http://kariera.mk

Pesë lëkundje tërmeti në pak minuta në Jug, epiqendra në Karaburun, ja magnitudat

para 2 jave - BalkanWeb

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Jug të vendit. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë në gadishullin e Karaburunit. Lëkundja më e fortë ka qenë me magnitudë 3.5 ndërsa të tjerat më të lehta.

Tërmet me magnitudë 3.4, epiqendra në Vlorë

para 2 jave - Top Channel

Një tërmet i lehtë ka rënë në vendin tonë. Epiqendra ishte në Detin Adriatik, 7 kilometra në perëndim të Vlorës. Lëkundjet ishin me magnitudë 3.4 të shkallës righter dhe me thellësi 2 kilometra. Javët...

Ndihen lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë

para 2 jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 29/06/2020 23:45 Lëkundje tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë në Vlorë. Sipas sizmiologëve të Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Europiane (EMSC), magnituda ka qenë 3.4 e shkallës...

Rikthehen lëkundjet, tërmet në Vlorë, ja magnituda

para 2 jave - Koha.mk

Lëkundje tërmeti pranë qytetit të Vlorës. Magnituda e tij ka qenë 3.4 e shkallës rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, lëkundjet sizmike kanë qenë me epiqendër 7 km në veri të qytetit bregdetar. Related...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

para 2 jave - Gazeta Shqip

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve...

Tërmet i fortë shkund Vlorën

para 2 jave - Zhurnal

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit,...

Lëkundje tërmeti në Vlorë, thellësia vetëm 2 KM

para 2 jave - Standard

Ndihen lëkundje në qarkun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me intensiteti 3.4 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 7 km larg Vlorës. Thellësia e tërmeti ka qenë rreth 2 kilometra.

Lajmi i Fundit/ Lëkundje të forta tërmeti në Vlorë

para 2 jave - Mapo

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në Vlorë. Magnituda mësohet se ka qenë 3.4 e shkallës rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, lëkundjet sizmike kanë qenë me epiqendër 7 km në veri të qytetit bregdetar....

Tërmet 3.4 shkallësh në Vlorë, epiqendra ishte në det

para 2 jave - GazetaBlic

Ndihen lëkundje në qarkun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me intensiteti 3.4 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 7 km larg Vlorës. Thellësia e tërmeti ka qenë rreth 2 kilometra.

Lajmi i Fundit/ Lëkundje të lehta tërmeti në Vlorë

para 2 jave - Mapo

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në Vlorë. Magnituda mësohet se ka qenë 3.4 e shkallës rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, lëkundjet sizmike kanë qenë me epiqendër 7 km në veri të qytetit bregdetar....

Tërmeti godet Shqipërinë

para 2 jave - Sinjali

Tërmeti ka goditur Shqipërinë pak minuta më parë. Lëkundjet janë ndjerë në Vlorë. Sipas sizmiologëve të Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Europiane (EMSC), magnituda ka qenë 3.4 e shkallës Rihter. Thellësia...

Lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset larg nga Durrësi

para 2 jave - Albeu

Mbrëmjen e sotme janë shënuar lëkundje tërmeti në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4. Epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit, është regjistruar...

Jugu lëkundet nga tërmeti, epiqendra 7 km nga Vlora

para 2 jave - NOA

Lëkundje të fuqishme janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Vlorë dhe në zona të tjera të jugut. Mësohet se tërmeti ka qenë3.4 ballë. Lekundjet janë ndjerë rreth orës 22:15, me epiqendër në Adriatik, vetëm 7...

Tërmeti lëkund Vlorën, epiqendra në det, 7 km larg qytetit

para 2 jave - Koha Jone

Ndihen lëkundje në qarkun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me intensiteti 3.4 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 7 km larg Vlorës. Thellësia e tërmeti ka qenë rreth 2 kilometra.

Ndihen lëkundje tërmeti në Vlorë, ku ishte epiqendra

para 2 jave - ABC News

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës Sipas EMSC lëkundja ishte 3.4 ballë e shkallës rihter, 2 km thellësi. Epiqendra e tërmetit ka qenë ka qenë në detin Adriatik,...

Tërmeti lëkund Vlorën, epiqendra në det, 7 km larg qytetit

para 2 jave - Derveni

Ndihen lëkundje në qarkun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me intensiteti 3.4 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 7 km larg Vlorës. Thellësia e tërmeti ka qenë...

Tërmet në Vlorë, tremben banorët, ja sa ball ishte!

para 2 jave - Shekulli

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit,...

para 2 jave - Ora news

Ndihen lëkundje në qarkun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me intensiteti 3.4 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 7 km larg Vlorës. Thellësia e tërmeti ka qenë...

Regjistrohen lëkundje tërmeti në vendin tonë. Kësaj here epiqendra nuk është në Durrës, por në… Mësoni sa i fortë ishte

para 2 jave - Panorama

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit,...

Tërmet në Vlorë

para 2 jave - Syri

Lëkundje tërmeti pranë qytetit të Vlorës. Magnituda e tij ka qenë 3.4 e shkallës rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, lëkundjet sizmike kanë qenë me epiqendër 7 km në veri të qytetit bregdetar. Thellësia e lëkundjeve ka qenë 2 km.

Jugu lëkundet nga tërmeti, epiqendra 7 km nga Vlora

para 2 jave - Java News

Lëkundje janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Vlorë dhe të gjithë zonën e jugut. Tërmeti 3.4 ballë ka rënë rreth orës 22:15 me epiqendër në Adriatik, vetëm 7 km nga Vlora. Deri tani nuk raportohet për dëme,...

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri/ Lëkundet i gjithë Jugu, epiqendra 7 km nga Vlora

para 2 jave - Java News

Lëkundje të fuqishme janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Vlorë dhe të gjithë zonën e jugut. Tërmeti 3.4 ballë ka rënë rreth orës 22:15 me epiqendër në Adriatik, vetëm 7 km nga Vlora. Deri tani nuk raportohet...

IGJEUM publikon të dhënat e tërmetit në Vlorë, fuqia 3.6, epiqendra në Karaburun

para 2 jave - LajmiFundit

Instituti i Gjeoshkences ka dhene informacionin zyrtar ne lidhje me termetin e regjistruar ne Vlore. Sipas IGJEUM, me 29/06/2020 ne ora: 21:14:09 eshte regjistruar termet me fuqi M=3.6 ne zonen e Gadishullit...

Tërmeti lëkund Vlorën, epiqendra në det, 7 km larg qytetit

para 2 jave - Arbresh

Ndihen lëkundje në qarkun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Lëkundjet kanë qenë me intensiteti 3.4 të shkallës Rihter. Ndërsa epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 7 km larg Vlorës. Thellësia e tërmeti ka qenë rreth 2 kilometra.

Ndjehen lëkundje tërmeti/ Zhvendoset epiqendra, ja sa ishte forca

para 2 jave - Almakos

Vetem pak minuta me pare jane ndjere lekundje termeti ne vendin tone. Termeti ka rene ne detin Adriatik, 7 kilometra nga qyteti i Vlores. Behet me dije se lekundjet kane qen 3.4 balle.vendi yne qe nga...

Regjistrohen lëkundje tërmeti në Shqipëri, kësaj here epiqendra nuk është në Durrës, por në…

para 2 jave - Zyrtare

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit,...

Tërmet i fuqishëm në Shqipër, lëkundet i gjithë Jugu

para 2 jave - Arbresh

Lëkundje të fuqishme janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Vlorë dhe të gjithë zonën e jugut. Tërmeti 3.4 ballë ka rënë rreth orës 22:15 me epiqendër në Adriatik, vetëm 7 km nga Vlora. Deri tani nuk raportohet...

Rikthehen lëkundjet, tërmet në Vlorë, ja magnituda

para 2 jave - Gazeta Telegraf

Lëkundje tërmeti pranë qytetit të Vlorës. Magnituda e tij ka qenë 3.4 e shkallës rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, lëkundjet sizmike kanë qenë me epiqendër 7 km në veri të qytetit bregdetar.

Termet i forte ne Vlore

para 2 jave - LajmiFundit

Nje termet eshte regjistruar mbremjen e sotme ne Shqiperi. Sipas ESMC lekundja ka qene me fuqi 3.4 rihter ne thellesi 2 kilometer. Sipas te dhenave nga aplikacioni i ESMC epiqendra e termetit ka qene 7...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë, i dyti me këtë intensitet brenda muajit

para 2 jave - ABC News

Një tërmet me magnitutë 5.2 ka goditur provincën jugperëndimore të Muğla-s të dielën. Lajmin e konfirmoi Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Urgjencave në vend. Lëkundjet e tokës goditën bregun...

Jugu i Turqisë goditet nga një tërmet

para 2 jave - Ina

Një termet me magnitudë 5.2 ka goditur Marmarisin në provincën jugore të Muglas në Turqi. Siç njoftohet tërmeti ka ndodhur rreth orës 8:43 dhe ishte me thellësi 61.41 kilometra, thotë AFAD. Dridhjet janë...

Ishulli i Rodosit në Greqi nuk gjen qetësi, regjistrohet një tjetër tërmet

para 2 jave - BalkanWeb

Pas tërmetit të së dielës Sizmografët e Institutit Gjeodinamik në Greqi regjistruan një tjetër tërmet të fortë prej 4.7 në shkallën Rihter në Rodos të hënën në mëngjes. Tërmeti ra këtë mëngjes në orën...

Tërmet i fortë në ishullin Rodos të Greqisë, lëkundjet ndjehen edhe në Turqi

para 2 jave - Lexo

Një tërmet me madhësi 5.3 tronditi Rodos të dielën në mbrëmje. Dridhja sizmike, sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, ndodhi në orën 20:43 të së dielës (28/06) 20 km në verilindje të Rodos....

Tërmet i fuqishëm në ishullin Rodos të Greqisë, lëkundjet ndjehen edhe në Turqi

para 2 jave - Lexo

Një tërmet me madhësi 5.3 tronditi Rodos të dielën në mbrëmje. Dridhja sizmike, sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, ndodhi në orën 20:43 të së dielës (28/06) 20 km në verilindje të Rodos....

VIDEO/ Momenti kur tërmeti i fuqishëm godet Turqinë, ja si vrapojnë qytetarët për të dalë nga ndërtesat

para 2 jave - Java News

Një termet i fuqishëm me magnitutë 5.2 rihter ka tronditur sot Turqinë. Sipas mediave vendase mësohet se epiqendra e lëkundjeve ishte në Marmaris në provincën jugore të Muğla. Tërmeti ra në orën 20:43...

Lëkundje të forta tërmeti tronditin ishullin grek, ja epiqendra dhe sa ballë ishte

para 2 jave - Java News

Një tërmet me madhësi 5.3 tronditi ishullin grek, Rodos, mbrëmjen e djeshme. Mediat greke raportojnë se lëkundja u regjistrua në orën 20:43, rreth 20 km në verilindje të Rodos. Epiqendra ishte raportuar...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Rodos të Greqisë, lëkundjet ndjehen edhe në Turqi

para 2 jave - Gazeta Telegraf

Një tërmet me madhësi 5.3 të shkallën Rihter tronditi Rodos të dielën në mbrëmje. Dridhja sizmike, sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, ndodhi në orën 20:43 të së dielës (28/06) 20 km...

E frikshme, ishulli i Rodosit në Greqi nuk gjen qetësi, regjistrohet sërish një tjetër tërmet

para 2 jave - LajmiFundit

Pas tërmetit të së dielës Sizmografët e Institutit Gjeodinamik në Greqi regjistruan një tjetër tërmet të fortë prej 4.7 në shkallën Rihter në Rodos të hënën në mëngjes. Tërmeti ra këtë mëngjes në orën...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter

para 2 jave - Telegrafi

Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter goditi Turqinë të dielën, njoftojnë autoritetet për menaxhimin e fatkeqësive në vend. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti goditi rajonin e Marmaris,...

Tërmet i fuqishëm në Turqi

para 2 jave - Insajderi

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Turqi. Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Turqi 5.6 shkallë. Sipas mediave turke një tërmet me madhësi 5.6 ndodhi në rrethin Marmaris në Muğla, sipas të dhënave të...

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve

para 2 jave - Gazeta.mk

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz...

Tërmet i fuqishëm në ishullin Rodos të Greqisë, lëkundjet ndjehen edhe në Turqi

para 2 jave - BalkanWeb

Një tërmet me madhësi 5.3 tronditi Rodos të dielën në mbrëmje. Dridhja sizmike, sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, ndodhi në orën 20:43 të së dielës (28/06) 20 km në verilindje të Rodos....

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 21:50 Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani...

Tërmet i fortë në ishullin grek, lëkundjet ndjehen edhe në Turqi

para 2 jave - Gazeta Shqip

Një tërmet 5.3 ballë rihter tronditi ishullin grek, Rodos, mbrëmjen e sotme. Mediat greke raportojnë se lëkundja u regjistrua në orën 20:43, rreth 20 km në verilindje të Rodos. Epiqendra ishte raportuar...

Tërmeti i fortë lëkund Turqinë, njerëzit dalin në rrugë

para 2 jave - Zhurnal

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz...

Tërmet i fortë në Turqi

para 2 jave - Klan

Tërmet i fortë në Turqi Lëkundje të fuqishme tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Turqi. Sipas të dhënave sizmologjike, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter. Epiqendra ka qenë në det,...

Lëkundje të forta tërmeti tronditin ishullin grek, ja epiqendra dhe sa ballë ishte

para 2 jave - Panorama

Një tërmet me madhësi 5.3 tronditi ishullin grek, Rodos, mbrëmjen e sotme. Mediat greke raportojnë se lëkundja u regjistrua në orën 20:43, rreth 20 km në verilindje të Rodos. Epiqendra ishte raportuar...

Pas Turqisë, edhe Greqia tronditet nga një tërmet i fortë

para 2 jave - Syri

Një tërmet me madhësi 5.3 të shkallës rihter tronditi mbrëmjen e sotme ishullin grek të Rodosit. Lëkundja sizmike, sipas Institutit Gjeodinamik, u regjistrua në orën 20:43, 20 km në verilindje të ishullit,...

Tërmet i fortë në Turqi, reagojnë zyrtarët: Deri më tani…

para 2 jave - Top Channel

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz...

Jugu i Turqisë goditet nga një tërmet

para 2 jave - Koha.net

Një termet me magnitudë 5.2 ka goditur Marmarisin në provincën jugore të Muglas në Turqi. Siç njoftohet tërmeti ka ndodhur rreth orës 8:43 dhe ishte me thellësi 61.41 kilometra, thotë AFAD. Dridhjet janë...

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve

para 2 jave - Lajmi.net

Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz apo materiale. Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6, ndërsa zyrtarët turq shprehen se ishte 5.2.

VIDEO/ Tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë, njerëzit vrapojnë për të dalë në rrugë

para 2 jave - Syri

Një tërmet i fortë, me magnitudë 5.6 ballë, goditi pasditen e sotme Turqinë. Lëkundjet e fuqishme, me epiqendër Mugla, është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk...

Panik në Turqi pas tërmetit me magnitudë 5.6 ballë, dalin pamjet (Video)

para 2 jave - Sinjali

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e tokës në Turqi. Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka goditur rajonin e Mugllas. Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6 dhe është ndjerë edhe në...

Turqia “shkundet” sërish nga tërmeti

para 2 jave - NOA

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e tokës në Turqi. Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë mësohet se ka goditur rajonin e Mugllas. Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6 dhe është ndjerë...

Një tërmet i fuqishëm sapo goditi Turqinë, këto pamje shfaqin panikun që shkaktoi të qytetarët

para 2 jave - OraInfo

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve. Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj...

Tërmet i fortë në Turqi

para 2 jave - Aktuale

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz...

Një tjetër tërmet i fuqishëm shkund Turqinë (VIDEO)

para 2 jave - Shekulli

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë mësohet se ka rënë në rajonin e Mugllas në Turqi. Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6 dhe është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Zyrtarët...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter

para 2 jave - Tetova1

Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter goditi Turqinë të dielën, njoftojnë autoritetet për menaxhimin e fatkeqësive në vend. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti goditi rajonin e Marmaris,...

Sërish lëkundje të fuqishme tërmeti në Turqi, ja sa ishte magnituda

para 2 jave - InfoShqip

Një tërmet i fortë është regjistruar pak minuta më parë në brigjet perëndimore të Turqisë. Sipas të dhënave paraprake të raportuara nga EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 5.6 sipas shkallës Rihter dhe me...

Pas Turqisë, edhe Greqia tronditet nga një tërmet i fortë

para 2 jave - Arbresh

Një tërmet me madhësi 5.3 të shkallës rihter tronditi mbrëmjen e sotme ishullin grek të Rodosit. Lëkundja sizmike, sipas Institutit Gjeodinamik, u regjistrua në orën 20:43, 20 km në verilindje të ishullit,...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

para 2 jave - Sinjali

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë pak minuta më parë, shkruan Gazeta Sinjali. Magnituda e tërmetit është 5.4 shkallë Rihteri. Ende nuk raportohet për ndonjë të lënduar. /Gazeta Sinjali/

Tërmet i fortë në ishullin grek

para 2 jave - Epoka e Re

Një tërmet 5.3 ballë rihter tronditi ishullin grek, Rodos, mbrëmjen e sotme. Mediat greke raportojnë se lëkundja u regjistrua në orën 20:43, rreth 20 km në verilindje të Rodos. Epiqendra ishte raportuar...

Lëkundje tërmeti në Turqi, ja ku ishte epiqendra

para 2 jave - Lexo

Një tërmet i fortë është regjistruar pak minuta më parë në brigjet perëndimore të Turqisë. Sipas të dhënave paraprake të raportuara nga EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 5.6 sipas shkallës Rihter dhe me...

Pas Turqisë, edhe Greqia tronditet nga një tërmet i fortë

para 2 jave - Gazeta Telegraf

Një tërmet me madhësi 5.3 të shkallës rihter tronditi mbrëmjen e sotme ishullin grek të Rodosit. Lëkundja sizmike, sipas Institutit Gjeodinamik, u regjistrua në orën 20:43, 20 km në verilindje të ishullit,...

Sërish lëkundje të fuqishme tërmeti në Turqi, ja sa ishte magnituda

para 2 jave - Lajme.al

Një tërmet i fortë është regjistruar pak minuta më parë në brigjet perëndimore të Turqisë. Sipas të dhënave paraprake të raportuara nga EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 5.6 sipas shkallës Rihter dhe me thellësi 54 kilometra.

Sërish lëkundje të fuqishme tërmeti në Turqi, ja sa ishte magnituda

para 2 jave - Java News

Një tërmet i fortë është regjistruar pak minuta më parë në brigjet perëndimore të Turqisë. Sipas të dhënave paraprake të raportuara nga EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 5.6 sipas shkallës Rihter dhe me...

Toka nuk gjen qetësi/ Tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë, njerëzit vrapojnë për të dalë në rrugë

para 2 jave - Gazeta Telegraf

Një tërmet i fortë, me magnitudë 5.6 ballë, goditi pasditen e sotme Turqinë. Lëkundjet e fuqishme, me epiqendër Mugla, është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk...

Tërmeti i fortë lëkund Turqinë, njerëzit dalin në rrugë

para 2 jave - LajmiFundit

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë. Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

para 2 jave - Infokusi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë pak minuta më parë. Magnituda e tërmetit është 5.4 shkallë Rihteri. Ende nuk raportohet për ndonjë të lënduar.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK