http://kariera.mk

AGK’ja i reagon Vetëvendosjes për sulmet e sotme ndaj gazetarëve

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 20:38 Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar të shtunë se “ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës...

AGK i reagon VV-së për sulmet e sotme ndaj punës së gazetarëve

para një dite - OraInfo

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj...

AGK dënon etiketimet e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve

para një dite - RTK

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore - Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore Besnik Krasniqit...

AGK u reagon tre zyrtarëve të Vetëvendosjes për gjuhën e përdorur ndaj gazetarëve

para një dite - Kallxo

Asociacioni i Gazetareve të Kosovës u ka reaguar tre zyrtarëve të parisë Lëvizja Vetëvendosje, Liburn Aliut, Fitore Pacollit dhe Adnan Rrustemit. Organizata e cila mbron dhe promovon gazetarët në Kosovë,...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve

para një dite - Lajmi.net

Në postimin e tij, Liburn Aliu shkruan – “Kjo që ka thënë Agron Bajrami, e që po ‘hulumton’ Besnik Krasniqi, është ajo që dëshiron Kadri Veseli. Po, mund të jetë koincidencë. Kadri Veseli dëshiron që Gjykata...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve

para një dite - GazetaBlic

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore Besnik Krasniqit...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve

para një dite - Indeks online

PRISHTINË, 23.05.2020 – Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të...

Zyrtari i lartë i VV’së e akuzon Adriatik Kelmendin për lidhje me PAN’in

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 17:41 Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në...

Agron Demi thotë se Vetëvendosja po e sulmon një gazetë pse s’po i pëlqen lajmi

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 16:24 Analisti i GAP’it, Agron Demi, ka thënë se Partia në pushtet, VV, po sulmon një gazetë pse s’po iu pëlqen lajmi që kanë dhënë për dekretin për mandatarin e ri të Qeverisë....

Halil Matoshi zbërthen sulmin e VV’së ndaj raportimeve të Kohës Ditore

para një dite - Gazeta Express

Gazeta Express 23/05/2020 15:24 Publicisti Halil Matoshi po thotë se sulmet e Liburn Aliut ndaj shkrimeve të Kohës Ditore po bëhen për të diskretiduar Kryeredaktorin e gazetës, Agron Bajramin dhe gazetarin...

Deputetja e VV’së pyet Kohën Ditore: Qysh po përputhet gazetaria e burimeve anonime me interesat e Kadri Veselit

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 15:04 Vetëvendosje ka vazhduar sulmin ndaj “Kohës Ditore” dhe në të njëjtën kohë kanë thelluar akuzat ndaj Gjykatës Kushtetuese se është e kapur nga Partia Demokratike e...

Deputeti i VV-së: Vendimi i paralajmëruar i Kushtetueses i shkon për shtati Veselit

para një dite - OraInfo

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu thotë se vendimi i paralajmëruar i Kushtetueses i shkon për shtati Veselit. Aliu vlerëson se vendimi i paralajmëruar nga Gjykata...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve

para një dite - Periskopi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore Besnik Krasniqit...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës së gazetarëve

para një dite - Ekonomia Online

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore Besnik...

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Veseli shpreson qe jo

para një dite - Medial

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, është shprehur e bindur se subjekti politik që e përfaqëson do t’i fitojë mbi 50 për-qind të votave nëse vendi shkon në zgjedhje. Sipas saj,...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve

para një dite - Arbresh

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore Besnik Krasniqit...

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Veseli shpreson që jo

para një dite - Klan Kosova

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, është shprehur e bindur se subjekti politik që e përfaqëson do t’i fitojë mbi 50 për-qind të votave nëse vendi shkon në zgjedhje. Sipas saj,...

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Kadri Veseli shpreson që jo

para një dite - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Fitore Pacolli është përfshirë në debatin që e nxiti deputeti, Liburn Aliu, ndaj një shkrimi të gazetarit, Besnik Krasniqi, rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Gazetari i Kohës i përgjigjet Liburn Aliut: A nuk do t’i fitoni 50 përqind?

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 13:06 Gazetari i Kohës Ditore, Besnik Krasniqi ka kërkuar sqarime nga Vetëvendosje nëse ka gënjyer kur ka prezantuar sondazhe se do të fitojë 50 për qind të votave në zgjedhjet...

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Veseli shpreson që jo

para një dite - Indeks online

Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Fitore Pacolli është përfshirë në debatin që e nxiti deputeti, Liburn Aliu, ndaj një shkrimi të gazetarit, Besnik Krasniqi, rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Halil Matoshi zbërthen sulmin e VV’së ndaj raportimeve të Kohës Ditore

para një dite - Infokusi

Publicisti Halil Matoshi po thotë se sulmet e Liburn Aliut ndaj shkrimeve të Kohës Ditore po bëhen për të diskretiduar Kryeredaktorin e gazetës, Agron Bajramin dhe gazetarin Besnik Krasniqin si dhe për...

Gazetari i Kohës i përgjigjet Liburn Aliut: A nuk do t’i fitoni 50 përqind?

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 13:06 Gazetari i Kohës Ditore, Besnik Krasniqi ka kërkuar sqarime nga Vetëvendosje nëse ka gënjyer kur ka prezantuar sondazhe se do të fitojë 50 për qind të votave në zgjedhjet...

Zyrtari i VV’së lëshon akuza në drejtim të Kohës Ditore: Po ‘hulumtojnë’ atë që dëshiron Kadri Veseli

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 12:24 Vetëvendosje ka nisur të lëshojë akuza në drejtim të “Kohës Ditore” se po hulumtojnë atë që dëshiron Shefi i PDK’së, Kadri Veseli. Liburn Aliu, deputet i VV’së, ka...

Zyrtari i VV’së lëshon akuza në drejtim të Kohës Ditore: Po ‘hulumtojnë’ atë që dëshiron Kadri Veseli

para një dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 12:24 Vetëvendosje ka nisur të lëshojë akuza në drejtim të “Kohës Ditore” se po hulumtojnë atë që dëshiron Shefi i PDK’së, Kadri Veseli. Liburn Aliu, deputet i VV’së, ka...

Vendimi i paralajmëruar i Kushtetueses i shkon për shtati Veselit, thotë Aliu

para një dite - Koha.net

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, vlerëson se vendimi i paralajmëruar nga Gjykata Kushtetuese rreth mandatarit, do t’i përshtatej kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Aliu përmes Facebook-ut...

Zyrtari i lartë i VV’se e akuzon Adriatik Kelmendin për lidhje me PAN’in

para një dite - Zyrtare

Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në e NIISMA’n. Rrustemi ka shkruar se Kelmendi...

Zyrtari i lartë i VV’së e akuzon Adriatik Kelmendin për lidhje me PAN’in

para një dite - News33

Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në e NISMA’n. Rrustemi ka shkruar se Kelmendi...

Zyrtari i lartë i VV’se e akuzon Adriatik Kelmendin për lidhje me PAN’in

para një dite - Periskopi

Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në e NIISMA’n. Rrustemi ka shkruar se Kelmendi...

Krasniqi i reagon Aliut: Na gënjyet për rezultatin e sondazhit, apo LVV-ja e ka ndërmend ta propozojë Veselin për kryeministër

para një dite - Indeks online

Gazetari, Besnik Krasniqi i ka reaguar deputetit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Liburn Aliu, pasi ky i fundit e ka apostrofuar atë rreth raportimit të dekretit të presidentit, Thaçi, nga Gjykata Kushtetuese....

VV: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në

para një dite - Lajmi.net

Sipas Aliut, Veseli e dëshiron këtë në mënyrë që t’i hapet rruga për kryeministër. “Ai e di që në zgjedhjet e ardhshme fiton LVV, por po ashtu beson që PDK del e dyta dhe me këtë Aktgjykim të Gjykatës...

Deputeti i VV-së: Kadri Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në që t’i hapë rrugë për Kryeministër

para një dite - GazetaBlic

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen...

Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në

para një dite - Indeks online

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen...

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Veseli shpreson që jo

para një dite - Tetova Sot

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, është shprehur e bindur se subjekti politik që e përfaqëson do t’i fitojë mbi 50 për-qind të votave nëse vendi shkon në zgjedhje. Sipas saj,...

Deputetja e VV’së pyet Kohën Ditore: Qysh po përputhet gazetaria e burimeve anonime me interesat e Kadri Veselit

para një dite - Bota Press

Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Fitore Pacolli është përfshirë në debatin që e nxiti deputeti, Liburn Aliu, ndaj një shkrimi të gazetarit, Besnik Krasniqi, rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Kadri Veseli shpreson që jo

para një dite - Bota Press

Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Fitore Pacolli është përfshirë në debatin që e nxiti deputeti, Liburn Aliu, ndaj një shkrimi të gazetarit, Besnik Krasniqi, rreth vendimit të Gjykatës Kushtetuese....

Deputetja e LV-së beson se do t’i fitojnë mbi 50 për qind të votave në zgjedhjet e ardhshme

para një dite - Epoka e Re

Deputetja Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, është shprehur e bindur se kjo lëvizje do t’i fitojë mbi 50 për qind të votave nëse vendi shkon në zgjedhje të reja parlamentare. Ajo ka thënë se për këtë...

Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në

para një dite - Infokusi

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen...

Pacolli: Do të jemi fitues mbi 50%, por Veseli shpreson që jo

para një dite - Ekonomia Online

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, është shprehur e bindur se subjekti politik që e përfaqëson do t’i fitojë mbi 50 për-qind të votave nëse vendi shkon në zgjedhje. Sipas saj,...

Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në

para një dite - Tetova Sot

“Ai e di që në zgjedhjet e ardhshme fiton LVV, por po ashtu beson që PDK del e dyta dhe me këtë Aktgjykim të Gjykatës Kushtetuese, bëhet presedani që i hap rrugën atij për t’u bërë Kryeministër”. Deputeti...

Vendimi i paralajmëruar i Kushtetueses i shkon për shtati Veselit, thotë Aliu

para një dite - Ekonomia Online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, vlerëson se vendimi i paralajmëruar nga Gjykata Kushtetuese rreth mandatarit, do t’i përshtatej kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Aliu përmes Facebook-ut...

VV’ja nuk e ka ndërmend të ndalet, Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në

para një dite - Zyrtare

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen...

Aliu thotë se Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe LV-në për t’u bërë kryeministër

para një dite - Epoka e Re

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka theksuar se lideri i PDK-së, Kadri Veseli dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë presidentin Hashim Thaçi dhe Vetëvendosjen, në mënyrë që t’i hapet...

VV’ja nuk e ka ndërmend të ndalet, Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në

para një dite - Periskopi

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen...

Deputetja e Nismës: Vetëvendosja për pak pushtet ka pranuar votat me helm të Serbisë

para një dite - Epoka e Re

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka thënë se si subjekt do ta pranojnë çfarëdo vendimi të Gjykatës Kushtetuese. “Ajo që ne presim është krijimi...

Deputetja e Nismës: Vetëvendosje po i vardiset PDK-së

para 2 dite - RTK

Deputetja e Nismas Social Demokrate, Albulena Balaj-Halimaj është shprehur se Lëvizja Vetëvendosje është duke iu vardisur PDK’së. Deputetja e Nismas Social Demokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka thënë se...

Deputetja e Nismës: Vetëvendosje po i vardiset PDK’së

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 19:50 Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka thënë se si subjekt do ta pranojnë çfarëdo vendimi të Gjykatës Kushtetuese....

Deputetja e Kuvendit të Kosovës: Vetëvendosja po i vardiset PDK-së

para 2 dite - InfoShqip

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka thënë se si subjekt do ta pranojnë çfarëdo vendimi të Gjykatës Kushtetuese. “Ajo që ne presim është krijimi...

Balaj-Halimi e Nismës: Vetëvendosja nuk i llogaritë ‘popull’ ata që na kanë votuar neve

para 2 dite - Lajmi.net

Ajo tha kështu në Infomagazinë. “Popull është ai që n aka votuar edhe neve dhe është shumë ofenduesve që ata të cilët nuk i kanë votuar këta, të mos i konsiderojnë si qytetarë e popull. Vetëvendosja ende...

Info Magazine: Fitore Pacolli (LVV) dhe Albulena Balaj-Halimaj (Nisma)

para 2 dite - Medial

Edhe këtë të premte në Info Magazine do të shtjellohet situata politike në vend. Veçan do të flitet për pritshmëritë për vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e Presidentit Hashim Thaçi. Të...

Info Magazine: Fitore Pacolli (LVV) dhe Albulena Balaj-Halimaj (Nisma)

para 2 dite - Klan Kosova

Edhe këtë të premte në Info Magazine do të shtjellohet situata politike në vend. Veçan do të flitet për pritshmëritë për vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e Presidentit Hashim Thaçi. Të...

Deputetja e Nismës: Vetëvendosje po i vardiset PDK’së

para 2 dite - News33

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka thënë se si subjekt do ta pranojnë çfarëdo vendimi të Gjykatës Kushtetuese. “Ajo që ne presim është krijimi...

Albulena Balaj-Halimaj: Vetëvendosje po i vardiset PDK-së

para 2 dite - Ekonomia Online

Deputetja e Nismas Social Demokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka thënë se si subjekt do ta pranojnë çfarëdo vendimi të Gjykatës Kushtetuese. “Ajo që ne presim është krijimi i të drejtës të formohet një...

Balaj-Halimi e Nismës: Vetëvendosja nuk i llogaritë ‘popull’ ata që na kanë votuar neve

para 2 dite - Zyrtare

Deputetja e Nismës Albulena Balaj-Halimi ka thënë se Vetëvendosje i ‘konsideron qytetarë vetëm ata që e kanë votuar këtë parti’. Ajo tha kështu në Infomagazinë, përcjell Periskopi. “Popull është ai që...

Balaj-Halimi e Nismës: Vetëvendosja nuk i llogaritë ‘popull’ ata që na kanë votuar neve

para 2 dite - Periskopi

Deputetja e Nismës Albulena Balaj-Halimi ka thënë se Vetëvendosje i ‘konsideron qytetarë vetëm ata që e kanë votuar këtë parti’. Ajo tha kështu në Infomagazinë, përcjell Periskopi. “Popull është ai që...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK