http://kariera.mk

10 ngjarjet e paralajmëruara të ndodhin sot në Kosovë

para 2 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 30/06/2020 7:44 Për sot janë paralajmëruar 10 ngjarje të cilat do të zhvillohen gjatë ditës. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia...

Rama vazhdon sot takimet me liderët e partive politike

para 2 dite - Medial

Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, atë të AKR-së, Behgjet Pacollin dhe kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. Po ashtu, në agjendë është paraparë edhe një takim me kryetarin...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

para 2 dite - Medial

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, Prishtinë, ora 9.00) Organizata YMCA dhe SIT, prezantojë rezultatet e hulumtimit në Ballkanin Perëndimor...

Rama vazhdon sot takimet me liderët e partive politike

para 2 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në vendin tonë, do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike. Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, atë...

Rama vazhdon takimet – pastaj mbanë konferencë për media

para 2 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike. Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, atë të AKR-së,...

Aktakuzat/ Cakaj publik foto të Thaçit me Veselin: Me çlirimtarët

para 2 dite - BalkanWeb

Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj i ka dalë hapur në krah Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit sa i përket akuzave na Prokuroria Speciale e Hagës. Pas vizitës në Kosovë, Cakaj ka publikuar një foto të...

Rama vazhdon sot takimet me liderët e partive politike

para 2 dite - Lajmi.net

Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, atë të AKR-së, Behgjet Pacollin dhe kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. Po ashtu, në agjendë është paraparë edhe një takim me kryetarin...

Rama vazhdon sot takimet me liderët e partive politike në Kosovë

para 2 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në Kosovë do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike. Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, kryetarin të AKR-së, Behgjet...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

para 2 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, Prishtinë, ora 9.00) Organizata YMCA dhe SIT, prezantojë rezultatet e hulumtimit në Ballkanin Perëndimor...

Rama vazhdon edhe sot takimet me liderët politikë në Kosovë

para 2 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në vendin tonë, do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike. Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, atë...

Rama edhe sot vazhdon takimet me liderët e partive politike

para 2 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot takohet me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën. Ky takim ishte paraparë të zhvillohej dje në orën 16:25, sipas agjendës së kryeministrit Rama,...

Paralajmëron takime me liderët politikë, Thaçi thotë se jep dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 2 dite - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë kumtin të hënën në darkë se do ta braktisë pozitën e kreut të shtetit në rast se konfirmohet aktakuza që e bën përgjegjës për krime lufte, e ngritur nga Zyra e Prokurorit...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 2 dite - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë kumtin të hënën në darkë se do ta braktisë pozitën e kreut të shtetit në rast se konfirmohet aktakuza që e bën përgjegjës për krime lufte, e ngritur nga Zyra e Prokurorit...

10 ngjarjet e paralajmëruara të ndodhin sot në Kosovë

para 2 dite - Sinjali

Për sot janë paralajmëruar 10 ngjarje të cilat do të zhvillohen gjatë ditës. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, Prishtinë, ora 9.00) Organizata...

Thaçi në orën 20:00 pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 2 dite - Shprehja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Kryeministri Rama vazhdon takimet me liderët politik

para 2 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot do të vazhdojë vizitën në Kosovë, ku do të takojë liderë të partive politike. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa,...

Ngjarjet e datës 30 qershor

para 2 dite - RTK

Ngjarjet e datës 30 qershor 2020. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, Prishtinë, ora 9.00) Organizata YMCA dhe SIT, prezantojë rezultatet e...

Edi Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Shprehja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 2 dite - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë kumtin të hënën në darkë se do ta braktisë pozitën e kreut të shtetit në rast se konfirmohet aktakuza që e bën përgjegjës për krime lufte, e ngritur nga Zyra e Prokurorit...

Kryeministri Rama vazhdon takimet me liderët politik

para 2 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot do të vazhdojë vizitën në Kosovë, ku do të takojë liderë të partive politike. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa,...

Rama vazhdon sot takimet me liderët e partive politike

para 2 dite - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në vendin tonë, do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike. Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, atë...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

para 2 dite - Periskopi

Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e sotme. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, Prishtinë, ora 9.00) Organizata YMCA dhe SIT, prezantojë rezultatet...

Rama vazhdon sot takimet me liderët e partive politike

para 2 dite - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në vendin tonë, do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike. Rama do të zhvillojë takime me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, atë...

Hashim Thaci: Ligji i vetëm që kam shkelur ishte ligji i Sllobodan Milloshevicit, dorëhiqem nëse konfirmohet akuza

para 3 dite - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thyer heshtjen pesë ditore pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar ndaj tij dhe bashkëluftëtarit, Kadri Veseli nën pretendimet për krime lufte....

Thaçi paralajmëron dorëheqjen

para 3 dite - Klan

Thaçi paralajmëron dorëheqjen “Nuk e di ishte rastësi apo intrigë njoftimi i akt-akuzës” Pesë ditë pas publikimit të aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë presidenti Hashim Thaçi i është...

Uk Lushi: Grenell na garantoi se SHBA nuk përkrah ndryshimin e kufijve të Kosovës

para 3 dite - Telegrafi

Pak ditë më parë, katër anëtarë të komunitetit shqiptar në SHBA, zhvilluan një video konferencë me të dërguarin e posaçëm të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Uk Lushi, publicist,...

Sa ka afat gjyqtari të vendosë për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit?

para 3 dite - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një fjalim drejtuar qytetarëve pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, ka thënë sonte se ai do të japë dorëheqje nga posti i tij nëse konfirmohet...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit pas propozim-aktakuzës nga Specialja ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veselit. - Advertisement...

Thaçi: S’kam kryer krime, kam shkelur vetëm ligjin e Millosheviqit

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ka thënë se ligjin e vetëm që ka shkelur është...

Gent Cakaj publikon fotografi të Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit: Me çlirimtarët

para 3 dite - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka publikuar një fotografi të presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, shkruan Gazeta Blic. Në mbishkrim të fotografisë së...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - DW

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një adresim drejtuar qytetarëve të vendit tha, se njoftimi për aktakuzë kundër tij nga Prokuroria Speciale pa u konfirmuar nga gjykatësi i procedurës paraprake është...

Thaçi: Kam shkelur vetëm ligjin e Millosheviqit – s’kam kryer krime

para 3 dite - Insajderi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ka thënë se “ligjin e vetëm që ka shkelur...

Cili është afati ligjor për konfirmimin e aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit?

para 3 dite - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një fjalim drejtuar qytetarëve pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, ka thënë sonte se ai do të japë dorëheqje nga posti i tij nëse konfirmohet...

Rama takon liderët e Kosovës/ Kryeministri vizitë dy-ditore pas aktakuzave të “Speciales”

para 3 dite - Vizion Plus

Në mesin e një atmosfere tejet të trazuar politike, kryeministri Edi Rama gjendet në Prishtinë këtë të hënë për të mbështetur edhe zyrtarisht përfaqësuesit e lartë të shtetit të cilët janë vendosur nën...

Veseli publikon fotografi me Ramën, takimin e quan vëllazëror

para 3 dite - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përfunduar takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Veseli pas takimit ka shpërndarë një fotografi me kryeministrin Rama, ku sipër saj...

Presidenti kritikon Specialen: Ma prenë rrugën, publikimi i aktakuzës së pakonfirmuar bombë mediatike dhe skandal i madh

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 20:42 Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kritikuar Gjykatën Speciale që zgjodhi publikimin e propozim-aktakuzës në kohën kur ai ishte nisur drejt Shtëpisë së Bardhë në...

Thaçi: Ma prenë rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë – ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Medial

Presidenti ka thënë se lajmërimi i një aktakuzë ende të pa konfirmuar nga trupi gjyqësor është një skandal të madh. Thaçi mes tjerash deklaroi se ligji i vetëm që ka shkelur është i Millosheviqit. “Por,...

Mos duhet t’i kërkojmë falje Serbisë për nënat dhe motrat tona të përdhunuara?

para 3 dite - Gazeta Tema

Nga Hashim Thaçi* Motra dhe vëllezër, bashkëqytetarë dhe bashkatdhetarë, në Kosovë, në Shqipëri, në Maqedoni, në Mal të Zi, në Luginën e Preshevës dhe në diasporë, Ju drejtohem sonte nga kjo zyrë ku prej...

Thaçi: Rrugën ma prenë drejt SHBA-së, komunikata për aktakuzë – goditje e fortë e mundësisë së arritjes së paqes Kosovë-Serbi

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur sonte për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Specialja. Presidenti ka thënë se lajmërimi i një aktakuzë ende të pa konfirmuar nga trupi gjyqësor...

Adresimi për aktakuzën, momenti kur Presidenti përmend djalin e tij Endritin

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 20:36 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në mbrëmje u është adresuar qytetarëve përmes një videomesazhi për të treguar hapat e tij të mëtutjeshëm pas publikimit...

Adresimi i plotë i Presidentit: Ju siguroj se nuk përballem me drejtësinë nga kjo zyrë nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 20:30 Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u është drejtuar qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar që njoftoi se u ka dërguar Dhomave të Specializuara...

Lushi: Grenell garantoi se SHBA s`përkrah ndryshimin e kufijve

para 3 dite - RTK

Pak ditë më parë, katër anëtarë të komunitetit shqiptar në SHBA, zhvilluan një video konferencë me të dërguarin e posaçëm të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Uk Lushi, publicist,...

Thaçi flet për herë të parë për aktakuzën: Nëse konfirmohet, menjëherë jap dorëheqjen

para 3 dite - Vizion Plus

Dorëheqja e menjëhershme do të ishte vendimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në rast se do të konfirmohet aktakuza e ngritur nga Gjykata Speciale në Hagë për krime lufte. Në një dalje të posaçme...

Rama takohet me Thaçin, Hotin, Osmanin dhe Kurtin

para 3 dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Prishtinë ku ka nisur të takojë të gjitha palët politike pas aktakuzës nga Zyra e Prokurorit Special për Presidentin Hashim Thaçi dhe kreun e PDK-së, Kadri Veseli. Rama...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje si President i juaji dhe do të përballem me akuzat

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte përmes një video-mesazhi, u është adresuar për herë të parë qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për...

Flet Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje si President

para 3 dite - Insajderi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte përmes një video-mesazhi, u është adresuar për herë të parë qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për...

Presidenti Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza, krime nuk kam kryer

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 20:11 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të japë dorëheqje nga pozita e tij në momentin që aktakuza nga Gjykata Speciale do të konfirmohet. Javën që shkoi...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - Medial

Ai ka thënë se ndjehet, si asnjëherë më parë, krejt i çliruar prej brengave dhe peshës së ballafaqimeve politike. Thaçi tha se gabime politike në paqe mund të ketë bërë, por krime lufte asnjëherë! “Edhe...

Hashim Thaçi: Jap dorëheqje nëse…

para 3 dite - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë në një deklaratë për media në lidhje me akuzat që ka bërë Gjykata Speciale ndaj tij për krime lufte. Ai shprehet ndër të tjera se: Nëse aktakuza konfirmohet,...

Frika nga Covid-19 reflektohet ne takimin Thaçi – Rama

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 20:02 Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë e Shqipërisë Edi Rama. Frika nga Covid-19 është vërejtur qysh në takimin e dyshes,...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 19:55 Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Medial

Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet e tjera që Rama pati sot gjatë ditës. Kryeministri Rama do të qëndrojë edhe nesër në Kosovë, ku do të ketë takime me liderët...

Thaçi: A duhet ta presim edhe ditën kur t’i kërkojmë falje Serbisë për të zhdukurit tanë, dhunimet dhe spastrimin etnik?!

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se si politikan, ai vet, por edhe të gjithë të tjerët në Kosovë kanë bërë gabime. “Unë i pari dhe të gjithë udhëheqësit e partive në Kosovë që nuk kemi arritur ta ruajmë...

Dyshimet e Hashim Thaçit: Rastësi apo intrigë që akuzat dolën rrugës sime për në SHBA?!

para 3 dite - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kritikuar Gjykatën Speciale që zgjodhi publikimin e propozim-aktakuzës në kohën kur ai ishte nisur drejt Shtëpisë së Bardhë në vizitën e planifikuar më 27 qershor në...

Veseli publikon foton: Takim vëllazëror me kryeministrin Rama

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 19:37 Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli e ka pritur sot në takim Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Shprehja

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Thaçi përmendi dorëheqjen, deri në këtë muaj Specialja ka afat për ta konfirmuar aktakuzën

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në adresimin e tij për media pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale për krime lufte, tha se do të japë dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza ndaj tij. “Ju siguroj...

Thaçi akuza BE-së për dy standarde: Serbia në rrugën e anëtarësimit europian, Kosova pa lëvizje të lirë. Mos duhet të presim ditën kur t’i kërkojmë falje për të zhdukurit tanë?

para 3 dite - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka artikuluar qartasi akuza ndaj BE-së për dy standarde. Në fjalimin e sotëm, të parin para qytetarëve shqiptarë jo vetëm në Kosovës pas akuzave të ngritura nga Gjykata...

E thotë Presidenti: Është e drejtë të zbardhet çdo pretendim e çdo akuzë për krime lufte

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për herë të parë që kur Prokuroria Speciale njoftoi se kanë dorëzuar aktakuzë ndaj tij për shqyrtim në Gjykatën Speciale. Thaçi ka thënë se sot ndryshe nga hera...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Koha.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Thaçi: Jap dorëheqjen nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Klan

Thaçi: Jap dorëheqjen nëse konfirmohet aktakuza “Nuk kam kryer krime lufte” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është adresuar popullit për herë të parë me një videomesazh pas aktakuzës së bërë publike...

Presidenti pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale: Zemra ime është e lënduar, por jo e thyer

para 3 dite - OraInfo

Presidenti i vendit ka folur pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është adresuar publikut me një videomesazh, pas ngritjes së propozim-aktakuzës nga Gjykata...

Veseli publikon foton: Takim vëllazëror me kryeministrin Rama

para 3 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 19:37 Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli e ka pritur sot në takim Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po...

Veseli: Takim vëllazëror me Edi Ramën

para 3 dite - Insajderi

Kryetari i PDK-së, Kadri Vesli, e ka quajtur takim vëllazëror takimin e tij me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, njofton Insajderi. Ky takim i kreut të PDK-së, Kadri Veseli me Edi Ramën vjen pasi ky...

Veseli shpërndan foton e veçantë: Takim vëllazëror me kryeministrin Rama

para 3 dite - ABC News

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ikëtë të hënë ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kosovë, ku është takuar me përfaqësuesit e lartë politikë. Në kuadër të kësaj vizike, shefi i qeverisë shqiptare është...

Veseli ndan fotografinë: Takim vëllazëror me kryeministrin Rama

para 3 dite - Medial

Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po e bën kryeministri Rama në Prishtinë. Ndonëse nuk pati prononcim për media, Veseli në një reagim të tij thotë se pati takim vëllazëror me Ramën....

Edi Rama takohet nesër edhe me Ramush Haradinajn

para 3 dite - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të vazhdojë takimet edhe nesër në Kosovë. Ai do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në orën 9 të mëngjesit ndërkaq dy orë më vonë, në orën 11, takon kryetarin...

“Me drejtësinë nuk do të përballem nga kjo zyrë”, Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se do të japë dorëheqje nga detyra e tij në momentin që aktakuza nga Gjykata Speciale do të konfirmohet. Në komunikimin e sotëm me qytetarët Thaçi paralajmëroi...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Zhurnal

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje nga pozita që ka. “Nëse do të mund të kthehesha...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, jap dorëheqje

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi u është drejtuar qytetarëve për herë të parë që nga dorëzimi i aktakuzës nga Gjykata Speciale. Ku tha se do të japë dorëheqje nga pozita e tij në momentin që aktakuza...

​Rama takim me Thaçin

para 3 dite - Top Channel

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Thaçi: Ligji i vetëm që kam shkelur ka qenë ai i Milosheviçit

para 3 dite - NOA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nëse konfirmohet aktakuza ndaj tij, atëherë ai do të japë dorëheqje. Ai u është drejtuar qytetarëve të Kosovës të hënën. Thaçi ak thënë se gabime në politikë...

Thaçi: Gabime politike në paqe mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - RTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se gabime politike në paqe mund të ketë bërë, por krime lufte asnjëherë. Ai u është drejtuar qytetarëve të Kosovës të hënën. Thaçi ka thënë se nëse do t’i kthej...

Thaçi: Ma prenë rrugën, s`e di rastësi apo intrigë

para 3 dite - RTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Gjykata Speciale ia ka prerë rrugën. Ai u është drejtuar qytetarëve të Kosovës të hënën. Thaçi ka kritikuar Gjykatën Speciale që zgjodhi publikimin e propozim-aktakuzës...

Thaçi: Ma prenë rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë – ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Shprehja

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në adresimin e tij të parë pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Gjykata Speciale në Hagë deklaroi se nuk do të ketë qoftë edhe një provë të vetme në adresën e tij....

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje

para 3 dite - Portalb

Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës ka premtuar se do të jap dorëheqje nga presidenca në rast se vërtetohen akuzat ndaj tij, transmeton Portalb.mk. “Ju siguroj edhe një herë, me drejtësinë nuk do të përballem...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Alsat-M

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

“Ky është çmimi i lirisë së Kosovës”, Thaçi i drejtohet qytetarëve me një mesazh prekës: Gabime mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një deklaratë publike pas akuzave ndaj tij për krime lufte, tha se gjatë karrierës, gabime mund të ketë bërë, por krime lufte asnjëherë. Thaçi tha se nëse koha do të...

Rama në vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Klan Kosova

Për të mësuar më shumë rreth akuzave të Prokurorisë Speciale ndaj Thaçit dhe Veselit, erdhi për vizitë dy ditore kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Ai takoi liderët institucional dhe disa kryetar të...

Rama nis takimin me Thaçin

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Thaҫi iu drejtua qytetarëve përmes një videomesazhi, ky ishte momenti kur përmendi djalin e tij Endritin

para 3 dite - OraInfo

Adresimi për aktakuzën, momenti kur Presidenti përmend djalin e tij Endritin. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në mbrëmje u është adresuar qytetarëve përmes një videomesazhi për të treguar...

Thaçi: Drejtësia Ndërkombëtare me dy standarde. Serbia e ”përkëdhelura” e tyre

para 3 dite - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një fjalim të gjatë drejtuar qytetarëve, tha se Drejtësia Ndërkombëtare është me dy standarte, për këtë çështje, ku sipas tij Serbia është e “përkedhelura” e tyre....

Ka filluar takimi i Presidentit Thaçi me Edi Ramën

para 3 dite - Insajderi

Në zyrën e presidentit Thaçi ka filluar takimi i këtij të fundit me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, njofton Insajderi. Kryeministri Rama, gjatë vizitës së sotshme në Kosovë ka takuar liderët kryesor...

Adresimi për aktakuzën, momenti kur Presidenti përmend djalin e tij Endritin

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në mbrëmje u është adresuar qytetarëve përmes një videomesazhi për të treguar hapat e tij të mëtutjeshëm pas publikimit të propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale....

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas publikimit të aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar e Hagës ndaj tij, ka thënë se do të japë dorëheqje nga pozita që mban në momentin që konfirmohet kjo aktakuzë....

Thaçi: Ma prenë rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë – ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Lajmi.net

Thaçi mes tjerash deklaroi se ligji i vetëm që ka shkelur është i Millosheviqit. “Por, një gjë është e sigurt: nuk ka pasur dhe nuk mund të ketë qoftë edhe një provë të vetme në adresën e Hashim Thaçit...

Fillon takimi Rama – Thaçi

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 19:10 Ka filluar takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Thaçi ka pritur në zyrën e tij kryeministrin shqiptar. Lexo Edhe:...

Rama takohet me presidentin Thaçi

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 19:09 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Kuvendin e Kosovës, ku është takuar me presidentin Hashim Thaçi. Takimi, siç janë mbajtur edhe të tjerat, u zhvillua...

Thaçi : Nuk e di a ishte rastësi apo ishte intrigë njoftimi për një aktakuzë

para 3 dite - Kallxo

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në adresimin e tij pas aktakuzës së Gjykatës Speciale ka hedhur dyshime për kohën e bërjes publike të aktakuzës ndaj tij dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Thaçi...

Thaçi i referohet si vëlla Kadri Veselit teksa flet për aktakuzën kundër tyre

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se duhet të zbardhet çdo pretendim e akuzë për krime lufte. Thaçi në adresimin e tij për media pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale për krime lufte...

​Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Klan Kosova

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, jap dorëheqje

para 3 dite - Albeu

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi, ka thënë se nëse konfirmohet aktakuza e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, ai do të japë dorëheqje. Thaçi ka theksuar se ajo komunikatë hodhi në erë dhe pamundësoi...

“Ky është çmimi i lirisë së Kosovës”, Thaçi i drejtohet qytetarëve: Gabime mund të kem bërë, por krime lufte jo

para 3 dite - Standard

Në një deklaratë këtë të hënë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi foli për aktakuzat e ngritura nga Gjykata Speciale për krime lufte. “Zemra ime është e lënduar, por jo e thyer, gjaku im është i nxehur,...

Hashim Thaçi: Jap dorëheqjen nëse akuza konfirmohet. Ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviçit. Asgjë nuk e justifikon linçimin publik, komunikata hodhi në erë marrëveshjen Kosovë-Serbi

para 3 dite - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për herë të parë zyrtarisht për mediat pas akuzave për krime lufte nga Gjykata Speciale. Ai u shpreh se nëse do të konfirmohen këto aktakuza, do të japë dorëheqjen...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë jap dorëheqje/ I quan false akuzat e Speciales!

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar dorëheqjen e tij nga pozita e presidentit, nëse aktakuza e Gjykatës Speciale konfirmohet. Ai tutje thotë se ajo komunikatë hodhi në erë dhe pamundësoi...

Presidenti Thaçi: Jap dorëheqjen nëse konfirmohet akuza. Mund të kem bërë gabime, por krime lufte kurrë

para 3 dite - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar sot për herë të parë për akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale në Hagë. Në një video mesazh drejtuar qytetarëve, Presidenti Thaçi deklaroi se në jetën e mund...

“Do bëja të njëjtën gjë…”/ Thaçi: A mos duhet t’i kërkojmë falje Serbisë për motrat tona të përdhunuara dhe gjenocidin?

para 3 dite - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dënuar qëndrimin me dy standarde të ndërkombëtarëve ndaj Serbisë dhe Kosovës. Teksa ka mohuar aktakuzat e Hagës për krime lufte, Thaçi tha se do të bënte të njëjtën...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje

para 3 dite - RTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nëse konfirmohet aktakuza ndaj tij, atëherë ai do të japë dorëheqje. Ai u është drejtuar qytetarëve të Kosovës të hënën. “Nëse aktakuza konfirmohet, unë...

Deklarata e fortë e Thaçit: Jap dorëheqjen menjëherë nëse akuza konfirmohet

para 3 dite - Mapo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi paralajmëroi dorëheqjen sot nëse Gjykata e Hagës nis procesin ndaj tij për krime lufte. Gjatë një videomesazhi live, ku iu drejtua popullit të Kosovës dhe mbarë shqiptarëve,...

Akt-akuzat/ Thaçi: Gabime edhe mund të kem bërë, por krime lufte jo

para 3 dite - Syri

Në një deklaratë këtë të hënë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi foli për aktakuzat e ngritura nga Gjykata Speciale për krime lufte. Thaçi theksoi se gabime politike edhe mund të ketë bërë, por u shpreh...

Thaçi: Asnjëherë nuk kam kryer krime lufte

para 3 dite - Kallxo

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në adresimin e tij pas aktakuzës së Gjykatës Speciale ka theksuar se asnjëherë në jetën e tij nuk ka bërë krime lufte. “Gabime politike në paqe mund të kem bërë, por krime...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Ina

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të hënën gjatë adresimit ndaj publikut se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje...

Thaçi: Drejtësia ndërkombëtare me dy standarde. Mos duhet t’i kërkojmë falje Serbisë për vrasjet, për nënat dhe motrat tona të përdhunuara?

para 3 dite - Gazeta Tema

P residenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një fjalim drejtuar qytetarëve të Kosovës pas ngritjes së aktakuzave nga prokuroria e Gjykatës Speciale, tha se nuk ka bërë krime lufte. Ai akuzoi drejtësinë ndërkombëtare...

Thaçi: Gabime politike në paqe mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - Flaka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se gabime politike në paqe mund të ketë bërë, por krime lufte asnjëherë. Ai u është drejtuar qytetarëve të Kosovës të hënën. Thaçi ka thënë se nëse do t’i kthej...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë jap dorëheqje/ Akuzat e Speciales janë false!

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar dorëheqjen e tij nga pozita e presidentit, nëse aktakuza e Gjykatës Speciale, konfirmohet. Ai tutje thotë se ajo komunikatë hodhi në erë dhe pamundësoi...

para 3 dite - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se do të japë dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra e Prokurorit...

Mesazhi prekës i Thaçit: Gabime kam bërë, por krime lufte kurrë. Jap dorëheqjen nëse…

para 3 dite - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për herë të parë zyrtarisht për mediat pas akuzave për krime lufte nga Gjykata Speciale. Ai u shpreh se nëse do të konfirmohen këto aktakuza, do të japë dorëheqjen...

“Nuk kam bërë krime lufte”- Hashim Thaçi i drejtohet popullit të Kosovës pas aktakuzave ndaj tij: Drejtësia ndërkombëtare me dy standarde

para 3 dite - Panorama

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një fjalim drejtuar qytetarëve të Kosovës pas ngritjes së aktakuzave nga prokuroria e Gjykatës Speciale, tha se nuk ka bërë krime lufte. “Gabime në paqe mund të kem...

Presidenti Thaҫi flet pas ngritjes së aktakuzës: Jap dorëheqje menjëherë nëse aktakuza konfirmohet

para 3 dite - OraInfo

Presidenti i Kosovës ka thënë se jep dorëheqje mënjëherë nëse aktakuza konfirmohet. Presidenti Hashim Thaçi i është adresuar opinionit përmes një videomesazhi pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata...

Thaçi i drejtohet shqiptarëve LIVE: Gabime politike mund të kem bërë, por krime lufte jo

para 3 dite - Mapo

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar popullit përmes një komunikimi LIVE për aktakuzat e ngritura nga Gjykata e Hagës. “Gabime politike mund të kem kam...

Presidenti Thaçi: Mund të kem bërë gabime politike, por krime lufte kurrë

para 3 dite - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar sot për herë të parë për akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale në Hagë. Në një video mesazh drejtuar qytetarëve, Presidenti Thaçi deklaroi se në jetën e mund...

Akuzat e Hagës, Hashim Thaçi: Gabime mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - ABC News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u është drejtuar sot qytetarëve publikisht pas ngritjes së akuzës nga Haga për krime lufte. Thaçi mes të tjerash foli për gjendjen e tij emocionale nga momenti kur mori...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, jap dorëheqje

para 3 dite - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nëse konfirmohet aktakuza e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, ai do të japë dorëheqje. © KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Akt-akuzat/ Thaçi: Gabime edhe mund të kem bërë, por krime lufte jo

para 3 dite - Syri

Në një deklaratë këtë të hënë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi foli për aktakuzat e ngritura nga Gjykata Speciale për krime lufte. Thaçi theksoi se gabime politike edhe mund të ketë bërë, por u shpreh...

Hashim Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje

para 3 dite - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u është drejtuar qytetarëve të vendit dhe shqiptarëve gjithandej me një fjalim pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar. Ai ka thënë se do të japë dorëheqje...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nga posti i Presidentit

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në adresimin e tij për media pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale për krime lufte, tha se do të japë dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza ndaj tij. “Ju siguroj...

Thaçi: Asnjëherë nuk kam bërë krime lufte

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi iu është adresuar qyetarëve pas ngritjes së aktakuzave ndaj tij për krime luftë nga Gjykata Speciale. Thaçi ka thënë se asnjëherë nuk ka bërë krime të tilla. “Gabime...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Shprehja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Veseli ndan fotografinë: Takim vëllazëror me Kryeministrin Rama

para 3 dite - Klan Kosova

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli e ka pritur sot në takim Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po e bën kryeministri Rama në Prishtinë,...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Evropa e Lirë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të hënën gjatë adresimit ndaj publikut se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje...

Thaçi paralajmëron dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje nga pozita që ka. Thaçi i bëri komentet...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Thaçi flet për herë të parë për akuzat e Speciales

para 3 dite - Albeu

Hashim Thaçi flet për herë të parë pas akuzave nga Prokuroris Special i Hagës. Fjalimi sapo ka nisur… Thaçi shprehet se "gabime politike mund të kem bërë, por krime luftë nuk kam bërë asnjëherë".

Hashim Thaçi i drejtohet qytetarëve me një mesazh prekës: Gabime mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë. Nëse do kthesha pas, do t’ia ktheja plumbin Millosheviçit

para 3 dite - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një deklaratë publike pas akuzave ndaj tij për krime lufte, tha se gjatë karrierës, gabime mund të ketë bërë, por krime lufte asnjëherë. Thaçi tha se nëse koha do të...

Thaçi: Gabime politike mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë!

para 3 dite - GazetaBlic

President i vendit, Hashim Thaçi, përmes një video i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, pas aktakuzës nga Gjykata Speciale. Sipas Thaçit, kjo është pjesë e politikës, dhe se çmimi i lirisë do të paguhej...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Shekulli

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Hashim Thaçi flet për herë të parë për akuzat e “Hagës”

para 3 dite - NOA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi flet për herë të parë pas akuzave nga Prokuroris Special i Hagës. Fjalimi sapo ka nisur… Thaçi shprehet se "gabime politike mund të kem bërë, por krime luftë nuk kam bërë asnjëherë".

Përfundon takimi mes Edi Ramës dhe Hashim Thaҫit

para 3 dite - OraInfo

Tashmë ka përfunduar takimi mes Edi Ramës dhe Hashim Thaҫit. Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij...

LIVE/Hashim Thaçi flet për aktakuzat: Krime lufte JO

para 3 dite - Koha Jone

Nga zyra e tij, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po flet për aktakuzat e ngritura nga Haga në emër të tij, ku thotë se UÇK-ja nuk ka bërë krime lufte. ”Zemra ime është e lënduar por jo e thyer, gjakun...

Veseli për takimin me Edi Ramën: Takim vllazëror

para 3 dite - Sinjali

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, e ka pritur sot në takim Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po e bën kryeministri...

Thaçi: Zemra ime është e lënduar, por jo e thyer

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në adresimin e tij para qytetarëve pas njoftimit të Zyrë s së Prokurorit të Specializuar për aktakuzën kundër tij, thekson se zemra e tij është e lënduar,...

Pas akt-akuzave për krime lufte, Hashim Thaçi pret Ramën në Prishtinë

para 3 dite - BalkanWeb

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, këtë të hënë...

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Aktuale

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar për herë të parë që nga ngritja e aktakuzës ndaj tij për krime lufte nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë, raporton Anadolu Agency (AA)....

Hashim Thaçi u adresohet qytetarëve pas aktakuzës nga Gjykata Speciale

para 3 dite - GazetaBlic

residenti i Kosovës, Hashim Thaçi për herë të parë u adresohet qytetarëve pas aktakuzës së ngritur nga ana e Gjykatës Speciale. Në vazhdim ndiqeni adresimin e tij: Ndryshe, aktakuza ndaj Hashim Thaçit...

Veseli: Takim vëllazëror me kryeministrin Rama

para 3 dite - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli e ka pritur sot në takim kryeministrin Edi Rama. Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po e bën Rama në Prishtinë. Ndonëse nuk pati...

Kryeministri Rama takon Hashim Thaçin, pritet fjalimi i Presidentit

para 3 dite - NOA

Kryeministri Rama është takuar në Prishtinë me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi me kreun e Shtetit vjen në një kohë kur mbi Thaçin ka një akuzë të ngritur nga Prokurori Special i Hagës. Një...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Sinjali

Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës dhe Presidentit, Hashim Thaçit. Ashtu siç nuk u prononcua kryeminstri shqiptar nga takimi me Albin Kurtin, as për këtë takim nuk foli asgjë...

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Alsat-M

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Edi Ramës zhvilloi takim me liderët e Kosovës

para 3 dite - Portalb

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetarin e VV-së  Albin  Kurti. Në takim po merr pjesë edhe ministri i punëve të jashtme Gent Cakaj, raporton Ekonomia Online . Nga ky takim nuk është...

Pamje nga takimi mes Edi Ramës dhe Kadri Veselit

para 3 dite - Periskopi

Shpërndaje në:

para 3 dite - Ora news

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli e ka pritur sot në takim kryeministrin Edi Rama. Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po e bën Rama në Prishtinë. Ndonëse nuk pati...

Rama i shkon në zyrë Hashim Thaçit, presidenti e surprizon me….

para 3 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për mediat si të gjitha...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - RTK

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Cakaj kthehet në zyrat e Vetëvendosjes, shoqëron Ramën në takim me Kurtin

para 3 dite - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 29/06/2020 18:12 Në Selinë qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po mban takim me liderin e LVV’së, Albin Kurtin. Në takim me Kurtin e Ramën është...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Lajmi.net

Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet e tjera që Rama pati sot gjatë ditës. Kryeministri Rama do të qëndrojë edhe nesër në Kosovë, ku do të ketë takime me liderët...

Veseli ndan fotografinë: Takim vëllazëror me kryeministrin Rama

para 3 dite - Lajmi.net

Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po e bën kryeministri Rama në Prishtinë. Ndonëse nuk pati prononcim për media, Veseli në një reagim të tij thotë se pati takim vëllazëror me Ramën....

Dështoi takimi Mustafa-Rama

para 3 dite - Portalb

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit, njofton Klan Kosova...

Presidenti kritikon Specialen: Ma prenë rrugën, publikimi i aktakuzës së pakonfirmuar bombë mediatike dhe skandal i madh

para 3 dite - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kritikuar Gjykatën Speciale që zgjodhi publikimin e propozim-aktakuzës në kohën kur ai ishte nisur drejt Shtëpisë së Bardhë në vizitën e planifikuar më 27 qershor në...

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Shprehja

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

para 3 dite - Sinjali

Zyra për informim e presidencës njofton se adresimi i presidentit Thaçi do u shpërndahet mjeteve të informimit në orën 20:00, nga Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun. Në adresimin...

Takimi Mustafa-Rama, do të mbahet nesër në mëngjes

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet sot në orvn 16:25 me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Por, ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit. Arsyet e dështimit...

Rama takim me Thaçin

para 3 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Rama në Prishtinë, aktakuzën e Speciales e quan njollë në histori të drejtësisë

para 3 dite - Koha.net

Ngritja e aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar për krime lufte ndaj presidentit Hashim Thaçi e kreut të PDK-së, Kadri Veseli, solli kryeministrin shqiptar, Edi Rama, në Kosovë. Me të mbërritur...

Rama arrin në Kuvend, takohet me presidentin Thaçi

para 3 dite - OraInfo

Rama takohet me presidentin Thaçi. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Kuvendin e Kosovës, ku është takuar me presidentin Hashim Thaçi. Takimi, siç janë mbajtur edhe të tjerat, u zhvillua...

Rama takohet me Hotin, Osmanin dhe Kurtin

para 3 dite - Klan

Rama takohet me Hotin, Osmanin dhe Kurtin Kryeministri Edi Rama ndodhet në Prishtinë ku ka nisur të takojë të gjitha palët politike pas aktakuzës nga Zyra e Prokurorit Special për Presidentin Hashim Thaçi...

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Evropa e Lirë

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Diplomon gjenerata e re e kadetëve të FSK-së

para 3 dite - Lajm

Ndërkohë në Forcën e Sigurisë së Kosovës sot kanë diplomuar 16 kadetë. Në mesin e tyre edhe nipi i ish kryeministrit Ramush Haradinaj, Luanit, djali i heroit Shkelzen Haradinaj. Kronikë e zgjeruar nga...

Nis takimi Thaçi – Rama!

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në këto momente ka dalë nga selia e PDK-së, ku është takuar me kryetarin e këtij subjekti, Kadri Veseli. Sikurse edhe pas takimeve të tjera, as këtu nuk ka pasur deklarata...

para 3 dite - Ora news

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet tu drejtohet sonte qytetarëve në orën 20:00, lidhur me situatën e krijuar pas publikimit të akuzave të pakonfirmuara ndaj tij dhe një grupi pjesëtarësh të ish Ushtrisë...

Thaçi dhe Veseli do të shtrojnë darkë për Ramën rreth orës 20:00

para 3 dite - Telegrafi

Presidenca e Kosova ka njoftuar dje se kreu i saj, Hashim Thaçi do të mbajë një adresim publik sonte në orën 20:00. Por 15 minuta para këtij termini është paraparë që Thaçi bashkë me Kryetarin e PDK-së,...

Rama takon edhe presidentin Thaçi

para 3 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, ka takuar edhe presidentin e vendit Hashim Thaçi. Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Fol

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Nis takimi mes presidentit Thaçi dhe kryeministrit Rama

para 3 dite - Kallxo

Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur para pak minutash. Takimi po zhvillohet në Presidencën e Kosovës. Presidenti Thaçi është lideri i radhës...

Thaçi nis takimin me Ramën

para 3 dite - Sinjali

Ka nisur takimi në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Mikëpritja që Thaçi i bëri Ramës ishte me speciale. Kjo për faktin se përdallim prej liderëve tjerë,...

Rama përfundon takimin me Veselin, niset drejt Presidencës

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në këto momente ka dalë nga selia e PDK-së, ku është takuar me kryetarin e këtij subjekti, Kadri Veseli. Sikurse edhe pas takimeve të tjera, as këtu nuk ka pasur deklarata...

Presidenti Thaçi në darkë vetëm me Ramën

para 3 dite - Medial

Por, 15 minuta para këtij termini është paraparë që Thaçi shtrojë darkë për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Darka do të shtrohet nga ora 19:45. Në këtë dark...

Frika nga Covid-19 reflektohet ne takimin Thaçi – Rama

para 3 dite - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë e Shqipërisë Edi Rama. Frika nga Covid-19 është vërejtur qysh në takimin e dyshes, pasi mysafiri refuzoi t’i shtrijë dorën...

Rama pritet nga Konjufca në selinë e Vetëvendosjes

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, i ka shkuar në selinë e partisë, ish kryeministrit, Albin Kurti. Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin...

Rama në Vetëvendosje, pritet nga Konjufca

para 3 dite - Medial

Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin shqiptar nuk doli për ta pritur lideri i VV-së, Albin Kurti, por nënkryetari, Glauk Konjufca. Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah...

para 3 dite - Ora news

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë dy ditore në Kosovë ku do të takohet me liderët politikë në vend. Ashtu siç ishte parashikuar dhe në axhendë, Rama u takua sot (29 qershor) me kreun e Vetëvendosjes...

Rama arrin në selinë e LVV-së, pritet takimi me Kurtin

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke vazhduar takimet me liderët politikë në Kosovë. Pas takimit që ka zhvilluar me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Avdullah Hoti, Rama tashmë...

Edi Rama takohet me Albin Kurtin

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 17:19 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar sot me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express. Takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV’së...

Thaçi shtron tepihun e kuq për Edi Ramën

para 3 dite - Kallxo

Pas pak në presidencë pritet të vijë Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë. Nikoqir i tij do te jetë presidenti i vendit, Hashim Thaci. Rama para se të vijë në presidencë, në takime të ndara ishte me kreun...

Shtyhet për nesër takimi Rama-Mustafa

para 3 dite - Medial

Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit. Arsyet e dështimit që takimi të zhvillohet sot ende nuk janë bërë të ditura. Rama nesër do të zhvillojë takimin me kryetarin në detyrë të...

Edi Rama takohet nesër edhe me Ramush Haradinajn

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të vazhdojë takimet edhe nesër në Kosovë. Ai do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në orën 9 të mëngjesit ndërkaq dy orë më vonë, në orën 11, takon kryetarin...

Ngjarjet e datës 30 qershor

para 3 dite - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, Prishtinë, ora 9.00) Organizata YMCA dhe SIT, prezantojë rezultatet e hulumtimit në Ballkanin Perëndimor...

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për Ramën në 19 e 45, adresimi i Presidentit ishte e paralajmëruar në ora 20:00

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 17:06 Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri...

Mustafa takon Ramën nesër në mëngjes

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 17:09 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00...

Vizita e Ramës në Kosovë, Mërtiri: Po shkon për të përçarë, ka frikë për rolin e tij

para 3 dite - Koha Jone

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në një vizitë në Kosovë e cila do të zgjasë për të paktën dy ditë, gjatë së cilës do të zhvillojë takime me liderët politikë. Vizita e Ramës vjen në një moment...

Gent Cakaj publikon fotografi të Thaçit e Veselit: Me çlirimtarët!

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar në Kosovë, i shoqëruar nga Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Gjatë ditës së sotme, Rama dhe Cakaj, kanë...

“Fletë-rrufeja njollë turpi në historinë botërore të drejtësisë”- Rama takohet me liderët kosovarë, në Prishtinë (FOTO)

para 3 dite - Panorama

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në Kosovë, ku është takuar edhe me homologun e tij, Avdullah Hoti, me ish-kryeministrin, Albin Kurti, kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe...

Rama në selinë e PDK-së, pritet nga Veseli

para 3 dite - Lajmi.net

Ramën para selisë së PDK-së e ka pritur Veseli. Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah Hoti, kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj si dhe më ish-kryeministrin...

Përfundon takimi mes Albin Kurtit e Edi Ramës

para 3 dite - Kallxo

Më shumë se një orë ka zgjatur takimi mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Takimi është zhvilluar në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë....

Thaçi nuk do të dorëhiqet

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje. Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e paralajmëruar për sot në orën 20:00. Dorëheqja e Thaçit është përmendur...

Thaçi: Ma prenë rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë – ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Lajm

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në adresimin e tij të parë pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Gjykata Speciale në Hagë deklaroi se nuk do të ketë qoftë edhe një provë të vetme në adresën e tij....

Thaçi: Kush thotë se jam bërë sabotues i Gjykatës Speciale është i keqinformuar dhe tendencioz

para 3 dite - Lajm

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ka qenë ai që ka mbështetur themelimin e gjykatave ndërkombëtare. “Ky parim mbetet i njëjtë edhe sot kur unë Hashim Thaçi personalisht që do të mund të përballem me...

Thaçi: A duhet ta presim edhe ditën kur t’i kërkojmë falje Serbisë për të zhdukurit tanë, dhunimet dhe spastrimin etnik?!

para 3 dite - Lajm

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se si politikan, ai vet, por edhe të gjithë të tjerët në Kosovë kanë bërë gabime. “Unë i pari dhe të gjithë udhëheqësit e partive në Kosovë që nuk kemi arritur ta ruajmë...

Kryeministri Rama takohet me Avdullah Hotin

para 3 dite - Top Channel

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar ditën e sotme për një vizitë në Kosovë dhe po takohet më të gjithë drejtuesit politik. Pas takimit që kishte me Vjosa Osmanin, kryetaren e Parlamentit të Kosovës,...

​Osmani takohet me Ramën

para 3 dite - Top Channel

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ky i fundit pas takimit me liderin e Nismës, Fatmir Limaj,...

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Tetova Sot

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Rama publikon video nga takimi me Kurtin

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri shqiptar Edi Rama po qëndron për vizitën në Kosovë, meqë rast gjatë ditës së sotme ka zhvilluar disa takime me krerë institucional dhe politik. Takimin e parë e nisi me kreun e NISMA-s, Fatmir...

Rama njofton për takimin me Kurtin

para 3 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një video në Facebook, ku ka treguar për takimin me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. "NË PRISHTINË - Me Albin Kurtin, Kryetarin e Lëvizjes...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - KDPolitik

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të hënën gjatë adresimit ndaj publikut se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje...

Uk Lushi: Grenell na garantoi se SHBA nuk përkrah ndryshimin e kufijve të Kosovës

para 3 dite - News33

Pak ditë më parë, katër anëtarë të komunitetit shqiptar në SHBA, zhvilluan një video konferencë me të dërguarin e posaçëm të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Uk Lushi, publicist,...

Adresimi për aktakuzën, momenti kur Presidenti përmend djalin e tij Endritin

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në mbrëmje u është adresuar qytetarëve përmes një videomesazhi për të treguar hapat e tij të mëtutjeshëm pas publikimit të propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale....

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje

para 3 dite - Shenja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte përmes një video-mesazhi, u është adresuar për herë të parë qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për...

Përfundon darka e shtruar nga Thaçi e Veseli për kreun e Qeverisë shqiptare, Edi Rama

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetari i PDK-së Kadri Veseli kanë shtruar darkë pune për kryeministrin shqiptar Edi Rama, në një nga restorantet e Prishtinës, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë,...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet do të jap dorëheqje, ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviçit

para 3 dite - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Thaçi: Drejtësia ndërkombëtare me dy standarde, ka mbetur që t’i kërkojmë falje Serbisë për të zhdukurit tanë

para 3 dite - Lexo

Për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi drejtësia ndërkombëtare është me dy standarte, ku sipas tij Serbia është e “përkedhelura” e tyre. Sipas tij, nuk thuhet asnjë fjalë për krimet e luftës nga ana e...

Mos duhet t’i kërkojmë falje Serbisë për nënat dhe motrat tona të përdhunuara?

para 3 dite - Java News

Fjala e plotë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi: Motra dhe vëllezër, bashkëqytetarë dhe bashkatdhetarë, në Kosovë, në Shqipëri, në Maqedoni, në Mal të Zi, në Luginën e Preshevës dhe në diasporë, Ju...

Thaçi dhe Veseli do të shtrojnë darkë për Ramën rreth orës 20:00

para 3 dite - Klan Kosova

Presidenca e Kosova ka njoftuar dje se kreu i saj, Hashim Thaçi do të mbajë një adresim publik sonte në orën 20:00. Por 15 minuta para këtij termini është paraparë që Thaçi bashkë me Kryetarin e PDK-së,...

Thaçi: Gabime politike në paqe mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë!

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka bërë krime gjatë luftës në Kosovë. Në një videomesazh, presidenti ka folur për zhvillimet e fundit pas publikimit të propozimit të aktakuzës nga Gjykata...

Thaçi nuk do të dorëhiqet

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje. Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e paralajmëruar për sot në orën 20:00. Dorëheqja e Thaçit është përmendur...

Fillon takimi mes Edi Ramës dhe Avdullah Hotit

para 3 dite - Telegrafi

Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Rama para Hotit ka zhvilluar edhe një takim edhe me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani dhe kreun...

Rama takohet edhe me Hotin

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Edi Rama. Pa një ceremoni shtetërore, ky i fundit pasi përfundoi takimin rreth një orësh me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani,...

Adresimi për aktakuzën nga Specialja ishte paralajmëruar në ora 20:00, Thaçi shtron darkë për Ramën në 19 e 45

para 3 dite - OraInfo

Thaçi shtron darkë për Edi Ramën në 19 e 45. Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë...

Rama erdhi për Specialen në Kosovë/ Heroi i luftës nuk e pret

para 3 dite - Syri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ardhur në Kosovë për një vizitë dy ditëshe për takime me krerët e institucioneve dhe atyre të subjekteve politike parlamentare. Arsyeja e kësaj vizite sipas tij është...

Hoti takohet me Ramën

para 3 dite - Medial

Pa një ceremoni shtetërore, ky i fundit pasi përfundoi takimin rreth një orësh me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, ka arritur me veturë në Ekzekutiv, transmeton lajmi.net. Pas takimit me Hotit, kryeministri...

Rama në Vetëvendosje, pritet nga Konjufca

para 3 dite - Klan Kosova

Albin Kurti nuk ka dalë për ta pritur Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i cili ka shkruar në selinë e kësaj partie. Për ta pritur Ramën ka dalë nënkryetari i LVV-së, Glauk Konjufca, njofton Klan Kosova....

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Thaçi: Zemra ime është e lënduar, por jo e thyer

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në adresimin e tij të parë para qytetarëve pas njoftimit të Zyrë​s së Prokurorit të Specializuar për aktakuzën kundër tij, thekson se zemra e tij është...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Flaka

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

para 3 dite - Flaka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Hashim Thaçi: Gabime politike mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të japë dorëheqje nga pozita e tij në momentin që aktakuza nga Gjykata Speciale do të konfirmohet. Javën që shkoi u publikua propozim aktakuza nga Prokurori...

Ish-hetuesja e Tribunalit të Hagës flet për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit

para 3 dite - Epoka e Re

Ish-hetuesja e Tribunalit të Hagës Nevenka Tromp, e cila ka punuar në rastet Millosheviq dhe Mlladiq ka folur ekskluzivisht për Klan Kosovën. Ajo procedurën e publikimit të aktakuzës nga Specialja e quan...

Thaçi dhe Veseli shtrojnë darkë për Ramën

para 3 dite - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Takimi mes Thaçit dhe Ramës, do të mbahet në presidencë në ora 18:50, ndërsa pas një ore do të shtrohet darkë...

Rama erdhi për Specialen në Kosovë/ Heroi i luftës nuk e pret

para 3 dite - Syri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ardhur në Kosovë për një vizitë dy ditëshe për takime me krerët e institucioneve dhe atyre të subjekteve politike parlamentare. Arsyeja e kësaj vizite sipas tij është...

Rama takohet edhe me Thaçin

para 3 dite - Medial

Takimi do të mbahet në ora 18:50, është bërë e ditur përmes një njoftimi të dërguar nga presidenca. “Në orën 18:50, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim Kryeministrin e Republikës...

Adresimi i plotë i Presidentit: Ju siguroj se nuk përballem me drejtësinë nga kjo zyrë nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - News33

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u është drejtuar qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar që njoftoi se u ka dërguar Dhomave të Specializuara të Kosovës, me seli në Hagë,...

​Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Lajm

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Presidenti Thaçi në darkë vetëm me Ramën

para 3 dite - Albeu

Presidenca e Kosova ka njoftuar dje se kreu i saj, Hashim Thaçi do të mbajë një adresim publik sonte në orën 20:00. Por, 15 minuta para këtij termini është paraparë që Thaçi shtrojë darkë për kryeministrin...

Rama në Kosovë, takon Albin Kurtin

para 3 dite - Albeu

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ish-kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin . Mësohet se takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV-së në Prishtinë. Në takim ka marrë pjesë...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi u është drejtuar qytetarëve për herë të parë që nga dorëzimi i aktakuzës nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se ndjehet, si asnjëherë më parë, krejt i çliruar prej brengave...

Presidenti njofton për takimin me Kryeministrin Rama

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 16:02 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, raporton Gazeta Express. Takimi Thaci – Rama do të mbahet në ora 18:50,...

LIVE! Thaçi: Kemi 21 vite që përballemi me akuza, ndërsa në Serbi ka rënë heshtja e varrit për krimet e luftës

para 3 dite - Java News

Presidenti i Kosovë ka nisur në orën 20:00 deklaratën e shumëpritur për publikun, në lidhje me akuzat e Hagës ndaj tij dhe Kadri Veselit. Hashim Thaçi tha se zemra e tij është e lënduar, por jo e thyer....

Presidenti Thaçi në darkë vetëm me Ramën

para 3 dite - Lajmi.net

Por, 15 minuta para këtij termini është paraparë që Thaçi shtrojë darkë për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Darka do të shtrohet nga ora 19:45. Në këtë dark...

Edi Rama shkon në selinë e VV-së, takohet me Albin Kurtin

para 3 dite - OraInfo

Edi Rama takohet me Albin Kurtin. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar sot me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV’së në Prishtinë, derisa, në...

Edi Rama takim me Thaçin

para 3 dite - Lexo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Ish-anëtari i LVV-së takohet me Kurtin

para 3 dite - Kallxo

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Gent Cakaj, është kthyer në selinë e partisë së drejtuar nga Albin Kurti. Tani ministër në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Cakaj është pjesë e ekipit të kryeministrit...

Thaçi dhe Veseli do të shtrojnë darkë për Ramën rreth orës 20:00

para 3 dite - Lajm

Presidenca e Kosova ka njoftuar dje se kreu i saj, Hashim Thaçi do të mbajë një adresim publik sonte në orën 20:00. Por 15 minuta para këtij termini është paraparë që Thaçi bashkë me Kryetarin e PDK-së,...

As sot nuk pritet adresimi i presidentit Thaçi, ai i shtron darkë Edi Ramës!

para 3 dite - GazetaBlic

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Rama sot...

Rama në Vetëvendosje, pritet nga Konjufca

para 3 dite - Lajmi.net

Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin shqiptar nuk doli për ta pritur lideri i VV-së, Albin Kurti, por nënkryetari, Glauk Konjufca. Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah...

Nesër në mëngjes, Isa Mustafa takohet me Edi Ramën

para 3 dite - OraInfo

Mustafa takon Ramën nesër në mëngjes. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00...

Edi Rama e takon Albin Kurtin, më vonë takohet me Thaçin

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar sot me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV-së në Prishtinë. Në takim ka marrë pjesë edhe ministri...

Mustafa takon Ramën nesër në mëngjes

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit, njofton Klan Kosova....

Rama shkon në Vetëvendosje, Kurti nuk del ta pres atë!

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri shqiptar Edi Rama po qëndron për vizitën në Kosovë, meqë rast gjatë ditës së sotme ka zhvilluar disa takime me krerë institucional dhe politik. Takimin e parë e nisi me kreun e NISMA-s, Fatmir...

Shtyhet për nesër takimi Rama-Mustafa

para 3 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit. Arsyet e dështimit që...

Vizita në Kosovë/ Rama takon Vjosa Osmanin, kryeministri i vetmi pa maskë (FOTO)

para 3 dite - Gazeta Shqip

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Siç vihet re edhe nga fotoja e mësipërme, në Kuvend, të vetmit pa maskë janë Rama dhe këshilltari...

Në këtë orë mbahet takimi Rama – Veseli

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 15:44 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar për vizitë në Kosovë, raporton Gazeta Express. Rama ka bërë të ditur se kjo vizitë e tij vjen pas lajmit për...

Nis takimi i Ramës në selinë e Vetëvendosjes

para 3 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, i ka shkuar në selinë e partisë, ish kryeministrit, Albin Kurti. Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin...

Shtyhet për nesër takimi Rama-Mustafa

para 3 dite - Lajmi.net

Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit. Arsyet e dështimit që takimi të zhvillohet sot ende nuk janë bërë të ditura. Rama nesër do të zhvillojë takimin me kryetarin në detyrë të...

Albin Kurti pret në takim Edi Ramën

para 3 dite - Kallxo

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka mbërritur në zyret qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje. Në takim ai pritet nga lideri i kësaj partie, Albin Kurti. I pari që priti Ramën në hyrje të selisë ishte Glauk...

Shtyhet për nesër takimi i Ramës me Mustafën

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë ditës së sotme në agjendën e tij e ka pasur që të takohet në orën 16:25 me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën. Mirëpo, ky takim është shtyrë...

(VIDEO) Frika nga Covid-19 reflektohet ne takimin Thaçi – Rama

para 3 dite - News33

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë e Shqipërisë Edi Rama. Frika nga Covid-19 është vërejtur qysh në takimin e dyshes, pasi mysafiri refuzoi t’i shtrijë dorën...

VIDEOMESAZHI/ Thaçi, përgjigje Speciales e sqarim opinionit: asnjë krim, por ja kë do doja të vrisja

para 3 dite - Te Sheshi

Presidenti Thaçi u përbetua se kurrë nuk është përfshirë në të pretenduarat krime lufte nga Specialja. Gabime, tha ai, edhe janë bërë, por krime kurrë jo. Deklarata e tij u bë në të parën dalje publike...

Rama takon Osmanin/ Vetëm ai dhe këshilltari i tij, pa maska në Kuvendin e Kosovës

para 3 dite - Top Channel

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Siç vihet re edhe nga fotoja e mësipërme, në Kuvend, të vetmit pa maskë janë Rama dhe këshilltari...

Rama vizitë në Kosovë, Mërtiri e thotë troç: Po shkon për të përçarë, ka frikë për rolin e tij

para 3 dite - Standard

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në një vizitë në Kosovë e cila do të zgjasë për të paktën dy ditë, gjatë së cilës do të zhvillojë takime me liderët politikë. Sociologu Ergys Mërtiri i ftuar...

Detaje nga vizita / Rama takohet me Hashim Thaçin në Prishtinë, publikohen pamjet

para 3 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi pasditen e sotme pas disa takimeve të zhvilluara me liderët kosovarë. Më herët gjatë ditës, Rama ka thënë përmes një postimi në...

Hoti pret Ramën në takim

para 3 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim këto momente Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Rama po qëndron në Kosovë ku ka nisur takimet me krerët më të lartë institucionalë dhe partiakë, njofton Klan Kosova.

Ish-hetuesja e Tribunalit të Hagës flet për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit

para 3 dite - Periskopi

Ish-hetuesja e Tribunalit të Hagës Nevenka Tromp, e cila ka punuar në rastet Millosheviq dhe Mlladiq ka folur ekskluzivisht për Klan Kosovën. Ajo procedurën e publikimit të aktakuzës nga Specialja e quan...

para 3 dite - Ora news

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në një vizitë në Kosovë e cila do të zgjasë për të paktën dy ditë, gjatë së cilës do të zhvillojë takime me liderët politikë. Vizita e Ramës vjen në një moment...

Nis takimi ndërmjet Edi Ramës dhe Vjosa Osmanit

para 3 dite - Telegrafi

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Takimi është duke u zhvilluar në Kuvendin e Kosovës, ndërkaq sot gjatë ditës Rama pritet...

Rama takohet edhe me Osmanin

para 3 dite - Insajderi

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, njofton Insajderi. Ky i fundit pas takimit me liderin e Nismës,...

Nis takim Rama-Osmani

para 3 dite - Medial

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Para pak çastesh ka filluar edhe takimi zyrtar mes Osmanit...

Rama në Kuvend për takim me Kryeparlamentaren Osmani

para 3 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 15:20 Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. Në takim po merr pjesë edhe ministri i Punëve të jashtme Gent Cakaj. Lexo Edhe: Shqiptarët...

Uk Lushi: Grenell na garantoi se SHBA nuk përkrah ndryshimin e kufijve të Kosovës

para 3 dite - Zeri

Pak ditë më parë, katër anëtarë të komunitetit shqiptar në SHBA, zhvilluan një video konferencë me të dërguarin e posaçëm të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Uk Lushi, publicist,...

Abdullahu: Qeveria është e brishtë – në dialog duhet të marrë pjesë Thaçi

para 3 dite - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, jo vetëm që nuk duhet të japë dorëheqje, por duhet edhe të marrë pjesë në dialogun në mes të Kosovës e Serbisë në Uashington. Kështu mendon analisti Faton Abdullahu,...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë jap dorëheqje

para 3 dite - TopShqip

Presidenti Hashim Thaçi i është adresuar opinionit përmes një videomesazhi pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale. Presidenti tha se nëse konfirmohet aktakuza do të japë menjëherë dorëheqje....

Presidenti Thaçi: Gabime politike mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - TopShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në adresimin e tij drejtuar qytetarëve, ka thënë se gabime në politike mund të ketë bërë, por krime lufte nuk ka kryer asnjëherë. Ai tha se edhe po të kthehet pas në...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë jap dorëheqje

para 3 dite - InfoAlb

Presidenti Hashim Thaçi i është adresuar opinionit përmes një videomesazhi pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale. Presidenti tha se nëse konfirmohet aktakuza do të japë menjëherë dorëheqje....

Presidenti Thaçi: Gabime politike mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - InfoAlb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në adresimin e tij drejtuar qytetarëve, ka thënë se gabime në politike mund të ketë bërë, por krime lufte nuk ka kryer asnjëherë. Ai tha se edhe po të kthehet pas në...

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Lajm

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

para 3 dite - Infokusi

Ka nisur takimi mes Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Takimi po mbahet në Presidencën e Kosovës, dhe po bëhet në kuadër të vizitës dyditore të Kryeministrit shqiptar...

Rama pritet me tepih të kuq në Presidencë, nis takimin me Thaçin

para 3 dite - Infokusi

Ka nisur takimi mes kreut të shtetit, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, shkruan Front Online. Me këtë takim Rama përmbylli serinë e takimeve që pati me liderë institutcionalë dhe...

Presidenti Thaçi: Zemra ime është e lënduar, por jo e thyer

para 3 dite - Sharri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është adresuar publikut me një videomesazh, pas ngritjes së propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale. Lidhur me këtë ngjarje ai ka thënë se zemra e tij është e lënduar...

​Thaçi: S’kam kryer krime, ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ka thënë se ligjin e vetëm që ka shkelur është...

Thaçi thyen heshtjen: Jap dorëheqje nëse konfirmohet akt-akuza, do të përballem me të!

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi përmes një videomesazhi nga Prishtina se, ai do të japë dorëheqje nga detyra e tij në momentin që aktakuzat ndaj tij të publikuara nga Prokuroria e Hagës do...

Qetësohu, Edi!

para 3 dite - Standard

Nga Çim Peka – Prej pranverës së vitit 2017 më së paku, Edi Rama ka qenë i informuar se ndaj Hashim Thaçit do të ngrihej padi në Gjykatën Speciale. E ka ditur edhe kur kundërshtarët e Thaçit i etiketoi...

Hoti takohet me Ramën

para 3 dite - RTK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Edi Rama. Pa një ceremoni shtetërore, ky i fundit pasi përfundoi takimin rreth një orësh me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani,...

Analistët kundër dorëheqjes të Presidentit Thaçi

para 3 dite - RTK

Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë se dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë ashtu siç është parapar dhe se Presidenti Hashim Thaçi nuk duhet të jap dorëheqje. Përmes një shkrimi në rrjetin social...

Presidenti Thaçi: Zemra ime është e lënduar, por jo e thyer

para 3 dite - TopShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është adresuar publikut me një videomesazh, pas ngritjes së propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale. Lidhur me këtë ngjarje ai ka thënë se zemra e tij është e lënduar...

Thaçi: Pafajësia do të dalë mbi plehun e akuzave edhe në rastin tim dhe vëllait tim nga gjaku i luftës, Kadri Veseli

para 3 dite - TopShqip

Presidenti Hashim Thaçi i është adresuar opinionit përmes një videomesazhi pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale. Thaçi ka thënë se pafajësia do të dalë mbi plehun e akuzave edhe në rastin...

Kryeministri Hoti takohet me Ramën

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim këto momente Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Rama po qëndron në Kosovë ku ka nisur takimet me krerët më të lartë institucionalë dhe partiakë. /GazetaSinjali/

Thaçi: Pafajësia do të dalë mbi plehun e akuzave edhe në rastin tim dhe vëllait tim nga gjaku i luftës, Kadri Veseli

para 3 dite - InfoAlb

Presidenti Hashim Thaçi i është adresuar opinionit përmes një videomesazhi pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale. Thaçi ka thënë se pafajësia do të dalë mbi plehun e akuzave edhe në rastin...

Pritet dështimi i Samitit të Parisit si hakmarrje amerikane

para 3 dite - Medial

Ata kanë thënë se Bashkimi Evropian ia ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja. Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner,...

Presidenti Thaçi: Zemra ime është e lënduar, por jo e thyer

para 3 dite - InfoAlb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është adresuar publikut me një videomesazh, pas ngritjes së propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale. Lidhur me këtë ngjarje ai ka thënë se zemra e tij është e lënduar...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje

para 3 dite - News33

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte përmes një video-mesazhi, u është adresuar për herë të parë qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për...

Rama në Kuvend për takim me Kryeparlamentaren Osmani

para 3 dite - Zhurnal

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. Në takim po merr pjesë edhe ministri i Punëve të jashtme Gent Cakaj. Ndërsa në orën 17:00 Rama do të takojë edhe kryetarin...

Abdullahu: Qeveria është e brishtë – në dialog duhet të marrë pjesë Thaçi

para 3 dite - Zhurnal

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, jo vetëm që nuk duhet të japë dorëheqje, por duhet edhe të marrë pjesë në dialogun në mes të Kosovës e Serbisë në Uashington. Kështu mendon analisti Faton Abdullahu,...

Presidenti Thaçi: Gabime politike në paqe mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë!

para 3 dite - Arbresh

I pari i shtetit, Hashim Thaçi sot iu drejtua për herë të parë qytetarëve të vendit rreth aktakuzës së ngritu nga Prokurori Special pranë Dhomave të Specializuara. Thaçi, përmes një video-mesazhi tha se...

Rama në Kryeministri për takim me Hotin

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti e ka pritur sot në takim në qeveri homologun nga Shqipëria, Edi Ramën. Takimi Rama – Hoti vjen pas vizitës që kryeministri shqiptar e bëri në vend, pas njoftimit të...

Presidenti kritikon Specialen: Ma prenë rrugën, publikimi i aktakuzës së pakonfirmuar skandal i madh

para 3 dite - Bota Press

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kritikuar Gjykatën Speciale që zgjodhi publikimin e propozim-aktakuzës në kohën kur ai ishte nisur drejt Shtëpisë së Bardhë në vizitën e planifikuar më 27 qershor në...

Ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të hënën gjatë adresimit ndaj publikut se një gjë është e sigurt: nuk ka pasur dhe nuk mund të ketë qoftë edhe një provë të vetme në adresën e...

Rama takohet me Vjosa Osmanin

para 3 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takimin e parashikuar me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Rama është fotografuar teksa hynë në Kuvend dhe shoqërohet nga Osmani. Për takimin ende nuk ka...

Hoti takohet me Ramën

para 3 dite - Lajmi.net

Pa një ceremoni shtetërore, ky i fundit pasi përfundoi takimin rreth një orësh me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, ka arritur me veturë në Ekzekutiv, transmeton lajmi.net. Pas takimit me Hotit, kryeministri...

Thaçi: S’kam kryer krime, ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - KosovaPress

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ka thënë se ligjin e vetëm që ka shkelur është...

Rama takohet edhe me Thaçin

para 3 dite - Lajmi.net

Takimi do të mbahet në ora 18:50, është bërë e ditur përmes një njoftimi të dërguar nga presidenca. “Në orën 18:50, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim Kryeministrin e Republikës...

Thaçi: Ma prenë rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë – ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Zyrtare

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në adresimin e tij të parë pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Gjykata Speciale në Hagë deklaroi se nuk do të ketë qoftë edhe një provë të vetme në adresën e tij....

Kryeministri Rama në Kuvendin e Kosovës, takim me Kryeparlamentaren Osmani

para 3 dite - BalkanWeb

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. Ai ndodhet në Kuvendin e Kosovës ku po zhvillohet takimi, në të cilin merr pjesë edhe ministri në detyrë për Evropën...

“Me drejtësinë nuk do të përballem nga kjo zyrë”, Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se do të japë dorëheqje nga detyra e tij në momentin që aktakuza nga Gjykata Speciale do të konfirmohet. Në komunikimin e sotëm me qytetarët Thaçi paralajmëroi...

Ja kur pritet të nis takimi mes Thaçit dhe Ramës!

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçit dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pritet të takohen sot në orën 18:50. Takimi pritet të mbahet në presidencë. Njoftimi i plotë: Agjenda mediale e presidentit Thaçi...

Thaçi: Ma prenë rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë – ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në adresimin e tij të parë pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Gjykata Speciale në Hagë deklaroi se nuk do të ketë qoftë edhe një provë të vetme në adresën e tij....

Thaçi: Ma prenë rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë – ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

para 3 dite - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në adresimin e tij të parë pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Gjykata Speciale në Hagë deklaroi se nuk do të ketë qoftë edhe një provë të vetme në adresën e tij....

Presidenti Thaçi tregon orën kur takohet me Edi Ramën

para 3 dite - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Takimi Thaci – Rama do të mbahet në ora 18:50, është bërë e ditur përmes një njoftimi të dërguar nga presidenca....

Vizita në Kosovë, Rama pritet nga Albin Kurti, detaje nga takimi

para 3 dite - Java News

Pas disa takimeve me drejtues të lartë të shtetit të Kosovës, Kryeministri Edi Rama u prit në takim edhe nga kryetari i Lëvizjes Vetevendosje, Albin Kurti. Në takimin e zhvilluar në selinë e Vetëvendosjes...

As sot nuk pritet adresimi i presidentit Thaçi, ai i shtron darkë Edi Ramës!

para 3 dite - Tetova1

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Rama sot...

Thaçi: Do të jap dorëheqje, nëse konfirmohet aktakuaza

para 3 dite - Illyria

Prishtinë, 29 qershor 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se ai nuk do të përballet me Gjykatën Speciale në Hagë si president i vendit. Ai tha se do të japë dorëheqje nga kjo pozitë, nëse konfirmohet...

Deklarata e parë e presidentit Thaçi pas propozim-akuzës, ja çka thotë për dorëheqjen

para 3 dite - PortaliOnline

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të japë dorëheqje nga pozita e tij në momentin që aktakuza nga Gjykata Speciale do të konfirmohet. Javën që shkoi u publikua propozim aktakuza nga Prokurori...

Rama mbërrin në Kuvendin e Kosovës, takohet me Vjosa Osmanin

para 3 dite - Gazeta Tema

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Siç vihet re edhe nga fotografia, shefi i qeverisë ka hequr maskën. Pas Osmanit, Rama do të shkojë...

Rama publikon video nga takimi me Kurtin

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri shqiptar Edi Rama po qëndron për vizitën në Kosovë, meqë rast gjatë ditës së sotme ka zhvilluar disa takime me krerë institucional dhe politik. Takimin e parë e nisi me kreun e NISMA-s, Fatmir...

Hashim Thaçi e quan Kadri Veselin “vëlla i gjakut të luftës”

para 3 dite - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një video-mesazhi drejtuar qytetarëve të Kosovës, pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale ka thënë se është e drejtë që të zbardhet çdo akuzë për krime...

Thaçi: Kush thotë se jam bërë sabotues i Gjykatës Speciale është i keqinformuar dhe tendencioz

para 3 dite - Arbresh

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ka qenë ai që ka mbështetur themelimin e gjykatave ndërkombëtare. “Ky parim mbetet i njëjtë edhe sot kur unë Hashim Thaçi personalisht që do të mund të përballem me...

Me ceremoni shtetërore dhe me tepih të kuq, Vjosa Osmani e pret në zyre Edi Ramën

para 3 dite - OraInfo

Edi Rama është duke zhvilluar vizitë zyrtare sot në Kosovë. Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama....

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - in7

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Thaçi – qytetarëve: Gabime politike në paqe mund t’kem bërë, por krime lufte kurrë!

para 3 dite - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një videoje u është adresuar qytetarëve pas aktakuzës së ngritur ndaj tij dhe Kadri Veselit nga Gjykata Speciale. “Ju drejtohem sot nga kjo zyrë,...

Rama do ta takojë edhe Veselin pak minuta para Thaçit

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të takohet edhe me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin, në orën 18:00, pak minuta para takimit me presidentin Hashim Thaçin. Rama është duke qëndruar për vizitë dy...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë jap dorëheqje

para 3 dite - Pa censure

Presidenti Hashim Thaçi i është adresuar opinionit përmes një videomesazhi pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale. Thaçi ka thënë se mund të ketë bërë gabime politike, por kurrë nuk ka...

AKTAKUZA: KRYEMINISTRI RAMA NË KOSOVË

para 3 dite - Klan Macedonia

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se  qëndron në Kosovë për të biseduar rreth aktakuzës për krime lufte që ka paraqitur Zyra e Prokurorit Special kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarit...

Vizita në Prishtinë, Rama takon edhe Albin Kurtin

para 3 dite - Ina

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. Në një agjendë të tijën të publikuar nga mediet, takimi me Kurtin nuk ka qenë i paralajmëruar....

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ndër tjera ka thënë se ligjin e vetëm që ka...

Në këtë orë mbahet takimi Rama – Veseli

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar për vizitë në Kosovë. Ai do të takohet sot edhe me kreun  e PDK’së, Kadri Veselin. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga PDK’ja. “Kryetari...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje si President

para 3 dite - Arbresh

Presidenti i Republikës së  Kosovës, Hashim Thaçi,u është drejtuar qytetarëve të vendit me një video-mesazh. Gjatë këtij video-mesazhi, Thaçi tha se do të japë dorëheqje nga pozita e tij në momentin që...

Thaçi për krimet e luftës: Bashkësia ndërkombëtare të aplikoj standarde të njëjta mes Kosovës e Serbisë

para 3 dite - Arbresh

Pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Sepciale, presidenti i Kosovës Hahsim Thaçi, për herë të parë i është drejtuar qytetarëve të vendit. Përmes një video-mesazhi, Thaçi tha se do të ishte më i lumtur...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ndër tjera ka thënë se ligjin e vetëm që ka...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Albinfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje nga pozita që ka. “Nëse do të mund të kthehesha...

Edi Rama shkon në selinë e VV-së, takohet me Albin Kurtin

para 3 dite - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar sot me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV’së në Prishtinë, derisa, në takim ka marrë pjesë edhe ministri...

Nuk dorëhiqet Hashim Thaçi

para 3 dite - Bota Press

Botapress 29 Qershor – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ndër tjera ka thënë...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi në fjalimin e tij pas publikimit të propozimaktakuzës nga Gjykata Speciale e Kosovës kinse për krime lufte, ka thënë se do të japë dorëheqje nëse i konfirmohet aktakuza. “Nëse aktakuza...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi u është drejtuar qytetarëve për herë të parë që nga dorëzimi i aktakuzës nga Gjykata Speciale. Duke thënë se do të japë dorëheqje nga pozita e tij në momentin që aktakuza...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - KosovaPress

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ndër tjera ka thënë se ligjin e vetëm që ka...

Kadri Veseli takohet me Edi Ramën

para 3 dite - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në kuadër të vizitës së tij në Kosovë do të takojë edhe kryetarin e PDK-së Kadri Veseli. Në njoftimin për media të PDK-së bëhet e ditur që takimi do të mbahet në selinë...

Abdullahu thotë se Thaçi s’duhet të japë dorëheqje dhe duhet të jetë pjesë e dialogut

para 3 dite - Klan Kosova

Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë se dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë ashtu siç është paraparë, në Uashington, brenda një periudhe të shkurtë, jo më shumë se një muaj. Sipas tij, në dialog...

Çlirim Peka vijon të sfidojë hapur Antenën: Zbulon komplote, intriga dhe marrëveshje të fshehta që askush nuk i di tjetër

para 3 dite - Gazeta Tema

Çlirim Peka ka ardhur sërish me një material i cili sfidon hapur personazhet e rubrikës së njohur satirike “Antena brenda familjes”. Gazetari ka hyrë në dimensionet e një bote tjetër paralele, duke rrekur...

Kryeministri Rama u takua me presidentin Thaçi në Prishtinë

para 3 dite - PortaliOnline

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Çka do të ndodhë tash e tutje me dialogun e Kosovës dhe Serbisë

para 3 dite - PortaliOnline

Shkruan: Blerim Shala Ka pasur në këtë historinë mbi 22 vjeçare të negociatave dhe të bisedimeve në mes të përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, gjithfarë përvojash, ngjarjesh dhe zhvillimesh, shpeshherë...

Rama: Flet-rrufeja e Speciales, njollë turpi në historinë e drejtësisë botërore

para 3 dite - Ina

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një twitter për vizitën e tij në Kosovë, duke thënë se do të ‘dëgjojë dhe mësojë më shumë lidhur me flet-rrufenë e Speciales’. Rama shprehet se kjo do të mbetet...

Presidenti Thaçi flet për aktakuzën ndaj tij nga Prokuroria e Specializuar (LIVE )

para 3 dite - Illyria

Adresimi i presidentit Thaçi Posted by Hashim Thaçi on Monday, June 29, 2020

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë adresimit ndaj publikut se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje nga pozita që ka. Thaçi...

Me ceremoni shtetërore dhe me tepih të kuq, Vjosa Osmani e pret në zyre Edi Ramën

para 3 dite - GazetaBlic

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Pas këtij takimi Rama pritet të shkojë në ekzekutiv për t’u...

Thaçi: Nëse aktakuza konfirmohet, do të jap dorëheqje

para 3 dite - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte u është drejtuar qytetarëve të vendit për herë të parë pas propozim-aktakuzës nga Specialja për kinse krime lufte. Ai ndër tjera ka thënë se ligjin e vetëm që ka...

Thaçi: Pafajësia do të dalë mbi plehun e akuzave edhe në rastin tim dhe vëllait tim nga gjaku i luftës, Kadri Veseli

para 3 dite - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në adresimin e tij deri tani tha: Ju drejtohem sonte nga kjo zyrë ku prej 1542 ditësh kam nderin e jashtëzakonshëm të ushtrimit të detyrës së lartë të Presidentit të...

Thaçi: Gabime politike në paqe mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - Periskopi

Thaçi nga adresimi para qytetarwve: “Edhe po të kthehesha mbrapa, në kohën e zezë të Slobodan Millosheviqit, do të bëja të njëjtën gjë, duke iu përgjigjur plumbit armik me plumbin e etjes për liri dhe...

Thaçi u drejtohet qytetarëve të Kosovës pas propozim-aktakuzës

para 3 dite - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte përmes një video-mesazhi, u është adresuar për herë të parë qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për...

Gabime politike në paqe mund të kem bërë, por krime lufte asnjëherë

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti Hashtim Thaçi në adresimin e tij për opinion publik ka reaguar ndaj publikimit të propozimaktakuzës nga Gjykata Speciale e Kosovës kinse për krime lufte. “Gabime politike në paqe mund të kem...

Hashim Thaçi u adresohet qytetarëve pas aktakuzës nga Gjykata Speciale

para 3 dite - Bota Press

Botapress 29 Qershor – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për herë të parë u adresohet qytetarëve pas aktakuzës së ngritur nga ana e Gjykatës Speciale.Në vazhdim ndiqeni adresimin e tij: Ndryshe, aktakuza...

Osmani takohet me Ramën

para 3 dite - RTK

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ky i fundit pas takimit me liderin e Nismës, Fatmir Limaj,...

Rama e Limaj e kryejnë takimin, s’flasin para mediave

para 3 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 14:09 Ka përfunduar takimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Pas takimit, as Limaj e as Rama nuk kanë folur para mediave. Lexo...

Pritet dështimi i Samitit të Parisit si hakmarrje amerikane

para 3 dite - RTK

Diplomatë, gazetarë dhe njohës të gjeopolitikës këto ditë kanë reaguar pas publikimit të inicimit të aktakuzës kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe Kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Ata...

Rama e Limaj drekojnë bashkë – hanë peshq (FOTO)

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë po qëndron në Kosovë për një vizitë dyditore. Edi Rama takimet i ka filluar me kryetarin e Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj. Pas takimit në selinë e Nismës në Prishtinë, dy politikanët...

Akuzat e Hagës për mbi 100 vrasje, Thaci reagon për herë të parë, flet për dorëheqjen

para 3 dite - LajmiFundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra...

Thaçi u drejtohet qytetarëve të Kosovës pas propozim-aktakuzës – video

para 3 dite - KosovaPress

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte përmes një video-mesazhi, u është adresuar për herë të parë qytetarëve pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për...

Presidenti Thaçi priti në presidencë Kryeministrin Rama

para 3 dite - Illyria

Prishtinë, 29 qershor 2020 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar të hënën në mbrëmje në Prishtinë me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Më herët gjatë ditës, Rama është takuar me kryetaren...

Rama në Kuvend për takim me Kryeparlamentaren Osmani

para 3 dite - Ina

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. Në takim po merr pjesë edhe ministri i Punëve të jashtme Gent Cakaj. Ndërsa në orën 17:00 Rama do të takojë edhe kryetarin...

Edi Rama takohet me Vjosa Osmanin

para 3 dite - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po vazhdon vizitën e tij në Kosovë duke takuar liderë të partive dhe institucioneve të larta të Kosovës. Pas takimit me kreun e Nismës, Fatmir Limaj, kryeministri shqiptar...

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Sharri

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Përse po goditen Presidenti Thaçi dhe luftëtarët e UÇK?

para 3 dite - Gazeta.mk

Prej 17 vitesh nuk ka të sosur padititja e luftëtarëve të UÇK dhe veçanërisht drejtuesit e saj nga ana e Tribunalit të Hagës. Një shqetësim i madh për popullin shqiptar të Kosovës dhe për Shqipërinë ishte...

Thaçi nuk do të dorëhiqet

para 3 dite - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje. Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e paralajmëruar për sot në orën 20:00. Dorëheqja e Thaçit është përmendur...

Rama e Limaj e kryejnë takimin, s’flasin me mediat vazhdojnë në drekë pune

para 3 dite - Ina

Ka përfunduar takimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Pas takimit, as Limaj e as Rama nuk kanë folur para mediave. Së bashku me ambasadorin e Shqipërisë...

Qetësohu, Edi!

para 3 dite - Standard

Nga Çim Peka- Prej pranverës së vitit 2017 më së paku, Edi Rama ka qenë i informuar se ndaj Hashim Thaçit do të ngrihej padi në Gjykatën Speciale. E ka ditur edhe kur kundërshtarët e Thaçit i etiketoi...

​Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Periskopi

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Përfundon takimi Thaçi-Rama, nuk deklarohen për medie

para 3 dite - Arbresh

Përfundon takimi Thaçi-Rama, nuk deklarohen për medie Presidenti i vendit Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka pritur në takim Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë Edi Rama. Por çfarë u diskutua në...

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për kreun e Qeverisë shqiptare, Edi Rama

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetari i PDK-së Kadri Veseli do të shtrojnë darkë pune për kryemnistrin shqiptar Edi Rama, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Kjo...

Veseli publikon foto nga takimi me Edi Ramën, e quan takim vëllazëror

para 3 dite - Epoka e Re

“Takim vëllazëror me kryeministrin Edi Rama”, kështu e ka shkruar mbi foton e publikuar në llogarinë e vet në “Facebook” kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, për takimin që ka pasur sot në Prishtinë me kryeministrin...

Rama nis takimet në Kosovë

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur tashmë takimet me krerët e shtetit dhe të partive politike në Republikën e Kosovës. Rama takimin e parë është duke e mbajtur me liderin e Nismës Socialdemokrate,...

Qetësohu, Edi!

para 3 dite - Koha Jone

Nga Çim Peka- Prej pranverës së vitit 2017 më së paku, Edi Rama ka qenë i informuar se ndaj Hashim Thaçit do të ngrihej padi në Gjykatën Speciale. E ka ditur edhe kur kundërshtarët e Thaçit i etiketoi...

Hoti flet për rrjedhën politike nëse Thaçi jep dorëheqje pas aktakuzës së Speciales

para 3 dite - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në konferencën e sotme për media, i pyetur se nëse presidenti Hashim Thaçi jep dorëheqje pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale dhe cila do të jetë...

Kryeministri Rama takohet me kryeparlamentaren Vjosa Osmani në Kuvend

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Kuvendin e Kosovës, ku u prit nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani. Takimi ishte paralajmëruar rreth orës 15:00, dhe ai tashmë ka arritur në takim. Para...

Rama dy ditë takime intensive në Kosovë/ Në fokus akuzat e “Speciales” për Thaçin e Veselin

para 3 dite - Vizion Plus

Pak minuta para nisjes së takimit të parë në Kosovë, ku ndodhet për një vizitë dy ditore, kryeministri Edi Rama e priu takimin me kryetarin e Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj, me njoftimin e arsyes...

​Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - Gazeta e re

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Veseli ndan fotografi nga takimi me Ramën, e quan takim vëllazëror

para 3 dite - Arbresh

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli e ka pritur sot në takim Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ky takim u zhvillua në kuadër të vizitës dyditore të cilën po e bën kryeministri Rama në Prishtinë....

“Thaçi s’duhet të japë dorëheqje dhe duhet të jetë pjesë e dialogut”

para 3 dite - GazetaBlic

Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë se dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë ashtu siç është paraparë, në Uashington, brenda një periudhe të shkurtë, jo më shumë se një muaj. Sipas tij, në dialog...

Thaçi e Veseli darkojnë me Ramën në orën 19:45, dalin detajet

para 3 dite - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka vendosur që dy ditët e fundit të muajit qershor, t’i kalojë në Kosovë për vizitë. Kjo vizitë e tij vjen pak ditë pas lajmit nga Tribunali i Hagës për aktakuzat ndaj...

Rama takohet me Thaçin në presidencë

para 3 dite - Albinfo

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Më herët gjatë...

Megjithatë Edi Rama do të takohet me Albin Kurtin

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron në një vizitë dy ditore në Kosovë, ku do të takohet me liderë të shteti dhe partive politike. Takimi i Edi Ramës me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin...

Adresimi i presidentit Thaçi u shpërndahet medieve në orën 20:00

para 3 dite - Fakti Ditor

Adresimi i presidentit Thaçi do u shpërndahet mjeteve të informimit në orën 20:00 nga Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun, kanë njoftuar nga Presidenca. Por 15 minuta para këtij termini...

Përfundon takimi Rama-Thaçi

para 3 dite - KosovaPress

Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Edhe pas këtij takimit nuk ka pasur deklarime për media sikurse edhe nga takimet...

Qetësohu, Edi!

para 3 dite - Syri

Prej pranverës së vitit 2017 më së paku, Edi Rama ka qenë i informuar se ndaj Hashim Thaçit do të ngrihej padi në Gjykatën Speciale. E ka ditur edhe kur kundërshtarët e Thaçit i etiketoi ‘gomerë’ nga Peja....

Thaçi takon Ramën në presidencë

para 3 dite - Pa censure

Pas takimeve maratonike me drejtuesit e institucioneve të Kosovës dhe drejtuesit e partive politike, kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar dhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën në...

Edi Rama takohet me Albin Kurtin

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar sot me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV’së në Prishtinë, derisa, në takim ka marrë pjesë edhe ministri...

Veseli: Takim vëllazëror me kryeministrin Edi Rama

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri shqiptar Edi Rama është në Kosovë për takime me krerë të partive politike e institucioneve, pas ngjarjeve të fundit që ndodhën në vendin tonë, ku Specialja paralajmëroi aktakuzë për Thaçin...

Presidenca njofton: Adresimi i Thaçit do u shpërndahet mediave në ora 20:00

para 3 dite - Arbresh

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ditur se adresimi i presidentit Hashim Thaçi do  tu dorëzohet mediave në ora 20:00. “Adresimi i presidentit Thaçi do u shpërndahet mjeteve të informimit...

Rama takon edhe presidentin Thaçi

para 3 dite - Fakti Ditor

Presidenti i vendin, Hashim Thaçi ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, ka takuar edhe...

Rama takon Limajn

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka filluar takimet në Kosovë, njofton Insajderi. Takimin e parë, sipas agjendës, e ka zhvilluar me kryetarin e Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj. Pas takimit në selinë...

Pritet dështimi i Samitit të Parisit si hakmarrje amerikane

para 3 dite - Lajmi.net

Ata kanë thënë se Bashkimi Evropian ia ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja. Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner,...

Përse po goditen Presidenti Thaçi dhe luftëtarët e UÇK?

para 3 dite - Medial

Prej 17 vitesh nuk ka të sosur padititja e luftëtarëve të UÇK dhe veçanërisht drejtuesit e saj nga ana e Tribunalit të Hagës. Një shqetësim i madh për popullin shqiptar të Kosovës dhe për Shqipërinë ishte...

“Grenell i gatshëm t’i ftojë kosovarët në SHBA brenda 30 ditëve”

para 3 dite - Iliria News

Analisti shqiptar që jeton në Amerikë, Uk Lushi ka zhvilluar një bisedë me emisarin e SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell . Siç bën të ditur ai, diplomati është shprehur se janë të gatshëm...

Rama arrin në Prishtinë: Kam ardhur për të dëgjuar e mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale

para 3 dite - Zhurnal

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se tashmë ka arritur në Prishtinë, ku tha se ka ardhur të mësoj më shumë pas aktakuzës së Speciales kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit...

Mustafa takon Ramën nesër në mëngjes

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit, njofton Klan Kosova....

Rama në selinë e Vetëvendosjes, Kurti nuk del për ta pritur

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, i ka shkuar në selinë e partisë, ish kryeministrit, Albin Kurti. Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin...

Adresimi i presidentit Thaçi u shpërndahet medieve në orën 20:00

para 3 dite - Ekonomia Online

Adresimi i presidentit Thaçi do u shpërndahet mjeteve të informimit në orën 20:00 nga Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun, kanë njoftuar nga Presidenca. Por 15 minuta para këtij termini...

Presidenti Thaçi pret kryeministrin shqiptar, Edi Rama

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Takimi është zhvilluar në presidencë, shkruan arbresh.info Rama gjatë ditës është takuar edhe me kryeministrin Hoti...

Nis takimi në mes të Thaçit dhe Ramës

para 3 dite - Bota Press

Ka nisur takimi në mes të Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Edi Rama, ky takim është vazhdimësi e atyre të mëhershme që Rama ka zhvilluar me liderët e partive politike të Kosovës. Kryeministri...

Rama arrin në Prishtinë: Kam ardhur për të dëgjuar e mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se tashmë ka arritur në Prishtinë, ku tha se ka ardhur të mësoj më shumë pas aktakuzës së Speciales kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit...

Ishte paraparë për nesër, anulohet takimi Edi Rama – Ramush Haradinaj

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryeministri shqiptar Edi Rama po qëndron për vizitën në Kosovë, meqë rast gjatë ditës së sotme ka zhvilluar disa takime me krerë institucional dhe politik. Takimin e parë e nisi me kreun e NISMA-s, Fatmir...

Rama nisë takimet në Prishtinë, stacioni i parë NISMA e Fatmir Limajt

para 3 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 13:19 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në selinë e Nismës Socialdemokrate, ku do të takohet me të parin e kësaj partie, Fatmir Limajn, raporton Gazeta Express Rama...

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për Ramën në 19 e 45, adresimi i Presidentit ishte e paralajmëruar në ora 20:00

para 3 dite - Infokusi

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Rama sot...

​Rama takim me Thaçin

para 3 dite - Gazeta e re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Presidenti Thaçi pret në takim Edi Ramën

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Analist Abdullahu jep ide se çka të bëhet në këtë situatë të rëndë për Kosovën

para 3 dite - Bota Press

Analisti i njohur i zhvillimeve politike në vend dhe gjetiu, Faton Abdullahu, ka bërë një status në profilin e tij në Facebook për të dhënë idetë e tij se çka duhet të bëj Kosova dhe disa prej akterëve...

Rama takim me Thaçin

para 3 dite - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Edhe ky takim është i mbyllur për media sikur të gjitha...

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 13:09 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit,...

Fjalët e para të Ramës, pas ardhjes në Prishtinë

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbërritur në Prishtinë, ku do të ketë takime me krerët më të lartë të shtetit dhe partive politike, njofton Insajderi. Rama ka shkruar një status në Twitter më të...

Presidenti Thaçi pret në takim Edi Ramën

para 3 dite - Zyrtare

Ka nisur takimi mes Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Takimi po mbahet në Presidencën e Kosovës, dhe po bëhet në kuadër të vizitës disaditore të Kryeministrit...

Rama e përmbyllin ditën e parë të vizitës në Kosovë, takohet me presidentin Thaçi

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përmbyllur ditë e parë të vizitës në Kosovë me takimin me kreun e shtetit Hashim Thaçin, raporton Ekonomia Online. Në takim ka marr pjesë edhe ministri i Punëve të...

Thaçi dhe Veseli do të shtrojnë darkë për Ramën

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenca e Kosova ka njoftuar dje se kreu i saj, Hashim Thaçi do të mbajë një adresim publik sonte në orën 20:00. Por 15 minuta para këtij termini është paraparë që Thaçi bashkë me Kryetarin e PDK-së,...

“Fletërrufeja, njollë turpi e shekullit XXI”/ Vizita dyditore në Kosovë, reagon Rama

para 3 dite - Top Channel

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama nisi një vizitë dyditore në Kosovë. I gjendur në Prishtinë, Rama shkroi në Twitter se ndodhet aty për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale që do...

Akuzat e Hagës, Rama e nisin takimin e parë me Limajn

para 3 dite - Gazeta Shqip

Takimin e parë në Kosovë, kryeministri Edi Rama e ka nisur me kryetarin e Partisë Nisma, Fatmir Limaj. Rama ka qenë i shoqëruar së bashku me Ministrinë e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj dhe Ambasadorin e...

Rama dhe Limaj s’flasin për media pas takimit – vazhdojnë në drekë

para 3 dite - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj . Pas takimit, as Limaj e as Rama nuk kanë folur para mediave. Së bashku me ambasadorin e Shqipërisë...

Thaçi nuk do të dorëhiqet

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje. Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e paralajmëruar për sot në orën 20:00, raporton klankosova. Dorëheqja e Thaçit është përmendur si opsion pas ngritjes...

Rama publikon video nga takimi me Kurtin

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, para pak minutash përfundoi takimin me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Pas takimit, Rama nuk foli për medie. Por ai sapo ka publikuar një video në Facebook, ku...

Rama takon Kurtin gjatë vizitës së tij në Kosovë

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të takohet gjatë ditës së sotme edhe me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Çka do të ndodhë tash e tutje me dialogun e Kosovës dhe Serbisë (I)

para 3 dite - Gazeta Express

OP/ED Gazeta Express 29/06/2020 12:37 Përmbysja e madhe Nuk e di kush se çka do të ndodhë tash e tutje, në këtë politikën tonë të brendshme kosovare, në relacionet e Kosovës me Perëndimin, në marrëdhëniet...

Rama fillon ‘turin’ e takimeve në Prishtinë, i shoqëruar nga Cakaj e nis me Fatmir Limajn

para 3 dite - BalkanWeb

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka filluar këtë mesditë turin e takimeve në Prishtinë. Të parit i ka shkuar në zyrë Fatmir Limajt të Nismës Socialdemokrate i cili është pjesë e qeverisë aktuale në...

“Grenell i gatshëm t’i ftojë kosovarët në SHBA brenda 30 ditëve”

para 3 dite - GazetaBlic

Analisti shqiptar që jeton në Amerikë, Uk Lushi ka zhvilluar një bisedë me emisarin e SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell . Siç bën të ditur ai, diplomati është shprehur se janë të gatshëm...

Veseli e pret Ramën në takim

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka vazhduar takimet me krerë të partive politike në vend. Kësaj radhe, Rama u prit nga kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, raporton Ekonomia Online. Në takim po merr pjesë...

Rama pas arritjes në Prishtinë: Aktakuza e Speciales është njollë turpi e shekullit XXI

para 3 dite - OraInfo

Edi Rama para një ore ka arritur në Kosovë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të...

I shoqëruar nga Cakaj, Rama nis takimet në Kosovë

para 3 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka filluar këtë mesditë takimet me autoritetet e larta në Prishtinë. Kreu i qeverisë në këtë takim shoqërohet nga ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj. Lezo...

Rama: Flet-rrufeja e Speciales, njollë turpi në historinë e drejtësisë botërore

para 3 dite - Syri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një twitter për vizitën e tij në Kosovë, duke thënë se do të 'dëgjojë dhe mësojë më shumë lidhur me flet-rrufenë e Speciales'. Rama shprehet se kjo do të mbetet...

Rama takon Veselin

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,  në vazhdën e takimeve me liderë politik në Kosovë tani është takuar me kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Rama është pritur nga i pari i kësaj partie, Kadri Veseli. Takimi...

Pamje nga takimi Kurti-Rama

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke zhviluar një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, Rama është takuar me kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj, kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe kryeministrin...

Edi Rama nisë takimet në Prishtinë, stacioni i parë NISMA e Fatmir Limajt

para 3 dite - OraInfo

Edi Rama po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në selinë e Nismës Socialdemokrate, ku do të takohet me të parin e kësaj partie, Fatmir Limajn. Rama ka...

Kryeministri Rama mbërrin në Kuvendin e Kosovës, takohet me Vjosa Osmanin

para 3 dite - Lexo

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Pas Osmanit, Rama do të shkojë në takim me homologun e tij, kryeministrin Avdullah Hoti.

Vizita në Kosovë/ Rama: Për të mësuar më shumë pas fletë- rrufesë speciale, që do hyjë si njollë turpi e shekullit XXl në historinë botërore të drejtësisë

para 3 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar vizitën në Prishtinë duke zbuluar edhe arsyen se pse ka vizituar Kosovën dhe do të zhvillojë takimet me shumë zyrtarë të vendit. Rama thotë se ka shkuar për të mësuar...

Rama: Në Kosovë pas fletë-rrufesë speciale

para 3 dite - Klan

Rama: Në Kosovë pas fletë-rrufesë speciale Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar këtë të hënë drejt Kosovës, kur pritet të zhvillojë disa takime me krerët më të lartë të shtetit atje. Në një reagim në Twitter,...

Thaçi nuk do të dorëhiqet

para 3 dite - Bota Press

Botapress 29 Qershor – Hashim ThaçiPresidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje.Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e paralajmëruar për sot në orën 20:00....

Rama nis vizitën në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn

para 3 dite - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur sot një vizitë dyditore në Kosovë. Rama vizitën e tij në Kosovë e ka nisur me një takim me kreun e Nismës, Fatmir Limaj, shkruan Zeri.info. Rama bashkë me Ministrinë...

Këshilltari i Kurtit: Për Ramën ka më shumë rëndësi Thaçi se marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë

para 3 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama pritet të zhvillojë një sërë takimesh me përfaqësues të lartë të politikës në Kosovë, në një vizitë dy-ditore. Sipas Ramës, motivi i kësaj vizite është për të mësuar më shumë pas...

Rama mbërrin në Kuvendin e Kosovës, takohet me Vjosa Osmanin

para 3 dite - Lexo

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Pas Osmanit, Rama do të shkojë në takim me homologun e tij, kryeministrin Avdullah Hoti.

Rama flet pas takimit në Prishtinë, e quan aktakuzën ndaj Thaçit fletë-rrufe

para 3 dite - Albeu

Kryeministri i vendit, Edi Rama vizitoi ditën e sotme Prishtinë n. Në fokus të kësaj vizite zyrtare pritej që të ishte situata në vend pas aktakuzave të dorëzuara nga Prokuroria Speciale në Gjykatën e...

Rama në Kosovë, për të biseduar rreth aktakuzës

para 3 dite - Evropa e Lirë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se të hënën qëndron në Kosovë për të biseduar rreth aktakuzës për krime lufte që ka paraqitur Zyra e Prokurorit Special kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi,...

Nis takimi Rama-Limaj

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në selinë e Nismës Socialdemokrate, ku do të takohet me të parin e kësaj partie, Fatmir Limajn. Rama ka të planifikuara disa takime me liderët e vendit, derisa,...

Rama në Prishtinë: Aktakuza e Speciales është njollë turpi e shekullit XXI

para 3 dite - RTK

Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin...

Takohen Rama-Limaj

para 3 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur takimet me liderët politikë në Kosovë. Pasditen e së hënës, shefi i ekzekutivit shqiptar i ka shkuar në “konak” kryetarit të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj....

Edi Rama nis vizitën në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn

para 3 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur takimet me liderët politikë në Kosovë. Pasditen e së hënës, shefi i ekzekutivit shqiptar i ka shkuar në “konak” kryetarit të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj,...

Edi Rama arrin në Prishtinë, Fatmir Limaj e pret në takim

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Prishtinë, ku ka nisur menjëherë takimin me kryetarin e Nismas, Fatmir Limajn. Kryeministri Rama, do të takohet edhe me liderët e tjerë politikë, pasditen...

Edi Rama deklarohet për vizitën zyrtare në Kosovë

para 3 dite - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është deklaruar rreth vizitës së tij në Kosovë që e ka nisur sot. Rama ka thënë se do të jetë në Prishtinë për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas aktakuzave të Gjykatës...

Edi Rama arrin në Prishtinë, i ka dy fjalë për Gjykatën Speciale

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri...

Thaçi nuk do të dorëhiqet, do ta sfidoj Gjykatën Speciale

para 3 dite - Arbresh

Presidenti Thaçi nuk do të jap dorëheqje, do ta sfidoj vendimin e Gjykatës Speciale dhe se nuk do ta njohë këtë aktakuzë. Ndonëse është raportuar Thaçi po e shqyrton dorëheqjen nga posti i presidentit,...

KK: Thaçi nuk jep dorëheqje si president

para 3 dite - Periskopi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje – ka mësuar Klan Kosova nga burimet e saj. Të paktën, një veprim të tillë ai nuk do të bëjë në adresimin e paralajmëruar për sot në orën 20:00....

Rama: Fletë-rrufeja speciale ndaj Thaçit e Veselit, njollë turpi e shekullit XXI në historinë botërore të drejtësisë

para 3 dite - Zeri

Ditën e sotme, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nisi një vizitë dyditore në Kosovë. I gjendur në Prishtinë, Rama shkroi në Twitter se ndodhet këtu për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas “fletë-rrufesë...

Nuk ka takim Rama-Kurti, raportet në mes tyre të papërmirësuara

para 3 dite - Insajderi

Raportet mes Ramës dhe Kurtit vazhdojnë të mos jenë në nivelin e duhur. Kryeministri i Kosovës, Edi Rama, sot do ta vizitojë Kosovën ku do të takohet me zyrtarë të shtetit dhe liderë të partive politike....

Edi Rama në Prishtinë: Aktakuza e Speciales është njollë turpi e shekullit XXI

para 3 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri...

Rama në Kuvendin e Kosovës, takim “kokë më kokë” me Vjosa Osmanin. Pritet që të takohet edhe me Albin Kurtin

para 3 dite - Java News

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pas takimit me Fatmir Limajn në selinë e partisë Social-demokrate është takuar me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. Ai tashmë ndodhet në Kuvendin e Kosovës ku po zhvillohet...

Edi Rama tregon se pse erdhi në Kosovë

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit....

Rama mbërrin në Kosovë: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit, njollë turpi në historinë e drejtësisë

para 3 dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama mbërrin në Prishtinë, ndërsa tregon arsyen e vizitës së tij dy ditore. Përmes një postimi në “Tëitter”, kreu i qeverisë sqaroi se ai ka shkuar në Kosovë për të mësuar lidhur me aktakzuën...

“Fletë-rrufeja njollë turpi e shekullit XXI”, Rama mesazh nga Kosova: Jam në Prishtinë për të dëgjuar dhe mësuar më shumë

para 3 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama nisi ditën e sotme një vizitë dyditore në Kosovë. I gjendur në Prishtinë, Rama shkroi në Twitter se ndodhet aty për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale që sipas...

Akuzat ndaj Thaçit, Rama nga Prishtina: Njollë turpi në historinë e drejtësisë botërore

para 3 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në një vizitë dy ditore në Kosovë, pak ditë pasi Haga komunikoi akuzat për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit,...

Rama zbulon detajet: Në Prishtinë për të mësuar më shumë pas fletë rrufeve

para 3 dite - Gazeta Shqip

Situata e krijuar në Kosovë, pas thirrjes aktakuzave të publikuara nga Gjykata Speciale e Hagës kundër presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli ka shkaktuar tronditje. Për këtë hetim...

Vizita sot në Prishtinë, Rama del me mesazh: Për të mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale, njollë turpi në historinë botërore të drejtësisë

para 3 dite - Panorama

Kryeministri i Shqiperise, Edi Rama, ka zbardhur synimin e vizites se tij te sotshme ne Prishtine. Me nje shenim ne llogarine e tij ne Twitter, Rama ka theksuar se shkon atje “për të dëgjuar dhe mësuar...

Rama tregon pse po shkon në Prishtinë

para 3 dite - Koha Jone

Pak më parë, përmes një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka treguar arsyet pse po shkon në Prishtinë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritet t’i drejtohet sot opinionit publik lidhur me situatën...

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për Ramën në 19 e 45, adresimi i Presidentit ishte e paralajmëruar në ora 20:00

para 3 dite - Fakti Ditor

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, raporton...

Rama e nis vizitën në Kosovë në takim me Fatmir Limajn

para 3 dite - Zhurnal

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama do të nis sot vizitën dy ditore në Kosovë. Takimin e parë ai do ta mbajë më kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Pas këtij takimi Rama do të ketë një drekë...

​Osmani takohet me Ramën

para 3 dite - Infokusi

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ky i fundit pas takimit me liderin e Nismës, Fatmir Limaj,...

Mustafa takon Ramën nesër në mëngjes

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit, njofton Klan Kosova....

Video nga takimi i Ramës me Osmanin dhe Hotin

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar të hënën me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Rama në llogarinë e vet në “Facebook” ka publikuar një video nga takimi me kryeparlamentaren...

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për Ramën në 19 e 45, adresimi i Presidentit ishte e paralajmëruar në ora 20:00

para 3 dite - Bota Press

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Rama sot...

Rama në Vetëvendosje, pritet nga Konjufca

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, i ka shkuar në selinë e partisë, ish kryeministrit, Albin Kurti. Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin...

Vizitoi Prishtinën, Rama: Të mësoj më shumë rreth fletë-rrufesë që do hyjë si njollë turpi në histori

para 3 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme Prishtinën. Në fokus të kësaj vizite zyrtare pritej që të ishte situata në vend pas aktakuzave të dorëzuara nga Prokuroria Speciale në Gjykatën e Hagës ndaj...

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për kryeministrin Rama: Nuk dihet fati i konferencës së sotme për media

para 3 dite - Zyrtare

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, raporton...

Cakaj shoqëron Ramën gjatë takimeve në Kosovë

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 11:25 Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën pasi u krijuar një moment delikat me dorëzimin aktakuzave nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit...

Vizita në Prishtinë/ Rama takon edhe Albin Kurtin

para 3 dite - Syri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. Në një agjendë të tijën të publikuar nga mediet, takimi me Kurtin nuk ka qenë i paralajmëruar....

‘Lufta e pastër’ e ‘shokut’ Thaçi

para 3 dite - Standard

Nga Michael Martens dhe Thomas Gutschker FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG Të paktën deri më 24 tetor, publiku do të mësojë nëse Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, do të përgjigjet për akt-akuzën për krime...

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për Ramën në 19 e 45

para 3 dite - Arbresh

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Rama sot...

Rama shkon në Vetëvendosje, nuk pritet nga Albin Kurti

para 3 dite - Arbresh

Albin Kurti nuk ka dalë për ta pritur Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i cili ka shkruar në selinë e kësaj partie. Për ta pritur Ramën ka dalë nënkryetari i LVV-së, Glauk Konjufca. Në agjendën e takimeve...

Nis takimi i Ramës në selinë e Vetëvendosjes

para 3 dite - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, i ka shkuar në selinë e partisë, ish kryeministrit, Albin Kurti. Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin...

Vizta në Prishtinë/ Rama takon edhe Albin Kurtin

para 3 dite - Syri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. Në një agjendë të tijën të publikuar nga mediet, takimi me Kurtin nuk ka qenë i paralajmëruar....

Vizta në Prishtinë/ Rama takon edhe Albin Kurtin

para 3 dite - Syri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. Në një agjendë të tijën të publikuar nga mediet, takimi me Kurtin nuk ka qenë i paralajmëruar....

Thaçi e Veseli shtrojnë darkë për kryeministrin Rama: Nuk dihet fati i konferencës së sotme për media

para 3 dite - Periskopi

Pak ditë pas lajmit nga Specialja për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thacit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Kosovë po qëndron për vizitë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, raporton...

Rama në Vetëvendosje, pritet nga Konjufca

para 3 dite - Periskopi

Albin Kurti nuk ka dalë për ta pritur Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i cili ka shkruar në selinë e kësaj partie. Për ta pritur Ramën ka dalë nënkryetari i LVV-së, Glauk Konjufca, njofton Klan Kosova....

Kurti pret Ramën në takim

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetarin e VV-së  Albin  Kurti. Në takim po merr pjesë edhe ministri i punëve të jashtme Gent Cakaj, raporton Ekonomia Online. Ndërsa 18:50 do të takohet...

Rama takohet nesër me Mustafën, Haradinajn, Pacollin dhe Ahmetin

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet sot me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në orën 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit. Arsyet e dështimit...

‘Lufta e pastër’ e ‘shokut’ Thaçi

para 3 dite - Syri

Nga Michael Martens dhe Thomas Gutschker FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG Të paktën deri më 24 tetor, publiku do të mësojë nëse Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, do të përgjigjet për akt-akuzën për krime...

Edi Rama sot për vizitë zyrtare në Kosovë

para 3 dite - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë ditës së sotme pritet të shkojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë...

Dështon takimi Mustafa-Rama, do të mbahet nesër në mëngjes

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit, njofton Klan Kosova....

Me cilin politikan do të drekojë sot Edi Rama në Prishtinë

para 3 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 10:48 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot gjatë ditës do të vizitojë Kosovën, raporton Gazeta Express. I njëjti është bërë e ditur se do të takohet me disa prej liderëve të...

Edi Rama takon sot edhe Albin Kurtin

para 3 dite - OraInfo

Kryeministri Edi Rama takon edhe Albin Kurtin. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. Në një agjendë të tijën të publikuar...

Kryeministri Rama viziton sot Kosovën

para 3 dite - Klan

Kryeministri Rama viziton sot Kosovën Takohet me përfaqësues të klasës politike Kryeministri Edi Rama nis sot një vizitë 2 ditore në Kosovë. Në axhendë janë një sërë takimesh me Kryeministrin Avdullah...

A do të takohet Edi Rama me Albin Kurtin dhe Ramush Haradinajn?!

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, i shoqëruar nga ministri Gent Cakaj, do të zhvillojnë një vizitë dy ditore në Prishtinë, shkruan Gazeta Blic. Vizita e tyre do të fillojë me takimin mes tyre dhe kryetarit...

Sot pritet që Thaçi t’u drejtohet qytetarëve

para 3 dite - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi...

Para se t’u drejtohet qytetarëve, Thaçi do të takohet me Ramën

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 10:36 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i tyre do të zhvillohet pak para se presidenti Thaçi...

Rama takon edhe Kurtin

para 3 dite - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. Në një agjendë të tijën të publikuar nga mediet, takimi me Kurtin nuk ka qenë i paralajmëruar....

Pritet dështimi i Samitit të Parisit si hakmarrje amerikane

para 3 dite - Periskopi

Diplomatë, gazetarë dhe njohës të gjeopolitikës këto ditë kanë reaguar pas publikimit të inicimit të aktakuzës kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe Kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Ata...

Pritet takimi i Edi Ramës me Vjosa Osmanin

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do ta takojë kryeparlamentaren, Vjosa Osmani. Kryeministri i Shqipërise, Edi Rama, viziton Kosovën në një vizitë zyrtare ku do të takohet me zyrtarë të shtetit dhe kryetar...

Para fjalës me qytetarët, Thaçi do të takohet me Ramën

para 3 dite - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën , në ora 18:50. Takimi i tyre do të zhvillohet pak para se presidenti Thaçi t’u drejtohet qytetarëve, ku do të...

Rama fillon takimin me honologun e tij, Avdullah Hotin

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti e ka pritur sot në takim në qeveri homologun nga Shqipëria, Edi Ramën. Takimi Rama – Hoti vjen pas vizitës që kryeministri shqiptar e bëri në vend, pas njoftimit të...

Edi Rama arrin në Prishtinë: Erdha për të dëgjuar rreth fletë-rrufesë speciale që do të hyjë si njollë turpi në histori

para 3 dite - InfoShqip

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka arritur në Prishtinë ku do të takohet me liderët e vendit, ku tha se do të informohet më shumë rreth propozim-aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçit e Kryetarit të...

Presidenti njofton për takimin me Kryeministrin Rama

para 3 dite - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Takimi Thaci – Rama do të mbahet në ora 18:50, është bërë e ditur përmes një njoftimi të dërguar nga presidenca....

Hoti takohet me Ramën

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Edi Rama. Pa një ceremoni shtetërore, ky i fundit pasi përfundoi takimin rreth një orësh me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani,...

Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Kryeministri Rama viziton sot Kosovën

para 3 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama niset sot për një vizitë zyrtare në Prishtinë. Kreu i qeverisë së Shqipërisë pritet të zhvillojë atje një sërë takimesh me autoritetet e larta të Prishtinës. Në fokus të bisedave...

Hoti takohet me Ramën

para 3 dite - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Edi Rama. Pa një ceremoni shtetërore, ky i fundit pasi përfundoi takimin rreth një orësh me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani,...

Në këtë orë mbahet takimi Rama – Osmani

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 10:13 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot pritet që të vizitojë Kosovën, raporton Gazeta Express. Rama në Kosovë është bërë e ditur se do të takohet me disa prej liderëve...

Presidenti njofton për takimin me Kryeministrin Rama

para 3 dite - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Takimi Thaci – Rama do të mbahet në ora 18:50, është bërë e ditur përmes një njoftimi të dërguar nga presidenca....

Kryeministri shqiptar i shkon në zyrë Hotit

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryeministrin Avdullah Hoti. Në takim po merr pjesë edhe ministri i punëve të jashtme Gent Cakaj, raporton Ekonomia Online. Ndërsa në orën 17:00 Rama...

Edi Rama në Prishtinë: Aktakuza e Speciales është njollë turpi e shekullit XXI

para 3 dite - InfoShqip

Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin...

Rama nis vizitën në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn

para 3 dite - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur sot një vizitë dyditore në Kosovë. Rama vizitën e tij në Kosovë e ka nisur me një takim me kreun e Nismës, Fatmir Limaj, shkruan Zeri.info. Rama bashkë me Ministrinë...

Edhe Gent Cakaj pjesë e takimeve të sotme në Prishtinë!

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën pasi u krijuar një moment delikat me dorëzimin aktakuzave nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së,...

Në këtë orë mbahet takimi Veseli-Rama

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar për vizitë në Kosove. Vizita e tij vjen pas lajmit për propozimaktakuzat e para nga Gjykata Speciale. Ai do të takohet sot edhe me kreun  e PDK-së,...

Para adresimit, Thaçi takohet me Ramën

para 3 dite - Insajderi

Thaçi e Rama u njoftua se u takuan edhe sa presidenti kosovar po qëndronte në Shqipëri. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para se t’u adresohet qytetarëve, siç është paralajmëruar, në orën 20:00, fillimisht...

Veseli pret në takim Edi Ramën

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar për vizitë në Kosovë. Rama ka bërë të ditur se kjo vizitë e tij vjen pas lajmit për aktakuza nga Specialja. Ai do të takohet sot edhe me kreun  e...

Rama nis vizitën në Prishtinë/ I shoqëruar nga Gent Cakaj, takon të parin Fatmir Limajn

para 3 dite - Lexo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka filluar këtë mesditë turin e takimeve në Prishtinë. Të parin ka takuar Fatmir Limajn të Nismës Socialdemokrate i cili është pjesë e qeverisë aktuale në Kosovë. Në...

Rama nis vizitën në Prishtinë/ I shoqëruar nga Gent Cakaj, takon të parin Fatmir Limajn

para 3 dite - Java News

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka filluar këtë mesditë turin e takimeve në Prishtinë. Të parin ka takuar Fatmir Limajn të Nismës Socialdemokrate i cili është pjesë e qeverisë aktuale në Kosovë. Në...

Vjosa Osmani me maskë pret Edi Ramën në takim

para 3 dite - Zyrtare

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Ramën Rama, para takimit me Osmanin pati një takim tjetër me kreun e Nismas Socialdemokrate,...

​Takohen Rama-Limaj

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur takimet me liderët politikë në Kosovë. Pasditen e së hënës, shefi i ekzekutivit shqiptar i ka shkuar në “konak” kryetarit të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj....

Vjosa Osmani me maskë pret Edi Ramën në takim

para 3 dite - Periskopi

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Ramën Rama, para takimit me Osmanin pati një takim tjetër me kreun e Nismas Socialdemokrate,...

Kujt t’i besojë Kosova

para 3 dite - Panorama

GENC BURIMI Të gjithë e dinë sesi u sakrifikuan “vëllezërit” kurdë, të cilët, nga mburojë e Perëndimit kundër ISIS-it, u shndërruan në plaçkë negociatash gjeostrategjike brenda vetë aleatëve të NATO-s...

Me këtë politikan do të drekojë sot Edi Rama në Prishtinë

para 3 dite - OraInfo

Me cilin politikan do të drekojë sot Edi Rama në Prishtinë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot gjatë ditës do të vizitojë Kosovën, raporton Gazeta Express. I njëjti është bërë e ditur se do të takohet...

Kjo është agjenda e plotë e Ramës gjatë vizitës në Kosovë

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 9:34 Vizita e Edi Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi,...

Rama vizitë dy ditore në Kosovë

para 3 dite - Portalb

Kryeministri i Shqipërisë,  Edi Rama ka filluar ditën e sotme një vizitë dy ditore në Kosovë. Rama do të ketë një axhendë të ngjeshur ku do të takohet me udhëheqësit e vendit. Mediat kosovare raportojnë...

Kjo është agjenda e plotë e Ramës gjatë vizitës në Kosovë

para 3 dite - Zhurnal

Vizita e Edi Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe disa...

Thaçi sot pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Zhurnal

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Kuvendi hap dyert për Edi Ramën, pritet nga Vjosa Osmani

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke vazhduar takimet me liderët dhe udhëheqësit institucional në Kosovë. Pas drekës me Fatmir Limaj, Rama është pritur nga kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa...

Rama arrin në Prishtinë: Kam ardhur për të dëgjuar e mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale

para 3 dite - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se tashmë ka arritur në Prishtinë, ku tha se ka ardhur të mësoj më shumë pas aktakuzës së Speciales kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit...

Para se t’u drejtohet qytetarëve, Thaçi do të takohet me Ramën

para 3 dite - RTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i tyre do të zhvillohet pak para se presidenti Thaçi t’u drejtohet qytetarëve, ku do të...

Rama sot fillon vizitën dyditore në Kosovë

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovës. Burimet bëjnë me dije se shefi i qeverisë së Shqipërisë do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe...

Me cilin politikan do të drekojë sot Edi Rama në Prishtinë

para 3 dite - Lajmi.net

I njëjti është bërë e ditur se do të takohet me disa prej liderëve të vendit dhe të partive politike. Sipas agjendës që është publikuar në media, takimi i parë i kryeministrit Rama do të jetë me kreun...

Akuzat ndaj Thaçit/ Hipotezat pse Prokurori Special e hodhi tani ‘bombën’, që mbante në sirtar prej dy muajsh

para 3 dite - Lajmi.net

Shkruan: Preç Zogaj Ka shumë hipoteza përse Prokurori Special zgjodhi këtë moment për të hedhur “bombën”, të cilën e mbante në sirtar prej më shumë se dy muajsh. Për më tepër, kur bëhet fjalë për akuza...

Rama vizitë dy ditore në Kosovë, ja me kë do të takohet

para 3 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama nis ditën e sotme një vizitë dy ditore në Kosovë. Rama do të ketë një axhendë të ngjeshur ku do të takohet me udhëheqësit e vendit. Mediat kosovare raportojnë se Rama do të takohet...

Rama në Kuvend, pritet nga Osmani

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani, raporton Ekonomia Online. Në takim po merr pjesë edhe ministri i Punëve të jashtme Gent Cakaj. Ndërsa në orën 17:00...

Rama në Kuvend për takim me Kryeparlamentaren Osmani

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. Në takim po merr pjesë edhe ministri i Punëve të jashtme Gent Cakaj. Ndërsa në orën 17:00 Rama do të takojë edhe kryetarin...

Thaçi do të takohet me Ramën, para se t’u drejtohet qytetarëve

para 3 dite - OraInfo

Para se t’u drejtohet qytetarëve, Thaçi do të takohet me Ramën. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i tyre do të zhvillohet...

Osmani takohet me Ramën

para 3 dite - KosovaPress

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ky i fundit pas takimit me liderin e Nismës, Fatmir Limaj,...

Vjosa Osmani e pret sot në takim Edi Ramën

para 3 dite - Kallxo

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Sipas njoftimit nga ana e Kuvendit, takimi do të mbahet në ora 15:00 në kabinetin e kryetares...

Publikohet agjenda e plotë e vizitës së Edi Ramës në Prishtinë

para 3 dite - Neshesh

Vizita e Edi Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe disa...

Para se të dalë para qytetarëve, Hashim Thaçi do ta bëjë këtë veprim

para 3 dite - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i tyre do të zhvillohet pak para se presidenti Thaçi t’u drejtohet qytetarëve, ku do të...

Abdullahu thotë se Thaçi s’duhet të japë dorëheqje dhe duhet të jetë pjesë e dialogut

para 3 dite - Arbresh

Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë se dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë ashtu siç është paraparë, në Uashington, brenda një periudhe të shkurtë, jo më shumë se një muaj. Sipas tij, në dialog...

Abdullahu thotë se Thaçi s’duhet të japë dorëheqje dhe duhet të jetë pjesë e dialogut

para 3 dite - Ekonomia Online

Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë se dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë ashtu siç është paraparë, në Uashington, brenda një periudhe të shkurtë, jo më shumë se një muaj. Sipas tij, në dialog...

Kryeministri Rama vizitë dy ditore në Kosovë

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovë. Burimet bëjnë me dije se shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë....

Zbulohet agjenda e takimeve të Ramës në Kosovë, mungon takimi me Haradinajn e Kurtin

para 3 dite - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë ditës së sotme pritet që të vizitojë Kosovën. Vizita e Ramës në Kosovë vjen pas aktakuzave të ngritura nga Gjykata Speciale ndaj Presidentit Thaçi, kryetarit...

Vizita në Kosovë/ Rama: Për të mësuar më shumë pas fletë- rrufesë speciale, që do hyjë si njollë turpi e shekullit XXl në historinë botërore të drejtësisë

para 3 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar vizitën në Prishtinë duke zbuluar edhe arsyen se pse ka vizituar Kosovën dhe do të zhvillojë takimet me shumë zyrtarë të vendit. Rama thotë se ka shkuar për të mësuar...

Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit/ Rama mbërrin në Prishtinë: Flet-rrufeja speciale njollë turpi në historinë botërore të drejtësisë

para 3 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë ku do të zhvillojë një vizitë dy ditore. Kjo vizitë vjen pas ngjarjeve të fundit në Kosovë, ku presidenti Thaçi dhe Kadri Veseli së bashku me persona të...

Para se t’u drejtohet qytetarëve, Thaçi do të takohet me Ramën

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i tyre do të zhvillohet pak para se presidenti Thaçi t’u drejtohet qytetarëve, ku do të...

Edi Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht...

Kryeministri Rama viziton sot Kosovën, ja axhenda e takimeve

para 3 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 29/06/2020 8:57 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Lajmin e japin kete mengjes mediat e Kosoves, te cilat shkruajne se Rama takohet me thuajse të gjithë...

Mësohet orari i takimit mes Vjosa Osmanit dhe Edi Ramës

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot pritet që të vizitojë Kosovën . Rama në Kosovë është bërë e ditur se do të takohet me disa prej liderëve të shtetit dhe të partive politike. Kryeministri i Shqipërisë...

Kryeministri Rama vizitë dyditore në Kosovë, kjo është agjenda

para 3 dite - Shprehja

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe të martën takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Vizita e Ramës vjen...

Zbulohet agjenda e takimeve të Ramës në Kosovë

para 3 dite - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë ditës së sotme pritet që të vizitojë Kosovën. Vizita e Ramës në Kosovë vjen pas aktakuzave të ngritura nga Gjykata Speciale ndaj Presidentit Thaçi, kryetarit...

Rama në Kosovë, për të biseduar rreth aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit

para 3 dite - Illyria

Prishtinë, 29 qershor 2020 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, arriti sot në Kosovë, në një vizitë dy-ditëshe, ku do të takohet me autoritetet shtetërore e politike. Vizita e Ramës në Kosovë realizohet...

Rama përfundon takimin me Limajn

para 3 dite - Zyrtare

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe kryetarit të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Asnjëri prej tyre nuk u deklaruan për medie, derisa shkuan për të drekuar në një restorant....

Kryeministri Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Shenja

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe të martën takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Ai do të takohet me...

Aktakuzat ndaj Thaçit, Rama vizitë në Kosovë, zbardhet agjenda e plotë e takimeve

para 3 dite - Gazeta Tema

Kryeministri, Edi Rama, do të zhvillojë sot një sërë takimesh në Kosovë. Vizita e Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë...

Rama përfundon takimin me Limajn

para 3 dite - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe kryetarit të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Asnjëri prej tyre nuk u deklaruan për medie, derisa shkuan për të drekuar në një restorant....

Pas një aktakuze

para 3 dite - Panorama

LEONIDHA MËRTIRI Në një njoftim të këtyre ditëve të Raportueses për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, thuhet se, Gjykata, e mbështetur nga Bashkimi Europian, prish planet e SHBA-së për...

Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht...

Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Lajmi.net

Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht është paralajmëruar takimi me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në ora...

Agjenda e Ramës në vizitën e sotme në Kosovë, së pari do të takohet me Limajn

para 3 dite - Sinjali

Vizita e Edi Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe disa...

Pas takimit, Rama e Limaj drekojnë së bashku

para 3 dite - Arbresh

Ka përfunduar takimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Pas takimit, as Limaj e as Rama nuk kanë folur para mediave. Së bashku me ambasadorin e Shqipërisë...

Publikohet agjenda e plotë e vizitës së Edi Ramës në Prishtinë

para 3 dite - GazetaBlic

Vizita e Edi Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe disa...

Edi Rama në Kosovë, kjo është agjenda e tij për nesër

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama aktualisht është në një vizitë zyrtare në Kosovë, ku pritet të takohet më të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri...

Rama e Limaj e kryejnë takimin, s’flasin para mediave

para 3 dite - Bota Press

Ka përfunduar takimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Pas takimit, as Limaj e as Rama nuk kanë folur para mediave. Së bashku me ambasadorin e Shqipërisë...

Rama përfundon takimin me Limajn

para 3 dite - KosovaPress

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe kryetarit të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Asnjëri prej tyre nuk u deklaruan për medie, derisa shkuan për të drekuar në një restorant....

Rama në Kosovë, takime me udhëheqësit e vendit dhe të partive

para 3 dite - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, të hënën, do të takohet me udhëheqësit e vendit si dhe me liderët e disa partive. Sipas agjendës së tij, të cilën e ka siguruar KOHA,...

Rama dhe Limaj në drek pune, s’deklarohen për medie

para 3 dite - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, të cilët nuk u prononcuan për medie, raporton Ekonomia Online. Së bashku me ambasadorin e...

Presidenti sonte u adresohet qytetarëve, pas akuzave nga Specialja

para 3 dite - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një adresim pubik, pasi Prokuroria e Specializuar në Hagë ngriti akuza ndaj tij për krime kundër njerëzimit. Zyra e Presidentit...

Thaçi në orën 20:00 pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Serwer: Nëse padia konfirmohet, Thaçi të dorëhiqet me dinjitet e të mbrojë veten në Hagë….

para 3 dite - Standard

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij...

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer: Thaçi të dorëhiqet

para 3 dite - Koha Jone

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij...

Edi Rama pritet të vijë sot në Kosovë

para 3 dite - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë ditës së sotme pritet të vijë për vizitë zyrtare në Kosovë. Burime të KALLXO.com bëjnë të ditur se vizita zyrtare e Edi Ramës pritet që të zgjasë dy ditë, deri...

Rama arrin në Prishtinë: Kam ardhur për të dëgjuar e mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale

para 3 dite - Fol

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se tashmë ka arritur në Prishtinë, ku tha se ka ardhur të mësoj më shumë pas aktakuzës së Speciales kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit...

Drejtësi, e jo politikë nga Gjykata Speciale

para 3 dite - Ina

Shkruan: Rafis Aliti – Mësuesi Aktakuza e propozuar ndaj Presidentit Thaçi ende nuk është konfirmuar as pas 64 ditësh. Prokurori është ai që duhet të japë dorëheqje për veprimin e kundërligjshëm që ka...

Thaçi pritet që sonte t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 7:32 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do t’u drejtohet sonte qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij. Thaçi u drejtohet qytetarëve pasi Prokurori i Speciales...

Edi Rama arrin në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn

para 3 dite - Zyrtare

Siç ishte paralajmëruar, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama para pak minutash ka arritur në Kosovë. Rama është takuar me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. I shoqëruar në këtë takim, Rama...

Rama sot në Kosovë injoron Ramushin e Albinin

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë do të vizitoj Kosovë. Por, gjatë kësaj vizite nuk pritet që të takohet me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn dhe ish-Kryeministrin e Kosovës dhe lideri...

Thaçi në orën 20:00 pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Edi Rama në Kosovë| Vizita e parë në konakun e Fatmir Limajt

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri shqiptar Edi Rama, vizitën në Kosovë e ka filluar me takim me kreun e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur takimet me liderët politikë në Kosovë....

Rama në Prishtinë: Aktakuza e Speciales është njollë turpi e shekullit XXI

para 3 dite - Periskopi

Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin...

Edi Rama tregon se pse erdhi në Kosovë

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri...

Rama takon Limajn

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri  i Shqipërisë, Edi Rama, me të arritur në Kosovë ka filluar takimet me liderët politik në vend. Takimin e parë, ai e ka zhvilluar me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Në këtë...

Rama nisë takimet në Prishtinë, stacioni i parë NISMA e Fatmir Limajt

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në selinë e Nismës Socialdemokrate, ku do të takohet me të parin e kësaj partie, Fatmir Limajn. Rama ka të planifikuara disa takime me liderët e vendit, derisa,...

Rama arrin në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në Prishtinë për vizitë dy ditore. Në një postim në “Twitter”, Rama ka thënë se ka ardhur në Prishtinë për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas njoftimit të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama vizitë dy ditore në Kosovë

para 3 dite - NOA

Pak ditë pasi Haga komunikoi akuzat për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit, Kadri Veseli, Kryeministri Edi Rama do të shkojë në...

Takohen Rama-Limaj

para 3 dite - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur takimet me liderët politikë në Kosovë. Pasditen e së hënës, shefi i ekzekutivit shqiptar i ka shkuar në “konak” kryetarit të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj....

Rama nisë takimet në Prishtinë, stacioni i parë NISMA e Fatmir Limajt

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka arritur në selinë e Nismës Socialdemokrate, ku do të takohet me të parin e kësaj partie, Fatmir Limajn, raporton Gazeta Express Rama ka të planifikuara disa takime...

Pas aktakuzave për Thaçin dhe Veselin, Rama vizitë 2-ditore në Kosovë

para 3 dite - Mapo

Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë në Kosovë, vizitë e cila do të zgjasë 2 ditë. Rama do të takohet me udhëheqësit e vendit, nga presidenti, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah...

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri...

Thaçi sot pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Aktakuzat/ Kryeministri Rama viziton sot Kosovën, ja me kë do të takohet

para 3 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Kosovë për një sërë takimesh pas aktakuzave të Tribunalit të Hagës ndaj Thacit e Veselit. Mediat kosovare raportojnë se Rama do të takohet me Presidentin Thacci...

Rama shkon sot në Kosovë, kë do të takojë

para 3 dite - Albeu

Ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama do të vizitojë Kosovën. Ai do të takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi , kryeministri Avdullah...

Thaçi sot u drejtohet qytetarëve rreth aktakuzës së Speciales

para 3 dite - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do t’u drejtohet sonte në 20:00 qytetarëve, me një fjalim nga zyra e tij. Fjalimi që nga Thaçi ishte paralajmëruar për të dielën mbrëma, ishte shtyrë, përmes një njoftimi...

Edi Rama sot në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 3 dite - Ina

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Thuhet se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah...

Ekspertët amerikanë: BE i vuri stërkëmbësin dialogut Kosovë- Serbi të udhëhequr nga SHBA

para 3 dite - Gazeta Tema

Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, ekspertët e Institutit “American Enterprise”, kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA. Përmes një shkrimi...

Edi Rama viziton sot Kosovën, takon këta zyrtarë shtetërorë

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama do të qëndrojë sot në Kosovë . Në vizitën e tij zyrtare, Rama do të zhvillojë disa takime radhazi. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Rama takohet me thuajse...

Kryeministri shqiptar nis vizitën në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri shqiptar Edi Rama, vizitën në Kosovë e ka filluar me takim me kreun e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, raporton Ekonomia Online. Të dy bashkë më pas do të drekojnë në një nga restorantet...

“Thaçi duhet të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza”

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 7:13 Daniel Serwer, eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e...

Ekspertët amerikanë: BE-ja i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 7:11 Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac and Ivana Stradner, përmes një opinioni të përbashkët të publikuar në National Review kanë...

para 3 dite - Ora news

Kryeministri, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovës. Burimet bëjnë me dije se shefi i qeverisë do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Vizita...

Rama vizitë urgjente në Kosovë, ja axhenda e takimeve

para 3 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Sipas mediave koosvare, Rama do takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah...

Thaçi sot u drejtohet qytetarëve rreth aktakuzës së Speciales

para 3 dite - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do t’u drejtohet sonte në 20:00 qytetarëve, me një fjalim nga zyra e tij. Fjalimi që nga Thaçi ishte paralajmëruar për të dielën mbrëma, ishte shtyrë, përmes një njoftimi...

Çka do të ndodhë tash e tutje me dialogun e Kosovës dhe Serbisë

para 3 dite - 24 ore

Nga Blerim Shala Ka pasur në këtë historinë mbi 22 vjeçare të negociatave dhe të bisedimeve në mes të përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë, gjithfarë përvojash, ngjarjesh dhe zhvillimesh, shpeshherë edhe...

Kryeministri Rama viziton sot Kosovën, ja axhenda e takimeve nga Thaçi e Hoti tek Osmani

para 3 dite - Gazeta Tema

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Lajmin e japin kete mengjes mediat e Kosoves, te cilat shkruajne se Rama takohet me  thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga...

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri...

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri...

Hashim Thaçi sot pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - News Tv

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Sot vjen Edi Rama në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 3 dite - OraInfo

Edi Rama sot në Kosovë, kjo është agjenda e tij. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Thuhet se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti...

Edi Rama sot në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 3 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 7:09 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Thuhet se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim...

Momenti i deklarimit – apo një tjetër shtyrje?

para 3 dite - Insajderi

Hashim Thaçi pritet që sot të mbajë konferencë që e shtyu dje. Presidenti do t’u adresohet qytetarëve në lidhje me aktakuzën që i ka ardhur nga Gjykata Speciale. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje,...

Kryeministri Rama viziton sot Kosovën, ja axhenda e takimeve

para 3 dite - Panorama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Lajmin e japin kete mengjes mediat e Kosoves, te cilat shkruajne se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga...

Aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit, Rama viziton sot Kosovën. Ja me kë do të takohet

para 3 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Kosovë për një sërë takimesh pas aktakuzave të Gjykatës Speciale me seli bë Hagës ndaj Thaçit e Veselit. Mediat kosovare bbëjnë me dije se Rama do të takohet me...

Serwer: Nëse padia konfirmohet, Thaçi të dorëhiqet me dinjitet e të mbrojë veten në Hagë

para 3 dite - Syri

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij...

Serwer: Nëse padia konfirmohet, Thaçi të dorëhiqet me dinjitet e të mbrojë veten në Hagë

para 3 dite - Syri

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij...

“BE-ja i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja”

para 3 dite - OraInfo

Ekspertët amerikanë: BE-ja i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja. Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac and Ivana Stradner, përmes një...

Serwer: Thaçi të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza nga Specialja

para 3 dite - Sinjali

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serëer, ka kërkuar dorëheqjen e Hashim Thaçit nga posti i presidentit të Republikës së Kosovës, nëse aktakuza e tij nga Gjykata Speciale konfirmohet në...

Rama sot në Kosovë, takime me të gjithë liderët

para 3 dite - Syri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të qëndrojë sot në Kosovë. Në vizitën e tij zyrtare, Rama do të zhvillojë disa takime radhazi. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Rama takohet me thuajse të...

Në këtë orë mbahet takimi Rama – Osmani

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot pritet që të vizitojë Kosovën. Rama në Kosovë është bërë e ditur se do të takohet me disa prej liderëve të shtetit dhe të partive politike. Kryeministri i Shqipërisë...

Ekspertët amerikanë akuzojnë BE për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA

para 3 dite - 24 ore

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Akuzat nga Haga, Hashim Thaçi i dejtohet sonte opinionit vendas dhe të huaj…

para 3 dite - Standard

Adresimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi para opinionit, i paraparë të mbahet të dielën në mbrëmje, është shtyrë për ditën e hënë, në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Presidentit të Kosovës,...

Akuzat ndaj Thaçit/ Hipotezat pse Prokurori Special e hodhi tani ‘bombën’, që mbante në sirtar prej dy muajsh

para 3 dite - Epoka e Re

Zyra e  Prokurorit Special  të Kosovës  ia doli të siluronte me  akuzat e tij kundër presidentit Hashim Thaçi takimin e parë  historik në Shtëpinë e Bardhë  mes përfaqësuesve  më të lartë  të  Kosovës ...

Vizita e Ramës në Kosovë, Kryeministri shqiptar takohet edhe me Albin Kurtin

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV’së, Albin Kurti. Në një agjendë të tijën të publikuar nga mediet, takimi me Kurtin nuk ka qenë i paralajmëruar....

Akuzat nga Haga, Hashim Thaçi i dejtohet sonte opinionit vendas dhe të huaj

para 3 dite - Syri

Adresimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi para opinionit, i paraparë të mbahet të dielën në mbrëmje, është shtyrë për ditën e hënë, në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Presidentit të Kosovës,...

Akuzat nga Haga, Hashim Thaçi i dejtohet sonte opinionit vendas dhe të huaj

para 3 dite - Syri

Adresimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi para opinionit, i paraparë të mbahet të dielën në mbrëmje, është shtyrë për ditën e hënë, në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Presidentit të Kosovës,...

Rama takon edhe Kurtin

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë do ta takojë edhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. Lajmin e ka bërë të ditur për EO zëdhënësi i VV-së Përparim Kryeziu. “Rama do ta takojë...

Presidenti Thaçi sonte do t’u adresohet qytetarëve

para 3 dite - OraInfo

Thaçi pritet që sonte t’iu adresohet qytetarëve. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do t’u drejtohet sonte qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij. Thaçi u drejtohet qytetarëve pasi Prokurori...

Gati një javë pas aktakuzës, presidenti Thaçi sot në darkë u flet qytetarëve

para 3 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte në orën darkë do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalim nga zyra e tij. Ky do të jetë adresimi i parë i presidentit që nga e mërkura e javes që shkoi kur Prokurori...

Thaçi në orën 20:00 pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Edi Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht...

Rama sot në Kosovë injoron Haradinajn e Kurtin

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë do të vizitoj Kosovë. Por, gjatë kësaj vizite nuk pritet që të takohet me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn dhe ish-Kryeministrin e Kosovës dhe lideri...

“Akuzat ndaj Thaçit u ngritën për të prishur dialogun në SHBA”/ Klosi: Duan të barazojnë agresionin serb me mbrojtësit e popullit

para 3 dite - Java News

Aktakuza me dhjetë pika kundër presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK, Kadri Veseli, të cilët akuzohen për një sërë krimesh kundër njerëzimit dhe krimesh lufte, reforma në drejtësi, deklaratat e ambasadores...

Rama sot vjen në Kosovë, takohet edhe me Thaçin

para 3 dite - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Siç është raportuar, Rama do të takohet pothuajse me të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti Hashim Thaçi, kryeministri...

Edi Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht...

Dalin detaje të reja për vizitën e Rames në Kosovë, ja kënd do të takojë

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht...

Presidenti Thaçi sot në orën 20:00 paraqitet para publikut

para 3 dite - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot (e hënë ) në orën 20:00 do të paraqitet para publikut për herë të parë pas propozimaktakuzës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar Presidenca...

Edi Rama sot në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 3 dite - Tetova1

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Thuhet se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah...

CNN: Ja pse Gjykata Speciale publikoi aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit

para 3 dite - Infokusi

Kanali televiziv amerikan CNN, i ka kushtuar vëmendje raporteve për ngritjen e aktakuzës për krime lufte nga Gjykata Speciale ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli....

Kryeministri Rama viziton sot Kosovën, ja axhenda e takimeve nga Thaçi e Hoti tek Osmani

para 3 dite - Lexo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Lajmin e japin kete mengjes mediat e Kosoves, te cilat shkruajne se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga...

Thaçi në orën 20:00 pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Pse Prokurori Special e hodhi tani ‘bombën’, që mbante në sirtar prej dy muajsh? Kosova i ka shpresat më të mëdha te SHBA

para 3 dite - Ekonomia Online

Zyra e Prokurorit Special të Kosovës ia doli të siluronte me akuzat e tij kundër Presidentit Hashim Thaçi takimin e parë historik në Shtëpinë e Bardhë mes përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe Serbisë,...

Edhe ministri kosovar Cakaj vjen në Kosovë bashkë me Edi Ramën

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën pasi u krijuar një moment delikat me dorëzimin aktakuzave nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së,...

Edi Rama sot në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 3 dite - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Thuhet se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah...

Me cilin politikan do të drekojë sot Edi Rama në Prishtinë

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot gjatë ditës do të vizitojë Kosovën. I njëjti është bërë e ditur se do të takohet me disa prej liderëve të vendit dhe të partive politike. Sipas agjendës që është...

Rama e nis vizitën në Kosovë në takim me Fatmir Limajn

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama do të nis sot vizitën dy ditore në Kosovë. Takimin e parë ai do ta mbajë më kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Pas këtij takimi Rama do të ketë një drekë...

Para se t’u drejtohet qytetarëve, Thaçi do të takohet me Ramën

para 3 dite - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i tyre do të zhvillohet pak para se presidenti Thaçi t’u drejtohet qytetarëve, ku do të...

Kryeministri i Shqipërisë do të zhvillojë vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Albinfo

Është bërë e ditur se shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe të martën takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë, përcjell abinfo.ch. Duket se vizita e Ramës vjen në një moment delikat...

Thaçi sot pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Shenja

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Akuzat e Hagës ndaj Thaçit e Veselit/ Rama viziton sot Kosovën, ja me kë do të takohet

para 3 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Kosovë për një sërë takimesh pas aktakuzave të Tribunalit të Hagës ndaj Thaçit e Veselit. Mediat kosovare raportojnë se Rama do të takohet me Presidentin Thaçi dhe...

Thaçi sot pritet t’iu adresohet qytetarëve

para 3 dite - Fol

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Vjosa Osmani takohet me Edi Ramën në orën 15:00

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë vizitës dyditore në Kosovë do të takohet edhe me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin. Në  njoftimin e zyrës së kësaj të fundit thuhet se takimi do të zhvillohet...

Në këtë orë mbahet takimi Rama – Osmani

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot pritet që të vizitojë Kosovën. Rama në Kosovë është bërë e ditur se do të takohet me disa prej liderëve të shtetit dhe të partive politike. Kryeministri i Shqipërisë...

Kjo është agjenda dy ditore e Ramës gjatë vizitës në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Vizita e Edi Ramës vjen në një moment delikat për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe disa...

Në agjendën e Edi Ramës nuk është takimi me Ramush Haradinajn

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do ta nisë javën me vizitë në Kosovë. Por, në agjendën që është bërë publike për vizitën  e tij në Kosovës nuk është se është paraparë të takohet me kryetarin e AAK-së,...

Kryeministri Rama vizitë dyditore në Kosovë, kjo është agjenda

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe të martën takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Vizita e Ramës vjen...

Edi Rama në vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - Zyrtare

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovë. Burimet bëjnë me dije se shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë....

Dr. Qemal Lame: Tribunali i Hagës të dëshmojë drejtësi

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Drejtuesit kryesorë politikë, ish luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dallohen për amerikanizmin dhe europianizmin, njëlloj si edhe gjithë kombi shqiptar. Në karrierën e tyre, ata kanë ngritur...

Edi Rama sot në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 3 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Thuhet se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah...

Kryeministri Rama vizitë dyditore në Kosovë, kjo është agjenda

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe të martën takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Vizita e Ramës vjen...

Rama vizitë dyditore në Kosovë

para 3 dite - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë. Shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë. Fillimisht...

Edi Rama sot në Kosovë, kjo është agjenda e tij dyditore

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë dy ditore në Kosovë. Burimet bëjnë me dije se shefi i qeverisë shqiptare do të ketë sot dhe nesër takime me krerë të shtetit dhe politikës në Kosovë....

Edi Rama sot viziton Kosovën

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Thuhet se Rama takohet me  thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah...

Edi Rama viziton sot Kosovën, takon këta zyrtarë shtetërorë

para 3 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të qëndrojë sot në Kosovë. Në vizitën e tij zyrtare, Rama do të zhvillojë disa takime radhazi. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Rama takohet me thuajse të...

Thaçi pritet t’iu adresohet sot qytetarëve

para 3 dite - Fakti Ditor

Ndonëse ishte planifikuar që të dielën t’iu drejtohej qytetarëve, por presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, fjalimin e tij e ka shtyrë për sot. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte (e hënë), me fillim...

Aktakuzat/ Kryeministri Rama viziton sot Kosovën, ja me kë do të takohet

para 3 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Kosovë për një sërë takimesh pas aktakuzave të Tribunalit të Hagës ndaj Thacit e Veselit. Mediat kosovare raportojnë se Rama do të takohet me Presidentin Thaci dhe...

Edi Rama viziton sot Kosovën, takon këta zyrtarë shtetërorë

para 3 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të qëndrojë sot në Kosovë. Në vizitën e tij zyrtare, Rama do të zhvillojë disa takime radhazi. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Rama takohet me  thuajse të...

Do dilte sot në konferencë për shtyp në lidhje me akuzat nga Gjykata Speciale, Thaçi merr vendimin e papritur

para 3 dite - Pa censure

Presidenti i Kovës Hashim Thaçi i cili para pak ditësh u akuzua nga Gjykata Speciale për krime e supozuara të luftës ka bërë me dije se konferenca e njoftuar për sot do të shtyhet. Akoma nuk ka ndonjë...

Serwer: Thaçi duhet të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza nga Specialja

para 3 dite - Ekonomia Online

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij...

Edi Rama vjen në Kosovë, arsyeja e vizitës

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do ta vizitojë Kosovën. Arbresh.info mëson se Rama do të jetë në Kosovë rreth orës 11:30. Vizita e tij ka të bëjë me situatën e krijuar pas ngritjes së aktakuzave nga...

Thaçi pritet t’iu adresohet sot qytetarëve

para 3 dite - KosovaPress

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata Speciale në Hagë publikoi propozim-aktakuzën kundër tij dhe kreut...

Të dielen e kaloi me prindërit në Burojë, Presidenti sot i adresohet qytetarëve

para 3 dite - Arbresh

Presidenti, Hashim Thaçi, do t’i drejtohet sot qytetarëve, për herë të parë pas publikimit të një akti akuzues nga Dhomat e Specializuara, me direktiva të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, por që duhet...

Serwer: Thaçi duhet të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza

para 4 dite - Telegrafi

Daniel Serwer, eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij nga Gjykata Speciale konfirmohet...

Serwer: Thaçi duhet të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza, zgjedhjet e reja do ta sillnin VV-në sërish në pushtet

para 4 dite - Klan Kosova

Daniel Serwer, eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij nga Gjykata Speciale konfirmohet...

Ekspertët e Institutit ‘American Enterprise’ akuzojnë BE për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA

para 4 dite - Telegrafi

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Uk Lushi: Grenell ka marrë “OK” nga Trump për një takim të dytë Kosovë-Serbi pas 30 ditësh

para 4 dite - Koha Jone

I ftuar në Ora News, aktivisti çështjes shqiptare Uk Lushi tha se para pak ditësh një grup aktivistësh kanë zhvilluar një video-konferencë me Richard Grenell. Sipas tij, Grenell ka marrë “OK” nga Trump...

Ekspertët amerikanë akuzojnë BE’në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA’ja

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 21:11 Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se...

Serwer: Thaçi duhet të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza nga Specialja

para 4 dite - Koha.net

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të jap dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij...

Ekspertët amerikanë akuzojnë BE’në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA’ja

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 21:11 Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se...

para 4 dite - Ora news

I ftuar në Ora News, aktivisti çështjes shqiptare Uk Lushi tha se para pak ditësh një grup aktivistësh kanë zhvilluar një video-konferencë me Richard Grenell. Sipas tij, Grenell ka marrë “OK” nga Trump...

Ekspertë amerikanë akuzojnë BE-në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA

para 4 dite - Portalb

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Shtyu konferencën për nesër, Hashim Thaçi kthehet në Kosovë, fotoja me kuptim që poston

para 4 dite - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është kthyer sot në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur përmes një fotografie të cilën e ka postuar në llogarinë e tij në Facebook. Ai shfaqet krah dy prindërve të tij, si...

Ekspertët amerikanë akuzojnë BE-në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - OraInfo

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Thaçi kthehet në Kosovë, poston foto me prindërit

para 4 dite - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot është kthyer në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur përmes një fotografie të cilën e ka postuar në llogarinë e tij në Facebook. Thaçi ka qenë jashtë vendit dhe ka ndërprerë...

Thaçi kthehet në vendlindje, publikon fotografi me prindërit

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 20:14 Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kaluar këtë të diel në fshatin e tij në lindjes në Burojë. Në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka publikuar një fotografi me...

Shtyu konferencën për nesër, Hashim Thaçi kthehet në Kosovë, fotoja me kuptim që poston

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është kthyer sot në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur përmes një fotografie të cilën e ka postuar në llogarinë e tij në Facebook. Ai shfaqet krah dy prindërve të tij, si...

E la daljen e tij publike për të hënën, Thaçi shkon në vendlindje te prindërit

para 4 dite - Albeu

Kur të gjithë janë duke pritur fjalën e presidentit Hashim Thaçi , ku i fundit ka vendosur që ditën e sotme (28 qershor ) ka shkuar në vendlindjen e tij. Ai ka pasur një foto me prindërit e tij ne faqen...

​Ekspertët amerikanë akuzojnë BE për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA

para 4 dite - Top Channel

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

para 4 dite - Ora news

Kur të gjithë janë duke pritur fjalën e presidentit Hashim Thaçi, ku i fundit ka vendosur që ditën e sotme (28 qershor) ka shkuar në vendlindjen e tij. Ai ka pasur një foto me prindërit e tij ne faqen...

Mesazhi me FOTO/ Anuloi konferencën, ja ku ndodhet presidenti Hashim Thaçi

para 4 dite - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovë, Hashim Thaçi ka vendosur që këtë fundjavë ta kalojë me prindërit e tij në vendlindje. Sonte, kur pritej që Thaçi t’i drejtohej qytetarëve nga zyra e tij, ai zgjodhi që të qëndrojë...

Serwer: Thaçi duhet të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza nga Specialja

para 4 dite - Infokusi

Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje nga posti i tij, nëse aktakuza e tij...

Hashim Thaçi rikthehet në vendlindje, publikon foto me prindërit

para 4 dite - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shfaqet pranë prindërve në vendlindjen e tij në Burojë të Kosovës. Thaçi ndodhej dy ditët e fundit në Shqipëri, ku flitet se u takua me kryeministrin Edi Rama. Tashmë...

Analiza e “Foreign Policy”: Takimi në SHBA u gatua keq nga Grenell që prej fillimit

para 4 dite - Arbresh

Në mars të këtij viti, administrata Trump projektoi me sukses rrëzimin e një qeverie miqësore në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës. Në vend të një operacioni të fshehtë i CIA-s, administrata dhe ambasada...

Ekspertët amerikanë: BE-ja i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - Zeri

Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac and Ivana Stradner, përmes një opinioni të përbashkët të publikuar në National Review kanë thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi...

Presidenti Thaçi kthehet në vendlindje, poston foto me babën dhe nënën

para 4 dite - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se është kthyer në Kosovë. Ai në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, ka postuar një fotografi së bashku me familjen e tij...

FOTO/ Thaçi takon prindërit para...

para 4 dite - Syri

Kishte paralajmëruar një konferencë për shtyp ditën e sotme, por befasisht, në minutat e fundit, e shtyhu për ditën e nesërme. Dhe menjëherë pas këtij vendimi, presidenti i Kosovës ka shkuar në shtëpinë...

FOTO/ Thaçi takon prindërit para...

para 4 dite - Syri

Kishte paralajmëruar një konferencë për shtyp ditën e sotme, por befasisht, në minutat e fundit, e shtyhu për ditën e nesërme. Dhe menjëherë pas këtij vendimi, presidenti i Kosovës ka shkuar në shtëpinë...

​Ekspertët akuzojnë BE-në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - Standard

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Në ditën kur do të duhej të ishte në Shtëpinë e Bardhë, Thaçi lajmërohet nga Buroja

para 4 dite - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është lajmëruar para pak minutash nga vendlinjda e tij në fshatin Burojë të Skenderajt. Thaçi ka publikuar një fotografi në Facebook, ku shihet pranë prindërve të tij,...

Thaçi lajmërohet i buzëqeshur pranë prindërve të tij në Burojë (FOTO)

para 4 dite - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se t’i drejtohet qytetarëve në lidhje me aktakuzën e ngritur nga Zyra e Prokurorit Special, është lajmëruar nga vendlindja e tij, Buroja. Në profilin e...

Thaçi kthehet në vendlindje, fotografohet me prindërit

para 4 dite - RTK

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vendosur që këtë vikend ta kalojë me prindërit e tij në vendlindje. Sonte kur pritej që Thaçi t’i drejtohej qytetarëve nga zyra e tij, ai zgjodhi që të qëndrojë në...

Ekspertët akuzojnë BE-në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - Koha Jone

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Hashim Thaçi lajmërohet nga Buroja

para 4 dite - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë ditës së sotme kishte planifikuar që t’i adresohet mediave, por pastaj e ka shtyrë për ditën e nesërme. Ai ka publikuar një fotografi në rrjetin social në Facebook...

Ekspertë amerikanë akuzojnë BE për dështim të dialogut t`udhëhequr nga SHBA

para 4 dite - RTK

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Ekspertët amerikanë akuzojnë BE-në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - Sinjali

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Goditja ruse dhe plogështia e BE-së

para 4 dite - RTK

Mentor Shala Që prej ardhjes në pushtet të Vlladimir Putinit, Rusia ka filluar një luftë me veprime të kombinuara (hibryd warfare) kundër NATO-s dhe vlerave perëndimore. Lajmet e rreme, propaganda, përçarja...

Serwer: Thaçi duhet të japë dorëheqje, nëse i vërtetohet aktakuza ndaj tij

para 4 dite - Illyria

Uashington, 28 qershor 2020 – Eksperti amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer, në një shkrim të tij në Peace Fare ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqje nga posti...

Avokatja e Hagës: Publikimi i akt-akuzave ndaj Thaçit dhe Veselit, rast i paprecedentë

para 4 dite - Syri

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë në emisionin...

Hoti vertikal, mbanë urën Uashington-Bruksel për Kosovën!

para 4 dite - Gazeta.mk

Hoti vertikal, mbanë urën Uashington-Bruksel për Kosovën ! Rugova : “Edhe nëse gjatë rrugëtimit tonë drejtë lirisë (n’tunel), na bije ndonjë gur dhe n’a dëmton, Neve s’duhet t’ndalëmi, por duhet vazhdojmë...

Preç Zogaj: Kosova i ka shpresat më të mëdha te SHBA

para 4 dite - Arbresh

Zyra e Prokurorit Special të Kosovës ia doli të siluronte me akuzat e tij kundër Presidentit Hashim Thaçi takimin e parë historik në Shtëpinë e Bardhë mes përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe Serbisë,...

Ekspertët amerikanë: BE-ja i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - GazetaBlic

Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac and Ivana Stradner, përmes një opinioni të përbashkët të publikuar në National Review kanë thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi...

Avokatja e Tribunalit të Hagës: Thaçit e Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, kurrë nuk ka ndodhur diçka e tillë

para 4 dite - Shprehja

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë në emisionin...

Ekspertët amerikanë: BE-ja i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - Lajmi.net

Ata kanë thënë se Bashkimi Evropian i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja, transmeton lajmi.net. Ky është artikulli i plotë i tyre: Kur bëhet fjalë për diplomacinë, Presidenti...

Hoti vertikal, mbanë urën Uashington-Bruksel për Kosovën!

para 4 dite - Medial

Hoti vertikal, mbanë urën Uashington-Bruksel për Kosovën ! Rugova : “Edhe nëse gjatë rrugëtimit tonë drejtë lirisë (n’tunel), na bije ndonjë gur dhe n’a dëmton, Neve s’duhet t’ndalëmi, por duhet vazhdojmë...

Adresimi publik i Thaçit shtyhet për nesër

para 4 dite - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Adresimi publik i paralajmëruar për sot i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Kjo u bë e ditur nga zyra e presidentit...

Thaçi publikon foton nga vendlindja

para 4 dite - Lexo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shfaqet pranë prindërve në vendlindjen e tij në Burojë të Kosovës. Thaçi ndodhej dy ditët e fundit në Shqipëri, ku flitet se u takua me kryeministrin Edi Rama. Tashmë...

Adresimi i presidentit Thaçi shtyhet për nesër

para 4 dite - Insajderi

Prononcimi për media i presidenit Thaçi i paralajmëruar për sot, për të folur rreth akuzave të fundit të Gjykatës Speciale, është shtyrë për ditën e nesërme, njofton Insajderi. Akuzat e Prokurorisë Speciale...

Ndodh rrallë, Thaçi anulon konferencën!

para 4 dite - Tetova1

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi kishte planifikuar që të mbante sot një konferencë për mediat. Kjo do të ishte konferenca e tij e parë, pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori i Specializuar në Hagë....

Analiza e “Foreign Policy”: Takimi në SHBA u gatua keq nga Grenell që prej fillimit

para 4 dite - KDPolitik

Në mars të këtij viti, administrata Trump projektoi me sukses rrëzimin e një qeverie miqësore në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës. Në vend të një operacioni të fshehtë i CIA-s, administrata dhe ambasada...

Preç Zogaj: Kosova i ka shpresat më të mëdha te SHBA

para 4 dite - Standard

Nga Preç Zogaj – Zyra e Prokurorit Special të Kosovës ia doli të siluronte me akuzat e tij kundër Presidentit Hashim Thaçi takimin e parë historik në Shtëpinë e Bardhë mes përfaqësuesve më të lartë të...

Ndodh rrallë, Thaçi anulon konferencën!

para 4 dite - NOA

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi kishte planifikuar që të mbante sot një konferencë për mediat. Kjo do të ishte konferenca e tij e parë, pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori i Specializuar në Hagë....

Avokatja e Hagës: Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, njoftimi i paprecedent

para 4 dite - Lajmi.net

“Ajo çfarë është krijuar tani në publik është një lloj ideje se në fakt janë ngritur aktakuzat kundër Thaçit, Veselit dhe disa personave të tjerë të cilët ishin bashkëpunëtorë të tyre të afërt gjatë kohës...

FOTO / Anuloi konferencën, ja ku ndodhet Hashim Thaçi sot

para 4 dite - Java News

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vendosur që këtë fundjavë ta kalojë me prindërit e tij në vendlindje. Sonte kur pritej që Thaçi t’i drejtohej qytetarëve nga zyra e tij, ai zgjodhi që të qëndrojë në...

Amerika e para

para 4 dite - BalkanWeb

Zyra e Prokurorit Special të Kosovës ia doli të siluronte me akuzat e tij kundër Presidentit Hashim Thaçi takimin e parë historik në Shtëpinë e Bardhë mes përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe...

Do dilte sot në konferencë për shtyp në lidhje me akuzat nga Gjykata Speciale, Thaçi merr vendimin e papritur

para 4 dite - Top Channel

Presidenti i Kovës Hashim Thaçi i cili para pak ditësh u akuzua nga Gjykata Speciale për krime e supozuara të luftës ka bërë me dije se konferenca e njoftuar për sot do të shtyhet. Akoma nuk ka ndonjë...

Konferenca e Thaçit pas aktakuzës së Speciales shtyhet për të hënën

para 4 dite - Telegrafi

Konferenca e presidentit Hashim Thaçi para opinionit i paraparë për të dielën është shtyrë për ditën e hënë në orën 20:00. Kjo u bë e ditur nga Zyra e Presidentit. Ky pritet të jetë adresimi i tij i parë...

Preç Zogaj: Kosova i ka shpresat më të mëdha te SHBA

para 4 dite - Koha Jone

Nga Preç Zogaj – Zyra e Prokurorit Special të Kosovës ia doli të siluronte me akuzat e tij kundër Presidentit Hashim Thaçi takimin e parë historik në Shtëpinë e Bardhë mes përfaqësuesve më të lartë të...

Adresimi i presidentit Thaçi shtyhet për nesër në orën 20:00?

para 4 dite - Insajderi

Adresimi publik i paralajmëruar për sot i presidentit të Kosovës Hashim Thaçi është shtyrë për nesër në orën 20:00, njofton Insajderi. Pas propozim-aktakuzës së Zyrës së Prokurorit të Specializuar,...

Presidenti e anulon adresimin e paralajmëruar për sot rreth aktakuzës së Speciales

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 16:33 Adresimi publik i paralajmëruar për sot i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar presidenca,...

Thaçi shtyn fjalimin e paralajmëruar për aktakuzën për krime lufte

para 4 dite - ABC News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi njoftoi një komunikim me qytetarët kosovarë në lidhje me aktakuzat e ngritura nga zyra e Prokurorit Special. Por ky njoftim ka ndryshuar. Zyra e Presidentit Thaçi bën...

Thaçi shtyn për nesër konferencën për shtyp

para 4 dite - Klan

Thaçi shtyn për nesër konferencën për shtyp Konferenca për shtyp e paralajmëruar për sot nga Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi është shtyrë për nesër në orën 20:00. Pas propozim-aktakuzës së Zyrës së...

Akuzohet për vrasje, Thaçi shtyn konferencën për media

para 4 dite - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi ka shtyrë për të hënën konferencën e paralajmëruar për sot lidhur me aktakuzën e Prokurorisë së Hagës. Konferenca do të mbahet nesër në orën 20:00, ka njoftuar zyra e Presidentit....

Thaçi kthehet në vendlindje, fotografohet me prindërit

para 4 dite - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është kthyer në vendlindjen e tij. Këtë e ka bërë të ditur vet Thaçi duke postuar një fotografi me prindërit e tij në Facebook Në vendlindje, me prindërit. HTH Gepostet...

Akuzat ndaj Thaçit/ Preç Zogaj zbulon hipotezat pse Prokurori Special e hodhi tani ‘bombën’, që mbante në sirtar prej dy muajsh. Ja pse Kosova i ka shpresat më të...

para 4 dite - Panorama

NGA PREÇ ZOGAJ Zyra e Prokurorit Special të Kosovës ia doli të siluronte me akuzat e tij kundër Presidentit Hashim Thaçi takimin e parë historik në Shtëpinë e Bardhë mes përfaqësuesve më të lartë të Kosovës...

Aktakuza për krime lufte/ Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shtyn konferencën e paralajmëruar për sot

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës me një fjalim nga zyra e tij. Por ky paralajmërim ka ndryshuar. Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se konferenca...

​Ekspertët amerikanë akuzojnë BE për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA

para 4 dite - Gazeta e re

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Thaçi ndërron mendje/ E shtyn për nesër konferencën e paralajmëruar

para 4 dite - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës nga zyra e tij. Por një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën sot. Nga Zyra e Presidentit njoftojne se konferenca...

Thaçi ndërron mendje/ E shtyn për nesër konferencën e paralajmëruar

para 4 dite - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës nga zyra e tij. Por një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën sot. Nga Zyra e Presidentit njoftojne se konferenca...

Adresimi i Thaçit shtyhet për të hënën

para 4 dite - Portalb

Adresimi i presidentit Hashim Thaçi para opinionit i paraparë për të dielën është shtyrë për ditën e hënë në orën 20:00, Radio Evropa e Lirë merr vesh nga burimet e Presidencës, transmeton REL . Ky pritet...

para 4 dite - Ora news

Shtyhet për nesër në orën 20:00 fjalim i presidentit Thaçi, nga zyra e tij. Ai e pati lajmëruar më herët të premten (26 qershor), përmes një postimi në Facebook, pas mbërritjes në aeroportin e Rinasit...

Pritej të dilte në konferencë për akuzat nga Gjykata Speciale, Thaçi merr vendimin e papritur

para 4 dite - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i cili para pak ditësh u akuzua nga Gjykata Speciale për krime e supozuara të luftës ka bërë me dije se konferenca e njoftuar për sot do të shtyhet. Akoma nuk ka ndonjë...

Akuzohet për krime lufte, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shtyn konferencën për sot

para 4 dite - Standard

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës me një fjalim nga zyra e tij. Por ky paralajmërim ka ndryshuar. Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se konferenca...

Aktakuza për krime lufte/ Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shtyn konferencën për media

para 4 dite - Mapo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritej që sonte të mbante një fjalim nga zyra e tij, pas aktakuzave nga Haga për krime lufte. Por duket se axhenda e Thaçit ka ndryshuar, pasi zyra e presidentit të...

Presidenti e shtyn për nesër adresimin publik rreth aktakuzës së Speciales

para 4 dite - OraInfo

Presidenti e anulon adresimin e paralajmëruar për sot rreth aktakuzës së Speciales. Adresimi publik i paralajmëruar për sot i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër...

Thaçi shtyn adresimin publik për nesër

para 4 dite - Kallxo

Zyra e Presidentit të Kosovës ka njoftuar se presidenti Hashim Thaçi e ka shtyrë për nesër adresimin publik të cilin e kishte planifikuar ta realizonte sot. Ky adresim publik është shtyrë për nesër në...

Aktakuza për krime lufte, Presidenti Hashim Thaçi shtyn konferencën e paralajmëruar për sot

para 4 dite - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës me një fjalim nga zyra e tij. Por ky paralajmërim ka ndryshuar. Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se konferenca...

Konferenca për akuzat për krime lufte, presidenti Thaçi bën veprimin e papritur

para 4 dite - Gazeta Shqip

Presidenti i Kovës Hashim Thaçi i cili para pak ditësh u akuzua nga Gjykata Speciale për krime e supozuara të luftës ka bërë me dije se konferenca e njoftuar për sot do të shtyhet. Akoma nuk ka ndonjë...

Thaçi e shtyn për të hënën fjalimin rreth aktakuzës së Speciales

para 4 dite - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi, të hënën në orën 20 do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalim nga zyra e tij. Fjalimi, që nga Thaçi ishte paralajmëruar për të dielën mbrëma, është shtyrë, ka bërë të ditur përmes...

Adresimi i Thaçit shtyhet për të hënën

para 4 dite - Evropa e Lirë

Adresimi i presidentit Hashim Thaçi para opinionit i paraparë për të dielën është shtyrë për ditën e hënë në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Presidentit të Kosovës, përmes një komunikate për...

Avokatja e Hagës: Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, njoftimi i paprecedent

para 4 dite - Arbresh

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë në emisionin...

Ekspertët amerikanë akuzojnë BE-në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA

para 4 dite - Epoka e Re

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Njoftimi i fundit, Thaçi nuk flet as sonte për aktakuzën e Speciales

para 4 dite - Lajmi.net

Adresimi i Thaçit para medieve i paralajmëruar sonte në ora 20:00 është shtyrë për nesër po të njëjtën orë, shkruan lajmi.net. Arsyer e shtyrjes së konferencës nuk është bërë e ditur. :Adresimi publik...

Thaçi kthehet në Kosovë, poston foto me prindërit

para 4 dite - Fol

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot është kthyer në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur përmes një fotografie të cilën e ka postuar në llogarinë e tij në Facebook. Thaçi ka qenë jashtë vendit dhe ka ndërprerë...

Presidenti Thaçi nuk do të dalë sonte para qytetarëve, shtyen për nesër adresimin e tij

para 4 dite - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shtyer për nesër adresimin e tij para qytetarëve, raporton Gazeta Sinjali. Informacionin e ka bërë të ditur njoftimi i presidencës, teksa nuk jepen...

Presidenti shfaqet plotë disponim nga Buroja, me prindërit e tij

para 4 dite - PortaliOnline

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vendosur që këtë vikend ta kalojë me prindërit e tij në vendlindje. Sonte kur pritej që Thaçi t’i drejtohej qytetarëve nga zyra e tij, ai zgjodhi që të qëndrojë në...

Avokatja e Hagës: Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik

para 4 dite - Epoka e Re

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë në emisionin...

Thaçi në Burojë, i buzëqeshur pranë prindërve

para 4 dite - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vendosur që këtë vikend ta kalojë me prindërit e tij në vendlindje. Sonte kur pritej që Thaçi t’i drejtohej qytetarëve nga zyra e tij, ai zgjodhi që të qëndrojë në...

Kosovë, adresimi i Thaçit shtyhet për të hënën

para 4 dite - Shenja

Adresimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi para opinionit, i paraparë të mbahet të dielën në mbrëmje, është shtyrë për ditën e hënë, në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Presidentit të Kosovës,...

Thaçi kthehet në Kosovë, poston foto me prindërit

para 4 dite - Bota Press

Botapress, 28 Qershor -Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot është kthyer në Kosovë.  Këtë e ka bërë të ditur përmes një fotografie të cilën e ka postuar në llogarinë e tij në Facebook. Thaçi ka qenë...

Ekspertët amerikanë: BE-ja i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - in7

Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac and Ivana Stradner, përmes një opinioni të përbashkët të publikuar në National Review kanë thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi...

Presidenti Thaçi kthehet në vendlindje, fotografohet me prindërit

para 4 dite - Pa censure

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është kthyer në vendlindjen e tij. Këtë e ka bërë të ditur vet ati duke postuar një fotografi me prindërit e tij në Facebook. Kujtojmë se Thaçi ka qenë rrugës për në...

Presidenti Thaçi publikon fotografi me prindërit e tij

para 4 dite - Arbresh

Pas kthimit në Kosovë, presidenti i vendit, Hashim Thaçi tanimë po qëndron në vendlindjen e tij. Ai sot ka publikuar një fotografi me prindërit e tij, derisa ka thënë se vikendin po e kalon në vendlindjen...

Thaçi në vendlindje, i buzëqeshur pranë prindërve

para 4 dite - Epoka e Re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vendosur që këtë vikend ta kalojë me prindërit e tij në vendlindje. Sonte kur pritej që Thaçi t’i drejtohej qytetarëve nga zyra e tij, ai zgjodhi që të qëndrojë në...

Adresimi publik i Thaçit shtyhet për nesër

para 4 dite - Lajm

Adresimi publik i paralajmëruar për sot i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Kjo u bë e ditur nga zyra e presidentit përmes një komunikate të dërguar...

Thaçi kthehet në vendlindje, publikon fotografi me prindërit

para 4 dite - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është kthyer nga Shqipëria. Thaçi ka publikuar një fotografi me prindërit e tij me mbishkrimin “Në vendlindje, me prindërit. HTH”. Ndryshe Thaçi adresimin e tij e ka shtyer...

Ekskluzive: Edi Rama nesër vjen në Kosovë

para 4 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër pritet që ta vizitoj Kosovën. Arbresh.info mëson se vizita e tij ka të bëjë me situatën e krijuar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale për presidentin...

Ekspertët amerikanë akuzojnë BE për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA

para 4 dite - KosovaPress

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi...

Presidenti e anulon adresimin e paralajmëruar për sot rreth aktakuzës së Speciales

para 4 dite - Tetova Sot

Adresimi publik i paralajmëruar për sot i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar presidenca, raporton Express. Kosova i afrohet...

Hashim Thaçit i dalin punë, shtyn deklaratën për të hënën në mbrëmje

para 4 dite - Java News

Presidenti i Kovës Hashim Thaçi i cili para pak ditësh u akuzua nga Gjykata Speciale për krime e supozuara të luftës ka bërë me dije se konferenca e njoftuar për sot do të shtyhet. Akoma nuk ka ndonjë...

Drejtësi e jo politikë nga Gjykata Speciale, është prokurori ai që duhet të jap dorëheqje, jo Presidenti Thaçi!

para 4 dite - Lajm

Shkruan: Rafis Aliti – Mësuesi Aktakuza e propozuar ndaj Presidentit Thaçi ende nuk është konfirmuar as pas 64 ditësh. Prokurori është ai që duhet të japë dorëheqje për veprimin e kundërligjshëm që ka...

Paralajmëroi konferencë, Thaçi merr vendimin e papritur

para 4 dite - Lexo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i cili para pak ditësh u akuzua nga Gjykata Speciale për krime e supozuara të luftës ka bërë me dije se konferenca e njoftuar për sot do të shtyhet. Akoma nuk ka ndonjë...

Avokatja e Tribunalit të Hagës: Thaçit e Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, kurrë nuk ka ndodhur diçka e tillë

para 4 dite - Periskopi

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë në emisionin...

Avokatja e Tribunalit të Hagës: Thaçit e Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, kurrë nuk ka ndodhur diçka e tillë

para 4 dite - Zyrtare

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë në emisionin...

Strategjia me dy fytyra e BE-së në Ballkan

para 4 dite - Koha.mk

Udhëheqësit tanë duhet të shkojnë më tek dhe ta bëjnë këmbënguljen për zbatimin e standardeve dhe vlerave të BE, një komponent themelor të marrëdhënieve dypalëshe dhe marrëdhënieve BE-Ballkani Perëndimor,...

Ekspertët amerikanë: BE-ja i ka vënë ndërskëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA-ja

para 4 dite - Ekonomia Online

Dy ekspertët e njohur të institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac and Ivana Stradner, përmes një opinioni të përbashkët të publikuar në National Review kanë thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi...

I akuzuar nga Prokurori Special i Hagës, Hashim Thaçi flet sonte për herë të parë

para 4 dite - NOA

Sonte, në mbrëmje, Presidenti i Kosovës pritet të flasë për herë të parë pas akuzave të ngritura ndaj tij në Hagë. Vetë kreu i shtetit është shprehur se do të flasë për atë që ka ndodhur. “Të dielën në...

Presidenti Thaçi e anulon konferencën lidhur me ngritjen e aktakuzës

para 4 dite - Infokusi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka planifikuar që të mbaj sot një konferencë për media, pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori i Specializuar në Hagë, raporton Front Online. Nga Zyra e Presidentit është...

Adresimi publik i Thaçit shtyhet për nesër

para 4 dite - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës nga zyra e tij. Por ky paralajmërim ka ndryshuar. Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se adresimi i tij shtyhet...

Avokatja e Hagës: Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, njoftimi i paprecedent

para 4 dite - Ekonomia Online

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë në emisionin...

Në këtë orë Edi Rama mbërrin nesër në Prishtinë

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër do ta vizitoj Kosovën. Arbresh.info mëson se Rama do të jetë në Kosovë rreth orës 11:30. Ndër arsyet e takimit të kryeministrit shqiptar thuhet të jetë situata...

Ekskluzive: Edi Rama nesër vjen në Kosovë

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër pritet që ta vizitoj Kosovën. Arbresh.info mëson se vizita e tij ka të bëjë me situatën e krijuar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale për presidentin...

Thaçi flet sot për akuzat e Gjykatës Speciale

para 4 dite - Klan

Thaçi flet sot për akuzat e Gjykatës Speciale Presidenti i Kosovës do publikojë qëndrimin e tij Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pritet të flasë sot për herë të parë për aktakuzën e ngritur...

Shtyhet për të hënën adresimi i Thaçit për publikun

para 4 dite - Illyria

Prishtinë, 28 qershor 2020 – Është shtyrë për ditën e hënë në orën 20:00 adresimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për opinionin, i cili ishte paralajmëruar pët sot (e diel) në mbërmje. Lajmin e...

Thaçi anulon adresimin e paralajmëruar për sot rreth aktakuzës së Speciales

para 4 dite - in7

Adresimi publik i paralajmëruar për sot i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Lajmi është konfirmuar edhe nga presidenca e Republikëa së Kosovës. Thaçi...

Kosovë: Konferenca e Thaçit është shtyrë për nesër

para 4 dite - Albinfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shtyrë daljen para medieve ku do të fliste për herë të parë pas aktakuzës nga prokuroria Speciale. Adresimi i Thaçit para medieve i paralajmëruar sonte në ora 20:00...

Kosova është në telashe

para 4 dite - Koha.mk

Aktakuza nuk është thjesht çështje personale për Thaçin dhe Veselin. Është edhe çështje institucionale dhe ndërkombëtare po ashtu. Kosova është në telashe Nga Daniel SERWER Dhomat e Specializuara të Kosovës...

Presidenti Thaçi shtyen adresimin ndaj kosovarëve

para 4 dite - Zyrtare

Adresimi i presidentit Thaçi shtyhet për nesër në orën 20:00. Kështu kanë bërë të ditur nga Presidenca. “Adresimi publik i paralajmëruar për sot i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,...

A do të japë Thaçi dorëheqjen? Presidenti u drejtohet sot qytetarëve pas akuzave për krime lufte

para 4 dite - Iliria News

Presidenti Kosovës, Hashim Thaçi, sot (28 qershor) do tu drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Ky do të jetë adresimi i parë i presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Presidenti Thaçi nesër në orën 20:00 paraqitet para publikut

para 4 dite - Epoka e Re

Adresimi publik i paralajmëruar për sot i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Lajmin e ka konfirmuar presidenca e Kosovës për “Epokën e re”. Thaçi...

Presidenti Thaçi, adresimin publik e shtyen nesër në orën 20:00

para 4 dite - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ditë më parë kishte paralajmëruar se të dielën do ju drejtohej qytetarëve. Mirëpo këtë adresim publik të paralajmëruar për sot, presidenti i vendit ka shtyrë për të hënën...

Adresimi publik i Thaçit shtyhet për nesër

para 4 dite - Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës nga zyra e tij. Por ky paralajmërim ka ndryshuar. Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se adresimi i tij shtyhet...

Thaçi shtyn për nesër adresimin para mediave

para 4 dite - KosovaPress

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi kishte paralajmëruar për sot adresimin e tij të parë për media pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli për kinse krime lufte....

Adresimi publik i Thaçit shtyhet për nesër

para 4 dite - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pritej që sonte t’i drejtohej qytetarëve të Kosovës nga zyra e tij. Por ky paralajmërim ka ndryshuar. Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se adresimi i tij shtyhet...

Presidenti Thaçi shtyen adresimin ndaj kosovarëve

para 4 dite - Periskopi

Adresimi i presidentit Thaçi shtyhet për nesër në orën 20:00. Kështu kanë bërë të ditur nga Presidenca. Ai e kishte planifikuar këtë adresim pas aktakuzës së paralajmëruar për sot, por tashmë ajo është...

Evropa nuk e deshi Amerikën në dialogun Kosovë-Serbi!

para 4 dite - OraInfo

Kosova, shteti me proamerikan në botë edhe kësaj radhe dëshmoj se qëndron e palëkundur dhe besnike karshi politikës amerikane, ndaj sugjerimeve dhe kërkesave të saj, duke marrë vendime të shpejta dhe të...

Dorëheqje si President? Thaçi i drejtohet sot në mbrëmje qytetarëve të Kosovës, për herë të parë pas aktakuzës nga Haga

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në mbrëmje do t’i drejtohet qytetarëve të vendit të tij pas aktakuzave nga Tribunali i Hagës. Thaçi pasi u publikua aktakuza nuk ka komentuar teksa mësohet se fundjavën...

Berisha: Ditët e zeza për shqiptarët kanë përfunduar, nga Grenell morëm premtime të mëdha për Kosovën

para 4 dite - InfoShqip

Takimi i Uashingtonit mes Kosovës dhe Serbisë nuk është anuluar por shtyrë për një datë të re. Kreu i Vatrës, Elmi Berisha, në një lidhje me skype për Ora News nga SHBA tha takimi i ri pritet të ndodhë...

Thaçi sot në mbrëmje iu drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Zhurnal

Prishtinë, 28 qershor – Zhurnal.mk – Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot do t’iu drejtohet qytetarëve nga zyra e tij në mbrëmje. Thaçi këtë e deklaroi të premten me anë të një postimi në rrjetin social...

A do të japë Thaçi dorëheqjen? Presidenti u drejtohet sot qytetarëve pas akuzave për krime lufte

para 4 dite - Syri

Presidenti Kosovës, Hashim Thaçi, sot (28 qershor) do tu drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Ky do të jetë adresimi i parë i presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve, pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Specialja

para 4 dite - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Ky do të jetë adresimi i parë i presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Presidenti u drejtohet qytetarëve – a do të japë dorëheqje?

para 4 dite - Insajderi

Analistët dhe komentuesit politik kanë thënë se Thaçi nuk obligohet nga kushtetuta që ta lë pozitën e tij të tanishme, porse do të duhej të dorëhiqej për të mirën e vendit, që të mos lejojë që të gjykohet...

Akuzat e qëllimshme të BE-së

para 4 dite - Ina

Koço Kokëdhima Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, njoftoi sot, pas presidentit, anulimin e pjesëmarrjes në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë, mes përfaqësuesve të Kosovës dhe të Serbisë....

Akuzat/ Hashim Thaçi: Në mbrëmje do t’iu flas nga zyra ime

para 4 dite - Mapo

Sonte Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur të thyejë heshtjen disa ditore pas akuzave të Prokurorisë Speciale në Hagë, nga prokurori amerikan. “Këtë të dielë në mbrëmje do t’ju drejtohem me një...

Aktakuza nga Prokuroria Speciale, Thaçi sot në mbrëmje iu drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot do t’iu drejtohet qytetarëve nga zyra e tij në mbrëmje. Thaçi këtë e deklaroi të premten me anë të një postimi në rrjetin social Facebook “ Sapo kam zbritur në Aeroportin...

SHQIPTARËT DHE SUBVERSIONI SLLAV

para 4 dite - Tetova Sot

Zyra e Prokurorit të specializuar të Kosovës me seli në Hagë, më 24 gusht 2020, u paraqiti Dhomave të specializuara të Kosovës një aktakuzë me 10 pika për t’u shqyrtuar nga Gjykata Speciale. Për krime...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja

para 4 dite - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë. Këtë...

Aktakuza nga Specialja, presidenti Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - OraInfo

Hashim Thaçi pritet që sot ta ketë paraqitjen e parë para mediave pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale. Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë, Presidenti i Republikës së Kosovës,...

Aktakuzat e Hagës, Thaçi u drejtohet sonte qytetarëve për herë të parë

para 4 dite - ABC News

Prokuroria e Hagës ka ngritur një sërë akuzash për presidentin e Kosovës HashimThaçi dhe kryetarin e PDK-së Kadri Veselin. Dy drejtuesit e PDK-së akuzohen për krime lufte, vrasje e paligjshme, zhdukje...

Pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij, presidenti Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Kallxo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar...

Tri këngë zie për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë!

para 4 dite - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Hedhja në erë e takimit të 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë, për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, provokoi jo vetëm një nga debatet më të mëdha me këtë temë por na bëri që...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja…

para 4 dite - Standard

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori Speciale...

Pas aktakuzës, Thaçi sonte do tu drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi , sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori Speciale...

para 4 dite - Ora news

Presidenti Kosovës, Hashim Thaçi, sot (28 qershor) do tu drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Ky do të jetë adresimi i parë i presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Trump autorizon Grenellin që t’i jap edhe një mundësi dialogut Kosovë-Serbi

para 4 dite - News33

Emisari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, mbrëmë ka mbajtur një takim virtual bashkë me anëtarët e komunitetit amerikano-shqiptar, ku ka thënë se ekziston një urgjencë në...

Pas aktakuzës nga Specialja, kreu i shtetit sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Lajmi.net

Këtë e ka bërë të ditur vetë ai të premten, përmes një postimi në Facebook. “Sapo kam zbritur në Aeroportin “Nëna Terezë” në Tiranë, ndërkaq, të dielën në mbrëmje do t’ju drejtohem me një fjalë nga zyra...

Dorëheqja si President/ Thaçi i drejtohet qytetarëve të Kosovës, për herë të parë pas aktakuzës nga Haga

para 4 dite - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në mbrëmje do t’i drejtohet qytetarëve të vendit të tij pas aktaku zave nga Tribunali i Hagës. Thaçi pasi u publikua aktakuza nuk ka komentuar teksa mësohet se fundjavën...

Sonte do flasë Presidenti Thaçi për akuzat dhe të ardhmen e tij

para 4 dite - Koha Jone

Sonte Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur të thyejë heshtjen disa ditore pas akuzave të Prokurorisë Speciale në Hagë, nga prokurori amerikan. “Këtë të dielë në mbrëmje do t’ju drejtohem me një...

Hoti: Takimi në Uashington do të mbahet së shpejti

para 4 dite - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha të shtunën (27 qershor) se përmbyllja sa më shpejtë e procesit të dialogut është në interesin e Kosovës si dhe të Bashkimit Evropian e Shteteve të Bashkuara....

Presidenti Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - RTK

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për aktakuzën nga Specialja

para 4 dite - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori Speciale...

Dorëheqja si President/ Thaçi i drejtohet qytetarëve të Kosovës, për herë të parë pas aktakuzës nga Haga

para 4 dite - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në mbrëmje do t’i drejtohet qytetarëve të vendit të tij pas aktakuzave nga Tribunali i Hagës. Thaçi pasi u publikua aktakuza nuk ka komentuar teksa mësohet se fundjavën...

A do të dorëhiqet Hashim Thaçi?

para 4 dite - in7

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do t’u drejtohet qytetarëve, për herë të parë prejse i është ngritur aktakuzë nga Gjykata Speciale, për krime lufte. Presidenti ka qenë duke udhëtuar për në Uashington,...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja

para 4 dite - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë. Këtë...

Presidenti Thaçi sonte iu drejtohet qytetarëve me një fjalim

para 4 dite - Albinfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalim nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Tri këngë zie për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë!

para 4 dite - Java News

Nga Alfred Peza Hedhja në erë e takimit të 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë, për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, provokoi jo vetëm një nga debatet më të mëdha me këtë temë por na bëri që...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja

para 4 dite - News33

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori Speciale...

A do të japë Thaçi dorëheqjen? Presidenti u drejtohet sot qytetarëve pas akuzave për krime lufte

para 4 dite - Sharri

Presidenti Kosovës, Hashim Thaçi, sot (28 qershor) do tu drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Ky do të jetë adresimi i parë i presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Shqiptarët dhe subversioni sllav

para 4 dite - KosovaPress

Zyra e Prokurorit të specializuar të Kosovës me seli në Hagë, më 24 gusht 2020, u paraqiti Dhomave të specializuara të Kosovës një aktakuzë me 10 pika për t’u shqyrtuar nga Gjykata Speciale. Për krime...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja

para 4 dite - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori Speciale...

Pas aktakuzës nga Specialja, kreu i shtetit sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Fakti Ditor

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Këtë e ka bërë të ditur vetë...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja

para 4 dite - in7

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori Speciale...

Presidenti Thaçi u drejtohet qytetarëve – a do të japë dorëheqje?

para 4 dite - Pa censure

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do t’u drejtohet qytetarëve, për herë të parë prejse i është ngritur aktakuzë nga Gjykata Speciale, për krime lufte. Presidenti ka qenë duke udhëtuar për në Uashington,...

Thaçi sonte u drejtohet qytetarëve për aktakuzën nga Specialja

para 4 dite - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori Speciale...

Pas aktakuzës nga Specialja, kreu i shtetit sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Zyrtare

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Pas ngritjes së aktakuzës nga...

Pas aktakuzës nga Specialja, kreu i shtetit sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Periskopi

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Këtë e ka bërë të ditur vetë...

Pritet dorëheqja e Presidentit Thaçi.Sonte u drejtohet qytetarëve

para 4 dite - Fol

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo do të jetë fjala e parë e presidentit pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale...

Së shpejti data e re për takimin në Uashington

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha të shtunën se përmbyllja sa më shpejtë e procesit të dialogut është në interesin e Kosovës si dhe të Bashkimit Evropian e Shteteve të Bashkuara. Këto komente...

Takimi Kosovë-Serbi dështoi, ishte ide e keqe që nga fillimi

para 5 dite - Syri

Kosova, një preokupim madhor për Washingtonin në dekadat e kaluar, është rikthyer në kronikat e lajmeve. Plani i madh i Presidentit Trump për të ftuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atë të Serbisë,...

Thaçi si pretekst

para 5 dite - Ina

Besnim Mustafaj Ditën e mërkurë, më 24 qer shor (2020), zyra e Prokurorit Special në Prishtinë për Krimet e Luftës dhe Krimet kundër Njerëzimit njoftoi opinionin publik se ka ngritur një akuzë kundër Presidentit...

Pse është mirë për shqiptarët, që takimin i Uashingtonit u anulua

para 5 dite - Gazeta Tema

Nga Mustafa Nano Prokurori special ka ngritur një padi në ngarkim të Hashim Thaçit. Ky i fundit akuzohet për krime kundër njerëzimit e për krime lufte. Dhe kjo akuzë u bë publike para dy ditësh, tek sa...

Dy aktakuza apo dy skenar për destabilizim!?

para 5 dite - Tetova Sot

Shkruan: Florim Zeqa As që e kish ndërmend të mirrem me çështjen e aktakuzës ndaj dy figurave politike të vendit tonë, por duke e parë çasjen e gabuar të një pjese të opinionit publik, e ndjejë të nevoshme...

Hoti: Takimi në Uashington do të mbahet në një datë të re së shpejti

para 5 dite - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha të shtunën se përmbyllja sa më shpejtë e procesit të dialogut është në interesin e Kosovës si dhe të Bashkimit Evropian e Shteteve të Bashkuara. Këto komente...

Pse është mirë për shqiptarët, që takimin i Uashingtonit u anulua

para 5 dite - Java News

Nga Mustafa Nano Prokurori special ka ngritur një padi në ngarkim të Hashim Thaçit. Ky i fundit akuzohet për krime kundër njerëzimit e për krime lufte. Dhe kjo akuzë u bë publike para dy ditësh, tek sa...

Presidenti Thaçi aterron në Rinas-të dielën i drejtohet opinionit

para 6 dite - KDPolitik

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha nga aeroporti i Tiranës se “ditë të mira janë përpara për Kosovën dhe kombin shqiptar”. Ky është reagimi i parë i Thaçit, prej aktakuzës për krime lufte kundër tij....

Cakaj pas takimit me Grenell: Nuk ka plane për ndarje të Kosovës

para 6 dite - KDPolitik

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, tha se ka biseduar me të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell për rëndësinë...

Drejtësisë të mos i frikësohet askush

para 6 dite - Gazeta Express

OP/ED Gazeta Express 26/06/2020 14:12 Nëse Kuvendi i Kosovës ka miratuar themelimin e Gjykatës Speciale me qëllim që të vërtetohen pretendimet për krime të kryera nga njerëz të luftës, atëherë gjithsecili...

A ka tani kushte Kosova për të dialoguar me Serbinë?

para 6 dite - Gazeta Tema

Nga Bajram Peçi Është Parisi politik që e afron organizimin dhe kujdesin për palët në javën e parë të korrikut. Do jetë vazhdim i atij të vitit të kaluar, të Berlinit, format ky i Bashkimit Europian, që...

A ka tani kushte Kosova për të dialoguar me Serbinë?

para 6 dite - Java News

Nga Bajram Peçi Është Parisi politik që e afron organizimin dhe kujdesin për palët në javën e parë të korrikut. Do jetë vazhdim i atij të vitit të kaluar, të Berlinit, format ky i Bashkimit Europian, që...

A është “Mini-Shenzheni/ Shengeni” i Grenellit Mitrovica me emër të ri?!

para 6 dite - Ina

ALEKSANDËR BIBERAJ Aleksander-Biberaj I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun KosovëSerbi, ambasadori Grenell, duke folur në “Newsmax” për negociatat e ditës së shtunë në...

Kosova duhet të pezullojë pjesëmarrjen në dialog për një kohë

para 6 dite - Ina

Augustin PALOKAJ/ Kosova nuk është në situatë që të jetë e angazhuar në dialog me Serbinë në këtë moment. E nuk do të jetë edhe për një kohë. Kosova ka nevojë për një konsolidim të brendshëm politik, shoqëror...

Kurthet e ardhshme për Kosovën

para 6 dite - Ina

Çfarë do të jetë narracioni i ardhshëm i Kosovës? Pas deklaratës befasuese të Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës është formësuar një lloj diskursi publik në Kosovë, që mund të ndërlikojë edhe më...

Kurthet e ardhshme për Kosovën

para 6 dite - Gazeta Tema

Nga Veton Surroi Pas deklaratës befasuese të Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës është formësuar një lloj diskursi publik në Kosovë, që mund të ndërlikojë edhe më tej situatën. Ja disa shembuj dhe...

Kurthet e ardhshme për Kosovën

para 6 dite - Java News

Nga Veton Surroi Pas deklaratës befasuese të Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës është formësuar një lloj diskursi publik në Kosovë, që mund të ndërlikojë edhe më tej situatën. Ja disa shembuj dhe...

Kurthet e ardhshme për Kosovën

para 6 dite - Syri

Çfarë do të jetë narracioni i ardhshëm i Kosovës? Pas deklaratës befasuese të Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës është formësuar një lloj diskursi publik në Kosovë, që mund të ndërlikojë edhe më...

Kurthet e ardhshme për Kosovën

para 6 dite - Syri

Çfarë do të jetë narracioni i ardhshëm i Kosovës? Pas deklaratës befasuese të Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës është formësuar një lloj diskursi publik në Kosovë, që mund të ndërlikojë edhe më...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK