http://kariera.mk

Ende mister shkaqet e rrëzimit të avionit

para një dite - Klan

Ende mister shkaqet e rrëzimit të avionit 97 viktima e 2 të mbijetuar nga tragjedia ajrore Janë 97 viktimat e rrëzimit të avionit në aeroportin e Karacit një ditë më parë. Dy pasagjerë kanë mbijetuar....

Rrëzimi i avionit në Pakistan, dy të mbijetuar rrëfejnë momentet e tmerrit

para një dite - Gazeta Tema

Në aksidentin ajror që ndodhi të premten në qytetin Karaçi të Pakistanit mbeten të vdekur 97 persona. Dy persona i mbijetuan aksidentit. Njëri prej tyre ishte presidenti i Bankës së Punjabit, Zafar Masud....

Vdesin 107 pasagjerë nga rrëzimi i avionit, nxirret gjallë foshnja nga rrënojat

para një dite - Indeks online

Një avion me 107 pasagjerë në Pakistan është rrëzuar teksa po afrohej për në destianacion, në aeroportin Karaçi. Ndërkohë që një gazetar që po raportonte në vendngjarje pas një kordoni policie, mes tymt...

Gjendet kutia zezë e aeroplanit që u rrëzua dje në Pakistan

para një dite - Telegrafi

Që nga viti 2012, kjo është tragjedia më e madhe ajrore në Pakistan, ku mbetën të vdekur 97 njerëz që ishin në bord. Hulumtuesit kanë arritur ta gjejnë kutinë e zezë të këtij aeroplani, ndërsa sigurojnë...

Gjendet kutia zezë e aeroplanit që u rrëzua dje në Pakistan

para një dite - Zhurnal

Që nga viti 2012, kjo është tragjedia më e madhe ajrore në Pakistan, ku mbetën të vdekur 97 njerëz që ishin në bord. Hulumtuesit kanë arritur ta gjejnë kutinë e zezë të këtij aeroplani, ndërsa sigurojnë...

para një dite - Ora news

Një avion me 107 pasagjerë në Pakistan është rrëzuar teksa po afrohej për në destianacion, në aeroportin Karaçi. Ndërkohë që një gazetar që po raportonte në vendngjarje pas një kordoni policie, mes tymt...

Pakistan, 97 të vdekur në aksidentin ajror

para një dite - Portalb

Aviokompania Pakistan International Airlines (PIA) njoftoi se të gjithë pasagjerët dhe pjesëtarët e ekuipazhit përveç dy personave kanë humbur jetën në avionin me numër udhëtimi PK 8303 të linjës Lahor-Karachi...

Dalin pamjet: Momenti i tmerrshëm i përplasjes së avionit ku vdiqën 99 persona

para një dite - GazetaBlic

Avioni që u përplas në Pakistan la 99 të vdekur, por në mesin e tyre arritën të shpëtonin dy udhëtarë. Zafar Masood është një nga të mbijetuarit, që u nxor i gjallë nga rrënojat, i cili tregoi tmerrin...

Udhëtari që u nxor i gjallë nga aeroplani i rrëzuar në Pakistan, tregon tmerrin që përjetoi në momentin e përplasjes

para një dite - Telegrafi

Aeroplani që u përplas në Pakistan, la 99 të vdekur, por në mesin e tyre arritën të shpëtonin dy udhëtarë. Zafar Masood është një nga të mbijetuarit, që u nxor i gjallë nga rrënojat, i cili tregoi tmerrin...

“Shpërthim shurdhues”/ Rrëzimi i avionit në Pakistan, shkon në 92 numri i viktimave- nis hetimi

para një dite - Top Channel

Të paktën 92 persona e kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të avionit në qytetin jugor të Pakistanit, Karaçi, njoftuan sot autoritetet e këtij vendi. Avioni me numër fluturimi PK-8303 që udhëtonte nga...

Dalin pamjet: Momenti i tmerrshëm i përplasjes së avionit ku vdiqën 99 persona

para një dite - Infokusi

Avioni që u përplas në Pakistan la 99 të vdekur, por në mesin e tyre arritën të shpëtonin dy udhëtarë. Zafar Masood është një nga të mbijetuarit, që u nxor i gjallë nga rrënojat, i cili tregoi tmerrin...

Rrëfimi i të mbijetuarit të rrëzimit të aeroplanit në Pakistan: Gjithë çka mund të shihja ishte zjarr dhe britma

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 10:32 Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte...

Dalin pamjet/ Momenti i tmerrshëm i përplasjes së avionit ku vdiqën 99 persona (FOTO)

para një dite - Gazeta Shqip

Avioni që u përplas në Pakistan la 99 të vdekur, por në mesin e tyre arritën të shpëtonin dy udhëtarë. Zafar Masood është një nga të mbijetuarit, që u nxor i gjallë nga rrënojat, i cili tregoi tmerrin...

I mbijetuari nga rrëzimi i avionit: Piloti na tha se...

para një dite - Syri

Një avion me 99 persona në bord u përplas në një zonë të banuar në Karaçi të Pakistanit. 97 prej tyre humbën jetën, dy persona arritën të shpëtojnë për mrekulli. Një nga të mbijetuarit është Mohammad Zubair,...

“Nuk shihja asgjë, dëgjoja vetëm ulërima nga të gjitha anët”/ Tragjedia në Pakistan, VIDEO çfarë mbeti pas rrëzimit të avionit

para një dite - Java News

Pas rrëzimit tragjik të avionit një ditë më parë në Paksitan, gjetën vdekjen të paktën 99 persona ndërkohë që në bord gjendeshin 107 njerëz. Avioni është rrëzuar mbi banesat e qytetit Karaçi vetëm një...

Publikohen pamjet e frikshme, ja si u rrëzua avioni në Pakistan (VIDEO)

para një dite - Shekulli

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar momentet e rrëzimit të avionit në Pakistan dhe bisedën e fundit të pilotit me kullën e kontrollit. Pak para rrëzimit piloti i ka shprehur shqetësimin kullës se dy motora...

Rrëzimi i avionit në Pakistan, shkon në 92 numri i viktimave

para një dite - Sinjali

Të paktën 92 persona e kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të avionit në qytetin jugor të Pakistanit, Karaçi, njoftuan sot autoritetet e këtij vendi. Avioni me numër fluturimi PK-8303 që udhëtonte nga...

VIDEO/ Rrëzimi i avionit në Pakistan, publikohen pamjet dhe biseda e fundit e pilotit

para një dite - BalkanWeb

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

Rrëzimi i avionit/ Dëshmia e të mbijetuarit: Nuk shihja asgjë, dëgjoja vetëm ulërima nga të gjitha anët

para një dite - Mapo

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të avionit me rreth 100 persona në bord, ditën e djeshm në qytetin pakistanez, Karaçi ka përshkruar përvojën e tij të tmerrshme. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte një nga...

Pamje të frikshme/ Si u rrëzua avioni në Pakistan, publikohet biseda e fundit e pilotit (VIDEO)

para një dite - Shekulli

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar momentet e rrëzimit të avionit në Pakistan dhe bisedën e fundit të pilotit me kullën e kontrollit. Pak para rrëzimit piloti i ka shprehur shqetësimin kullës se dy motora...

97 të vdekur në Pakistan, i mbijetuari rrëfen tmerrin

para një dite - Koha.net

Një nga dy të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit në Karachi të Pakistanit, ka thënë se krejt çka mundi të shihte ishte zjarri. Aeroplani me 99 njerëz në bord u rrëzua në një zonë të banuar në periferi...

Rrëfimi i të mbijetuarit të rrëzimit të aeroplanit në Pakistan: Gjithë çka mund të shihja ishte zjarr dhe britma

para një dite - Klan Kosova

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri Muhamed Zubair...

Rrëzimi i avionit në Pakistan, publikohen pamjet dhe biseda e fundit e pilotit

para një dite - Standard

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

I shpëtoi rrëzimit të avionit, pasagjeri rrëfen eksperiencën e tmerrshme

para një dite - ABC News

Rrëzimi i një avioni pasagjerësh në Pakistan shkaktoi vdekjen e 97 personave, ndërsa vijojnë ende kërkimet për trupa. Muhamed Zubair ishte një nga të paktën dy pasagjerët që mbijetuan pasi Airbus A320...

Ndodh mrekullia/ Foshnja nxirret e gjallë nga rrënojat e e avionit që u rrëzua në Pakistan

para një dite - ABC News

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një foshnje doli gjallë nga rrënojat e avionit që u rrëzua në Pakistan. Një gazetar i lajmeve lokale po transmetonte kur të gjithë panë një fsohnjë që po nxirrej...

VIDEO/ Ja momenti kur avioni bie mbi një lagje të banuar

para një dite - Syri

Këto janë pamjet kur një avion i Pakistan International Airlines bie mbi një lagje të banur në qytetin e Karaçit. Pamjet e marra nga një kamera sigurie tregojnë momentin final të avionit AirbusA320. Dy...

Dalin pamjet: Momenti i tmerrshëm i përplasjes së avionit ku vdiqën 99 persona

para një dite - Zyrtare

Avioni që u përplas në Pakistan la 99 të vdekur, por në mesin e tyre arritën të shpëtonin dy udhëtarë.Zafar Masood është një nga të mbijetuarit, që u nxor i gjallë nga rrënojat, i cili tregoi tmerrin që...

"Dëgjoja vetëm ulërima", i mbijetuari nga rrëzimi i avionit tregon tmerrin

para një dite - Albeu

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të avionit me rreth 100 persona në bord, ditën e djeshm në qytetin pakistanez, Karaçi ka përshkruar përvojën e tij të tmerrshme. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte një nga...

Pas rrëzimit të aeroplanit, i mbijetuari: Gjithë çfarë mund të shihja ishte zjarr

para një dite - RTV 21

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçi ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri, Muhamed Zubair...

Rrëzimi i avionit/ Zbardhet dëshmia e të mbijetuarit: Nuk shihja asgjë, dëgjoja vetëm ulërima nga të gjitha anët. Më pas pash dritë dhe…

para një dite - Panorama

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të avionit me rreth 100 persona në bord, ditën e djeshm në qytetin pakistanez, Karaçi ka përshkruar përvojën e tij të tmerrshme. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte një nga...

97 të vdekur në Pakistan, i mbijetuari rrëfen tmerrin

para një dite - Ekonomia Online

Një nga dy të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit në Karachi të Pakistanit, ka thënë se krejt çka mundi të shihte ishte zjarri. Aeroplani me 99 njerëz në bord u rrëzua në një zonë të banuar në periferi...

Rrëzimi i avionit në zonën e banuar në Pakistan, 97 të vdekur

para një dite - NOA

Nga përplasja e avionit të Pakistan International Airlines, mesditën e së premtes në një zonë të banuar, kanë gjetur vdekjen 97 persona dhe dy të tjerë janë të mbijetuar. Është ky bilanci i ngjarjes së...

Rrëzimi i avionit në Pakistan, gjenden 76 trupa në rrënojat e aksidentit

para një dite - Top Channel

Janë gjetur 76 trupat e 99 viktimave që humbën jetën pas rrëzimit të avionit në Pakistan. Avioni i linjës Pakistan Airlines u rrëzua të premten në qytetin Karaçi. Duke folur në një konferencë për mediat,...

Rrëzimi i avionit në Pakistan, gjenden 76 trupa në rrënojat e aksidentit

para një dite - RTK

Janë gjetur 76 trupat e 99 viktimave që humbën jetën pas rrëzimit të avionit në Pakistan. Avioni i linjës Pakistan Airlines u rrëzua të premten në qytetin Karaçi. Duke folur në një konferencë për mediat,...

Del bilanci i aksidentit të tmerrshëm të së shtunës në Karaçi: pse u rrëzua Airbus A320 para uljes?

para një dite - Te Sheshi

Autoritetet pakistaneze njoftuan këtë të shtunë se 97 njerëz u shuan pas rrëzimit të një aeroplani në jug të vendit të Karaçit, ndërsa vetëm dy kanë mbijetuar. “Tani është konfirmuar se 97 njerëz u vranë,”...

VIDEO/ Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit në Pakistan me 100 pasagjerë në bord

para një dite - ABC News

Publikohet biseda e fundit e kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për daljen...

Rrëzohen një aeroplan në Pakistan, asnjë i mbijetuar

para një dite - Shprehja

loading... Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. Sipas Skynews , kreu i qytetit Karaçi ka deklaruar se nuk ka asnjë të mbijetuar....

Pakistan, u rrit në 80 numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit (FOTO-GALERI)

para një dite - Portalb

Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!

para 2 dite - BalkanWeb

Dalin pamejet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë...

Video tronditëse, momenti kur rrëzohet avioni në Pakistan me 100 persona në bord

para 2 dite - BalkanWeb

The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Kliko këtu për videon. Foto...

FOTO/ Çfarë ka mbetur nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, trupa të pajetë dhe…

para 2 dite - Top Channel

Një punonjës banke dhe dy pasagjerë të tjerë, janë nxjerrë të gjallë, nga mbetjet e aeroplanit Aribus A320, i cili u rrëzua  në Pakistan. Në bordin e aeroplanit, ndodheshin më shumë se 100 njerëz, për...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit

para 2 dite - Gazeta Tema

Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

Dalin pamjet, momenti tragjik kur rrëzohet aeroplani me qindra njerëz në të

para 2 dite - Indeks online

Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi...

Pamje tronditëse nga rrëzimi i aeroplanit me 100 persona në bord

para një dite - in7

Tabloidi britanik The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Foto të...

VIDEO tronditëse, momenti kur bie avioni në Pakistan me 100 persona në bord

para 2 dite - Gazeta Shqip

The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Kliko këtu për videon. Foto...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit

para 2 dite - Klan

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes...

(VIDEO) Dalin pamjet, momenti tragjik kur rrëzohet aeroplani me qindra njerëz në të

para një dite - News33

Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit

para 2 dite - Tetova Sot

Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

Piloti raportoi se dy motorët nuk funksiononin/ VIDEO e rrëzimit të avionit në Pakistan me 100 pasagjerë në bord

para 2 dite - Java News

Publikohet biseda e fundit e kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për daljen...

Mrekullitë ekzistojnë/ Rrëzimi i avionit me 108 persona, ja momenti kur dy pasagjerë nxirren të gjallë nga rrënojat

para 2 dite - Shekulli

Një avion me mbi 108 persona në bord u rrëzua sot në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Sipas mediave të huaja, një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer...

Mrekullitë ekzistojnë/ Avioni me 107 të vdekur ra mbi lagje, ja momenti kur dy persona nxirren të gjallë nga rrënojat

para 2 dite - Shekulli

Një avion me mbi 108 persona në bord u rrëzua sot në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Sipas mediave të huaja, një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer...

Pakistan, rrëzohet një aeroplan me 107 persona

para 2 dite - MRT

Një aeroplan i kompanisë pakistaneze “International Airlines”... Një aeroplan i kompanisë pakistaneze “International Airlines”, është rrëzuar në Karachi, pasi ishte nisur nga Lahore. Aeroplani, për të...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para 2 dite - TV21

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

VIDEO/ Avioni bie mbi lagje duke shkaktuar të paktën 100 viktima, por presidenti i një banke nxirret i gjallë nga rrënojat

para 2 dite - Standard

Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para 2 dite - Zhurnal

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para 2 dite - RTK

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit (VIDEO)

para 2 dite - Tetova1

Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

Në aksidentin tragjik ajror me 107 të vdekur ndodh edhe mrekullia! Një punonjës i emergjencës arrin të…

para 2 dite - Panorama

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një fëmijë u nxorr i gjallë nga zona e rrëzimit të një aeroplani në Pakistan. Një reporter i lajmeve lokale po transmetonte nga skena pas një kordoni policie kur...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!

para 2 dite - Gazeta Telegraf

Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë...

Bankieri dhe dy të tjerë nxirren të gjallë nga rrëzimi i avionit në Pakistan mbi zonën e banuar

para 2 dite - Top Channel

Sipas raportimeve të fundit një drejtor banke dhe dy pasagjerë janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e avionit Airbus A320 që u rrëzua sot në Pakistan duke vrarë të paktën 104 njerëz. Presidenti i bankës...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para 2 dite - Flaka

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

Rrëzimi i avionit me 108 persona, ja momenti ku dy vetë nxirren të gjallë nga rrënojat (FOTOT)

para 2 dite - Gazeta Shqip

Një avion me mbi 108 persona në bord u rrëzua sot në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Sipas mediave të huaja, një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer...

VIDEO/ Avioni bie mbi lagje, pasagjeri nxirret i gjallë nga rrënojat

para 2 dite - Syri

Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti...

VIDEO/ Një shpërthim dhe pastaj tym, publikohen pamjet nga rrëzimi i avionit me 107 persona në bord

para 2 dite - Panorama

Publikohen pamjet nga momenti i rrëzimit të avionit me mbi 100 persona në bord. Tragjedia ndodhi në qytetin Karaçi të Pakistanit. Sipas mediave të huaja, avioni ishte duke fluturuar nga qyteti Lahore në...

Nga rrëzimi i aeroplanit, dy persona kanë mbijetuar

para 2 dite - in7

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona

para 2 dite - Medial

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Rrëzohet avioni në Pakistan, rreth 100 persona në bord

para 2 dite - Top Channel

Një aeroplan me rreth 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarë të aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona – publikohen pamje e para në vendin e përplasjes së fluturakes

para 2 dite - Telegrafi

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Mrekulli nga aksidenti ajror ne Pakistan, tre te mbijetuar nga rrezimi i avionit me 100 veta ne bord

para 2 dite - LajmiFundit

Tre persona mbijetuan pasi një aeroplan pasagjerësh me afro 100 vetë në bord u rrëzua në një lagje të mbushur me njerëz në Karaçi, Pakistan. Deri tani autoritetet flasin se shkak i aksidentit ka qene një...

Rrëzohen një aeroplan në Pakistan, asnjë i mbijetuar

para 2 dite - Alsat-M

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. Sipas Skynews , kreu i qytetit Karaçi ka deklaruar se nuk ka asnjë të mbijetuar. “Ne po...

Publikohen pamjet e tmerrshme nga momenti i rrëzimit të aeroplanit në Pakistan

para 2 dite - Lajmi.net

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Tragjike/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (Video-Foto)

para 2 dite - Zhurnal

Një avion me 99 pasagjerë në bord dhe 8 persona ekuipazh është rrëzuar kur po fluturonte nga Lahore për në Karaçi. Mediat shkruajnë se avioni në Pakistan u rrëzua pasi është përplasur tek një ndërtesë...

Rrëzohet avioni me pasagjerë

para 2 dite - Klan

Rrëzohet avioni me pasagjerë Ngjarja në një zonë të banuar në Pakistan Tymi dhe flakët pushtuan një zonë të banuar në periferi të Karaçit në Pakistan, pas rënies së një avioni pasagjerësh. Bilanci mund...

Rrëzimi i avionit në Pakistan, asnjë pasagjer nuk ka mbijetuar

para 2 dite - Albeu

Një avion me 107 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar në Pakistan duke u marrë jetën të gjithë personave në bord . Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes kanë deklaruar për mediat se avioni që...

Rrëzohet avioni me 107 pasagjerë

para 2 dite - Koha Jone

Një avion me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Mjeti fluturues po transportonte 99 pasagjerë dhe 8 pjesëtarë të...

Rrëzohet avioni me 100 persona në bord

para 2 dite - Koha Jone

Një aeroplan me rreth 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarë të aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Vdesin të gjithë pasagjerët e aeroplanit të rrëzuar në Pakistan

para 2 dite - Lajmi.net

Kryebashkiaku i Karachi thotë se një aeroplan pasagjerësh pakistanez që transportonte 107 pasagjerë dhe ekuipazh dhe që i përkisnin Pakistan International Airlines të drejtuar nga shteti është rrëzuar,...

Një aeroplan me 107 persona në bord u rrëzua në Pakistan

para 2 dite - Portalb

Një aeroplan i kompanisë pakistaneze International Airlines, është rrëzuar në Karachi, pasi ishte nisur nga Lahore, raportoi BBC-ja të premten. Aeroplani, për të cilin thuhet se ka pasur 99 pasagjerë dhe...

Rrëzohet avioni në Pakistan/ 99 persona në bord, piloti njoftoi për probleme teknike

para 2 dite - Vizion Plus

Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas...

Rrëzohet aeroplani me 100 pasagjerë në Pakistan

para 2 dite - Telegrafi

Një aeroplan i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, avioni i cili u raportua se barte afër 100...

Asnjë i mbijetuar nga rrëzimi i avionit me 107 persona në bord

para 2 dite - ABC News

Një avion me 107 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar në Pakistan duke u marrë jetën të gjithë personave në bord. Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes kanë deklaruar për mediat se avioni që...

VIDEO-FOTO/ Pamje të frikshme të rrëzimit të avionit mbi lagjen e banuar

para 2 dite - Syri

Një aeroplan pasagjerësh Airbus A320 i Pakistan International Airlines, me mbi 100 persona në bord, u përplas sot në një zonë të banuar në kryeqytetin Karaçi. Dëshmitarët thanë se avioni i nisur nga Lahore...

Rrëzohet një aeroplan në Pakistan me mbi 100 persona në bord

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 13:10 Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve,...

FOTO/ Rrëzohet aeroplani me 99 persona në bord në Pakistan

para 2 dite - BalkanWeb

Një aeroplan në Pakistan është rrëzuar në Karaci pas një fluturimi në Lahore, thanë zyrtarët e Aviacionit. Avioni, i cili raportohej se transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë individë si ekuipazh, ishte...

Aksident ajror në Pakistan

para 2 dite - Koha.mk

Karaçi, 22 maj – Një aeroplan udhëtarësh i “Pakistan Intereshënël erlajns” që udhëtonte nga Lahore për në Karaçi, u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, kumtoi Agjencia e aviacionit civil. Related Posts...

Tragjike/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (Video-Foto)

para 2 dite - Shekulli

Foto 1 nga 13 Pas Para Një avion me 99 pasagjerë në bord dhe 8 persona ekuipazh është rrëzuar kur po fluturonte nga Lahore për në Karaçi. Mediat shkruajnë se avioni në Pakistan u rrëzua pasi është përplasur...

Rrëzohet aeroplani pakistanez me mbi 100 persona në bord

para 2 dite - Sinjali

Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë pjesëtarë të ekuipazhit, ishte duke fluturuar...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona

para 2 dite - Tetova Sot

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Pakistan, avioni me 107 persona në bord rrëzohet në zonën e banuar

para 2 dite - NOA

Një avion me pasagjerë i një kompanie ajrore në Pakistan, është rrëzuar duke u përplasur teksa ishte në fazë ulje. Ngjarja e rëndë u shënua mesditën e sotme në aeroportin e Karachi, në juglindje të Pakistanit....

Bie avioni me 107 persona në bord, dalin detajet e para të tragjedisë në ajër (FOTO+VIDEO)

para 2 dite - Panorama

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit, raporton BBC. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet...

Aksident i rëndë ajëror në Pakistan, rrëzohet avioni me mbi 100 pasagjerë benda

para 2 dite - Koha Jone

Një aeroplan i Pakistanit International Airlines që transportonte më shumë se 100 njerëz është rrëzuar në qytetin jugor të Karaçit. Ministria e Aviacionit në Pakistan thotë se fluturimi kishte 99 pasagjerë...

Një aeroplan me 107 persona në bord rrëzohet në Pakistan

para 2 dite - Koha.net

Një aeroplan i kompanisë pakistaneze International Airlines, është rrëzuar në Karachi, pasi ishte nisur nga Lahore, raportoi BBC-ja të premten. Aeroplani, për të cilin thuhet se ka pasur 99 pasagjerë dhe...

Rrëzohet aeroplani me 100 persona në bord në qytetin Karaçi të Pakistanit

para 2 dite - Alsat-M

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Rrëzohet aeroplani pakistanez me më shumë se 100 persona në bord

para 2 dite - GazetaBlic

Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë pjesëtarë të ekuipazhit, ishte duke fluturuar...

para 2 dite - Ora news

Një aeroplan i Pakistanit International Airlines që transportonte më shumë se 100 njerëz është rrëzuar në qytetin jugor të Karaçit. Ministria e Aviacionit në Pakistan thotë se fluturimi kishte 99 pasagjerë...

Tragjike/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (Video)

para 2 dite - Shekulli

Një avion me 99 pasagjerë në bord dhe 8 persona ekuipazh është rrëzuar kur po fluturonte nga Lahore për në Karaçi. Mediat shkruajnë se avioni në Pakistan u rrëzua pasi është përplasur tek një ndërtesë...

VIDEO/Tragjedi ajrore në Pakistan, humbin jetën më shumë se 100 persona

para 2 dite - Syri

Një avion pakistanez i linjës International Airlines me më shumë se 100 njerëz në bord është rrëzuar në qytetin pakistanez të Karaçi, tha një zëdhënës i linjës ajrore të premten. Ministria e Aviacionit...

Tragjike/ Rrëzohet aeroplani me 99 persona në bord në Pakistan

para 2 dite - Standard

Një aeroplan në Pakistan është rrëzuar në Karaci pas një fluturimi në Lahore. Avioni, i cili raportohej se transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë individë si ekuipazh, ishte duke fluturuar nga Lahore...

Avioni bie mbi lagje, pasagjeri nxirret i gjallë nga rrënojat

para 2 dite - Gazeta Telegraf

Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti...

Horror/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (FOTO)

para 2 dite - Gazeta Shqip

Një avion i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, avioni ku ndodheshin 107 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin...

Rrëzohet avioni me 107 persona në bord, nuk dihet fati i pasagjerëve

para 2 dite - Koha Jone

Një aeroplan me 107 persona në bord është përplasur. Avioni raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi, Pakistan. Avioni A320 u rrëzua...

Rrëzohet avioni me 100 persona në Pakistan (Video)

para 2 dite - Mapo

Një avion me 100 persona në bord është rrëzuar në Pakistan. Aeroplani është rrëzuar në qytetin Karaçi. Mediat e huaja raportojnë se pasagjerët dhe ekipazhi kanë humbur jetën. Ende nuk dihet shkaqet e rrëzimit...

Rrëzohet aeroplani me 100 persona në bord në qytetin Karaçi të Pakistanit

para 2 dite - Shprehja

loading... Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para 2 dite - Pa censure

epa08437644 Rescue workers search for the bodies or survivors amid wreckage of the passenger plane of state run Pakistan International Airlines, after it crashed on a residential colony, in Karachi, Pakistan,...

Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord në Pakistan

para 2 dite - Aktuale

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Rrëzohet aeroplani, mbi 100 pasagjerë ishin në bord

para 2 dite - OraInfo

Rrëzohet aeroplani pakistanez me më shumë se 100 pasagjerë në bord. Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth...

Rrëzohet një aeroplan në Pakistan

para 2 dite - Kallxo

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99...

Rrëzohen një aeroplan në Pakistan

para 2 dite - Evropa e Lirë

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. "Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99...

Rrëzohet një avion pasagjerësh në Pakistan

para 2 dite - RTK

Raportohet se një avion pasagjerësh i linjës Lahor-Karachi është rrëzuar në një zonë banimi pranë aeroportit të qytetit pakistanez Karachi. Avioni i përket linjës ajrore të drejtuar nga shteti, raporton Associated Press.

Rrëzohet një aeroplan në Pakistan, asnjë i mbijetuar

para 2 dite - Lajm

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. Sipas Skynews, kreu i qytetit Karaçi ka deklaruar se nuk ka asnjë të mbijetuar. “Ne po...

Rrëzohet avioni në Pakistan, rreth 100 persona në bord

para 2 dite - Infokusi

Një aeroplan me rreth 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarë të aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Rrëzohet aeroplani në Pakistan, humbin jetën 107 persona, pamjet e para në vendin e përplasjes së fluturakes

para 2 dite - InfoShqip

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Rrëzohet avioni me 107 persona në bord, nuk dihet fati i pasagjerëve

para 2 dite - ABC News

Një aeroplan me 107 persona në bord është përplasur. Avioni raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi, Pakistan. Avioni A320 u rrëzua...

Rrëzohet aeroplani në Pakistan, humbin jetën 107 persona, pamjet e para në vendin e përplasjes së fluturakes

para 2 dite - InfoShqip

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord në Pakistan

para 2 dite - Lajmi.net

Një aeroplan Airbus SE i operuar nga Pakistan International Airlines u rrëzua me 107 persona në bord, tha Autoriteti i Aviacionit Civil të vendit, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Fluturimi që po...

FOTOT: Covid-19 mund të ndryshojë mënyrën se si fluturojmë, ja si do të duken aeroportet kur të udhëtojmë përsëri

para 3 dite - Gazeta Tema

Ndërsa bota ngadalë lehtëson rrugën e saj nga bllokimi i Covid-19, ne jemi në prag të një epoke të re në udhëtimet ajrore. Së shpejti mund të hasim ‘ushtri’ të pastruesve robotikë që patrullojnë ambientet...

Pakistan, rrëzohet një aeroplan pasagjerësh

para 2 dite - Shenja

Një aeroplan i kompanisë ajrore “Pakistan International Airlines” me mbi 90 pasagjerë në bord është rrëzuar në jug të Pakistanit në qytetin Karachi, transmeton Anadolu Agency (AA). Duke cituar zyrtarë...

VIDEO/ Rrëzohet avioni me 100 pasagjerë në bord në Pakistan

para 2 dite - Java News

Një aeroplan i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, avioni i cili u raportua se mbante 100 pasagjerë, po fluturonte...

Rrëzohet avioni në Pakistan/ 99 persona në bord, piloti njoftoi për probleme teknike

para 2 dite - LajmiFundit

Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona

para 2 dite - Arbresh

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Pakistan: Rrëzohet një aeroplan me 100 persona në bord

para 2 dite - Albinfo

Aeroplani ishte duke fluturuar drejt njërit nga aeroportet më të ngarkuar në Pakistan. Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit....

Vdesin të gjithë pasagjerët e aeroplanit të rrëzuar në Pakistan

para 2 dite - Fakti Ditor

Të gjithë pasagjerët në aeroplanin e rrëzuat sot në Pakistan kanë vdekur. Kryebashkiaku i Karachi thotë se një aeroplan pasagjerësh pakistanez që transportonte 107 pasagjerë dhe ekuipazh dhe që i përkisnin...

Rrëzohet një aeroplan në qytetin Karaçi të Pakistanit

para 2 dite - Tetova Sot

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Pakistan, rrëzohet një aeroplan pasagjerësh

para 2 dite - Gazeta e re

Mediat lokale raportojnë se aeroplani ra në një zonë të banuar duke dëmtuar disa shtëpi dhe automjete. Një aeroplan i kompanisë ajrore “Pakistan International Airlines” me mbi 90 pasagjerë në bord është...

Aksident i rende ajror, rrezohet avioni me 107 persona në bord

para 2 dite - LajmiFundit

Një avion me 107 persona në bord është përplasur. Mjeti ajror raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi, Pakistan. loading... Rekomandojme...

Rrëzohet aeroplani me 100 pasagjerë në Pakistan

para 2 dite - Arbresh

Një aeroplan i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, avioni i cili u raportua se barte afër 100...

Aksident ajror në Pakistan

para 2 dite - in7

Një aeroplan udhëtarësh i “Pakistan Intereshënël erlajns” që udhëtonte nga Lahore për në Karaçi, u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, kumtoi Agjencia e aviacionit civil. Zëdhënësi i kompanisë ajrore pakistaneze...

Rrëzohet aeroplani pakistanez me mbi 100 pasagjerë

para 2 dite - Epoka e Re

Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet e këtij shteti kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë ekuipazhe, ishte duke fluturuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK