http://kariera.mk

Shqipëria e paradokseve!

para 3 dite - Koha.mk

“The Economist” shkruante së fundmi se pandemia po përdoret si mjet për rrëmbimin e pushtetit. Një mundësi që nuk po ngurron të përdoret as nga drejtuesit shqiptarë, ku rritja e varfërisë dhe niveli i...

Të pasurit, të varfërit dhe KOVID-19

para 5 dite - Koha.mk

Nga Branimir Jovanoviq Konfuçie ka thënë, 2500 vjet më parë – “në një tokë që ujitet mirë, është turp të jesh i varfër; në një tokë të ujitur keq, është turp të jesh i pasur.” Në vendin tonë, 455,000 qytetarë,...

SHBA, arrin në 38.6 milionë numri i aplikimeve për përfitimet e papunësisë

para 5 dite - Top Channel

Bizneset në të gjithë Shtetet e Bashkuara kanë filluar të rihapen, por 2.4 milionë njerëz të tjerë aplikuan javën e kaluar për të marrë përfitimet e papunësisë, njoftoi të enjten Departamenti i Punës,...

Koronavirusi thellon hendekun mes vendeve të pasura dhe të varfëra

para 7 dite - RTK

Pothuajse çdo vend në botë po vuan një rënie të thellë ekonomike për shkak të pandemisë së koronavirusit, por disa vende deri tani e kanë përballuar më mirë se të tjerët situatën duke zbutur ndikimin tek...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK