http://kariera.mk

Gashi uron Fitër Bajramin: Të festojmë të ndarë fizikisht, por të bashkojmë lutjet tona për ditë e festa më të mira

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka uruar qytetarët dhe gjithë besimtarët e fesë islame festën e madhe të Fitër Bajramit, duke uruar që Zoti i madhërishëm të këtë pranuar agjërimin, sakrificën...

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 23/05/2020 19:57 “Kjo festë karakterizohet me solidaritet dhe devotshmëri, veti të cilat na bëjnë më të fortë për të mos devijuar nga rruga e drejtë dhe besimi duke vazhduar me angazhimet...

Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram: Shmangni vizitat, rreziku ende s’ka kaluar

para një jave - Telegrafi

Presidenti Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Fitër Bajramit. Duke iu uruar agjërim të pranuar, Thaçi ka potencuar se rreziku nga pandemia ende nuk ka kaluar, andaj ka bërë...

Thaçi: Shmangni vizitat familjare për Bajram, akoma nuk ka kaluar rreziku i pandemisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 19:23 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ua ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë. Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook u bëri...

Thaçii uron kosovarët për Fitër Bajramin: Shmangni vizitat tradicionale, rreziku nga pandemia nuk ka kaluar

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Fitër Bajramin njëkohësisht ka përcjellë dhe një mesazh apeli. Thaçi thotë se rreziku nga pandemia nuk ka kaluar prandaj gjatë kësaj feste duhet të shmangen...

Thaçi uron besimtarët myslimanë për festën e Bajramit, apelon të shmangen vizitat familjare

para një jave - RTV 21

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Thaçi në një shkrim në Facebook u shpreh se kjo festë është gëzim i përbashkët dhe vazhdim i bujarisë dhe bamirësisë...

“Urime Fitër Bajrami, shmangni vizitat familjare akoma nuk ka kaluar rreziku i pandemisë”

para një jave - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook u bëri thirrje qytetarëve...

Menduh Thaçi uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram

para një jave - Medial

Tetovë, 23 maj 2020 Kjo festë karakterizohet me solidaritet dhe devotshmëri, veti të cilat na bëjnë më të fortë për të mos devijuar nga rruga e drejtë dhe besimi duke vazhduar me angazhimet e mëtejshme...

Fitër Bajrami / Uron rektori i UT-së Vullnet Ameti

para një jave - Ina

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Është një kënaqësi dhe privilegj për mua, që në cilësinë e Rektorit të Universitetit të Tetovës, t’Ju uroj festën e Fitër Bajramit! Kjo festë, vjen në vatrat tona familjare,...

Jashari uron Fitër Bajramin duke apeluar të mos ketë vizita familjare

para një jave - RTK

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka uruar kosovarët e besimit islam për festën e Fitër Bajramit. Jashari ka kërkuar nga ata që të respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit, dhe të mos ketë...

​Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram: Shmangni vizitat

para një jave - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Fitër-Bajramit. Duke iu uruar agjërim të pranuar, Thaçi ka potencuar se rreziku nga pandemia ende nuk ka kaluar, andaj...

Nesër Fitër Bajrami, masat e lëvizjes janë të njëjta

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 18:32 Besimtarët myslimanë nesër kanë festën e Fitër Bajramit, ndërkohë për shkak të pandemisë Covid-19 nuk do të bëhet falja e namazit të Bajramit në xhami, por nuk do...

A do të ndyshojnë masat për ditën e Bajramit, Ministria e Shëndetësisë del me njoftim të ri

para një jave - OraInfo

Nesër Fitër Bajrami, masat e lëvizjes janë të njëjta. Besimtarët myslimanë nesër kanë festën e Fitër Bajramit, ndërkohë për shkak të pandemisë Covid-19 nuk do të bëhet falja e namazit të Bajramit në xhami,...

“Kësaj radhe pa vizita familjare”, urimi i Bekim Jasharit për festën e Bajramit

para një jave - Lajmi.net

Jashari ka kërkuar nga ata që të respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit, dhe të mos ketë vizita familjare, shkruan lajmi.net. “Në emrin tim dhe në emër të Komunës së Skenderajt, urime festa...

“Urime Fitër Bajrami, shmangni vizitat familjare akoma nuk ka kaluar rreziku i pandemisë”

para një jave - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook u bëri thirrje qytetarëve...

Ramazani dhe Bajrami kësaj here më ndryshe

para një jave - RTV 21

Myftiu Tërnava: Të shmangen vizitat për Bajram, për shkak të virusit Pandemia e bëri më ndryshe këtë muaj të Ramazanit si dhe Bajramin. Për shkak të situatës së krijuar xhamitë janë të mbyllura. Myftiu...

Thaçi uron për Fiter Bajram, bën thirrje për kujdes dhe ndalje të vizitave tek të afërmit

para një jave - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e festës së Fiter Bajramit, ka shprehur urimet e tij drejt popullit shqipëtar dhe qytetarëve të Kosovës të cilët i përkasin fesë islame. Për muajin e Ramazanit,...

Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram: Shmangni vizitat

para një jave - Shprehja

loading... Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Fitër-Bajramit. Duke iu uruar agjërim të pranuar, Thaçi ka potencuar se rreziku nga pandemia ende nuk ka...

Thaci uron Bajramin, kërkon të shmangen vizitat tradicionale tek njëri tjetri

para një jave - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ua ka uruar festën e Fitër Bajramit besimtarëve myslimanë në Kosovë. Me anë të një postimi në Facebook, presidenti ka uruar që agjëruesve t’u jenë pranuar sakrificat...

Thaçi uron festën e Fitër Bajramit: Shmangni vizitat tradicionale

para një jave - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ua ka uruar besimtarëve musliman Festën e Fitër Bajramit. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që për shkak të pandemisë, të shmangin vizitat tradicionale te njëri tjetri....

“Urime Fitër Bajrami, shmangni vizitat familjare akoma nuk ka kaluar rreziku i pandemisë”

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë. Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të shmangin vizitat...

Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram

para një jave - Aktuale

“Kjo festë karakterizohet me solidaritet dhe devotshmëri, veti të cilat na bëjnë më të fortë për të mos devijuar nga rruga e drejtë dhe besimi duke vazhduar me angazhimet e mëtejshme si dhe me kultivimin...

Thaçi uron Fitër-Bajramin: Shmangni vizitat, rreziku ende s’ka kaluar

para një jave - RTK

Presidenti Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Fitër-Bajramit. Duke iu uruar agjërim të pranuar, Thaçi ka potencuar se rreziku nga pandemia ende nuk ka kaluar, andaj ka bërë...

Edhe Thaçi kërkon nga qytetarët që të mos i vizitojnë familjarët për Bajram

para një jave - Sinjali

Përpos kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit dhe kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavës, thirrje që qytetarët të mos bëjnë vizita familjare gjatë festës së Fitër Bajramit ka bërë edhe presidenti...

Thaçi ua uron festën me një porosi: Shmangni vizitat tradicionale

para një jave - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ua ka uruar besimtarëve musliman Festën e Fitër Bajramit, shkruan IndeksOnline. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që për shkak të pandemisë, të shmangin vizitat tradicionale...

Thaçi uron Bajramin: Të shmangen vizitat tradicionale tek njëri tjetri

para një jave - Lajmi.net

Me anë të një postimi në Facebook, presidenti ka uruar që agjëruesve t’u jenë pranuar sakrificat dhe lutjet, shkruan lajmi.net. Thaçi po ashtu ka kërkuar nga qytetarët që t’i shmangin vizitat tradicionale...

Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram, bën thirrje që të shmangen vizitat te njëri-tjetri

para një jave - Kallxo

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët e fesë Islame për festën e Fitër Bajramit. “Besimtarët myslimanë sot e kanë ditën e fundit të agjërimit dhe e përfundojnë muajin e Ramazanit....

Kurti e uron Tërnavën për Bajram – apelohet të shmangen vizitat familjare

para një jave - Telegrafi

Në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate...

Kryemyftiu Tërrnava koordinohet me Kurtin, bëjnë thirrje të mos grumbullohen për Bajram

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 17:23 Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim,...

Nesër Fitër Bajrami, MSh-ja thotë masat e lëvizjes janë të njëjta

para një jave - Medial

Besimtarët myslimanë nesër kanë festën e Fitër Bajramit, për shkak të pandemisë Covid-19 nuk do të bëhet falja e namazit të Bajramit në xhami ,por nuk do të ketë as edhe vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë...

Urimi i presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Koha.mk

Shkup, 23 maj – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë islame, me dëshirë që festën...

Kurti dhe Tërnava përsërisin thirrjen për shmangien e vizitave familjare

para një jave - RTV 21

Sot, në prag të festës së Fitër Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Sipas njoftimit, kryeministri...

Pendarovski uroi besimtarët myslimanë: Bëhuni të kujdesshëm, respektoni rekomandimet

para një jave - RTV 21

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Ai ka shprehur dëshirën që lutjet e myslimanëve të bëra gjatë Ramazanit të pranohen...

Nesër për festën e Bajramit nuk do të ketë masa shtesë, orari i lëvizjes vazhdon në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - Telegrafi

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet sipas dy orareve në Bujanoc dhe Preshevë

para një jave - Ina

Festa e Fitër Bajramit për shkak të masave kundër pandemisë këtë vit do të shënohet pak më ndryshe sipas traditave të zakonshme myslimane edhe në Luginë të Preshevës. Këshillat e Bashkësisë Islame në Bujanoc...

Bajrami në Kosovë këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - Ina

Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin e Bajramit. Kështu pa falje, lajmërimi...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para një jave - Flaka

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram

para një jave - Flaka

“Kjo festë karakterizohet me solidaritet dhe devotshmëri, veti të cilat na bëjnë më të fortë për të mos devijuar nga rruga e drejtë dhe besimi duke vazhduar me angazhimet e mëtejshme si dhe me kultivimin...

Nesër Fitër Bajrami, MSh-ja thotë masat e lëvizjes janë të njëjta

para një jave - Klan Kosova

Besimtarët myslimanë nesër kanë festën e Fitër Bajramit, për shkak të pandemisë Covid-19 nuk do të bëhet falja e namazit të Bajramit në xhami ,por nuk do të ketë as edhe vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë...

Urimi i presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Flaka

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë islame, me dëshirë që festën ta kalojnë...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Telegrafi

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë festën e Fitër-Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit...

Kurti e Tërnava kërkojnë që qytetarët të mos bëjnë vizita familjare për Bajram

para një jave - Sinjali

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, dhe kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, përmes një video-takimi, kanë kërkuar nga qytetarët e besimit islam që të shmangin vizitat tradicionale familjare për nder...

Nga distanca, Kurti ia uron Myftiut Tërnava Fitër Bajramin

para një jave - Kallxo

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ia ka uruar Myftiut, Naim Tërnava festën e Fitër Bajramit. Kurti urimin ia bëri përmes një videolidhjeje. “Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeministri në...

Urimi i Pacollit për festën e Fitër Bajramit

para një jave - Kallxo

Deputeti dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka uruar festën e Bajramit. “Nata e Bajramit, Më vjen shumë keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit Islam, “Bajrami i madh”...

Urim nga presidenti Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Medial

Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami, uroi të gjithë qytetarët e besimit islam, me dëshirë...

Ministria e Shëndetësisë tregon se a do të ketë masa shtesë nesër për festën e Bajramit

para një jave - Sinjali

Pas përfundimit të muajit të Ramazanit, nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim prej herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita...

Në Kosovë xhamitë do të jenë të mbyllura

para një jave - Klan

Në Kosovë xhamitë do të jenë të mbyllura Vendimi është marrë nga bashkësia islame Sonte përfundon muaji i madhërishëm i Ramazanit, ndërsa është hera e parë që besimtarët islam nuk mund të falin Bajramin...

Kurti e Tërnava kërkojnë që qytetarët të shmangin vizitat tradicionale familjare për Bajram

para një jave - Koha.net

Përmes një video-takimi, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, dhe kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, kanë kërkuar nga qytetarët që të shmangin vizitat tradicionale familjare për nder të Fitër Bajramit,...

Kurti dhe Tërnava u bëjnë thirrje qytetarëve të mos grumbullohen për Bajram

para një jave - OraInfo

Nesër, besimtarët e fesë islame festojnë festën e Fitër Bajramit. Në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava,...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Medial

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë festën e Fitër-Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit...

Kryemyftiu Tërrnava koordinohet me Kurtin, bëjnë thirrje të mos grumbullohen për Bajram

para një jave - Zeri

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim, njofton zyra e Kryeministrit....

Urimi i presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 23/05/2020 15:56 Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë...

Maqedoni: Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit

para një jave - Klan Kosova

Xhamitë maqedonase i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizitoi Alsat kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet...

Kurti zhvilloi një video-takim me Myftiun Tërnava, i uroi Fitër Bajramin

para një jave - GazetaBlic

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke i...

Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit në Maqedoninë e Veriut

para një jave - GazetaBlic

Xhamitë maqedonase i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizitoi Alsat kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet...

Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit

para një jave - Flaka

Xhamitë i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizituam kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet për distancën...

Thaçi: Shmangni vizitat familjare për Bajram, akoma nuk ka kaluar rreziku i pandemisë

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ua ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë. Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të shmangin...

Pendarovski uron besimtarët myslimanë Fitër Bajramin

para një jave - Telegrafi

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski uroi qytetarët myslimanë festën e Fitër Bajramit duke ju uruar fat, shëndet dhe harmoni me më të afërmit. “Në fund të muajit të shenjtë të Ramazanit,...

Kurti zhvilloi një video-takim me Myftiun Tërnava, i uroi Fitër Bajramin

para një jave - Indeks online

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke i...

Kurti zhvilloi një video-takim me Myftiun Tërnava, i uroi Fitër Bajramin

para një jave - RTK

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. "Kryeministri në detyrë, duke...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 15:42 Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen...

Kurti në video-takim me Tërnavën, kërkojnë që për Bajram të shmangen vizitat familjare

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri në detyrë, duke i uruar Fitër Bajramin, e falënderoi Myftiun Tërnava për bashkëpunimin dhe kontributin e jashtëzakonshëm që ai dhe Bashkësia Islame, si autoritete morale dhe fetare, kanë dhënë...

Urimi i presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Medial

Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë islame,...

Thaçi: Shmangni vizitat familjare për Bajram, akoma nuk ka kaluar rreziku i pandemisë

para një jave - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ua ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë. Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të shmangin...

Pendarovski uroi besimtarët myslimanë: Bëhuni të kujdesshëm, respektoni rekomandimet

para një jave - TV21

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Ai ka shprehur dëshirën që lutjet e myslimanëve të bëra gjatë Ramazanit të pranohen dhe te ata të mbizotërojë...

Urim i Reisul Ulemasë të BFI-së Sulejman Rexhepi me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Medial

Shkup, 23 maj 2020 (MEDIAL) – Reis Ulema i BFI-së, Sulejman Rexhepi i ka uruar të gjithë besimtarët e besimit islam me rastin e Fitës Bajramit. “Të nderuar vëllezër e motra, zonja dhe zotërinjë, besimtarë...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - RTV 21

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit në xhami, por edhe...

Myftiu i Kosovës: Shmangni vizitat, falja e Bajramit as në sheshe dhe as në xhami

para një jave - Top Channel

Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit. Myftiu, Naim Tërnava në ditën e përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit që shënon mbylljen e...

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram

para një jave - Tetova Sot

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram “Kjo festë karakterizohet me solidaritet dhe devotshmëri, veti të cilat na bëjnë më të fortë për të mos devijuar nga rruga e drejtë dhe besimi duke vazhduar...

Fitër Bajrami / Uron rektori i UT-së Vullnet Ameti

para një jave - Aktuale

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Është një kënaqësi dhe privilegj për mua, që në cilësinë e Rektorit të Universitetit të Tetovës, t’Ju uroj festën e Fitër Bajramit! Kjo festë, vjen në vatrat tona familjare,...

Pendarovski uroi besimtarët myslimanë: Bëhuni të kujdesshëm, respektoni rekomandimet

para një jave - Portalb

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Ai ka shprehur dëshirën që lutjet e myslimanëve të bëra gjatë Ramazanit të pranohen dhe te ata të mbizotërojë...

Falja e Bajramit në xhami/ Për herë të parë besimtarët nuk do të dalin në sheshe

para një jave - Top Channel

Agjërimi është një prej 5 shtyllave të fesë Islame që kurorëzohet me faljen e Fitër Bajramit.  Edhe në Shqipëri, sikurse të gjitha vendet e botës islame përfshi Mekën, ky bajram si pasojë e pandemisë,nuk...

Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - Presheva Jone

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas MSH’së, masat aktuale të fazës së dytë do të vazhdojnë të mbesin në fuqi....

Nesër mund të lëvizni në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - GazetaBlic

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Klan Kosova

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë festën e Fitër-Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit...

Fitër Bajrami / Uron rektori i UT-së Vullnet Ameti

para një jave - Lajm

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Është një kënaqësi dhe privilegj për mua, që në cilësinë e Rektorit të Universitetit të Tetovës, t’Ju uroj festën e Fitër Bajramit! Kjo festë, vjen në vatrat tona familjare,...

Nesër nuk do të ketë masa shtesë, orari i lëvizjes vazhdon në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - Indeks online

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Nesër nuk do të ketë masa shtesë, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - RTK

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Fitër Bajrami: Rexhepi uron besimtarët mysliman në RMV

para një jave - MRT

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame Sulejman Rexhepi... Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame Sulejman Rexhepi, uroi gjithë besimtarëve...

Ismaili: Në emrin tim dhe në emër të Ministrisë së Kulturës jua uroj festën e madhe të Fitër Bajramit

para një jave - Lajm

“Në emrin tim dhe në emër të Ministrisë së Kulturës jua uroj festën e madhe të Fitër Bajramit. Uroj që, në këtë kohë kur njerëzimi po përballet me luftën e madhe kundër pandemisë së shkaktuar nga koronavirusi,...

Nesër kremtohet ‘Fitër Bajrami’,Rexhepi uron besimtarët

para një jave - Aktuale

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Kosovë/ ​Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Top Channel

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Fitër Bajrami, uron Presidenti Pendarovski

para një jave - Aktuale

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit Të nderuar bashkëqytetarë, Më lejoni, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajram, t’u dërgoj urimet më të sinqerta qytetarëve të fesë...

A do t’i respektojnë rregullat e vendosura për festën e Bajramit?! – flasin qytetarët

para një jave - GazetaBlic

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit në xhami, por edhe...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Indeks online

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit në xhami, por edhe...

Gjatë festës së Bajramit qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat

para një jave - OraInfo

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit. Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj...

Ruçi uron Fitër Bajramin: Mirënjohje besimtarëve për stoicizmin gjatë pandemisë

para një jave - Medial

TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u dërgoi sot një mesazh urimi të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë, me rastin e Festës së Fitër Bajramit. “Fiter Bajrami, kjo ditë e kurorëzimit...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - RTK

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë festën e Fitër-Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit...

Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit

para një jave - Alsat-M

Xhamitë i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizituam kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet për distancën...

Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 14:15 Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas MSH’së, masat aktuale të fazës...

Namazi i Bajramit do te falet ne xhami, flet ish-myftiu i Tiranës

para një jave - Lexo

Falja e Namazit të Fitër Bajramit do të falet në xhami dhe jo në sheshet e qytetit. Ka qenë ky vendimi i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë në kuadër të masave për parandalimin e Covid19. Situata e krijuar...

Ministria e Shëndetësisë s’ka paraparë masa tjera gjatë festës së Bajramit

para një jave - RTV 21

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, ka njoftuar se nuk ka paraparë masa tjera ndaluese gjatë festës së Fitër Bajramit. Ministria e Shëndetësisë për portalin rtv21.tv tha se Festa e Bajramit të Madh është...

Pacolli uron besimtarët në Natën e Fitër Bajramit

para një jave - Medial

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit. Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Lajmi.net

Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit në xhami, por edhe faljen e Bajramit. Mirëpo këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë Covid-19, xhamitë...

Ministria e Shëndetësisë s’ka paraparë masa tjera gjatë festës së Bajramit

para një jave - Kallxo

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, ka njoftuar se nuk ka paraparë masa tjera ndaluese gjatë festës së Fitër Bajramit. Ministria e Shëndetësisë për portalin rtv21.tv tha se Festa e Bajramit të Madh është...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Sinjali

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë festën e Fitër-Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit...

Kurti e uron Tërnavën për Bajram – apelohet të shmangen vizitat familjare

para një jave - Shenja

Në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate...

Kryemyftiu Tërrnava koordinohet me Kurtin, bëjnë thirrje të mos grumbullohen për Bajram

para një jave - Tetova Sot

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim, njofton zyra e Kryeministrit....

Në prag të festës së Fitër Bajramit, vendosen tunelet e dezinfektimit në xhami

para një jave - ABC News

Pikërisht në këtë të dielë në të gjithë vendin do të hapen objektet e kultit, të mbyllura për shkak të pandemisë së Covid. Mesditën e sotme, kryeministri Rama e njoftoi këtë vendim në rrjetet sociale....

Bashkësia Islame e Kosovës: Shmangni vizitat familjare për festën e Bajramit

para një jave - Albinfo

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Naim Tërnava, u është drejtuar qytetarëve një ditë para shënimit të festës së Fitër Bajramit, me të cilën përfundon Muaji i Ramazanit. «Myslimanët mbyllin...

Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - Lajmi.net

Faza e dytë e lehtësimit të masave për qytetarët e Kosovës që ka hyrë në fuqi më 18 maj do të vazhdojë edhe nesër kur besimtarët myslimanë festojnë festën e Bajramit të Madh dhe sipas Ministrisë së Shëndetësisë...

Thaçi uron Bajramin: Të shmangen vizitat tradicionale tek njëri tjetri

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ua ka uruar festën e Fitër Bajramit besimtarëve myslimanë në Kosovë. Me anë të një postimi në Facebook, presidenti ka uruar që agjëruesve t’u jenë pranuar sakrificat...

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram

para një jave - Fakti Ditor

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram “Kjo festë karakterizohet me solidaritet dhe devotshmëri, veti të cilat na bëjnë më të fortë për të mos devijuar nga rruga e drejtë dhe besimi duke vazhduar...

Reisi Rexhepi uroi besimtarët për Fitër Bajram: Ju lutem tregoni kujdes për shëndetin tuaj

para një jave - RTV 21

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, reisi Sulejman Rexhepi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e tij, ai ka ftuar besimtarët të kenë kujdes për shëndetin...

Nuk ka shtim të orës policore, si u vendos për nesër

para një jave - Albeu

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas MSH’së, masat aktuale të fazës së dytë do të vazhdojnë të mbesin në fuqi....

Thaçi uron Bajramin: Të shmangen vizitat tradicionale tek njëri tjetri

para një jave - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ua ka uruar festën e Fitër Bajramit besimtarëve myslimanë në Kosovë. Me anë të një postimi në “Facebook”, presidenti ka uruar që agjëruesve t’u jenë pranuar sakrificat...

Urimi i Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava për festën e Fitër Bajramit

para një jave - Syri

Urimi i Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava për festën e Fitër Bajramit Me emrin e Zotit Mëshiruesit Mëshirëplotë Falënderimi i takon Zotit të botëve , Atë e madhëron çfarë ka në tokë e çfarë ka në qiej...

Urimi i Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava për festën e Fitër Bajramit

para një jave - Syri

Urimi i Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava për festën e Fitër Bajramit Me emrin e Zotit Mëshiruesit Mëshirëplotë Falënderimi i takon Zotit të botëve , Atë e madhëron çfarë ka në tokë e çfarë ka në qiej...

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - TelegrafiMk

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Sulejman Rexhepi uron besimtarët myslimanë: Ju lutem tregoni kujdes për shëndetin tuaj

para një jave - TV Koha

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, reisi Sulejman Rexhepi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e tij, ai ka ftuar besimtarët të kenë kujdes për shëndetin e tyre deri në shfuqizimin...

Thaë: Urime Fitër Bajrami, shmangni vizitat familjare akoma nuk ka kaluar rreziku i pandemisë

para një jave - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë. Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të shmangin vizitat...

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti të gjithë besimtarëve ua uron Fitër Bajramin

para një jave - Tetova Sot

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Është një kënaqësi dhe privilegj për mua, që në cilësinë e  Rektorit të Universitetit të Tetovës, t’Ju uroj festën e Fitër Bajramit! Kjo festë, vjen në vatrat tona...

Thaçi uron besimtarët për Fitër-Bajram: Shmangni vizitat, rreziku ende s’ka kaluar

para një jave - KosovaPress

Presidenti Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Fitër-Bajramit. Duke iu uruar agjërim të pranuar, Thaçi ka potencuar se rreziku nga pandemia ende nuk ka kaluar, andaj ka bërë...

Mesazhi i kreut të BFIM me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Ina

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Thaçi ua uron festën me një porosi: Shmangni vizitat tradicionale

para një jave - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ua ka uruar besimtarëve musliman Festën e Fitër Bajramit. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që për shkak të pandemisë, të shmangin vizitat tradicionale te njëri tjetri....

Nesër mund të lëvizni në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - Infokusi

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Sulejman Rexhepi uron besimtarët myslimanë: Ju lutem tregoni kujdes për shëndetin tuaj

para një jave - Telegrafi

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, reisi Sulejman Rexhepi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e tij, ai ka ftuar besimtarët të kenë kujdes për shëndetin e tyre deri në shfuqizimin...

Fitër Bajrami / Uron rektori i UT-së Vullnet Ameti

para një jave - Almakos

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Është një kënaqësi dhe privilegj për mua, që në cilësinë e Rektorit të Universitetit të Tetovës, t’Ju uroj festën e Fitër Bajramit! Kjo festë, vjen në vatrat tona familjare,...

S’do të ketë nesër orë shtesë policore

para një jave - OraInfo

Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale. Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas...

Hysni Ismaili: Urime Fitër Bajrami – ditët festive t’i kaloni në paqe, shëndet dhe gëzim

para një jave - Portali Arena

“Në emrin tim dhe në emër të Ministrisë së Kulturës jua uroj festën e madhe të Fitër Bajramit. Uroj që, në këtë kohë kur njerëzimi po përballet me luftën e madhe kundër pandemisë së shkaktuar nga koronavirusi,...

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 maj, Zhurnal.mk – Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë...

Mesazhi i Reisul Ulemasë së BFI në RM, H. Sulejman ef. Rexhepi, me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Portalb

Kreu I Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, Sulejman Rexhepi, nëpërmjet një video-mesazhi, ka uruar besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit. Ai tha se, besimtarët po dalin...

Pacolli uron besimtarët në Natën e Fitër Bajramit

para një jave - RTK

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit. Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit...

Nesër Fitër Bajrami, masat e lëvizjes janë të njëjta

para një jave - Arbresh

Besimtarët myslimanë nesër kanë festën e Fitër Bajramit, ndërkohë për shkak të pandemisë Covid-19 nuk do të bëhet falja e namazit të Bajramit në xhami, por nuk do të ketë as edhe vizita familjare. Ministria...

Pendarovski uron besimtarët myslimanë Fitër Bajramin

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski uroi qytetarët myslimanë festën e Fitër Bajramit duke ju uruar fat, shëndet dhe harmoni me më të afërmit. “Në fund të muajit të shenjtë të Ramazanit,...

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Alsat-M

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se...

MESAZHI I BFI-SË: MIRËNJOHJE PËR DISIPLINËN GJATË PANDEMISË

para një jave - Klan Macedonia

Nesër besimtarët mysliman kremtojnë Festën e Madhe të Fitër Bajramit, në kohën kur I gjithë globi përballet me pasojat nga pandemia e COVID-19. Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e djeshme, miratoi...

KOSOVË: NAMAZI I BAJRAMIT NUK DO TË FALET NË XHAMI

para një jave - Klan Macedonia

Për shkak të pandemisë me koronavirus, Fitër Bajrami këtë vit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës. Si pasojë e përhapjes së sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi, në Kosovë janë mbyllur shumë...

​Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Infokusi

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë festën e Fitër-Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit...

Nesër nuk do të ketë masa shtesë, orari i lëvizjes vazhdon në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - Gazeta e re

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Ja në sa ora do të falet Fitër Bajrami

para një jave - Portali Arena

Njoftohen besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit do të jetë nesër ( e diel ) dhe se namazi i Fitër Bajramit do të falet në ora 5 e 45, kurse namazi i sabahut do të falet në shtëpi pasi te thiret ezani....

Fitër Bajrami, uron Presidenti Pendarovski

para një jave - Almakos

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit Të nderuar bashkëqytetarë, Më lejoni, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajram, t’u dërgoj urimet më të sinqerta qytetarëve të fesë...

Drejtpërdrejt: Urimi i reisit Sulejman Rexhepi për Fitër Bajram

para një jave - TV21

Po vijon urimi i kreut të Bashkësisë Fetare Islame për Fitër Bajram, reisi Sulejman Rexhepi.

Pacolli uron Fiter Bajramin- Ta ndajmë gëzimin me të afërmit e të lutemi të kalojë sa më shpejt Pandemia

para një jave - GazetaBlic

Ish-ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli me anë të një shkrimi në facebook ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Pacolli thotë se megjithëse këtë vit gëzimi i kësaj feste nuk...

Urimi i presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Republika

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë islame, me dëshirë që festën ta kalojnë...

Tërnava: Ruani karakterin festiv të Bajramit, por shmangeni vizitat te familjarët për festë

para një jave - Telegrafi

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në mesazhin e Fiter Bajramit tha se myslimanët mbyllin agjërimin e muajit madhështor të ramazanit, duke theksuar se ky muaj është një ndër themelet e besimit islam. Tërnava...

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Shprehja

loading... Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke...

Ja në sa ora do të falet Fitër Bajrami

para një jave - Tetova1

Njoftohen besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit do të jetë nesër ( e diel ) dhe se namazi i Fitër Bajramit do të falet në ora 5 e 45, kurse namazi i sabahut do të falet në shtëpi pasi te thiret ezani....

Ministria e Shëndetësisë tregon nëse do të ketë masa shtesë nesër për Bajram

para një jave - Sinjali

Ministria e Shëndetësisë nuk ka paraparë masa tjera përveç atyre që janë në fuqi, derisa ditëve të fundit janë aluduar ide si për orë policore gjatë festës së Fitër Bajramit. Ministria e Shëndetësisë thotë...

Tërnava: Festoni Bajramin në shtëpitë tuaja, durimi është parim i fesë sonë

para një jave - RTV 21

Myftiu Naim Tërnava i është drejtuar sot qytetarëve të Kosovës me një urim për festën e Fiter Bajramit. Duke kujtuar mirësinë e muajit të shenjtë të Ramazanit, Tërnava tha se sivjet ky muaj ishte më i...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - RTV 21

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Kurti zhvilloi një video-takim me myftiun Tërnava: Të shmangen vizitat për Bajram

para një jave - Gazeta e re

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke i...

Pendarovski uron besimtarët myslimanë Fitër Bajramin

para një jave - Shenja

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski uroi qytetarët myslimanë festën e Fitër Bajramit duke ju uruar fat, shëndet dhe harmoni me më të afërmit. “Në fund të muajit të shenjtë të Ramazanit,...

Urimi i presidentit Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë islame, me dëshirë që festën ta kalojnë...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram

para një jave - Medial

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 11:54 Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është...

Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit (VIDEO)

para një jave - Tetova1

Xhamitë i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizituam kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet për distancën...

Pendarovski: Festa e Fitër Bajramit le të sjellë paqe në zemrat tuaja

para një jave - Tetova1

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë islame, me dëshirë që festën ta kalojnë...

Pendarovski: Festa e Fitër Bajramit le të sjellë paqe në zemrat tuaja

para një jave - Lajm

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane, Ramazan Bajram, dërgoi urime deri te qytetarët e fesë islame, me dëshirë që festën ta kalojnë...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Telegrafi

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

MSH: Aludimi në masa tjera përveç atyre në fuqi nuk është i drejtë

para një jave - Koha.net

Ministria e Shëndetësisë nuk ka paraparë masa tjera përveç atyre që janë në fuqi, derisa ditëve të fundit janë aluduar ide si për orë policore gjatë festës së Fitër Bajramit. Ministria e Shëndetësisë thotë...

Kurti e uron Tërnavën për Bajram – apelohet të shmangen vizitat familjare

para një jave - News33

Në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë i Kosovës Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kjo u bë e ditur përmes një...

“Dashni e madhe” me Kurtit e Tërnavës, bisedojnën me videolink!

para një jave - Bota Press

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke i...

Kurti zhvilloi një video-takim me Myftiun Tërnava, i uroi Fitër Bajramin

para një jave - Fakti Ditor

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke i...

Tërnava: Zoti na obligon të mbrojmë shëndetin publik, prandaj shmangini vizitat familjare për Bajram

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 11:31 Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ngjashëm si konferencat e fundit, ai bëri thirrje besimtarëve që të...

Kurti zhvilloi një video-takim me myftiun Tërnava: Të shmangen vizitat për Bajram

para një jave - KosovaPress

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke i...

Ruçi uron Fiter Bajramin: Mirënjohje besimtarëve për stoicizmin gjatë pandemisë. Qoftë e fundmja herë që festojmë të izoluar!

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit dhe mbylljen e muajit të Ramazanit. Ruçi shprehet në mesazhin e tij se Fiter Bajrami është ditë e kurorëzimit...

Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit

para një jave - Lajm

Xhamitë i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizituam kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet për distancën...

Tërnava: Zoti na obligon të mbrojmë shëndetin publik, prandaj shmangni vizitat familjare për Bajram

para një jave - Tetova Sot

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ngjashëm si konferencat e fundit, ai u bëri thirrje atyre që të durojnë në këtë kohë pandemie pasi po privohen...

Kosovë, Tërnava bën thirrje të shmangen vizitat familjare gjatë Fitër Bajramit

para një jave - TV21

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Naim Tërnava, u është drejtuar qytetarëve një ditë para shënimit të festës së Fitër Bajramit, me të cilën përfundon Muaji i Ramazanit. Tërnava tha se myslimanët...

Kryemyftiu Tërrnava koordinohet me Kurtin, bëjnë thirrje të mos grumbullohen për Bajram

para një jave - Pa censure

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim, njofton zyra e Kryeministrit....

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Kallxo

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit

para një jave - Tetova Sot

Xhamitë i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizituam kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet për distancën...

Pacolli uron besimtarët në Natën e Fitër Bajramit

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit. Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit...

Kryeministri në detyrë Kurti zhvilloi një video-takim me Myftiun Tërnava, i uroi Fitër Bajramin

para një jave - Ekonomia Online

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, z. Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke...

Kurti në video-takim me Tërnavën, kërkojnë që për Bajram të shmangen vizitat familjare

para një jave - Arbresh

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke i...

Kurti zhvilloi një video-takim me Myftiun Tërnava, i uroi Fitër Bajramin

para një jave - Epoka e Re

Sot, në prag të festës së Fiter Bajramit, Kryeminsitri në detyrë, z. Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një video-takim. Kryeministri në detyrë, duke...

Mesazhi i kreut të BFI-së, Rexhepi me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Bashkësia Islame: Fitër Bajrami nuk do të falet në xhamitë e Kosovës

para një jave - Lexo

Bashkësia Islame përmes një njoftimi për media ka njoftuar se kanë nxjerrë vendim se namazi i Fitër Bajramit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës për shkak të situatës së krijuar me pandeminë COVID-19....

Mesazhi i kreut të BFIM me rastin e Fitër Bajramit (VIDEO)

para një jave - Zyrtare

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Reisi Rexhepi uroi besimtarët për Fitër Bajram: Ju lutem tregoni kujdes për shëndetin tuaj

para një jave - Aktuale

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, reisi Sulejman Rexhepi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e tij, ai ka ftuar besimtarët të kenë kujdes për shëndetin e tyre deri në shfuqizimin...

Ruçi uron Fiter-Bajramin: Ky është festivali i besimit, dashurisë, shpresës dhe humanizmit!

para një jave - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fiter-Bajramit. Në urimin e tij Ruçi thotë se festa e Fiter-Bajramit është në të njëjtën kohë festivali i besimit,...

Fitër Bajrami / Uron rektori i UT-së Vullnet Ameti

para një jave - Pa censure

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Është një kënaqësi dhe privilegj për mua, që në cilësinë e Rektorit të Universitetit të Tetovës, t’Ju uroj festën e Fitër Bajramit! Kjo festë, vjen në vatrat tona familjare,...

Presidenti Pendarovski uron Fitër Bajramin

para një jave - Europort

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami, uroi të gjithë qytetarët e besimit islam, me dëshirë që festën ta kalojnë me fat,...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram

para një jave - Klan Kosova

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit

para një jave - Republika

Xhamitë i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizituam kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet për distancën...

Nesër mund të lëvizni në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - Bota Press

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare.Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Dodë Gjergji uron myslimanët për Fiter Bajram: Bashkëndjej me ju që Bajramin nuk mund ta falni në xhami

para një jave - Zeri

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë Dodë Gjergji, përmes një telegrami urimi, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Bajramit. Në telegram urimi drejtuar Bashkësisë Islame të Kosovës,...

Urim nga presidenti Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - News33

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami, uroi të gjithë qytetarët e besimit islam, me dëshirë që festën ta kalojnë me fat,...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Alsat-M

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Maqedoni: Xhamitë bëhen gati për faljen e Fitër Bajramit

para një jave - Ekonomia Online

Xhamitë maqedonase i bënë përgatitjet e fundit për faljen e Fitër Bajramit. Në hyrje të xhamive të cilët i vizitoi Alsat kishte të vendosura mjete për dezinfektim. Brenda objekteve ishin shënuar edhe vendet...

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Republika

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para një jave - Telegrafi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Fakti Ditor

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit në xhami, por edhe...

Dodë Gjergji uron myslimanët për Fiter Bajram: Bashkëndjejë me ju që Bajramin nuk mund ta falni në Xhami

para një jave - Zeri

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë Dodë Gjergji, përmes një telegrami urimi, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Bajramit. Në telegram urimi drejtuar Bashkësisë Islame të Kosovës,...

Urim nga presidenti Pendarovski me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - in7

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami, uroi të gjithë qytetarët e besimit islam, me dëshirë që festën ta kalojnë me fat,...

Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas MSH’së, masat aktuale të fazës së dytë do të vazhdojnë të mbesin në fuqi....

Tërnava: Ruani karakterin festiv të Bajramit

para një jave - Lajmi.net

Në vendin tonë, si zakonisht manifestimi qendror është mbajtur në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, por këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, xhamitë do të jenë të mbyllura. Duke bërë që shumë myslimanë...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Shprehja

loading... Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para një jave - TV Koha

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Të dielën festohet Fiter Bajrami/ Mesazh urimi nga Komuniteti Mysliman

para një jave - Vizion Plus

Këtë të shtunë përfundon muaji i shenjtë i Ramazanit. Për të gjithë besimtarët myslimanë, ky muaj finalizohet më ditën e Bajramit, e cila festohet këtë të diel. Kreu i Komunitetit Mysliman uron të gjithë...

​Nesër nuk do të ketë masa shtesë, orari i lëvizjes vazhdon në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - Periskopi

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim nga herave të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Indeks online

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Mesazhi i Tërnavës për Bajram: Kujdesin për shëndetin publik e kemi urdhër edhe nga Zoti, festoni në shtëpitë tuaja

para një jave - OraInfo

Besimtarët mysliman nesër do të festojnë Fitër Bajramin. Myftiu Naim Tërnava iu është drejtuar sot qytetarëve me rasti e Festës së Fitër Bajramit. Tërnava ka përgëzuar besimtarët myslimanë që kanë agjëruar...

Tërnava: Keni durim, shmangeni vizitat te familjarët për festë

para një jave - RTK

Myftiu Naim Tërnava në mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit ka kërkuar nga besimtarët mysliman që të ketë durim në këtë kohë të pandemisë. Ngase sipas tij, durimi është virtyti më i mirë që mëson...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Lajmi.net

Ipeshkvi Gjergji shkruan se “askush më mirë se ne nuk mund të kuptojë dhimbjen tuaj dhe trishtimin e besimtarëve që duhet të mos faleni në xhami as në këtë natë të madhe të Ramazanit. Të njëjtën dhimbje...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - RTK

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Falja e namazit të Bajramit, kreu i KMSH tregon të gjitha detajet për nesër

para një jave - Albeu

KMSH bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia. Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka ardhur si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia Covid-19 ndaj edhe masat do të jenë...

Rama izoloi vendin në ditën e Fiter Bajramit, KMSH njofton besimtarët myslimanë: Falja do të bëhet në xhamia

para një jave - Panorama

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia sipas masave dhe protokollit të përcaktuar. Ceremonia qendore e...

Nesër nuk do të ketë masa shtesë, orari i lëvizjes vazhdon në bazë të numrit të letërnjoftimit

para një jave - KosovaPress

Nesër besimtarët myslimanë festojnë Fitër-Bajramin. Por për dallim herëve të tjera nuk do të falet namazi i Bajramit nëpër xhamia, e as nuk do të ketë vizita familjare. Ministria e Shëndetësisë, ka bërë...

Urimi i Tërnavës për Fitër Bajramin, porosit të shmangen vizitat familjare

para një jave - Kallxo

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Naim Tërnava, përmes një konference iu drejtua besimtarëve mysliman në prag të festës së Fitër Bajramit apo Bajramit të Madh. Tërnava tha në konferencë se...

Pendarovski uroi besimtarët myslimanë: Bëhuni të kujdesshëm, respektoni rekomandimet

para një jave - Pa censure

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Ai ka shprehur dëshirën që lutjet e myslimanëve të bëra gjatë Ramazanit të pranohen dhe te ata të mbizotërojë...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para një jave - Alsat-M

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Pendarovski uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

para një jave - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski uroi qytetarët myslimanë festën e Fitër Bajramit duke ju uruar fat, shëndet dhe harmoni me më të afërmit. “Në fund të muajit të shenjtë të Ramazanit,...

Tërnava: Këtë vit s’ka falje të namazit në xhami, shmangni edhe vizitat familjare për Bajram

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava ka uruar gjithë besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit. Në një konferencë për media, i pari i BIK-ut konfirmoi se nuk do të ketë falje të namazit...

Myftiu i Kosovës: Shmangni vizitat, falja e Bajramit as në sheshe dhe as në xhami

para një jave - LajmiFundit

Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit. Myftiu, Naim Tërnava në ditën e përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit që shënon mbylljen e...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - Bota Press

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit në xhami, por edhe...

Tërnava në konferencë, me keqardhje jep lajmin e hidhur për myslimanët në Kosovë

para një jave - Indeks online

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava ka uruar gjithë besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit. Në një konferencë për media, i pari i BIK-ut konfirmoi se nuk do të ketë falje të namazit...

Tërnava bën thirrje të shmangen vizitat familjare gjatë Fitër Bajramit

para një jave - Koha.net

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Naim Tërnava, u është drejtuar qytetarëve një ditë para shënimit të festës së Fitër Bajramit, me të cilën përfundon Muaji i Ramazanit. Tërnava tha se myslimanët...

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Tetova1

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas MSH’së, masat aktuale të fazës së dytë do të vazhdojnë të mbesin në fuqi....

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Tetova Sot

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Almakos

Alsat 2020-05-23T13:22:56+02:00 Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë...

Presidenti Trump me 100 mijë të vdekur hap xhamitë, kryeministri Rama me 31 vdekje mbyll xhamitë!

para një jave - Koha Jone

Nesër është Fiter Bajrami, festa e myslimanëve në mbarë Botën. Festë e madhe, ku njerëzit falen në xhami dhe festojnë. Por ka ndodhur diçka e pazakontë, ndërkohë që Tirana zyrtare thotë për tu mburrur...

Qytetarët thonë se do të respektojnë rregullat gjatë festës së Bajramit

para një jave - KosovaPress

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë festën e Fitër-Bajramit. Zakonisht ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para një jave - Shprehja

loading... Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet...

Kosovë: Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas MSH-së, masat aktuale të fazës së dytë do të vazhdojnë të mbesin në fuqi....

Tërnava bën thirrje të shmangen vizitat familjare gjatë festës së Bajramit

para një jave - Illyria

Prishtinë, 23 maj 2020 – Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Naim Tërnava, u bëri thirrje besimtarëve muslimanë që të shmangin vizitat familjare gjatë festës së Fitër Bajramit. “Nesër kemi festë,...

(VIDE) Reisi Rexhepi uroi besimtarët për Fitër Bajram: Ju lutem tregoni kujdes për shëndetin tuaj

para një jave - News33

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, reisi Sulejman Rexhepi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e tij, ai ka ftuar besimtarët të kenë kujdes për shëndetin e tyre deri në shfuqizimin...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami, Kreu i KMSH mesazh besimtarëve: Të flasim me gjuhën e shpirtit, të ndërtojmë ura mirëkuptim.

para një jave - BalkanWeb

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen...

Urimi i Reisul Ulema të BFI në RMV me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Lajm

Të nderuar vëllezër e motra, zonja dhe zotërinjë, besimtarë dhe idhtarë të Islamit, Muaji i Shenjtë i Ramazanit po përfundon dhe të gjithë besimtarët muslimanë po i gëzohen festës së Fitër Bajramit me...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Lajm

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Pacolli: Urime dhe gëzim në Natën e Fitër Bajramit e lutem që Zoti t’ua pranojë agjërimin

para një jave - Arbresh

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit. Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit...

Fitër Bajrami, Spahiu: Koha të reflektojmë mbi vlerat e vërteta të familjes

para një jave - Standard

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Ceremonia qendore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë e “Kokonozit”...

Urimi i Reisul Ulema të BFI në RMV me rastin e Fitër Bajramit

para një jave - Shenja

Të nderuar vëllezër e motra, zonja dhe zotërinjë, besimtarë dhe idhtarë të Islamit, Muaji i Shenjtë i Ramazanit po përfundon dhe të gjithë besimtarët muslimanë po i gëzohen festës së Fitër Bajramit me...

Nesër s’do të ketë orë shtesë policore, mbesin në fuqi masat aktuale

para një jave - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të Madh. Sipas MSH’së, masat aktuale të fazës së dytë do të vazhdojnë të mbesin në fuqi....

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë. Ja ku do të falet namazi

para një jave - Panorama

Ndërkohë që fundjava është në izolim KMSH ka zbardhur detajet se si do te festohet Bajrami dhe si do te behet falja. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19...

Nesër Fiter Bajrami, KMSH: Namazi do të falet në xhami

para një jave - Mapo

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - Fakti Ditor

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para një jave - Koha Jone

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Fitër Bajrami, Spahiu: Koha të reflektojmë mbi vlerat e vërteta të familjes

para një jave - Koha Jone

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Ceremonia qendore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë e “Kokonozit”...

Covid-19, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin Skënderbej

para një jave - Albeu

Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. KMSH bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia. Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka...

Bajrami, kreu i KMSH: Kjo festë të jetë sihariq për të larguar sëmundjet dhe fatkeqësitë

para një jave - NOA

Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu drejton një mesazh për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit dhe festën e Fitër Bajramit, i cili kremtohet...

Besimtarët thyejnë rregullat e izolimit, KMSH njofton se si do të falen nesër në xhami

para një jave - Shekulli

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se të gjithë besimtarët do të mund të falin namazin për Fitër Bajramin, mëngjesin e të dielës. Edhe pse vendi është në karantinë, Komuniteti ka vendosur që...

Tërnava jep sot mesazhin e Fitër Bajramit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 8:22 Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër...

Falja e namazit të Bajramit, të gjitha detajet për nesër dhe një falenderim i veçantë nga kreu i KMSH

para një jave - ABC News

Sot është dita e fundit e Ramazanit dhe nesër besimtarët myslimanë në Shqipëri do të festojnë Fiter Bajramin, ditën e festës pas një agjërimi 30 ditor. Siç njofton KMSH, falja e Fiter Bajramit këtë vit...

Mesazhi i kreut të KMSH/ Spahiu: Bajrami është festa e bashkimit

para një jave - Syri

Kryetari i KMSH, Bujar Spahiu, i ka përcjellë një mesazh besimtarëve myslimanë në të gjithë vendin sot, me rastin e Fietër Bajramit, i cili festohet nesër, në mbyllje të muajit të Ramazanit. Në fjalën...

Komuniteti Mysliman Shqiptar: Namazi i Fitër Bajramit do të falet nëpër xhami

para një jave - Syri

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, ka udhëzuar myftinitë në të gjithë vendin që namazin e Fitër Bajramit ta falin nër xhami, duke respektuar protokollin e masave për të mos lejuar...

Tërnava: Ruani karakterin festiv të Bajramit

para një jave - Gazeta e re

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë Fitër Bajramin, ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit. Në vendin tonë,...

Urimi për Fiter Bajram/ Kreu i KMSH: Falenderime për punonjësit e shëndetësisë që punuan për të mbrojtur shëndetin tonë

para një jave - Vizion Plus

Kryetarit të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Bujar Spahiu ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Shqiperi me rastin e Fitër Bajramin. Fitër Bajrami është kurorëzimi i muajit të Ramazanit, është...

Pacolli uron besimtarët myslimanë për natën e Fitër Bajramit

para një jave - Epoka e Re

Presidenti i Aleancës Kosovës (AKR) dhe deputeti i Kuvendit, Behgjet Pacolli, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e natës së Fitër Bajramit. Pacolli  ka thënë se për shkak të pandemisë, gëzimi i festës...

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë

para një jave - Panorama

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit....

para një jave - Ora news

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Ceremonia qendore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë e “Kokonozit”...

Mesazh i kreut të KMSH, Spahiu: Bajrami është festa e bashkimit, ta festojmë të gjithë bashkë

para një jave - Syri

Kryetari i KMSH, Bujar Spahiu, i ka përcjellë një mesazh besimtarëve myslimanë në të gjithë vendin sot, me rastin e Fietër Bajramit, i cili festohet nesër, në mbyllje të muajit të Ramazanit. Në fjalën...

Myftinia e Shkodrës: Ceremonia e Fitër Bajramit do të zhvillohet nëpër xhami

para një jave - Syri

Myftinia e Shkodrës ka njoftuar së fundmi se si do të jetë programi i Fiter Bajramit në Shkodër. Sipas njoftimit: Dita e diel, më 24.5.2020, është dita e parë e Fitër Bajramit. Ceremonia e Fitër Bajramit...

Vendimi i Ramës për të dielën, KMSH del në njoftim zyrtar: Ja ku do të falet Namazi i Fitër Bajramit

para një jave - Standard

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama e ka kyccur të dielën e Bajramit për të gjithë qytetarët, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se falja e Namazit do të bëhet në xhamia, sipas masave që janë publikuar...

Pacolli uron besimtarët në Natën e Fitër Bajramit

para një jave - Zyrtare

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit. Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit...

Tërnava sot jep mesazhin e Fiter Bajramit

para një jave - RTV 21

Myftiu Naim Tërnava sot nga ora 11:00 do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën...

Pacolli uron besimtarët në Natën e Fitër Bajramit

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit. Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit...

Pacolli uron besimtarët në Natën e Fitër Bajramit

para një jave - Periskopi

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Fitër Bajramit. Ai ka thënë se i vjen keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit...

Pacolli uron Fiter Bajramin- Ta ndajmë gëzimin me të afërmit e të lutemi të kalojë sa më shpejt Pandemia

para një jave - Bota Press

Ish-ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli me anë të një shkrimi në facebook ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.Pacolli thotë se megjithëse këtë vit gëzimi i kësaj feste nuk...

Tërnava sot jep mesazhin e Fitër Bajramit

para një jave - Telegrafi

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më...

Tërnava: Zoti na obligon të mbrojmë shëndetin publik, prandaj shmangini vizitat familjare për Bajram

para një jave - Infokusi

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ngjashëm si konferencat e fundit, ai bëri thirrje besimtarëve që të durojnë në këtë kohë pandemie pasi po...

Myftiu Tërnava sot jep mesazhin e Fiter Bajramit

para një jave - OraInfo

Nesër është dita e parë e Fitër Bajramit. Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e...

Rexhepi uron besimtarët për Fitër Bajramin

para një jave - Pa censure

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, me rastin e festës së Fitër Bajramit uroi gjithë besimtarëve myslimanë në Maqedoninë e Veriut, duke shtuar se,...

MSH: Aludimi në masa tjera përveç atyre në fuqi nuk është i drejtë

para një jave - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë nuk ka paraparë masa tjera përveç atyre që janë në fuqi, derisa ditëve të fundit janë aluduar ide si për orë policore gjatë festës së Fitër Bajramit. Ministria e Shëndetësisë thotë...

Myftiu i Kosovës sot jep mesazhin për Fitër Bajram

para një jave - Kallxo

Myftiu Naim Tërnava sot nga ora 11:00 do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën...

MSH: Aludimi në masa tjera përveç atyre në fuqi nuk është i drejtë

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë nuk ka paraparë masa tjera përveç atyre që janë në fuqi, derisa ditëve të fundit janë aluduar ide si për orë policore gjatë festës së Fitër Bajramit. Ministria e Shëndetësisë thotë...

Sulejman Rexhepi uron besimtarët myslimanë: Ju lutem tregoni kujdes për shëndetin tuaj

para një jave - Sharri

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, reisi Sulejman Rexhepi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e tij, ai ka ftuar besimtarët të kenë kujdes për shëndetin e tyre deri në shfuqizimin...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para një jave - Lajm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Ipeshkvi Dodë Gjergji i uron Bajramin kryemyftiut Naim Tërnava

para një jave - PortaliOnline

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Tërnava jep sot mesazhin e Fitër Bajramit

para një jave - Zeri

Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj,...

Tërnava sot jep mesazhin e Fitër Bajramit

para një jave - Sinjali

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para një jave - Tetova Sot

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Reisi Rexhepi uroi besimtarët për Fitër Bajram: Ju lutem tregoni kujdes për shëndetin tuaj

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, reisi Sulejman Rexhepi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e tij, ai ka ftuar besimtarët të kenë kujdes për shëndetin e tyre deri në shfuqizimin...

Tërnava jep mesazhin e Bajramit: Kujdesin për shëndetin publik e kemi urdhër edhe nga Zoti, festoni në shtëpitë tuaja

para një jave - Pa censure

Myftiu Naim Tërnava iu është drejtuar sot qytetarëve me rasti e Festës së Fitër Bajramit. Tërnava ka përgëzuar besimtarët myslimanë që kanë agjëruar përgjatë një muaji të Ramazanit, derisa ka bërë të ditur...

Tërnava sot jep mesazhin e Fiter Bajramit

para një jave - Indeks online

Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj,...

Dodë Gjergji uron që festimi i Bajramit të begatojë të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë

para një jave - Arbresh

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Tërnava sot jep mesazhin e Fiter Bajramit

para një jave - Lajmi.net

Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj, mirëpo parë për shkak të pandemisë COVID-19, kësaj radhe nuk do te falet namazi i bajramit në xhamitë e Kosovës. Në kohën e Fitër...

​Tërnava sot jep mesazhin e Fiter Bajramit

para një jave - GazetaBlic

Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj,...

Tërnava sot jep mesazhin e Fiter Bajramit

para një jave - RTK

Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj,...

Covid-19, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin Skënderbej

para një jave - Tetova Sot

Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. KMSH bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia. Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka...

Rama nuk lejon besimtarët myslimanë të falin Bajramin në shesh, reagon menjëherë KMSH: Ja ku do mblidhemi

para një jave - Lajme.al

Hoxhë Ahmed Kalaja ka bërë me dije se këtë herë, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. Përmes një postimi në Facebook, Kalaja tha se secili besimtar do ta falë Bajramin në xhami. Ky ndryshim...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami/ Kreu i KMSH uron besimtarët: Ta festojmë të gjithë bashkë

para një jave - Java News

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit....

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para një jave - News33

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram

para një jave - Ekonomia Online

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për fitër bajram

para një jave - Epoka e Re

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren – Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi, duke mos mundur ta vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar me një letër për ta uruar...

Tërnava: Zoti na obligon të mbrojmë shëndetin publik, prandaj shmangini vizitat familjare për Bajram

para një jave - Fakti Ditor

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ngjashëm si konferencat e fundit, ai bëri thirrje besimtarëve që të durojnë në këtë kohë pandemie pasi po...

Tërnava: Ruani karakterin festiv të Bajramit

para një jave - KosovaPress

Pas tridhjetë ditë agjërimi, nesër besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë Fitër Bajramin, ceremonia e festimit të kësaj feste myslimane fillon me faljen e namazit të mëngjesit. Në vendin tonë,...

Myftiu Tërnava bën thirrje të shmangen vizitat familjare për Bajram

para një jave - Arbresh

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ngjashëm si konferencat e fundit, ai bëri thirrje besimtarëve që të durojnë në këtë kohë pandemie pasi po...

Myftiu Tërnava, për Fiter Bajramin “jo në xhami”: shëndeti i pari, urdhër nga Zoti!

para një jave - Te Sheshi

Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, është përpjekur të argumentojë fetarisht mbajtjen e xhamive mbyllur dhe për Fiter Bajram. Sipas tij, ruajtja e shëndetit dhe e jetës është urdhër...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

para një jave - KosovaPress

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë...

Tërnava jep sot mesazhin e Fitër Bajramit

para një jave - Infokusi

Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj,...

Mesazhi i myftiut Tërnava: Durimi, rendi dhe rregulli janë parime të fesë sonë

para një jave - Epoka e Re

Myftiu Naim Tërnava, në mesazhin e sotëm me rastin e festës së fitër bajramit, ka kërkuar nga besimtarët myslimanë që të kenë durim në këtë kohë të pandemisë. Nga selia e BIK-ut në Prishtinë ai ka bërë...

Presidenti Trump me 100 mijë të vdekur hap xhamitë, kryeministri Rama me 31 vdekje mbyll xhamitë!

para një jave - Gazeta Telegraf

Nesër është Fiter Bajrami, festa e myslimanëve në mbarë Botën. Festë e madhe, ku njerëzit falen në xhami dhe festojnë. Por ka ndodhur diçka e pazakontë, ndërkohë që Tirana zyrtare thotë për tu mburrur...

Tërnava në mesazhin e Fitër Bajramit: Keni durim, shmangeni vizitat te familjarët për festë

para një jave - Ekonomia Online

Myftiu Naim Tërnava në mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit ka kërkuar nga besimtarët mysliman që të ketë durim në këtë kohë të pandemisë, raporton Ekonomia Online. Nga selia e BIK-ut, në Prishtinë...

Tërnave në mesazhin e Fitër Bajramit: Keni durim, shmangeni vizitat te familjarët për festë

para një jave - Ekonomia Online

Myftiu Naim Tërnava në mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit ka kërkuar nga besimtarët mysliman që të ketë durim në këtë kohë të pandemisë, raporton Ekonomia Online. Nga selia e BIK-ut, në Prishtinë...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami, Kreu i KMSH mesazh besimtarëve

para një jave - LajmiFundit

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen...

Tiranë, falja e Bajramit nuk do të bëhet në shesh / Ceremonia kryesore do të bëhet te kjo xhami

para një jave - in7

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë. Ja ku do të falet namazi

para një jave - Gazeta Telegraf

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit....

Myftiu Tërnava jep mesazhin e Fitër Bajramit

para një jave - Arbresh

Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj, mirëpo...

Mesazhin për fitër bajram, myftiu Tërnava e jep sot

para një jave - Epoka e Re

Sot do ta japë mesazhin, me rastin e festës së fitër bajramit, në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë, myftiu Naim Tërnava. Dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj, mirëpo për shkak...

Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje të Bajramit në xhami, s’do ketë asnjë organizim

para një jave - Shprehja

loading... Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk...

Tërnava sot jep mesazhin e Fiter Bajramit

para një jave - KosovaPress

Myftiu Naim Tërnava sot do të japë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit në selinë e Kryesisë së BIRK-ut në Prishtinë. Tashmë siç dihet, dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj,...

BIK: Fitër-Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Shprehja

loading... Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet...

Fitër Bajrami në kohë pandemie, Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje në xhamia, s’do ketë asnjë organizim

para një jave - Medial

Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - Aktuale

Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin e Bajramit. Kështu pa falje, lajmërimi...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 20:51 Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz dhe pa vizita

para një jave - Klan Kosova

Xhematin të cilit do t’ia drejtojë mesazhet për festën e Bajramit, nuk do ta ketë para vetes. Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm  virtualisht....

BIK jep njoftimin e rëndësishëm për festën e Bajramit

para një jave - OraInfo

BIK-u ka bërë njoftimin e rëndësishëm për festën e Bajramit. Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame,...

Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje të Bajramit në xhami, s’do ketë asnjë organizim

para një jave - Zyrtare

Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet...

Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje të Bajramit në xhami, s’do ketë asnjë organizim

para një jave - Periskopi

Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet...

Myftiu Tërnava: Besimtarët ta presin festën e Bajramit në shtëpitë e tyre

para një jave - Tetova Sot

Myftiu i Kosovës Naim ef. Tërnava, iu është drejtuar besimtarëve myslimanë me një mesazh në xhumanë e fundit të muajit Ramazan. Ai ka theksuar se ky Ramazan i ka privuar besimtarët nga xhamitë për shkak...

BIK: Namazi i Fitër Bajramit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës

para një jave - Medial

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës bën të ditur se të dielën më 24 maj është dita e parë e Fitër Bajramit. Në njoftimin e BIK-ut thuhet se për shkak të Pandemisë COVID-19, kësaj radhe nuk do të falet...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - Tetova1

Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin e Bajramit. Kështu pa falje, lajmërimi...

BIK: Të respektoni rekomandimet e IKSHPK-së edhe për Fitër Bajram

para një jave - Medial

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës bën të ditur se të dielën më 24 maj është dita e parë e Fitër Bajramit. Në njoftimin e BIK-ut thuhet se për shkak të Pandemisë COVID-19, kësaj radhe nuk do të falet...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - Tetova Sot

Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin e Bajramit. Kështu pa falje, lajmërimi...

BIK: Namazi i Fitër Bajramit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës

para një jave - Klan Kosova

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës bën të ditur se të dielën më 24 maj është dita e parë e Fitër Bajramit. Në njoftimin e BIK-ut thuhet se për shkak të Pandemisë COVID-19, kësaj radhe nuk do të falet...

BIK: Namazi i Fitër Bajramit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës

para një jave - Lajmi.net

Në njoftimin e BIK-ut thuhet se për shkak të Pandemisë COVID-19, kësaj radhe nuk do të falet namazi i bajramit në xhamitë e Kosovës. “Në kohën e Fitër – Bajramit Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava do t’i...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - Pa censure

Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin e Bajramit. Kështu pa falje, lajmërimi...

OKB: Sistemi shëndetësor në Jemen është rrënuar

para një jave - Aktuale

Për shkak të pandemisë me koronavirus, Fitër Bajrami këtë vit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës. Sipas njoftimit të Bashkësisë Islame të Kosovës, në kohën e Fitër Bajramit, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - Fakti Ditor

Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin e Bajramit. Kështu pa falje, lajmërimi...

BIK njofton: Falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet në asnjë xhami, s’ka vizita familjare

para një jave - Albinfo

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar që ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike të dielën. Sipas vendimit,...

BIK: Falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Telegrafi

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

BIK: Fitër Bajrami s’do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - RTV 21

Bashkësia Islame e Kosovës mori vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut bëhet e ditur se nuk do...

Bashkësia Islame e Kosovës: Fitër Bajrami nuk do të falet në xhami

para një jave - Shenja

Për shkak të pandemisë me koronavirus, Fitër Bajrami këtë vit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës. Sipas njoftimit të Bashkësisë Islame të Kosovës, në kohën e Fitër Bajramit, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava...

BIK fton qytetarët t’u përmbahen rregullave të IKSHPK-së

para një jave - Medial

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar opinion e gjerë se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj 2020, mirëpo siç është bërë e ditur edhe më parë për shkak të Pandemisë Covid-19,...

Tërnava: Besimtarët janë të obliguar ta presin Fitër Bajramin në shtëpitë e tyre

para një jave - Sinjali

Myftiu i Republikës së Kosovës Naim Tërnava, iu drejtua besimtarëve myslimanë me një mesazh në xhumanë e fundit të muajit Ramazan. Në këto kushte myftiu tha se besimtarët janë të obliguar ta presin festën...

BIK: Bajrami këtë herë pa namaz në xhami dhe pa vizita familjare

para një jave - News33

Besimtarët myslimanë, hytben e myftiut, Naim Tërnava, të dielën do të mund ta përcjellin vetëm virtualisht. Por, as i pari i Bashkësisë Islame, nuk do ta falë namazin e Bajramit. Kështu pa falje, lajmërimi...

BIK: Falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - OraInfo

Koronavirusi ka bërë që këtë Bajram besimtarët mysliman të mos e falin nëpër xhami. Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë...

BIK: Mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar Bajramin

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 14:19 Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike, raporton...

​BIK: Fitër-Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Alsat-M

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

Myftiu Tërnava: Besimtarët ta presin festën e Bajramit në shtëpitë e tyre

para një jave - Lajm

Myftiu i Kosovës Naim ef. Tërnava, iu është drejtuar besimtarëve myslimanë me një mesazh në xhumanë e fundit të muajit Ramazan. Ai ka theksuar se ky Ramazan i ka privuar besimtarët nga xhamitë për shkak...

BIK-u merr vendim: A do falet namazi i Bajramit dhe a do të lejohen vizitat tek të afërmit?!

para një jave - GazetaBlic

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike Në vendimin e BIK-ut , thuhet se nuk do...

Tërnava thotë se xhamitë s’do të hapen për Bajram

para një jave - Zeri

Me rastin e përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, u është drejtuar besimtarëve myslimanë, duke theksuar se ky Ramazan i privoi nga xhamitë për arsye të pandemisë,...

BIK: Fitër Bajrami nuk do të falet në xhami

para një jave - Evropa e Lirë

Për shkak të pandemisë me koronavirus, Fitër Bajrami këtë vit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës. Sipas njoftimit të Bashkësisë Islame të Kosovës, në kohën e Fitër Bajramit, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava...

BIK-u merr vendim: Fitër-Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Indeks online

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

Bashkësia Islame: Fitër Bajrami nuk do të falet në xhamitë e Kosovës

para një jave - Kallxo

Bashkësia Islame përmes një njoftimi për media ka njoftuar se kanë nxjerrë vendim se namazi i Fitër Bajramit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës për shkak të situatës së krijuar me pandeminë COVID-19....

BIK-u merr vendim: Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Lajmi.net

Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të organizohet as pritje në selinë e këtij institucioni fetar, e as në selitë e këshillave lokalë. Bashkësia Islame ka bërë thirrje që të mos ketë vizita te njëri-tjetri...

A do të ketë orë policore gjatë festës së Fitër Bajramit?

para një jave - Periskopi

Fitër Bajrami është një festë ku njerëzit në ditën kur festohet mblidhen për ta falur në xhami, e më pas edhe i vizitojnë familjet e të afërmve, duke ia uruar me zgjatje dore. Por, këtë vit do të festohet...

BIK: Mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar Bajramin

para një jave - RTK

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK’ut thuhet se nuk do të...

BIK: Mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar Bajramin

para një jave - Sinjali

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike Në vendimin e BIK-ut , thuhet se nuk do...

Vendoset se a do të falet namazi i Bajramit në xhami

para një jave - Infokusi

Të dielën besimtaret myslimanë do të festojnë muajin Ramazan. Por kësaj radhe për shkak të korona virusit, namazi i Fiter Bajramit nuk do të falet në xhami, shkruan Gazeta inFokus. Kështu ka bërë të ditur...

Vendimi i BIK-ut: Fitër Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Ekonomia Online

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

Bashkësia Islame: Mos shkoni të njëri-tjetri për festën e Bajramit

para një jave - Epoka e Re

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

Në Kosovë, namazi i Bajrami nuk do të falet në xhami

para një jave - Illyria

Prishtinë, 22 maj 2020 – Namazi i Fitër Bajrami këtë vit nuk do të falet në xhamitë e Kosovës, për shkak të pandemisë me koronavirus. Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se në kohën e namazit të Fitër...

Myftiu Tërnava: Besimtarët janë të obliguar ta presin festën e Bajramit në shtëpitë e tyre

para një jave - Epoka e Re

Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim ef. Tërnava, u është drejtuar besimtarëve myslimanë me një mesazh në xhumanë e fundit të muajit të Ramazanit. Ai ka theksuar se ky Ramazan ka privuar të gjithë nga...

Vendos BIK: S’ka falje të namazit të Bajramit dhe mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar

para një jave - Bota Press

Bashkësia Islame e Kosovës sot ka marrë një vendim të prerë duke mos lejuar faljen e Namazit të Fitër Bajramit. BIK ka thënë se nuk do të lejohet falja e namazit të Bajramit në xhamitë e vendit e as në...

BIK-u merr vendim: Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Periskopi

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

BIK fton qytetarët t’u përmbahen rregullave të IKSHPK-së

para një jave - Arbresh

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar opinion e gjerë se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj 2020, mirëpo siç është bërë e ditur edhe më parë për shkak të Pandemisë Covid-19,...

BIK-u fton qytetarët t’u përmbahen rregullave të IKShPK-së

para një jave - Ekonomia Online

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar opinion e gjerë se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën më 24 maj 2020, mirëpo siç është bërë e ditur edhe më parë për shkak të Pandemisë Covid-19,...

BIK-u merr vendim: Fitër-Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat

para një jave - KosovaPress

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

​BIK-u merr vendim: Fitër-Bajrami nuk do të falet në asnjë xhami, të ndalohen edhe vizitat familjare

para një jave - Gazeta e re

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK-ut thuhet se nuk do të...

Myftiu Tërnava jep mesazhin e tij për Fitër Bajram, tregon se nuk do të falet namazi i bajramit në xhami

para një jave - Arbresh

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar se për shkak të Pandemisë COVID-19, kësaj radhe nuk do te falet namazi i bajramit në xhamitë e Kosovës. Po ashtu njoftohet opinioni se për shkak të Pandemisë,...

BIK: Mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar Bajramin

para një jave - in7

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike. Në vendimin e BIK’ut që ka siguruar Gazeta...

BIK: Mos shkoni te njëri-tjetri për ta uruar Bajramin

para një jave - Fakti Ditor

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tjera publike, raporton Express. Në vendimin e BIK’ut...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK