http://kariera.mk

28 vite nga vrasja e Xhovani Falkones, Prokurori shqiptaro-amerikan: Vendi ka nevojë për njerëz që vlerësojnë institucionet

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 20:12 Gjon Junçaj, ish-këshilltar ligjor kundër korrupsionit, i cili ndihmoi në implementimin e reformës në drejtësi, kujtoi 28-vjetorin e vdekjes së prokurorit anti-mafia...

Prokurori shqiptaro-amerikan: Shqipëria ka nevojë për njerëz që vlerësojnë institucionet dhe shërbimin publik më shumë se sa fuqia politike e pasuria

para 4 dite - Gazeta Tema

Gjon Junçaj, ish-këshilltar ligjor kundër korrupsionit, i cili ndihmoi në implementimin e reformës në drejtësi, kujtoi të shtunën 28-vjetorin e vdekjes së prokurorit anti-mafia Giovanni Falcone me një...

Mesazhi për Falconen/ Ambasadori i Italisë falenderon Bashën: Ai është një hero italian…

para 4 dite - Standard

Lulzim Basha përkujtoi ditën e sotme 28-vjetorin e ekzekutimit mafioz të magjistratit italian Giovanni Falcone. Kryedemokrati Basha përmes një statusi në Twitter shkruante se, Falcone është frymëzim për...

Mesazhi për Falconen/ Ambasadori i Italisë falenderon Bashën: Ai është një hero italian

para 4 dite - Syri

Lulzim Basha përkujtoi ditën e sotme 28-vjetorin e ekzekutimit mafioz të magjistratit italian Giovanni Falcone. Kryedemokrati Basha përmes një statusi në Twitter shkruante se, Falcone është frymëzim për...

28 vite nga vrasja e bujshme e Xhovani Falkones, çfarë shkruajnë Meta, Basha dhe Soreca

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 17:23 Sot u bënë 28 vite nga dita kur mafia italiane ekzekutoi prokurorin Xhovani Falkone. Politika shqiptare reagoi, duke nisur nga kreu i Shtetit, Ilir Meta dhe kryedemokrati...

Furtuna në drejtësi/ Prokurori shqiptaro-amerikan: Shqipërisë i duhen njerëz gjigandë

para 4 dite - Shekulli

Gjon Junçaj, ish-këshilltar ligjor kundër korrupsionit, i cili ndihmoi në implementimin e reformës në drejtësi, kujtoi të shtunën 28-vjetorin e vdekjes së prokurorit anti-mafia Giovanni Falcone me një...

Në kërkim të një “vrasësi” për Ilir Metën

para 4 dite - Gazeta Tema

Mero Baze Asnjë politikan shqiptar, ndoshta në të gjitha kohërat nuk ka vizatuar dhe skicuar disa herë momentin kur do të vdes dhe si duhet të vdes, siç e ka bërë këtë gjë Ilir Meta. Sa herë që ai ka ngërç...

28 vjet më parë/ Dy prokurorët miq që sfiduan Mafian! Kush ishin Giovanni Falcone dhe Paolo Borsellino

para 4 dite - Syri

Giovvanni Falcone dhe Paolo Borsellino ishin lindur në Siçili, aty ku integroheshin kasaphanat e luftës. Të dy jetët e tyre gërshetoheshin shpejt, si të ishin manjetike, që as tritoli i mafies nuk arriti...

Në kërkim të një “vrasësi” për Ilir Metën

para 4 dite - Lexo

Mero Baze Asnjë politikan shqiptar, ndoshta në të gjitha kohërat nuk ka vizatuar dhe skicuar disa herë momentin kur do të vdes dhe si duhet të vdes, siç e ka bërë këtë gjë Ilir Meta. Sa herë që ai ka ngërç...

Si sot 28 vite më parë në Palermo, mafia vrau Xhovani Falkonen!

para 5 dite - Top Channel

Giovanni Falcone padyshim është një prej atyre që e ka të skalitur emrin e tij në Drejtësinë Italiane. Eshtë një prej atyre njerëzve të Drejtësisë që nuk do të harrohet kurrë jo vetëm në Italinë fqinje,...

Ekzekutimi mafioz i Xhovani Falkones/ Mesazhe nga Meta, Basha e Soreca në kujtim të tij

para 5 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kanë shkruar mesazhe në rrjetet e tyre sociale në kujtim të 28 vjetorit të ekzekutimit mafioz të Xhovani Falkones. Në një mesazh në...

Italia kujton atentatin mafioz kundër Falcones: Mafia ka lulëzuar në hije

para 5 dite - Medial

Italia kujton sot Masakrën e Capacit, ku në një atentat mafioz organizuar nga Cosa Nostra humbën jetën Gjykatësi Antimafia Giovanni Falcone, bashkëhsortja e tij po gjykatëse Francesco Morvillo e katër...

para 5 dite - Ora news

Edhe në mesazhin për urimin e Fiter Bajramit, Kryeministri nuk e ndan festën fetare nga politika. Me anë të një statusi në facebook, Edi Rama pasi uroj besimtarët myslimanë lajmëroi edhe hapjen e kulteve...

Italia kujton atentatin mafioz kundër Falcones: Mafia ka lulëzuar në hije

para 5 dite - RTK

Italia kujton sot Masakrën e Capacit, ku në një atentat mafioz organizuar nga Cosa Nostra humbën jetën Gjykatësi Antimafia Giovanni Falcone, bashkëhsortja e tij po gjykatëse Francesco Morvillo e katër...

Meta kujton Giovanni Falcone: “Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë”

para 5 dite - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar gjykatësin Giovanni Falcone të vrarë nga mafia me mesazhet e atij vetë. Meta shkruan se edhe pse u vra nga mafia, e dërrmoi atë më shumë me mesazhin që u la...

Falcone, frymëzim për magjistratët e përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë

para 5 dite - Medial

TIRANË 23 maj/MEDIAL/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar si një frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij, gjykatësin...

Italia kujton atentatin mafioz kundër Falcones: Mafia ka lulëzuar në hije

para 5 dite - Mapo

Nga: Alba Kepi Italia kujton sot Masakrën e Capacit, ku në një atentat mafioz organizuar nga “Cosa Nostra” humbën jetën Gjykatësi i Antimafias, Giovanni Falcone, bashkëshortja e tij po gjykatëse Francesco...

para 5 dite - Ora news

Italia kujton sot Masakrën e Capacit, ku në një atentat mafioz organizuar nga Cosa Nostra humbën jetën Gjykatësi Antimafia Giovanni Falcone, bashkëhsortja e tij po gjykatëse Francesco Morvillo e katër...

Zv/ministri Hodaj: Shumë nga idetë e gjykatësit italian Falcone i kemi të materializuara në ligjet shqiptare

para 5 dite - Medial

TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ Zëvendësministri i Brendshëm, Julian Hodaj, duke përkujtuar sot 28 vjetorin e vrasjes së gjykatësit të njohur italian Giovanni Falcone, u shpreh se “shumë nga idetë e tij i kemi...

Edhe Meta përkujton heroin e antimafies Falcone: Kush hesht, vdes!

para 5 dite - Syri

Pas përkujtimit që kreu i opozitës, Lulzim Basha i bëri përvjetorit të vrasjes nga mafia, prokurorit të famshëm italian Giovanni Falcone, edhe presidenti Ilir Meta e ka kujtuar duke cituar një mesazh të...

“Kush flet dhe ecën me kokën lart, vdes vetëm një herë”, Meta mesazh të “koduar” me thënien e Falcones

para 5 dite - ABC News

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot heroin e Antimafias, Giovanni Falcone, që ndonese u ekzekutua nga krimi, mbeti në histori për punën e madhe dhe mesazhin e fortë që dha. Falcone u ekzekutua nga shpërthimi...

Meta mesazh me fjalët e Falcones: Kush flet dhe ecën me kokën lart, vdes vetëm një herë

para 5 dite - NOA

“Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë. Kush flet dhe ecën me kokën lart, vdes vetëm një herë”. Janë këto fjalët e cituara nga gjyqtari italian Giovanni Falcone, me rastin e 28-vjetorit...

“Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë”, Meta kujton heroin e Antimafias: Mesazhi që u la “amanet” bashkëpunëtorëve

para 5 dite - Panorama

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot heroin e Antimafias, Giovanni Falcone, qe ndonese u ekzekutua nga krimi, mbeti ne histori per punen e madhe dhe mesazhin e forte qe dha. “Edhe pse u vra nga mafia, e...

Meta për 28-vjetorin e vrasjes nga mafia të Falcone-s: Riktheu besimin e qytetarëve te Drejtësia!

para 5 dite - Koha Jone

Në ditën e 28-vjetorit të vdekjes së kryeprokurorit të Siçilisë Giovanni Falcone, i vrarë nga mafia në Itali, ka reaguar edhe presidenti i vendit tonë Ilir Meta. Kreu i shtetit është shprehur se koka nuk...

“Kush flet dhe ecën me kokën lart, vdes vetëm një herë”, Meta për 28-vjetorin e vrasjes nga mafia të Falcone-s: Rivendosi forcën e shtetit ligjor dhe riktheu besimin e qytetarëve te Drejtësia

para 5 dite - Gazeta Tema

Ilir Meta i ka kushtuar sot një shënim në facebook  28-vjetorit të vdekjes së kryeprokurorit të Siçilisë Giovanni Falcone, i vrarë nga mafia në Itali. Meta e nis me një citim të Falcone-s, i cili thotë...

“Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë/ Presidenti Meta rikujton gjykatësin italian në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia

para 5 dite - Standard

Kreu i shtetit, Ilir Meta nepermjet nje postimi ne Facebook ka kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Ai shkruan se “Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë...

Njerëzit kalojnë, idetë ngelen

para 5 dite - Gazeta Tema

Nga Julian Hodaj* Para 28 vitesh, më 23 maj 1992, pranë Palermos (Siçili), 500 kilogramë tritol ngrinin përpjetë dhe shkatërronin 100 metra autostradë. Në atë atentat, vdiste Giovanni Falcone, gruaja e...

28 vite nga vrasja e Falcones dhe 11 vjet pas mbylljes me procedurë të “Rrugës së Kombit”, reagon Basha: Frymëzim, ndëshkim korrupsionit

para 5 dite - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Sakaq,...

Basha shpërndan postimin e ambasadorit Soreca: Falcone, frymëzim për çdo magjistrat. Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale parakusht për BE

para 5 dite - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Basha shkruan...

Ambasadori i BE kujton gjykatësin e vrarë nga mafia, Basha reagon me mesazh të fortë: Ndëshkimi i korrupsionit dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve, parakusht për integrimin e Shqipërisë...

para 5 dite - Panorama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së, Luiggi Soreca ka përkujtuar në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia, gjykatësin, Giovani Falcone. Teksa shkruan...

Basha përkujton Falcone-n: Ndëshkimi i korrupsionit politik, parakusht për integrimin

para 5 dite - Syri

Kryetari i PD Lulzim Basha ka përkujtuar sot Giovani Falconen, një figurë e shquar e drejtësisë italiane, që u ekzekutua 28 vjet më parë nga Mafia dhe u shndërrua në simbol të drejtësisë. “Giovanni Falcone...

“Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale parakusht për BE”/ Basha shpërndan postimin e Sorecës: Falcone, frymëzim për çdo magjistrat

para 5 dite - Standard

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Basha shkruan...

Basha përkujton Falconen si frymëzim për drejtësinë: Ndëshkimi i korrupsionit e krimit, parakusht për integrimin

para 5 dite - Syri

Kryetari i PD Lulzim Basha ka përkujtuar sot Giovani Falconen, prokurorin italian të ekzekutuar 28 vjet më parë nga Mafia dhe që u bë symbol i drejtësisë. “Kryetari i Giovanni Falcone është frymëzim për...

Basha ndan mesazhin e Soreca: Ndëshkimi i krimit dhe korrupsionit, parakusht për integrimin

para 5 dite - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone. Soreca thotë se Giovanni Falcone...

Basha shpërndan mesazhin e Sorecës për Falconen dhe jep një mesazh të fortë

para 5 dite - Mapo

Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone. “Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të...

28 vjet nga humbja e gjyqtarit antimafia Giovanni Falconene

para 5 dite - Medial

Kanë kaluar 28 vjet nga 23 maji 1992 kur Italia humbi gjyqtarin e saj antimafia Giovanni Falconene, dhe bota ka mësuar një mësim dhe doktrinë të shkëlqyeshme ashtu siç duhej dhe nuk duhet. Përkujtimet...

Rrëfime dhe dëshmi/ 28 vjet nga atentati mafioz me gjysmë ton eksploziv për gjykatësin Giovanni Falcone (SPECIALE)

para 5 dite - Gazeta Shqip

Giovanni Falcone padyshim është një prej atyre që e ka të skalitur emrin e tij në Drejtësinë Italiane. Eshtë një prej atyre njerëzve të Drejtësisë që nuk do të harrohet kurrë jo vetëm në Italinë fqinje,...

Presidenti Meta kujton Giovanni Falcone: “Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë”

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar gjykatësin Giovanni Falcone të vrarë nga mafia me mesazhet e atij vetë. Meta shkruan se edhe pse u vra nga mafia, e dërrmoi atë më shumë me mesazhin që u la...

Njerëzit kalojnë, idetë ngelen

para 5 dite - Java News

Nga Julian Hodaj Para 28 vitesh, më 23 maj 1992, pranë Palermos (Siçili), 500 kilogramë tritol ngrinin përpjetë dhe shkatërronin 100 metra autostradë. Në atë atentat, vdiste Giovanni Falcone, gruaja e...

28 vjet nga atentati i Capaci/ Plot 572 kg eksploziv për ekzekutimin e Giovanni Falcone. Rrëfime dhe dëshmi

para 5 dite - Java News

Giovanni Falcone padyshim është një prej atyre që e ka të skalitur emrin e tij në Drejtësinë Italiane. Eshtë një prej atyre njerëzve të Drejtësisë që nuk do të harrohet kurrë jo vetëm në Italinë fqinje,...

“Njerëzit kalojnë, idetë ngelen”

para 5 dite - Lexo

Nga Julian Hodaj Zv.ministër i Brendshëm Para 28 vitesh, më 23 maj 1992, pranë Palermos (Siçili), 500 kilogramë tritol ngrinin përpjetë dhe shkatërronin 100 metra autostradë. Në atë atentat, vdiste Giovanni...

Basha kujton Falconen: Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale parakusht për BE

para 5 dite - LajmiFundit

Kryetari i PD Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Basha shkruan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK