http://kariera.mk

Wind of Change – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?

para një dite - Portalb

CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë. A është dhe “Wind of Change”, që shoqëroi shembjen e regjimeve komuniste në Evropë, prodhim i CIA-s?, shkruan Dojçe Vele.

“Wind of Change: A qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?

para një dite - Gazeta Tema

Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet...

Kënga legjendare “Wind of Change” është shkruar nga CIA? Çfarë thonë ekspertët

para një dite - Shekulli

Me refrenin e saj bezdisës, fishkëllimë dhe të frymëzuara nga Rusia që ngadalësohen duke u bashkuar me “glasnost”, balada e Scorpions e vitit 1990, Wind of Change u bë një prani e fuqishme në ditët e vdekjes...

Wind of Change- A e ka shkruar CIA himnin më të madh të luftës së ftohtë?

para një dite - ABC News

CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë. A është dhe “Wind of Change”, që shoqëroi shembjen e regjimeve komuniste në Europë, prodhim i CIA-s? Kënga “Wind of...

A qëndron CIA pas këngës mitike të Scorpions?

para një dite - Lexo

Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet...

Wind of Change/ Këngën e Scorpions, e prodhoi CIA?

para një dite - Top Channel

CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë, por së fundi janë shtuar pyetjet nëse edhe “Wind of Change” i Scorpionsave, e shndërruar në himn për shembjen e regjimeve...

A qëndron CIA pas “Wind of Change”?

para një dite - Lexo

Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet...

Wind of Change- A qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?

para një dite - Lajmi.net

Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet...

Wind of Change, a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?

para një dite - RTK

CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë. A është dhe "Wind of Change", që shoqëroi shembjen e regjimeve komuniste në Evropë, prodhim i CIA-s? Kënga "Wind of...

‘Wind of Change’ – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions? Teoria që qarkullon: U krijua për të nxitur rininë e Evropës Lindore…

para një dite - Panorama

CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë. A është dhe “Wind of Change”, që shoqëroi shembjen e regjimeve komuniste në Evropë, prodhim i CIA-s? Kënga “Wind of...

“Wind of Change” të Scorpions, e prodhoi CIA?

para një dite - Gazeta Shqip

CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë, por së fundi janë shtuar pyetjet nëse edhe “Wind of Change” i Scorpionsave, e shndërruar në himn për shembjen e regjimeve...

“U krijua për të nxitur rininë e Evropës Lindore…”/ Pas këngës së Scorpions ‘Wind of Change’ qëndron CIA

para një dite - Java News

Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet...

Wind of Change – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?

para një dite - DW

CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë. A është dhe "Wind of Change", që shoqëroi shembjen e regjimeve komuniste në Evropë, prodhim i CIA-s? Kënga "Wind of...

Wind of Change – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?

para një dite - LajmiFundit

Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK