http://kariera.mk

Pandemia dhe Privatësia: Gjurmimi i koronavirusit nxit shpresë dhe frikë

para 5 dite - Medial

Krahas rritjes së numrit të testimeve për koronavirus, gjurmimi i kontakteve konsiderohet shumë i rëndësishëm për të frenuar shpërthimet e reja të sëmundjes, COVID-19, që shkakton ky virus, teksa masat...

Apple lanson gjurmimin e kontaktit COVID-19 në iOS 13.5

para 6 dite - Medial

Apple ka krijuar një gjurmim të kontaktit për COVID-19 në përditësimin e ri të iOS 13.5. Apple ka lëshuar një tipar të gjurmimit të kontaktit në azhurnimin më të fundit të sistemit të tij operativ iPhone,...

Apple lanson gjurmimin e kontaktit COVID-19 në iOS 13.5

para 6 dite - Lajmi.net

Apple ka lëshuar një tipar të gjurmimit të kontaktit në azhurnimin më të fundit të sistemit të tij operativ iPhone, raporton ZDNet, transmeton lajmi.net. Tipari i njoftimit për ekspozimin Covid është përfshirë...

Apple e Google lansojnë softuerin për aplikacionin e gjurmimit të Covid-19

para 6 dite - RTK

Kompanitë Apple dhe Google kanë lëshuar një mjet softueri, që do të bëj të mundur për të gjithë vendet e botës të lansojnë aplikacionin për gjurmimin e coronavirusit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Apple dhe Google lançojnë teknologjinë për gjurmimin e koronavirusit

para 6 dite - Ina

Identiteti i përdoruesve të aplikacioneve do të mbrohet nga enkriptimi. Teknologjia është e disponueshme tek të gjitha modelet Android dhe iPhone që datojnë nga Shtatori 2015. Apple dhe Google lançojnë...

Apple dhe Google lansojnë softuerin për aplikacionin e gjurmimit të coronavirusit

para 6 dite - Zhurnal

Kompanitë Apple dhe Google kanë lëshuar një mjet softueri, që do të bëj të mundur për të gjithë vendet e botës të lansojnë aplikacionin për gjurmimin e coronavirusit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Apple-Google teknologji për gjurmimin e kontakteve të koronavirusit- 23 shtete kërkojnë qasje

para 7 dite - Gazeta Express

AutoTech Gazeta Express 21/05/2020 0:45 Autoritetet në 23 shtete nëpër botë kanë kërkuar qasje në teknologjinë e gjurmimit të kontakteve nga Apple Inc dhe Alphabet Inc’s Google, kanë bërë të ditur kompanitë...

Apple dhe Google lansojnë softuerin për aplikacionin e gjurmimit të coronavirusit

para 7 dite - Telegrafi

Kompanitë Apple dhe Google kanë lëshuar një mjet softueri, që do të bëj të mundur për të gjithë vendet e botës të lansojnë aplikacionin për gjurmimin e coronavirusit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Pandemia vs. Privatësia: Gjurmimi i koronavirusit nxit shpresë dhe frikë

para 7 dite - RTK

Krahas rritjes së numrit të testimeve për koronavirus, gjurmimi i kontakteve konsiderohet shumë i rëndësishëm për të frenuar shpërthimet e reja të sëmundjes, COVID-19, që shkakton ky virus, teksa masat...

Apple-Google lanson teknologjinë e gjurmimit të kontakteve, 23 shtete kërkojnë qasje

para 7 dite - Koha.net

Autoritetet në 23 shtete nëpër botë kanë kërkuar qasje në teknologjinë e gjurmimit të kontakteve nga Apple Inc dhe Alphabet Inc’s Google, kanë bërë të ditur kompanitë të mërkurën, ndërsa kanë lëshuar versionin...

Apple dhe Google lansojnë softuerin për aplikacionin e gjurmimit të coronavirusit

para 7 dite - Periskopi

Kompanitë Apple dhe Google kanë lëshuar një mjet softueri, që do të bëj të mundur për të gjithë vendet e botës të lansojnë aplikacionin për gjurmimin e coronavirusit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Apple-Google lanson teknologjinë e gjurmimit të kontakteve, 23 shtete kërkojnë qasje

para 7 dite - News33

Autoritetet në 23 shtete nëpër botë kanë kërkuar qasje në teknologjinë e gjurmimit të kontakteve nga Apple Inc dhe Alphabet Inc’s Google, kanë bërë të ditur kompanitë të mërkurën, ndërsa kanë lëshuar versionin...

Pandemia vs. Privatësia: Gjurmimi i koronavirusit nxit shpresë dhe frikë

para 7 dite - KDPolitik

Krahas rritjes së numrit të testimeve për koronavirus, gjurmimi i kontakteve konsiderohet shumë i rëndësishëm për të frenuar shpërthimet e reja të sëmundjes, COVID-19, që shkakton ky virus, teksa masat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK