http://kariera.mk

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami

para 3 dite - Alsat-M

Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami

para 3 dite - Shprehja

loading... Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet...

Si do të bëhet falja e Bajramit nesër në kushtet e pandemisë?

para 3 dite - Standard

Gazetari Ferdinand Samarxhi në studion e “ABC News” kaq folur për festën e Fiter Bajramit. Ai u shpreh se Ramazani është një revolucion shpirtëror, ndërsa shtoi se bashkëpunimi politik është i rëndësishëm...

Shqipëria hap xhamitë në ditën e Bajramit

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka sqaruar mënyrën sesi do të bëhet nesër falja e Namazit për festën e Fitër Bajramit. Kreu i qeverisë u shpreh se bashkë me komunitetet fetare ka përgatitur një protokoll...

Pse pengon Rama i II-të myslimanët për Fiter Bajram?

para 3 dite - Koha Jone

Të premten kryeministri njoftoi me një mesazh në Facebook se edhe kjo fundjavë do të jetë e mbyllur për shkak të koronvairusit. Njoftimi nuk jepte asnjë detaj tjetër dhe qytetarët nuk kanë asnjë bazë ligjore...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 4 dite - Telegrafi

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

“Nga nesër hapen xhamitë dhe tempujt fetarë”/ Rama: Komitët e SHQUP-it dhe Lalzit nxitën myslimanët t’u bashkohen revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Medial

TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se “jemi gati të vendosim çeljen e aktivitetit të tempujve nga java e ardhshme, me të gjitha kufizimet përkatëse, duke e nisur nesër me këmbë të...

Si do të bëhet falja e Bajramit nesër në kushtet e pandemisë?

para 4 dite - Syri

Gazetari Ferdinand Samarxhi në studion e “ABC Neës” kaq folur për festën e Fiter Bajramit. Ai u shpreh se Ramazani është një revolucion shpirtëror, ndërsa shtoi se bashkëpunimi politik është i rëndësishëm...

Prej nesër në Shqipëri hapen objektet fetare

para 4 dite - Koha.mk

Tiranë, 23 maj – Prej nesër në Shqipëri do të hapen të gjitha xhamitë dhe kishat dhe do të vazhdojnë me aktivitetet e tyre fetare. Lajmin përmes publikimit në Fejsbuk e kumtoi kryeministri Edi Rama, i...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami

para 3 dite - Almakos

Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami

para 3 dite - Tetova Sot

Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami

para 3 dite - Flaka

Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi...

Si do të realizohet falja në kushtet e pandemisë? Samarxhi flet në “ABC News” për festën e Fiter Bajramit

para 4 dite - ABC News

Gazetari Ferdinand Samarxhi në studion e “ABC News” kaq folur për festën e Fiter Bajramit. Ai u shpreh se Ramazani është një revolucion shpirtëror, ndërsa shtoi se bashkëpunimi politik është i rëndësishëm...

Në Poroj nuk do të falet namazi i bajramit, imami thotë se kështu parandalon virusin

para 4 dite - Portalb

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Në Poroj të Tetovës nuk do të falet namazi i Bajramit, Hoxha: Deri sa shkollat janë mbyllur edhe xhamia duhet të jetë e mbyllur

para 4 dite - Ina

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 3 dite - Flaka

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Nga nesër në Shqipëri hapen objektet fetare

para 4 dite - TV21

Prej nesër në Shqipëri do të hapen të gjitha xhamitë dhe kishat dhe do të vazhdojnë me aktivitetet e tyre fetare. Lajmin përmes publikimit në Fejsbuk e kumtoi kryeministri Edi Rama, i cili ka shkruar “me...

Shqipëri,prej nesër hapen objektet fetare

para 4 dite - Aktuale

Prej nesër në Shqipëri do të hapen të gjitha xhamitë dhe kishat dhe do të vazhdojnë me aktivitetet e tyre fetare. Lajmin përmes publikimit në Fejsbuk e kumtoi kryeministri Edi Rama, i cili ka shkruar “me...

“U zbythe, frikacak”/ Gazetari “shpërthen” ndaj Ramës…

para 4 dite - Standard

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër, madje edhe me fyerje, ndaj atyre që kundërshtuan mbylljen e fundjavës. Në një postim në rrjet, pasi lëshonte fyerje, Rama duket se është tërhequr të paktën nga...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami

para 3 dite - Fakti Ditor

Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 4 dite - Alsat-M

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Debat për ndalimin e faljes së Bajramit, Rama: gati të çelim javën e ardhshme aktivitete në tempuj

para 4 dite - Top Channel

Vigjilja e festës së Fiter Bajramit ka shkaktuar një debat për kufizimet e vendosura dhe që për herë të parë muslimanët do ta falin në xhami dhe jo në sheshe. Në rrjetet sociale dhe në disa, portale janë...

Bajrami do të falet nëpër xhami

para 4 dite - Klan

Bajrami do të falet nëpër xhami Rama: Hapim të gjithë tempujt fetarë Pas 3 muajve të mbyllura nga koronavirusi xhamitë do të hapen të dielën. Besimtarët myslimanë do të kenë kështu mundësinë të falin namazin...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 4 dite - Shprehja

loading... Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar...

Në Poroj nuk do të falet namazi i bajramit, imami thotë se kështu parandalon virusin

para 3 dite - Portali Arena

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Namazi i Bajramit do te falet ne xhami, flet ish-myftiu i Tiranës

para 4 dite - Lexo

Falja e Namazit të Fitër Bajramit do të falet në xhami dhe jo në sheshet e qytetit. Ka qenë ky vendimi i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë në kuadër të masave për parandalimin e Covid19. Situata e krijuar...

Në këtë fshat të Tetovës nuk do të falet namazi i Bajramit, Hoxha: Deri sa shkollat janë mbyllur edhe xhamia duhet të jetë e mbyllur

para 4 dite - InfoShqip

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Në prag të festës së Fitër Bajramit, vendosen tunelet e dezinfektimit në xhami

para 4 dite - ABC News

Pikërisht në këtë të dielë në të gjithë vendin do të hapen objektet e kultit, të mbyllura për shkak të pandemisë së Covid. Mesditën e sotme, kryeministri Rama e njoftoi këtë vendim në rrjetet sociale....

Rama: Komitët patriotë po nxisin komunitetin mysliman t’i bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Facebook, u shpreh se opozita po mundohet të nxisë komunitetin mysliman që t’i bashkohet “Revolucionit të tyre imagjinar për Bajram”. “Komitët patriotë dhe...

Rama humbet qetësinë: Zoti u ktheftë ndonjë pikë nga vaji i kandilit të arsyes

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 13:33 Kryeministri Edi Rama sulmoi me fyerje ata që e kritikuan pasi mbylli Shqipërinë pikërisht në fundjavën e Bajramit. Rama shkruan në rrjetet sociale se nga java...

Reagon Rama: Nga nesër do të hapen aktivitetet e xhamive

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sulmoi me fyerje ata që e kritikuan pasi mbylli Shqipërinë pikërisht në fundjavën e Bajramit. Rama në një postim të tij në rrjetin social Facebook ka shkruar se që nga...

Në Poroj nuk do të falet namazi i Bajramit, Hoxha: Deri sa shkollat janë mbyllur edhe xhamia duhet të jetë e mbyllur

para 4 dite - Tetova Sot

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

“Nga nesër hapen xhamitë dhe tempujt fetarë”/ Rama: Komitët e SHQUP-it dhe Lalzit nxitën muslimanët t’u bashkohen revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Medial

TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se “jemi gati të vendosim çeljen e aktivitetit të tempujve nga java e ardhshme, me të gjitha kufizimet përkatëse, duke e nisur nesër me këmbë të...

Rama uron Bajramin dhe bën njoftimin e rëndësishëm: Duke nisur nga nesër me bekimin e dritës…

para 4 dite - Portalb

Kryeministri Edi Rama me anë të një reagimi në Facebook ka uruar Bajramin për besimtarët mysliman. Sipas Ramës pas përgatitjes së protokolleve të sigurisë shëndetësore, qeveria është gati të vendosë çeljen...

E diela mbyllur? Rama uron Bajramin dhe bën njoftimin e rëndësishëm: Duke nisur nga nesër me bekimin e dritës…

para 4 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama me anë të një reagimi në Facebook ka uruar Bajramin për besimtarët mysliman. Sipas Ramës pas përgatitjes së protokolleve të sigurisë shëndetësore, qeveria është gati të vendosë çeljen...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 4 dite - Arbresh

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Imami nga Tetova tani dy muaj e ka mbyllur xhaminë: Nuk dua ta rrezikoj shëndetin e xhematit!

para 4 dite - Lajm

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 4 dite - Tetova Sot

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj (VIDEO)

para 4 dite - Tetova1

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër koronavirusit.

Ja në sa ora do të falet Fitër Bajrami

para 4 dite - Portali Arena

Njoftohen besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit do të jetë nesër ( e diel ) dhe se namazi i Fitër Bajramit do të falet në ora 5 e 45, kurse namazi i sabahut do të falet në shtëpi pasi te thiret ezani....

Prej nesër në Shqipëri hapen objektet fetare

para 4 dite - in7

Prej nesër në Shqipëri do të hapen të gjitha xhamitë dhe kishat dhe do të vazhdojnë me aktivitetet e tyre fetare. Lajmin përmes publikimit në Fejsbuk e kumtoi kryeministri Edi Rama, i cili ka shkruar “me...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 4 dite - Fakti Ditor

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Ja në sa ora do të falet Fitër Bajrami

para 4 dite - Tetova1

Njoftohen besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit do të jetë nesër ( e diel ) dhe se namazi i Fitër Bajramit do të falet në ora 5 e 45, kurse namazi i sabahut do të falet në shtëpi pasi te thiret ezani....

Bajrami/ Rama: Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit po nxisin komunitetin mysliman t’u bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram. Jemi gati të…

para 4 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama akuzon opozitën dhe Presidentin se po nxisin komunitetin mysliman t’u bashkohet Revolucionit të tyre Imagjinar për Bajram. Në një postim në “Facebook”, ndonëse nuk flet me emra, Rama...

Rama njofton hapjen e xhamive: Zoti u ktheftë ndonjë pikë nga vaji i kandilit të arsyes…

para 4 dite - Klan

Rama njofton hapjen e xhamive: Zoti u ktheftë ndonjë pikë nga vaji i kandilit të arsyes… Postimi i kryeministrit Edi Rama: Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit, që prej vitesh përleshen...

Dorëzohet Rama, lejon hapjen e xhamive

para 4 dite - Koha Jone

Më në fund kryeministri dorëzohet dhe bëri shumë mirë që nesër, ditë e dielë, për Fiter Bajramin dha lejen për hapjen e xhamive. Të premten në darkë tha se asnjë lëvizje të dielën. Pra me kyç në shpi të...

Prej nesër në Shqipëri hapen objektet fetare

para 4 dite - Tetova Sot

Prej nesër në Shqipëri do të hapen të gjitha xhamitë dhe kishat dhe do të vazhdojnë me aktivitetet e tyre fetare. Lajmin përmes publikimit në Fejsbuk e kumtoi kryeministri Edi Rama, i cili ka shkruar “me...

Mbylli Shqipërinë për Bajram, kryeministrit nuk i del e keqja më besimtarët: Zoti u ktheftë…

para 4 dite - Shekulli

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” ka njoftuar se duke nisur nga dita e nesërme do të hapen xhamitë. Ai thotë se vendimi ka ardhur pas një konsultimi me komunitetin...

Provokimi ndaj myslimanëve/ Gazetari-Ramës: U zbythe, frikacak

para 4 dite - Syri

Sa herë kryeministri Edi Rama për interesat e tij të politikës ditore citon profetin e myslimanëve apo ndonjë shenjtor (edhe ndonjë terrorist), në rrjetet sociale qarkullon një foto. Në mënyrë brutale,...

Në Poroj të Tetovës nuk do të falet namazi i Bajramit, imami vendim me kokë në vete

para 4 dite - Zyrtare

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Rama në Facebook për faljen e Fiter Bajramit: Nesër e fillojmë me këmbë të mbarë

para 4 dite - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shqetësimeve në rrjetet sociale për ndalimin e faljes së namazit të Fiter Bajramit në sheshin “Skënderbej”. Rama shkruan në Faceboook se nga java e ardhshme do të lejohet...

“Zoti u ktheftë ndonjë pikë nga vaji i kandilit të arsyes që u ka shterrur krejt”/ Rama sulmon ata që e kritikuan, pasi mbylli Shqipërinë për Bajram

para 4 dite - Standard

Kryeministri Edi Rama sulmoi me fyerje ata që e kritikuan pasi mbylli Shqipërinë pikërisht në fundjavën e Bajramit. Reagimi i plote Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit, që prej vitesh...

“Mëshirë për lajthitjen e tyre”, Rama tregon se çfarë do të ndodhë për Bajram

para 4 dite - Shekulli

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” ka njoftuar se duke nisur nga dita e nesërme do të hapen xhamitë. Ai thotë se vendimi ka ardhur pas një konsultimi me komunitetin...

Kryeministri bën autokritikë duke sulmuar për të shpëtuar nga idiotsia e mbylljes së xhamive për Fiter Bajramin. I lejon të dalin nesër të gjithë

para 4 dite - Koha Jone

Pasi vendosi që të mbyllen xhamitë edhe nesër, ndonëse kanë Fiter Bajramin myslimanët, si dhe pas dhjetra mijëra sms denoncuese dhe fyese ndaj kryeministrit, më në fund Rama dorëzohet dhe lejon që nesër...

Rama: Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit janë ringjallur si ndjekës të flaktë të profetit për të nxitur komunitetin mysliman që t’i bashkohet revolucionit të tyre imagjinar për Bajram

para 4 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një shënimi në facebook ka njoftuar se nga java e ardhme do të hapen të gjitha tempujt me të gjitha kufizimet përkatëse, ndërsa thekson se çelja e tyre nis nga dita e hënë,...

E diela e Fiter Bajramit, lajm dhe kundërlajm për hapjen e xhamive nga Rama

para 4 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama zhvlerëson urdhrin e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, duke vendosur që të hapë xhamitë të dielën, me rastin e Fitër Bajramit. Kjo pasi me urdhër të ministres, u anulua...

“Nga nesër hapim…”/ Rama-opozitës: Janë ringjallur si ndjekës të flaktë të profetit

para 4 dite - Gazeta Shqip

Nesër është Bajrami dhe kryeministri Edi Rama njofton se xhamitë do të jenë të hapura për të gjithë besimtarët për të falur ditën e shënuar. Në postimin e tij, kreu i qeverisë akuzon opozitën se pasi sakrifikuan...

Besimtarët muslimanë do festojnë nesër Bajramin në xhami? Ja çfarë thotë Rama

para 4 dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një shënimi në Facebook ka njoftuar se nga java e ardhme do të hapen të gjitha tempujt me të gjitha kufizimet përkatëse, ndërsa thekson se çelja e tyre nis nga dita e nesërme,...

(VIDEO) Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj

para 4 dite - News33

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Rama: Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit janë ringjallur si ndjekës të flaktë të profetit për të nxitur komunitetin mysliman që ti bashkohet revolucionit të tyre imagjinar për Bajram

para 4 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një shënimi në facebook ka njoftuar se nga java e ardhme do të hapen të gjitha tempujt me të gjitha kufizimet përkatëse, ndërsa thekson se çelja e tyre nis nga dita e hënë,...

“Nga java e ardhshme çelim aktivitetet e tempujve me kufizimet përkatëse”, Rama – opozitës: Janë ringjallur si ndjekës të flaktë të profetit për të nxitur komunitetin mysliman që…

para 4 dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një shënimi në facebook ka njoftuar se nga java e ardhme do të hapen të gjitha tempujt me të gjitha kufizimet përkatëse, ndërsa thekson se çelja e tyre nis nga dita e hënë,...

Rama reagon në Facebook për faljen e Fiter Bajramit: Nesër e fillojmë me këmbë të mbarë

para 4 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shqetësimeve në rrjetet sociale për ndalimin e faljes së namazit të Fiter Bajramit në sheshin “Skënderbej”. Rama shkruan në Faceboook se nga java e ardhshme do të lejohet...

Mbylli Shqipërinë për Bajram, Rama sulmon me fyerje ata që e kritikuan

para 4 dite - Syri

Kryeministri Edi Rama sulmoi me fyerje ata që e kritikuan pasi mbylli Shqipërinë pikërisht në fundjavën e Bajramit. Në SHBA, edhe pse është vendi me më shumë raste me koronavirus, xhamitë janë hapur nga...

“Xhamitë të hapura për faljen e Fiter Bajramit”/ Rama uron myslimanët dhe ironizon “Shqupin e Lalzin”

para 4 dite - Vizion Plus

Rama konfirmoi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale se të gjithë besimtarët myslimane do të mund ta falin namazin e Fiter Bajramit ditën e dielë në të gjitha xhamitë ë vendit. Ky sqarim i Ramës erdhi...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para 4 dite - Telegrafi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj (VIDEO)

para 4 dite - in7

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Rama: Komitët patriotë po nxisin komunitetin mysliman t’i bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Facebook, u shpreh se opozita po mundohet të nxisë komunitetin mysliman që t’i bashkohet “Revolucionit të tyre imagjinar për Bajram”. “Komitët patriotë dhe...

Imami nga Tetova tani dy muaj e ka mbyllur xhaminë: Nuk dua ta rrezikoj shëndetin e xhematit!

para 4 dite - Pa censure

Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para 4 dite - TV Koha

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Rama izoloi vendin në ditën e Fiter Bajramit, KMSH njofton besimtarët myslimanë: Falja do të bëhet në xhamia

para 4 dite - Panorama

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia sipas masave dhe protokollit të përcaktuar. Ceremonia qendore e...

Në Shqipëri, Bajrami do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Zhurnal

Festa e Fiter Bajramit në Shqipëri këtë vit nuk do të falet në sheshin “Skënderbej” siç ishte falur vite më parë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, ku përmes një postimi në Facebook...

Nga nesër në Shqipëri hapen objektet fetare

para 4 dite - Pa censure

Prej nesër në Shqipëri do të hapen të gjitha xhamitë dhe kishat dhe do të vazhdojnë me aktivitetet e tyre fetare. Lajmin përmes publikimit në Fejsbuk e kumtoi kryeministri Edi Rama, i cili ka shkruar “me...

Rama: Komitët patriotë po nxisin komunitetin mysliman t’i bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Zyrtare

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Facebook, u shpreh se opozita po mundohet të nxisë komunitetin mysliman që t’i bashkohet “Revolucionit të tyre imagjinar për Bajram”. “Komitët patriotë dhe...

Edi Rama njofton se në Shqipëri do të falet namazi i Bajramit në xhami

para 4 dite - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama me anë të një reagimi në Facebook ka uruar Bajramin për besimtarët mysliman. Sipas Ramës pas përgatitjes së protokolleve të sigurisë shëndetësore, qeveria është gati...

Presidenti Trump me 100 mijë të vdekur hap xhamitë, kryeministri Rama me 31 vdekje mbyll xhamitë!

para 4 dite - Koha Jone

Nesër është Fiter Bajrami, festa e myslimanëve në mbarë Botën. Festë e madhe, ku njerëzit falen në xhami dhe festojnë. Por ka ndodhur diçka e pazakontë, ndërkohë që Tirana zyrtare thotë për tu mburrur...

Rama: Komitët patriotë po nxisin komunitetin mysliman t’i bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas veprimeve të fundit të opozitës në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Rama n ë llogarinë e vet në “Facebook”, i ka quajtur komitë patriotë të gjithë...

Rama: Komitët patriotë po nxisin komunitetin mysliman t’i bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Facebook, u shpreh se opozita po mundohet të nxisë komunitetin mysliman që t’i bashkohet “Revolucionit të tyre imagjinar për Bajram”. “Komitët patriotë dhe...

Namazi i Bajramit do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - News33

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Pandemia Covid-19/ Namazi i Bajramit do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Top Channel

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Aktuale

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Covid-19 ndryshon traditën/ Namazi i Bajramit në xhami, nuk ka falje në sheshin ‘Skënderbej’

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 9:10 Ndryshe nga vitet e tjera, këtë herë Bajrami nuk do të falet në sheshin ‘Skënderbej’ sikur është traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Fakti Ditor

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Kryeministri Rama uron Bajramin: Komitët patriotë dhe parimorë të Shqupit e të Lalzit po nxisin komunitetin mysliman t’u bashkohet revolucionit imagjinar

para 4 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama akuzon opozitën dhe Presidentin se po nxisin komunitetin mysliman t’u bashkohet Revolucionit të tyre Imagjinar për Bajram. Në një postim në “Facebook”, ndonëse nuk flet me emra, Rama...

“Komitët e Shqupit e të Lalzit janë ringjallur si ndjekës të flaktë të profetit”/ Rama: Nesër hapen xhamitë

para 4 dite - Java News

Nesër është Bajrami dhe kryeministri Edi Rama njofton se xhamitë do të jenë të hapura për të gjithë besimtarët për të falur ditën e shënuar. Por në postimin e tij, kreu i qeverisë akuzon opozitën se pasi...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para 4 dite - Koha Jone

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Klan Kosova

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Rama: Komitët patriotë po nxisin komunitetin mysliman t’i bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Facebook, u shpreh se opozita po mundohet të nxisë komunitetin mysliman që t’i bashkohet “Revolucionit të tyre imagjinar për Bajram”. “Komitët patriotë dhe...

Besimtarët thyejnë rregullat e izolimit, KMSH njofton se si do të falen nesër në xhami

para 4 dite - Shekulli

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se të gjithë besimtarët do të mund të falin namazin për Fitër Bajramin, mëngjesin e të dielës. Edhe pse vendi është në karantinë, Komuniteti ka vendosur që...

Komuniteti Mysliman Shqiptar: Namazi i Fitër Bajramit do të falet nëpër xhami

para 4 dite - Syri

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, ka udhëzuar myftinitë në të gjithë vendin që namazin e Fitër Bajramit ta falin nër xhami, duke respektuar protokollin e masave për të mos lejuar...

Jo në sheshin ‘Skënderbej’/ Imami njofton si do falet Bajrami nesër

para 4 dite - Gazeta Shqip

Besimtarët myslimanë festojnë nesër Fiter Bajrami. Imam Ahmed Kalaja ka bërë një postim në Facebook ku sqaron kur dhe si do të bëhet falja. “Falja e Bajramit do të bëhet nesër në orën 06:00 në xhamia....

Në Shqipëri, Bajrami do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Zeri

Festa e Fiter Bajramit në Shqipëri këtë vit nuk do të falet në sheshin “Skënderbej” siç ishte falur vite më parë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, ku përmes një postimi në Facebook...

Myftinia e Shkodrës: Ceremonia e Fitër Bajramit do të zhvillohet nëpër xhami

para 4 dite - Syri

Myftinia e Shkodrës ka njoftuar së fundmi se si do të jetë programi i Fiter Bajramit në Shkodër. Sipas njoftimit: Dita e diel, më 24.5.2020, është dita e parë e Fitër Bajramit. Ceremonia e Fitër Bajramit...

Namazi i Bajramit nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, por në xhami

para 4 dite - Ina

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Vendimi i Ramës për të dielën, KMSH del në njoftim zyrtar: Ja ku do të falet Namazi i Fitër Bajramit

para 4 dite - Standard

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama e ka kyccur të dielën e Bajramit për të gjithë qytetarët, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se falja e Namazit do të bëhet në xhamia, sipas masave që janë publikuar...

Imami jep lajmin e mirë për myslimanët, tregon se ku do të falet Bajrami në Shqipëri

para 4 dite - Indeks online

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Ja ku do të falet namazi i Fitër Bajramit në Shqipëri

para 4 dite - OraInfo

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”. Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar...

Shqipëri, Namazi i Bajramit do të falet në xhami, jo në sheshin Skënderbej

para 4 dite - RTK

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Lajmi.net

Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili besimtar do ta falë Bajramin në xhami. Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka ardhur si pasojë e situatës...

Hoxhë Ahmed Kalaja: Namazi i Bajramit do të falet në xhami!

para 4 dite - Koha Jone

Këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

E diela mbyllur? Rama uron Bajramin dhe bën njoftimin e rëndësishëm

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri Edi Rama me anë të një reagimi në Facebook ka uruar Bajramin për besimtarët mysliman. Sipas Ramës pas përgatitjes së protokolleve të sigurisë shëndetësore, qeveria është gati të vendosë çeljen...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - GazetaBlic

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Mesazh i pazakontë i Ramës: opozita, nxitje muslimanëve për revolucion në ditën e Bajramit

para 4 dite - Te Sheshi

Kryeministri Rama përcolli një mesazh të pazakonte, duke aluduar për një ngacmim të ndjenjave muslimane nga ana e aktorëve opozitare, në kuadër të masave pandemike, duke shfrytëzuar faktin se kësaj here...

Rama reagon për faljen e Fiter Bajramit: Nesër e fillojmë me këmbë të mbarë

para 4 dite - ElbasaniPlus

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shqetësimeve në rrjetet sociale për ndalimin e faljes së namazit të Fiter Bajramit në sheshin “Skënderbej”. Rama shkruan në Faceboook se nga java e ardhshme do të lejohet...

Nesër hapen xhamitë në Shqipëri

para 4 dite - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi sot se “jemi gati të vendosim çeljen e aktivitetit të tempujve nga java e ardhshme, me të gjitha kufizimet përkatëse, duke e nisur nesër me këmbë të mbarë e...

Rama: Komitët e Shqupit e të Lalzit po nxisin komunitetin mysliman t’u bashkohet revolucionit imagjinar për Bajram

para 4 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se opozita eshte duke nxitur faktoret e shoqerise ne menyre te gabuar qe ti bashkohen kauzes se Teatrit Kombetar. Kryeministri Rama në FB: Komitët patriotë dhe parimorë...

Rama nuk lejon besimtarët myslimanë të falin Bajramin në shesh, reagon menjëherë KMSH: Ja ku do mblidhemi

para 4 dite - Lajme.al

Hoxhë Ahmed Kalaja ka bërë me dije se këtë herë, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. Përmes një postimi në Facebook, Kalaja tha se secili besimtar do ta falë Bajramin në xhami. Ky ndryshim...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese

para 4 dite - News33

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit....

Presidenti Trump me 100 mijë të vdekur hap xhamitë, kryeministri Rama me 31 vdekje mbyll xhamitë!

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Nesër është Fiter Bajrami, festa e myslimanëve në mbarë Botën. Festë e madhe, ku njerëzit falen në xhami dhe festojnë. Por ka ndodhur diçka e pazakontë, ndërkohë që Tirana zyrtare thotë për tu mburrur...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Shenja

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Imami jep lajmin e mirë për myslimanët, tregon se ku do të falet Bajrami në Shqipëri

para 4 dite - Arbresh

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Imami jep lajmin e mirë për myslimanët, tregon se ku do të falet Bajrami në Shqipëri

para 4 dite - Periskopi

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Zyrtare

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Ekonomia Online

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Namazi i bajramit në Shqipëri do të falet në xhami

para 4 dite - Epoka e Re

Këtë vit namazi i bajramit nuk do të falet në sheshin “Skënderbeu” ashtu si vite më parë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja në “Facebook”, i cili ka bërë me dije se secili besimtar do ta falë Bajramin...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Zyrtare

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Bota Press

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë.Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Namazi i Bajramit në Shqipëri do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”

para 4 dite - Periskopi

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili...

Rama: Besimtarët nuk do të falen në xhami dhe sheshe në ditën e Bajramit

para 4 dite - Albinfo

Në Shqipëri nuk do të falet Festa e Fitër Bajramit. Sipas informacioneve thuhet se pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë...

Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje të Bajramit në xhami, s’do ketë asnjë organizim

para 4 dite - Shprehja

loading... Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk...

Fitër Bajrami në kohë pandemie, Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje në xhamia, s’do ketë asnjë organizim

para 4 dite - Medial

Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet...

Rama mbyll Shqipërinë ditën e Fiter Bajramit, besimtarët nuk do të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Koha.mk

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Rama merr në qafë besimtarët, mbyll ditën e dielë për Fiter Bajramin

para 4 dite - Standard

Pasi deklaroi se nuk do të ketë asnjë masë, përveç fashës orare deri në orën 21:00, Edi Rama ka ndërruar mendje sërish. Ka vendosur që të mbyllë fundjavën. ‘Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara....

Rama mbyll vendin ditën e Fiter Bajramit/ Besimtarët myslimanë nuk do të mund të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Panorama

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Rama mbyll të dielën, ndalon faljen e Fitër Bajramit

para 4 dite - Syri

Pasi deklaroi se nuk do të ketë asnjë masë, përveç fashës orare deri në orën 21:00, Edi Rama ka ndërruar mendje sërish. Ka vendosur që të mbyllë fundjavën. ‘Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara....

Rama mbyll Shqipërinë ditën e Fiter Bajramit/ Besimtarët myslimanë nuk do të mund të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Tetova Sot

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Rama mbyll vendin ditën e Fiter Bajramit/ Besimtarët myslimanë nuk do të mund të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Tetova1

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje të Bajramit në xhami, s’do ketë asnjë organizim

para 4 dite - Zyrtare

Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet...

Zyrtari i BIK-ut: S’ka falje të Bajramit në xhami, s’do ketë asnjë organizim

para 4 dite - Periskopi

Bashkësia Islame e Kosovës ka vendosur që falja e Fitër Bajramit të mos bëhet në xhamit e vendit të dielën e 24 majit. Zyrtari i BIK-ut, Ekrem Simnica, deklaroi se falja e Fitër Bajramit nuk do të bëhet...

Rama mbyll të dielën, ndalon faljen e Fitër Bajramit

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Pasi deklaroi se nuk do të ketë asnjë masë, përveç fashës orare deri në orën 21:00, Edi Rama ka ndërruar mendje sërish. Ka vendosur që të mbyllë fundjavën. ‘Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara....

MBP: Nuk kemi bërë presion ndaj imamëve në xhamia

para 5 dite - in7

Ministria e Punëve të Brendshme sot përmes një njoftimi i ka hudhur poshtë se gjoja ajo paska ushtruar presion ndaj imamëve para festës së Bajramit që të mos falin namazin e Bajramit nëpër xhami, përcjell...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK