http://kariera.mk

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore: Ja tetë shkeljet e Bashkisë Tiranë për Teatrin Kombëtar

para 4 dite - Panorama

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka publikuar tetë shkeljet që, sipas tyre, Bashkia Tiranë ka bërë me shembjen e Teatrit Kombëtar. Me një shënim në facebook, Forimi shkruan se tetë shkeljet...

R.I.P Teatri i vjetër, mirësevjen Teatër i stilit të qendrës tregtare

para 4 dite - Tetova Sot

Ilir Muharremi, kritik i artit Nuk u hoqen as fotografitë e varura nëpër mure nga aktorët e mëdhenj, u coptuan edhe kostumet e personazheve si: Mbreti Lir, Othello, Hamleti… të cilat janë të ngelura poshtë...

Myrvete Haxholli: Tani, kemi nevojë për heronj të paqes, heronj “pa shpatë e pushkë”

para 4 dite - Bota Press

Vendi ose populli qe ka nevoje cdo dekade per heronje qe japin jeten, nuk i ka punet mire. Me sakte: heronjet jane njerez te thjeshte, te cilet dalin nga populli dhe ne balle te popullit ne kohet me te...

Pse ta ruajmë historinë?

para 4 dite - Illyria

Oriada islami Teatri Kombëtar – ndërtesë që mbarti peshat historike kombëtare Shkruan Oriada islami * Ndoshta janë të bukura. Ose mbase nuk janë, të paktën jo për momentin. Cfarë dobish kane ndërtesat...

SARS-CoV-2, KÇK me grepa e karrema

para 4 dite - Standard

Nga Artan Hoxha Kryeministri i gjithëpushtetshëm paralajmëroi valën e dyte te COVID-19. E tha te enjten ne fjalimin e vet teatror ne Kuvend. Tha edhe se vala e dyte ‘….do të jetë më e rëndë, po jua them...

LUSHAJ: Po të mos ishin shqiptarët dhe nevoja e iftareve, epidemia do të merrte fund moti!

para 4 dite - Medial

Nuk jam i sigurt nese ne kushte epidemie, Kushtetuta e Maqedonise parasheh delegimin e autoritetit shteteror, ministrit te Shendetesise dhe nje komisioni te parakohshem mjekesh. Nga Shkëlzen Lushaj, gazetar...

SARS-CoV-2, KÇK me grepa e karrema

para 4 dite - Syri

Kryeministri i gjithëpushtetshëm paralajmëroi valën e dyte te COVID-19. E tha dje ne fjalimin e vet teatror ne Kuvend. Tha edhe se vala e dyte ‘….do të jetë më e rëndë, po jua them sot, sesa ajo që kaluam,...

Duke kërkuar logjikën e qeverisë

para 6 dite - Syri

Ne kater muajt e pare te vitit, te ardhurat ne buxhetin e shtetit ishin 130 milione euro me pak se e njejta periudhe e vitit te kaluar. E gjithe renia e te ardhurave ka shkuar ne deficit, per shkak edhe...

T’I BINDESH LIGJIT TE SOLIDARITETIT ME GJYSME HURME

para 7 dite - Tetova Sot

TAXHUDIN HAMIDI-TETOVË Rëndesia e solidariteti padyshim se llogaritet ne dimenzionet e perfeksionit te bontonit dhe moralit njerzore. Bota humane po ben perpjekje te vazhdueshme te ruaj frymen e solidaritetit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK