http://kariera.mk

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Iliria News

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zgjedhjet sipas partive shqiptare! Të gatshme, por me data e qëndrime të ndryshme

para 2 dite - TV21

Të gjitha partitë shqiptare pohojnë se janë të gatshme për zgjedhje e për fitore, por kur vjen çështja se në cilën datë duhet të mbahen zgjedhjet, kanë qëndrime të ndryshme. Kandidati për deputet i BDI-së,...

Nuk ka haber për takim liderësh! Ka përpjekje për konsensus për datën për zgjedhje

para 2 dite - TV21

Datë për zgjedhje nuk ka, por në prapavijë ka bisedime për arritjen e kompromisit rreth datës për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Nga LSDM thonë se zgjedhjet janë zgjidhje e jo problem...

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Ina

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Koha kur opozita e kuptonte nga televizioni se kur do të mbahen zgjedhjet ka mbaruar

para 2 dite - Portalb

“Maqedonia e Veriut duhet të jetë e gatshme për të mirëpritur shtatorin me institucione që kanë njëqind për qind kapacitet”, tha lideri i LSDM-së, Zoran Zaev nga vendlindja e tij Strumica, shkruan Fokus.mk....

OBRM-PDUKM akuzon LSDM-në për nisje të fushatës zgjedhore para kohe

para 2 dite - Telegrafi

Nga OBRM-PDUKM thonë se “sot funksionarë nga LSDM dhe aktivistë të rinj, pa pajisje mbrojtëse ndanin materiale propagandistike”. “Pjesa më e madhe e këtyre nuk kishin asnjë mbrojtje, dhe më pastaj në mënyrë...

Zaev: Nuk kemi komunikim direkt për datën për zgjedhjet

para 2 dite - Koha.mk

Strumicë, 23 maj – Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në përfundimin e gjendjes...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - Koha.mk

Strumicë, 23 maj – Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni...

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Medial

Strumicë, 23 maj 2020 (MEDIAL) – Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri...

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Flaka

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Gjatë muajit maj pritet të mbahet takimi i liderëve

para 2 dite - Telegrafi

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev në pyetje të gazetarëve tha se nuk ka komunikim të drejtpërdrejtë me kreun e opozitës maqedonase dhe se beson se në të ardhmen e afërt do të mbahet takim liderësh. Sipas tij,...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, jo problem

para 2 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 23/05/2020 16:11 Pavarësisht mosmarrëveshjeve rreth datës së zgjedhjeve, kreu i LSDM-së Zoran Zaev, nga Strumica tha se do të dëshironte që në zgjedhje të merr pjesë edhe VMRO DPMNE-ja....

Zaev: Nuk kemi komunikim direkt për datën për zgjedhjet, besoj se do të mbahet takim i liderëve

para 2 dite - Portalb

Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

S’ka zgjidhje për zgjedhjet!

para 2 dite - Koha.mk

Partitë nga blloku politik shqiptar janë duke pritur për marrëveshjen mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, megjithëse BDI publikisht u deklarua për zgjedhje të shpejta, varësisht nga gjendja me Kovid-19, Aleanca...

Nuk ka datë për zgjedhjet, partitë nisin fushatën

para 2 dite - Klan

Nuk ka datë për zgjedhjet, partitë nisin fushatën Vijojnë replikat mes 2 partive më të mëdha Zgjedhjet duhet të mbahen në momentin e parë të mundshëm, sipas mundësive ligjore dhe situatës me epideminë....

Zaev: S’kemi komunikim direkt për datën e zgjedhjeve, besoj se do të mbahet takim i liderëve

para 2 dite - TV21

Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, jo problem

para 2 dite - Flaka

Pavarësisht mosmarrëveshjeve rreth datës së zgjedhjeve, kreu i LSDM-së Zoran Zaev, nga Strumica tha se do të dëshironte që në zgjedhje të merr pjesë edhe VMRO DPMNE-ja. Ai beson se zgjedhjet duhet të mbahen...

Zaev: Nuk kemi komunikim direkt për datën për zgjedhjet, besoj se do të mbahet takim i liderëve

para 2 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 23/05/2020 15:34 Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në...

Zaev: Nuk kemi komunikim direkt për datën për zgjedhjet, besoj se do të mbahet takim i liderëve

para 2 dite - Medial

Strumicë, 23 maj 2020 (MEDIAL) – Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në përfundimin...

Zgjedhjet, Zaev: Para fillimit të verës, kemi shumë fakte

para 2 dite - Aktuale

Lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë Zoran Zaev edhe njëher ka bërrë thirrje partive politike që të gjendet koncenzus për datën e mbajtjes së zgjedhjeve, sepse vendi është në pikën kritike,...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, jo problem

para 2 dite - Alsat-M

Pavarësisht mosmarrëveshjeve rreth datës së zgjedhjeve, kreu i LSDM-së Zoran Zaev, nga Strumica tha se do të dëshironte që në zgjedhje të merr pjesë edhe VMRO DPMNE-ja. Ai beson se zgjedhjet duhet të mbahen...

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Pa censure

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhe

para 2 dite - Telegrafi

Kryetari i LSDM-së, zoran Zaev në Strumicë deklaroi se “është e nevojshme të gjendet zgjidhje për zgjedhjet në mënyrë që të mbahen para stinës së verës” “Zgjedhjet janë zgjidhje, dhe jo problem. Zbatimi...

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Zyrtare

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zgjedhjet parlamentre, Zaev: Para fillimit të verës, kemi shumë fakte; VMRO nuk dëshiron korona zgjedhje

para 2 dite - MRT

Lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë Zoran Zaev edhe njëher ka bërrë thirrje... Lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë Zoran Zaev edhe njëher ka bërrë thirrje partive politike që të...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - Medial

Strumicë, 23 maj 2020 (MEDIAL) – Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi...

ZAEV KËRKON ZGJEDHJE TË SHPEJTA

para 2 dite - Klan Macedonia

Zgjedhjet duhet të mbahen në terminin e parë të mundshëm, konform mundësive ligjore dhe situatës me epideminë. Ka qenë ky mesazhi I socialdemokratëve të cilët gjatë ditës së sotme kanë mbajtur takime koordinative...

Zaev: Nuk kemi komunikim direkt për datën për zgjedhjet, besoj se do të mbahet takim i liderëve

para 2 dite - Tetova Sot

Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Almakos

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - Tetova Sot

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - TV Koha

Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni është: zgjedhjet janë...

Zaev: Synojmë që zgjedhjet të jenë zgjidhje e jo problem

para 2 dite - Shenja

Zgjedhjet duhet të mbahen në afatin e parë të mundshëm, në pajtim me mundësitë ligjore dhe sipas situatës me epideminë. Zgjedhjet janë zgjidhje e jo problem. Kjo ishte porosia e liderit të LSDM-së, Zoran...

OBRM-PDUKM akuzon LSDM-në për nisje të fushatës zgjedhore para kohe

para 2 dite - Arbresh

Nga OBRM-PDUKM thonë se “sot funksionarë nga LSDM dhe aktivistë të rinj, pa pajisje mbrojtëse ndanin materiale propagandistike”. “Pjesa më e madhe e këtyre nuk kishin asnjë mbrojtje, dhe më pastaj në mënyrë...

Gjatë muajit maj pritet të mbahet takimi i liderëve

para 2 dite - Arbresh

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev në pyetje të gazetarëve tha se nuk ka komunikim të drejtpërdrejtë me kreun e opozitës maqedonase dhe se beson se në të ardhmen e afërt do të mbahet takim liderësh. Sipas tij,...

Afrim Gashi: 26 korriku datë optimale për zgjedhje

para 2 dite - Almakos

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Zaev: Nuk kemi komunikim direkt për datën për zgjedhjet, besoj se do të mbahet takim i liderëve

para 2 dite - Lajm

Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri …

para 2 dite - Pa censure

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita maqedonase kundër

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDD-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër

para 3 dite - Iliria News

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDM-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

Urim me rastin e 23 Majit, Ditës kombëtare të vllahëve nga kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski

para 3 dite - Medial

Shkup, 23 maj 2020 Më lejoni në emrin tim personal dhe në emër të VMRO-DPMNE-së, të gjithë pjesëtarëve të komunitetit vllah tua uroj festën 23 Maji – Ditën kombëtare të vllahëve. Kjo ditë e rëndësishme...

Zaev: Takim i ri i liderëve mund të mbahet më së voni deri në fund të majit

para 2 dite - News33

Nuk kemi komunikim të drejtpërdrejtë mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në skadimin e gjendjes së jashtëzakonshme....

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - Almakos

Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni është: zgjedhjet janë...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - Tetova Sot

Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni është: zgjedhjet janë...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - Shenja

Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni është: zgjedhjet janë...

OBRM-PDUKM: Ne jemi ndryshe nga LSDM, me Zaevin kemi regjim

para 3 dite - Telegrafi

Nëpërmjet një njoftimi OBRM-PDUKM akuzon se në mënyrë artificiale shfaqet se epidemia është nën kontroll. E gjithë kjo, sipas partisë opozitare maqedonase, bëhet që të shkohet në zgjedhje të parakohshme...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër

para 3 dite - TV Koha

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDM-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër

para 3 dite - Medial

Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDM-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - in7

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj,...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - News33

Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni është: zgjedhjet janë...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - Fakti Ditor

Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni është: zgjedhjet janë...

Zaev: Zgjedhjet janë zgjidhje, e jo problem

para 2 dite - Pa censure

Është e nevojshme dhe përgjegjësi që të gjindet zgjidhje që zgjedhjet të mbahen para fillimit të verës, më së shumti për shkak të shëndetit të njerëzve. Prandaj, mesazhi im dhe i yni është: zgjedhjet janë...

Urim me rastin e 23 Majit, Ditës kombëtare të vllahëve nga kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski

para 3 dite - Tetova Sot

Më lejoni në emrin tim personal dhe në emër të VMRO-DPMNE-së, të gjithë pjesëtarëve të komunitetit vllah tua uroj festën 23 Maji – Ditën kombëtare të vllahëve. Kjo ditë e rëndësishme për komunitetin vllah...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër

para 3 dite - Tetova Sot

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDM-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër

para 3 dite - Almakos

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDM-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDM-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita maqedonase kundër

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDD-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita maqedonase kundër

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDD-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, duke theksuar se nëse do të kishim...

OBRM-PDUKM: Ne jemi ndryshe nga LSDM, me Zaevin kemi regjim

para 3 dite - Arbresh

Nëpërmjet një njoftimi OBRM-PDUKM akuzon se në mënyrë artificiale shfaqet se epidemia është nën kontroll. E gjithë kjo, sipas partisë opozitare maqedonase, bëhet që të shkohet në zgjedhje të parakohshme...

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër

para 3 dite - in7

Pushteti për zgjedhje më 21 qershor, opozita kundër Kryeministri teknik, i cili është nga radhët e LSDM-së, vlerësoi se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen për 22 ditë, pas përfundimit të gjendjes së...

Afrim Gashi: LSDM dhe VMRO kanë qëndrime të skajshme për datën e zgjedhjeve

para 3 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Gashi: Koalicioni Alternativa – ASH faktor vendimtar në gjetjen e kompromisit për zgjedhje

para 3 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Afrim Gashi: Na duhet konsesualitet për datën e zgjedhjeve

para 3 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit në lidhje me datën e zgjedhjeve, Gashi u shpreh: ” Ashtu siç jemi shprehur, pavarësisht...

Afrim Gashi: 26 korriku datë optimale për zgjedhje

para 3 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Data e zgjedhjeve ende në pikëpyetje! Koalicioni ASH-AAA të gatshëm për të lëshuar pe

para 3 dite - TV21

Nëse LSDM këmbëngul o zgjedhje më 21 qershor ose shkojmë pa opozitaren VMRO-DPMNE, atëherë ju qofshin me fat zgjedhjet pa opozitën, deklaroi sot kreu i DPMNE-së Hristijan Micskoski, duke shtuar se janë...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 3 dite - Neshesh

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë një pjesë të masave nga seti i dytë dhe i tretë

para 3 dite - TV21

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski tregon kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare

para 3 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 22/05/2020 16:12 “Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi...

Gashi: Jemi të gatshëm të lëshojmë pe për datën e zgjedhjeve

para 3 dite - Flaka

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë të gatshëm të lëshojnë pe për datën e zgjedhjeve, me qëllim që të arrihet konsensusi i nevojshëm mes partive politike, pohoi për TV21 kreu i Alternativës...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 3 dite - Iliria News

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme, VMRO dhe LSDM, përplasje për datën e zgjedhjeve

para 3 dite - MRT

Kryeministri, Oliver Spasovski, doli me qëndrim se zgjedhjet duhet të mbahen.... Kryeministri, Oliver Spasovski, doli me qëndrim se zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme....

“Zgjedhjet”, Mickoski: VMRO-ja është për kompromis por jo dhe ultimatum

para 3 dite - Flaka

Partitë maqedonase deklarohen pro konsensusit për datën e zgjedhjeve, por asnjëra nuk ndërmerr hapa për të nis dialogun. Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij nuk i nënshtrohet...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 3 dite - Flaka

Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin ose para zgjedhjeve...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë një pjesë të masave nga seti i dytë dhe i tretë

para 3 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 ((MEDIAL)) – Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm...

Spasovski: Zgjedhjet 22 ditë pas mbarimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - InfoShqip

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë masat antikrizë

para 3 dite - Portalb

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski në konferencën e sotme për shtyp deklaroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 3 dite - Alsat-M

Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin ose para zgjedhjeve...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Portalb

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Spasovski: Zgjedhjet, 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Ina

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Zhurnal

Shkup, 22 maj – Zhurnal.mk – Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 3 dite - Shprehja

loading... Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin...

“Zgjedhjet”, Mickoski: VMRO-ja është për kompromis por jo dhe ultimatum

para 3 dite - Alsat-M

Partitë maqedonase deklarohen pro konsensusit për datën e zgjedhjeve, por asnjëra nuk ndërmerr hapa për të nis dialogun. Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij nuk i nënshtrohet...

OPOZITA E GATSHME TË DËGJOJ PROPOZIMET PËR DATËN E ZGJEDHJEVE

para 3 dite - Klan Macedonia

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski edhe një herë e përsëriti qëndrimin se zgjedhjet nuk ka mundësi ligjore të anulohen. “Vetëm një gjë e di, data e zgjedhjeve është determinuar nga dekreti me forcë...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 3 dite - InfoShqip

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - TV Koha

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më 21...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - News33

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Mickoski: Nëse Qeveria zbaton masat antikrizë, zgjedhje s’mund të ketë para 30 korrikut

para 3 dite - Zhurnal

Shkup, 22 maj – Zhurnal.mk – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot në konferencë për media ka paralajmëruar se një pjesë e masave antikrizë nga pako e dytë dhe e tretë nuk mund të realizohen nëse...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 3 dite - Aktuale

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

“Zgjedhjet”, Mickoski: VMRO-ja është për kompromis por jo dhe ultimatum

para 3 dite - Shprehja

loading... Partitë maqedonase deklarohen pro konsensusit për datën e zgjedhjeve, por asnjëra nuk ndërmerr hapa për të nis dialogun. Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij nuk...

Gashi: Jemi të gatshëm të lëshojmë pe për datën e zgjedhjeve

para 3 dite - Portali Arena

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë të gatshëm të lëshojnë pe për datën e zgjedhjeve, me qëllim që të arrihet konsensusi i nevojshëm mes partive politike, pohoi për TV21 kreu i Alternativës...

Afrim Gashi: Na duhet konsesualitet për datën e zgjedhjeve

para 3 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit në lidhje me datën e zgjedhjeve, Gashi u shpreh: ” Ashtu siç jemi shprehur, pavarësisht...

Gashi: Data e zgjedhjeve të caktohet me vendim konsensual

para 3 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit se nëse nuk ka pajtim për zgjedhje, a do të bojkotoni zgjedhjet l?, lideri i AlternAtivA-s,...

Gashi: Faktorët relevantë po ndihmojnë në caktimin e datës së zgjedhjeve

para 3 dite - Portali Arena

Sonte, në emisionin “10 minuta” në TV 21, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi. Në pyetjen e gazetarit në lidhje me datën e zgjedhjeve, Gashi u shpreh: ” Ashtu siç jemi shprehur, pavarësisht...

Konferencë për shtyp e Hristijan Mickoskit (drejtpërdrejtë)

para 3 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë për shtyp e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit. Прес на Христијан Мицкоски Posted by MИА.mk on Петок, 22 мај 2020 Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë...

Konferencë për shtyp e Hristijan Mickoski (drejtpërdrejtë)

para 3 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë për shtyp e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Прес на Христијан Мицкоски Posted by MИА.mk on Петок, 22 мај 2020 Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Konferencë...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - TV Koha

Kryetari i VMRO – DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më...

Partitë ende pa datë për zgjedhjet parlamentare

para 3 dite - Shenja

Kryeministri Oliver Spasovski pret që takimin e rradhës ta thëret presidenti i vendit Stevo Pendarovski, ndërsa deri atëherë partitë të përafrojnë qëndrmet për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare. Nëse...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 3 dite - Tetova Sot

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 3 dite - Almakos

Alsat 2020-05-22T15:41:46+02:00 Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët,...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Almakos

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse Qeveria dëshiron të përmbushë një pjesë të masave nga seti i dytë dhe i tretë

para 3 dite - Shenja

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Tetova Sot

Në atë moment kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, për 22 ditë duhet të mbahen zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Më vjen keq që jemi vendi i vetëm në botë që nuk kemi parlament...

Maqedoni, nuk ka përafrim të qëndrimeve mes partive për zgjedhjet në vend

para 4 dite - Telegrafi

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Analistët: BDI nuk propozon datë për zgjedhje, pret “verdiktin” e partive maqedonase

para 3 dite - Lajm

Në debatin e ashpër se kur duhet të mbahen zgjedhjet, partitë politike në Maqedoninë e Veriut kanë dale me vlerësime fillestare se cila, sipas tyre, do të ishte data, ose periudha më e përshtatshme kohore...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 3 dite - Republika

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski: Zgjedhjet, 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Lajm

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

LSDM-ja kërkon që qytetarët të shtojnë kujdesin për të mos u infektuar nga Covid-19

para 4 dite - Telegrafi

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë edhe një herë ka kërkuar që qytetarët mos të relaksohen në betejën me pandeminë Covid-19 pasi ende nuk është kryer detyrimi i tyre për masat, njofton Telegrafi Maqedoni....

Maqedoni, nuk ka përafrim të qëndrimeve mes partive për zgjedhjet në vend

para 4 dite - RTK

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - Koha.mk

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

LSDM-ja kërkon që qytetarët të shtojnë kujdesin për të mos u infektuar

para 4 dite - RTK

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë edhe një herë ka kërkuar që qytetarët mos të relaksohen në betejën me pandeminë Covid-19 pasi ende nuk është kryer detyrimi i tyre për masat. "Numri është normalizuar....

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 3 dite - Top-News

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

OBRM-PDUKM: Edhe pse rritet numri i të infektuarve, Zaevi përgatit zgjedhje

para 4 dite - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja opozitare edhe një herë e ka akuzuar kryetarin e LSDM-së për kërkesat për zgjedhjet që duheshte të mbahen më 12 prill e të cilat duhet të mbahen pas kalimit të gjendjes së jashtëzakonshme,...

Spasovski: Zgjedhjet, 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Zyrtare

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, thotë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë situata e jashtëzakonshme në vend, transmeton gazeta LAJM. “Më vjen keq që...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - Iliria News

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Almakos

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më 21...

Përplasje midis pushtetit dhe opozitës për pakot ekonomike

para 3 dite - Fakti Ditor

Askush nuk përfiton nga masat ekonomike të Qeverisë, akuzon lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Sipas tij, shumica e parave që duhet t’i marrë ekonomia dhe qytetarët, duhet të ndodhin ose para zgjedhjeve...

VMRO-DPMNE: Edhe pse rritet numri i të infektuarve, Zaevi përgatit zgjedhje

para 4 dite - Zhurnal

S hkup, 22 maj, zhurnal.mk – VMRO-DPMNE-ja opozitare edhe një herë e ka akuzuar kryetarin e LSDM-së për kërkesat për zgjedhjet që duheshte të mbahen më 12 prill e të cilat duhet të mbahen pas kalimit të...

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 3 dite - Pa censure

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - TV Koha

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - TV21

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

VMRO-DPMNE: Zaev planifikon zgjedhje, ndërsa rritet numri i të infektuarve të rinj

para 4 dite - Tetova Sot

Derisa në rajon epidemia nga koronavirusi po zvogëlohet në mënyrë drastike, tek ne procesi është i kundërt. Kroacia dhe Shqipëria shënojnë nga dy raste të reja, Sllovenia nuk ka asnjë, ndërsa në Maqedoni...

VMRO-DPMNE: Zaev planifikon zgjedhje, ndërsa rritet numri i të infektuarve të rinj

para 4 dite - InfoShqip

Derisa në rajon epidemia nga koronavirusi po zvogëlohet në mënyrë drastike, tek ne procesi është i kundërt. Kroacia dhe Shqipëria shënojnë nga dy raste të reja, Sllovenia nuk ka asnjë, ndërsa në Maqedoni...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - Zhurnal

Shkup, 22 maj – Zhurnal.mk – Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë...

Mickoski kërkon që zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - in7

Kryetari i VMRO – DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më...

Mickoski: Zgjedhjet të mbahen 60 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 dite - Pa censure

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se dekreti i Qeverisë nuk është i ligjshëm për të, në bazë të të cilit LSDM pretendon se zgjedhjet duhet të mbahen më 21...

VMRO-DPMNE: Zaev planifikon zgjedhje, ndërsa rritet numri i të infektuarve të rinj

para 4 dite - Almakos

Derisa në rajon epidemia nga koronavirusi po zvogëlohet në mënyrë drastike, tek ne procesi është i kundërt. Kroacia dhe Shqipëria shënojnë nga dy raste të reja, Sllovenia nuk ka asnjë, ndërsa në Maqedoni...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - Medial

Shkup, 22 maj 2020 ((MEDIAL)) – Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk...

Maqedoni, nuk ka përafrim të qëndrimeve mes partive për zgjedhjet në vend

para 4 dite - Arbresh

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - Tetova Sot

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

VMRO-DPMNE: Zaev planifikon zgjedhje, ndërsa rritet numri i të infektuarve të rinj

para 4 dite - Sharri

Derisa në rajon epidemia nga koronavirusi po zvogëlohet në mënyrë drastike, tek ne procesi është i kundërt. Kroacia dhe Shqipëria shënojnë nga dy raste të reja, Sllovenia nuk ka asnjë, ndërsa në Maqedoni...

VMRO-DPMNE: Zaev planifikon zgjedhje, ndërsa rritet numri i të infektuarve të rinj

para 4 dite - in7

Derisa në rajon epidemia nga koronavirusi po zvogëlohet në mënyrë drastike, tek ne procesi është i kundërt. Kroacia dhe Shqipëria shënojnë nga dy raste të reja, Sllovenia nuk ka asnjë, ndërsa në Maqedoni...

LSDM-ja kërkon që qytetarët të shtojnë kujdesin për të mos u infektuar nga Covid-19

para 4 dite - News33

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë edhe një herë ka kërkuar që qytetarët mos të relaksohen në betejën me pandeminë Covid-19 pasi ende nuk është kryer detyrimi i tyre për masat, njofton Telegrafi Maqedoni....

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - Republika

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

OBRM-PDUKM: Edhe pse rritet numri i të infektuarve, Zaevi përgatit zgjedhje

para 4 dite - Republika

OBRM-PDUKM-ja opozitare edhe një herë e ka akuzuar kryetarin e LSDM-së për kërkesat për zgjedhjet që duheshte të mbahen më 12 prill e të cilat duhet të mbahen pas kalimit të gjendjes së jashtëzakonshme. “Përderisa...

Nuk ka përafrim të qëndrimeve për datën e zgjedhjeve

para 4 dite - Pa censure

Nuk ka përafrim të qëndrimeve mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së rreth datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Të dy palët mbeten në pozicionet e tyre, por ende nuk e përjashtojnë mundësinë për marrëveshjeje...

OBRM-PDUKM: Edhe pse rritet numri i të infektuarve, Zaevi përgatit zgjedhje

para 4 dite - Arbresh

OBRM-PDUKM-ja opozitare edhe një herë e ka akuzuar kryetarin e LSDM-së për kërkesat për zgjedhjet që duheshte të mbahen më 12 prill e të cilat duhet të mbahen pas kalimit të gjendjes së jashtëzakonshme,...

Kostadinov: Tri pakot e masave ekonomike në vlerë prej 550 milionë eurove përfundojnë direkt tek qytetarët dhe ekonomia

para 4 dite - Medial

Shkup, 21 maj 2020 Institucionet relevante ndërkombëtare vlerësojnë se Republika e Maqedonisë së Veriut më së mirë do të përballet me pasojat ekonomike nga kriza shëndetësore. Masat që i propozon Qeveria...

Zgjedhjet, Presidenti pret përafrim të qëndrimeve partiake

para 4 dite - Shprehja

loading... Nuk do të ketë takim të ri liderësh, derisa nuk ka përafrim të qëndrimeve mbi datën e zgjedhjeve. Ky qëndrim i kabinetit të presidentit Stevo Pendarovski vjen pak ditë pas takimit të liderëve,...

Kostadinov: Tri pakot e masave ekonomike në vlerë prej 550 milionë eurove përfundojnë direkt tek qytetarët dhe ekonomia

para 4 dite - Tetova Sot

Institucionet relevante ndërkombëtare vlerësojnë se Republika e Maqedonisë së Veriut më së mirë do të përballet me pasojat ekonomike nga kriza shëndetësore. Masat që i propozon Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja...

Kostadinov: Nga aspekti shëndetësor, ekonomik dhe demokratik me rëndësi është që zgjedhjet të mbahen në afatin e parë të mundshëm

para 4 dite - Tetova Sot

Nga aspekti shëndetësor, por edhe nga ai ekonomik me rëndësi është që zgjedhjet parlamentare të mbahen në afatin e parë të mundshëm. Si parti përgjegjëse LSDM-ja çdoherë jep shans dhe le hapësirë për marrëveshje,...

Vetëm BDI nuk ka qëndrim për datë konkrete zgjedhore

para 4 dite - Ina

Fejzi HAJDARI Në debatin e ashpër se kur duhet të mbahen zgjedhjet, partitë politike në Maqedoninë e Veriut kanë dale me vlerësime fillestare se cila, sipas tyre, do të ishte data, ose periudha më e përshtatshme...

Vetëm BDI nuk ka qëndrim për datë konkrete zgjedhore

para 4 dite - Lajm

Fejzi HAJDARI Në debatin e ashpër se kur duhet të mbahen zgjedhjet, partitë politike në Maqedoninë e Veriut kanë dale me vlerësime fillestare se cila, sipas tyre, do të ishte data, ose periudha më e përshtatshme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK