http://kariera.mk

Itali, 119 vdekje nga coronavirus në 24 orët e fundit

para një dite - Telegrafi

Italia raportoi 119 vdekje nga coronavirusi në 24 orët e fundit, gjë që rrit bilancin e përgjithshëm të vdekjeve në 32.735 njerëz, sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Mbrojtja Civile. Aktualisht...

119 të vdekur nga koronavirusi të shtunën në Itali

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 18:34 Italia ka regjistruar 119 raste të vdekjeve nga koronavirusi të shtunën, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile. Të shtunën, numri i rasteve të reja ishte 669....

Italia regjistron 119 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Albeu

Italia konfirmon 119 jetë të humbura nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Lajmi bëhet i ditur nga autoritetet e Mbrojtjes Civile Italiane. Pas konfirmit të shifrave të fundit, numri total i të vdekurve...

Lajme të mira edhe nga Italia, bie numri i vdekjeve në 24 orët e fundit

para një dite - Koha Jone

Numrat e koronavirusit janë shumë pozitivë edhe në Itali, teksa janë shëruar 138 840 persona, me një rritje prej 2 120 në krahasim me një ditë më parë. Ndërkohë janë regjistruar 669 raste më shumë të infektuar...

Itali/ Vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi

para një dite - Top Channel

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32735, që do të thotë janë 119 viktima në 24 orët e fundit. Rastet të reja janë...

Koronavirusi/ 119 viktima në 24 orët e fundit në Itali

para një dite - Mapo

Në Itali, që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, të paktën 229.327 persona janë infektuar me virusin Sars-CoV-2. Sipas statistikave të publikuara nga Mbrojtja Civile, në 24 orët e fundit janë shënuar...

Itali/ 119 të vdekur në 24 orë nga COVID-19, 669 të infektuar

para një dite - Gazeta Shqip

Në Itali kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit 119 persona, ndërsa janë infektuar 669 njerëz. Kjo është një shifër më e ulët krahasuar me një ditë më parë, kur ishin 130, dhe që tregon statistika...

Italia regjistron 119 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - NOA

Italia konfirmon 119 jetë të humbura nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Lajmi bëhet i ditur nga autoritetet e Mbrojtjes Civile Italiane. Pas konfirmit të shifrave të fundit, numri total i të vdekurve...

para një dite - Ora news

Italia shënon 138 840 të shëruar nga koronavirusi në Itali, me një rritje prej 2 120 në krahasim me një ditë më parë. Ndërkohë janë regjistruar 669 raste më shumë të infektuar brenda 24 orëve duke e çuar...

Italia regjistron 119 viktima renda një dite nga koronavirusi

para një dite - OraInfo

Janë regjistruar 119 të vdekur nga koronavirusi të shtunën në Itali. Italia ka regjistruar 119 raste të vdekjeve nga koronavirusi të shtunën, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile. Të shtunën, numri...

Bie numri i viktimave nga Covid-19 në Itali, Lombardia më e prekura

para një dite - Sinjali

Sipas dhënave të institucioneve shëndetësore, sot në Itali ka patur 119 viktima të reja nga koronavirusi. Një shifër më e ulët se dje, kur ishin 130 dhe që tregon statistika të qëndrueshme drejt përmirësimit...

119 të vdekur nga koronavirusi për 24 orë në Itali

para një dite - RTK

Italia ka regjistruar 119 raste të vdekjeve nga koronavirusi të shtunën, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile. Të shtunën, numri i rasteve të reja ishte 669. Të premten ishin 130 vdekje e 652 raste...

Italia vijon të shënojë ulje të viktimave/ Konfirmohen 119 vdekje në 24 orë nga COVID-19

para një dite - Syri

Në Itali, që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, të paktën 229.327 persona janë infektuar me virusin Sars-CoV-2. Sipas statistikave të publikuara nga Mbrojtja Civile, në 24 orët e fundit janë shënuar...

Më pak viktima se dje në Itali, por shtohen të infektuarit

para një dite - Vizion Plus

Italia ka raportuar gjatë 24 orëve të fundit 119 viktima, 11 më pak se një ditë më parë. Në total, ka shkuar në 32,735 numri i vdekjeve. Autoritetet vendase kanë deklaruar se të shtunën janë konfirmuar...

Italia shënon një rritje të lehtë të rasteve me koronavirus, 119 persona humbin jetën brenda ditës

para një dite - ABC News

Në Itali brenda 24 orëve të fundit është rritur lehtë numri i rasteve të reja. Brenda ditës vendi fqinj regjistroi 669 raste të reja me koronavirus. Kështu, numri total i të infektuarve rritet në 229,327....

119 të vdekur nga koronavirusi të shtunën në Itali

para një dite - Koha.net

Italia ka regjistruar 119 raste të vdekjeve nga koronavirusi të shtunën, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile. Të shtunën, numri i rasteve të reja ishte 669. Të premten ishin 130 vdekje e 652 raste...

Italia vijon të shënoi ulje të viktimave/ Konfirmohen 119 vdekje në 24 orë nga COVID-19

para një dite - Syri

Në Itali, që nga fillimi i pandemisë së Koronavirusit, të paktën 229.327 persona janë infektuar me virusin Sars-CoV-2. Sipas statistikave të publikuara nga Mbrojtja Civile, në 24 orët e fundit janë shënuar...

Në Itali shënohen 119 viktima të reja nga Covid-19

para një dite - Albinfo

Autoritetet italiane kanë njoftuar për 119 vdekje të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Numri total viktimave në Itali arrin në  32,735 – duke shënuar shifrën e tretë më të lartë të viktimave në...

Italia ende larg “paqes” me COVID-19, 119 viktima dhe 669 raste të reja me Koronavirus

para një dite - Java News

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Janë regjistruar 119 viktima në 24 orët e fundit dhe numri i viktimave ka shkuar në 32735. Rastet të reja janë...

Itali, vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi

para një dite - Arbresh

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32,735, që do të thotë janë 119 viktima në 24 orët e fundit. Rastet të reja janë...

119 të vdekur nga koronavirusi të shtunën në Itali

para një dite - Epoka e Re

Italia ka regjistruar 119 raste të vdekjeve nga koronavirusi të shtunën, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile. Të shtunën, numri i rasteve të reja ishte 669. Të premten ishin 130 vdekje e 652 raste...

Koronavirusi, Italia regjistron 2120 të shëruar dhe 119 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

para një dite - LajmiFundit

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 119 viktima nga koronavirusi për një total prej 32,735 Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 2120 teksa numri...

Alarmi/ “Viktimat në Itali janë 20 mijë më shumë se shifrat zyrtare”

para 3 dite - Vizion Plus

Italia do të kishte 20,000 vdekje më shumë nga koronavirusi. Numër që tregon një ndikim më të madh të Covid-19 tek numri i viktimave në Itali në krahasim me të dhënat e siguruara çdo ditë nga Mbrojtja...

Enti italian i Statistikës: Numri i saktë i viktimave të koronavirusit, do të mësohet kur të përfundojë pandemia

para 3 dite - Tetova Sot

Enti shtetëror italian i Statistikës INPS pohon se “mungojnë 20.000 njerëz të vdekur si pasojë e koronavirusit” dhe sqaroi se arsyeja është se parametrat e përdorur për shkaqet e vdekjes nuk janë të besueshme,...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali mund të jetë 60 për qind më i lartë se që thuhet

para 3 dite - Koha.net

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali në muajt mars dhe prill mund të jetë për gati 19 mijë më i lartë se që tregojnë shifrat zyrtare prej 32 mijë vdekjeve, ka thënë agjencia kombëtare e sigurimeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK