http://kariera.mk

Rekord i ri/ Regjistrohet shpejtësia më e madhe e Internetit ndonjëherë

para 4 dite - Albeu

Studiuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të madhe të të dhënave në internet. Një ekip nga universitetet ‘Monash’, ‘Swinburne’ dhe ‘RMIT’ regjistroi një shpejtësi të të dhënave...

Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur ndonjëherë

para 4 dite - Ina

Me këtë shpejtësi mund të shkarkohen 1,000 filma HD në vetëm 1 sekond. Sipas shpejtësia mesatare e internetit në botë është 30Mbps sipas Ookla. Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur...

Shpejtësia më e lartë e internetit në botë sheh shpejtësinë e shkarkimit 1 milion herë më shpejt se sa ajo aktuale

para 4 dite - Lajmi.net

Studiuesit në Australi kanë arritur një shpejtësi rekord botëror në internet prej 44.2 terabitëve për sekondë, duke lejuar përdoruesit të shkarkojnë 1 mijë filma HD në një sekondë të vetme, transmeton...

Rekord i ri/ Regjistrohet shpejtësia më e madhe e Internetit ndonjëherë

para 4 dite - Epoka e Re

Studiuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të madhe të të dhënave në internet. Një ekip nga universitetet ‘Monash’, ‘Swinburne’ dhe ‘RMIT’ regjistroi një shpejtësi të të dhënave...

Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur ndonjëherë

para 5 dite - Medial

Hulumtuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të lartë të internetit ndonjëherë. Një ekip nga universitetet Monash, Swinburne dhe RMIT regjistruan shpejtësinë 44.2 terabit për...

Krijohet interneti më i shpejtë ndonjëherë, mund të shkarkohen 1000 filma HD për 1 sekondë

para 5 dite - Zeri

Shkencëtarët australianë thonë se kanë krijuar një pajisje e cila ofron internetin më të shpejtë të regjistruar ndonjëherë – i cili i lejon përdoruesit të shkarkojnë 1,000 filma HD brenda një sekonde....

Krijohet interneti më i shpejtë ndonjëherë, 1000 filma HD shkarkohen për 1 sekondë

para 5 dite - Gazeta Express

AutoTech Gazeta Express 22/05/2020 14:13 Shkencëtarët australianë thonë se kanë krijuar një pajisje e cila ofron internetin më të shpejtë të regjistruar ndonjëherë – i cili i lejon përdoruesit të shkarkojnë...

Australi/Regjistrohet shpejtësia më e lartë e internetit e parë ndonjëherë, rekordi botëror që tronditi shkencëtarët

para 5 dite - Syri

Shpejtësia e internetit ka arritur një rekord botëror në Austraali, tregojnë shkencëtarët që shtojnë se me të mund të shkarkohen 1,000 filma HD nën një sekondë. Skuadra nga universitetet Monash, Swinburne...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK