare të mos bëjë pazare me Reformën në Drejtësi dhe me Reformën Zgjedhore. “SHBA duan të njëjtën gjë që do...

''Boll luajtët'': Yuri Kim trondit politikën shqiptare

para 5 dite - Albeu

Duke folur para gazetareve ambasadorja amerikane Yuri Kim u kërkoi palëve politike në vend që të ndalojnë së luajti lojëra dhe të zbatohet reforma në Drejtësi. Vijon…

Prova që Rama gënjen për platformën e Presidentit

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta bëri publike sot platformën për bashkëpunimin mes aktorëve politikë për integrimin e vendit. Dokumenti prej 14 pikash i është dorëzuar ambasadores së SHBA dhe kryeministrit Edi Rama...

Plani prej 11 pikash i Metës, reagon sërish ambasadorja Yuri Kim: Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi

para 5 dite - Gazeta Tema

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat. “Duam që Shqipëria të jetë aleat i fortë i SHBA, të jetë pjesë e familjes europiane. Shqipëria nuk mund të jetë pjesë e familjes...

para 5 dite - Ora news

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim pati një prononcim për median para se të hynte në KPA: Mesazhi është shumë I qartë. SHBA duan të njëjtën gjë që do populli shqiptar. Ne duam që Shqipëria të jetë një aleat...

Mesazhi i Yuri Kim: Pa Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi, s’jeni pjesë e BE-së

para 5 dite - Mapo

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka folur për mediat para takimit me anëtarët e KPA-së. Yuri kim dha një mesazh të qartë për politikën shqiptare. “Mesazhi im është shumë i qartë. Shqipëria s’mund të jetë...

Refuzon pyetjet nga gazetarët/Yuri Kim: Nuk mund të jeni në BE pa bërë Reformat

para 5 dite - Koha Jone

Në një situatë të tensionuar politike, Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka thënë se Shqipëria nuk mund të jetë pjesë e BE-së, pa Reformat në Drejtësi dhe në atë zgjedhore.

“Boll luajtët”, Yuri Kim trondit politikën shqiptare

para 5 dite - ABC News

Duke folur para gazetareve ambasadorja amerikane Yuri Kim u kërkoi palëve politike në vend që të ndalojnë së luajti lojëra dhe të zbatohet reforma në Drejtësi. Vijon…

Meta ‘nuk i ndahet’ Dvoranit: E mbajnë në krye të KED-së ata që bëjnë lojëra

para 5 dite - Java News

Ardian Dvoranin e mbajnë në krye të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ata që bëjnë lojëra, ndonëse i ka mbaruar mandati. Kështu tha Presidenti Ilir Meta në konferencën e sotme për mediat, duke deklaruar...

Nga Këshilli Politik për reformën zgjedhore tek tërheqja e paketës anti-shpifje, zbardhet drafti me 14 pika që Meta iu prezantoi ambasadorëve

para 5 dite - BalkanWeb

Zbardhet drafti i propozuar ambasadorëve nga Presidenti i Republikës Ilir Meta një ditë më parë. Neës24 ka mundur të sigurojë draftin me 14 pika, që ditën e djeshme Kreu i Shtetit ua ka prezantuar ambasadorëve...

Basha: KM Rama me klanin mafioz do të pengojë Zgjedhoren dhe eurointegrimin

para 5 dite - Illyria

Në një prononcim për gazetarët kreu i opozitës u shpreh se Rama po pengon reformën zgjedhore dhe integrimin evropian të vendit Basha shtoi se tryeza e reformës zgjedhore nuk është braktisur, por është...

SHBA me BE dhe Rama pas tyre, mirëpresin vendimin e Bashës për kryerjen e Zgjedhores

para 5 dite - Illyria

Ambasadorja e ShBA në vendin tonë  Yuri Kim dhe ai i BE, Luigi Soreca kanë përshëndetur vendimin e kryetarit të PD, Lulzim Basha për të përfunduar reformën zgjedhore. Diplomatja amerikane kishte edhe një...

Rama mohon Metën se ka marrë platformën me 14 pika, Meta e quan “gënjeshtar”

para 5 dite - Illyria

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer sërish përgjigje presidentit Meta në lidhje me platformën me 14 pika. Përmes një postimi në Twitter Rama shkruan se nuk gënjen dhe nuk e ka marrë platformën e Metës. Rama:...

Zbulohet dokumenti i Metës për ambasadorët që prodhoi reagimin e fortë të Yuri Kim

para 5 dite - Lajmi.net

Disa nga çështjet që preken në draftin e Presidentit e përgatitur para shembjes së Teatrit Kombëtar janë Reforma zgjedhore, KED, paketa anti shpifje etj, Meta kërkon që Këshilli Politik të jetë fuqiplotë...

Rama ‘rrëzon’ Metën: Nuk më ka dorëzuar asnjë platformë! S’kemi kohë të luajmë “e ka kush e ka” dezhurnin

para 5 dite - Lexo

Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha...

“Lëreni lojën: e ka kush e ka dezhurnin”, Rama – Metës: S’më ke sjellë asnjë platformë, por jam gati të ulemi kur të doni

para 5 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama ka mohuar deklaratën e Ilir Metës, sipas të cilit i ka dërguar platformën me 14 pika. Rama thotë se nuk ka asnjë propozim nga Presidenti, por shprehet i gatshëm të ulet me opozitën...

VOA/ Ambasadorët e SHBA dhe BE: Reforma në Drejtësi nuk preket

para 5 dite - Syri

VOA Në Shqipëri, duket se janë riaktivizuar përpjekjet për të prekur dhe ndërhyrë në reformën në Drejtësi. Të enjten në mbrëmje në një mesazh në Twitter ambasadorja amerikane Yuri Kim shkruante se “ shpresoj...

Rama: Përshëndes kthimin e opozitës në Reformën Zgjedhore, inshallah këtë herë ta mbyllim

para 5 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur deklaratën e Lulzim Bashës, i cili u shpreh se opozita nuk e ka braktisur Reformën Zgjedhore duke nënkuptuar rikthimin në tryezë pas bojkotit. loading... Rekomandojme...

Juristja: Përplasja e palëve për Reformën Zgjedhore ka ashpërsuar gjuhën e ambasadores

para 5 dite - ABC News

Juristja Brizida Gjikondi nga studio e Abc News është shprehur se zhvillimet më të fundit në vendin tonë përsa i përket Reformës në Drejtësi kanë nxitur ambasadoren e SHBA-së që të mbajë një qëndrim të...

“Teatri”, nuk po flet Presidenti, po flet Ilir Meta

para 5 dite - Gazeta Tema

Po. Tek policët qytetarët duhet të shohin Ministrin e Brendshëm…”, shkruan ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi në Facebook, për rolin e Policisë ditën e shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai nuk ndihet i zhgënjyer...

E quajti gënjeshtar/ Rama – Metës: Ia ke çuar Kim, por SHBA-ja s’është shërbim postar!

para 5 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama i kthen përgjigje presidenti Ilir Meta, i cili e quajti gënjeshtar. loading... Rekomandojme Për Ramën drafti i Metës prej 14 pikash është njësoj si të bashkohet “vaji me uthullën”....

Ja platforma me 14 pika e presidentit Meta: Këshill politik për drejtësinë

para 5 dite - RTK

Zbardhet platforma me 14 pika e paraqitur nga Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme. Në platformë Meta kërkon ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që lidhen me drejtësinë...

Zbardhet platforma me 14 pika që Meta propozoi për ndërhyrjen në Reformën në Drejtësi, solli reagimin e ambasadores së SHBA: “Këshilli Politik bëhet fuqiplotë!” Anashkalohen Parlamenti dhe Rama

para 5 dite - Gazeta Tema

Zbardhet platforma me 14 pika per nderhyrje ne Reformen ne Drejtesi e presidentit Ilir Meta, e cila shkaktoi furtune ne politiken shqiptare dhe solli reagimin e forte te ambasadores amerikane Yuri Kim....

Zbardhet drafti me 14 pika që Meta iu prezantoi ambasadorëve/ Nga Këshilli Politik për reformën zgjedhore tek tërheqja e paketës anti-shpifje

para 5 dite - Standard

Zbardhet drafti i propozuar ambasadorëve nga Presidenti i Republikës Ilir Meta një ditë më parë. Neës24 ka mundur të sigurojë draftin me 14 pika, që ditën e djeshme Kreu i Shtetit ua ka prezantuar ambasadorëve...

Meta shpalos platformën: Të përfundohet reforma zgjedhore, Këshill Politik për drejtësinë dhe negociatat

para 5 dite - Vizion Plus

Të enjten, pas takimit me opozitën, presidenti Ilir Meta propozoi një platformë për të zgjidhur disa çështje problematike në vend. 14 pikat e kësaj platforme janë zbardhur sot dhe midis të tjerash bie...

Drejtësia dhe integrimi, zbardhet platforma me 14 pika e Presidentit Meta

para 5 dite - NOA

Presidenti Ilir Meta harton një platformë me 14 pika, ku kërkon ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që lidhen me drejtësinë dhe çështje të tjera të integrimit....

E plotë/ Zbardhen 14 kushtet e plaftormës së presidentit

para 5 dite - Gazeta Shqip

Zbardhen14 pikat e platformës së Presidentit Meta që ia ka paraqitur ambasadorëve të vendeve të BE-së dhe krerëve të opozitës në takimet e zhvilluara një ditë më parë. Paketa prej 14 pikash do t’i paraqitet...

Platforma me 14 pika e Presidentit Meta: Këshill Politik për Reformën në Drejtësi

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta përmes një platforme prej 14 pikash, kërkon ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që lidhen me Reformën në Drejtësi dhe çështje...

E diskutoi me opozitën dhe ambasadorët e vendeve të BE-së, zbardhet platforma me 14 pika e Presidentit Ilir Meta

para 5 dite - Panorama

Zbardhet platforma me 14 pika e paraqitur nga Presidenti i Republikes, Ilir Meta ditën e djeshme. Në platformë Meta kërkon ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që...

VOA: Mesazhi i Yuri Kim dukej se ishte për Metën

para 5 dite - Syri

VOA Në Shqipëri, duket se janë riaktivizuar përpjekjet për të prekur dhe ndërhyrë në reformën në Drejtësi. Të enjten në mbrëmje në një mesazh në Twitter ambasadorja amerikane Yuri Kim shkruante se “ shpresoj...

Rama: Gati të ulem në tryezë me Metën e opozitën me ‘karta’ te hapura

para 5 dite - Arbresh

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti dhe dërguar palëve që më prill të këtij viti. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetin social...

Ambasadorja e SHBA-ve vë në lëvizje politikën, zbardhet platforma me 14 pika e Ilir Metës

para 5 dite - Shekulli

Një ditë pas deklaratave të ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim mbi reformën në drejtësi, duket se politika shqiptare është vënë në lëvizje. Janë zbardhur sot 14 pikat e platformës së Presidentit Meta ndaj...

“Maskat kanë rënë”, Meta kërkon hetim ndërkombëtar për Reformën në Drejtësi

para 5 dite - Java News

Presidenti Ilir Meta kërkon hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi. Në konferencën e sotme për mediat, ai deklaroi se gjithë ata që kanë bërë gjëra pas krahëve të shqiptarëve duhet të përgjigjen....

para 5 dite - Ora news

Zbardhet platforma me 14 pika e paraqitur nga Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme. Në platformë Meta kërkon ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që lidhen me drejtësinë...

Zbardhet platforma me 14 pika e Presidentit Ilir Meta

para 5 dite - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta përmes një platforme prej 14 pikash, kërkon ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që lidhen me drejtësinë dhe çështje të tjera...

Nga largimi i Dovranit te ‘Paketa Anti-shpifje’, ja 14 pikat e paktit që ka ofruar Meta

para 5 dite - Mapo

Zbardhen 14 pikat e platformës së Presidentit Meta për kreun e qeverisë Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, me qëllim përshpëjtimin e procesit të integrimit të vendit. Platforma përmban 14 pika dhe...

Meta në konferencë/ Ja 14 pikat e platformës së tij

para 5 dite - Syri

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të ketë një komunikim për mediat sot në mesditë. Sipas informacioneve zyrtare nga Presidenca, Meta do të dalë para mediave sot në orën 12:00. Situata politike, reforma...

Propozimi i SHBA për zgjedhjet/ Gjiknuri: Nuk mund të bëhet

para 5 dite - Syri

Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ishte i pari që përjashtoi mundësinë e ndryshimit të sistemit zgjedhor sipas sugjerimit të ambasadës së Shteteve...

Propozimi i SHBA për zgjedhjet, Gjiknuri: Nuk mund të bëhet. Nëse ne hapim lojën e sistemit…

para 5 dite - Panorama

MARIGLEN KUME/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ishte i pari që përjashtoi mundësinë e ndryshimit të sistemit zgjedhor sipas sugjerimit të...

E FUNDIT/ Zgjedhjet dhe drejtësia, 14 “porositë” e Metës ndaj Ramës dhe Bashës

para 5 dite - ABC News

Janë zbardhur 14 pikat e platformës së Presidentit Meta ndaj kreut të qeverisë Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha me qëllim përshpëjtimin e procesit të integrimit të vendit. Platforma përmban 14...

Meta komenton deklaratat e Kim: Nuk e ka me mua! E dinte për platformën që në 8 prill

para 5 dite - Java News

Presidenti Meta u pyet sot për deklaratat e ambasadores Kim, e cila tha se ka një marrëveshje të fshehtë për ta vrarë reformën në Drejtësi. Sipas kreut të shtetit, këto deklarata nuk kanë lidhje me të,...

Meta i përgjigjet ambasadores Kim: Dua të përfshij në Këshillin Politik opozitën reale. Jam ballëlartë, s’bëj lojëra

para 5 dite - Java News

Presidenti Ilir Meta deklaroi publikisht se ka kërkuar hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi, ndërsa theksoi se përgjegjësit që bëjnë gjëra pas krahëve të shqiptarëve duhet të përgjigjen. Ai tha...

Rama: Gati të ulem në tryezë me Metën e opozitën me ‘karta’ te hapura

para 5 dite - Fakti Ditor

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti dhe dërguar palëve që më prill të këtij viti. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetin social...

Konflikti Meta-Rama/ “S’më ka ardhur asnjë platformë” Meta: Që Rama gënjen nuk është lajm

para 5 dite - in7

Kreu i qeverisë Edi Rama reagoi këtë të premte mbi platformën e propozuar nga Presidenti Meta për zgjidhjen e krizës politike, por tha se dokumenti nuk i ardhur ashtu siç pretendoi kreu i shtetit (që e...

Meta sqaron platformën që ‘acaroi’ SHBA-të: Ia propozova Ramës dhe ambasadorëve që në 8 prill

para 5 dite - Java News

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë pvr mediat duke sqaruar qëndrimet e tij për temat e aktualitetit politik. Ai u shpreh se mosfunksionimi i Gjykatës Kushtetuese përbën një shqetësim. Meta...

Kim, apel për reformën zgjedhore: Konsideroni sistemin danez, me lista të korrigjuara sipas metodës D’Hondt

para 5 dite - Java News

Të nderuar anëtarë të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore: Së pari, unë do të doja të shpreh mbështetjen time për të gjithë ju për të rifilluar përpjekjet tuaja për të arritur marrëveshje për reformën...

Replikat për Platformën e Integrimit, Meta i përgjigjet Ramës: Që gënjen nuk është më lajm as për të huajt

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte marrë asnjë platformë nga presidenti Ilir Meta, k i fundit e akuzoi atë publikisht se po gënjen. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se në 8...

Kryeministri Rama nxjerr blof Ilir Metën, i sfidon të gjithë publikisht: T’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika

para 5 dite - Lajme.al

Kryeministri, Edi Rama, mohon që presidenti Ilir Meta ti ketë dorëzuar plaftormën 14 pikëshe, edhe pse Kreu i Shtetit tha se e ka në tryezë që me 8 prill. E megjithatë ai thotë se është i gatshëm për tu...

Replikat për Platformën e Integrimit, Meta i përgjigjet Ramës: “Gënjeshtar”

para 5 dite - LajmiFundit

Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte marrë asnjë platformë nga presidenti Ilir Meta, k i fundit e akuzoi atë publikisht se po gënjen. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se në 8...

Ambasadorët e SHBA dhe BE: Reforma në Drejtësi nuk preket

para 5 dite - RTK

Në Shqipëri, duket se janë riaktivizuar përpjekjet për të prekur dhe ndërhyrë në reformën në Drejtësi. Të enjten në mbrëmje në një mesazh në Twitter ambasadorja amerikane Yuri Kim shkruante se “shpresoj...

Presidenti Meta: Kam 4 vjet që i them ‘Stop’ lojërave me Reformën, ambasadorja ka të drejtë se s’po shohim produkt!

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një konferencë shtypi para gazetarëve, pasi ka prezantuar platformën e tij me 14 pika për zgjidhjen e ngërçit për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore. Meta ka theksuar...

Rama: Meta s’më ka dorëzuar asnjë plan, por jam gatshëm që të ulem në tryezë për Drejtësinë dhe Integrimin

para 5 dite - LajmiFundit

TIRANË- Kryeministri Edi Rama mohon që të ketë marrë një platformë nga presidenti Meta, ndryshe nga sa ka pretenduar ky i fundit sot, e megjithatë, përtej kësaj kreu i qeverisë shprehet se është i gatshëm...

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim: Mjaft më me lojëra, reforma zgjedhore dhe reforma në drejtësi janë të domosdoshme

para 5 dite - Almakos

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim dha një mesazh për shqiptarët para KPA. Yuri Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, ndërsa shtoi se reforma në drejtësi dhe reforma zgjedhore janë të...

Do të uleni në një tryezë me Ramën e Bashën? Meta: Jo për karagjozllëqe, por…

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur i gatshëm për tu ulur në një tryezë me Kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama, por jo për të bërë llafe dhe karagjozllëqe. Presidenti i...

Ish zv.kryeministri i Berishës: Sistem si danezi, por vetëm me një votë!

para 5 dite - Gazeta Tema

Nga Bashkim Kopliku* Duke qenë dakord me propozimin e ambasadores amerikane për ta përmirësuar sistemin tonë zgjedhor “si danezi”, do të tërhiqja vëmendjen se votimi duhet bërë me një votë, e jo me dy...

VOA: Mesazhi i Yuri Kim për reformën në drejtësi, duket se i drejtohet Metës

para 5 dite - Mapo

Në Shqipëri, duket se janë riaktivizuar përpjekjet për të prekur dhe ndërhyrë në reformën në Drejtësi. Të enjten në mbrëmje në një mesazh në Twitter ambasadorja amerikane Yuri Kim shkruante se “ shpresoj...

SHBA mesazh të fortë Metës e Bashës: Nuk mund të bëhet asnjë pazar me reformën zgjedhore dhe reformën në drejtësi

para 5 dite - Lexo

Duke hyrë në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka lëshuar një mesash për mediat.Pak orë pasi deklaroi se ka dëgjuar fjalë rreth një marrëveshje të fshehtë që mund ta vrasi...

Kim përsërit shqetësimin e SHBA: Reformat nuk janë për të bërë pazare dhe lojëra

para 5 dite - Java News

Duke hyrë në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka lëshuar një mesash për mediat. Pak orë pasi deklaroi se ka dëgjuar fjalë rreth një marrëveshje të fshehtë që mund ta vrasi...

Kush janë kërcënuesit e gjykatësve të Kushtetuese?

para 5 dite - Infokusi

Gjykata Kushtetuese e ka dënuar diskursin publik të krerëve të shtetit, ku në një reagim për media, Kushtetuesja ka përmendur presidentin dhe kryeministrin në detyrë për paragjykim në vendimmarrjen e saj...

Meta: Dvoranin e mbajnë ata që bëjnë lojëra, maskat kanë rënë tani

para 5 dite - LajmiFundit

Çështja Dvorani është rikthyer në vëmendjen e presidenti Ilir Meta, i cili ka akuzuar se po mbahet në krye të PD-së ata që po bëjnë lojëra, referuar këtu kryeministri Edi Rama, me këtë të fundit që sipas...

‘Teatri’, nuk po flet Presidenti, po flet Ilir Meta

para 5 dite - Lexo

Po. Tek policët qytetarët duhet të shohin Ministrin e Brendshëm…”, shkruan ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi në Facebook, për rolin e Policisë ditën e shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai nuk ndihet i zhgënjyer...

Zbulohet dokumenti i Metës për ambasadorët që prodhoi reagimin e fortë të Yuri Kim

para 5 dite - Lexo

Zbardhet platforma me 14 pika per nderhyrje ne Reformen ne Drejtesi e presidentit Ilir Meta, e cila shkaktoi furtune ne politiken shqiptare dhe solli reagimin e forte te ambasadores amerikane Yuri Kim....

Presidenti Meta prezanton projekt-platformën me 14 pika: Mos-funksionimi i Gjykatës Kushtetuese ka cënuar mbrojtjen e të drejtave kushtetuese të individëve

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka prezantuar në një konferencë për mediat projekt-platformën, për të bërë më mirë disa procese që nuk funksionojnë siç duhet në Shqipëri. Meta përmend kushtet, sipas së cilit kërkon...

Reforma Zgjedhore, Meta: Duhet gjetur mekanizmi për përfshirjen e opozitës reale

para 5 dite - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta deklaroi se opozita reale duhet të përfshihet në reformën zgjedhore, si një nga pikat e vendosura nga BE. Po ashtu, kreu i shtetit theksoi se prej 4 vitesh ka bërë thirrje për heqje...

“Këshill Politik për çdo ndryshim ligjor të Reformës në Drejtësi dhe përfundimi i ‘Zgjedhores'”/ Zbardhet platforma me 14 pika e Metës

para 5 dite - Java News

Zbardhet platforma me 14 pika e paraqitur nga Presidenti i Republikes, Ilir Meta ditën e djeshme. Në draft janë 14 pika ku ajo që vihet re është kërkimi i një ngritje të Këshilli Politik, që do të vendos...

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri: Mos bëni më lojëra, përfundoni Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Arbresh

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha se ka ardhur koha që të mos ketë më lojëra, por të realizohet Reforma Zgjedhore dhe të përmbyllet Reforma në Drejtësi. “Shtetet e Bashkuara duan të njëjtën...

Ambasadorja e ShBA-së në Shqipëri: Mos bëni më lojëra, përfundoni reformën zgjedhore

para 5 dite - Epoka e Re

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka thënë se ka ardhur koha që të mos ketë më lojëra, por të realizohet reforma zgjedhore dhe të përmbyllet reforma në drejtësi. “Shtetet e Bashkuara duan të...

Zbulohet dokumenti i Metës për ambasadorët që prodhoi reagimin e fortë të Yuri Kim

para 5 dite - Arbresh

Dje presidenti llir Meta zhvilloi një takim me ambasadorët e vendeve të BE nga ku u ka dhënë dokumentin që gjeni më poshtë në foto të siguruar nga gazetari i Top Channel Muhamed Veliu. Disa nga çështjet...

Keshill Politik per reformen ne drejtesi, zbardhen 15 pikat e paktit politik te propozuar nga Meta

para 5 dite - LajmiFundit

Të enjten, pas takimit me opozitën, presidenti Ilir Meta propozoi një platformë për të zgjidhur disa çështje problematike në vend. 14 pikat e kësaj platforme janë zbardhur sot dhe midis të tjerash bie...

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri: Mos bëni më lojëra, përfundoni Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Zyrtare

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha se ka ardhur koha që të mos ketë më lojëra, por të realizohet Reforma Zgjedhore dhe të përmbyllet Reforma në Drejtësi. “Shtetet e Bashkuara duan të njëjtën...

Yuri Kim i pret shpresat Metës, tjetër mesazh të fortë: Ka ardhur koha t’u thuhet stop lojërave

para 5 dite - Lajme.al

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka folur për mediat pas takimit me anëtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Ajo dha mesazhin e fortë duke thënë se ka ardhur koha të realizohet reforma në drejtësi...

SHBA “nxjerr dhëmbët”: Lini lojërat, Drejtësia dhe Zgjedhorja s’janë për pazar!

para 5 dite - Illyria

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka përforcuar mesazhin e një dite më parë ndaj politikës shqiptare. Në një prononcim të shkurtër për mediat ndërsa i drejtohej Kolegjit të Posaçëm të Apelimit,...

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri: Mos bëni më lojëra, përfundoni Reformën Zgjedhore

para 5 dite - Ekonomia Online

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha se ka ardhur koha që të mos ketë më lojëra, por të realizohet Reforma Zgjedhore dhe të përmbyllet Reforma në Drejtësi. “Shtetet e Bashkuara duan të njëjtën...

“Mjaft me lojera”, Yuri Kim e prere: Nuk ka pazare me reformen ne drejtesi

para 5 dite - LajmiFundit

Një mesazh i qartë dhe i prerë nga SHBA. Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për politikën shqiptare. Yuri Kim, në një deklaratë të rrallë për mediat, deklaroi se nuk ka më kohë për lojëra....

Ambasadorja e SHBA mesazh të prerë: S’ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi… s’është koha për lojëra

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Duke folur nga Kolegji i Posaçëm  i Apelimit ku pritet që të  zbardhet vendimi për Luan Dacin, ambasadorja e SHBA-ve u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojë së luajturi lojra. Ambasadorja Yuri...

E diskutoi me opozitën dhe ambasadorët e vendeve të BE-së, zbardhet platforma me 14 pika e Presidentit Ilir Meta

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Zbardhet platforma me 14 pika e paraqitur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta ditën e djeshme. Në platformë Meta kërkon ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që...

Meta në alarm nga SPAK, del me platformë për të rrëzuar reformën në drejtësi, kërkon pazare për rishikimin e ligjeve dhe largimin e Dvoranit

para 5 dite - Lajme.al

Reforma në drejtësi ka alarmuar presidentin Ilir Meta. Teksa BE dhe SHBA nga dita në ditë kërkojnë që të nisin arrestimet në nivele të larta duket se të shumtë janë ata që janë trembur. Dje presidenti...

KLGJ “xhiron bosh”, Dvoranit ia ka mbaruar mandatin Kushtetuesja në 2016

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka vendosur se Ardian Dvorani do të qëndrojë në detyrë. KLGJ e ka mbajtur këtë qëndrim, shumë javë përpara se t’u drejtohej për opinion Euralius-it e OPDAT-it, në Maj 2020,...

Platforma me 11 pika e Metës, Këshill Politik për drejtësinë dhe integrimin

para 5 dite - Ina

Presidenti Ilir Meta, ka dalë më një platform ë, duke kërkuar ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet që lidhen me drejtësinë dhe çështje të tjera të integrimit. Platforma...

Ambasadorët e SHBA dhe BE: Reforma në Drejtësi nuk preket

para 5 dite - Ina

Në Shqipëri, duket se janë riaktivizuar përpjekjet për të prekur dhe ndërhyrë në reformën në Drejtësi. Të enjten në mbrëmje në një mesazh në Twitter ambasadorja amerikane Yuri Kim shkruante se “shpresoj...

Marrëveshje për të vrarë drejtësinë? Deklarata e fortë e Yuri Kim: Shpresoj mos jetë e vërtetë. Reagon Rama dhe Basha

para 5 dite - Top Channel

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim bëri një reagim të fortë në Tëitter mbrëmjen e së enjtes dhe shprehu nje shqetësim publik për fatin e reformës në drejtësi. “Shpresoj...

Ambasadorët e SHBA dhe BE: Reforma në Drejtësi nuk preket

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, duket se janë riaktivizuar përpjekjet për të prekur dhe ndërhyrë në reformën në Drejtësi. Të enjten në mbrëmje në një mesazh në Twitter ambasadorja amerikane Yuri Kim shkruante se “ shpresoj...

Reforma zgjedhore, zbardhet e-maili i ambasadores Yuri Kim për sistemin danez

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 23:37 Prej ditës qarkun lajmi se ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka bërë një sugjerim për tu marrë në konsideratë nga Këshilli Politik i reformës zgjedhore sistemi elektoral...

Ekskluzive/ Top Channel zbulon e-mailin e ambasadores Yuri Kim për sistemin danez

para 6 dite - Top Channel

Prej ditës qarkun lajmi se ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka bërë një sugjerim për tu marrë në konsideratë nga Këshilli Politik i reformës zgjedhore sistemi elektoral danez. Gazetari i politikës në Top...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e vendeve të BE

para 6 dite - Derveni

Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e vendeve të BE, ndërkohë që ende nuk dihen më shumë detaje. Por vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme presidenti Meta ka pasur një takim...

Kryemadhi: Ka një pakt mes Ramës dhe grupeve kriminale

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 21:42 Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me shqetësimin e ambasadores së SHBA, Yuri Kim për një marrëveshje të fshehtë për Reformën në Drejtësi. Sipas...

Reforma zgjedhore/ Zbardhet e-maili i ambasadores Yuri Kim për sistemin danez

para 6 dite - Panorama

Prej ditës qarkun lajmi se ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka bërë një sugjerim për tu marrë në konsideratë nga Këshilli Politik i reformës zgjedhore sistemi elektoral danez. Sipas Top Channel, ky e-mail...

Zbulohet e-maili/ Debati për listat, ja propozimi i ambasadores amerikane për sistemin danez

para 6 dite - Gazeta Shqip

Prej ditës qarkun lajmi se ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka bërë një sugjerim për tu marrë në konsideratë nga Këshilli Politik i reformës zgjedhore sistemi elektoral danez. Gazetari i politikës në Top...

Berisha: Përpjekja për ndryshimin e sistemit pengon Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Klan

Berisha: Përpjekja për ndryshimin e sistemit pengon Reformën Zgjedhore Reforma Zgjedhore është çështja tjetër e nxehtë në mes të politikës shqiptare. Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, opozita jashtëparlamentare...

Shqetësimi i Yuri Kim për Reformën në Drejtësi/ Kryemadhi: Është marrëveshje e Ramës me…

para 6 dite - Top Channel

E ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me shqetësimin e ambasadores së SHBA, Yuri Kim për një marrëveshje të fshehtë për Reformën në Drejtësi. Sipas...

Pse Meta nuk e priti Yuri Kim? Si përgjigjet Monika Kryemadhi

para 6 dite - Top Channel

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Open” në Top Channel ka folur rreth deklaratës së Yuri Kim bërë sot për sa i përket një marrëveshje për të ‘vrarë’ Reformën në Drejtësi. E pyetur...

Soreca: Nuk është koha për të rihapur diskutimin mbi bazat e Reformës në Drejtësi

para 6 dite - Medial

TIRANË, 21 maj/MEDIAL/ “Zbatimi i reformës në drejtësi vazhdon dhe duhet të ruhet”, deklaroi sot ambasadori i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca. Soreca shprehet se “kjo nuk është...

‘Marrëveshja e fshehtë për Reformën në Drejtësi’, vjen reagimi Ambasadorit të BE: Nuk është koha të rihapet diskutim…

para 6 dite - Top Channel

Një deklaratë e beftë e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim për sa i përket një marrëveshje të fshehtë për Reformën në Drejtësi ka bërë që të reagojnë faktorët politik dhe ndërkombëtar në vendin tonë....

“Merrni tabulatet e Ramës, bisedat në Whatsapp, aty janë…”, Kryemadhi flet për deklaratën e ambasadores Yuri Kim dhe pse nuk pati takim me Presidentin Meta

para 6 dite - Panorama

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me shqetësimin e ambasadores së SHBA, Yuri Kim për një marrëveshje të fshehtë për te vrare Reformën në Drejtësi. Sipas Kryemadhit kjo marrëveshje është...

Marrëveshje të fshehtë për reformën në Drejtësi?! Basha komenton fjalët e ambasadores Kim

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 20:33 Edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha reagoi pas shqetësimit të shprehur publikisht nga ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim për marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën...

“Marrëveshje e fshehtë”, reagon Basha pas deklaratës së Juri Kim

para 6 dite - Top Channel

Ambasadorja e SHBA-ve, Juri Kim nëpërmjet një statusi në tëitter shkroi se ka dëgjuar fjalë se ka një marrëvëshje për reformën në drejtësi. Në lidhje me këtë ka reaguar fillimisht Rama dhe më pas Basha....

A duhet të ndryshojë sistemi zgjedhor? Ja çfarë thotë Berisha….

para 6 dite - Standard

I ftuar në ‘Opinion’ ish-kryeministri Sali berisha ka folur dhe për Reformën Zgjedhore. Ai theksoi se pjesmarrja e opozitës në tryezën për reformën Zgjedhore ëhstë mbështetur gjithmonë prej tij, por me...

Kryemadhi në Open: “Zbuloni bisedat e Ramës në Whatsapp, aty janë marrëveshjet në kurriz të reformës”

para 6 dite - Gazeta Shqip

E ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me shqetësimin e ambasadores së SHBA, Yuri Kim për një marrëveshje të fshehtë për Reformën në Drejtësi. Sipas...

“Marrëveshje prapa krahëve për të vrarë Reformën në Drejtësi”/ Rama dakord me ambasadoren Kim, citon Shekspirin

para 6 dite - Medial

TIRANË, 21 maj/MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot pas deklaratës së ambasadores së SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, e cila tha se “shpreson që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë Reformën...

Mesazhi i ‘koduar’ i Ramës pas fjalëve të ambasadores Kim: Ferri është bosh. Të gjithë djajtë janë këtu

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 20:02 Kryeministri Edi Rama reagoi pas fjalëve të ambasadores se ShBA-ve, Yuri Kim për reformën në drejtësi. Rama shkruan një thënie të Shekspirit: “Ferri është bosh....

Shqetësimi i ambasadores Yuri Kim, reagon edhe Soreca: Reforma në drejtësi vijon dhe duhet të ruhet, nuk është koha…

para 6 dite - BalkanWeb

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka reaguar pas shqetësimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi. Sipas tij, reforma në drejtësi...

Soreca: Nuk është koha për të rihapur diskutimin mbi Reformën në Drejtësi

para 6 dite - Klan

Soreca: Nuk është koha për të rihapur diskutimin mbi Reformën në Drejtësi Ambasadori i Delegacionit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, thotë se implementimi i Reformës në Drejtësi vazhdon dhe kjo gjë duhet...

Deklarata e ambasadores Kim për Reformën në Drejtësi, reagon Rama

para 6 dite - Medial

TIRANË, 21 maj/MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot pas deklaratës së ambasadores së SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, e cila tha se “shpreson që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë Reformën...

para 6 dite - Ora news

Në studion e lajmeve në RTV Ora me gazetaren Beti Njuma, aktivisti Endri Shabani, tha se propozimi i ambasadores amerikane Yuri Kim për sistemin danez, ka të bëjë me faktin se nëse votuesit nuk do duan...

Shqetësimi i ambasadores Yuri Kim, Soreca: Reforma në drejtësi vijon dhe duhet të ruhet, nuk është koha…

para 6 dite - Koha Jone

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka reaguar pas shqetësimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi. Sipas tij, reforma në drejtësi...

Ambasadorja Kim: Shpresoj që mos ketë një marrëveshje të fshehtë për të vrarë Reformën në Drejtësi

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 19:44 Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, ka postuar në Twitter një mesazh të fortë në lidhje me Reformën në Drejtësi. “Shpresoj që të mos ketë një marrëveshje...

Pas paralajmërimit të ambasadores Kim, reagon edhe Soreca: Nuk është koha për të rihapur debate

para 6 dite - Gazeta Tema

Ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, ka deklaruar se tani nuk është koha “për të rihapur debate, por të përforcohet efikasiteti i reformës dhe burimet në shërbim të saj”. “Implementimi...

Soreca: Reforma në drejtësi vijon dhe duhet të ruhet, nuk është koha për të rihapur diskutime

para 6 dite - Syri

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka reaguar pas shqetësimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi. Sipas tij, reforma në drejtësi...

Sabotim i reformës në drejtësi? Basha i përgjigjet Yuri Kim: Po përdoret fuqia e Parlamentit për ta kapur politikisht sistemin

para 6 dite - BalkanWeb

Pas shqetësimit të shprehur publikisht nga ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi vjen edhe reagimi kryedemokratit, Lulzim Basha. Kryetari...

Mesazhi i ambasadores amerikane, reagojnë Rama dhe Basha

para 6 dite - Klan

Mesazhi i ambasadores amerikane, reagojnë Rama dhe Basha Kryeministri Edi Rama dhe lideri i opozitës Lulzim Basha reaguan pas deklaratës së ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, kundër një marrëveshje...

“Dakord…ferri është bosh” Rama reagon pas deklaratës së papritur të Yuri Kim për Reformën në Drejtësi

para 6 dite - Top Channel

“Dakord” ky ka qenë qëndrimi i kryeministrit Edi Rama për sa i përket reagimit të bërë nga Ambasadorja Amerikane në Shqipëri Yuri Kim lidhur me ecurinë e Reformës në Drejtësi në Shqipëri. Ajo ka lënë të...

“Marrëveshje prapa krahëve”, reagon Soreca: Shqiptarët meritojnë të kenë drejtësi të pavarur

para 6 dite - Vizion Plus

Edhe ambasadori  i BE-së, Luigi Soreca ka reaguar pas deklaratës së shprehur publikisht nga ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi....

Pas deklaratës së papritur të ambasadores Yuri Kim për ujditë e fshehta, reagon edhe Basha

para 6 dite - Shekulli

Pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Lideri i opozitës i ka bërë ripostim në Twitter qëndrimit të diplomates dhe shkruan se...

“Marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi”/ Reagon ambasadori i BE: Nuk është koha për të…

para 6 dite - Panorama

Pas ambasadores amerikane Yuri Kim në lidhje me reformën në drejtësi, reagoi edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, i cili thekson se zbatimi i reformës në drejtësi vazhdon dhe duhet...

para 6 dite - Ora news

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka reaguar pas shqetësimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim për marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi. Sipas Soreces, reforma në drejtësi vijon...

Pas Yuri Kim reagon edhe Soreca: Reforma në Drejtësi duhet të vazhdojë

para 6 dite - Mapo

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar pas shqetësimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi. Sipas tij, reforma...

Për kë është mesazhi i pazakontë i Yuri Kim?

para 6 dite - Mapo

I pazakontë ishte mesazhi sot pasdite i ambasadores së USA në Tiranë, pasi rrallë herë, duke njohur sa të përkorë janë diplomatët dhe sidomos ata amerikanë, ka ndodhur që një përfaqësues kaq i rëndësishëm...

“Marrëveshje e fshehtë për të vrarë…”, BE reagon pas deklaratës së Yuri Kim

para 6 dite - Gazeta Shqip

Një deklaratë e beftë e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim për sa i përket një marrëveshje të fshehtë për Reformën në Drejtësi ka bërë që të reagojnë faktorët politik dhe ndërkombëtar në vendin tonë....

Shqipëri, ambasadorja amerikane ngre dyshime “për marrëveshje të fshehtë për të vrarë reformën”

para 6 dite - Kallxo

Në një twitter të pa shpjeguar ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim foli për dyshimet mbi një marrëveshje mes palëve për të “vrarë reformën në drejtësi”. Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim foli të...

Deklarata e Yuri Kim, Soreca: Reforma në Drejtësi vazhdon dhe duhet të ruhet

para 6 dite - ABC News

Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca në një reagim pas deklaratës së fortë të ambasadores së SHBA për Reformën në Drejtësi, thotë se ajo vazhdon dhe duhet të ruhet. Soreca shkruan se është nuk koha...

Basha i përgjigjet Kim: Po përdoret fuqia e Parlamentit për ta kapur sistemin e drejtësisë

para 6 dite - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur shqetësimit të ambasadores Yuri Kim se mund të ketë një marrëveshje të fshehtë për të vrarë reformën në drejtësi. Në një postim në “Twitter”,...

Deklarata e fortë e Yuri Kim/ Reagon Basha: Reforma në drejtësi devijohet nga ata që synojnë kontrollin e këtij sistemi

para 6 dite - Panorama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane, duke theksuar se çdo ndryshim kushtetues dhe ligjor në lidhje me reformën në drejtësi nga ky Parlament...

Hajdari: Jam pro sistemit danez, listat e hapura do sjellin një parlament më cilësor

para 6 dite - Java News

Në lidhje me reformën zgjedhore, Hajdari tha se është pro një sistem danez, pasi ofron mundësi që të mos votohet më vetëm për një sigël partie, por dhe një individi që të përfaqësojë më mirë popullin,...

“Marrëveshje e fshehtë për të vrarë reformën në drejtësi”, reagon ambasadorja amerikane

para 6 dite - Top Channel

Ambasadorja e SHBA-ve, Juri Kim nëpërmjet një statusi në twitter është shprehur se fjalët për një marrëveshje për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta. Sipas saj reforma është...

Ish-kreu i KQZ: Ky sistem zgjedhor sjell shmangien nga demokracia përfaqësuese

para 6 dite - Vizion Plus

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume ka komentuar propozimin për të implementuar sistemin danez në Shqipëri. Në një intervistë për edicionin qendror të lajmeve në “Vizion Plus”, Kume...

Marrëveshje pas krahëve/ Basha i përgjigjet Yuri Kim: Ndryshime të tilla u shërbejnë vetëm atyre që e përdorin pushtetin…

para 6 dite - Standard

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në një postim në twitter mesditën e sotme foli për një marrëveshje të fshehtë prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi, duke shpresuar që këto fjalë të mos ishin...

Ambasadorja Kim: Reforma në Drejtësi po bën përparim dhe duhet të vazhdojë

para 6 dite - Medial

TIRANË, 21 maj/MEDIAL/ “Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta”, deklaroi sot ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim....

Ja kush e kërkoi ndërhyrjen në Reformën në Drejtësi

para 6 dite - Syri

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, bëri një postim online, duke theksuar se shpreson të mos ketë marrëveshje në Shqipëri kundër reformës në drejtësi. “Shpresoj që të mos jenë të vërteta zërat për...

Marrëveshje pas krahëve? Rama i përgjigjet ambasadores Yuri Kim: Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu

para 6 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ambasadores së SHBA, Yuri Kim, pas deklaratës së fortë se mund të ketë marrëveshje pas krahëve mes politikanëve shqiptarë për Refromën në Drejtësi. Kryeministri...

Riposton deklaratën e Kim, Basha: Çdo ndryshim kushtetues dhe ligjor në lidhje me reformën në drejtësi nga ky parlament, ilegjitim

para 6 dite - Standard

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në një postim në twitter mesditën e sotme foli për një marrëveshje të fshehtë prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi, duke shpresuar që këto fjalë të mos ishin...

Kush po e vret reformën në drejtësi? Basha i shkruan Yuri Kim dhe del kundër Metës: Ndryshimet që bën ky parlament, duan ta kapin politikisht

para 6 dite - Gazeta Tema

Kryedemokrati Lulzim Basha reagon menjëherë pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane Yuri Kim, se ka zëra për një marrëveshje sekrete për të sabotuar reformën në drejtësi. Pak minuta pas reagimit...

Sabotim i reformës në drejtësi? Basha: Po përdoret fuqia e Parlamentit për ta kapur politikisht sistemin

para 6 dite - Koha Jone

Pas shqetësimit të shprehur publikisht nga ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë për të sabotuar reformën në drejtësi vjen edhe reagimi kryedemokratit, Lulzim Basha. Sipas...

Dyshimi i SHBA për pakt që të rrëzohet reforma në drejtësi, përgjigjen Rama dhe Basha

para 6 dite - NOA

Liderët politikë shqiptarë kanë reaguar ndaj deklaratës së ambasadores së Shteteve të Bashkuara ndaj reformës në Drejtësi, pasi ajo shprehu dyshimin për një marrëveshje me qëllim rrëzimin e kësaj reforme....

Basha reagon pas deklaratës së Kim: Çdo ndryshim për reformën nga ky Parlament ilegjitim

para 6 dite - ABC News

Kreu i PD, Lulzim Basha ka ripostuar deklaratën e ambasadores amerikane për Reformën në Drejtësi. Kim në një postim në Twitter shprehej se shpresonte që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të...

Marrëveshje pas krahëve/ Basha i përgjigjet Yuri Kim: Ndryshime të tilla u shërbejnë vetëm atyre që duan ta kapin politikisht drejtësinë

para 6 dite - Syri

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në një postim në twitter mesditën e sotme foli për një marrëveshje të fshehtë prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi, duke shpresuar që këto fjalë të mos ishin...

Pse po dyshon kaq thellë ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim?

para 6 dite - Gazeta Tema

Nga Spartak Ngjela Ambasadorja amerikane doli në thelb të çështjes: ajo sot pyet: mos ka një marrëveshje të fshehtë për të vrarë Reformën në Drejtësi? E dini pse, sepse ajo e di që i gjithë korrupsioni...

“Marrëveshje për të vrarë reformën”, Rama: Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu

para 6 dite - NOA

Kryeminstri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave të Ambasadores së Shteteve të Bashkuara, e cila tha më herët se shpresonte “që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në...

Deklarata e fortë e Yuri Kim, reagon Lulzim Basha

para 6 dite - Mapo

Pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Lideri i opozitës i ka bërë ripostim në Twitter qëndrimit të diplomates dhe shkruan se...

'Marrëveshje për sabotimin e Reformës në Drejtësi'/ Rama i përgjigjet ambasadores Kim

para 6 dite - Syri

Pas paralajmërimit të ambasadores amerikane për marrëveshje të fshehtë për të goditur reformën në drejtësi, kryeministri Edi Rama i përgjigjet në Twitter me një thënie të Shekspirit: “Ferri është bosh...

Yuri Kim vuri në dyshim reformën në Drejtësi, reagon Rama: Ferri është bosh!

para 6 dite - Albeu

"Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta..." Kështu u shpreh sot ambasadorja amerikane Yuri Kim për reformën në Drejtësi...

Marrëveshje e fshehtë? Edi Rama i përgjigjet deklaratës së fortë të ambasadores Yuri Kim

para 6 dite - Shekulli

“Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu”, ka qenë kjo përgjigja e Kryeministrit Edi Rama për deklaratën e bërë nga ambasadorja Yuri Kim, e cila ka lënë të nënkuptohet se dyshon për marrëveshje të...

“Vrasja e Reformës në Drejtësi”/ Rama bie dakord me Yuri Kim: Djajtë janë këtu

para 6 dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas paralajmërimit të ambasadores së SHBA-ve në Shqipëri , Yuri Kim, sipas së cilës, mund të ketë marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi. Rama theksoi...

para 6 dite - Ora news

Kryeministri Edi Rama ka mbështetur ambasadoren e ShBA, Yuri Kim për reformën në drejtësi. Në twitter, Rama shkruan një thënie të Shekspirit: "Ferri është bosh. Të gjithë djajtë janë këtu" Ambasadorja...

Marrëveshje? Rama i komenton ambasadores Yuri Kim: Ferri është bosh, djajtë janë këtu

para 6 dite - Koha Jone

Pas takimeve të shumta përgjatëve ditëve të fundit, këtë herë kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ambasadores së SHBA, Yuri Kim, pas deklaratës së fortë se mund të ketë marrëveshje pas krahëve mes...

Marrëveshje prapa krahëve kundër Reformës në Drejtësi? Rama reagon pas deklaratës së Yuri Kim

para 6 dite - Mapo

“Ferri është bosh dhe të gjithë djajtë janë këtu” . Kjo është dhënia e William Shakespeare të cilën kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta përdorë si reagim ndaj deklaratës së ambasadores në SHBA në Tiranë,...

Çfarë po ndodh me “drejtësinë”? Ambasadorja e SHBA: Shpresoj mos jenë të vërteta ato që thuhen

para 6 dite - Klan

Çfarë po ndodh me “drejtësinë”? Ambasadorja e SHBA: Shpresoj mos jenë të vërteta ato që thuhen Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ngre dyshime për një marrëveshje të fshehtë, për...

“Marrëveshje për të vrarë reformën në drejtësi”, Rama i përgjigjet Kim: Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu

para 6 dite - Gazeta Tema

Pas paralajmërimit të ambasadores amerikane për marrëveshje të fshehtë për të goditur reformën në drejtësi, kryeministri Edi Rama i përgjigjet në Twitter me një thënie të Shekspirit: “Ferri është bosh...

“Flakë për flakë”/ Kryeministri Rama i përgjigjet diplomates amerikane me ferrin dhe djajtë

para 6 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka koemntuar në mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri Yuri Kim për një marrëveshje të fshehtë për pengimin e Reformës Zgjedhore. Poshtë statusit të Kim, kreu i qeverisë Rama...

“Marrëveshje për të vrarë reformën në drejtësi”- Kryeministri Rama i përgjigjet ambasadores Kim

para 6 dite - Panorama

Pas paralajmërimit të ambasadores amerikane për marrëveshje të fshehtë për të goditur reformën në drejtësi, kryeministri Edi Rama i përgjigjet në Twitter me një thënie të Shekspirit: “Ferri është bosh...

Deklarata e Yuri Kim për Reformën në Drejtësi, Rama: Ferri është bosh, djajtë janë këtu

para 6 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim, për marrëveshje të fshehtë. “Ferri është bosh dhe gjithë djajtë janë këtu’ , shkruan Rama./ abcnews.al vijon…

Sabotimi i reformës në drejtësi? Ambasadorja Yuri Kim: Shpresoj të mos ketë marrëveshje pas krahëve

para 6 dite - BalkanWeb

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Yuri Kim me anë të një statusi në “Twitter” shkruan se uron që mos ketë marrëveshje mes palëve për sabotim të reformës në drejtësi. Kim nënvizon se reforma...

Mesazh i koduar nga Yuri Kim, “Shpresoj të mos jetë e vërtetë marrëveshja pas krahëve për…”

para 6 dite - Shekulli

Yuri Kim ka bërë një deklaratë të papritur lidhur me ecurinë e Reformës në Drejtësi në Shqipëri dhe ka lënë të kuptohet se dyshon për një marrëveshje të fshehtë për të vrarë këtë reformë, teksa thotë se...

E FUNDIT/ Marrëveshje mes palevë për të vrarë reformën në drejtësi? Reagon ashpër Yuri Kim

para 6 dite - Albeu

"Në Shqipëri ka një marrëveshje të palëve për të vrarë reformën në drejtësi ?" Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Yuri Kim ka reaguar në "Tëitter" dhe thotë se ka dëgjuar fjalë për një marrëveshje...

REAGIMI/ Ambasadorja e SHBA: Shpresoj që aludimet për një marrëveshje për të vrarë reformën në drejtësi, të mos jenë të vërteta

para 6 dite - Gazeta Tema

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Yuri Kim ka reaguar në “Twitter” dhe thotë se ka dëgjuar fjalë për një marrëveshje mes palëve për të vrarë reformën në drejtësi, gjë që shpreson të mos jetë...

“Marrëveshje pas krahëve për të vrarë Reformën në Drejtësi”, reagon ambasadorja e SHBA-së

para 6 dite - NOA

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pak minuta pasi shprehu domosdoshmërinë e përshpejtimit të Reformës në Drejtësi, ka përcjellë një tjetër status për këtë reformë. Ajo flet për sabotim të...

Mesazhi i koduar i Ambasadores Kim/ “Shpresoj mos ketë marrëveshje të fshehtë për…”

para 6 dite - Gazeta Shqip

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, ka postuar në Twitter një mesazh të fortë në lidhje me Reformën në Drejtësi. “Shpresoj që të mos ketë një marrëveshje të fshehtë për të vrarë Reformën në...

“Një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi”, Ambasadorja Yuri Kim: Shpresoj mos të jetë e vërtetë

para 6 dite - Panorama

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Yuri Kim ka reaguar në “Twitter” dhe thotë se ka dëgjuar fjalë për një marrëveshje mes palëve për të vrarë reformën në drejtësi, gjë që shpreson të mos jetë...

Kim paralajmëron: Shpresoj të mos jetë e vërtetë marrëveshja për të vrarë reformën në drejtësi

para 6 dite - Vizion Plus

Pas mesazhit të urimit drejtuar prokurorëve të SPAK, ka reaguar sërish ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim. Diplomatja paralajmëroi që mos të jenë të vërteta “fjalët për një marrëveshje prapa krahëve...

‘Marrëveshja e fshehtë për Reformën në Drejtësi’, vjen reagimi Ambasadorit të BE: Nuk është koha të rihapet diskutim…

para 6 dite - Flaka

Një deklaratë e beftë e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim për sa i përket një marrëveshje të fshehtë për Reformën në Drejtësi ka bërë që të reagojnë faktorët politik dhe ndërkombëtar në vendin tonë....

LAJMI I FUNDIT/ Reagon ashpër Yuri Kim, flet për marrëveshje prapa krahëve kundër Reformës në Drejtësi

para 6 dite - Mapo

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka bërë një deklaratë të fortë në rrjetet sociale, ku flet për marrëveshje të fshehtë për të vrarë Reformën në Drejtësi. Kim thotë në Twitter se shpreson që këto...

Yuri Kim: Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi të mos jenë të vërteta

para 6 dite - Koha Jone

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, në një postim në Facebook flet për një marrëveshje që synon vrasjen e reformës në drejtësi. “Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën...

Yuri Kim: Shpresoj të mos ketë marrëveshje pas krahëve për të vrarë Reformën në Drejtësi

para 6 dite - ABC News

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka bërë një deklaratë të papritur lidhur me ecurinë e Reformës në Drejtësi në Shqipëri. Ajo ka lënë të kuptohet se i kanë shkuar në vesh fjalë për një marrëveshje...

Ambasadorja e SHBA: Shpresoj të mos ketë marrëveshje kulisash për të vrarë reformën në drejtësi

para 6 dite - Syri

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, bëri një postim online, duke theksuar se shpreson të mos ketë marrëveshje në Shqipëri kundër reformës në drejtësi. “Shpresoj që të mos jenë të vërteta zërat për...

Teatri, Meta thërret opozitën dhe ambasadorët e BE

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta thirri sot në një takim drejtuesit e opozitës, pak ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë, një akt të cilin kreu i shtetit e cilësoi si “një provokim për demokracinë”....

PS: Sistemi zgjedhor nuk ndryshon, Hajdari: SHBA kërkon ndryshim

para 6 dite - Telegrafi

Sistemi zgjedhor nuk do të ndryshojë. Socialistët që kanë shumicën e votave në parlament e kanë bërë të qartë nëpërmjet bashkëkryetarit të komisionit të reformës Damian Gjiknuri, se tani nuk është momenti...

Brukseli ‘rrëzon’ Metën për ndërhyrjet në Drejtësi: S’është koha për të rihapur diskutime

para 6 dite - Lexo

Pas paralajmërimit të ambasadores amerikane Yuri Kim për ndërhyrje në Reformën në Drejtësi, një reagim ka ardhur edhe nga kolegu i saj, përfaqësuesi i BE-së, Luigi Soreca. Soreca shkruan se zbatimi i Reformës...

Reforma Zgjedhore/ Mustafaj veçon rolin e ambasadores Yuri Kim: Çfarë tregon impenjimi i saj dhe propozimet konkrete

para 6 dite - BalkanWeb

Ish-ministri Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 veçoi rolin e luajtur nga ambasadorja amerikane Yuri Kim, e cila siç tha ai, nuk u mjaftua me deklarata, por doli me propozime konkrete...

Brukseli ‘rrëzon’ Metën për ndërhyrjet në Drejtësi: S’është koha për të rihapur diskutime

para 6 dite - Java News

Pas paralajmërimit të ambasadores amerikane Yuri Kim për ndërhyrje në Reformën në Drejtësi, një reagim ka ardhur edhe nga kolegu i saj, përfaqësuesi i BE-së, Luigi Soreca. Soreca shkruan se zbatimi i Reformës...

Pse po dyshon kaq thellë ambasadorja e Yuri Kim?

para 6 dite - Java News

Nga Spartak Ngjela Ambasadorja amerikane doli në thelb të çështjes: ajo sot pyet: mos ka një marrëveshje të fshehtë për të vrarë Reformën në Drejtësi? E dini pse, sepse ajo e di që i gjithë korrupsioni...

Meta i bëri thirrje opozitës së bashkuar të kontribuojë në përgatitjen e reformës zgjedhore në Shqipëri

para 6 dite - TV21

Presidenti shqiptar Ilir Meta sot e theksoi rëndësinë që duhet ta jep opozita e bashkuar me kontributin e saj në Këshillin Politik për përgatitjen e reformës zgjedhore dhe të tregojë vendosmëri për rikthimin...

Reforma Zgjedhore/ Arlind Çaçani: Listat e hapura zgjidhja më e drejtë demokratike

para 6 dite - Shekulli

Deputeti i opozitës së re, Z. Arlind Çaçani ka paraqitur sot idenë e listave të hapura për zgjedhjet në Shqipëri. Debati i cili është një nga kriteret kyçe të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian,...

Sistemi elektoral danez – t’ia japësh Ramës zgjedhjet në tavolinë…

para 6 dite - Mapo

Ka plasur një dashni e madhe për Danimarkën këto kohë. Pas ligjit danez, që bëri Presidenti, për dajakun në quarantinë, tani na sugjerohet ligji i zgjedhjeve të Danimarkës. Këtë të fundit e propozon befas...

SHBA dyshon për thikë pas shpine reformës në Drejtësi

para 6 dite - Illyria

Statusi në twitter nga ambasadorja amerikane në Shqipëri, Juri Kim: “Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta. Reforma është...

Jam dakord/ Rama flet për ‘marrëveshjen pas krahëve’ që përmendi Kim: Ferri është bosh, djajtë janë mes nesh

para 6 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur deklaratën e Yuri Kim. Duke cituar Uilliam Shekspirin, Rama shkruan se “Ferri është bosh, të gjithë djajtë janë këtu në tokë”. Ndërkohë shefi i qeverisë e shoqëron...

“Jam dakord”, Rama flet për ‘marrëveshjen pas krahëve’ që përmendi Kim: Ferri është bosh, djajtë janë mes nesh

para 6 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur deklaratën e Yuri Kim. Duke cituar Uilliam Shekspirin, Rama shkruan se “Ferri është bosh, të gjithë djajtë janë këtu në tokë”. Ndërkohë shefi i qeverisë e shoqëron...

Zgjedhjet sipas sistemit danez/ I jep më shumë mundësi të vegjëlve dhe deputetëve të spikatur

para 6 dite - Top Channel

Në një kohë kur reforma zgjedhore është kryefjala e politikës shqiptare, ishte deputetja Rudina Hajdari e cila si rrufe në qiell të hapur hodhi në publik me shumë finesë një propozim të ri. Sipas saj Shqipërisë...

Opozita mblidhet në zyrën e Metës/ Diskutimi për Teatrin dhe Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Top Channel

Kur u duk se shembja e Teatrit Kombëtar i ndau në publik, drejtuesit e opozitës u bashkuan tek Ilir Meta. Kryetari i shtetit e sheh rrafshimin e godinës historike si akt provokues jo vetem ndaj demokracisë...

Moskoordinim, apo kulisa politike?!/ Yuri Kim shkon në Presidencë. Takon këshilltarët, Meta ishte…

para 6 dite - Gazeta Shqip

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar sot në Presidencë ku ishte parashikuar një takim me Presidentin Ilir Meta. Makina që udhëtonte Kim qëndroi vetëm pak minuta në oborrin e Presidencës, dhe...

KLGJ vazhdon të mbajë të mbyllura gjykatat

para 6 dite - Klan

KLGJ vazhdon të mbajë të mbyllura gjykatat Ende në fuqi vendimi i marrë në pikun e pandemisë Institucione e biznese në mbarë vendin janë hapur, por gjykatat penale dhe administrative të të gjitha shkallëve,...

Ra kjo godinë teatri e Ilir Meta u bë lideri i opozitës!

para 6 dite - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Kishte vite që punonte për këtë ditë. Të paktën që nga momenti kur i shpalli luftë të hapur mazhorancës socialiste, përmes kthimit të të gjitha dekreteve që buronin prej saj në Parlament...

Soreca mbështet ambasadoren Kim: Mos ndërhyni në reformë, shqiptarët meritojnë integrimin në BE

para 6 dite - LajmiFundit

Ndërkohë që deklarata e ambasadores Yuri Kim bëri bujë ditën e sotme, ka reaguar edhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca i cili shkruan se shqiptarët meritojnë futjen e Shqipërisë në Bashkimin Europian....

Mesazhi i ‘koduar’ i Ramës pas fjalëve të ambasadores Kim: Ferri është bosh. Të gjithë djajtë janë këtu

para 6 dite - News33

Kryeministri shqiptar Edi Rama reagoi pas fjalëve të ambasadores se ShBA-ve, Yuri Kim për reformën në drejtësi. Rama shkruan një thënie të Shekspirit: “Ferri është bosh. Të gjithë djajtë janë këtu” Ambasadorja...

Gjiknuri: S’ka kohë për ndryshimin e sistemit

para 6 dite - Klan

Gjiknuri: S’ka kohë për ndryshimin e sistemit “ Do të shpërbënte të gjithë Kushtetutën “ Teksa ambasada amerikane ka sugjeruar mundësinë e përshtatjes së sistemit zgjedhor danez, një sistem proporcional...

Shqipëri, vjen reagimi Ambasadorit të BE: Nuk është koha të rihapet diskutim

para 6 dite - Arbresh

Një deklaratë e beftë e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim për sa i përket një marrëveshje të fshehtë për Reformën në Drejtësi ka bërë që të reagojnë faktorët politik dhe ndërkombëtar në vendin tonë....

Meta takon opozitën dhe ambasadorët e BE

para 6 dite - Klan

Meta takon opozitën dhe ambasadorët e BE Shembja e teatrit dhe Reforma Zgjedhore, në fokus të takimit Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar dhe Reforma Zgjedhore qenë në fokus të takimit që Presidenti...

Shqetësimi për reformën, Rama i përgjigjet ambasadores Kim me Shekspirin

para 6 dite - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me një shprehje të Shekspirit, statusit të ambasadores së SHBA, Yuri Kim mbi shqetësimin që ajo shprehu lidhur me reformën në drejtësi. Rama bie dakord me statusin...

Reagon Basha pas deklaratës së Juri Kim

para 6 dite - Arbresh

Ambasadorja e SHBA-ve, Juri Kim nëpërmjet një statusi në twitter shkroi se ka dëgjuar fjalë se ka një marrëveshje për reformën në drejtësi. Në lidhje me këtë ka reaguar fillimisht Rama dhe më pas Basha....

Basha distancohet nga parlamenti, por jo nga ndryshimet në reformën në drejtësi

para 6 dite - LajmiFundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për deklaratën e Ambasadores Yuri Kim se reforma në Drejtësi po tenton të sabotohet. Basha shprehet se për çdo ndryshim të kësaj reforme nga ky parlament...

Meta pret Ambasadorët e vendeve të BE: Përfundimi sa më parë i reformës zgjedhore në Këshillin Politik dhe në parlament

para 6 dite - Zhurnal

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vuri sot në dukje rëndësinë që ka përfundimi sa më parë i reformës zgjedhore në Këshillin Politik dhe miratimi i saj në Parlament, sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR....

Rama “cicëron” tek ambasadorja amerikane Kim

para 6 dite - Illyria

Kryeministri Edi Rama ka postuar cicërimë në twitter pas shqetësimit të ambasadores amerikane Juri Kim që përball Shtetet e Bashkuara me dyshime për thikë pas shpine reformës në Drejtësi. KM Rama poston...

Sistemi zgjedhor danez/ Ish-kreu i KQZ: Ja si funksionon, përfitojnë partitë e vogla. SHBA synon arritjen e konsensusit për listat e hapura

para 6 dite - BalkanWeb

Ish- kreu i KQZ Kristaq Kume i ftuar në rubrikën ”Opinion” në Neës24 ka folur për propozimin e SHBA për sistemin danez. Kume nuk e quan një propozim por një shembull që i jep SHBA palëve për t’i nxitur...

Zgjedhjet sipas sistemit danez: I jep më shumë mundësi të vegjëlve dhe deputetëve të spikatur

para 6 dite - Gazeta Tema

Në një kohë kur reforma zgjedhore është kryefjala e politikës shqiptare, ishte deputetja Rudina Hajdari e cila si rrufe në qiell të hapur hodhi në publik me shumë finesë një propozim të ri. Sipas saj Shqipërisë...

Sistemi danez/ Si funksion? Flet eksperti Kume: Kush përfiton më shumë

para 6 dite - Gazeta Shqip

Për ndryshimin e sistemit zgjedhor në Shqipëri po qarkullon se një ide për aplikimin e sistemit danez. Ky propozim u përfol se ishte propozuar nga ana e ambasadores amerikane dhe tashmë duket se po shihet...

Meta pret Ambasadorët e vendeve të BE: Përfundimi sa më parë i reformës zgjedhore në Këshillin Politik dhe në parlament

para 6 dite - Medial

TIRANË, 21 maj/MEDIAL/ – Presidenti i Republikës, Ilir Meta vuri sot në dukje rëndësinë që ka përfundimi sa më parë i reformës zgjedhore në Këshillin Politik dhe miratimi i saj në Parlament, sipas rekomandimeve...

Diplomatët e huaj në zyrën e Metës: Diskutohet integrimi dhe reforma zgjedhore

para 6 dite - Vizion Plus

Asnjehere me pare levizjet e ambasadoreve ne zyrat e politikaneve kryesore ne vend nuk kane qene kaq te shpeshta sa javen e fundit. Sot ne zyren e presidentit Meta kane zbarkuar ambasadorja e SHBA, Yuri...

SHBA përballet me dyshime për thikë pas shpine reformës në Drejtësi

para 6 dite - Illyria

Statusi në twitter nga ambasadorja amerikane në Shqipëri, Juri Kim: “Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta. Reforma është...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e vendeve të BE

para 6 dite - Zhurnal

Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e vendeve të BE, ndërkohë që ende nuk dihen më shumë detaje. Por vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme presidenti Meta ka pasur një takim...

Meta diskutoi me opozitën dhe me ambasadorët e BE-së për gjendjen e krijuar në Shqipëri

para 6 dite - Illyria

Tiranë, 21 maj 2020 – Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta thirri sot në një takim drejtuesit e opozitës, pak ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë, një akt të cilin kreu i shtetit e cilësoi si...

Sistemi zgjedhor danez/ Kume: Ja si funksionon, përfitojnë partitë e vogla. SHBA synon arritjen e konsensusit për listat e hapura

para 6 dite - Standard

Ish- kreu i KQZ Kristaq Kume i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka folur për propozimin e SHBA për sistemin danez. ”Të kemi sa më shumë vend për interesat dhe çfarë mendojnë më shumë qytetarët. Sigurisht...

Takimi me ambasadorët/ Meta: Shembja e Teatrit, dëm i pamerituar ndaj procesit të integrimit europian të vendit

para 6 dite - Top Channel

Presidenti lir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe me Ambasadorin e Delegacionit të BE-së, z.Luigi Soreca. Në njoftimin...

Rama reagon pas deklaratës së papritur të Yuri Kim për Reformën në Drejtësi

para 6 dite - Arbresh

“Dakord” ky ka qenë qëndrimi i kryeministrit Edi Rama për sa i përket reagimit të bërë nga Ambasadorja Amerikane në Shqipëri Yuri Kim lidhur me ecurinë e Reformës në Drejtësi në Shqipëri. Ajo ka lënë të...

Marrëveshje pas krahëve? Ja si i përgjigjet Rama ambasadores Yuri Kim

para 6 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ambasadores së SHBA, Yuri Kim, pas deklaratës së fortë se mund të ketë marrëveshje pas krahëve mes politikanëve shqiptarë për Refromën në Drejtësi. Kryeministri...

Meta me opozitën: Platformë për integrimin/ Basha: Zgjedhjet janë zgjidhja

para 6 dite - Vizion Plus

Në orën 9 te mëngjesit presidenti i republikës Ilir Meta ka thirrur në takim liderin e opozitës Lulzim Basha së bashku me krerët e partive te koalicionit opozitar. Takimi është zhvilluar në ambientet e...

Sistemi zgjedhor danez/ Ish-kreu i KQZ: Ja si funksionon, përfitojnë partitë e vogla

para 6 dite - Koha Jone

Ish-kreu i KQZ Kristaq Kume i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka folur për propozimin e SHBA për sistemin danez. Kume nuk e quan një propozim por një shembull që i jep SHBA palëve për t’i nxitur...

KLGJ mban të mbyllura gjykatat, ende në fuqi vendimi i marrë në pikun e pandemisë

para 6 dite - Java News

Institucione e biznese në mbarë vendin janë hapur, por gjykatat penale dhe administrative të të gjitha shkallëve, vazhdojnë të jenë të mbyllura. Ky paradoks është pasojë e mbajtjes në fuqi të një vendimi...

Parlament/ Çaçani: Do të luftoj për listat e hapura, ja sistemi që duhet

para 6 dite - Gazeta Shqip

“Unë dhe kolegët e mi sot kërkojmë ndryshimin e sistemit, dhe po nuk na mbështetët ju, do ta zgjidhim ne me listat tona te hapura duke i dhënë mandatin me konsensus atij që ka marrë më shumë vota në zonën...

Ra kjo godinë teatri e Ilir Meta u bë lideri i opozitës!

para 6 dite - Java News

Nga Alfred Peza Kishte vite që punonte për këtë ditë. Të paktën që nga momenti kur i shpalli luftë të hapur mazhorancës socialiste, përmes kthimit të të gjitha dekreteve që buronin prej saj në Parlament...

PS: Sistemi zgjedhor nuk ndryshon/ Hajdari: SHBA kërkon ndryshim

para 6 dite - Vizion Plus

Sistemi zgjedhor nuk do të ndryshojë. Socialistët që kanë shumicën e votave në parlament e kanë bërë të qartë nëpërmjet bashkëkryetarit të komisionit të reformës Damian Gjiknuri, se tani nuk është moment...

Fotot/ Me maska dhe pa maska, Meta zbulon platformën dhe bisedat me ambasadorët e BE

para 6 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka hedhur dritë mbi takimin që ka zhvilluar në zyrën e tij me ambasadorët e vendeve të BE-së. Në këtë takim pune ka qenë prezent edhe ambasadori i delegacionit të BE-së, Luigi Soreca....

Presidenca zbardh takimin e Metës me ambasadorët e BE

para 6 dite - Klan

Presidenca zbardh takimin e Metës me ambasadorët e BE Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë,...

Rama duhet të shembë edhe “teatrin” e Metës

para 6 dite - Gazeta Tema

Nga Artur Ajazi Ish-Teatri Kombëtar u shemb, dhe bashkë me ngrehinën e tij u shemb edhe shpresa dhe propaganda dashakeqëse e ish-opozitës më destruktive që ka patur ndonjëherë ky vend. Por më e rëndësishme...

Reforma në drejtësi/ Yuri Kim: Shpresoj të mos ketë marrëveshje pas krahëve

para 6 dite - LajmiFundit

Marrëveshje në prapaskenë kundër reformës në drejtësi, Yuri Kim reagon ashpër Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka reaguar ashper ndaj asaj që e cilëson thashethem për një marrëveshje me qëllim “vrasjen”...

Çfarë u diskutua me ambasadorët e BE/ Nga platforma për negociatat tek reforma zgjedhore, Meta: Shkatërrimi i Teatrit, dëm të pamerituar ndaj integrimit

para 6 dite - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe me Ambasadorin e Delegacionit të BE-së, z.Luigi...

“Reagim destruktiv i Qeverisë”- Zbardhet biseda gjatë takimit të Presidentit dhe ambasadorët e BE: Shembja Teatrit, dëm i pa merituar në…

para 6 dite - Panorama

Presidenca ka zbardhur diskutimet e kreut të shtetit në tryezën e sotme me Ambasadorët e Bashkimit Europian. Mësohet se kreu i shtetit gjatë takimit me ka “ shprehur keqardhjen për reagimin destruktiv...

Teatri dhe integrimi/ Presidenca tregon çfarë bisedoi Meta me ambasadorët e BE-së

para 6 dite - Mapo

Në fokus të takimit mes presidentit Ilir Meta dhe ambasadorëve të BE-së ka qene çështja e teatrit dhe integrimi. Presidenca ka zbardhur një pjesë të diskutimeve, ku Meta “shprehu gjithashtu shqetësimin...

Sistemi zgjedhor sipas modelit danez/ Si funksionon dhe kush përfiton më shumë nga propozimi i ri

para 6 dite - Java News

Në një kohë kur reforma zgjedhore është kryefjala e politikës shqiptare, ishte deputetja Rudina Hajdari e cila si rrufe në qiell të hapur hodhi në publik me shumë finesë një propozim të ri. Sipas saj Shqipërisë...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e vendeve të BE

para 6 dite - Top Channel

Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e vendeve të BE, ndërkohë që ende nuk dihen më shumë detaje. Por vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme presidenti Meta ka pasur një takim...

Meta me ambasadorët e BE: Shkatërrimi i dhunshëm i Teatrit, dëm i pamerituar për integrimin

para 6 dite - NOA

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe me ambasadorin e delegacionit të BE-së, Luigi Soreca. Presidenti...

para 6 dite - Ora news

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, priti sot në një takim pune në Presidencë Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe Ambasadorin e Delegacionit të BE-së, Luigi...

Ra kjo godinë teatri e Ilir Meta u bë lideri i opozitës!

para 6 dite - Lexo

Nga Alfred Peza Kishte vite që punonte për këtë ditë. Të paktën që nga momenti kur i shpalli luftë të hapur mazhorancës socialiste, përmes kthimit të të gjitha dekreteve që buronin prej saj në Parlament...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e BE

para 6 dite - Top Channel

Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e BE, ndërkohë që ende nuk dihen më shumë detaje. Por vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme presidenti Meta ka pasur një takim me opozitën...

Foto/ Presidenti Meta pret në takim Ambasadorët e vendeve anëtare të BE në Tiranë, ja çfarë u diskutua

para 6 dite - Standard

21 maj 2020 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe me Ambasadorin e Delegacionit...

Zbardhet diskutimet në takimin e Presidentit me ambasadorët e vendeve të BE

para 6 dite - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe me Ambasadorin e Delegacionit të BE-së, Luigi...

Teatri dhe integrimi/ Ja çfarë bisedoi Meta me ambasadorët e BE-së

para 6 dite - Syri

Presidenti Meta pret në takim Ambasadorët e vendeve anëtare të BE në Tiranë Presidenti i Shqiëprisë Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e vendeve të BE

para 6 dite - Koha.mk

Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e vendeve të BE, ndërkohë që ende nuk dihen më shumë detaje. Por vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme presidenti Meta ka pasur një takim...

Meta i bëri thirrje opozitës së bashkuar të kontribuojë në përgatitjen e reformës zgjedhore në Shqipëri

para 6 dite - Tetova Sot

Presidenti shqiptar Ilir Meta sot e theksoi rëndësinë që duhet ta jep opozita e bashkuar me kontributin e saj në Këshillin Politik për përgatitjen e reformës zgjedhore dhe të tregojë vendosmëri për rikthimin...

Meta përfundon takimin me ambasadorët, zbulohet tema e diskutimit të Yuri Kim

para 6 dite - Gazeta Shqip

Për më shumë se një ore ka zgjatur takimi mes presidentit dhe ambasadorët e BE-së. Fillimisht në presidencë ishte ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim dhe ambasadori Gjerman, Peter Zingraf. Por për shkak se...

Sistemi zgjedhor sipas atij danez/ Si funksionon dhe kush përfiton më shumë nga propozimi i ri

para 6 dite - Java News

Në një kohë kur reforma zgjedhore është kryefjala e politikës shqiptare, ishte deputetja Rudina Hajdari e cila si rrufe në qiell të hapur hodhi në publik me shumë finesë një propozim të ri. Sipas saj Shqipërisë...

Situata politike/ Presidenti Meta takim 90 minuta me ambasadorët e BE

para 6 dite - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në Presidencë ambasadorët e vendeve të BE-së. Gazetari Osman Stafa raportoi për “BalkanWeb” se takimi ka nisur në orën 11:00, pasi Meta ka mbyllur takimin me...

para 6 dite - Ora news

Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për reformën zgjedhore, njëherësh përfaqësues i PS-së, Damian Gjiknuri, ka shuar çdo shpresë se në zgjedhjet e ardhshme mund të shkojmë me një sistem të ri. Nga foltorja...

Rama duhet të shembë edhe “teatrin” e Ilir Metës

para 6 dite - Lexo

Nga Artur Ajazi Ish-Teatri Kombëtar u shemb, dhe bashkë me ngrehinën e tij u shemb edhe shpresa dhe propaganda dashakeqëse e ish-opozitës më destruktive që ka patur ndonjëherë ky vend. Por më e rëndësishme...

Teatri riktheu tensionet: Çfarë po ndodh në prapaskenat e politikës dhe ndërkombëtarëve?

para 6 dite - Syri

Shembja e beftë e Teatrit Kombëtarë me procedura antiligjore dhe në mënyrë “të pabesë”, siç u cilësua nga shumëkush, bëri që opozita të reagojë ashpër, madje duke braktisur përkohësisht edhe Këshillin...

Basha pas takimit me Metën: Diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj

para 6 dite - RTK

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Pas këtij takimi kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në twitter...

A po tenton presidenti një takim Rama-Basha? Meta ka një plan me 11 pika për krizën

para 6 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta po merr një rol ndërmjetësuesi mes palëve, duke dhënë një sinjal se mund të realizojë ndonjë takim mes dy liderëve kryesorë të politikës shqiptare, Edi Ramës së PS-së dhe Lulzim Bashës...

Yuri Kim dhe Ambasadorët e BE shkojnë në zyrën e Metës

para 6 dite - Vizion Plus

Pas takimit me opoziten, presidenti i Republikes Meta zhvilloi nje takim me ambasadoren amerikane ne Tirane, Yuri Kim. Pak minuta pasi diplomatja amerikane ka dale nga presidenca, ne takim me kryetarin...

PS kundër SHBA, Gjiknuri: Po të hapim lojën e sistemin shpërbejmë Kushtetutën

para 6 dite - Koha Jone

Deputeti i PS-së, Damian Gjiknuri deklaroi sot në Kuvend se ndryshimi i sistemit zgjedhor do të sillte shpërbërjen e Kushtetutës. Në fjalën e mbajtur në Kuvend, Gjiknuri tha se “po të hapim lojën e sistemit...

Rama duhet të shembë edhe “teatrin” e Metës

para 6 dite - Java News

Nga Artur Ajazi Ish-Teatri Kombëtar u shemb, dhe bashkë me ngrehinën e tij u shemb edhe shpresa dhe propaganda dashakeqëse e ish-opozitës më destruktive që ka patur ndonjëherë ky vend. Por më e rëndësishme...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët, ja çfarë zbulohet nga bisedat

para 6 dite - Standard

Ka perfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e BE-së pas rreth 90 minutash. Më parë, edhe ambasadorja e ShBA, Yuri Kim mbërriti në Presidencë ku pati një takim me këshilltarët e kreut të...

Ambasadorja e SHBA dhe ambasadori gjerman përfundojnë takimin në Presidencë

para 6 dite - Koha Jone

Ka zgjatur rreth 90 minuta qëndrimi në Presidencë i dy ambasadorëve. Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë qenë paraditen e sotme në Presidencë. Pak minuta pas...

Zhvillim i Fundit/ Yuri Kim shkon në Presidencë, Meta e ‘injoron’, i nxjerr në takim këshilltarët

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 11:04 Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shkuar menjëherë në Presidencë pas përfundimit të takimit mes Presidentit Meta dhe opozitës së bashkuar. Së bashku me Kim në Presidencë...

Yuri Kim shkon në Presidencë, Meta e ‘injoron’, i nxjerr në takim këshilltarët

para 6 dite - Zhurnal

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shkuar menjëherë në Presidencë pas përfundimit të takimit mes Presidentit Meta dhe opozitës së bashkuar. Së bashku me Kim në Presidencë ka shkuar edhe ambasadori gjerman...

Çfarë po ndodh? Meta përfundoi mbledhjen me opozitën, Ambasadorët Kim dhe Zingraf dalin nga Presidenca

para 6 dite - Top Channel

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë qenë paraditen e sotme në Presidencë. Pak minuta pas takimit me krerët e opozitës të Metës, ambasadorja e SHBA-ve dhe ambasadori...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e BE-së, çfarë u fol

para 6 dite - Albeu

Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e BE, por akoma nuk dihen detaje të tjera nga ky takim. Por vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme presidenti Meta ka pasur një takim me opozitën...

Meta përfundon takimin me ambasadorët, zbulohet tema e diskutimit të Yuri Kim

para 6 dite - ABC News

Ka përfunduar takimi i presidentit Meta me ambasadorët e Bashkimit Europian. Siç raporton gazetarja Erneta Shevroja, burime për ABC Neës kanë njoftuar se takimi i ambasadores së Yuri Kim me këshilltarët...

“Shqiptarët do shpëtojnë nga e keqja, kur t’i drejtohen kutive të votimit”- Basha zbardh detaje nga takimi me Presidentin dhe aleatët opozitarë

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 10:44 Pas takimit 60 minutësh me Presidentin e Republikës, Ilir Meta dhe aletatët opozitarë, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Nëpërmjet një shënimi...

Teatri/ Basha pas takimit me Metën: Diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj

para 6 dite - Medial

TIRANË, 20 maj /MEDIAL – I. Vata/- Kryetari i PD-së, Lulzim Basha dhe koalicioni opozitarë u takua sot me Presidentin Ilir Meta për të diskutuar në lidhje me krizën e krijuar për shkak të shembjes së godinës...

Pas takimit me opozitën/ Meta: Teatri provokim për demokracinë! Opozita e Bashkuar të kthehet në Këshillin Politik për të…

para 6 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Në një njoftim nga Presidenca mësohet se Meta i falenderoi për...

Basha reagon pas takimit me Metën: Diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj. Shqiptarët do të shpëtojnë kur…

para 6 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Pas këtij takimi kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në twitter....

Meta: Opozita e Bashkuar të japë kontributin e saj në Këshillin Politik

para 6 dite - RTK

Presidenti i Republikës, Ilir Meta theksoi sot “rëndësinë që Opozita e Bashkuar të japë kontributin e saj në Këshillin Politik për të treguar vullnetin për rikthimin e legjitimitetit të të gjithë institucioneve...

Hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, protestat dhe Reforma Zgjedhore/ Përfundon takimi i Metës me opozitën

para 6 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Takimi u zhvillua në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë...

“Teatri, prova e fundit e hajdutit”, përfundon takimi mes Ilir Metës dhe Lulzim Bashës

para 6 dite - Shekulli

Sapo ka përfunduar takimi mes presidentit Ilir Meta dhe kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi vjen 4 ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar, një akt i dënuar nga presidenti Meta dhe kryetari...

Nga platforma për negociatat tek reforma zgjedhore, zbardhen diskutimet mes Metës dhe ambasadorët e vendeve të BE

para 6 dite - Java News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe me Ambasadorin e Delegacionit të BE-së, z.Luigi...

Hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, protestat dhe Reforma Zgjedhore/ Përfundon takimi i Metës me opozitën

para 6 dite - Zhurnal

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua sot zhvilloi takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Takimi u zhvillua në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë e distancimin...

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim në Presidencë, në takim dhe ambasadori gjerman

para 6 dite - BalkanWeb

Ambasadorjae SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë qenë paraditen e sotme në Presidencë. Gazetari Osman Stafa raportoi për “BalkanWeb” se pak minuta pas takimit me krerët e...

Meta: Teatri provokim për demokracinë

para 6 dite - RTK

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Në një njoftim nga Presidenca mësohet se Meta i falenderoi për...

Sistemi danez trazon politikën

para 6 dite - RTK

Ambasada amerikane ka trazuar sërish tryezën e Këshillit Politik për reformën zgjedhore. Ndryshe nga PS dhe PD, të cilat nuk kanë shprehur vullnetin për ndryshimin e sistemit zgjedhor, SHBA ka një tjetër...

Shembja e Teatrit dhe “Zgjedhorja”, Meta takim me PD dhe aleatët, mungon Kryemadhi

para 6 dite - Zhurnal

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ditën e sotme Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma Zgjedhore, për të cilën opozita ka deklaruar se do ta bojkotojë,...

Takimi/ Meta-krerëve të Opozitës: Shembja e paligjshme e teatrit, provokim për demokracinë. Jepni kontributin tuaj për reformën zgjedhore

para 6 dite - BalkanWeb

Zbardhet takimi që Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot me kërkesën e tij, me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin dhe propozimet e tyre për...

Reagon Basha pas takimit me Metën: Shqiptarët do të shpëtojnë kur…

para 6 dite - Klan

Reagon Basha pas takimit me Metën: Shqiptarët do të shpëtojnë kur… Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale pas takimit që pati mëngjesin e kësaj të enjteje me Presidentin...

Pas takimit me Opozitën e Bashkuar, Metës i shkon në zyrë ambasadorja e SHBA dhe ai gjerman

para 6 dite - NOA

Pas takimit që pati me përfaqësuesit e Opozitës së Bashkuar, në zyrën e Presidentit Ilir Meta kanë shkuar dy ambasadorë. Bëhet fjalë për ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe atë...

Shembja e Teatrit dhe “Zgjedhorja”, Meta takim me PD dhe aleatët, mungon Kryemadhi

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 9:47 Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ditën e sotme Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma Zgjedhore, për të cilën...

Takimi me Presidentin, Basha zbardh bisedën: Diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj, shqiptarët do shpëtojnë kur…

para 6 dite - BalkanWeb

TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka zbardhur detaje nga takimi me Presidentin e Republikës Ilir Meta. “Shembja e Teatrit është prova e fundit e një hajduti ordiner që i vjedh, i varfëron, dhe i dhunon...

E fundit/ Ambasadorja amerikane dhe ai gjerman mbërrijnë në presidencë, nuk i pret Meta në takim

para 6 dite - Standard

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbërritur pak minuta më parë në presidencë, ku ka mbajtur një takim me këshilltarët e kreut të shtetit, dhe jo vetë Ilir Metën, i cili pak minuta më pas do të ketë një...

para 6 dite - Ora news

Ambasada amerikane ka trazuar sërish tryezën e Këshillit Politik për reformën zgjedhore. Ndryshe nga PS dhe PD, të cilat nuk kanë shprehur vullnetin për ndryshimin e sistemit zgjedhor, SHBA ka një tjetër...

Ambasadorët mësyjnë në Presidencën/ Kim dhe Zingraf takim me Metën

para 6 dite - Gazeta Shqip

Menjëherë pas mbylljes së takimit me krerët e partive politike të opozitës, në Presidencë kanë shkuar ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim dhe ambasadori gjerman, Peter Zingraf. Më pas kanë shkuar edhe ambasadorët...

Meta takime intensive, Yuri Kim dhe ambasadorët e BE në presidencë

para 6 dite - ABC News

Paraditja e kësaj të enjteje ka qenë intensive për Presidentin. Meta ka zhvilluar takime me kreun e demokratëve Lulzim Basha dhe aleatët. Më tej në Presidencë sapo ka përfunduar dhe një takim me ambasadoren...

Zbulohen prapaskenat e takimeve të Yuri Kim me Ramën, SHBA kërkon lista të hapura në zgjedhje. Çfarë është sistemi danez

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 21/05/2020 9:30 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dërguar katërshes politike të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknurit, Rudina Hajdarit, Oerd Bylykbashit dhe Petrit...

Përfundon takimi i Metës me opozitën, cilat janë kërkesat e presidentit

para 6 dite - Albeu

Ka përfunduar takimi i presidentit Meta me përfaqësuesit e opozitës, i cili zgjati për rreth 60 minuta. Mësohet se pjesë e këtyre diskutimeve ka qenë shembja e Teatrit Kombëtar, bllokimi i tryezës së Reformës...

Pas takimit me opozitën, Yuri Kim në zyrën e Metës, çfarë pritet të diskutohet

para 6 dite - Standard

Pas dy takimeve në harkun e 24 orëve me kryeministrin Edi Rama, ambasadorja amerikane Yuri Kim paraditen e sotme është paraqitur në zyrën e Metës në Presidencë. Takimi i Presidentit me Ambasadoren u zhvillua...

Pas dy takimeve me Ramën, Yuri Kim në zyrën e Metës

para 6 dite - Shekulli

Pas dy takimeve në harkun e 24 orëve me kryeministrin Edi Rama, ambasadorja amerikane Yuri Kim paraditen e sotme është paraqitur në zyrën e Metës në Presidencë. Takimi i Presidentit me Ambasadoren u zhvillua...

Meta zbardh takimin me Bashën e aleatët, ja çfarë i kërkoi presidenti

para 6 dite - Gazeta Shqip

60 minuta ka zgjatur takimi i presidentit me krerët e partive opozitare në Pallatin e Brigadave. Presidenca ka bëri të ditur publikisht çështjet që u diskutuan në takimin e zhvilluar me dyer të mbyllura....

LAJM I FUNDIT/ Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim shkon në Presidencë, pjesë e takimit është edhe…

para 6 dite - Panorama

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka shkuar sot në institucionin e Presidencës dhe është takuar me një nga këshilltarët e Presidentit, Ilir Meta. Gjithashtu në takim është edhe ambasadori gjerman, Peter...

Yuri Kim dhe Ambasadori gjerman takim te Presidenca

para 6 dite - Mapo

Ambasadorjae SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë qenë paraditen e sotme në Presidencë. Pak minuta pas takimit me krerët e opozitës, ambasadorja e SHBA-ve dhe ambasadori gjerman...

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim në Presidencë, në takim dhe ambasadori gjerman

para 6 dite - Koha Jone

Pas dy takimeve në harkun e 24 orëve me kryeministrin Edi Rama, ambasadorja amerikane Yuri Kim paraditen e sotme është paraqitur në zyrën e Metës në Presidencë. Takimi i Presidentit me Ambasadoren u zhvillua...

Zbulohen prapaskenat e takimeve të Yuri Kim me Ramën, SHBA kërkon lista të hapura në zgjedhje. Çfarë është sistemi danez

para 6 dite - Zhurnal

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dërguar katërshes politike të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknurit, Rudina Hajdarit, Oerd Bylykbashit dhe Petrit Vasilit, një e-mail ku i propozon ndryshimin...

Meta zbardh takimin me opozitën: Shembja e Teatrit, provokim për demokracinë dhe opozitën

para 6 dite - Gazeta Tema

Presidenca ka zbardhur takimin e Ilir Metës me krerët e opozitës. “Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta priti sot me kërkesën e Tij në Pallatin e Brigadave, kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar....

Takimi/ Meta-Opozitës: Shembja e paligjshme e teatrit, provokim për demokracinë. Jepni kontributin tuaj për reformën zgjedhore

para 6 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi u zhvillua në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë e distancimin social duke qenë se vendi është edhe në...

Meta i “tërheq veshin” opozitës: Kthehuni në tryezën e reformës zgjedhore

para 6 dite - Vizion Plus

Përveç çështjes së Teatrit Kombëtar, një vend të veçantë gjatë takimit të presidentit Ilir Meta me Opozitën e Bashkuar zuri edhe reforma zgjedhore. Meta kërkoi nga opozitarët që t’i japi fund bojkotit....

Hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, protestat dhe Reforma Zgjedhore/ Nis takimi i Metës me opozitën

para 6 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje ka nisur sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi po zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë e distancimin social duke qenë...

Basha zbardh çfarë u diskutua me Metën në vilën 4: Me presidentin u dakordësuam që të bashkohemi kundër krizës. Shqiptarët do shpëtojnë nga armiku i tyre, kur t’i drejtohen kutive të votimit

para 6 dite - Gazeta Tema

Pas takimit 60 minutësh me Presidentin e Republikës, Ilir Meta dhe aletatët opozitarë, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Nëpërmjet një shënimi në Twitter, Basha ka zbardhur detaje nga...

Takimi me Opozitën e Bashkuar, Meta: Shembja e Teatrit, provokim për demokracinë

para 6 dite - NOA

Presidenca zbardh takimin e kreut të shtetit Ilir Meta në Pallatin e Brigadave, me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin dhe propozimet e tyre për tejkalimin...

para 6 dite - Ora news

Pas dy takimeve në harkun e 24 orëve me kryeministrin Edi Rama, ambasadorja amerikane Yuri Kim paraditen e sotme është paraqitur në zyrën e Metës në Presidencë. Takimi i Presidentit me Ambasadoren u zhvillua...

Zbardhet takimi i Bashës me Metën: Shqiptarët do shpëtojnë kur…

para 6 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me opozitën mëngjesin e sotëm. Për më shumë se një orë, ata kanë disktuar në lidhje me krizën në vend dhe gjetjen e një rrugëdalje. Kjo është bërë e ditur nga...

Presidenca tregon se çfarë diskutoi Meta me opozitën e bashkuar

para 6 dite - Mapo

NJOFTIMI I PRESIDENCES Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta priti sot me kërkesën e Tij në Pallatin e Brigadave, kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin...

Takimi i Presidentit me aleatët opozitarë, Meta: Shembja e Teatrit, provokim për demokracinë. Opozita e Bashkuar të…

para 6 dite - Panorama

Zbardhen detaje nga takimi i sotem i Presidentit te Republikës Ilir Meta me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Takimi u zhvillua pas kerkeses se Metes, dhe u mbajt ne Pallatin e Brigadave. Sipas...

Presidenti Meta zbardh takimin me opozitën e bashkuar: Shembja e paligjshme e teatrit, provokim për demokracinë

para 6 dite - Koha Jone

Presidenti i Republikës ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me krerët e partive të Opozitës së Bashkuar. Ky takim u zhvillua sot me kërkesën e kreut të shtetit. Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin...

Tensionet për shembjen teatrit, Meta pas takimit me opozitën: Provokim për demokracinë

para 6 dite - ABC News

Ka përfunduar takimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Takimi është thirrur nga vetë presidenti në një kohë që situata mes opozitës dhe qeverisë është...

Takimi/ Meta: Shembja e Teatrit, provokim për demokracinë dhe opozitën

para 6 dite - Syri

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Takimi u zhvillua në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë...

“Shqiptarët do të fitojnë”/ Basha optimist pas takimit me Metën

para 6 dite - Vizion Plus

Pjesë e takimit që kreu i shtetit Ilir Meta zhvilloi këtë të enjte me opozitën jashtëparlamentare, ishte edhe krydemokrati Lulzim Basha. Pas përfundimit të takimit, ky i fundit bëri një reagim në “Twitter”....

Sistemi zgjedhor danez/ Ish-kreu i KQZ: Ja si funksionon, përfitojnë partitë e vogla

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Ish-kreu i KQZ Kristaq Kume i ftuar në një studio televizive ka folur për propozimin e SHBA për sistemin danez. Kume nuk e quan një propozim por një shembull që i jep SHBA palëve për t’i nxitur për të...

Basha zbardh bisedën gjatë takimit me Metën: Ja si do shpëtojnë shqiptarët nga e keqja…

para 6 dite - Standard

Pas rreth 1 ore takimi, kryedemokrati Lulzim Basha ka zbardhur detaje nga takimi me Presidentin e Republikës Ilir Meta. “Shembja e Teatrit është prova e fundit e një hajduti ordiner që i vjedh, i varfëron,...

Takimi me Metën, Basha: Shqiptarët do të shpëtojnë kur t’u drejtohen kutive të votimit për zgjedhje të lira

para 6 dite - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha zbardh takimin e mëngjesit të sotëm me Presidentin Ilir Meta, lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Ai thotë se shembja e Teatrit është prova e fundit e një hajduti ordiner...

Basha reagon pas takimit me Metën: Diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj

para 6 dite - Mapo

Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas takimit me presidentin Ilir Meta. Basha thotë se me Metën diskutuan për krizën dhe rrugëdaljen prej saj. “Shqiptarët do të shpëtojnë kur, të bashkuar...

Basha zbardh takimin me Presidentin Meta

para 6 dite - Koha Jone

Krye i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zbardhur detaje nga takimi me Presidentin e Republikës Ilir Meta. “ Shembja e Teatrit është prova e fundit e një hajduti ordiner që i vjedh, i varfëron, dhe...

Basha zbardh takimin me Presidentin: Shembja e teatrit, prova e fundit e një hajduti ordiner

para 6 dite - ABC News

Lideri i Opozitës Lulzim Basha ka reaguar pas takimit me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Takim i cili ishte fokusuar të çështja e Teatrit Kombëtar. Në një postim në rrjetin social “Twitter” Basha e...

Takimi me Metën/ Basha: Ja kur do shpëtojnë shqiptarët nga e keqja

para 6 dite - Syri

Takimi i Presidentit Të Republikës, Ilir Meta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë ka përfunduar. Pas takimit reagoi kreu i opozitës, Lulzim Basha. "Shembja e Teatrit është...

Protestat për Teatrin Kombëtar/ Meta 1 orë takim me opozitën

para 6 dite - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta është vënë në lëvizje pas tensioneve të krijuara prej shkatërrimit të Teatrit Kombëtar. Pas sulmeve të drejtpëdrejta për qeverinë, kreu i shtetit mblodhi përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare...

Shembja e Teatrit, Meta një orë takim me përfaqësuesit e opozitës

para 6 dite - NOA

Për plot një orë, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare. Në takimin me kreun e shtetit pas situatës së tensionuar për shembjen e Teatrit Kombëtar, merrte...

LAJM I FUNDIT/ Përfundon takimi i Presidenti Meta me Bashën dhe aleatët opozitarë

para 6 dite - Panorama

Takimi i Presidentit Të Republikës, Ilir Meta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë ka përfunduar. Vijon…

Shembja e Teatrit, Presidenti Meta takim me PD dhe aleatët

para 6 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, që ka zgjatur thuajse 60 minuta. Takimi ka nisur në orën 09:00 dhe u zhvillua në Pallatin e Brigadave, ku krijohet mundësia...

Takimi me Metën/ Basha: Diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj

para 6 dite - Syri

Takimi i Presidentit Të Republikës, Ilir Meta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë ka përfunduar. Pas takimit reagoi kreu i opozitës, Lulzim Basha. "Shembja e Teatrit është...

Ylli Manjani: Ligji danez i zgjedhjeve është ndër më të komplikuarit në Europë. Kësaj i thonë t’ia japësh Ramës zgjedhjet në tavolinë

para 6 dite - Standard

Nga Ylli Manjani. Ka plasur një dashni e madhe për Danimarkën këto kohë. Pas ligjit danez, që bëri Presidenti, për dajakun në quarantinë, tani na sugjerohet ligji i zgjedhjeve të Danimarkës. Këtë të fundit...

Përfundon takimi i Metës me opozitën e bashkuar

para 6 dite - Mapo

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me opozitën e bashkuar, që në orët e para të mëngjesit. Pas më shumë se 1 orë diskutime, përfaqësuesit e opozitës janë larguar tashmë nga presidenca. Takimi...

Meta takon sot opozitën

para 6 dite - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka thirrur sot në takim Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave ku ekziston mundësia e...

Hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, protestat dhe Reforma Zgjedhore/ Meta takon sot opozitën

para 6 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot në takim Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë e distancimin social...

Ylli Manjani: Ligji danez i zgjedhjeve është ndër më të komplikuarit në Europë

para 6 dite - Koha Jone

Nga Ylli Manjani. Ka plasur një dashni e madhe për Danimarkën këto kohë. Pas ligjit danez, që bëri Presidenti, për dajakun në quarantinë, tani na sugjerohet ligji i zgjedhjeve të Danimarkës. Këtë të fundit...

Meta therret ne takim ambasadoret e vendeve te BE, u ankohet per qeverine Rama

para 6 dite - LajmiFundit

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë, si dhe me Ambasadorin e Delegacionit të BE-së,...

Pas dajakut, tani edhe zgjedhjet daneze…

para 6 dite - Syri

Nga Ylli Manjani. Ka plasur një dashni e madhe për Danimarkën këto kohë. Pas ligjit danez, që bëri Presidenti, për dajakun në quarantinë, tani na sugjerohet ligji i zgjedhjeve të Danimarkës. Këtë të fundit...

Situata e tensionuar politike pas shembjes së teatrit, presidenti Meta pret sot në takim opozitën e bashkuar

para 6 dite - BalkanWeb

Pas një sërë zhvillimesh politike që solli shembja e Teatrit Kombëtar, ku deri më tani janë mbajtur 2 protesta, presidenti Ilir Meta do të mbledhë sot në një takim forcat politike opozitare. Gazetari...

Meta takon opozitën, mungon Kryemadhi

para 6 dite - Albeu

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur sot në orën 9:00 në një tryezë, kreun e PD, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë, të cilët pas shembjes së Teatrit Kombëtar kanë dalë në mbështetje të Aleancës...

Meta thërret opozitën në takim, mungon Kryemadhi

para 6 dite - Gazeta Shqip

Që prej orës 09:00 ka nisur takimi i presidentit Ilir Meta me liderët e partive politike të opozitës. Kreu i shtetit nuk po zhvillon takimet në presidencë, por në vilën katër në Pallatin e Brigadave. Në...

Ambasada e SHBA kërkon lista të hapura në zgjedhjet shqiptare, çfarë është sistemi danez?

para 6 dite - ABC News

Prej disa ditësh, në adresë të anëtarëve të Këshillit Politik për reformën zgjedhore, ka mbërritur një email nga ambasada amerikane, ku sugjerohet modeli i Danimarkës si sistem zgjedhor. 4-shja e tryezës...

Shembja e Teatrit ndezi ‘zjarrin’, presidenti Meta pret sot në takim opozitën e bashkuar, çfarë pritet të ndodh

para 6 dite - Standard

Pas një sërë zhvillimesh politike që solli shembja e Teatrit Kombëtar, ku deri më tani janë mbajtur 2 protesta, presidenti Ilir Meta do të mbledhë sot në një takim forcat politike opozitare. “BalkanWeb”...

Basha jep detaje nga takimi me Metën

para 6 dite - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar sot me drejtuesit e Partisë Demokratike dhe aleatët e saj. Pas këtij takimi, lideri i PD-së, Lulzim Basha, nëpërmjet llogarisë se vet në “Twitter” ka treguar...

Presidenti Meta pret në tryezë Bashën dhe aleatët opozitarë, detajet e takimit

para 6 dite - Panorama

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur sot në orën 9:00 në një tryezë, kreun e PD, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë, të cilët pas shembjes së Teatrit Kombëtar kanë dalë në mbështetje të Aleancës...

Meta takon sot opozitën

para 6 dite - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka thirrur sot në takim Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi zhvillohet në Pallatin e Brigadave ku ekziston mundësia e distancimit social duke qenë se Shqipëria...

Teatri dhe integrimi/ Ja çfarë bisedoi Meta me ambasadorët e BE-së

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti Meta pret në takim Ambasadorët e vendeve anëtare të BE në Tiranë Presidenti i Shqiëprisë Ilir Meta organizoi sot një takim pune me Ambasadorët e të gjithave vendeve të Bashkimit Europian, të...

Shembja e Teatrit, Meta takon sot opozitën

para 6 dite - Albeu

Presidenti Ilir Meta do të mbajë një takim ditën e sotme me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi ka nisur në orën 09:00 dhe poi zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë e distancimin...

Zbardhet qëllimi i takimeve të Yuri Kim me Ramën/ Ambasada e SHBA sugjeron sistemin zgjedhor danez ‘D’Hondt’, çfarë parashikohet

para 6 dite - BalkanWeb

Zbardhet takimi i 2-të mes kryeministrit Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore. SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura, dhe...

Ish ministri i LSI kundër propozimit të SHBA: Pas dajkut, tani edhe zgjedhjet daneze! Ju tregoj pse ky sistem për zgjedhjet do sillte katastrofë në Shqipëri

para 6 dite - Gazeta Tema

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dërguar katërshes politike të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknurit, Rudina Hajdarit, Oerd Bylykbashit dhe Petrit Vasilit, një e-mail ku i propozon ndryshimin...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e vendeve të BE-së

para 6 dite - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi i presidentit të Shqipërisë,  Ilir Meta me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian (BE), ndërkohë që ende nuk dihen shumë detaje nga ky takim. Vlen të theksohet se gjatë ditës...

Shembja e Teatrit, Presidenti Meta takim sot me PD dhe aleatët

para 6 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta do të zhvillojë sot një takim Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ku krijohet mundësia e distancimin...

Zbardhet qëllimi i takimeve të Yuri Kim me Ramën/ Ambasada e SHBA sugjeron sistemin zgjedhor danez

para 6 dite - Syri

Zbardhet takimi i 2-të mes kryeministrit Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore. SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura, dhe...

Shembja e Teatrit dhe “Zgjedhorja”, Meta takim me PD dhe aleatët, mungon Kryemadhi

para 6 dite - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ditën e sotme Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet tek Vila 4. Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma...

Hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit, Meta takon sot pozitën

para 6 dite - RTK

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot në takim Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë e distancimin social...

Shembja e Teatrit dhe reforma zgjedhore, Meta takim sot me PD dhe aleatët

para 6 dite - Syri

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ditën e sotme Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet tek Vila 4. Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma...

Zbardhet qëllimi i takimeve të Yuri Kim me Ramën, SHBA sugjeron…

para 6 dite - Gazeta Shqip

Zbardhet takimi i dytë mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim, që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore. SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura,...

Shembja e Teatrit dhe “Zgjedhorja”, Meta takim me PD dhe aleatët, mungon Kryemadhi

para 6 dite - ABC News

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ditën e sotme Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet tek Vila 4. Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma...

Zbardhet qëllimi i takimeve të Yuri Kim me Ramën: Ambasada e SHBA sugjeron sistemin zgjedhor danez ‘D’Hondt’, çfarë parashikohet

para 6 dite - Gazeta Tema

Zbardhet takimi i 2-të mes kryeministrit Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore. SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura, dhe...

Zbulohen prapaskenat e takimeve të Yuri Kim me Ramën, SHBA kërkon lista të hapura në zgjedhje. Çfarë është sistemi danez

para 6 dite - Panorama

MARIGLEN KUME/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dërguar katërshes politike të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknurit, Rudina Hajdarit, Oerd Bylykbashit dhe Petrit Vasilit, një e-mail ku...

Zbardhet qëllimi i takimeve të Yuri Kim me Ramën

para 6 dite - Koha Jone

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar dy takime me Kryeministrin Edi Rama brenda javës. Bëhet e ditur se tema e këtyre takimeve ka qenë reforma zgjedhore. Ambasadorja Kim ka sugjeruar të...

Pas dy takimeve me Ramën, Yuri Kim në zyrën e Metës. I pranishëm edhe ambasadori gjerman

para 6 dite - Java News

Pas dy takimeve në harkun e 24 orëve me kryeministrin Edi Rama, ambasadorja amerikane Yuri Kim paraditen e sotme është paraqitur në zyrën e Metës në Presidencë. Takimi i Presidentit me Ambasadoren u zhvillua...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e vendeve të BE

para 6 dite - Zyrtare

Ka përfunduar takimi i Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta me ambasadorët e vendeve të BE, ndërkohë që ende nuk dihen më shumë detaje. Por vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme presidenti Meta ka...

Basha zbardh takimin me Metën: Diskutuam për rrugëdaljen nga kriza

para 6 dite - Almakos

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zbardhur detaje nga takimi me Presidentin e Republikës Ilir Meta. “Shembja e Teatrit është prova e fundit e një hajduti ordiner që i vjedh, i varfëron, dhe i dhunon shqiptarët....

Yuri Kim propozon që Shqipëria të aplikojë sistemin danez për zgjedhjet

para 6 dite - Mapo

Duket se fokusi i takimeve të fundit mes Yuri Kim dhe kryeministrit Edi Rama, është Reforma Zgjedhore. Kjo edhe për faktin se Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, u ka dërguar një email anëtarëve të Këshillit...

Meta: Shembja e Teatrit, provokim për demokracinë. Opozita e Bashkuar të japë…

para 6 dite - Java News

Presidenca zbardh takimin e kreut të shtetit Ilir Meta në Pallatin e Brigadave, me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin dhe propozimet e tyre për tejkalimin...

Takimi me Metën/ Basha: Shqiptarët do të shpëtojnë kur t’u drejtohen kutive të votimit për zgjedhje të lira

para 6 dite - Java News

Kryedemokrati Lulzim Basha zbardh takimin e mëngjesit të sotëm me Presidentin Ilir Meta, lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Ai thotë se shembja e Teatrit është prova e fundit e një hajduti ordiner...

Teatri/ Basha pas takimit me Metën: Diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj

para 6 dite - Lajm

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha dhe koalicioni opozitarë u takua sot me Presidentin Ilir Meta për të diskutuar në lidhje me krizën e krijuar për shkak të shembjes së godinës teatrit dhe daljen prej kësaj...

Situata politike në vend, përfundon takimi i Presidentit Meta me ambasadorët

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian. Takimi është zhvilluar në presidencë dhe ka zgjedhur rreth 60 minuta. Takimi ka nisur në orën 11:00, pasi...

Përfundon takimi i Metës me opozitën, cilat janë kërkesat e presidentit

para 6 dite - Tetova Sot

Ka përfunduar takimi i presidentit Meta me përfaqësuesit e opozitës, i cili zgjati për rreth 60 minuta. Mësohet se pjesë e këtyre diskutimeve ka qenë shembja e Teatrit Kombëtar, bllokimi i tryezës së Reformës...

Basha reagon pas takimit me Metën: Zgjidhja e krizës vetëm nëpërmjet zgjedhjeve

para 6 dite - Lexo

Atë se çfarë është diskutuar në takimin me dyer të mbyllura të Presidentit Ilir Meta me opozitën e bashkuar këtë të enjte në rezidencën e kreut të shtetit, lideri demokrat Lulzim Basha e bëri të ditur...

Shembja e Teatrit, Meta një orë takim me përfaqësuesit e opozitës

para 6 dite - Java News

Për plot një orë, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare. Në takimin me kreun e shtetit pas situatës së tensionuar për shembjen e Teatrit Kombëtar, merrte...

Cili është propozimi që SHBA ka lënë në tavolinën e Ramës për “Zgjedhoren”

para 6 dite - Arbresh

Zbardhet takimi i 2-të mes kryeministrit Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore. SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura, dhe...

Përfundon takimi i Metës me ambasadorët, zbulohet plani prej 11 pikash i Presidentit

para 6 dite - LajmiFundit

Takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e BE-së ka përfunduar pas rreth 90 minutash. Më parë, në takim ishte edhe ambasadoren e ShBA, Yuri Kim. Zbulohen detaje nga mbledhja e ditës së sotme. Sipas...

Zbulohen prapaskenat e takimeve të Yuri Kim me Ramën/ Cili është propozimi që SHBA ka lënë në tavolinën e Ramës për “Zgjedhoren”

para 6 dite - Java News

Zbardhet takimi i 2-të mes kryeministrit Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore. SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura, dhe...

Meta takon opozitën, mungon Kryemadhi

para 6 dite - Tetova Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur sot në orën 9:00 në një tryezë, kreun e PD, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë, të cilët pas shembjes së Teatrit Kombëtar kanë dalë në mbështetje të Aleancës...

“Teatri”, Meta e Basha bien dakort: rrëzimi i Ramës, vetëm me zgjedhje!

para 6 dite - Te Sheshi

Opozita u takua me “kreun e pashpallur” të saj, presidentin Meta, thirrur nga ky i fundit me shqetësimin e përbashkët të shembjes së godinës së vjetër të TK. Në finalë, Meta ka kërkuar kthimin në tryezën...

Meta mbledh opozitën pa Kryemadhin/ Diskutime për teatrin dhe Reformën Zgjedhore

para 6 dite - Java News

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ditën e sotme Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe do të zhvillohet tek Vila 4. Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma...

Zbardhet takimi i Yuri Kim me Ramën/ Propozimi i ambasadores për sistemin zgjedhor, ja çfarë parashikohet

para 6 dite - Almakos

Zbardhet takimi i 2-të mes kryeministrit Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore.SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura, dhe për...

Yuri Kim dhe ambasadori gjerman takim me këshilltarët e Presidentit Meta

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë qenë paraditen e sotme në Presidencë. Pak minuta pas takimit me krerët e opozitës, ambasadorja e SHBA-ve dhe ambasadori...

Pas takimit me opozitën/ Meta: Teatri provokim për demokracinë! Opozita e Bashkuar të kthehet në Këshillin Politik për të…

para 6 dite - 24 ore

Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë. Në një njoftim nga Presidenca mësohet se Meta i falenderoi për...

Zbardhet takimi mes Presidentit Meta dhe opozitës, këto ishin kërkesat e presidentit

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Ka përfunduar takimi i presidentit Meta me përfaqësuesit Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët e saj, i cili zgjati për rreth 60 minuta. Mësohet se pjesë e këtyre diskutimeve ka qenë shembja e...

Meta i terheq veshin opozites: Kthehuni ne tryezen e reformes zgjedhore

para 6 dite - LajmiFundit

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta priti sot me kërkesën e Tij në Pallatin e Brigadave, kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin dhe propozimet e tyre...

Përfundon takimi i Presidentit me opozitën, Basha: Ja kur do të shpëtojnë shqiptarët nga Ramavirusi

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Takimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë ka përfunduar. Pas takimit reagoi kreu i opozitës, Lulzim Basha. “Shembja e Teatrit është...

Presidenti Meta pret në takim kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta priti sot me kërkesën e Tij në Pallatin e Brigadave, kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin dhe propozimet e tyre...

Basha reagon pas takimit me Metën: Zgjidhja e krizës vetëm nëpërmjet zgjedhjeve

para 6 dite - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar për rreth 1 orë takim me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi nisi në orën 09:00- 10:00 dhe u zhvillua në rezidencën presidenciale ku krijon mundësinë e distancimin...

Tensionet politike pas shembjes së Teatrit Kombëtar, Presidenti Meta pret sot në takim opozitën e bashkuar

para 6 dite - Gazeta Telegraf

Pas një sërë zhvillimesh politike që solli shembja e Teatrit Kombëtar, ku deri më tani janë mbajtur dy protesta, presidenti Ilir Meta do të mbledhë sot në një takim forcat politike opozitare. Takimi mes...

Meta takon sot opozitën

para 6 dite - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka thirrur sot në takim Partinë Demokratike dhe aleatët e saj. Takimi zhvillohet në Pallatin e Brigadave ku ekziston mundësia e distancimit social duke qenë se Shqipëria...

SHBA kërkon sistem zgjedhor me lista të hapura në Shqipëri, sipas modelit danez

para 6 dite - PortaliOnline

Zbardhet takimi i dytë mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores amerikane Yuri Kim, që si kryefjalë ka pasur Reformën Zgjedhore. SHBA tashmë kërkon një sistem zgjedhor në Shqipëri me lista të hapura,...

Përse Ilir Meta po tenton të bëj “të fortin” e opozitës

para një jave - Gazeta Tema

Mero Baze Tetari I ri kombëtar duket se po riformaton dhe opozitën shqiptare. Presidenti Ilir Meta I cili dukshëm synon të jetë lideri I opozitës së bashkuar, po përpiqet ta trajtojë sfidën e Edi Ramës...

Përse Ilir Meta po tenton të bëjë “të fortin” e opozitës

para një jave - Java News

Nga Mero Baze Teatri i ri Kombëtar duket se po riformaton dhe opozitën shqiptare. Presidenti Ilir Meta, i cili dukshëm synon të jetë lideri i opozitës së bashkuar, po përpiqet ta trajtojë sfidën e Edi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK