http://kariera.mk

Gjërat kryesore që duhet të bëni në ditën e parë të punës

para 2 jave - Albeu

Dita e parë e punës ka qenë e vështirë për të gjithë, sepse duhet të lini përshtypje të mirë. Por si mund të lini përshtypje të mirë, ndërkohë që jeni në stres si do ecë dita e parë, në një vend të panjohur...

5 motivet që shtyjnë njerëzit të zgjedhin ndërmarrësinë

para 2 jave - Ekonomia Online

Ndërmarrësit ndërmarrin rreziqe të mëdha financiare, punojnë me orë të gjata dhe praktikisht torturojnë veten duke ndërtuar një biznes nga fillimi. Nëse mendoni për të, është një përvojë e hidhur. Pse...

Mos u streso për punën kur nuk je në punë

para 2 jave - Ekonomia Online

Shumë pajisje moderne u menduan se do të na ndihmonin të përfundonim punën më shpejt dhe në këtë mënyrë ne do të kishim më shumë kohë të lirë. Por duket se ndodhi e kundërta – punonjësit punojnë po aq...

Zakonet që ju bëjnë të urreheni në vendin e punës

para 2 jave - Ekonomia Online

Çdo ditë ne përpiqemi të jemi sa më korrektë në vendin e punës, pasi është qëndrimi dhe sjellja jonë që na bëjnë të urrehemi apo duhemi nga kolegët tanë. Si mund t’i regullojmë pikërisht këto gabime apo...

10 gjërat që duhet të bëni në punën e re

para 2 jave - Ekonomia Online

Lajm i shkëlqyer! Ju më në fund filluar punë pas disa muaj aplikimesh dhe intervistash të ndryshme. Tashmë do të takoni bashkëpunëtorët tuaj të rinj, duke u përpjekur për të bërë një përshtypje të mirë...

Gabimet që bëjmë kur duam të ndryshojmë karrierë

para 2 jave - Ekonomia Online

Njerëzit e ndryshojnë karrierën mesatarisht gjatë jetës së tyre pesë deri në shtatë herë, sipas një studimi bërë kohët e fundit. Megjithatë nuk ka një përcaktim të saktë për ndryshimin e karrierës. A është...

Gjërat kryesore, që duhet të bëni në ditën e parë të punës

para 2 jave - Zeri

Dita e parë e punës ka qenë e vështirë për të gjithë, sepse duhet të lini përshtypje të mirë. Por si mund të lini përshtypje të mirë, ndërkohë që jeni në stres si do ecë dita e parë, në një vend të panjohur...

Zampini: Shteti të përgatitet për vendet e punës në rast rikthimi të virusit

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 28 qershor – Zhurnal.mk – Daniela Zampini, specialiste e lartë për punësim, nga Organizata ndërkombëtare e punës, në intervistë për MIA-n thotë se nëse në periudhën e masave për izolim dhe lëvizje...

Këshilla për ata që duan të bëjnë karrierë

para 2 jave - RTK

“Diçka normale” për brezin e Millennials, për të pasur 4 punë të ndryshme para se të arrijnë moshën 32 vjeç. Faktorët e motivimit që çojnë në ndryshimin e punëve janë nevoja për tu rritur profesionalisht,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK