http://kariera.mk

Protesta për Teatrin Kombëtar shtrihet në Shkodër, mblidhen firma për peticion

para një dite - NOA

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një tubim në qytetin e Shkodrës ku dhe mblodhën firmat e qytetarëve për ndërtimin e Teatrit kombëtar ashtu siç ishte dhe në të njëjtin vend. Përfaqësuesit e Aleancës...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbërrin në Shkodër firmoset peticioni për rindërtimin

para një dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka mbërritur pasditen e sotme në Shkodër, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar ashtu siç ishte në të njëjtin vend. Artistë, qytetarë dhe...

Kërkon rindërtimin e Teatrit ashtu siç ishte, Aleanca vazhdon me mbledhjen e firmave në Shkodër

para një dite - ABC News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka vazhduar me protestat sensibilizuese edhe Shkodër pas Durrësit dhe Tiranës. Gjatë protestës janë mbledhur firma për peticionin që kërkon rindërtimin e teatrit. Ky është...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin në Shkodër, mbledhin firmat për peticionin

para një dite - BalkanWeb

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca teksa vetëm të dielën u shemb...

Protesta për Teatrin zhvendoset në Shkodër/ Mblidhen firma për rindërtimin e tij siç ishte dhe ku ishte

para një dite - Syri

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka shtrirë aksionin e saj edhe në Shkodër, ku u ka kërkuar qytetarëve të firmosin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar siç ishte para prishjes së godinës. Firmat e qytetarëve...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin në Shkodër, mbledhin firmat për peticionin

para një dite - Mapo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës dhe Durrësit, tashmë ka shkuar në Shkodër për të mbledhur firmat për peticionin. Kujtojmë se një javë më parë, u shemb Teatri Kombëtar në Tiranë. Aleanca kërkon...

AMT mbledh firmat për rindërtimin e Teatrit edhe në Shkodër

para një dite - Vizion Plus

Pas Tiranës dhe Durrësit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka nisur me mbledhjen e firmave për rindërtimin e Teatrit në Shkodër. Të pranishëm për firmosjen e peticionit janë qytetarë dhe aktorë të Teatrit...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin në Shkodër, mbledh firmat për peticionin…

para një dite - Standard

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca, ndërkohë që të dielën u...

VIDEO/ Aleanca për Teatrin shtrin aksionin dhe në Shkodër, mbledh firma për rindërtimin e Teatrit siç ishte

para një dite - Panorama

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka shtrirë aksionin e saj edhe në Shkodër, ku u ka kërkuar qytetarëve të firmosin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar siç ishte para prishjes së godinës. Firmat e qytetarëve...

Aleanca për Teatrin nuk tërhiqet: Nis mbledhja e firmave në Shkodër

para një dite - Albeu

Ditën e sotme, Aleanca për Teatrin ka nisur mbledhjen firmave në Shkodër Firmat po mblidhen hyrjen e teatrit Migjeni për ta rindërtuar sërish Teatrin kombëtar ashtu sikurse ishte. Ndërkohë, aktorët e Teatrit...

para një dite - Ora news

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit ka nisur mbledhjen e firmave në Shkodër ditën e sotme. Firmat po mblidhen hyrjen e teatrit Migjeni për ta rindërtuar sërish Teatrin kombëtar ashtu sikurse ishte. Ndërkohë,...

Shkelin rregullat e karantinës, Aleanca për Teatrin mblidhet në Shkodër

para një dite - Lexo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Qytetarët janë mbledhur pranë Teatrit Migjeni, por ajo që bie në sy...

Pa distancim fizik dhe pa maska, Aleanca për Teatrin në Shkodër

para një dite - Lexo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Qytetarët janë mbledhur pranë Teatrit Migjeni, por ajo që bie në sy...

Duke shkelur distancën fizike dhe pa maska/ Aleanca për Teatrin në Shkodër, nis mbledhjen e firmave për rindërtimin e Teatrit

para një dite - Java News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Qytetarët janë mbledhur pranë Teatrit Migjeni, por ajo që bie në sy...

Duke shkelur distancën fizike dhe pa maska/ Aleanca për Teatrin ndalet në Shkodër, nis mbledhjen e firmave për rindërtimin e Teatrit

para një dite - Java News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca teksa vetëm të dielën u shemb...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbledh firmat për peticionin në Shkodër

para një dite - LajmiFundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca teksa vetëm të dielën u shemb...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, protestë sot në Shkodër

para një dite - Mapo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi pasditen e së premtes një protestë në Durrës e më pas në Tiranë. Ajo në kryeqytet ishte një protestë e paparashikuar, të cilën Mirela Karabina, pjesë e Aleancës,...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin në Shkodër, mbledh firmat për peticionin

para një dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca, ndërkohë që të dielën u...

para 2 dite - Ora news

Sheshi ku ka qenë Teatri po kthehet në një shesh ndërtimi por Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është e vendosur për të mos lejuar ndërtimin e kullave në sheshin ku ka deri më 17 maj ishte ngritur godina...

“Mos punoni te Teatri ose do ketë përplasje civile”, deklarata e fortë në protestën e Aleancës

para 2 dite - Gazeta Shqip

Pedagogu Ervin Goci në fjalën e tij në protestën para pedonales tha se kërkojnë konsensus popullor për tu përgatitur për një protestë madhështore në emër të teatrit dhe republikës. Goci tha se SPAK duhet...

Peticioni për Teatrin/ Ervin Goci: Sot në Durrës brenda 1 ore mblodhëm 6 mijë firma, nesër në Shkodër

para 2 dite - BalkanWeb

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6 mijë e 8 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në...

Nis protesta tek Teatri/ Pedagogu Ervin Goci: Duhet të jemi çdo ditë këtu, një ditë bëjmë pushim dhe na quajnë parti e Metës

para 2 dite - BalkanWeb

Pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci ka nisur fjalën tek protesta e 3-ë pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Goci ka propozuar që protesta të bëhet çdo ditë pasi edhe një ditë pushim që bën Aleanca për Mbrojtjen...

Protesta për teatrin vazhdon. Qytetarët: Do e mposhtim rrugaçin Rama….

para 2 dite - Standard

Aktivistë dhe qytetarë janë mbledhur sërish sot për të protestuar kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Në zonën mes Teatrit Kombëtar dhe Ministrisë së Brendshme qytetarët kanë kërkuar dënimin e autorëve...

Protesta për Teatrin/ Aktivisti Goci: Duam drejtësi, burg autorëve! Një ditë që nuk protestuam, na etiketuan si…

para 2 dite - Panorama

Në protestën e thirrur nga Aleanca për Teatrin pasditen e sotme, pedagogu dhe aktivisti, Ervin Goci tha se protestat duhet të vazhdojnë çdo ditë. Ai u shpreh se një ditë kur nuk u zhvillua protestë, kryeministri...

para 2 dite - Ora news

Pedagogu Ervin Goci në fjalën e tij në protestën para pedonales tha se kërkojnë konsensus popullor për tu përgatitur për një protestë madhështore në emër të teatrit dhe republikës. Goci tha se SPAK duhet...

Artistët: Pse SPAK-u nuk po vepron?

para 2 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një protestë në hyrje të pedonales. Pas protestës në Durrës, ku u mblodhën edhe firma për të ndërtuar teatrin aty ku ishte dhe sic ishte artistët u zhvendosën sërish...

Ndërtimi i Teatrit ku ishte dhe siç ishte/ AMT mbledh 6 mijë firma në Durrës, nesër në Shkodër

para 2 dite - Syri

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6008 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Sipas tij, mbeshtetja qytetare ndaj Aleances...

Protesta për teatrin vazhdon. Qytetarët: Do e mposhtim rrugaçin Rama(FOTO)

para 2 dite - Koha Jone

Aktivistë dhe qytetarë janë mbledhur sërish sot për të protestuar kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Në zonën mes Teatrit Kombëtar dhe Ministrisë së Brendshme qytetarët kanë kërkuar dënimin e autorëve...

Nuk lejojmë që vepra kriminale të ftohet! Duam drejtësi, burg autorëve/ Pedagogu: Do dalim çdo ditë….

para 2 dite - Standard

Ka nisur ditën e sotme protesta e lajmëruar vetëm pak orë më parë nga Alenca për Teatrin, pas rrethimit të trullit të Teatrit Kombëtar. Pedagodu Ervin Goci ka propozuar që protesta të bëhet çdo ditë pasi...

“Në Durrës brenda 1 ore mblodhëm 6 mijë firma për rindërtimin e Teatrit”/ Pedagogu Goci: Nesër do të jemi në Shkodër

para 2 dite - Standard

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6 mijë e 8 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në...

Ndërtimi i Teatrit ku ishte, siç ishte/ AMT mbledh 6 mijë firma në Durrës, nesër peticioni në Shkodër

para 2 dite - Syri

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6008 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në Shkodër...

Nis protesta tek Teatri, Ervin Goci: Duhet të jemi çdo ditë këtu, një ditë bëjmë pushim dhe na quajnë parti e Metës

para 2 dite - Koha Jone

Pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci ka nisur fjalën tek protesta e 3-ë pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Goci ka propozuar që protesta të bëhet çdo ditë pasi edhe një ditë pushim që bën Aleanca për Mbrojtjen...

Goci: Protesta të vijojë çdo ditë, reagimi ynë ka vënë në lëvizje SPAK dhe Ambasadën Amerikane

para 2 dite - Syri

Aktivisti i Teatrit, pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci në fjalën e tij të mbajtur në ditën e tretë të protestës pas shembjes së Teatrit Kombëtar, bëri thirrje protesta të vijojë çdo ditë dhe që kjo ngjarje...

Dalin pamjet nga protesta/ Qindra qytetarë vazhdojnë të mblidhen….ja çfarë po ndodh në këto momente….

para 2 dite - Standard

Thirrja e Aleancës për Mbrojtjen për tu bashkuar këtë mbrëmje në zonën e ish-Teatrit Kombëtar, ka sensibilizuar me qindra qytetarë. Këta të fundit vazhdojnë të mblidhen, për të kundërshtuar ndërtimin tashmë...

VIDEO/ Protesta e thirrur nga Aleanca, vijon mbledhja e qytetarëve, ja çfarë po ndodh në këto moment

para 2 dite - Syri

Thirrja e Aleancës për Mbrojtjen për tu bashkuar këtë mbrëmje në zonën e ish-Teatrit Kombëtar, ka sensibilizuar me qindra qytetarë. Këta të fundit vazhdojnë të mblidhen, për të kundërshtuar ndërtimin tashmë...

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 2 dite - BalkanWeb

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

Gati për protestë: Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 2 dite - Albeu

Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh. Ndërkohë mësohet se është bllokuar qarkullimi te Pedonalja, ku edhe janë mobilizuar...

Rindërtimi i Teatrit Kombëtar, dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin e Aleancës

para 3 dite - BalkanWeb

Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Nga video që siguron Balkanëeb duket se një grumbull njerëzish...

Protesta e papritur/ Policia kapet në befasi, në pamundësi për të marrë masat e sigurisë

para 2 dite - Gazeta Shqip

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mblidhet pasditen e sotme për të mbajtur protestën e tretë brenda 6 ditëve nga prishja e godinës. Pas njoftimit të beftë, Policia e Shtetit ka marrë menjëherë masa...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thërret sot protestë në Tiranë

para 3 dite - Top Channel

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka thirru një tjetër protestë pasditen e sotme në kryeqytet. Mësohet se kjo protestë pritet të mbahet në orën 19:30 pranë hyrjes së pedonales në kryeqytet, aty ku më parë...

Protesta tek Teatri/ Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 2 dite - Standard

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

“Po rrethohet prona e teatrit”, Aleanca thërret protestë sot në mbrëmje

para 3 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 17:33 Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thirri një tjetër protestë sot në 19:30. Sipas tyre bashkia po rrethon zonen e tetarit dhe do fillojnë punimet. Aleanca njofton...

“Jetojmë për liri”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sërish në protestë: Duam drejtësi!

para 3 dite - Portalb

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një protestë tjetër mbrëmjen e sotme në orën 19:30, pranë hyrjes së pedonales. Me një shënim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, AMT-ja pretendon se sot...

Aktivisti paralajmëron “tubim madhështor”, sot në Durrës u mblodhën 6 mijë firma për rindërtimin e Teatrit

para 2 dite - Java News

Pedagogu Ervin Goci gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit ka thënë se në Durrës janë mbledhur 6 mijë e 8 firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se nesër do të vijohet në...

Peticioni për Teatrin/ Aleanca tubim sensibilizues në Durrës, fton qytetarët të firmosin

para 3 dite - BalkanWeb

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar mbledhjen e firmave për peticionin duke filluar nga Durrësi. BalkanWeb mëson se sot mbahet një tubim sensibilizues në Durrës, duke ftuar qytetarët të firmosin...

Në Durrës nis firmosja e peticionit për rindërtimin e Teatrit

para 3 dite - Vizion Plus

Sikundër ishte paralajmëruar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar me shpërndarjen e peticioneve në qytete për rindërtimin e godinës së Teatrit. Në Durrës janë mbledhur dhjetëra qytetarë që i janë...

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30: Po rrethojnë Teatrin, nuk do lejojmë fillimin e punimeve

para 3 dite - BalkanWeb

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. NJOFTIMI NGA ALEANCA Vepra...

“Nuk do lejojmë të fillojnë punimet”, thirret protesta e radhës te teatri

para 3 dite - Aktuale

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin...

Aleanca paralajmëron protestë urgjente në 19:30: Po rrethojnë truallin, s’do lejojmë fillimin e punimeve

para 3 dite - Mapo

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit paralajmëron protestë urgjente sot në 19:30 pranë truallit të Teatrit Kombëtar. Në një njoftim të shpërndarë në rrjetet sociale, ATM thekson se Bashkia po rrethon tokën...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njofton protestë URGJENTE sot në Tiranë

para 3 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvillojë fillimisht një sot një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Fillimisht Aleanca ka ftuar qytetarët e Durrësit të firmosin...

“Duam drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë!”/ Aleanca paralajmëron protestë sot në 19:30

para 3 dite - Standard

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. NJOFTIMI NGA ALEANCA Vepra...

Aleanca për Teatrin paralajmëron sërish protestë sot: S’do lejojmë të fillojnë punimet

para 3 dite - Vizion Plus

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar zhvillimin e një proteste këtë të premte në orën 19:30. Këtë e ka bërë të ditur vetë Aleanca përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Facebook-ut. AMT pohoi...

Aleanca për Teatrin dhe PD protestë në Durrës: Do protestojmë sot edhe te pedonalja

para 3 dite - Gazeta Tema

Mbrëmjen e sotme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një tubim në orën 19:30 te hyrja e pedonales që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. “ Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë...

para 3 dite - Ora news

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar protestë sot në orën 19:30. Protesta do të zhvillohet në hyrje te pedonales. "Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar...

Peticioni për Teatrin/ Aleanca tubim sensibilizues në Durrës, fton qytetarët të firmosin

para 3 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar mbledhjen e firmave për peticionin duke filluar nga Durrësi. Mësohet se sot mbahet një tubim sensibilizues në Durrës, duke ftuar qytetarët të firmosin peticionin...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, thirrje për protestë sot në 19:30

para 3 dite - Gazeta Tema

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit bëri thirrje për protestë ditën e sotme në orën 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, ato pretendojnë se autoritetet po rrethojnë pronën për të filluar...

Protestë e befasishme e Aleancës për Teatrin, sot në orën 19:30

para 3 dite - NOA

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i rikthehet protestave pas shembjes së Teatrit Kombëtar ditën e dielë. Edhe pse nuk ishte parashikuar më herët, është njoftuar përmes rrjeteve sociale një protestë sot në...

Kthesë e papritur/ Aleanca për Teatrin paralajmëron protestë në orën 19.30, çfarë po ndodh!

para 3 dite - Gazeta Shqip

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Njoftimi nga Aleanca për...

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30: Po rrethojnë pronën e Teatrit, nuk do lejojmë fillimin e punimeve

para 3 dite - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet Ajo e konsideron këtë si...

Shembja e Teatrit, artistët shtrijnë protestat në rrethe, sot tubim në Durrës

para 3 dite - Mapo

DURRËS – Pas Tiranës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit shtrin protestat edhe në rrethe. Prej orës 17.00 të ditës së sotme, përpara Pallatit të Kulturës, në Durrës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit po mban...

Në orën 17.00, përpara Pallatit te Kultures, në Durres/ ‘Ta ndërtojmë Teatrin ku ishte, siç ishte’

para 3 dite - Standard

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbajë këtë pasdite një tubim të ngjashëm me atë të Tiranës, këtë herë në Durrës. Protesta do të mbahet në orën 17.00 përpara Pallatit të Kulturës, ku do të firmoset...

Ç’po ndodh në Tiranë? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njofton papritur protestë

para 3 dite - ABC News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka thirrur një protestë pasditen e sotme. Njoftimi i sotëm është bërë në mënyrë të papritur, vetëm pak orë para nisjes së protestës. Me anë të një njoftimi në faqen zyrtare,...

Firmos peticionin/ AMT tubim në Durrës: ‘Ta ndërtojmë Teatrin ku ishte, siç ishte’

para 3 dite - Syri

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbajë këtë pasdite një tubim të ngjashëm me atë të Tiranës, këtë herë në Durrës. Protesta do të mbahet në orën 17.00 përpara Pallatit të Kulturës, ku do të firmoset...

Aleanca për Teatrin thërret protestë në momente të fundit, për arsye se…

para 3 dite - Standard

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë. Vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin...

Protesta për Teatrin Kombëtar shtrihet edhe në qytetet e tjera. Ja çfarë njofton PD

para 3 dite - Panorama

Protesta për Teatrin Kombëtar do të shtrihet edhe në qytetet të tjera, ndërsa PD njofton se sot, në orën 17:00, në Durrës, Aleanca për Teatrin do të mbajë një tubim sensibilizues për situatën krijuar....

Gati protesta për Teatrin/ “Tkurren” policët, vetëm 100 efektivë në terren

para 2 dite - Almakos

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

Aleanca për Teatrin thërret protestë në minutën e fundit

para 3 dite - Syri

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë. Vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin...

E FUNDIT/ Lëvizje të reja tek trualli, thirret protestë urgjente në Tiranë

para 3 dite - Albeu

Pavarësisht se nuk pritej, Aleanca për Teatrin ka thirrur në protestë pasditën e sotme qytetarët. Arsyeja për këtë protestë emergjentë e cila pritet të zhvillohet tek sheshi para pedonales në Tiranë, është...

Peticioni për Teatrin/ Ervin Goci: Sot në Durrës brenda një ore mblodhëm gjashtë mijë firma, nesër në Shkodër

para 2 dite - Gazeta Telegraf

Pedagogu Ervin Goci, gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit në Tiranë, ka thënë se në Durrës janë mbledhur mbi 6 mijë firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se, nesër do...

Çfarë po ndodh në Tiranë dhe Durrës? Protestë e papritur nga Aleanca për Teatrin ditën e sotme

para 3 dite - Java News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Ajo e konsideron këtë si...

Rikthehet protesta tek Teatri/ Sot në 19:30: Nuk do lejojmë fillimin e ndërtimeve

para 3 dite - Almakos

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Ajo e konsideron këtë si...

Çfarë po ndodh në Tiranë? Protestë e papritur nga Aleanca për Teatrin ditën e sotme

para 3 dite - Java News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. Ajo e konsideron këtë si...

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja

para 2 dite - LajmiFundit

TIRANA Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja...

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

para 2 dite - Gazeta Telegraf

Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar...

Rindërtimi i Teatrit Kombëtar, dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin e Aleancës

para 2 dite - Gazeta Telegraf

Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Një grumbull njerëzish zënë radhën për të firmosur peticionin....

“Nuk do lejojmë të fillojnë punimet”, thirret protesta e radhës te teatri

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit nis turin në Shqipëri, ja ç’do të ndodhë

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvillojë sot një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aleanca fton qytetarët e Durrësit të firmosin peticionin për rindërtimin...

Firmos peticionin/ AMT tubim në Durrës: ‘Ta ndërtojmë Teatrin ku ishte, siç ishte’

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbajë këtë pasdite një tubim të ngjashëm me atë të Tiranës, këtë herë në Durrës. Protesta do të mbahet në orën 17.00 përpara Pallatit të Kulturës, ku do të firmoset...

Aleanca parlajmëron protestë sot në 19:30: Nuk do lejojmë fillimin e punimeve

para 3 dite - LajmiFundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit parlajmëron protestë sot në 19:30. Sipas njoftimit në faqen zyrtare në FB të Aleancës, pretendohet se po rrethohet prona dhe do fillojnë punimet. NJOFTIMI NGA ALEANCA loading......

Aleanca për Teatrin thërret protestë në minutën e fundit

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë. Vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin...

DW shkruan për protestën e artistëve në Tiranë

para 3 dite - Koha Jone

Nga DW- Pas shembjes së Teatrit Kombëtar protestuesit po firmosin një peticion, ku kërkojnë që në vendin e teatrit të shembur, 80- vjeꞔar të ngrihet një teatër i ri me arkitekturë identike. Protesta e...

DW: Në lupën e protestës për shembjen e Teatrit Kombëtar

para 3 dite - Syri

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar protestuesit po firmosin një peticion, ku kërkojnë që në vendin e teatrit të shembur, 80- vje?ar të ngrihet një teatër i ri me arkitekturë identike. Nga Deutsche Welle...

Në lupën e protestës për shembjen e Teatrit, DW: Historia është shndërruar në rrënoja, vazhdon firmosja e peticionit

para 3 dite - BalkanWeb

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar protestuesit po firmosin një peticion, ku kërkojnë që në vendin e teatrit të shembur, 80- vjeçar të ngrihet një teatër i ri me arkitekturë identike.

Shembja e Teatrit Kombëtar dhe protestat në Tiranë, ja çfarë shkruan Deutsche Welle për situatën në Shqipëri

para 3 dite - Standard

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar protestuesit po firmosin një peticion, ku kërkojnë që në vendin e teatrit të shembur, 80- vjeꞔar të ngrihet një teatër i ri me arkitekturë identike. Protesta e drejtuar...

Vazhdon protesta pas shembjes së Teatrit Kombëtar

para 3 dite - RTK

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar protestuesit po firmosin një peticion, ku kërkojnë që në vendin e teatrit të shembur, 80- vjeꞔar të ngrihet një teatër i ri me arkitekturë identike. Protesta e drejtuar...

Deutsche Welle shkruan për protestat në Tiranë për shembjen e Teatrit Kombëtar

para 3 dite - Koha Jone

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar protestuesit po firmosin një peticion, ku kërkojnë që në vendin e teatrit të shembur, 80- vjeꞔar të ngrihet një teatër i ri me arkitekturë identike. Protesta e drejtuar...

Protesta e tretë për shembjen e Teatrit/ Mblidhen në bulevard qytetarët

para 5 dite - Vizion Plus

Këtë të mërkurë zhvillohet protesta e tretë që pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë mbledhur artistë, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë. Një nga kerkesat e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK