http://kariera.mk

Bajrami: Aktualisht nuk mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet

para një jave - Telegrafi

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Bajrami, përmes...

Bajrami: Në fund të muajit do vlerësohet rreth relaksimit të masave në arsim

para një jave - Medial

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Ajo ka njoftuar...

Tash për tash s’mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet, njofton Ministrja e Arsimit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 14:45 Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë...

Lufta ndaj COVID-19/ Kosova nuk hap çerdhet, shkollat e universitetet

para një jave - BalkanWeb

Teksa masat ndaj COVID-19 po lehtësohen, Kosova nuk ka menduar kështu edhe për arsimin. Ministrja e Arsimit në Kosovë, Hykmete Bajrami ka konfirmuar se erdhet, shkollat e universitetet nuk mund të hapen...

Bajrami: Në këtë kohë nuk do të ketë hapje të institucioneve arsimore

para një jave - Zeri

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës, pasi që Instituti...

Ky është kushti për nxënësit kosovarë, që të kthehen në shkollë

para një jave - Indeks online

Tash për tash nuk do të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Ndërsa për kthimin në shkollë të maturantëve, semi-maturantëve, organizimit të afatit...

Bajrami: S’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës në këtë kohë

para një jave - Kallxo

Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami, përmes një publikimi në Facebook ka thënë se nuk mund të ketë organizime të mbrëmjes së maturës derisa Kosova gjendet me pandemi. Por, sipas Barjamit këto mbrëmje...

Nuk hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe s’ka mbrëmje të maturës

para një jave - Indeks online

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami përmes një njoftimi ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime...

Shkollat, çerdhet dhe universitetet nuk mund të hapen së paku deri në fund të majit

para një jave - Lajmi.net

Në një postim në Facebook ka thënë se gjithçka rreth hapjes së çerdheve, shkollave dhe universiteteve do të vendoset në fund të muajit kur dalin rekomandimet e profesionistëve shëndetësorë. “Ministria...

Ministrja e Arsimit: Javën tjetër dalin datat e testit të maturës dhe arritshmërisë

para një jave - Kallxo

Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami përmes një publikimi në Facebook ka thënë se javën tjetër do të dalin datat e mbajtjes së testimit të arritshmërisë dhe atij të maturës shtetërore. Sipas Bajramit,...

Njofton Ministrja e Arsimit: Shkollat, çerdhet dhe universitetet nuk mund të hapen tani!

para një jave - GazetaBlic

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Në një postim në Facebook...

Bajrami: Tash për tash s’mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet

para një jave - RTK

Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës....

Ministrja Bajrami: Deri në fund të muajit do vlerësohet rreth relaksimit të masave në arsim

para një jave - OraInfo

Bajrami: Në fund të muajit do vlerësohet rreth relaksimit të masave në arsim. Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket...

Në fund të muajit vendoset se kur do të hapen çerdhet, shkollat e universitetet

para një jave - Kallxo

Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami përmes një publikimi në Facebook ka thënë se në fund të muajit vendoset se kur do të hapen çerdhet, shkollat e universitetet. Sipas Bajramit deri më sot, MAShT nuk...

Ministrja Bajrami tregon se a do të hapen çerdhet dhe a do të organizohen mbrëmjet e maturës

para një jave - Sinjali

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike nuk kanë dhënë përgjigje pozitive, pra, tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime...

Tash për tash s’mund të ‘hapen çerdhet, shkollat, universitetet, njofton Ministrja e Arsimit

para një jave - Infokusi

Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës....

Në fund të këtij muaji dalin rekomandimet për hapjen ose jo të çerdheve, shkollave dhe universiteteve

para një jave - Epoka e Re

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Hykmete Bajrami, ka bërë me dije se tash për tash nuk mund të flitet për hapjen e çerdheve, shkollave dhe universiteteve, për shkak...

Bajrami: Tash për tash s’mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet

para një jave - Zyrtare

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Në një postim në Facebook...

Bajrami: Tash për tash s’mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet

para një jave - Periskopi

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Në një postim në Facebook...

Ministrja e Arsimit thotë se në fund të muajit vendoset nëse do hapen çerdhet e shkollat

para një jave - Arbresh

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Bajrami, përmes...

Nuk hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe s’ka mbrëmje të maturës

para një jave - Fakti Ditor

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami përmes një njoftimi ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime...

Ministrja e Arsimit tregon se kur mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet

para një jave - Bota Press

Botapress 23 Maj – Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës....

Ministrja Bajrami: Tash për tash s’mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet

para një jave - Ekonomia Online

Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës....

Ministrja Bajrami tregon si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 22:50 Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami ka folur rreth notimit të nxënësve të cilët po ndjekin mësimet nga shtëpia. Bajrami deklaroi se nota e periudhës së...

Si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve, tregon ministrja Bajrami

para një jave - RTV 21

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami në emisoinn Argument Plus ndër të tjera foli edhe mënyrën e notimit të nxënëseve. Bajrami deklaroi se nota e periudhës së tretë nuk mund të jetë më e ultë...

Bajrami për datat e testeve: Kemi marrë rekomandime nga Vitia

para një jave - RTV 21

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami sonte e ftuar në emisionin Argument Plus foli më shumë për mbajtjen e testeve gjatë kësaj kohe. Bajrami tha se atyre iu është rekomanduar nga Instituti Kombëtar...

Si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve, tregon Ministrja Bajrami

para një jave - OraInfo

Ministrja Bajrami ka treguar se si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve. Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami ka folur rreth notimit të nxënësve të cilët po ndjekin mësimet nga shtëpia....

Hykmete Bajrami vendos për notimin e nxënësve: Nota e periudhës së tretë s’mund të jetë më e ulët se në periudhën e dytë

para një jave - GazetaBlic

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami në emisonin Argument Plus ndër të tjera foli edhe mënyrën e notimit të nxënëseve. Bajrami deklaroi se nota e periudhës së tretë nuk mund të jetë më e ultë...

Bajrami tregon si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve

para një jave - Sinjali

Ministrja në detyrë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka folur rreth notimit të nxënësve të cilët po ndjekin mësimet nga shtëpia . Bajrami deklaroi se nota e periudhës...

Kur pritet të mbahet testi i maturës?! Flet Hykmete Bajrami

para një jave - GazetaBlic

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami sonte e ftuar në emisionin Argument Plus foli më shumë për mbajtjen e testeve gjatë kësaj kohe. Bajrami tha se atyre iu është rekomanduar nga Instituti Kombëtar...

Bajrami:Për testin arritshmërisë dhe të maturës kemi vetëm data tentative

para një jave - RTV 21

Bajrami: Këto teste janë të domosdoshme për orientim të mëtejmë të nxënësve Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete BAJRAMI , në emisionin Argument Plus, tha se ende nuk ka dritë të gjelbër për të caktuar...

Bajrami flet për datat e testeve

para një jave - Zyrtare

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami sonte e ftuar në emisionin Argument Plus foli më shumë për mbajtjen e testeve gjatë kësaj kohe. Bajrami tha se atyre iu është rekomanduar nga Instituti Kombëtar...

Nota përfundimtare varet nga puna gjatë gjithë vitit, jo vetëm nga onlajn mësimi, thonë mësuesit

para një jave - Flaka

Koronavirusi dhe masat jashtëzakonshme për mbrojtjes dhe parandalim të virusit nuk e ndryshuan datën e mbarimit të vitit shkollor. Ai do të përfundojë më 10 qershor, siç ishte praktika në të kaluarën dhe...

Bajrami flet për datat e testeve

para një jave - Periskopi

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami sonte e ftuar në emisionin Argument Plus foli më shumë për mbajtjen e testeve gjatë kësaj kohe. Bajrami tha se atyre iu është rekomanduar nga Instituti Kombëtar...

Nota përfundimtare varet nga puna gjatë gjithë vitit, jo vetëm nga onlajn mësimi, thonë mësuesit

para një jave - Portalb

Koronavirusi dhe masat jashtëzakonshme për mbrojtjes dhe parandalim të virusit nuk e ndryshuan datën e mbarimit të vitit shkollor. Ai do të përfundojë më 10 qershor, siç ishte praktika në të kaluarën dhe...

Kur pritet të mbahet testi i matures: Kjo është përgjigjia e ministres Bajrami

para një jave - Bota Press

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami sonte e ftuar në emisionin Argument Plus foli më shumë për mbajtjen e testeve gjatë kësaj kohe. Bajrami tha se atyre iu është rekomanduar nga Instituti Kombëtar...

RMV, (pa)qartësitë rreth anulimit të maturës shtetërore i brengosin nxënësit ambicioz

para një jave - Portalb

Pa orë mësimore e pa provime po merr fund edhe ky vit shkollor në kushte të jashtëzakonshme si kjo me pandeminë e virusit korona. Provimet do të zhvillohen online, ndërkaq ai i maturës shtetërore është...

Të jesh mësues në kohën e sotme

para një jave - Portalb

Shkruan: Delvina KËRLUKU Qëllimet e edukimit dhe arsimit janë të nevojshme në jetën e përditshme, për kohën që po jetojmë ose për arsimin e mëtejmë. Edukata, fillet e saj i ka në familje. Arsimimi, në...

Eksperti kosovar i arsimit: Është shumë herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 8:35 Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër...

Pupovci: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Medial

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së koronavirusit. Sipas tij...

Pupovci: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - RTK

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së koronavirusit. Sipas tij...

Pupovci: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Klan Kosova

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së koronavirusit. Sipas tij...

“Është shumë herët të flitet për hapjen e shkollave”

para një jave - OraInfo

Eksperti kosovar i arsimit: Është shumë herët të flitet për hapjen e shkollave. Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë...

Pupovci: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - GazetaBlic

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së koronavirusit. Sipas tij...

Pupovci: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Zeri

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së Coronavirusit. Sipas tij...

Eksperti kosovar i arsimit: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Lajmi.net

Sipas tij për këtë temë duhet të flasin epidemiologët. Ai në një intervistë për Ekonomia Online, ka thënë në këtë situatë shkollat janë vatra potenciale të infeksionit dhe hapja e tyre në situatën e tanishme,...

Pupovci: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Infokusi

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së Coronavirusit. Sipas tij...

Eksperti kosovar i arsimit: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Arbresh

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së Coronavirusit. Sipas tij...

Eksperti i arsimit: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Periskopi

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së Coronavirusit. Sipas tij...

Eksperti i arsimit: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Zyrtare

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së Coronavirusit. Sipas tij...

Pupovci: Është ende herët të flitet për hapjen e shkollave

para një jave - Ekonomia Online

Dukagjin Pupovci, ekspert i arsimit, është shprehur se ende është herët të flitet për hapjen e shkollave, ndonëse tashmë në Kosovë ka filluar zbutja e masave kundër pandemisë së Coronavirusit. Sipas tij...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK