http://kariera.mk

Transplant i parë i suksesshëm i zemrës! Një zemër e ndalur u rikthye sërish në jetë në një trup tjetër

para 6 dite - TV21

Një zemër e ndalur është rikthyer sërish në jetë. Përmes transplantimit zemra e një donatoreje të vdekur u vendos në trupin Ivan Ognjanovski 54 vjeçar. Almedina Ismajli, gazetare: “Në Klinikën shtetërore...

Filipçe: Transplantimi i parë i zemrës në vend, të rritet vetëdija për dhurimin e organeve

para 6 dite - Medial

Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Për herë të parë në vendin tonë është realizuar transplantimi i zemrës, respektivisht transplantim nga një dhurues i vdekur. Në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore në...

VIDEO/ Ognjanovski për fëmijët e donatores: Ende rreh zemra e nënës, bijës, motrës së tyre

para 6 dite - TV21

Pasi operacioni doli i suksesshëm, është deklaruar i biri i pacientit te i cili është transplantuar zemra. Ivan Ognjanovski i ka falenderuar familjarët e donatores së zemrës dhe u ka thënë atyre se ende...

VIDEO/ Ognjanovski për fëmijët e donatores: Ende rreh zemra e nënës, bijës, motrës së tyre/VIDEO

para 6 dite - TV21

Pasi operacioni doli i suksesshëm, është deklaruar i biri i pacientit te i cili është transplantuar zemra. Ivan Ognjanovski i ka falenderuar familjarët e donatores së zemrës dhe u ka thënë atyre se ende...

Kjo është gruaja që dhuroi zemrën dhe veshkët!

para 6 dite - Flaka

E magjishme kjo është Emilija Dinevea gruja e cila humbi jetën në një aksident tragjik, ajo dhuroi veshkët dhe zemrën e saj ku shpëtoi jetën e tre personave tjerë! Familja e Dinevës ka thënë për mediat...

Ognjanovski për fëmijët e donatores: Ende rreh zemra e nënës, bijës, motrës së tyre

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 23 maj – Pasi operacioni doli i suksesshëm, është deklaruar i biri i pacientit te i cili është transplantuar zemra. Ivan Ognjanovski i ka falenderuar familjarët e donatores së zemrës dhe u ka thënë...

Donimi i organeve: Me sukses u realizua transplanti i parë i zemrës

para 6 dite - MRT

Për herë të parë në vendin tonë me sukses është realizuar transplantim i zemrës... Operacioni që zgjati për 6 orë e ka realizuar ekipi i kardiokirurgëve i drejtuar nga Sashko Jovev nga klinika e kardiologjisë...

TRANSPLANTIMI I PARË I ZEMRËS NË RMV

para 6 dite - Klan Macedonia

Në Klinikën për Kardiokirurgji në Shkup, pas 6 orë nërhyrjeje kirurgjikale, në orën 2.00 pas mesnatës ishte transplantuar zemra në trupin e një pacienti 54 vjecar. Ministri I Shëndetësisë Venko Filipche...

Ogjanovski për fëmijët e donatores: Ende rreh zemra e nënës, bijës, motrës së tyre/VIDEO

para 6 dite - TV21

Pasi operacioni doli i suksesshëm, është deklaruar i biri i pacientit te i cili është transplantuar zemra. Ivan Ognjanovski i ka falenderuar familjarët e donatores së zemrës dhe u ka thënë atyre se ende...

Emilia Dineva është gruaja, zemra dhe veshkat e së cilës u janë dhuruar tre pacientëve

para 6 dite - Portalb

Emilia Dineva është gruaja, zemra dhe veshkat e së cilës u janë dhuruar tre pacientëve pasi ajo humbi jetën në një aksident automobilistik, shkruan 360 shkallë. Në rrjetet sociale, ku shumë qytetarë i...

Donimi i organeve: Me sukses u realizua transplanti i parë i zemrës

para 6 dite - Flaka

Operacioni që zgjati për 6 orë e ka realizuar ekipi i kardiokirurgëve i drejtuar nga Sashko Jovev nga klinika e kardiologjisë në Shkup dhe akademiku Zhan Mitrev dhe prof. Aleksandar Nikoliq. Donatore e...

Kjo është gruaja që dhuroi zemrën dhe veshkët!

para 6 dite - Tetova Sot

E magjishme kjo është Emilija Dinevea gruja e cila humbi jetën në një aksident tragjik, ajo dhuroi veshkët dhe zemrën e saj ku shpëtoi jetën e tre personave tjerë! Familja e Dinevës ka thënë për mediat...

Filipçe: Transplantimi i parë i zemrës në vend, të rritet vetëdija për dhurimin e organeve

para 6 dite - Tetova Sot

Për herë të parë në vendin tonë është realizuar transplantimi i zemrës, respektivisht transplantim nga një dhurues i vdekur. Në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore në Shkup, pas operacionit gjashtëorësh,...

Kjo është gruaja që dhuroi zemrën dhe veshkët!

para 6 dite - Tetova1

E magjishme kjo është Emilija Dinevea gruja e cila humbi jetën në një aksident tragjik, ajo dhuroi veshkët dhe zemrën e saj ku shpëtoi jetën e tre personave tjerë! Familja e Dinevës ka thënë për mediat...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 23/05/2020 12:25 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - TV Koha

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim i zemrës, gjegjësisht transplantim...

Realizohet transplantimi i parë i zemrës në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Shenja

Një pacient 54 vjeçar, ka pritur gjatë për një dhurues të organit më të rëndësishëm jetik, zemrës. Një shpresë, një donatore- paciente e cila e ka humbur betejën me jetën, një operacion që zgjati gjashtë...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - Medial

Shkup, 23 maj 2020 (MEDIAL) – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim...

Djali i pacientit: Kjo zemër i lidh të dy familjet e tona

para 6 dite - Shenja

Djali i pacientit 54 vjeçarë,Ivan Ognianovski në trupin e të cilit rrah zemra e pacientes Emilija që tashmë ka ndërruar jetë, është shumë i lumtur për faktin që operacioni i babait të tij pati sukses....

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 23 maj – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim i zemrës,...

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në vend

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 23 maj – Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi...

Filipçe: Transplantimi i parë i zemrës në vend, të rritet vetëdija për dhurimin e organeve

para 6 dite - News33

Për herë të parë në vendin tonë është realizuar transplantimi i zemrës, respektivisht transplantim nga një dhurues i vdekur. Në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore në Shkup, pas operacionit gjashtëorësh,...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - Aktuale

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim i zemrës, gjegjësisht transplantim...

Ogjanovski për fëmijët e donatores: Ende rreh zemra e nënës, bijës, motrës së tyre/VIDEO

para 6 dite - Pa censure

Pasi operacioni doli i suksesshëm, është deklaruar i biri i pacientit te i cili është transplantuar zemra. Ivan Ognjanovski i ka falenderuar familjarët e donatores së zemrës dhe u ka thënë atyre se ende...

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në vend

para 6 dite - Medial

Shkup, 23 maj 2020 (MEDIAL) – Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe....

Djali i pacientit: Kjo zemër i lidh të dy familjet e tona

para 6 dite - Sharri

Djali i pacientit 54 vjeçarë,Ivan Ognianovski në trupin e të cilit rrah zemra e pacientes Emilija që tashmë ka ndërruar jetë, është shumë i lumtur për faktin që operacioni i babait të tij pati sukses....

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Portalb

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, transmeton Portalb.mk. “Transplantimi...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 23 maj – Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi...

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në vend

para 6 dite - TV Koha

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi i suksesshëm!...

Filipçe vizitoi pacientin që u bë me zemër të re

para 6 dite - Tetova Sot

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se në këto momente, ministri Venko Filipçe është për vizitë tek pacienti, të cilit iu transplantua zemra. Mbremë, për herë të parë në vend u krye operacioni për transplantim...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - Almakos

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim i zemrës, gjegjësisht transplantim...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në RMV

para 6 dite - Alsat-M

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - Lajm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim i zemrës, gjegjësisht transplantim...

Realizohet me sukses transplanti i parë i zemrës në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Gazeta e re

Ekipi i kombinuar i kardiokirurgëve transplantoi një zemër të re në trupin e një pacienti 54-vjeçar, pas një operacioni që zgjati 6 orë. Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informoi se për...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - InfoShqip

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - News33

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim i zemrës, gjegjësisht transplantim...

Maqedoni: Realizohet me sukses transplanti i parë i zemrës

para 6 dite - Albinfo

Ministri i Shëndetësisë atje e cilëson si sukses të madh për vendin e tij. Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në...

Kjo është gruaja që dhuroi zemrën dhe veshkët!

para 6 dite - Sharri

E magjishme kjo është Emilija Dinevea gruja e cila humbi jetën në një aksident tragjik, ajo dhuroi veshkët dhe zemrën e saj ku shpëtoi jetën e tre personave tjerë! Familja e Dinevës ka thënë për mediat...

Filipçe për dhuruesit e organeve: Ata janë heronjtë e këtij tregimi!

para 6 dite - Shenja

Ministri i Shëndetësisë Venko Filiçe ka shprehur falënderime për mjekët që realizuan transplantimin e parë të zemrës te një pacient 54-vjeçar. Ministria e Shëndetësisë ka lëshuar komunikatë ku transmeton...

Kjo është gruaja që dhuroi zemrën dhe veshkët!

para 6 dite - Pa censure

E magjishme kjo është Emilija Dinevea gruja e cila humbi jetën në një aksident tragjik, ajo dhuroi veshkët dhe zemrën e saj ku shpëroi jetën e tre personave tjerë! Familja e Dinevës ka thënë për mediat...

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në vend

para 6 dite - Almakos

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi i suksesshëm!...

Filipçe për vizitë tek pacienti me zemër të transplantuar

para 6 dite - Pa censure

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paradite e ka vizituar pacientin të cilit i është transplantuar zemra. Mbrëmë për herë të parë në vendin tonë është kryer transplantim i zemrës, gjegjësisht transplantim...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në RMV

para 6 dite - Pa censure

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në RMV

para 6 dite - Tetova1

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në RMV

para 6 dite - Fakti Ditor

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në RMV

para 6 dite - Lajm

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në vendin tonë

para 6 dite - News33

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Është realizuar me sukses transplantimi i parë i zemrës në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Shenja

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në RMV

para 6 dite - Tetova Sot

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Sharri

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, transmeton Portalb.mk. “Transplantimi...

Filipçe vizitoi pacientin që u bë me zemër të re

para 6 dite - in7

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se në këto momente, ministri Venko Filipçe është për vizitë tek pacienti, të cilit iu transplantua zemra. Mbremë, për herë të parë në vend u krye operacioni për transplantim...

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në vend

para 6 dite - in7

I suksesshëm transplantimi i parë i zemrës në vend Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për kardiokirurgji shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë,...

Realizohet me sukses transplantimi i parë i zemrës në RMV

para 6 dite - Pa censure

Transplantimi i parë i zemrës që është kryer mbrëmë në Klinikën për Kirurgji Kardiake Shtetërore është i suksesshëm, njoftoi në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Transplantimi ishte i suksesshëm!...

Ky është ekipi që do ta kryejë transplantimin e parë të zemrës në RMV

para 7 dite - Portalb

Ministria e Shëndetësisë informon se Kardiokirurgu prof. dr. Alesandar Nikoliq nga Spitali Klinik “Axhibadem Sistina” dhe shefi i Repartit për Anestezion dr. Dimçe Sllaveski, specialist për anesteziologji...

Momentalisht po bëhet transplanti i parë i zemrës në Maqedoni / Ja ekipi i zgjedhur nga Filipçe

para 7 dite - in7

Ministria e Shëndetësisë informon se Kardiokirurgu prof. dr. Alesandar Nikoliq nga Spitali Klinik “Axhibadem Sistina” dhe shefi i Repartit për Anestezion dr. Dimçe Sllaveski, specialist për anesteziologji...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK