http://kariera.mk

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Flaka

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Albulena Haxhiu thotë se ka dëgjuar një rrezik që pritet të ndodh në Kosovë

para një dite - InfoShqip

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit edhe një mandat

para një dite - Presheva Jone

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosja: LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Top Channel

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Kërcënimi ndaj Albin Kurtit, flasin ekspertët: Është më shumë një lojë politike…

para një dite - Standard

Kërcënimi i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti prej organizatës Garda Vullnetare shqiptare, për ekspertët është më shumë një lojë politike. Kjo për shkak të tensioneve që krijohen në shqyrtimin në gjykatën...

para një dite - Ora news

Kërcënimi i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti prej organizatës Garda Vullnetare shqiptare, për ekspertët është më shumë një lojë politike. Kjo për shkak të tensioneve që krijohen në shqyrtimin në gjykatën...

Vjosa Osmani e Ramush Haradinaj përplasen live në sytë e amerikanëve(VIDEO)

para një dite - Portali Arena

“Columbia University” ka organizuar një debat në të cilin është diskutuar për të ardhmen e Kosovës, dialogun me Serbinë, rrëzimin e Qeverisë Kurti, për taksën e çështjen e korrigjimit të kufijve. Debatin...

Albulena Haxhiu thotë se ka dëgjuar një rrezik që pritet të ndodh në Kosovë

para një dite - TelegrafiMk

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit edhe një mandat

para një dite - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Tomë Gashi reagon ndaj Hashim Thaçit: Edhe po t’i ketë 77 gjykatës në Kushtetuese, dekreti i Presidentit duhet të shpallet antikushtetues

para një dite - News33

Edhe pak ditë kanë mbetur deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit për formimin e Qeverisë së re. Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ai do të japë dorëheqje, nëse një gjë...

A do ta shkarkojë Vetëvendosje Vjosa Osmanin nga posti i kryetares së Kuvendit, për ta marrë për vete këtë post?

para një dite - InfoShqip

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti me inicimin e LDK-së, Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e rishikimi të postit të kryeparlamentarit të cilin ia kishte dhuruar LDK-së gjatë kohës së marrëveshjes për...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Medial

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Haxhiu zbulon “paktin” e LDK’së me Thaçin: Rrezik, do të angazhohemi të mos ndodh

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 12:03 Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë...

LDK demanton VV-në: Nuk kemi marrëveshje me Thaçin për një mandat tjetër si president

para një dite - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje po akuzon Lidhjen Demokratike të Kosovës se po synon që presidentin Hashim Thaçi ta mbajë në krye të shtetit edhe për pesë vite të ardhshme. Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje,...

Haxhiu: Kemi informacione se LDK mund të votojë Thaçin sërish për president

para një dite - RTV 21

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Hashim Thaçi drejt marrjes së mandatit të dytë? Ja çfarë thotë Lëvizja Vetëvendosje: LDK po synon që…

para një dite - Panorama

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë për Presidentin e vendit. Ndersa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Klan Kosova

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Aktuale

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

A po e përdor Kurti “kërcënimin e Gardës Vullnetare Shqiptare” për poenë politikë, flasin ekspertët

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 11:03 Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit...

Smaka: Të pabaza reagimet e GJK-se për ndërhyrje në punën e saj nga Thaçi dhe Kurti

para një dite - GazetaBlic

Gjykata Kushtetuese pak ditë më parë doli me një deklaratë ku dënoi diskursin publik të krerëve të shtetit ndaj kësaj Gjykate. Kushtetuesja në deklaratën e saj përmendi Presidentin dhe Kryeministrin në...

​Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Alsat-M

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Ekspertët e sigurisë thonë se “Garda Vullnetare Shqiptare”, a po përdoret nga Kurti për poena politikë?

para një dite - Telegrafi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë se...

Albulena Haxhiu zbulon “paktin” e LDK’së me Thaçin

para një dite - OraInfo

Haxhiu zbulon “paktin” e LDK’së me Thaçin: Rrezik, do të angazhohemi të mos ndodh. Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të...

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare” joekzistente

para një dite - RTV 21

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë...

VV thotë se Thaçi synon edhe një mandat me votat e LDK-së e AAK-së, ato e mohojnë këtë

para një dite - Illyria

Prishtinë, 23 maj 2020 – Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, do t’I përfundojë mandate pas nëntë muajsh.  Në muajin shkurt të vitit të ardhshëm deputetët e Kuvendit të Kosovës do të votojnë për presidentin...

LDK mund ta votojë sërish Hashim Thaçin për President?!

para një dite - GazetaBlic

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit

para një dite - RTK

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Vetëvendosje thotë se Thaçi synon edhe një mandat me votat e LDK-së e AAK-së, këto e mohojnë

para një dite - Koha.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Lajmi.net

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu thotë se kanë informacione se LDK-ja si shpagim për mundësinë e formimit të qeverisë, mund të votojë Thaçin sërish për president. “Kam dëgjuar...

Ekspertët e sigurisë thonë se “Garda Vullnetare Shqiptare” është jo ekzistente, a po përdoret nga Kurti për poena politikë?

para një dite - OraInfo

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se...

Logjika lideriste autokratike e partive politike dhe LDK-ja?!

para një dite - Tetova Sot

Nga Skënder MULLIQI Partite politike në Kosovë , janë kryesisht parti lideriste.Vendimet e marra me shumë po bëhën nga lideri së sa nga strukturat partiake.Kjo logjikë i ka shkaktuar dëme të mëdha vendit...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Lajm

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Ekspertët e sigurisë: `Garda Vullnetare Shqiptare` joekzistente

para një dite - RTK

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë...

Albulena Haxhiu zbulon “paktin” e LDK’së me Thaçin: Fatkeqësia e Kosovës nëse ndodh

para një dite - Gazeta e re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Ekspertët e sigurisë në vend: “Garda Vullnetare Shqiptare ” nuk ekziston- Kurti po e shfrytëzon për poena politike

para një dite - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë...

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare ” joekzistente, presioni mbi Kushtetuesen – i papranueshëm

para një dite - Lajmi.net

Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë se një organizatë e tillë deri më tani ka qenë e panjohur, megjithatë vlerësojnë se çdo kërcënim nga kushdo qoftë duhet të merret me seriozitet dhe të trajtohet...

Kurti: Thaçi të merret në pyetje

para një dite - Klan

Kurti: Thaçi të merret në pyetje E akuzon se përdor grupe terroriste për ta kërcënuar Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që të intervistojë presidentin Hashim...

LDK mund ta votojë sërish Hashim Thaçin për President?!

para një dite - Infokusi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare ” joekzistente, presioni mbi Kushtetuesen – i papranueshëm

para një dite - Gazeta e re

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë...

​Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Gazeta e re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Tetova Sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Haxhiu zbulon “paktin” e LDK’së me Thaçin: Rrezik, do të angazhohemi të mos ndodh

para një dite - Pa censure

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Vetëvendosje: LDK po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit edhe për 5 vite

para një dite - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje po akuzon Lidhjen Demokratike të Kosovës se po synon që presidentin Hashim Thaçi ta mbajë në krye të shtetit edhe për pesë vite të ardhshme. Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje,...

Ja çka thonë ekspertët e sigurisë për “Gardën” që kryeministri tha se e kërcënoi

para një dite - PortaliOnline

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë...

Haxhiu zbulon “paktin” e LDK’së me Thaçin: Rrezik, do të angazhohemi të mos ndodh

para një dite - News33

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare ” joekzistente, presioni mbi Kushtetuesen – i papranueshëm

para një dite - Infokusi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë...

Smaka: Të pabaza reagimet e GJK-se për ndërhyrje në punën e saj nga Thaçi dhe Kurti

para një dite - Bota Press

Gjykata Kushtetuese pak ditë më parë doli me një deklaratë ku dënoi diskursin publik të krerëve të shtetit ndaj kësaj Gjykate.Kushtetuesja në deklaratën e saj përmendi Presidentin dhe Kryeministrin në...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Fakti Ditor

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Presioni

para një dite - Koha.net

Vendimi mund edhe të mos merret deri më dt. 29. Mund të ndodhë që të ketë nevojë për shtyrje deri në gjetjen e formulës për ta shpëtuar edhe Thaçin, edhe LDK-në. E mund të ndodhë që Kushtetuesja të veprojë...

Haxhiu: LDK-ja po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit edhe për 5 vite

para një dite - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje është duke e akuzuar Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK) se po synon që presidentin Hashim Thaçi ta mbajë në krye të shtetit edhe për pesë vite të ardhshme. Anëtarja e Kryesisë së...

Qeverinë Hoti nuk do ta votojnë vetëm këta dy anëtarë të LDK-së

para një dite - InfoShqip

Koalicioni i LDK-së me AAK-në e Nisman i ka të siguruara në minimun 64 vota pro për të formuar qeverinë, tashmë ku dihet se ajo do të jetë në krye me Avdullah Hotin, si kandidat për kryeministër. LDK-ja...

LDK mund ta votojë sërish Hashim Thaçin për President?!

para një dite - Bota Press

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit.Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje...

Haxhiu zbulon “paktin” e LDK-së me Thaçin: Rrezik, do të angazhohemi të mos ndodh

para një dite - Ekonomia Online

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Ekspertët e sigurisë thonë se “Garda Vullnetare Shqiptare” është jo ekzistente – presioni mbi Kushtetuesen i papranueshëm

para një dite - News33

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë...

​Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

para një dite - KosovaPress

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja...

A po e përdor Kurti “kërcënimin e Gardës Vullnetare Shqiptare” për poenë politikë, flasin ekspertët

para një dite - Periskopi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se...

Ekspertët e sigurisë në vend: “Garda Vullnetare Shqiptare ” nuk ekziston- Kurti po e shfrytëzon për poena politike

para një dite - Bota Press

Botapress 23 Maj – Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”.Njohësit e çështjeve të...

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare” nuk ekziston

para një dite - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë...

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare” joekzistente, presioni mbi Kushtetuesen – i papranueshëm

para një dite - KosovaPress

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë...

Bajrami: LDK-ja nuk e ka kërcenuar Kushtetuesën rreth dekretit të Thaçit

para 2 dite - Telegrafi

Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Sipas Bajramit, LDK-ja...

Kosova në pritje të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

para 2 dite - Shprehja

loading... Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese,...

Kurti: Thaçi të merret në pyetje

para 2 dite - Klan

Kurti: Thaçi të merret në pyetje E akuzon se përdor grupe terroriste për ta kërcënuar Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që të intervistojë presidentin Hashim...

“Garda Vullnetare Shqiptare, sajim i Kurtit”

para 2 dite - Iliria News

Vizitat në terren në terren nuk po i ndalë Albin Kurti. As kërcënimet nga Garda Vullnetare Shqiptare dy ditë më parë nuk po e frikësojnë kryeministrin në detyrë. Por, është presidenti Hashim Thaçi që thotë...

Nagavci: Jemi të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 21:40 Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti me inicimin e LDK-së, Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e rishikimi të postit të kryeparlamentarit të cilin ia kishte dhuruar...

Bajrami: LDK-ja nuk ka kërcënuar Kushtetuesen rreth dekretit të presidentit

para 2 dite - RTK

Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Në emisionin Argument...

Bajrami: LDK nuk ka kërcënuar Kushtetuesen rreth dekretit të presidentit Thaçi

para 2 dite - Lajmi.net

Në emisionin Argument Plus në RTV 21, ajo ka thënë se LDK-ja nuk ka bërë kërcënime apo presione ndaj Kushtetueses rreth marrjes së vendimit për dekretin e presidentit Hashim Thaçi. “Askush deri më sot...

Haradinaj thotë se Qeveria Kurti bëri gabime në menaxhimin e situatës gjatë pandemisë

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 21:10 Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19, në Kosovë, nga ana e Qeverisë në detyrë. Sipas...

LDK-ja mund të mos i ketë numrat për të bërë Qeverinë, edhe nëse Kushtetuesja vendos në favor të tyre

para 2 dite - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nënshkruar marrëveshjet e koalicionit dhe madje ka përgatitur edhe programin qeverisës të cilin dje i mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti e prezantoi para deputetëve...

A do ta shkarkojë Vetëvendosje Vjosa Osmanin nga posti i kryetares së Kuvendit, për ta marrë për vete këtë post?!

para 2 dite - GazetaBlic

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti me inicimin e LDK-së, Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e rishikimi të postit të kryeparlamentarit të cilin ia kishte dhuruar LDK-së gjatë kohës së marrëveshjes për...

Nagavci për Vjosa Osmanin: Jemi të kënaqur me punën e saj

para 2 dite - OraInfo

Nagavci ka thënë se janë të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit. Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti me inicimin e LDK-së, Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e rishikimi të postit të kryeparlamentarit të...

Haradinaj e quan Thaçin më të zotin për të mbijetuar në politikë

para 2 dite - Zyrtare

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka thënë se presidenti i vendit Hashim Thaçi është i zoti për të mbijetuar në politikë. Sipas Haradinajt, ai dhe Thaçi...

“Garda Vullnetare Shqiptare, sajim i Kurtit”

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 20:12 Vizitat në terren në terren nuk po i ndalë Albin Kurti. As kërcënimet nga Garda Vullnetare Shqiptare dy ditë më parë nuk po e frikësojnë kryeministrin në detyrë. Por,...

Haradinaj flet për 'keqmenaxhimin' e situatës së koronavirusit nga Qeveria Kurti

para 2 dite - Zeri

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka komentuar menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19, në Kosovë, nga ana e Qeverisë në detyrë. Sipas ish-kryeministrit...

Bajrami: LDK nuk ka kërcënuar Kushtetuesen rreth dekretit të presidentit Thaçi

para 2 dite - Infokusi

Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Në emisionin Argument...

Zogaj përmend një skenar të “çuditshëm”: Kushtetuesja nëse konstaton se Thaçi ka shkelë Kushtetutën, Vjosa Osmani bëhet president, Kurti mbetet kryeministër

para 2 dite - GazetaBlic

Analisti politik, Petrit Zogaj ka përmendur edhe disa skenare, ndër ta nëse Gjykata Kushtetuese konstaton se presidenti Thaçi e ka shkelur Kushtetutën. Sipas tij, në këtë situatë Thaçi jep dorëheqje, Vjosa...

Kurti: E respektojmë aktgjykimin, përderisa është interpretim i kushtetutës

para 2 dite - RTV 21

“Dua të besoj që ata do të bëjnë vlerësimin në mënyrë profesionale, të pavarur dhe të paanshme” Në pritje të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për kushtetutshmërinë e dekretit të presidentit Thaçi për mandatimin...

Haradinaj thotë se Qeveria Kurti bëri gabime në menaxhimin e situatës gjatë pandemisë

para 2 dite - Tetova Sot

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19, në Kosovë, nga ana e Qeverisë në detyrë. Sipas ish-kryeministrit Haradinaj, në fillim,...

Kurti me shumë mundësi nuk do e pranojë vendimin e Kushtetueses nëse caktohen afate

para 2 dite - Albeu

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka një kusht për ta pranuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese përkitazi me mandatarin për formimin e Qeverisë së re. Do ta respektojë atë, vetëm në rast se në këtë...

Bajrami: LDK-ja nuk e ka kërcenuar Kushtetuesën rreth dekretit të Thaçit

para 2 dite - News33

Ministrja në detyrë e Arsimit e Kosovës Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Sipas Bajramit,...

A do ta kërkojë VV t’i kthehet posti i kryeparlamentarit?

para 2 dite - RTV 21

Nagaci: Do të shohim veprimet për postin e kryeparlamerit.-Osmani: Presim vendimin  e Gjykatës Kushtetuese Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti me inicimin e LDK-së, Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësin...

Bajrami thotë se LDK nuk i ka bërë presion e as kërcënime Kushtetueses

para 2 dite - Arbresh

Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Sipas Bajramit, LDK-ja...

Kurti jep sinjale që nuk e pranon vendimin e Kushtetueses nëse caktohen afate

para 2 dite - Koha.net

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka një kusht për ta pranuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese përkitazi me mandatarin për formimin e Qeverisë së re. Do ta respektojë atë, vetëm në rast se në këtë...

Nagavci: Jemi të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit

para 2 dite - Epoka e Re

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti me inicimin e LDK-së, Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e rishikimi të postit të kryeparlamentarit të cilin ia kishte dhuruar LDK-së gjatë kohës së marrëveshjes për...

AAK: Votat për Qeverinë Hoti të sigurta, LVV po bën presion ndaj Gjykatës Kushtetuese

para 2 dite - Telegrafi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e bindur se tashmë janë siguruar votat e mjaftueshme për Qeverinë Hoti, dhe se formimi i Qeverisë së re do të ndodhë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Haradinaj: Thaçi është i zoti për të mbijetuar në politikë

para 2 dite - Pa censure

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka thënë se presidenti i vendit Hashim Thaçi është i zoti për të mbijetuar në politikë. Sipas Haradinajt, ai dhe Thaçi nuk i kanë kriteret e njëjta, gjatë rrugëtimit të...

Ministrja Bajrami: LDK-ja do ta respektojë vendimin e Kushtetueses

para 2 dite - Epoka e Re

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Në emisionin Argument...

Haradinaj thotë se nëse dikush në AAK do të vepronte si Vjosa Osmani, do të largohej nga partia

para 2 dite - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse dikush nga partia e tij do të vepronte siç po bën Vjosa Osmani në LDK, do të përjashtohej. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj...

KURTI: THAÇI TË INTERVISTOHET NGA PROKURORIA

para 2 dite - Klan Macedonia

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që të intervistojë presidentin Hashim Thaçi si dëshmitar. Një ditë më parë në Klan Kosova presidenti ka thënë se ka informacione...

Zyrtarët e VV’së vazhdojnë ta paralajmërojnë Gjykatën Kushtetuese

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 16:31 Shefi i stafit të Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, Blerim Sallahu ka deklaruar se LVV’ja nga Gjykata Kushtetuese ka kërkuar vetëm që të vlerësojë kushtetutshmërinë...

Bajrami: LDK nuk ka kërcënuar Kushtetuesen rreth dekretit të presidentit Thaçi

para 2 dite - KosovaPress

Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Në emisionin Argument...

A do ta shkarkojë Vetëvendosje Vjosa Osmanin nga posti i kryetares së Kuvendit, për ta marrë për vete këtë post?!

para 2 dite - Bota Press

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti me inicimin e LDK-së, Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e rishikimi të postit të kryeparlamentarit të cilin ia kishte dhuruar LDK-së gjatë kohës së marrëveshjes për...

Haradinaj e quan Thaçin më të zotin për të mbijetuar në politikë

para 2 dite - Periskopi

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka thënë se presidenti i vendit Hashim Thaçi është i zoti për të mbijetuar në politikë. Sipas Haradinajt, ai dhe Thaçi...

Vazhdojnë paralajmërimet për Gjykatën Kushtetuese

para 2 dite - GazetaBlic

Shefi i stafit të Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, Blerim Sallahu ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje, nga Gjykata Kushtetuese ka kërkuar vetëm që të vlerësojë kushtetutshmërinë e dekretit të...

Vazhdojnë paralajmërimet për Gjykatën Kushtetuese nga zyrtarët e Vetëvendosjes

para 2 dite - Lajmi.net

Sallahu përmes Facebook’ut ka shkruar se LVV’ja nga Gjykata Kushtetuese nuk ka kërkuar interpretimin e krijimit të qeverisë pas votimit të sukseseshëm të mocionit të mosbesimit. “Këtë duhet dalluar, sepse...

Haradinaj: Qeveria Kurti veproi gabimisht në kohën e pandemisë

para 2 dite - Epoka e Re

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19, në Kosovë, nga ana e qeverisë në detyrë. Sipas ish-kryeministrit Haradinaj, në fillim,...

Presidentit i kërkohet dorëheqja nëse Gjykata ia rrëzon dekretin

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Arlena Krivenjeva 22/05/2020 15:19 Gjykata Kushtetuese pritet që më së largu deri më 29 maj të interpretojë ligjshmërinë e nominimit të Avdullah Hotit si mandatar për kryeministër nga presidenti...

Lufta Kurti-Thaçi, të ndërhyjë Prokuroria e Shtetit?

para 2 dite - Indeks online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të këtij të fundit se ka informacione se kërcënimin...

Kurti tha se Thaçi duhet të intervistohet nga prokuroria

para 2 dite - Portalb

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i këtij shteti, Hashim Thaci, do të duhej të intervistohej nga prokurori i shtetit, shkruan REL. Sipas tij, Thaçi do të duhej të intervistohej...

Haradinaj tregon se pse zgjodhi këto katër ministri prej LDK’së

para 2 dite - Bota Press

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka treguar se pse partia e tij ka marruar katër dikasteret ministrore të ndara për AAK-në nga marrëveshja me LDK-në,...

Kurti thotë se Thaçi duhet të intervistohet nga prokuroria

para 2 dite - Shenja

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i këtij shteti, Hashim Thaci, do të duhej të intervistohej nga prokurori i shtetit. Sipas tij, Thaçi do të duhej të intervistohej si...

Presidentit i kërkohet dorëheqja nëse Gjykata ia rrëzon dekretin

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Arlena Krivenjeva 22/05/2020 15:19 Gjykata Kushtetuese pritet që më së largu deri më 29 maj të interpretojë ligjshmërinë e nominimit të Avdullah Hotit si mandatar për kryeministër nga presidenti...

Presidentit i kërkohet dorëheqja nëse Gjykata ia rrëzon dekretin

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Arlena Krivenjeva 22/05/2020 15:19 Gjykata Kushtetuese pritet që më së largu deri më 29 maj të interpretojë ligjshmërinë e nominimit të Avdullah Hotit si mandatar për kryeministër nga presidenti...

Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të Thaçit se ka informacione se kërcënimin e...

Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 15:13 Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të këtij të fundit...

Thaçi do të jep dorëheqje, Vjosa Osmani në vend të tij, e Vetëvendosje do ti fitoj zgjedhjet

para 2 dite - News33

Analisti politik Petrit Zogaj përmes një postimi në facebook ka treguar se si mund të rrjedhin gjerat pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Sipas tij nëse kushtetuesja thotë që dekreti i presidentit është...

Gjykata Kushtetuese tregon se kur do të shpallet aktgjykimi, nuk përgjigjet nëse po i bëhet presion

para 2 dite - Sinjali

Kur Gjykatës Kushtetuese nuk i ka mbetur më shumë se një javë kohë që ta shpallë aktgjykimin lidhur me dekretin e presidentit për mandatarin dhe mundësinë e formimit të një qeverie të re, janë rritur tensionet...

LDK-ja mund të mos i ketë numrat për të bërë Qeverinë, edhe nëse Kushtetuesja vendos në favor të tyre

para 2 dite - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nënshkruar marrëveshjet e koalicionit dhe madje ka përgatitur edhe programin qeverisës të cilin dje i mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti e prezantoi para deputetëve...

Haradinaj tregon se pse zgjodhi këto katër ministri në koalicon me LDK’në

para 2 dite - Zyrtare

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka treguar se pse partia e tij ka marruar katër dikasteret ministrore të ndara për AAK-në nga marrëveshja me LDK-në,...

Kurti nuk do ta pranojë vendimin e Kushtetueses, nëse shkon përtej intepretimit

para 2 dite - Illyria

Prishtinë, 22 maj 2020 – Kryeministri i Kosovës në detyrë, Albin Kurti, ka një kusht për ta pranuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretimin e mandatarit për formimin e qeverisë së re. Kurti...

Ish-kryeministri flet për ‘logjiken e gabuar’ të Qeverisë Kurti në menaxhimin e situatës me pandemi

para 2 dite - Ekonomia Online

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka komentuar menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19, në Kosovë, nga ana e Qeverisë në detyrë. Sipas ish-kryeministrit...

Haradinaj tregon se pse zgjodhi këto katër ministri në koalicon me LDK’në

para 2 dite - Periskopi

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka treguar se pse partia e tij ka marruar katër dikasteret ministrore të ndara për AAK-në nga marrëveshja me LDK-në,...

Haradinaj flet për ‘logjiken e gabuar’ të Qeverisë Kurti në menaxhimin e situatës me pandemi

para 2 dite - Periskopi

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka komentuar menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19, në Kosovë, nga ana e Qeverisë në detyrë. Sipas ish-kryeministrit...

“Garda Vullnetare Shqiptare, sajim i Kurtit”

para 2 dite - Bota Press

Vizitat në terren në terren nuk po i ndalë Albin Kurti. As kërcënimet nga Garda Vullnetare Shqiptare dy ditë më parë nuk po e frikësojnë kryeministrin në detyrë. Por, është presidenti Hashim Thaçi që thotë...

Kurti: Thaçi të intervistohet nëse ka informacion se VV e sajoi kërcënimin

para 3 dite - Medial

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka vizituar sot burgun e Dubravës, më ç’rast ka bërë homazhe tek pllaka përkujtimore për martirët e vrarë. Me këtë rast ai i ka komentuar edhe deklaratat e Presidentit...

Kurti: Thaçi do të duhej të intervistohej nga prokuroria, së paku si dëshmitar

para 2 dite - Kallxo

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka deklaruar se presidenti i vendit Hashim Thaçi do të duhet të intervistohej nga Prokuroria e Shtetit, së paku si dëshmitar. Ky reagim i Kurtit vjen pasi, presidenti...

Kosova në pritje të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Alsat-M

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

Petrit Zogaj ka një anlizë interesante nësë Kushtetuesja rrëzon dekretin e Presidentit

para 2 dite - Bota Press

Patrit Zogaj një emër i njohur i shoqërisë civile dhe njohës i rrethanave politike në vend, në një postim të tij në Facebook ka paraparë zhvillime interesante nëse Gjykata Kushtetuese e hedh poshtë dekretin...

Kurti: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 14:25 Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin...

U raportua se 7 gjyqtarë janë pro dekretit të Thaçit – përgjigjet zyrtarisht Gjykat Kushtetuese

para 2 dite - GazetaBlic

Në kohën kur po pritet që Gjykata Kushtetuese të marrë vendim lidhur me dekretin e Presidentit për mandatimin e Avdullah Hotit për krijim e qeverisë së re, presionet ndaj gjyqtarëve janë shtuar. U raportua...

Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 2 dite - Sinjali

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit. Krejt kjo pas deklaratave të këtij të fundit se ka informacione se kërcënimin...

Kurti thotë se Thaçi duhet të intervistohet nga prokuroria

para 3 dite - Evropa e Lirë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i këtij shteti, Hashim Thaci, do të duhej të intervistohej nga prokurori i shtetit. Sipas tij, Thaçi do të duhej të intervistohej si...

Kurti do të pranojë vendimin e Kushtetueses nëse ai do të jetë vetëm interpretim

para 3 dite - Koha.net

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka thënë se do të respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit Hashim Thaçi për të mandatuar Avdulla Hotin për kryeministër, por me një...

AAK: Votat për Qeverinë Hoti të sigurta, LVV po bën presion ndaj Gjykatës Kushtetuese

para 2 dite - Infokusi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e bindur se tashmë janë siguruar votat e mjaftueshme për Qeverinë Hoti, dhe se formimi i Qeverisë së re do të ndodhë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Albin Kurti i kërkon Prokurorisë së Shtetit të intervistojë Thaçin

para 3 dite - OraInfo

Kryeministri në detyrë Albin Kurti e ka vizituar sot burgun e Dubravës, më ç’rast ka bërë homazhe tek pllaka përkujtimore për martirët e v’rarë. Me këtë rast ai i ka komentuar edhe deklaratat e Presidentit...

Kurti: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - RTK

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

​Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të këtij të fundit se ka informacione se kërcënimin...

Kurti nga Dubrava thotë se do të respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Indeks online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot para mediave për vendimin e mundshëm të Kushtetueses lidhur me dekretin e presidentit Thaçi. Kurti, ndryshe nga herat tjera, ka thënë se do të...

Kurti i kërkon Prokurorisë së Shtetit të intervistojë Thaçin

para 3 dite - Koha.net

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që të intervistojë presidentin Hashim Thaçi si dëshmitar. Kurti ka folur të premten në lidhje me kërcënimin që iu bë përmes Facebookut...

Kushtetuesja demanton raportimet për vendimin pro Thaçit: Janë lajme të pasakta dhe nuk qëndrojnë

para 3 dite - Lajmi.net

Disa raportime të mediave gjatë ditës së sotme lidhur me pretendimet se Kushtetuesja ka marrë tashmë një vendim me shtatë vota pro në favor të dekretit të presidentit, shkaktuan reagime të mëdha në opinion,...

Kurti nga Dubrava thotë se do të respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Indeks online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot para mediave për vendimin e mundshëm të Kushtetueses lidhur me dekretin e presidentit Thaçi. Kurti, ndryshe nga herat tjera, ka thënë se do të...

Albin Kurti heq dilemat : Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - OraInfo

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi, pritet të pranohet edhe nga Lëvizja Vetëvendosje. Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e...

Mandatari i qeverisë/ Kushtetuesja ka vendosur në favor të Thaçit?!

para 3 dite - Vizion Plus

Gjykata Kushtetuese në Kosovë pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për kandidatin për formimin e Qeverisë. Sipas mediave gjykata ka...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi i Kushtetueses pa u bërë ende publik?

para 2 dite - InfoShqip

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shprehur revoltë ndaj publikimit të skenarit të mundshëm se si do të vendosë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah...

Kurti: Do ta respektojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot para mediave për vendimin e mundshëm të Kushtetueses lidhur me dekretin e presidentit Thaçi. Kurti, ndryshe nga herat tjera, ka thënë se do të...

Presioni ndaj Kushtetueses, analistët: Edhe deklaratat publike, komentimet e vendimeve janë ndikim mbi gjykatën

para 3 dite - Telegrafi

Po vazhdojnë presionet ndaj Gjykatës Kushtetuese, tash kur kanë mbetur vetëm një javë kohë, që kjo Gjykatë të nxjerrë vendimin për dekretin e presidentit Hashim Thaçi rreth mandatarit për kryeministër....

Kurti: Do ta respektojmë vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Lajmi.net

Kurti, ndryshe nga herat tjera, ka thënë se do të respektojë vendimin e Gjykatës, nëse është interpretim i Kushtetutës shkruan lajmi.net. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

AAK: Votat për Qeverinë Hoti të sigurta, LVV po bën presion ndaj Gjykatës Kushtetuese

para 2 dite - News33

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e bindur se tashmë janë siguruar votat e mjaftueshme për Qeverinë Hoti, dhe se formimi i Qeverisë së re do të ndodhë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Kurti e respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por me një kusht

para 2 dite - Albinfo

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka thënë se do të respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit Hashim Thaçi për të mandatuar Avdulla Hotin për kryeministër, por me një...

​Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi, pa u bërë publik ende nga Kushtetuesja

para 3 dite - RTV 21

Ministrja e Drejtësisë, njëherësh anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka lënë të kuptohet se Gjykata Kushtetuese tashmë ka marrë vendim për dekretin e Presidentit Hashim Thaçi....

Reagon Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi pa u bërë publik, kjo nuk është pavarësi e Gjykatës

para 3 dite - Telegrafi

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me çështjen e Gjykatës Kushtetuese e cila së shpejti pritet të dalë me vendim rreth dekretit të presidentit. Ajo ka thënë se qytetarët...

Kurti thotë se Thaçi duhet të intervistohet nga prokuroria

para 2 dite - KDPolitik

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i këtij shteti, Hashim Thaci, do të duhej të intervistohej nga prokurori i shtetit. Sipas tij, Thaçi do të duhej të intervistohej si...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi i Kushtetueses pa u bërë ende publik?

para 3 dite - Medial

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shprehur revoltë ndaj publikimit të skenarit të mundshëm se si do të vendosë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah...

Në anën e Thaçit janë shtattë gjyqtarë të Kushtetutes

para 2 dite - Albinfo

Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë Lëvizja Vetëvendosje,...

AAK: Votat për Qeverinë Hoti të sigurta, LVV po bën presion ndaj Gjykatës Kushtetuese

para 2 dite - Ekonomia Online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e bindur se tashmë janë siguruar votat e mjaftueshme për Qeverinë Hoti, dhe se formimi i Qeverisë së re do të ndodhë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

AAK: Qeveria Hoti i ka votat e sigurta, VV po bën presion ndaj Gjykatës Kushtetuese

para 2 dite - Bota Press

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e bindur se tashmë janë siguruar votat e mjaftueshme për Qeverinë Hoti, dhe se formimi i Qeverisë së re do të ndodhë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Haxhiu sulmon Gjykatën pas lajmit të pakonfirmuar se kanë vendosur pro dekretit të Presidentit

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 11:28 Sot gjatë ditës në media është raportuar për vendimin që pritet të marrë Kushtetuesja, e që sipas disa raportimeve do të jetë në favor të presidentit të vendit. Për...

Vazhdojnë paralajmërimet për Gjykatën Kushtetuese nga zyrtarët e Vetëvendosjes

para 2 dite - Fakti Ditor

Shefi i stafit të Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, Blerim Sallahu ka deklaruar se LVV’ja nga Gjykata Kushtetuese ka kërkuar vetëm që të vlerësojë kushtetutshmërinë e dekretit të presidentit për...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi i Kushtetueses pa u bërë ende publik?

para 3 dite - Ina

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shprehur revoltë ndaj publikimit të skenarit të mundshëm se si do të vendosë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah...

Kosova në pritje të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Tetova Sot

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

Kurti: Do ta respektojmë vendimin e Kushtetueses

para 2 dite - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot para medieve për vendimin e mundshëm të Kushtetueses lidhur me dekretin e presidentit Thaçi. Kurti, ndryshe nga herët tjera, ka thënë se do të...

Dekreti i Thaçit, Haxhiu: Si ka mundësi të dihet vendimi ende pa u publikuar nga Kushtetuesja

para 3 dite - Koha Jone

Gjykata Kushtetuese duket se e ka marrë vendimin për dekretin e Presidentit Thaçi. Një fakt i tillë është paralajmëruar nga Ministrja në detyrë e Drejtësisë dhe anëtarja e Kryesisë së VV, Albulena Haxhiu....

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi i Kushtetueses pa u bërë ende publik?

para 3 dite - Klan Kosova

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shprehur revoltë ndaj publikimit të skenarit të mundshëm se si do të vendosë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah...

para 3 dite - Ora news

Gjykata Kushtetuese duket se e ka marrë vendimin për dekretin e Presidentit Thaçi. Një fakt i tillë është paralajmëruar nga Ministrja në detyrë e Drejtësisë dhe anëtarja e Kryesisë së VV, Albulena Haxhiu....

​Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të këtij të fundit se ka informacione se kërcënimin...

Reagon Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi pa u bërë publik nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - OraInfo

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se qytetarët kanë të drejtë të zemërohen rreth asaj që po ndodh me dekretin e presidentit Hashim Thaçi, përfshirë këtu edhe Gjykatën Kushtetuese....

Kurti: Thaçi duhet të intervistohet nga prokuroria lidhur me kërcënimet ndaj meje

para 2 dite - Illyria

Prishtinë, 22 maj 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i këtij shteti, Hashim Thaci, do të duhej të intervistohej nga prokurori i shtetit. Sipas tij, Thaçi do të...

Haxhiu, e indinjuar me shkrimet në medie rreth vendimit të Kushtetueses për mandatarin

para 3 dite - Zeri

Ministrja në detyrë e Drejtësisë në Kosovë, Albulena Haxhiu, ka kritikuar mediat për informacionet që po i lejojnë të qarkullojnë rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese, i cili ende nuk është marrë, përcjell...

Zyrtarët e VV’së vazhdojnë ta paralajmërojnë Gjykatën Kushtetuese

para 2 dite - Ekonomia Online

Shefi i stafit të Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, Blerim Sallahu ka deklaruar se LVV’ja nga Gjykata Kushtetuese ka kërkuar vetëm që të vlerësojë kushtetutshmërinë e dekretit të presidentit për...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi pa u bërë publik nga Kushtetuesja

para 3 dite - RTK

Ministrja e Drejtësisë, njëherësh anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka lënë të kuptohet se Gjykata Kushtetuese tahsmë ka marrë vendim për dekretin e Presidentit Thaçi. Përmes...

Raportimet për vendimin pro Thaçit, Haxhiu ngutet ta quaj jo të pavarur Kushtetuesen

para 3 dite - Lajmi.net

Haxhiu sot ka postuar në Facebook një shkrim ku thotë se publikimi i aktgjykimit në media, ende pa u bërë publik zyrtarisht, tregon se Gjykata nuk është e pavarur, shkruan lajmi.net. Madje, ministrja e...

Raportimet jo-zyrtare për vendimin pro Thaçit, Haxhiu ngutet ta quaj jo të pavarur Kushtetuesen

para 3 dite - Lajmi.net

Haxhiu sot ka postuar në Facebook një shkrim ku thotë se publikimi i aktgjykimit në media, ende pa u bërë publik zyrtarisht, tregon se Gjykata nuk është e pavarur, shkruan lajmi.net. Madje, ministrja e...

Haxhiu e shqetësuar për rrjedhjen e qëndrimeve të Kushtetueses pa u marrë vendimi

para 3 dite - Kallxo

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka shprehur shqetësimin se si orientimet e para të vendimit të Gjykatës Kushtetuese po qarkullojnë. “Qytetarët kanë plotësisht të drejtë që të zemërohen. Në njërën...

Haxhiu sulmon Kushtetuesen pas lajmit të pakonfirmuar se kanë vendosur pro dekretit të Thaçit

para 3 dite - Sinjali

Sot gjatë ditës në media është raportuar për vendimin që pritet të marrë Gjykata Kushtetuese, e që sipas disa raportimeve do të jetë në favor të presidentit Hashim Thaçi. Lidhur me këtë ka reaguar Ministrja...

Albulena Haxhiu reagon ashpër: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi i GJK-se a mos po bëhet për interesa të Thaçit?

para 3 dite - GazetaBlic

Ministria në Detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar në lidhje me informacionet që po qarkullojnë në media sa i përket vendimit përfundimtar të Gjykatës Kushtetuese. Haxhiu thotë se si ka mundësi...

Albulena Haxhiu ndërhynë në punën e Gjykatës Kushtetuese, i tregon se si të veprojë

para 3 dite - Indeks online

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka supozuar një vendim të mundshëm të Gjykatës Kushtetuese. Ajo ka thënë ngritur dilemën se si ka mundësi që të dihet aktgjykimi e mënyra e votimit nga Gjykata,...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi pa u bërë publik nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Koha.net

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se qytetarët kanë të drejtë të zemërohen rreth asaj që po ndodh me dekretin e presidentit Hashim Thaçi, përfshirë këtu edhe Gjykatën Kushtetuese....

Kurti kërkon që Prokuroria ta intervistojë Thaçin

para 2 dite - Periskopi

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që të intervistojë presidentin Hashim Thaçi si dëshmitar. Kurti ka folur të premten në lidhje me kërcënimin që iu bë përmes Facebookut...

Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 2 dite - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të Thaçit se ka informacione se kërcënimin e...

Presidentit i kërkohet dorëheqja nëse Gjykata ia rrëzon dekretin

para 3 dite - Ekonomia Online

Gjykata Kushtetuese pritet që më së largu deri më 29 maj të interpretojë ligjshmërinë e nominimit të Avdullah Hotit si mandatar për kryeministër nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ani pse nuk dihet...

Kurti: Thaçi të intervistohet nëse ka informacion se LV-ja e sajoi kërcënimin

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka vizituar të premten burgun e Dubravës, me ç’rast ka bërë homazhe tek pllaka përkujtimore për martirët e vrarë para 21 vitesh. Pas homazheve, Kurti ka komentuar edhe...

Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të këtij të fundit se ka informacione se kërcënimin...

7 Vota “pro” Thaçit, Kushtetuesja i hap rrugën Abdulla Hotit për kryeministër?!

para 3 dite - Zhurnal

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata...

Kushtetuesja demanton raportimet për vendimin pro Thaçit: Janë lajme të pasakta, gjykata ende nuk ka vendosur

para 3 dite - Periskopi

Në media u raportua sot se Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim për dekretin e Thaçit. Sipas të njëjtave raportime, vendimi shkon në favor të presidentit Thaçi, dhe i hap rrugë krijimit të qeverisë...

Kushtetuesja demanton raportimet për vendimin pro Thaçit: Janë lajme të pasakta dhe nuk qëndrojnë

para 3 dite - Fakti Ditor

Në media u raportua sot se Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim për dekretin e Thaçit. Sipas të njëjtave raportime, vendimi shkon në favor të presidentit Thaçi, dhe i hap rrugë krijimit të qeverisë...

Kushtetuesja për dekretin e Thaçit: Ende nuk ka ndonjë vendim

para 3 dite - Kallxo

Gjykata Kushtetuese ende nuk ka marr ndonjë vendim lidhur me dekretin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah Hotin e LDK-së për kryeministër, vendim i cili është pezulluar nga Kushtetuesja...

Kurti kërkon të intervistohet Hashim Thaçi

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka vizituar sot burgun e Dubravës, më ç’rast ka bërë homazhe tek pllaka përkujtimore për martirët e vrarë. Me këtë rast ai i ka komentuar edhe deklaratat e Presidentit...

​Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 3 dite - Gazeta e re

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të këtij të fundit se ka informacione se kërcënimin...

Kurti: Prokuroria e Shtetit të intervistojë si dëshmitar presidentin Thaçi

para 3 dite - KosovaPress

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të këtij të fundit se ka informacione se kërcënimin...

Kurti përgjigjet shkurt: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Zyrtare

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

Kurti nga Dubrava kërkon hetimin dhe gjykimin e krimeve të luftës

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka vizituar burgun e Dubravës në përvjetorin e masakrës në këtë burg dhe ka bërë homazhe te pllaka përkujtimore, raporton Ekonomia Online. Kurti nga këtu ka kërkuar...

Kurti: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

Hashim Thaçi i ngopur me pushtet: Mezi pres të largohem nga politika

para 3 dite - NOA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se do të largohet nga skena politike në vend. Në një intervistë në ‘Rubikon’, z. Thaçi tha se ka pasur pushtet në 20 vitet e fundit dhe se po e pret...

Kurti: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

Kurti: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses, gjykata të punojë e pavarur

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e presidentit Hashim Thaçi, raporton Ekonomia Online. Kurti gjatë vizitës në burgun...

7 Vota “pro” Thaçit, Kushtetuesja i hap rrugën Abdulla Hotit për kryeministër?!

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 8:23 Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për...

Kurti tregon a do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

Kurti përgjigjet shkurt: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do ta respektojmë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, përderisa...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi i Kushtetueses pa u bërë ende publik?

para 3 dite - Shenja

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shprehur revoltë ndaj publikimit të skenarit të mundshëm se si do të vendosë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah...

Kurti: Do ta respektojë vendimin e Kushtetueses

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi, raporton Ekonomia Online. “Do ta respektojmë aktgjykimin e...

Deklarata e papritur, presidenti paralajmëron largimin nga politika: Kam pasur pushtet për 20 vjet

para 3 dite - Shekulli

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se do të largohet nga skena politike në vend. Në një intervistë në Rubikon, Thaçi tha se ka pasur pushtet në 20 vitet e fundit dhe se po e pret me padurim...

​Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi, pa u bërë publik ende nga Kushtetuesja

para 3 dite - Infokusi

Ministrja e Drejtësisë, njëherësh anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka lënë të kuptohet se Gjykata Kushtetuese tahsmë ka marrë vendim për dekretin e Presidentit Thaçi. Përmes...

Si përplasën mbrëmë deputetja e VV-së me deputetin e AAK-së

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 7:21 Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit...

Me 7 Vota “pro” Thaçit, Kushtetuesja i hap rrugën Abdulla Hotit për kryeministër?!

para 3 dite - Gazeta Tema

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata...

Gjykata Kushtetuese vendos në favor të Thaçit, vjen reagimi i ashpër nga Lëvizja Vetëvendosje, kanë një paralajmërim

para 3 dite - Gazeta e re

Pas lajmit të publikuar në media se shtatë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese janë pro që të vendosin në favor të presidentit Hashim Thaçi, ka pas reagime të ashpra nga Lëvizja Vetëvendosje. Edhe zyrtari...

7 Vota “pro” Thaçit, Kushtetuesja i hap rrugën Abdulla Hotit për kryeministër?!

para 3 dite - Tetova1

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata...

Kush janë kërcënuesit e gjykatësve të Kushtetuese?

para 3 dite - Infokusi

Gjykata Kushtetuese e ka dënuar diskursin publik të krerëve të shtetit, ku në një reagim për media, Kushtetuesja ka përmendur presidentin dhe kryeministrin në detyrë për paragjykim në vendimmarrjen e saj...

Shtatë gjyqtarë të Kushtetueses në anën e Thaçit

para 3 dite - GazetaBlic

Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë Lëvizja Vetëvendosje,...

​Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi, pa u bërë publik ende nga Kushtetuesja

para 3 dite - Gazeta e re

Ministrja e Drejtësisë, njëherësh anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka lënë të kuptohet se Gjykata Kushtetuese tahsmë ka marrë vendim për dekretin e Presidentit Thaçi. Përmes...

Në anën e Thaçit, shtatë gjyqtarë të Kushtetuetes

para 3 dite - OraInfo

Shtatë gjyqtarë të Kushtetueses në anën e Thaçit. . Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re,...

7 Vota “pro” Thaçit, Kushtetuesja i hap rrugën Abdulla Hotit për kryeministër?!

para 3 dite - InfoShqip

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata...

Si u përplasën mbrëmë deputetja e VV-së me deputetin e AAK-së

para 3 dite - News33

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni, është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së, Shkumbin Demaliaj, për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e...

Shtatë gjyqtarë të Kushtetueses në anën e Thaçit

para 3 dite - Koha.net

Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë Lëvizja Vetëvendosje,...

Reagon Albulena Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi e mënyra e votimit, pa u bërë publik ende nga Gjykata?!

para 3 dite - Zyrtare

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, derisa thotë se ai është publikuar në media pa u bërë i ditur nga Gjykata dhe se është arnim i aktgjykimit...

Haxhiu sulmon Gjykatën pas lajmit të pakonfirmuar se kanë vendosur pro dekretit të Presidentit

para 3 dite - Arbresh

Sot gjatë ditës në media është raportuar për vendimin që pritet të marrë Kushtetuesja, e që sipas disa raportimeve do të jetë në favor të presidentit të vendit. Për këtë çështje ka reaguar Ministrja në...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi i Kushtetueses pa u bërë ende publik?

para 3 dite - Arbresh

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shprehur revoltë ndaj publikimit të skenarit të mundshëm se si do të vendosë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah...

Ende pa u zyrtarizuar vendimi, Albulena Haxhiu sulmon Gjykatën Kushtetuese

para 3 dite - Periskopi

Ministrja në detyrë e Drejtësisë Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit të publikuar në disa media s të cilat duke u thirrur në burime kanë shkruar se Gjykata Kushtetuese ka vendosur në favor të dekretit...

Raportimet për vendimin pro Thaçit, Haxhiu e quan jo të pavarur Kushtetuesen

para 3 dite - Fakti Ditor

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas raportimeve në media se Kushtetuesja tashmë ka marrë vendim që ta rrëzojë dekretin e presidentit Thaçi, mirëpo që këtij të fundit do t’i...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi, pa u bërë publik ende nga Kushtetuesja

para 3 dite - KosovaPress

Ministrja e Drejtësisë, njëherësh anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka lënë të kuptohet se Gjykata Kushtetuese tahsmë ka marrë vendim për dekretin e Presidentit Thaçi. Përmes...

Haxhiu godet Gjykatën pas lajmit të pakonfirmuar se kanë vendosur pro dekretit të Presidentit

para 3 dite - Bota Press

Sot gjatë ditës në media është raportuar për vendimin që pritet të marrë Kushtetuesja, e që sipas disa raportimeve do të jetë në favor të presidentit të vendit. Për këtë çështje ka reaguar Ministrja në...

Pasi mori vesh për “vendimin” e Kushtetueses, Haxhiu: Gjykata nuk mund të caktojë afat

para 3 dite - Epoka e Re

Sot në mëngjes mediat kanë raportuar për vendimin që pritet ta marrë Kushtetuesja e që, sipas raportimeve, do të jetë në favor të presidentit të vendit. Për këtë çështje ka reaguar ministrja në Detyrë...

Haxhiu sulmon Gjykatën pas lajmit të pakonfirmuar se kanë vendosur pro dekretit të Presidentit

para 3 dite - News33

Sot gjatë ditës në media është raportuar për vendimin që pritet të marrë Kushtetuesja, e që sipas disa raportimeve do të jetë në favor të presidentit të vendit. Për këtë çështje ka reaguar Ministrja në...

Haxhiu sulmon Gjykatën pas lajmit të pakonfirmuar se kanë vendosur pro dekretit të Presidentit

para 3 dite - Ekonomia Online

Sot gjatë ditës në media është raportuar për vendimin që pritet të marrë Kushtetuesja, e që sipas disa raportimeve do të jetë në favor të presidentit të vendit. Për këtë çështje ka reaguar Ministrja në...

Avdyli: Rendi u kanë që LDK ta kandidonte Vjosa Osmanin për kryeministre në vend të Avdullah Hotit

para 3 dite - Shprehja

loading... Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli thotë se Vjosa Osmani po anashkalohet totalisht nga LDK-ja. “Vjosa Osmani ka mundur ta marrë mandatohet për kryeministre dhe t’i bëj 61 vota. Rregull ka qenë...

Shtatë gjyqtarë të Kushtetueses në anën e Thaçit

para 3 dite - Infokusi

Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë Lëvizja Vetëvendosje,...

Selmanaj: Qeveria e re i ka 64 vota, projekti i Autostradës së Dukagjinit do të realizohet

para 3 dite - Arbresh

Koalicioni LDK- AAK-Nisma e Lista Serbe i kanë 64 votat pro në Kuvend për të votuar Qeverinë e re në krye më Avdullah Hotin. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për arbresh.info, deputeti i AAK-së,...

Shtatë gjyqtarë të Kushtetueses në anën e Thaçit

para 3 dite - Bota Press

Botapress 22 Maj – Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë...

Kushtetuesja mbështet formimin e qeverisë së re, por i jep edhe 15 ditë kohë Kurtit

para 3 dite - Epoka e Re

Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë Lëvizja Vetëvendosje,...

Kushtetuesja mbështet formimin e qeverisë së re pa partinë fituese, por i jep edhe 15 ditë

para 3 dite - Ekonomia Online

Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë Lëvizja Vetëvendosje,...

Shtatë gjyqtarë të Kushtetueses në anën e Thaçit

para 3 dite - Epoka e Re

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet ta shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata...

KOHA: Shtatë gjyqtarë të Kushtetueses në anën e Thaçit

para 3 dite - Periskopi

Gjykata Kushtetuese do t’ia rrëzojë dekretin për mandatarin presidentit Hashim Thaçi, por do t’i hapë rrugë planit të tij për ta bërë një qeveri të re, pjesë e së cilës nuk do të jetë Lëvizja Vetëvendosje,...

7 Vota “pro” Thaçit, Kushtetuesja i hap rrugën Abdulla Hotit për kryeministër?!

para 3 dite - Ina

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata...

Pas reagimeve ndërmjet kryetarëve të partive, nisin edhe ato të deputetëve

para 3 dite - Epoka e Re

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga partia Lëvizja Vetëvendosje (LV-ja), Arbreshë Kryeziu-Hyseni, është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK-së), Shkumbin Demaliaj,...

Përplasja në mes deputetëve, Kryeziu, Demlalijat: Reciton poezi të klasës së parë

para 3 dite - Periskopi

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e zgjedhin...

Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Ina

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nga posti i presidentit, nëse ndodhë ky veprim!

para 3 dite - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk e ka përjashtuar dorëheqjen në rast se Gjykata Kushtetuese e shpall antikushtetues vendimin e tij për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri të vendit....

Abazi: Prokurori i Shtetit do të duhej ta intervistonte Thaçin për deklaratat e tij

para 3 dite - Telegrafi

‘Presidenti Hashim Thaçi do të duhej të intervistohet për deklaratat që po bën rreth kërcënimit të bërë ndaj Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti’. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri Haki Abazi,...

Abazi: Prokurori i Shtetit do të duhej ta intervistonte Thaçin për deklaratat e tij

para 3 dite - Medial

Presidenti Hashim Thaçi do të duhej të intervistohet për deklaratat që po bën rreth kërcënimit të bërë ndaj Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri Haki Abazi,...

Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 23:29 Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është...

Hoti: Po shpërndahen para në formë jo ligjore

para 3 dite - RTV 21

Kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti, në emisionin ‘’Click’’ tha se masat e Pakos Emergjente të qeverisë në detyrë që ka filluar t’i zbatojë nuk kanë asnjë bazë ligjore. ‘’Mjetet që po shpërndahen...

Hoti: Ende nuk i kemi emrat e ministrave

para 3 dite - RTV 21

Kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti, i ftuar sonte në emsion ‘’Click’’ tha se ende nuk është finalizuar  çështja për emrat e ministrave të Qeverisë Hoti. Hoti deklaroi se ndërkohë do të bëhet...

Abazi: Prokurori i Shtetit do të duhej ta intervistonte Thaçin për deklaratat e tij

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi do të duhej të intervistohet  për deklaratat që po bën rreth kërcënimit të bërë ndaj Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri Haki Abazi,...

Deputetja e LVV-së përplaset me deputetin e AAK-së për Isa Mustafën

para 3 dite - Telegrafi

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e zgjedhin...

Abazi i bën thirrje Prokurorisë ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - OraInfo

Haki Abazi thotë se Prokuroria duhet urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin. Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin...

Abazi del me një këkesë urgjente lidhur me Thaçin

para 3 dite - Sinjali

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme të Thaçit...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Portalb

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha për Rubikon se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë...

Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Indeks online

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Lajmi.net

Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme të Thaçit rreth letrës kërcënuese për kryeministrin në detyrë të vendit, Albin Kurti, i cili, sipas presidentit, vetë e ka shkruar atë. “Një njeri që...

Hoti: Ende nuk i kemi emrat e ministrave

para 3 dite - Kallxo

Kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti, i ftuar sonte në emisionin ‘’Click’’ tha se ende nuk është finalizuar çështja për emrat e ministrave të Qeverisë Hoti. Hoti deklaroi se ndërkohë do të...

Deputeti i LDK-së: Vetëvendosje po tenton të bëjë koalicion me PDK-në

para 3 dite - RTK

Deputeti i LDK-së, Shkëmb Manaj thotë se LDK nuk ka ndonjë koordinim me Presidentin për formimin e qeverisë së re. Manaj thotë se LDK pret që pretendimet e saja të bërë me shkrim të merren parasysh nga...

Thaçi pranon debat me Kurtin, por ka një kusht

para 3 dite - in7

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është përgjigjur ftesës së Albin Kurtit për realizimin e një ballafaqimi në debat televiziv. Thaçi ka thënë se do të dilte në debat me Kurtin vetëm në nivel presidentësh,...

Deputetja e LVV-së përplaset ashpër me deputetin e AAK-së

para 3 dite - GazetaBlic

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e zgjedhin...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetues

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha për Rubikon se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. “Unë...

Deputeti i LDK-së thotë se Vetëvendosje edhe sot po tenton të bëjë koalicion me PDK-në

para 3 dite - Telegrafi

Deputeti i LDK-së, Shkëmb Manaj thotë se LDK nuk ka ndonjë koordinim me Presidentin për formimin e qeverisë së re. Manaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin” në RTV Dukagjini thotë se LDK pret që pretendimet...

Thaçi premton dorëheqje nëse do t’i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 21:29 Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për...

Thaçi: Nuk i kam bërë presion kushtetueses, kjo gjykatë reagoi pas deklaratave të Kurtit

para 3 dite - Medial

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tha se në asnjë deklaratë të tij nuk ka bërë presion ndaj Gjykatës Kushtetuese, ashtu siç ishte deklaruar nga vetë gjykata. “Unë me asnjë veprim apo deklaratë timen si...

Deputetja e LVV-së përplaset ashpër me deputetin e AAK-së

para 3 dite - Indeks online

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e zgjedhin...

Presidenti Thaçi premton dorëheqje nëse do t’i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 21:29 Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për...

Demaliaj: Kushtetuesja të vendos për të mbyllur debatin

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 21:26 Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj pret vendim të shpejt nga Gjykata Kushtetuese për të mbyllur debatet në Kosovë. Demaliaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin” në...

Presidenti Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Medial

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha për Rubikon se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë...

Thaçi thotë se nuk ka bërë asnjë presion mbi Kushtetuesen

para 3 dite - RTV 21

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratën e Gjykatës Kushtetuese e cila pretendoi se po i bëhet presion nga caqe të ndryshme përkitazi me dekretin për mandatarin për formimin e Qeverisë...

para 3 dite - Ora news

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. Hashim Thaçi: ”Unë...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Kushtetueses

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. “Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Demaliaj: Kushtetuesja të vendos për të mbyllur debatin, ka pasur mjaft kohë në dispozicion

para 3 dite - Telegrafi

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj pret vendim të shpejt nga Gjykata Kushtetuese për të mbyllur debatet në Kosovë. Demaliaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin” në RTV Dukagjini thotë se dihet tashmë se...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Medial

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Befason Thaçi/ “Nëse Kushtetuesja vendos pro Vetëvendosjes, i gatshëm të jap dorëheqje”

para 3 dite - Gazeta Shqip

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha për Rubikon se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. “Unë...

Thaçi: Është e pavërtetë që kam ndikim te gjyqtarët e Kushtetueses, vendimi i tyre s’më ka pëlqyer

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 21:04 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë akuzat nga Gjykata Kushtetuese e vendit për presion ndaj saj nga ana e tij. Thaçi ka thënë se nuk i ka bërë presion...

“Vetëvendosje po tenton të bëjë koalicion me PDK-në”

para 3 dite - Lajmi.net

Manaj thotë se LDK pret që pretendimet e saja të bërë me shkrim të merren parasysh nga Gjykata Kushtetuese dhe të vendos në favor të krijimit të një shumice parlamentare. Ai thotë se LDK koalicionin me...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Albeu

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha për Rubikon se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë...

Thaçi thotë se nuk ka bërë asnjë presion mbi Kushtetuesen

para 3 dite - Top Channel

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratën e Gjykatës Kushtetuese e cila pretendoi se po i bëhet presion nga caqe të ndryshme përkitazi me dekretin për mandatarin për formimin për Qeverinë...

Deputetja e LVV-së: Presidenti dhe LDK po bëjnë presion të hapur mbi Gjykatën Kushtetuese

para 3 dite - Telegrafi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Arbëreshë Kryeziu – Hyseni ka thënë se kryeministri Kurti asnjëherë nuk ka bërë presion ndaj Gjykatës Kushtetuese dhe është në pritje të vendimit të saj. Kryeziu – Hyseni...

Skenarët e mundshëm të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 21:00 Gjykata Kushtetuese mund të caktoj afat 15 ditor për paraqitjen e emrit të mandatarit tek Presidenti. Gjykata Kushtetuese është shndërruar në institucionin më të përfolur...

Thaçi pranon të përballet me Kurtin në një debat teliviziv, por me një kusht

para 3 dite - Sinjali

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se do të përballej në një debat televiziv me kryesiministrin në detyrë, Albin Kurtin. Megjithatë, për një përballje të tillë, ai ka edhe një kusht. U shpreh i gatshëm të...

Thaçi: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese s’më ka pëlqyer

para 3 dite - TelegrafiMk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë akuzat nga Gjykata Kushtetuese e vendit për presion ndaj saj nga ana e tij. Thaçi ka thënë se nuk i ka bërë presion Kushtetueses, duke vlerësuar se...

Thaçi: Nuk i kam bërë presion kushtetueses, kjo gjykatë reagoi pas deklaratave të Kurtit

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tha se në asnjë deklaratë të tij nuk ka bërë presion ndaj Gjykatës Kushtetuese, ashtu siç ishte deklaruar nga vetë gjykata. “Unë me asnjë veprim apo deklaratë timen si...

Thaçi pranon të përballet me Kurtin në një debat teliviziv, por me një kusht

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se do të përballej në një debat televiziv me kryesiministrin në detyrë, Albin Kurtin. Megjithatë, për një përballje të tillë, ai ka edhe një kusht. Do të dalë përball Kurtit...

Hashim Thaçi premton dorëheqjen nëse i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - ABC News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendos në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ” Unë do ta respektoj...

Hashim Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Kushtetueses

para 3 dite - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. Hashim Thaçi: “ Unë nuk jam në garë si president me...

“Vetëvendosje po tenton të bëjë koalicion me PDK-në”

para 3 dite - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Shkëmb Manaj thotë se LDK nuk ka ndonjë koordinim me Presidentin për formimin e qeverisë së re. Manaj thotë se LDK pret që pretendimet e saja të bërë me shkrim të merren parasysh nga...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Kushtetueses

para 3 dite - Koha Jone

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. Hashim Thaçi: “ Unë nuk jam në garë si president me...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese, është një çmim që më duhet ta paguaj

para 3 dite - Zeri

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë do ta respektoj...

Presidenti Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha për Rubikon se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë...

Skenarët e mundshëm të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Zeri

Gjykata Kushtetuese mund të caktojë afat 15 ditor për paraqitjen e emrit të mandatarit tek Presidenti. Gjykata Kushtetuese është shndërruar në institucionin më të përfolur këto ditë. Krejt kjo, pasi që...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

para 3 dite - Ora news

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. “ Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider...

Thaçi thotë se do të jepte dorëheqje nëse do t’i kërkohej nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - OraInfo

Thaçi premton dorëheqje nëse do t’i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese. Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi...

Thaçi premton se do të japë doreheqje nëse…

para 3 dite - Presheva Jone

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë do ta respektoj...

Deputeti i AAK’së: Kushtetuesja të vendos për të mbyllur debatin, ka pasur mjaft kohë në dispozicion

para 3 dite - Shprehja

loading... Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj pret vendim të shpejt nga Gjykata Kushtetuese për të mbyllur debatet në Kosovë. Demaliaj thotë se dihet tashmë se presionin mbi Gjykatën Kushtetuese po e...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Aktuale

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Deputeti i AAK-së “paralajmëron” këtë vendim nga Gjykata Kushtetuese!

para 3 dite - GazetaBlic

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj pret vendim të shpejt nga Gjykata Kushtetuese për të mbyllur debatet në Kosovë. Demaliaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin” në RTV Dukagjini thotë se dihet tashmë se...

Thaçi thotë se ‘Garda Vullnetare Shqiptare’ nuk ekziston, sipas tij e shpiku Kurti për t’i bërë presion Kushtetueses

para 3 dite - OraInfo

Presidenti, Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ të cilën ai e quan fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik, e as me kryeministrin, është...

Hashim Thaçi nuk e përjashton dorëheqjen në rast se ka shkelur Kushtetutën

para 3 dite - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi nuk e ka përjashtuar mundësinë e dhënies së dorëheqjes në rast se Gjykata Kushtetuese vlerëson se është shkelur Kushtetuta nga ana e tij kur ka vendosur ta dekretojë Avdullah Hotin...

Thaçi: Albin Kurti e ka sajuar vetë kërcënimin, një organizatë e tillë nuk ekziston

para 3 dite - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi ka akuzuar kryeministrin në detyrë, Albin Kurti se e ka sajuar kërcënimin ndaj tij, nga një organizatë që veten e quan “Garda Vullnetare Shqiptare”. “Kur një çështje ngritet në...

Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Infokusi

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

Thaçi: Nuk është e vërtetë që kam ndikim te gjyqtarët e Kushtetueses

para 3 dite - Zeri

Thaçi: Është e pavërtetë që kam ndikim te gjyqtarët e Kushtetueses, vendimi i tyre s’më ka pëlqyer Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë akuzat nga Gjykata Kushtetuese e vendit për presion...

Thaçi i gatshëm të japë dorëheqje: Veç vendi le të ec përpara

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Repubulikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ai është i gatshëm të paguaj çmimin e dorëheqjes si president nëse është nevoja. “Unë nuk di çfarë vendimi do të marr Gjykata Kushtetuese,...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nga posti i presidentit, nëse ndodhë ky veprim!

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk e ka përjashtuar dorëheqjen në rast se Gjykata Kushtetuese e shpall antikushtetues vendimin e tij për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri të vendit,...

Thaçi thotë se nuk ka bërë asnjë presion mbi Kushtetuesen

para 3 dite - RTK

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratën e Gjykatës Kushtetuese e cila pretendoi se po i bëhet presion nga caqe të ndryshme përkitazi me dekretin për mandatarin për formimin për Qeverinë...

Thaçi: Albin Kurti e sajoi vet kërcënimin, lojë e ultë që buron nga partia e tij!

para 3 dite - Indeks online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur edhe për kërcënimet që janë bërë ndaj kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. “Gjykara Kushtetuese reagoi pas deklaratave të Kurtit për “Garden Shqiptare”. Nuk...

Thaçi thotë se nuk i ka pëlqyer fare pezullimi i dekretit nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka thënë se nuk i ka pëlqyer fare vendimi i Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e dekretit për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër. “Askush të mos mendoj se...

KONSPIRACIONIST E SHANTAZHUES – 100 DITËSHI I HAKI ABAZIT NË QEVERI

para 3 dite - Presheva Jone

Për dallim nga Hashim Thaçi që shpallte fitoren në objekte të menaxhuara nga biznesmenët, Albin Kurti më 6 tetor kishte përzgjedhur sheshin “Skënderbeu”. Ka vlerë shumë të madhe për VV-në ky shesh, i cili...

Mësoni skenarët e mundshëm të Gjykatës Kushtetuese për formimin e qeverisë së re apo shkuarjen në zgjedhje të jashtëzakonshme!

para 3 dite - GazetaBlic

Gjykata Kushtetuese mund të caktoj afat 15 ditor për paraqitjen e emrit të mandatarit tek Presidenti. Gjykata Kushtetuese është shndërruar në institucionin më të përfolur këto ditë. Krejt kjo, pasi që...

Haki Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Zyrtare

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

Presidenti Thaçi akuza të forta ndaj Albin Kurtit: Deklaratën kërcënuese e shkroi vetë

para 3 dite - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur akuza të forta drejt kryeministrit në detyrë Albin Kurti, duke thënë se deklarata e “Gardës Vullnetare Shqiptare” është shkruar nga ai vetë në selinë e Lëvizjes...

Haradinaj: Do të jetë rrezik nëse Gjykata Kushtetuese do ta rrëzojë dekretin e Thaçit

para 3 dite - Sinjali

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se partia e tij do të pranojë çfarëdo vendimi që do të marrë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit të...

Ekskluzive: Gjyakata Kushtetuese vendos në favor të Avdullah Hotit

para 3 dite - Portali Arena

Gjykata Kushtetuese tashmë ka marr opinionin nga Komisioni Venedikut për pyetjet e parashtruara rreth dekretit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.Burime brenda një ambasadendërkombëtare tregojnë...

Thaçi e fton Kurtin të garojë për president

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është përgjigjur ftesës së Kurtit për debat televiziv. Thaçi ka thënë se do të dilte në debat me Kurtin vetëm në nivel presidentësh Ai po ashtu ka thënë se e ka mundur...

“Vetëvendosje po tenton të bëjë koalicion me PDK-në”

para 3 dite - Infokusi

Deputeti i LDK-së, Shkëmb Manaj thotë se LDK nuk ka ndonjë koordinim me Presidentin për formimin e qeverisë së re. Manaj thotë se LDK pret që pretendimet e saja të bërë me shkrim të merren parasysh nga...

Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - News33

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

Thaçi: Është e pavërtetë që kam ndikim te gjyqtarët e Kushtetueses, vendimi i tyre s’më ka pëlqyer

para 3 dite - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë akuzat nga Gjykata Kushtetuese e vendit për presion ndaj saj nga ana e tij. Thaçi ka thënë se nuk i ka bërë presion Kushtetueses, duke vlerësuar se...

Thaçi premton dorëheqje nëse do t’i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Tetova Sot

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë do ta respektoj...

Thaçi premton dorëheqje nëse do t’i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë do ta respektoj...

Hashim Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Kushtetueses

para 3 dite - Lexo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. Hashim Thaçi: “Unë nuk jam në garë si president me...

Avdyli: Rendi u kanë që LDK ta kandidonte Vjosa Osmanin për kryeministre në vend të Avdullah Hotit

para 3 dite - Zyrtare

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli thotë se Vjosa Osmani po anashkalohet totalisht nga LDK-ja. “Vjosa Osmani ka mundur ta marrë mandatohet për kryeministre dhe t’i bëj 61 vota. Rregull ka qenë kjo, u kanë...

Abazi: Prokuroria ta intervistojë Thaçin për deklaratën se Kurti e sajoi kërcënimin

para 3 dite - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, i quajti sonte shantazh ndaj sistemit të drejtësisë deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, se ai e din se letra kërcënuese e të ashtuquajturës “Garda Vullnetare...

Avdyli: Rendi u kanë që LDK ta kandidonte Vjosa Osmanin për kryeministre në vend të Avdullah Hotit

para 3 dite - Periskopi

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli thotë se Vjosa Osmani po anashkalohet totalisht nga LDK-ja. “Vjosa Osmani ka mundur ta marrë mandatohet për kryeministre dhe t’i bëj 61 vota.  Rregull ka qenë kjo, u kanë...

Abazi: Prokuroria e Shtetit urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Arbresh

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

Haki Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

para 3 dite - Periskopi

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme...

(VIDEO) Deputetja e LVV-së përplaset me deputetin e AAK-së për Isa Mustafën

para 3 dite - News33

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e zgjedhin...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Thaçi: Albin Kurti e sajoi vet kërcënimin, lojë e ultë që buron nga partia e tij!

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur edhe për kërcënimet që janë bërë ndaj kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. “Gjykara Kushtetuese reagoi pas deklaratave të Kurtit për “Garden Shqiptare”. Nuk...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Flaka

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Deputetja e LVV-së përplaset ashpër me deputetin e AAK-së

para 3 dite - Zyrtare

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e zgjedhin...

Thaçi: Nuk më ka pëlqyer aspak vendimi i Kushtetueses për pezullimin e dekretimit të Hotit

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për pezullimin e dekretit për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri të Kosovës. Thaçi ka thënë se vendimin i Kushtetueses për pezullimin e dekretit...

Haradinaj: Rrezik nëse dekreti i Thaçit shpallet antikushtetues

para 3 dite - Tetova Sot

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka thënë se partia e tij do të pranojë çfarëdo vendimi që do të marrë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit të...

“Vetëvendosje po tenton të bëjë koalicion me PDK-në”

para 3 dite - Fakti Ditor

Deputeti i LDK-së, Shkëmb Manaj thotë se LDK nuk ka ndonjë koordinim me Presidentin për formimin e qeverisë së re. Manaj thotë se LDK pret që pretendimet e saja të bërë me shkrim të merren parasysh nga...

Thaçi premton dorëheqje nëse do t’i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - News33

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë do ta respektoj...

(VIDEO) Haradinaj: Kurtin e quajta mashtrues shkaku i akuzave të tij rreth rezervës shtetërore

para 3 dite - News33

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së ka sqaruar se përse e ka quajtur mashtrues kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Kjo, si ka thënë kreu i AAK-së në DESKU të KTV-së, ka të bëjë me akuzat që...

Thaçi për përballjen me Kurtin: Do të ishte një debat zbavitës

para 3 dite - Tetova Sot

Disa ditë më parë kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, e kishte ftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, që të ballafaqohen në një debat televiziv. Ndërsa sot, Thaçi tha se debati me të do...

Deputetja e LVV-së përplaset ashpër me deputetin e AAK-së

para 3 dite - Periskopi

Deputetja e LVV-së, Arbreshë Kryeziu-Hyseni është përplasur në “Debat Plus” me deputetin e AAK-së Shkumbin Demaliaj për një deklaratë të Isa Mustafës ku ky i fundit kishte thënë se “qytetarët nuk e zgjedhin...

Presidenti Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Arbresh

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë do ta respektoj...

Thaçi: Kërcënimi i ”Gardës Vullnetare Shqiptare” është sajim i Kurtit

para 3 dite - Illyria

Prishtinë, 21 maj 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar si sajim kërcënimin që iu drejtua para disa ditësh Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Ai e ka akuzuar direkt Kurtin për sajimin...

Manaj i LDK’së: Vetëvendosje edhe sot po tenton të bëjë koalicion me PDK’në

para 3 dite - Periskopi

Deputeti i LDK-së, Shkëmb Manaj thotë se LDK nuk ka ndonjë koordinim me Presidentin për formimin e qeverisë së re. Manaj thotë se LDK pret që pretendimet e saja të bërë me shkrim të merren parasysh nga...

Manaj i LDK’së: Vetëvendosje edhe sot po tenton të bëjë koalicion me PDK’në

para 3 dite - Zyrtare

Deputeti i LDK-së, Shkëmb Manaj thotë se LDK nuk ka ndonjë koordinim me Presidentin për formimin e qeverisë së re. Manaj thotë se LDK pret që pretendimet e saja të bërë me shkrim të merren parasysh nga...

Thaçi: Është e pavërtetë që kam ndikim te gjyqtarët e Kushtetueses, vendimi i tyre s’më ka pëlqyer

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë akuzat nga Gjykata Kushtetuese e vendit për presion ndaj saj nga ana e tij. Thaçi ka thënë se nuk i ka bërë presion Kushtetueses, duke vlerësuar se...

Thaçi premton dorëheqje nëse do t’i kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë do ta respektoj...

E konfirmon Thaçi: Nëse ma kërkon Gjykata Kushtetuese, unë do të jap dorëheqje

para 3 dite - Pa censure

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do ta respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese dhe do të jap dorëheqje nëse i kërkohet. Kështu deklaroi ai në Rubikon ku tha se është i gatshëm t’i marrë...

Demaliaj: Kushtetuesja të vendos për të mbyllur debatin, ka pasur mjaft kohë në dispozicion

para 3 dite - Arbresh

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj pret vendim të shpejt nga Gjykata Kushtetuese për të mbyllur debatet në Kosovë. Demaliaj në RTV Dukagjini thotë se dihet tashmë se presionin mbi Gjykatën Kushtetuese...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka deklaruar se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. “Unë do...

Thaçi: Kërcënimi është sajuar nga vetë Kurti, në prag të vendimit të Kushtetueses për dekretin

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është konsultuar me organet e sigurisë për mbrojtjen e Kosovës rreth pretendimeve të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti se është kërcënuar nga një organizatë...

Deputeti i AAK’së: Kushtetuesja të vendos për të mbyllur debatin, ka pasur mjaft kohë në dispozicion

para 3 dite - Periskopi

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj pret vendim të shpejt nga Gjykata Kushtetuese për të mbyllur debatet në Kosovë. Demaliaj thotë se dihet tashmë se presionin mbi Gjykatën Kushtetuese po e bënë partia...

Thaçi: Është e pavërtetë që kam ndikim te gjyqtarët e Kushtetueses, vendimi i tyre s’më ka pëlqyer

para 3 dite - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë akuzat nga Gjykata Kushtetuese e vendit për presion ndaj saj nga ana e tij. Thaçi ka thënë se nuk i ka bërë presion Kushtetueses, duke vlerësuar se...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse ma kërkon Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se t’i bartë pasojat nëse Kushtetuesja shpall të jashtëligjshëm dekretin e tij për  mandatarin, transmeton Periskopi. ‘’Jap dorëheqje nëse ma kërkon Gjykats...

Presidenti Thaçi: Jap dorëheqje nëse më kërkohet nga Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - Gazeta e re

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, tha për Rubikon se nëse Gjykata Kushtetuese vendosë në favor të Lëvizjes Vetëvendosje, ai do të mbajë përgjegjësi për dorëzimin e dekretit për mandatimin e Hotit. ”Unë...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Gazeta e re

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Arbresh

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nga posti i presidentit, nëse ndodhë ky veprim!

para 3 dite - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk e ka përjashtuar dorëheqjen në rast se Gjykata Kushtetuese e shpall antikushtetues vendimin e tij për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri të vendit....

Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare s’ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. ”Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider politik,...

Thaçi: Albin Kurti e sajoi vet kërcënimin, lojë e ultë që buron nga partia e tij!

para 3 dite - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur edhe për kërcënimet që janë bërë ndaj kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. “Gjykara Kushtetuese reagoi pas deklaratave të Kurtit për “Garden Shqiptare”. Nuk...

(video) Deputetja e LVV-së: Presidenti dhe LDK po bëjnë presion të hapur mbi Gjykatën Kushtetuese

para 3 dite - News33

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Arbëreshë Kryeziu – Hyseni ka thënë se kryeministri Kurti asnjëherë nuk ka bërë presion ndaj Gjykatës Kushtetuese dhe është në pritje të vendimit të saj. Kryeziu – Hyseni...

Presidenti Thaçi: Albin Kurti nuk u kërcënua nga kurrfarë Garde, e shkroi vetë kërcënimin

para 3 dite - PortaliOnline

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka hedhur akuza drejtuar kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit, duke thënë se komunikata e ‘Gardës Vullnetare Shqiptare’ është shkruar nga vetë Kurti në selinë...

Thaçi: Kurtit mund t’i kthehet boomerang deklarata për kërcënim nga organizata fantome

para 3 dite - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se ka marrë kërcënim nga e ashtuquajtura ‘Garda Kombëtare Vullnetare’’, do t’i kthehet boomerang atij, transmeton Periskopi...

Mësoni skenarët e mundshëm të Gjykatës Kushtetuese për formimin e qeverisë së re apo shkuarjen në zgjedhje të jashtëzakonshme!

para 3 dite - Bota Press

Botapress 21 Maj – Gjykata Kushtetuese mund të caktoj afat 15 ditor për paraqitjen e emrit të mandatarit tek Presidenti.Gjykata Kushtetuese është shndërruar në institucionin më të përfolur këto ditë.Krejt...

Thaçi: Nuk ka njeri në botë që mund të gjejë presion apo kërcënim timin ndaj Kushtetueses

para 3 dite - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se në asnjë rast s’ka paraqitur presion apo kërcënim ndaj Gjykatës Kushtetuese, transmeton Periskopi. Thaçi thotë se reagimi i Gjykatës ishte barasvlerësim...

Deputeti i LDK’së: VV më së shumti po i bën presion Gjykatës Kushtetuese

para 3 dite - Periskopi

Deputeti i LDK’së, Shkëmb Manaj ka thënë se Vetëvendosje është duke i bërë më së shumti presion Gjykatës Kushtetuese. Manja ka thënë se në reagimin e Gjykatës Kushtetues nuk përmendet askund emri i LDK’së...

Thaçi thotë se nuk ka bërë asnjë presion mbi Kushtetuesen

para 3 dite - KosovaPress

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratën e Gjykatës Kushtetuese e cila pretendoi se po i bëhet presion nga caqe të ndryshme përkitazi me dekretin për mandatarin për formimin për Qeverinë...

Haradinaj: Rrezik nëse dekreti i Thaçit shpallet antikushtetues

para 3 dite - Epoka e Re

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka thënë se partia e tij do të pranojë çfarëdo vendimi që do të marrë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit të...

Haradinaj: Nëse Gjykata Kushtetuese merr vendim në favor të Kurtit, deputetët mund ta refuzojnë shpërndarjen e Parlamentit

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, është duke folur për situatën aktuale politike në emisionin “Desku” të KTV-së. Ai ka folur për variante të ndryshme të vendimit të mundshëm nga Gjykata Kushtetuese....

Haradinaj: Rrezik nëse dekreti i Thaçit shpallet antikushtetues

para 3 dite - News33

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka thënë se partia e tij do të pranojë çfarëdo vendimi që do të marrë Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK