http://kariera.mk

Merkel dhe Macron flasin për fondin e shpëtimit

para një jave - Klan

Merkel dhe Macron flasin për fondin e shpëtimit Presidenti francez po viziton Berlinin përpara negociatave kryesore për një fond të rimëkëmbjes pas virusit Corona. Drejtuesit e BE kanë akoma mosmarrëveshje...

Merkel dhe Macron flasin për fondin e shpëtimit

para një jave - Gazeta.mk

Presidenti francez po viziton Berlinin përpara negociatave kryesore për një fond të rimëkëmbjes pas virusit Corona. Drejtuesit e BE kanë akoma mosmarrëveshje se si duhet të paguhet ndihma financiare. Kancelarja...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga koronavirusi

para një jave - Top Channel

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga koronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka mirëpritur të hënën...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga koronavirusi

para një jave - Java News

Merkel ka mirëpritur të hënën në Berlin presidentin Macron, teksa Gjermania përgatitet për të marrë presidencën e Këshillit Evropian nga 1 korriku. Të dy liderët kanë propozuar muajin e kaluar krijimin...

Merkel: A mbaj maskë? Më kapni në dyqan!

para një jave - Gazeta.mk

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se deri më tani nuk është parë me një maskë në fytyrë, megjithëse e mban atë kur bën pazar, pasi që mban sekret emrin e dyqanit ku ajo blen gjërat ushqimore. Merkel...

Merkel: A mbaj maskë? Më kapni në dyqan!

para një jave - Medial

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se deri më tani nuk është parë me një maskë në fytyrë, megjithëse e mban atë kur bën pazar, pasi që mban sekret emrin e dyqanit ku ajo blen gjërat ushqimore. Merkel...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga coronavirusi

para një jave - Telegrafi

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga coronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka mirëpritur të hënën...

Ndihma financiare për rimëkëmbjen pas koronavirusit, Merkel dhe Macron flasin për fondin e shpëtimit

para një jave - BalkanWeb

Presidenti francez po viziton Berlinin përpara negociatave kryesore për një fond të rimëkëmbjes pas virusit Corona. Drejtuesit e BE kanë akoma mosmarrëveshje se si duhet të paguhet ndihma financiare, shkruan...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga koronavirusi

para një jave - Panorama

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga koronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka mirëpritur të hënën...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga koronavirusi

para një jave - ABC News

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga koronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka mirëpritur të hënën...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga koronavirusi

para një jave - Zeri

esidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga koronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka mirëpritur të hënën në...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga koronavirusi

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga koronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka mirëpritur të hënën...

Takimi Merkel-Makron në prag të presidencës gjermane me BE-në

para një jave - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Kancelarja gjermane Angela Merkel u sot në Berlin u takua me presidentin francez Emanuel Makron, në kohën kur Gjermania po përgatitet ta marrë përsipër presidencën me Bashkimin...

Pse Merkel nuk është parë kurrë me maskë kundër koronavirusit?! – Kjo është përgjigjja e saj

para një jave - GazetaBlic

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se deri më tani nuk është parë me një maskë në fytyrë, megjithëse e mban atë kur bën pazar, pasi që mban sekret emrin e dyqanit ku ajo blen gjërat ushqimore. Merkel...

Takimi Merkel-Makron në prag të presidencës gjermane me BE-në

para një jave - Koha.mk

Berlin, 24 qershor – Kancelarja gjermane Angela Merkel u sot në Berlin u takua me presidentin francez Emanuel Makron, në kohën kur Gjermania po përgatitet ta marrë përsipër presidencën me Bashkimin Evropian....

Merkel dhe Macron flasin për fondin e shpëtimit

para një jave - Vizion Plus

Presidenti francez po viziton Berlinin përpara negociatave kryesore për një fond të rimëkëmbjes pas virusit Corona. Drejtuesit e BE kanë akoma mosmarrëveshje se si duhet të paguhet ndihma financiare. Kancelarja...

Merkel dhe Macron bëjnë thirrje për plan të rimëkëmbjes së BE-së nga koronavirusi

para një jave - Arbresh

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë bërë thirrje për fond “të fuqishëm” të rimëkëmbjes nga koronavirusi për Bashkimin Evropian. Merkel ka mirëpritur të hënën...

Para marrjes së presidencës së BE-së nga Gjermania, Merkeli takoi Macronin

para një jave - Portalb

Kancelarja gjermane Angela Merkel u takua me presidentin francez Emmanuel Macron përpara presidencës gjashtëmujore të Gjermanisë të Bashkimit Evropian, kur blloku përballet me sfidën e madhe të përpjekjes...

Diskutime Macron-Merkel për ringjalljen e ekonomisë së BE-së

para një jave - Alsat-M

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron filluan diskutimet mbi ringjalljen e ekonomisë së BE-së, pas ndikimit të krizës së koronavirusit. Merkel mirëpriti Macron-in në...

Diskutime Macron-Merkel për ringjalljen e ekonomisë së BE-së

para një jave - RTK

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron filluan diskutimet mbi ringjalljen e ekonomisë së BE-së, pas ndikimit të krizës së koronavirusit. Merkel mirëpriti Macron-in në...

Para marrjes së presidencës së BE-së nga Gjermania, Merkeli takon Macronin

para një jave - Koha.net

Kancelarja gjermane Angela Merkel u takua me presidentin francez Emmanuel Macron përpara presidencës gjashtëmujore të Gjermanisë të Bashkimit Evropian, kur blloku përballet me sfidën e madhe të përpjekjes...

Merkel takohet me Macron para marrjes së udhëheqjes me Presidencën e BE-së

para një jave - Sinjali

Kancelarja Angela Merkel u takua me presidentin francez Emmanuel Macron përpara presidencës gjashtëmujore të Gjermanisë të Bashkimit Evropian, kur blloku përballet me sfidën e madhe të përpjekjes për të...

Diskutime Macron-Merkel për ringjalljen e ekonomisë së BE-së

para një jave - Shprehja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron filluan diskutimet mbi ringjalljen e ekonomisë së BE-së, pas ndikimit të krizës së koronavirusit. Merkel mirëpriti Macron-in në...

Merkel takohet me Macron para marrjes së udhëheqjes me Presidencën e BE-së

para një jave - Lajmi.net

Merkel tha në fundjavë se ishte e bindur që Evropa mund të kapërcejë sfidat, edhe pse koronavirusi ende paraqet një kërcënim, dhe se është e nevojshme të miratohen masa për rimëkëmbjen ekonomike të BE...

Merkel: A mbaj maskë? Më kapni në dyqan

para një jave - Zyrtare

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se deri më tani nuk është parë me një maskë në fytyrë, megjithëse e mban atë kur bën pazar, pasi që mban sekret emrin e dyqanit ku ajo blen gjërat ushqimore. Merkel...

Merkel: A mbaj maskë? Më kapni në dyqan

para një jave - Periskopi

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se deri më tani nuk është parë me një maskë në fytyrë, megjithëse e mban atë kur bën pazar, pasi që mban sekret emrin e dyqanit ku ajo blen gjërat ushqimore. Merkel...

Merkel: A mbaj maskë? Më kapni në dyqan!

para një jave - KosovaPress

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se deri më tani nuk është parë me një maskë në fytyrë, megjithëse e mban atë kur bën pazar, pasi që mban sekret emrin e dyqanit ku ajo blen gjërat ushqimore. Merkel...

Diskutime Macron-Merkel për ringjalljen e ekonomisë së BE-së

para një jave - Tetova Sot

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron filluan diskutimet mbi ringjalljen e ekonomisë së BE-së, pas ndikimit të krizës së koronavirusit. Merkel mirëpriti Macron-in në...

Diskutime Macron-Merkel për ringjalljen e ekonomisë së BE-së

para një jave - Flaka

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron filluan diskutimet mbi ringjalljen e ekonomisë së BE-së, pas ndikimit të krizës së koronavirusit. Merkel mirëpriti Macron-in në...

Merkel dhe Macron flasin për fondin e shpëtimit

para një jave - DW

Presidenti francez po viziton Berlinin përpara negociatave kryesore për një fond të rimëkëmbjes pas virusit Corona. Drejtuesit e BE kanë akoma mosmarrëveshje se si duhet të paguhet ndihma financiare. Kancelarja...

Diskutime Macron-Merkel për ringjalljen e ekonomisë së BE-së

para një jave - Lajm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron filluan diskutimet mbi ringjalljen e ekonomisë së BE-së, pas ndikimit të krizës së koronavirusit. Merkel mirëpriti Macron-in në...

BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Portalb

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Para marrjes së presidencës së BE-së nga Gjermania, Merkeli takon Macronin

para një jave - Ekonomia Online

Kancelarja gjermane Angela Merkel u takua me presidentin francez Emmanuel Macron përpara presidencës gjashtëmujore të Gjermanisë të Bashkimit Evropian, kur blloku përballet me sfidën e madhe të përpjekjes...

Merkel takohet me Macron para marrjes së udhëheqjes me Presidencën e BE-së

para një jave - Periskopi

Kancelarja Angela Merkel u takua me presidentin francez Emmanuel Macron përpara presidencës gjashtëmujore të Gjermanisë të Bashkimit Evropian, kur blloku përballet me sfidën e madhe të përpjekjes për të...

​Merkel takohet me Macron para marrjes së udhëheqjes me Presidencën e BE-së

para një jave - Gazeta e re

Kancelarja Angela Merkel u takua me presidentin francez Emmanuel Macron përpara presidencës gjashtëmujore të Gjermanisë të Bashkimit Evropian, kur blloku përballet me sfidën e madhe të përpjekjes për të...

Merkel takohet me Macron para marrjes së udhëheqjes me Presidencën e BE-së

para një jave - KosovaPress

Kancelarja Angela Merkel u takua me presidentin francez Emmanuel Macron përpara presidencës gjashtëmujore të Gjermanisë të Bashkimit Evropian, kur blloku përballet me sfidën e madhe të përpjekjes për të...

FMN: Pakoja për rimëkëmbjen e BE-së duhet të ketë më shumë grante, e jo hua

para një jave - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Pakoja e masave të Bashkimit Evropian për rimëkëmbjen e ekonomisë nga pandemia e koronavirusit duhet të përbëhet në pjesën më të madhe të granteve, e jo nga huat, deklaroi...

FMN: Pakoja për rimëkëmbjen e BE-së duhet të ketë më shumë grante, e jo hua

para një jave - Koha.mk

Berlin, 29 qershor – Pakoja e masave të Bashkimit Evropian për rimëkëmbjen e ekonomisë nga pandemia e koronavirusit duhet të përbëhet në pjesën më të madhe të granteve, e jo nga huat, deklaroi Gita Gipinat,...

Makron në takim me Merkelin në vigjilje të samitit të BE-së

para një jave - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Presidenti francez Emanuel Makron do të vizitojë këtë pasdite kancelaren gjermane Angela Merkel përpara bisedimeve kyçe të BE-së nga  mesi i korrikut për fondin e rimëkëmbjes...

“Europa në krizën e saj më të madhe”! BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - BalkanWeb

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Makron në takim me Merkelin në vigjilje të samitit të BE-së

para një jave - Koha.mk

Paris, 29 qershor – Presidenti francez Emanuel Makron do të vizitojë këtë pasdite kancelaren gjermane Angela Merkel përpara bisedimeve kyçe të BE-së nga mesi i korrikut për fondin e rimëkëmbjes nga koronavirusi...

Me sytë kah Merkeli – para Presidencës gjermane të BE-së

para një jave - Zhurnal

“Nuk është ekzagjerim, nëse themi, se jemi para sfidës më të madhe ekonomike në historinë e Bashkimit Evropian”. Kancelarja gjermane Angela Merkel e bën këto ditë gjithmonë të qartë gjendjen serioze të...

BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Gazeta Tema

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Me sytë kah Merkeli – para Presidencës gjermane të BE-së

para një jave - Telegrafi

“Nuk është ekzagjerim, nëse themi, se jemi para sfidës më të madhe ekonomike në historinë e Bashkimit Evropian”. Kancelarja gjermane Angela Merkel e bën këto ditë gjithmonë të qartë gjendjen serioze të...

“Europa në krizën e saj më të madhe”

para një jave - RTK

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

FMN: Pakoja për rimëkëmbjen e BE-së duhet të ketë më shumë grante, e jo hua

para një jave - Tetova Sot

Pakoja e masave të Bashkimit Evropian për rimëkëmbjen e ekonomisë nga pandemia e koronavirusit duhet të përbëhet në pjesën më të madhe të granteve, e jo nga huat, deklaroi Gita Gipinat, ekonomiste e përgjithshme...

Me sytë nga Merkel dhe presidenca gjermane

para një jave - Klan

Me sytë nga Merkel dhe presidenca gjermane Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani...

“Europa në krizën e saj më të madhe”/ BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Top Channel

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

para një jave - Ora news

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Me sytë nga Merkel dhe presidenca gjermane

para një jave - Zeri

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Me sytë kah Merkeli, para Presidencës gjermane të BE-së

para një jave - InfoShqip

“Nuk është ekzagjerim, nëse themi, se jemi para sfidës më të madhe ekonomike në historinë e Bashkimit Evropian”. Kancelarja gjermane Angela Merkel e bën këto ditë gjithmonë të qartë gjendjen serioze të...

Gjermania merr presidencën në krizën më të madhe të Evropës

para një jave - Syri

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Makron në takim me Merkelin në vigjilje të samitit të BE-së

para një jave - Tetova Sot

Presidenti francez Emanuel Makron do të vizitojë këtë pasdite kancelaren gjermane Angela Merkel përpara bisedimeve kyçe të BE-së nga mesi i korrikut për fondin e rimëkëmbjes nga koronavirusi dhe për buxhetin...

BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Gazeta Shqip

“Nuk është ekzagjerim, nëse themi, se jemi para sfidës më të madhe ekonomike në historinë e Bashkimit Europian”. Kancelarja gjermane, Angela Merkel e bën këto ditë gjithmonë të qartë gjendjen serioze të...

BE, Gjermania merr presidencën në krizën më të madhe të Evropës

para një jave - Syri

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Gjermania është e dënuar ta udhëheqë Evropën

para një jave - Gazeta Tema

Shihni çdo takim që organizohet në Bruksel, dhe ka shumë të ngjarë që atë të drejtojë një gjerman. Në Komisionin Evropian, drejtuese është Ursula von der Lejen, ish-ministrja gjermane e Mbrojtjes. Për...

‘Europa në krizën e saj më të madhe’, sfida që ka përpara Merkel dhe shpresa për …

para një jave - Panorama

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Koha Jone

Nga DW- Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - DW

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - KDPolitik

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

“Europa në krizën e saj më të madhe”/ BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Lexo

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

BE: Me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Arbresh

Në krizën më të madhe të Europës, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti që ky fat të rikonfirmohet....

Me sytë kah Merkeli – para Presidencës gjermane të BE-së

para një jave - Fol

“Nuk është ekzagjerim, nëse themi, se jemi para sfidës më të madhe ekonomike në historinë e Bashkimit Evropian”. Kancelarja gjermane Angela Merkel e bën këto ditë gjithmonë të qartë gjendjen serioze të...

Evropa në krizë, BE-ja me sytë nga Merkeli dhe presidenca gjermane

para një jave - Albinfo

Edhe pse sipas ekspertëve, Evropa është në krizën më të madhe, Gjermania merr presidencën e radhës. “Ne qytetaret e qytetarët e BE jemi për fatin tonë të bashkuar”, ka thënë Merkel. Tani ka ardhur momenti...

Dy gratë që mund ta transformojnë Evropën

para 2 jave - Ekonomia Online

Folur përgjithësisht, shtëpia e Ursula von der Leyenit është Brukseli. Në fakt, ajo i ka kaluar trembëdhjetë vjet të jetës në kryeqytetin belg – dhe realisht evropian. “Për mua, kur udhëtoj për Bruksel,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK