http://kariera.mk

“La Repubblica” për shembjen e teatrit: Fadromat e Ramës fshinë nga zemra e qytetit ndërtesën e viteve 1930

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 21:29 Prestigjiozia italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një artikull shembjes së teatrit në Tiranë. Ndër të tjera në shkrim thuhet se fadromat e Inspektoratit për...

Në pak ditë shqiptarët mbledhin 16 mijë firma online “pro” rindërtimit të Teatrit Kombëtar

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/05/2020 21:06 Një javë pas shembjes së ndërtesës së Teatrit Kombëtar rreth 16 mijë qytetarë, aktivistë, artistë dhe arkitektë kanë shprehur përmes një peticioni online qëndrimin...

“La Repubblica”: Rama fshiu nga zemra e Tiranës godinën e Teatrit

para 6 dite - Mapo

Shembja e Teatrit Kombëtar ka bërë jehonë të gjerë brenda dhe jashtë vendit. Gazeta më e madhe italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë këtij akti, i cili është dënuar masivisht nga...

‘Teatri nuk është më”! “La Repubblica” tregon si u fshi ndërtesa nga “zemra” e Tiranës: Ndodhi në agim, policët shkuan me kallashnikov

para 6 dite - BalkanWeb

Shembja e Teatrit Kombëtar ka bërë jehonë të gjerë brenda dhe jashtë vendit. Gazeta më e madhe italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë këtij akti, i cili është dënuar masivisht nga...

“Klithma e dhimbjes së artistëve dhe qytetarëve”- La Repubblica: Shembja e teatrit “gjest i turpshëm dhe i keq”. Një sulm në agim të dielën e 17 majit, ndërsa…

para 6 dite - Panorama

Një gjes të “turpshëm” dhe të “keq” e quan gazeta italiane “ La Repubblica ” shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në një artikull ku shkruan rrënimin e godinës dhe situatën e krijuar më pas, ” La Repubblica”...

Gazeta italiane “La Repubblica”: Shembja e teatrit gjest i turpshëm dhe i keq

para 6 dite - Koha Jone

Nga Cenzio Di Zanni/ Struktura e ndërtuar në fund të viteve tridhjetë nga arkitekti italian Giulio Bertè ishte një shembull i arkitekturës fashiste, që u bë një qendër kulturore dhe simbol i kryeqytetit...

Shkrim nga gazeta italiane “La Repubblica”: Shembja e teatrit “gjest i turpshëm dhe i keq”

para 6 dite - Standard

Nga Cenzio Di Zanni Struktura e ndërtuar në fund të viteve tridhjetë nga arkitekti italian Giulio Bertè ishte një shembull i arkitekturës fashiste, që u bë një qendër kulturore dhe simbol i kryeqytetit...

La Repubblica: Shembja e teatrit ‘gjest i turpshëm dhe i keq’

para 6 dite - Syri

Struktura e ndërtuar në fund të viteve tridhjetë nga arkitekti italian Giulio Bertè ishte një shembull i arkitekturës fashiste, që u bë një qendër kulturore dhe simbol i kryeqytetit shqiptar. Teatri Kombëtar...

“Zoti na ruajt, situata në Shqipëri po shkon drejt luftës civile”, eksperti gjerman tregon të ardhmen e Shqipërisë

para 6 dite - Shekulli

Situata e paprecedentë me prishjen e Teatrit Kombëtar, mund të përshpejtojë krizën politike dhe atë sociale në Shqipëri. Këtë ka theksuar këshilltari ekonomik dhe social nga Gjermania, Martin Henze. Erjon...

“Rënia e fundit e perdes”- Ky ishte Teatri Kombëtar…

para 6 dite - Standard

Nga Oriel Besi Turdiu, Master në Arkitekturë, Universiteti Teknik i Mynihut Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte një ndërtesë të cilës një vit më parë ia kam studiuar projektet...

‘The Last Curtain Fall’ - Ky ishte Teatri - Nga Oriel Besi Turdiu

para një jave - Syri

Oriel Besi Turdiu, M.A (TUM) në Arkitekturë Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte njëndërtesë tëcilësnjë vit më parë ia kam studiuar projektet e vjetra ndërsa po kërkoja temën e...

‘The Last Curtain Fall’ - Ky ishte Teatri-Oriel Besi Turdiu

para një jave - Syri

Oriel Besi Turdiu, M.A (TUM) në Arkitekturë Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte njëndërtesë tëcilësnjë vit më parë ia kam studiuar projektet e vjetra ndërsa po kërkoja temën e...

Reportazhi i “Liberation” të Parisit/ Demokracia në Shqipëri është në rënie. Tensionet politike do të mbytin thellë shpresën e ndryshimit

para një jave - Gazeta Telegraf

Reportazhi i “Liberation” të Parisit: Demokracia në Shqipëri është në rënie Kriza politike, do të mbysë me thellë shpresën e ndryshimit Shembja e Teatrit Kombëtar Shqiptar  u pasqyrua nga mediat ndërkombëtare,...

Projekti i arkitektit italian që shfaqet si projekt i Teatrit Kombëtar nuk është realizuar kurrë

para një jave - Medial

TIRANË, 21 maj/MEDIAL/ Kryeministri Rama deklaroi mbrëmjen e sotme se projekti origjinal i Teatrit Kombëtar mbeti i papërfunduar, për shkak të sistemit të kohës. Në një intervistë televizive, Rama u shpreh...

Rama shpall rindërtimin identik të Teatrit që u shemb, por jo aty ku ishte(!)

para një jave - NOA

Teatri Kombëtar do të ndërtohet sërish, do t’ua rikthejmë fëmijëve si pjesë e një programi më të madh. Kështu u shpreh kryeministri i vendit Edi Rama në seancë plenare sot në Kuvend. Paradoksi qëndrontr...

Teatri… nuk dimë se si Ingels do të përgjigjej sot

para një jave - Standard

Nga Sonila Meço “Kryebashkiaku Veliaj shkruante sot: “Teksa ne kemi humbur 3 vjet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, hidhini një sy projekteve të jashtëzakonshme që ka konceptuar apo realizuar...

Teatri...nuk dimë se si Ingels do të përgjigjej sot

para një jave - Syri

Kryebashkiaku Veliaj shkruante sot: “Teksa ne kemi humbur 3 vjet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, hidhini nje? sy projekteve të jashte?zakonshme qe? ka konceptuar apo realizuar gjate? ke?saj kohe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK