http://kariera.mk

Turizmi në Shqipëri ka hyrë në një spirale të rrezikshme

para një jave - ABC News

Sektori i turizmit në Shqipëri me një ndikim prej 26.2% në prodhimin e brendshëm bruto, bashkë më sektorët që varen prej tij, ka marrë një goditje të fortë nga dy kriza të njëpasnjëshme, tërmeti i 26 nëntorit...

Shqipëri, turizmi në spirale të rrezikshme

para një jave - Zëri i Amerikës

Turizmi në Shqipëri ka hyrë në një spirale krize që prej tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar. Kriza e koronavirusit i shtoi edhe me tej problemet pasi kufizimi i lëvizjes së njerëzve dhe kapitaleve...

Kriza COVID-19 si mundësi zhvillimi, ekspertë shqiptarë flasin për kërkesat e reja për mallra

para një jave - Syri

Kushtet e reja ekonomike dhe gjeopolitike do të sjellin një kërkesë të re për mallra kudo në botë dhe nevojën për ndryshimin e burimeve të furnizimit. Shqipëria mund të shndërrohet në një fabrikë të Europës...

Shqipëri, turizmi në spirale të rrezikshme

para një jave - RTK

Turizmi në Shqipëri ka hyrë në një spirale krize që prej tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar. Kriza e koronavirusit i shtoi edhe me tej problemet pasi kufizimi i lëvizjes së njerëzve dhe kapitaleve...

“Biznesit i duhet pesë vjet për të marrë veten”, Nikolin Jaka: Nëse ndërhyrja do ishte eficiente…

para një jave - Panorama

Pavarësisht se nuk ka ende një faturë financiare të dëmeve që lë pas COVID-19 në vendin tonë, një gjë është e sigurt: bizneseve do t’u duhen disa vite të rimarrin veten. Për kreun e Dhomës së Tregtisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK