http://kariera.mk

Rama: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

para 4 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin,...

Të dielën nuk falet Bajrami nëpër xhami, qëndroni në shtëpi

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 21:00 Po e pastron oborrin e xhamisë së madhe Sulltan Mehmet Fatih në Prishtinë. Këtu shihen vetëm mirëmbajtësit, kujdestarët e imami i xhamisë. E derisa kjo xhami ka qëndruar...

Të dielën nuk falet Bajrami, qëndroni në shtëpi

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 21:00 Po e pastron oborrin e xhamisë së madhe Sulltan Mehmet Fatih në Prishtinë. Këtu shihen vetëm mirëmbajtësit, kujdestarët e imami i xhamisë. E derisa kjo xhami ka qëndruar...

FOTO/ Rama uron Fitër Bajramin me Xhaminë e Et’hem Bej: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

para 4 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë. Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Nesër zonat e kuqe...

Rama uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram: Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju!

para 4 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit. Kreu i qeverisë postoi një fotografi në profilin tij në Facebook, me rastin e festës. “Gëzuar Fitër Bajramin! Paqja dhe mëshira e...

Rama uron Fiter Bajramin: Paqja dhe mëshira e Zotit qoftë me ju…

para 4 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët musliman për festën e Fter Bajramit. Me anë të një foto nga xhamia në qendër të Tiranës, Rama uron me fjalët: “Gëzuar Fiter Bajramin! Paqja dhe mëshira e All-ahut qoftë me ju…”.

Rama uron besimtarët për Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

para 4 dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit përmes një fotoje të publikuar në “Facebook” nga xhamia e Et’hem Bej në kryeqytet. Në foton e shpërndarë nga Kryeministrit...

FOTO/ Rama uron Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

para 4 dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit, pas sakrificës së muajit të Ramazanit. Me një shënim në facebook, Rama ka zgjedhur të urojë besimtarët me një foto nga xhamia...

Shqipëria në karantinë, Rama uron Bajramin: Mëshira e Allahut qoftë me ju

para 4 dite - Syri

Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë. Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Ndërkohë nesër, edhe...

Rama uron besimtarët myslimanë: Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju

para 4 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Përmes një foto të publikuar në rrjetin social “Facebook”kryeministri shkruan: “Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me...

Meta: Gëzuar Fitër Bajramin, zoti e bekoftë Shqipërinë

para 4 dite - Top Channel

Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit. Statusi i Metës: GËZUAR FITËR BAJRAMIN! Sot...

Përgatitjet për festën e Fitër Bajramit në botë

para 4 dite - NOA

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i Shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

Meta uron Fitër Bajramin: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë

para 4 dite - Medial

TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ – Presidnti i Republikës, Ilir Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë Gëzuar Fitër Bajramin! “Sot besimtarët myslimanë kremtojnë përkushtimin dhe sakrificën e Muajit të...

Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë...

Meta uron festën e Fitër Bajramin: Zoti bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët

para 4 dite - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Mesazhi i tij ishte se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë, me dashuri dhe respekt ndaj njëri-tjetrit....

“Nuk do të jeni besimtarë deri sa ta doni njëri-tjetrin”/ Meta uron Fitër Bajramin

para 4 dite - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit, pas sakrificës së muajit të Ramazanit. Kreu i shtetit theksoi se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë,...

Presidenti Meta uron besimtarët për Fiter Bajramin: Nuk do të jeni besimtarë deri sa ta doni njëri-tjetrin

para 4 dite - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët që kremtojnë përkushtimin dhe sakrificën e Muajit të Ramazanit duke e konsideruar Fiter Bajramin si përcjellës të mesazhit të natyrshmërisë...

Besimtarët respektojnë masat kufizuese

para 4 dite - RTV 21

Ata e kuptojnë drejt mbylljen e xhamive në kohë pandemie Edhe qytetarët e besimit islam e kuptojnë drejt që masat kufizuese për parandalimin e virusit korona përfshin edhe mbylljen e xhamive gjatë Ramazanit...

Meta uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin!

para 4 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë kudo ku ndodhen, ‘Gëzuar Fitër Bajramin’ ‘Sot besimtarët myslimanë kremtojnë përkushtimin dhe sakrificën e Muajit të Madhërueshëm të Ramazanit,...

Meta uron Fitër Bajramin: Bashkoj lutjet e mia për ata që e kanë pasur të vështirë në kohë pandemie

para 4 dite - ABC News

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin. Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Meta shkaun se “agjërimi si rit abrahamik, për besimtarët risjell çdo...

“Nuk do të jeni besimtarë deri sa ta doni njëri-tjetrin”, Presidenti uron Fitër Bajramin me porosinë e Profetit Muhamed

para 4 dite - Panorama

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtaret myslimane per festen e Fiter Bajramit me nje thenie te profetit Muhamed qe thote “Nuk do të jeni besimtarë deri sa ta doni njëri-tjetrin”. Ne nje postim ne rrjetet...

Presidenti Meta uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin!

para 4 dite - Syri

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë kudo ku ndodhen, ‘Gëzuar Fitër Bajramin’ ‘Sot besimtarët myslimanë kremtojnë përkushtimin dhe sakrificën e Muajit të Madhërueshëm të Ramazanit,...

“Gëzuar Fitër Bajramin. Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju”, kryeministri Rama uron besimtarët myslimanë

para 4 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë përmes një postimi në llogarinë e tij të “Facebook”. “Gëzuar Fitër Bajramin. Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju”. Ky është urimi që kryeministri...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para 4 dite - Flaka

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Në Mekë vendoset shtetrrethim për t’u mbrojtur nga koronavirusi

para 4 dite - InfoShqip

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Urimi i Metës për besimtarët myslimanë

para 4 dite - Lexo

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit, pas sakrificës së muajit të Ramazanit. Ai ka cituar fjalën e profetit Muhamed:”Nuk do të jeni besimtarë deri sa ta doni njëri-tjetrin”,...

Fitër Bajrami, Meta urim për besimtarët myslimanë

para 4 dite - Lexo

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit, pas sakrificës së muajit të Ramazanit. Ai ka cituar fjalën e profetit Muhamed:”Nuk do të jeni besimtarë deri sa ta doni njëri-tjetrin”,...

Rama uron besimtarëve musliman Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

para 4 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë. Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Nesër zonat e kuqe...

Myslimanët luten në shtëpi/ Edhe në Mekë vendoset shtetrrethim për të  penguar koronavirusin

para 4 dite - Top Channel

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Meta uron Fitër Bajramin: Zoti ua pranoftë agjerimin gjatë Muajit të Bekuar të Ramazanit, bashkoj lutjet e mia me ju

para 4 dite - Java News

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë...

Presidenti Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë...

Bekim Jashari uron festën e Fitër Bajramit

para 4 dite - TopShqip

Të dashur bashkëkombas, Në emrin tim dhe në emër të Komunës së Skenderajt, urime festa e Fitër Bajramit, uroj që Zoti i madhërishëm të pranoj agjërimin dhe lutjet tona! Kësaj radhe pa vizita familjare,...

Bekim Jashari uron festën e Fitër Bajramit

para 4 dite - InfoAlb

Të dashur bashkëkombas, Në emrin tim dhe në emër të Komunës së Skenderajt, urime festa e Fitër Bajramit, uroj që Zoti i madhërishëm të pranoj agjërimin dhe lutjet tona! Kësaj radhe pa vizita familjare,...

Ruçi uron Fitër Bajramin: Mirënjohje besimtarëve për stoicizmin gjatë pandemisë

para 5 dite - Medial

TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u dërgoi sot një mesazh urimi të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë, me rastin e Festës së Fitër Bajramit. “Fiter Bajrami, kjo ditë e kurorëzimit...

Në Mekë vendoset shtetrrethim për t’u mbrojtur nga koronavirusi

para 4 dite - Tetova1

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Në Mekë vendoset shtetrrethim për t’u mbrojtur nga koronavirusi

para 4 dite - Sinjali

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Bota islame, Bajrami/ Kremtim në kohën e koronës

para 5 dite - Top Channel

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të djelën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Në Mekë vendoset shtetrrethim për t’u mbrojtur nga koronavirusi

para 4 dite - Tetova Sot

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Meta uron Fitër Bajramin: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë

para 4 dite - Arbresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë Gëzuar Fitër Bajramin! “Sot besimtarët myslimanë kremtojnë përkushtimin dhe sakrificën e Muajit të Madhërueshëm të Ramazanit,...

Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë

para 4 dite - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë...

Myslimanët festë me kufizime/ Në shumë vende Fiter Bajrami do kalohet me rregulla strikte

para 5 dite - Vizion Plus

Këto pamje të jashtëzakonshme të një viti më parë, do ti mungojnë festimeve të Fiter Bajramit në një kohë kur e gjithë bota gjendet ende e kërcënuar nga pandemia e koronavirusit. Besimtarët muslimanë do...

Në Mekë vendoset shtetrrethim për t’u mbrojtur nga koronavirusi

para 4 dite - Fakti Ditor

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Bota islame: Bajram pa grumbullime, lutjet nga shtëpia!

para 5 dite - Gazeta Shqip

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të djelën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Ruçi uron Fiter Bajramin: Mirënjohje besimtarëve për stoicizmin gjatë pandemisë. Qoftë e fundmja herë që festojmë të izoluar!

para 5 dite - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit dhe mbylljen e muajit të Ramazanit. Ruçi shprehet në mesazhin e tij se Fiter Bajrami është ditë e kurorëzimit...

Ruçi uron Fiter-Bajramin: Ky është festivali i besimit, dashurisë, shpresës dhe humanizmit!

para 5 dite - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fiter-Bajramit. Në urimin e tij Ruçi thotë se festa e Fiter-Bajramit është në të njëjtën kohë festivali i besimit,...

Të dielën festohet Fiter Bajrami/ Mesazh urimi nga Komuniteti Mysliman

para 5 dite - Vizion Plus

Këtë të shtunë përfundon muaji i shenjtë i Ramazanit. Për të gjithë besimtarët myslimanë, ky muaj finalizohet më ditën e Bajramit, e cila festohet këtë të diel. Kreu i Komunitetit Mysliman uron të gjithë...

Falja e namazit të Bajramit, kreu i KMSH tregon të gjitha detajet për nesër

para 5 dite - Albeu

KMSH bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia. Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka ardhur si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia Covid-19 ndaj edhe masat do të jenë...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para 5 dite - Alsat-M

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 9:38 Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para 5 dite - Shprehja

loading... Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami, Kreu i KMSH mesazh besimtarëve: Të flasim me gjuhën e shpirtit, të ndërtojmë ura mirëkuptim.

para 5 dite - BalkanWeb

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen...

Fitër Bajrami, Spahiu: Koha të reflektojmë mbi vlerat e vërteta të familjes

para 5 dite - Standard

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Ceremonia qendore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë e “Kokonozit”...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Kallxo

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë. Ja ku do të falet namazi

para 5 dite - Panorama

Ndërkohë që fundjava është në izolim KMSH ka zbardhur detajet se si do te festohet Bajrami dhe si do te behet falja. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19...

Nesër Fiter Bajrami, KMSH: Namazi do të falet në xhami

para 5 dite - Mapo

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen...

COVID-19, ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - OraInfo

Nesër është festa e Fitër Bajramit. Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave...

Fitër Bajrami, Spahiu: Koha të reflektojmë mbi vlerat e vërteta të familjes

para 5 dite - Koha Jone

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Ceremonia qendore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë e “Kokonozit”...

Covid-19, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin Skënderbej

para 5 dite - Albeu

Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. KMSH bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia. Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka...

Bajrami, kreu i KMSH: Kjo festë të jetë sihariq për të larguar sëmundjet dhe fatkeqësitë

para 5 dite - NOA

Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu drejton një mesazh për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit dhe festën e Fitër Bajramit, i cili kremtohet...

Falja e namazit të Bajramit, të gjitha detajet për nesër dhe një falenderim i veçantë nga kreu i KMSH

para 5 dite - ABC News

Sot është dita e fundit e Ramazanit dhe nesër besimtarët myslimanë në Shqipëri do të festojnë Fiter Bajramin, ditën e festës pas një agjërimi 30 ditor. Siç njofton KMSH, falja e Fiter Bajramit këtë vit...

Mesazhi i kreut të KMSH/ Spahiu: Bajrami është festa e bashkimit

para 5 dite - Syri

Kryetari i KMSH, Bujar Spahiu, i ka përcjellë një mesazh besimtarëve myslimanë në të gjithë vendin sot, me rastin e Fietër Bajramit, i cili festohet nesër, në mbyllje të muajit të Ramazanit. Në fjalën...

Bota islame nesër feston: Bajram nën izolim e pa grumbullime!

para 5 dite - Zyrtare

Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të djelën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra...

Urimi për Fiter Bajram/ Kreu i KMSH: Falenderime për punonjësit e shëndetësisë që punuan për të mbrojtur shëndetin tonë

para 5 dite - Vizion Plus

Kryetarit të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Bujar Spahiu ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Shqiperi me rastin e Fitër Bajramin. Fitër Bajrami është kurorëzimi i muajit të Ramazanit, është...

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë

para 5 dite - Panorama

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit....

para 5 dite - Ora news

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Ceremonia qendore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë e “Kokonozit”...

Mesazh i kreut të KMSH, Spahiu: Bajrami është festa e bashkimit, ta festojmë të gjithë bashkë

para 5 dite - Syri

Kryetari i KMSH, Bujar Spahiu, i ka përcjellë një mesazh besimtarëve myslimanë në të gjithë vendin sot, me rastin e Fietër Bajramit, i cili festohet nesër, në mbyllje të muajit të Ramazanit. Në fjalën...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Zeri

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - RTK

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Lajmi.net

Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në botë nuk do të mund ta shënojnë këtë festë, sipas traditave të zakonshme. Në varësi të pozicionit të hënës, festimet e Bajramit, këtë...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Evropa e Lirë

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para 5 dite - Lajm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Shqipëri, namazi i Bajramit do të falet nëpër xhami

para 5 dite - Tetova Sot

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Covid-19, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin Skënderbej

para 5 dite - Tetova Sot

Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. KMSH bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia. Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami/ Kreu i KMSH uron besimtarët: Ta festojmë të gjithë bashkë

para 5 dite - Java News

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit....

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami, Kreu i KMSH mesazh besimtarëve

para 5 dite - LajmiFundit

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen...

Tiranë, falja e Bajramit nuk do të bëhet në shesh / Ceremonia kryesore do të bëhet te kjo xhami

para 5 dite - in7

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimanë se dita e parë e Fitër Bajramit është nesër, më 24 maj 2020. Ceremonia qendrore e Fitër Bajramit do të zhvillohet në xhaminë...

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë. Ja ku do të falet namazi

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit....

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Ekonomia Online

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Epoka e Re

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

para 5 dite - Periskopi

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit. Por, këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, shumë myslimanë në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK