http://kariera.mk

Facebook nën sulm, ja pse përdoruesit vendosën ta bojkotojnë

para 6 dite - Syri

Reklamimi në Facebook është bojkotuar nga shumë përdorues të platformës, në një përpjekje për të ndaluar ‘fjalimet e urrejtjes’ në të. Fushata ‘Ndaloni urrejtjen për përfitim’ po punon që të ndalojë kompanitë...

Pas Coca-Cola edhe Starbucks pezullon reklamat në rrjete sociale, mbështet fushatën kundër racizmit

para 7 dite - Telegrafi

Pas Coca Colas edhe gjiganti i kafesë Starbucks ka njoftuar se do të pezulloj reklamat në disa platforma të medieve sociale. Sipas kompanisë, kjo do të bëhet në kuadër të fushatës botërore kundër racizmit,...

Starbucks pezullon reklamat në rrjete sociale, mbështet fushatën kundër racizmit

para 6 dite - Ekonomia Online

Pas Coca Colas edhe gjiganti i kafesë Starbucks ka njoftuar se do të pezulloj reklamat në disa platforma të medieve sociale. Sipas kompanisë, kjo do të bëhet në kuadër të fushatës botërore kundër racizmit,...

Starbucks pezullon reklamat në mediat online, mbështet fushatën botërore kundër racizmit

para 7 dite - Arbresh

Edhe gjiganti i kafesë, Starbucks ka njoftuar se do të pezulloj reklamat në disa platforma të mediave sociale. Kjo do të bëhet në kuadër të fushatës botërore kundër racizmit, shkruan BBC, transmeton arbresh.info....

Zuckerberg humbet 7.2 miliardë dollarë në një ditë

para një jave - Gazeta.mk

Një bojkot i rrjetit social nga reklamuesit kryesorë në platformë kanë bërë që të zhvlerësohen jo vetëm aksionet e kompanisë edhe pasuria e Zuckerberg të tkurret. Pasuria e tij u tkurr me 7.21 miliardë...

Zuckerberg humbet 7.2 miliardë dollarë në një ditë

para një jave - Medial

Një bojkot i rrjetit social nga reklamuesit kryesorë në platformë kanë bërë që të zhvlerësohen jo vetëm aksionet e kompanisë edhe pasuria e Zuckerberg të tkurret. Pasuria e tij u tkurr me 7.21 miliardë...

Facebook do ndalojë fjalimet e urrejtjes: Zuckerberg lajmëron politikat, përballë kërcënimit të reklamuesve

para një jave - Gazeta Tema

Ekzekutivi i Facebook, Mark Zuckerberg, tha se kompania do të ndryshojë politikat për të ndaluar fjalimet e urrejtjes në reklamat e publikuara në platformë. Nën politikat e reja, Facebook do të ndalojë...

Facebook ndryshon politikat, ja çfarë duhet të keni kujdes

para një jave - Lexo

Ekzekutivi i Facebook, Mark Zuckerberg, tha se kompania do të ndryshojë politikat për të ndaluar fjalimet e urrejtjes në reklamat e publikuara në platformë. Nën politikat e reja, Facebook do të ndalojë...

Facebook do të etiketojë postimet inflamatore nga Trump dhe politikanë të tjerë

para një jave - GazetaBlic

Mark Zuckerberg është ‘optimist që do të jemi në gjendje të përparojmë në këto sfida”. Mark Zuckerberg ka njoftuar se Facebook do të fillojë të etiketojë poste inflamatore nga presidenti Donald Trump dhe...

Çfarë po ndodh me Coca Cola? Do ndalojë reklamimin në të gjithë mediat sociale për 30 ditë

para një jave - Gazeta Tema

Coca Cola deklaroi se do të ndalojë pagesën e reklamave tek të gjitha platformat e mediave sociale në të gjithë botën, të paktën për 30 ditë. Kompania qartësoi se nuk po i bashkohet bojkotit zyrtar, por...

Mark Zuckerberg humb 7 miliardë dollarë nga pasuria e tij pasi Coca-Cola ndalon të gjitha reklamat në mediat sociale për 30 ditë

para një jave - News33

Një bojkot i Facebook nga reklamuesit kryesorë po dëmton çmimin e aksioneve të gjigantit të mediave sociale dhe personalitetin e shefit ekzekutiv Mark Zuckerberg. Pasuria neto e Zuckerberg është në rënie...

Kompanitë e bojkotojnë Facebook-un, Zuckerberg humb 7 miliardë dollarë

para një jave - Sinjali

Mark Zuckerberg ka humbur rreth 7,2 miliardë dollarë pasi shumë kompani hoqën reklamat e tyre nga kompania e tij, Facebook. Aksionet e rrjetit social ranë në 8,3% të premten, rënia më e madhe në 3 muajt...

Zuckerberg humb 7.2 miliardë dollarë

para një jave - Epoka e Re

Themeluesi i “Facebook”  Mark Zuckerberg ka humbur  7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i “Facebook Inc”. Aksionet e kompanisë së mediave sociale ranë me 8.3% të premten e...

Facebook humbet $50 miliardë në aksione pas tërheqjes së reklamave Coca-Cola, Unilever

para një jave - Top Channel

Mark Zuckerberg nuk është më njeriu i tretë më i pasur në botë por i katërti, pasi rrjeti i tij Facebook ka humbur rreth 50 miliardë dollarë në vlerë prej tërheqjes së reklamave nga grupet Coca-Cola e...

Humbja e miliarda dollarëve të Mark Zuckerberg nga ikja e reklamave

para një jave - Shekulli

Prej 7.2 miliardë dollarë është shuma që ka humbur themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg, nga heqja e reklamave të disa prej kompanive të mëdha nga rrjeti social. Pas këtij veprimi, aksionet e kompanisë...

Facebook do të etiketojë postimet inflamatore nga Trump dhe politikanë të tjerë

para një jave - Medial

Mark Zuckerberg ka njoftuar se Facebook do të fillojë të etiketojë poste inflamatore nga presidenti Donald Trump dhe politikanë të tjerë, pasi kompanitë më të mëdha të Amerikës pezullojnë reklamat mbi...

Coca-Cola ndalon reklamat në mediat sociale për 30 ditë

para një jave - Albinfo

Kjo do t'i kushtojë pronarit të Facebukut 7 miliardë dollarë Një bojkot i Facebook nga reklamuesit kryesorë po dëmton çmimin e aksioneve të gjigantit të mediave sociale dhe personalitetin e shefit ekzekutiv,...

para një jave - Ora news

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg humbi 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc. Aksionet e kompanisë së mediave sociale ranë me 8.3% të premten e 26 qershorit,...

Facebook-ut i ”ikin” reklamat, Zuckerberg humb 7.2 miliardë dollarë

para një jave - Koha Jone

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg humbi 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc. Aksionet e kompanisë së mediave sociale ranë me 8.3% të premten e 26 qershorit,...

Facebook-ut i ”ikin” reklamat, Zuckerberg humb 7.2 miliardë dollarë

para një jave - Lexo

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg humbi 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc. Aksionet e kompanisë së mediave sociale ranë me 8.3% të premten e 26 qershorit,...

Facebook do të etiketojë postimet inflamatore nga Trump dhe politikanë të tjerë

para një jave - Albeu

Mark Zuckerberg ka njoftuar se Facebook do të fillojë të etiketojë poste inflamatore nga presidenti Donald Trump dhe politikanë të tjerë, pasi kompanitë më të mëdha të Amerikës pezullojnë reklamat mbi...

Facbook do të etiketojë postimet inflamatore nga Trump dhe politikanë të tjerë

para një jave - Lajmi.net

Mark Zuckerberg ka njoftuar se Facebook do të fillojë të etiketojë poste inflamatore nga presidenti Donald Trump dhe politikanë të tjerë, pasi kompanitë më të mëdha të Amerikës pezullojnë reklamat mbi...

Facbook do të etiketojë postimet inflamatore nga Trump dhe politikanë të tjerë

para një jave - Periskopi

Mark Zuckerberg është ‘optimist që do të jemi në gjendje të përparojmë në këto sfida”. Mark Zuckerberg ka njoftuar se Facebook do të fillojë të etiketojë poste inflamatore nga presidenti Donald Trump dhe...

Mark Zuckerberg humb 7 miliardë dollarë nga pasuria e tij pasi Coca-Cola ndalon të gjitha reklamat në mediat sociale për 30 ditë

para një jave - Fol

Coca-Cola është marka e fundit për të mbështetur fushatën #StopHateforProfit nga grupet amerikane për të drejtat civile, transmeton Telegrafi. Shefi ekzekutiv i Coca-Cola, James Quincey tha të premten...

para një jave - Ora news

Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook do të kalojë në “sitë” të gjitha postimet nga politikanë të cilat thyejnë rregullat etike duke i klasifikuar sipas vlerës lajmore. Pra do të lejojë vetëm postime të...

Kompanitë i shpallin luftë FB’së, Coca-Cola e heq marketingun prej kësaj platforme

para një jave - Periskopi

Rrjeti social, Facebook, ka njoftuar për ndryshimin e politikave të veta sa u përket gjuhës së urrejtjes dhe shtypjes së votuesve, por këto masa kanë ndikuar pak që ta shuajnë valën e kompanive që po e...

Facebook përgatitet për muajin e bojkotimeve ndërsa reklamuesit tërhiqen pas protestës për Black Lives Matter

para një jave - GazetaBlic

Fushata vjen nga organizata duke përfshirë Lidhjen Anti-Shpifje, Shoqatën Kombëtare për Përparimin e Njerëzve me Ngjyra (NAACP). Facebook po përballet me një bojkot të madh të reklamuesve në korrik, transmeton...

Facebook përgatitet për muajin e bojkotimeve ndërsa reklamuesit tërhiqen pas protestës për Black Lives Matter

para një jave - Lajmi.net

Facebook po përballet me një bojkot të madh të reklamuesve në korrik, transmeton lajmi.net. Fushata Stop Hate for Profit, e ngritur pas vdekjes së George Floyd, u kërkon kompanive të “qëndrojnë në solidaritet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK