http://kariera.mk

Ka një arsye të fortë pse puna duhet nisur herët

para 3 dite - Periskopi

Puna është një ndër aktivitetet më të kërkuar nga të gjithë, nuk ka rëndësi se sa vonë ju punoni në zyrë, menaxheri dhe shefi juaj do të vlerësojë atë më të hershmin që ka filluar punën. Hulumtuesit kryen...

Ka një arsye të fortë pse puna duhet nisur herët

para 3 dite - Ekonomia Online

Puna është një ndër aktivitetet më të kërkuar nga të gjithë, nuk ka rëndësi se sa vonë ju punoni në zyrë, menaxheri dhe shefi juaj do të vlerësojë atë më të hershmin që ka filluar punën. Hulumtuesit kryen...

6 arsye pse rutina 8-orëshe e punës nuk po funksionon

para 4 dite - Albeu

Dita prej 8 orësh e punës u krijua gjatë Revolucionit Industrial si një përpjekje për të ulur numrin e orëve të punës manuale që punëtorët ishin të detyruar të duronin në fabrika. Kjo ishte një qasje më...

Nganjëherë është mirë të injorosh kolegët

para 4 dite - Ekonomia Online

98% e punëtorëve thonë se ndërpriten gjatë punës të paktën disa herë në ditë. Dhe, sipas psikologut të kujdesit shëndetësor Ulrika Leons, të gjitha ato ndërprerje të shpejta, veçanërisht ato ballë për...

Katër këshilla të vlefshme si të përballoni kthimin në punë këtyre "pushimeve"

para 5 dite - Albeu

Lamtumirë karantine... Është e vërtetë, rikthimi në realitet, në një vend të mbyllur pas pushimeve nuk është i thjeshtë. Sjell stres dhe “sindromën e rikthimit”. Një situatë jo e thjeshtë që duhet ta përballoni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK