http://kariera.mk

VIDEO/ U gjobit me 2 milionë lekë, ja si biznesmeni në Himarë sistemonte plazhin me eskavator

para 7 dite - BalkanWeb

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka publikuar videon ku duket se si në plazhin e Himarës biznesmeni 44- vjeçar kishte futur eskavatorin për të sistemuar plazhin. Në një hapësirë publike biznesmeni kërkonte...

“Po dëmton pa kthim ekomorfologjinë e territorit”- Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore poston videon: Si po tjetërsohet me eskavator plazhi i Dhërmiut

para 7 dite - Panorama

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore thotë se gërmimi me eskavator është duke tjetërsuar plazhin e Dhërmiut. Me një shënim në facebook, ku poston një video, Forumi shkruan se nga plazh tradicional...

Gjobitet pronari i resortit, po rindëronte pa leje një objekt

para 7 dite - Zhurnal

Himarë – Gjobitet një tjetër subjekt në shkelje në zonën e Drymadës, Himarë. Aksioni nga Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT). Subjekti privat,...

Himarë, 2 500 000 lekë gjobë resortit

para një jave - Top Channel

Policia e Himarës ka gjobitur një subjekt më një gjobë prej 2 500 000 lekshë për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme në sistemimin e plazhit bregdetar duke hedhur mbeturina dhe inerte, si dhe ka ndërhyrë...

Himarë/ Gjobitet pronari i resortit, po rindëronte pa leje një objekt

para një jave - Mapo

Një tjetër ndëshkim ka ardhur për një tjetër resort në Drimadhes të Himarës. Kësaj radhe është gjobitur me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i A.K., pasi ky i fundit po sistemonte plazhin duke hedhur inerte...

Himarë, po ndëronte pa leje, gjobë pronarit të resortit

para 7 dite - Lexo

Një tjetër ndëshkim ka ardhur për një tjetër resort në Drimadhes të Himarës. Kësaj radhe është gjobitur me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i A.K., pasi ky i fundit po sistemonte plazhin duke hedhur inerte...

Po ndëronte pa leje dhe hidhte mbeturina në bregdet, gjobë 25 mln lekë dhe procedim pronarit te resortit në Himarë

para një jave - Gazeta Tema

Pronari i një resorti në Himarë , është proceduar penalisht ditën e sotme, pasi akuzohet për hedhjen e inerteve dhe mbeturinave në bregdet, si dhe ndërtim pa leje. Policia bën me dije se po ashtu, subjekti...

Gjobitet një subjekt që ndërtoi resort pa leje në Himarë, procedohet penalisht pronari

para një jave - Koha Jone

Gjobitet një resort që ndërtoi pa leje dhe hidhte mbeturina e inerte në plazh në zonën e Drymadës, Himarë. Ka qenë Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit...

Gjobë 25 mln lekë dhe procedim pronarit te resortit në Himarë, ja për çfarë akuzohet

para një jave - Gazeta Shqip

Pronari i një resorti në Himarë është proceduar penalisht ditën e sotme. Ai akuzohet se ka hedhur inerte dhe mbeturina në bregdet, si dhe ka ndërtuar pa leje. Policia ka njoftuar gjithashtu se subjekti...

Tjetër ndëshkim në Himarë, gjobë pronarit të resortit në Drimadhes, po rindëronte pa leje një objekt me dërrasa

para një jave - BalkanWeb

Një tjetër ndëshkim ka ardhur për një tjetër resort në Drimadhes të Himarës. Kësaj radhe është gjobitur me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i A.K., pasi ky i fundit po sistemonte plazhin duke hedhur inerte...

Po rindërtonte pa leje, procedohet dhe gjobitet me 2.5 mln lekë pronari i resortit

para një jave - Vizion Plus

Gjobitet me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i shtetasit me iniciale A.K. në Drimadhes të Himarës. Pronari do të hetohet për shpërdorim të tokës dhe ndërtim pa leje, pasi po sistemonte plazhin duke hedhur...

Ndërtoi pa leje e hodhi inerte në det, gjobitet me 25 milion lekë biznesmeni në Himarë

para një jave - ABC News

Pronari i një resorti në Himarë është proceduar penalisht pasi akuzohet për veprat penale “Shpërdorimi i tokës” dhe “Ndërtim pa leje”. Sipas asaj që njofton policia, A.K ka bërë ndërhyrje të paligjshme...

Mbeturina në bregdet dhe ndërtim pa leje, gjobë 25 mln lekë dhe procedim pronarit te resortit në Himarë

para një jave - Panorama

Një person, pronar i një resorti në Himarë , është proceduar penalisht ditën e sotme, pasi akuzohet për hedhjen e inerteve dhe mbeturinave në bregdet, si dhe ndërtim pa leje. Policia bën me dije se po...

para një jave - Ora news

Gjobitet një resort që ndërtoi pa leje dhe hidhte mbeturina e inerte në plazh në zonën e Drymadës, Himarë. Ka qenë Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit...

Hedhje mbeturinash dhe ndërtim i paligjshëm në bregdet, gjobë dhe procedim penal pronarit të resortit në Himarë

para një jave - Java News

Policia e Himarës ka gjobitur një subjekt më një gjobë prej 2 500 000 lekshë për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme në sistemimin e plazhit bregdetar duke hedhur mbeturina dhe inerte, si dhe ka ndërhyrë...

Po ndëronte pa leje, gjobë pronarit të resortit

para një jave - Lexo

Një tjetër ndëshkim ka ardhur për një tjetër resort në Drimadhes të Himarës. Kësaj radhe është gjobitur me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i A.K., pasi ky i fundit po sistemonte plazhin duke hedhur inerte...

Himara pa turistë, bizneset: Shpresojmë tek turistët vendas

para një jave - ABC News

Himara ka qenë përherë një nga destinacionet më të kërkuara turistike qoftë nga pushuesit vendas, ashtu edhe nga të huaj. Prej dy javësh bizneset kanë hapur dyert, por lëvizjet e turistëve janë shumë të...

Ndërtim pa leje dhe ndotje të plazhit, hetim dhe gjobë miliona lekë pronarit të resortit

para një jave - LajmiFundit

Gjobitet një tjetër subjekt në shkelje në zonën e Drymadës, Himarë gjatë një aksioni nga Policia në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT). Subjekti privat, një resort...

Shqipëri, gjobitet resorti pasi kishte hedhur mbeturina në plazh

para një jave - Arbresh

Policia e Himarës ka gjobitur një subjekt më një gjobë prej 2 500 000 lekshë për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme në sistemimin e plazhit bregdetar duke hedhur mbeturina dhe inerte, si dhe ka ndërhyrë...

Nga plazh me guraleca në plazh rëre, dalin pamjet e masakrës mjedisore në Himarë! Nën hetim pronari

para një jave - Top Channel

HIMARË– Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vënia nën hetim e një biznesmeni në plazhin e Himarës për shkak se akuzohet për hedhje inertesh pa leje në vijën bregdetare. Në pamjet e publikuara në rrjetet...

Hodhi gurë dhe inerte në plazhin e Himarës/ Gjobitet dhe procedohet biznesmeni

para një jave - Vizion Plus

Një 44-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Himarës, pasi ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Bëhet fjalë për...

Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari

para një jave - Gazeta Tema

Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë publike bregdetare në Dhërmi. Subjekti në pronësi të 44-vjeçarit me iniciale...

Hodhi gurë, inerte në plazhin e Himarës/ Gjobitet dhe procedohet biznesmeni

para një jave - Vizion Plus

Një 44-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Himarës, pasi ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Bëhet fjalë për...

Ndërhyrje e paligjshme në bregdetin e Himarës, 2 milionë lekë gjobë subjektit

para një jave - Medial

TIRANË, 22 maj/ MEDIAL- A. Fortuzi/- Policia e Shtetit ka goditur një rast të shpërdorimit të hapësirave publike në zonën turistike të Drimadhës. Sipas njoftimit të Policisë, strukturat e Policisë Himarë...

Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari

para një jave - Klan

Foto ilustruese Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë...

Gjobitet me dy milionë lekë "pronari" i plazhit privat në Himarë

para një jave - Albeu

Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Çadra pa leje, gurë dhe inerte në bregdet/ Gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë

para një jave - Top Channel

HIMARË – Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte,...

Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari

para një jave - Lexo

Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë publike bregdetare në Dhërmi. Subjekti në pronësi të 44-vjeçarit me iniciale...

Çadra pa leje, gurë dhe inerte në bregdet, gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë

para një jave - Zhurnal

Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje....

Hodhi gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte në plazhin e Himarës, gjobitet me 2 milionë lekë biznesmeni

para një jave - BalkanWeb

Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka  bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Gjithashtu,...

Policia dhe IKMT aksion në plazhin e Drymades, ja çfarë u zbulua

para një jave - Shekulli

Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Gurë e inerte në detin e Drimadhes, Policia gjobit me shumën e majme pronarin e plazhit privat

para një jave - Gazeta Shqip

Strukturat e Policisë së Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Gjobitet një subjekt në jug, pronari kishte ndërhyrë në vijën bregdetare

para një jave - NOA

Një subjekt është gjobitur me 2 milionë lekë pasi pronari kishte ndërhyrë në mënyrë të paligjshme në vijën bregdetare të Drimadhes. Subjekti privat (plazh) në pronësi të shtetasit A.B., 44 vjeç, u konstatua...

Policia dhe IKMT zbarkon në plazhin e Drymades, ja çfarë zbuluan

para një jave - Panorama

Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymades me shkelje...

para një jave - Ora news

Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Shtetasi...

Gurë, mbeturina dhe inerte në bregdetin e Himarës, 2 mln lekë gjobë subjektit privat

para një jave - ABC News

Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Vendosi çadra pa leje dhe hodhi mbeturina në bregdet, gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë

para një jave - Java News

HIMARË – Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte,...

Hodhi gurë, mbeturina dhe inerte në plazhin e Himarës, gjobitet dhe procedohet 44-vjeçari

para një jave - Arbresh

Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Shtetasi...

Shkatërroi vijën bregdetare në Drymades dhe vuri 4 çadra! Gjobitet 2 mln lekë

para një jave - LajmiFundit

Himarë Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK