http://kariera.mk

Hoxhaj thotë se Franca e Gjermania duhet të shqetësohen pse ende s’ka liberalizim të vizave për Kosovën

para një jave - Telegrafi

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin...

LDK e vlerëson interesimin e Gjermanisë dhe Francës për fillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Medial

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Hoxhaj: Gjermania dhe Franca fillimisht duhet të shqetësohen për izolimin e kosovarëve

para një jave - Medial

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin me shqetësim...

Hoxhaj: Franca e Gjermania duhet të shqetësohen pse ende s’ka liberalizim të vizave për Kosovën

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 19:46 Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy...

LDK e vlerëson interesimin e Gjermanisë dhe Francës për fillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Hoxhaj: Gjermania dhe Franca fillimisht duhet të shqetësohen për izolimin e kosovarëve

para një jave - Klan Kosova

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin me shqetësim...

Hoxhaj: Gjermania dhe Franca fillimisht duhet të shqetësohen për izolimin e kosovarëve

para një jave - OraInfo

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin me shqetësim...

LDK i gëzohet interesimit të Gjermanisë dhe Francës për fillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - OraInfo

LDK e vlerëson interesimin e Gjermanisë dhe Francës për fillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të...

Ish-kryediplomati Hoxhaj reagon ndaj deklarimeve të Gjermanisë dhe Francës

para një jave - Kallxo

Ish-ministri i Punëve Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas një artikulli të përbashkët të dy ministrave të Punëve të Jashtme, të Gjermanisë dhe Francës. Në një artikull të përbashkët, ministri...

Hoxhaj: Gjermania dhe Franca fillimisht duhet të shqetësohen për izolimin e kosovarëve

para një jave - Lajmi.net

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se Franca dhe Gjermania është dashur ta marrin me shqetësim faktin se si kosovarët ende...

Enver Hoxhaj i tregon Gjermanisë dhe Francës për çka duhet të shqetësohen në Kosovë!

para një jave - GazetaBlic

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin...

Hoxhaj: Ministrat e Francës dhe Gjermanisë të kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

para një jave - Sinjali

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur...

Hoxhaj: Gjermania dhe Franca duhet të shqetësohen për izolimin e kosovarëve

para një jave - RTK

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin me shqetësim...

Hoxhaj: Franca e Gjermania duhet të shqetësohen pse ende s’ka liberalizim të vizave për Kosovën

para një jave - Koha.net

Sipas deputetit të PDK-së, Enver Hoxhaj, Franca dhe Gjermania duhet të kërkojnë liberalizimin e vizave për kosovarët, krahas porosisë për rinisje të menjëhershme të dialogut me Serbinë. Në një opinion...

Kosova mirëpret kërkesën e Gjermanisë dhe Francës për rinisje të menjëhershme të dialogut me Serbinë

para një jave - Portalb

Qeveria e Kosovës ka thënë se e mirëpret kërkesën që Gjermania dhe Franca kanë bërë për rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, shkruan Koha.net. Në një...

Sipas shoqërisë civile, Kosova s’mund të rifillojë dialogun me Serbinë pa unitet politik e qeveri stabile

para një jave - Koha.net

Dy shtetet më të fuqishme në Bashkimin Evropian, Gjermania dhe Franca, u kanë kërkuar Kosovës dhe Serbisë që sa më parë ta rifillojnë dialogun. Një thirrje e tillë është bërë përmes një artikulli të përbashkët...

“Nuk ka zgjidhje të shpejtë”, Gjermania dhe Franca thirrje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

para një jave - Shekulli

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës, bënë thirrje të shtunën për rifillimin e menjëhershëm të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, por tërhoqën vërejtjen...

Gjermania e Franca bëjnë thirrje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

para një jave - Vizion Plus

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës, bënë thirrje të shtunën për rifillimin e menjëhershëm të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, por tërhoqën vërejtjen...

Gjermania, Franca thirrje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

para një jave - Panorama

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës, bënë thirrje të shtunën për rifillimin e menjëhershëm të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, por tërhoqën vërejtjen...

Bushati: Sinjal inkurajues kërkesa për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - RTV 21

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati e ka quajtur sinjal inkuruajues letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi,...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 16:13 Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë...

Bushati e quan inkurajuese letrën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Telegrafi

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, e vlerëson pozitive letrën e kryediplomatëve Heiko Maas dhe Jean-Yves Le Drian për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Bushati...

Gjermania, Franca bëjnë thirrje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

para një jave - Zëri i Amerikës

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës, bënë thirrje të shtunën për rifillimin e menjëhershëm të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, por tërhoqën vërejtjen...

​ Hoxhaj: Franca e Gjermania duhet të shqetësohen pse ende s’ka liberalizim të vizave për Kosovën

para një jave - Infokusi

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin...

Hamiti për letrën franko-gjermane rreth dialogut: A është fundi i mosfunksionimit të BE’së?

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 15:49 Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, profesori Muhamet Hamiti, ka komentuar letrën e përbashkët të Francës dhe Gjermanisë për dialogun dhe arritjen e një...

Bushati: Sinjal inkurajues kërkesa për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Kallxo

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati e ka quajtur sinjal inkuruajues letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi,...

Kosova mirëpret kërkesën e Gjermanisë dhe Francës për rinisje të menjëhershme të dialogut me Serbinë

para një jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka thënë se e mirëpret kërkesën që Gjermania dhe Franca kanë bërë për rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Në një opinion të botuar...

Qeveria e Kosovës mirëpret kërkesën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut me Serbinë

para një jave - Telegrafi

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutivin e vendit thonë se edhe dy shtetet aleate...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - RTV 21

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Qeveria mirëpret kërkesën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Klan Kosova

Qeveria në detyrë e ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Qeveria e Kosovës mirëpret kërkesën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut me Serbinë

para një jave - BalkanWeb

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutivin e vendit thonë se edhe dy shtetet aleate...

Bushati e vlerëson pozitive letrën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Sinjali

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, e vlerëson pozitive letrën e kryediplomatëve Heiko Maas dhe Jean-Yves Le Drian për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - Kallxo

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - GazetaBlic

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Hamiti për letrën franko-gjermane rreth dialogut: A është fundi i mosfunksionimit të BE’së?

para një jave - GazetaBlic

Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, profesori Muhamet Hamiti, ka komentuar letrën e përbashkët të Francës dhe Gjermanisë për dialogun dhe arritjen e një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

LDK e vlerëson interesimin e Gjermanisë dhe Francës për fillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Qeveria e Kosovës mirëpret kërkesën nga Gjermania dhe Franca për rifillimin e dialogut

para një jave - OraInfo

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca. Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - Indeks online

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Hoxhaj: Gjermania dhe Franca fillimisht duhet të shqetësohen për izolimin e kosovarëve

para një jave - Epoka e Re

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin me shqetësim...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania e Franca

para një jave - RTK

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - Sinjali

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Hoxhaj: Gjermania dhe Franca fillimisht duhet të shqetësohen për izolimin e kosovarëve

para një jave - Arbresh

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, pas deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë se këto dy shtete ishte dashur si fillim ta marrin me shqetësim...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - Lajmi.net

Zëdhënësi i qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu për KosovaPress thotë se shefi i ekzekutivit, Albin Kurti është i gatshëm të udhëheq dialogun me Serbinë. Por, sipas tij dialogu nuk duhet të jetë akt drejt...

Ish kryediplomati shqiptar: Sinjal inkurajues nga Gjermania dhe Franca për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - OraInfo

Bushati thotë se sinjal inkurajues nga Gjermania dhe Franca për dialogun Kosovë-Serbi. Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, e ka vlerësuar inkurajuese letrën e përbashkët të...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - KDPolitik

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Gjermania dhe Frana pro rifillimit të dialogut Kosovë – Serbi

para një jave - TelegrafiMk

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Bushati: Inkurajuese letra e Gjermanisë dhe Francës për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 23/05/2020 13:35 Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, po e sheh si mjaft inkurajuese letrën e përbashkët të Gjermanisë dhe Francës sa i përket çështjes...

Bushati: Sinjal inkurajues nga Gjermania dhe Franca për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Koha.net

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, e ka vlerësuar inkurajuese letrën e përbashkët të ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës, të cilët kërkuan rifillimin e menjëhershëm...

Bushati: Inkurajuese letra e Gjermanisë dhe e Francës për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Zeri

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, e vlerëson pozitive letrën e kryediplomatëve Heiko Maas dhe Jean-Yves Le Drian për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, transmeton...

Deliu-Kodra: Dialogu me Serbinë e ka stagnuar Kosovën në shumë procese

para një jave - Zeri

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, lajm të rëndësishëm për vendin e sheh inkurajimin për rifillim të dialogut nga Gjermania dhe Franca Ajo përmes një shkrimi të bërë publik në “Facebook”, ka thënë...

Qeveria e Kosovës e mirëpret thirrjen e Gjermanisë dhe Francës për rinisje të dialogut me Serbinë

para një jave - Illyria

Prishtinë, 23 maj 2020 – Qeveria e Kosovës ka thënë se e mirëpret kërkesën që Gjermania dhe Franca kanë bërë për rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian....

Gjermania dhe Franca kërkojnë që dialogu Prishtinë-Beograd të vazhdojë menjëherë

para një jave - TV Koha

Ministrat e punëve të jashtme të Gjermanisë dhe të Francës, Hajko Mas dhe Zhan-Iv Le Drijan, bënë thirrje në vazhdim urgjent të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit nën udhëheqjen e BE-së. Qëllimi është...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Telegrafi

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - Infokusi

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - RTV 21

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Gjermania dhe Franca kërkojnë që dialogu Prishtinë-Beograd të vazhdojë menjëherë

para një jave - Koha.mk

Bruksel, 23 maj – Ministrat e punëve të jashtme të Gjermanisë dhe të Francës, Hajko Mas dhe Zhan-Iv Le Drijan, bënë thirrje në vazhdim urgjent të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit nën udhëheqjen e...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshjeje të shpejtë Kosovë-Serbi

para një jave - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 23/05/2020 11:34 Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshje të shpejtë Kosovë-Serbi

para një jave - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 23/05/2020 11:34 Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Aktuale

The flags of Germany and France are seen in front of the the Chancellery, before the meeting between German Chancellor Angela Merkel and French President Emmanuel Macron in Berlin, Germany May 15, 2017....

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Alsat-M

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Zeri

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Portalb

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Gjermania dhe Franca nuk duan marrëveshjeje të shpejtë Kosovë-Serbi

para një jave - OraInfo

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshjeje të shpejtë Kosovë-Serbi. Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog...

“Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!”/ Kreu i shtetit shpërndan apelin e ministrit francez dhe atij gjerman për Kosovën

para një jave - Standard

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale një qëndrim të përbashkët të ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, dhe ministrit të Jashtëm federal, Heiko Maas për Kosovën, ku kërkojnë...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Shprehja

loading... Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez,...

Hamiti për letrën franko-gjermane rreth dialogut: A është fundi i mosfunksionimit të BE’së?

para një jave - Bota Press

Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, profesori Muhamet Hamiti, ka komentuar letrën e përbashkët të Francës dhe Gjermanisë për dialogun dhe arritjen e një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Meta shpërndan apelin e ministrave francez e gjerman për Kosovën: “Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!”

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë në “Facebook” një qëndrim të përbashkët të ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, dhe ministrit të Jashtëm federal, Heiko Maas për Kosovën, ku kërkojnë...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Evropa e Lirë

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Bushati e quan inkurajuese letrën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Epoka e Re

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, e vlerëson pozitive letrën e kryediplomatëve Heiko Maas dhe Jean-Yves Le Drian për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Bushati...

Qeveria e Kosovës mirëpret kërkesën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut me Serbinë

para një jave - LajmiFundit

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutivin e vendit thonë se edhe dy shtetet aleate...

para një jave - Ora news

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Lajmi.net

Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë thënë se moszgjidhja e çështjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është faktor...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Kallxo

Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë thënë se moszgjidhja e çështjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është faktor...

Hamiti për letrën franko-gjermane rreth dialogut: A është fundi i mosfunksionimit të BE’së?

para një jave - Zyrtare

Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, profesori Muhamet Hamiti, ka komentuar letrën e përbashkët të Francës dhe Gjermanisë për dialogun dhe arritjen e një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Presidenti Meta ndan apelin e Gjermanisë dhe Francës për Kosovën: Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!

para një jave - Panorama

Presidenti i Shqiperise, Ilir Meta ka ndare sot me ndjekesit ne faqen e tij ne Facebook, nje apel te Gjermanise dhe Frances per Kosoven, mes te cilin i keshillohet te filloje dialogun e udhehequr nga BE-ja....

Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e dialogut dhe lënien anash të manovrave politike

para një jave - Zeri

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas, dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian, kanë kërkuar që të rifillojë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, transmeton...

Gjermania dhe Franca: Të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Zhurnal

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Ish ambasadori: A është ky fundi i funksionimit të BE-së?

para një jave - Arbresh

Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, profesori Muhamet Hamiti, ka komentuar letrën e përbashkët të Francës dhe Gjermanisë për dialogun dhe arritjen e një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Hamiti për letrën franko-gjermane rreth dialogut: A është fundi i mosfunksionimit të BE’së?

para një jave - Periskopi

Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, profesori Muhamet Hamiti, ka komentuar letrën e përbashkët të Francës dhe Gjermanisë për dialogun dhe arritjen e një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - Bota Press

Botapress 23 Maj – Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi.Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet...

Qeveria mirëpret kërkesën e Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Epoka e Re

Qeveria në detyrë e ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv kanë thënë se edhe dy shtetet aleate të...

Gjermania dhe Franca: Të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Medial

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Hamiti për letrën franko-gjermane rreth dialogut: A është fundi i mosfunksionimit të BE-së

para një jave - Ekonomia Online

Ish-ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, profesori Muhamet Hamiti, ka komentuar letrën e përbashkët të Francës dhe Gjermanisë për dialogun dhe arritjen e një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Bushati: Gjermania e Franca dërguan sinjal inkurajues për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Illyria

Tiranë, 23 maj 2020 – Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, e ka cilësuar si sinjal inkurajues letrën e përbashkët të ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës, të cilët...

Bushati: Inkurajuese letra e Gjermanisë dhe Francës për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Infokusi

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, po e sheh si mjaft inkurajuese letrën e përbashkët të Gjermanisë dhe Francës sa i përket çështjes së dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Illyria

Berlin / Paris, 23 maj 2020 – Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Në një artikull të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu...

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

para një jave - KosovaPress

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në ekzekutiv thonë se edhe dy shtetet aleate të Kosovës...

Bushati: Inkurajuese letra e Gjermanisë dhe Francës për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - News33

Bushati: Inkurajuese letra e Gjermanisë dhe Francës për dialogun Kosovë-Serbi Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, po e sheh si mjaft inkurajuese letrën e përbashkët të Gjermanisë...

Gjermania dhe Franca: Të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Indeks online

“Situata e pazgjidhur midis të dy vendeve mbetet një faktor destabilizues për tërë Ballkanin Perëndimor dhe si e tillë është një çështje europiane e sigurisë. Ajo pengon zhvillimin e nevojshëm ekonomik...

Zëvendësministri nga VV-ja: Po punojmë ditë e natë për liberalizimin e vizave

para një jave - Medial

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Europian. Por, sipas zëvendësministrit në...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Lajm

The flags of Germany and France are seen in front of the the Chancellery, before the meeting between German Chancellor Angela Merkel and French President Emmanuel Macron in Berlin, Germany May 15, 2017....

Gjermania dhe Franca kërkojnë që dialogu Prishtinë-Beograd të vazhdojë menjëherë

para një jave - Tetova Sot

Ministrat e punëve të jashtme të Gjermanisë dhe të Francës, Hajko Mas dhe Zhan-Iv Le Drijan, bënë thirrje në vazhdim urgjent të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit nën udhëheqjen e BE-së. Qëllimi është...

Zëvendësministri nga VV: Po punojmë ditë e natë për liberalizim

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 8:41 Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Evropian...

Gjermania e Franca: Të rifillojë menjëherë dialogu Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE

para një jave - Syri

Përmes një shkrimi të përbashkët, të botuar ekskluzivisht në Koha Ditore, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen...

Gjermania dhe Franca: Të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi

para një jave - RTK

“Situata e pazgjidhur midis të dy vendeve mbetet një faktor destabilizues për tërë Ballkanin Perëndimor dhe si e tillë është një çështje europiane e sigurisë. Ajo pengon zhvillimin e nevojshëm ekonomik...

Kryeziu: Për liberalizim po punojmë ditë e natë

para një jave - Telegrafi

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Evropian (BE). Por, sipas zëvendësministrit...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 8:02 Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e...

Nën udhëheqjen e BE-së, Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - OraInfo

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së. Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Albeu

Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez,...

Rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë e kërkojnë Gjermania dhe Franca

para një jave - Albinfo

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves...

Letra, Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Gazeta Tema

Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez,...

Zëvendësministri nga VV-ja: Po punojmë ditë e natë për liberalizimin e vizave

para një jave - GazetaBlic

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Europian. Por, sipas zëvendësministrit në...

Ditmir Bushati mirëpret letrën e përbashkët të Gjermanisë dhe Francës për dialogun Kosovë – Serbi

para një jave - Arbresh

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, po e sheh si mjaft inkurajuese letrën e përbashkët të Gjermanisë dhe Francës sa i përket çështjes së dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Bushati: Inkurajuese letra e Gjermanisë dhe Francës për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Ekonomia Online

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, po e sheh si mjaft inkurajuese letrën e përbashkët të Gjermanisë dhe Francës sa i përket çështjes së dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - BalkanWeb

Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez,...

Gjermania dhe Franca: Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!

para një jave - Koha.net

Koronavirusi ka përmbysur jetën tonë të përditshme duke rrezikuar kësisoj të nxjerrë më shumë në pah konfliktet, dobësitë dhe pabarazitë që në Evropë dhe në botë ekzistojnë prej vitesh tanimë. Ne jemi...

Zëvendësministri nga VV: Po punojmë ditë e natë për liberalizim

para një jave - Sinjali

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Evropian (BE). Por sipas zëvendësministrit...

Berlini dhe Parisi kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë – Serbi

para një jave - Ina

Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez,...

Abrashi: Këto janë shtyllat e marrëveshjes ndërmjet LDK-së e Listës Serbe

para një jave - Ina

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar.Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo të krijohet Qeveria.“Një...

Marrëveshje e shpejtë Kosovë – Sërbi? / Gjermania dhe Franca shprehen KUNDËR

para një jave - in7

Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të...

Kryeziu: Për liberalizim po punojmë ditë e natë

para një jave - Lajmi.net

Por sipas zëvendësministrit në detyrë të Integrimit Evropian, Taulant Kryeziu, një gjë e tillë nuk ka ndodhur nga qeveritë e kaluara, ku sipas tij, Marrëveshja e Stabilizim Asociimit, nuk është përmbushur...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisje dialogu Kosovë-Serbi

para një jave - Albinfo

kërkohet rinisja e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Është bërë e ditur se Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshjeje të shpejtë Kosovë-Serbi

para një jave - Fakti Ditor

Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - GazetaBlic

Përmes një shkrimi të përbashkët, të botuar ekskluzivisht në KOHA Ditore, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshjeje të shpejtë Kosovë-Serbi

para një jave - News33

Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të...

Cila është marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe? Flet Abrashi

para një jave - InfoShqip

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo ajo të ndodhë. “Një...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Sinjali

Përmes një shkrimi të përbashkët ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez,...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Lexo

Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez,...

Zëvendësministri nga VV: Po punojmë ditë e natë për liberalizim

para një jave - Infokusi

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Evropian (BE). Por sipas zëvendësministrit...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshje të shpejtë Kosovë-Serbi

para një jave - Ekonomia Online

Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshje të shpejtë Kosovë – Serbi

para një jave - Epoka e Re

Deklarata e përfaqësuesit special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog, është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Koha.net

Përmes një shkrimi të përbashkët, të botuar ekskluzivisht në KOHA Ditore, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Infokusi

Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez,...

Gjermania dhe Franca: Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!

para një jave - Gazeta Telegraf

Artikull i përbashkët i ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, dhe ministrit të Jashtëm federal, Heiko Maas Koronavirusi ka përmbysur jetën tonë të përditshme duke rrezikuar kësisoj të nxjerrë më shumë...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e dialogut

para një jave - KosovaPress

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas dhe homologu i tij francez,Dialo Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë...

Gjermania dhe Franca kërkojnë të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Gjermania dhe Franca: Të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas dhe homologu i tij francez Jean-Yves Le Drian përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që të rifillojë menjëherë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën...

Ka ardhur koha që BE-ja t’i japë fund naivitetit të vet në Ballkan

para një jave - Epoka e Re

Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor ka thënë ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në një shkrim ku flet për menaxhimin e situatës shëndetësore...

Gjermania dhe Franca: Rinisni dialogun e udhëhequr nga BE-ja tani!

para një jave - Arbresh

Gjermania e Franca në një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi. Në deklaratë thuhet se nuk është koha për manovrime politike, pasi që kjo kohë (lexo. Pandemia Covid-19)...

Zëvendësministri nga LV-ja: Po punojmë shtatë ditë në javë për liberalizim të vizave

para një jave - Epoka e Re

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Evropian (BE). Por, sipas zëvendësministrit...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Epoka e Re

Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë – Serbi nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez...

Kryeziu: Qeveritë e kaluara dështuan në zbatimin e MSA-së, për liberalizim po punojmë ditë e natë

para një jave - Ekonomia Online

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës është mundësia e vetme që institucionet t’i përmbushin detyrimet kontraktuale që i kanë me Bashkimin Evropian (BE). Por sipas zëvendësministrit...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut nën udhëheqjen e BE-së

para një jave - Periskopi

Përmes një shkrimi të përbashkët, të botuar ekskluzivisht në KOHA Ditore, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen...

Cila është marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe? Përgjigjet Arban Abrashi

para një jave - Shprehja

loading... Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo ajo të...

Abrashi shpalos dromca nga marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe

para një jave - Koha.mk

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo të krijohet Qeveria....

Abrashi shpalos dromca nga marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe

para një jave - Klan Kosova

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo të krijohet Qeveria....

Abrashi: Këto janë shtyllat e marrëveshjes ndërmjet LDK-së e Listës Serbe

para një jave - GazetaBlic

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo të krijohet Qeveria....

Dialogu Kosovë – Serbi, përfshirja e Rusisë në të, rrezik serioz për destabilizimin e sigurisë në vend

para një jave - OraInfo

Përfshirja e Rusisë në dialog, rrezik serioz për destabilizimin e sigurisë në Kosovë. Rusia tashmë edhe zyrtarisht ka shfaqur dëshirën e saj për përfshirje në dialogun Kosovë-Serbi. Ambasadori rus në Beograd,...

Dialogu Kosovë – Serbi, përfshirja e Rusisë në të, rrezik serioz për destabilizimin e sigurisë në vend

para një jave - Infokusi

Përfshirja e Rusisë në dialog, rrezik serioz për destabilizimin e sigurisë në Kosovë. Rusia tashmë edhe zyrtarisht ka shfaqur dëshirën e saj për përfshirje në dialogun Kosovë-Serbi. Ambasadori rus në Beograd,...

Hoxhaj: Ka ardhur koha që BE t’i japë fund naivitetit të saj në Ballkan

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 18:42 Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rrolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka thënë në ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, në një shkrim...

Hoxhaj: Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Telegrafi

‘Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor’. Kështu ka thënë në ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, në një shkrim ku flet për menaxhimin e situatës...

Cila është marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe? Përgjigjet Arban Abrashi

para një jave - Zyrtare

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo ajo të ndodhë. “Një...

Cila është marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe? Përgjigjet Arban Abrashi

para një jave - Periskopi

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo ajo të  ndodhë. “Një...

Abrashi shpalos dromca nga marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe

para një jave - Arbresh

Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo të krijohet Qeveria....

Hoxhaj: Ka ardhur koha që BE t’i japë fund naivitetit të saj në Ballkan

para një jave - Lajmi.net

Ish-ministri i jashtëm, tani deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj, në një shkrim të tij të publikuar së fundmi në “Conservatives Global”, ka folur për ndikimin dhe menaxhimin e situatës...

Hoxhaj: Ka ardhur koha që BE t’i japë fund naivitetit të saj në Ballkan

para një jave - News33

Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rrolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka thënë në ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, në një shkrim ku flet për menaxhimin e situatës...

BE është e gatshme të ofrojë më shumë ndihmë për Ballkanin

para një jave - RTK

Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin Bashkimit Europian”, theksoi të mërkurën presidentja e Komisionit, Ursula von der Leyen, pa përmendur se kur mund të bëhen vende anëtare gjashtë shtetet ballkanike....

Hoxhaj: Ka ardhur koha që BE t’i japë fund naivitetit të saj në Ballkan

para një jave - Ekonomia Online

Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rrolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka thënë në ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, në një shkrim ku flet për menaxhimin e situatës...

Hoxhaj: Ka ardhur koha që BE t’i japë fund naivitetit të saj në Ballkan

para një jave - Periskopi

Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rrolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka thënë në ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, në një shkrim ku flet për menaxhimin e situatës...

Kurti: Do t’i mbroj interesat e shtetit në dialog me Serbinë

para një jave - Flaka

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se kalendari i takimeve të ardhshme me Serbinë varet nga Brukseli. Kurti u shpreh se do të jetë ai që do të përfaqësojë Kosovën në dialog, pasi ka...

Arban Abrashi flet për programin e Qeverisë Hoti

para një jave - Periskopi

Shpërndaje në:

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK