http://kariera.mk

Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, mbi 1 mijë e 200 raste aktive

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 30/06/2020 7:41 Dje në Kosovë janë konfirmuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 799 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë....

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë tregon arsyen e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 30/06/2020 7:23 Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Lexo Edhe: Çfarë po ndodh...

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë tregon arsyen e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus

para 2 jave - Medial

Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi,...

Si u kthye Prishtina në vatër të koronavirusit

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 30/06/2020 7:12 Në vendin tonë sot janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht...

Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, mbi 1 mijë e 200 raste aktive

para 2 jave - Sinjali

Dje në Kosovë janë konfirmuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 799 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë, shkruan Gazeta Sinjali. Nga ky...

1 mijë e 244 raste aktive në Kosovë, Prishtina vatër e koronavirusit

para 2 jave - Shprehja

Në vendin tonë sot janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë e...

Si u kthye Prishtina në vatër të Coronavirusit?

para 2 jave - Ekonomia Online

Në vendin tonë sot janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë e...

1 mijë e 244 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 23:51 Në vendin tonë sot janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht...

Edhe 1 mijë e 244 raste aktive në Kosovë, Prishtina vatër e koronavirusit

para 2 jave - Medial

Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë e 506 persona, derisa 49 të tjerë kanë humbur jetë. Sipas këtyre statistikave, aktualisht janë edhe 1 mijë 244 raste aktive me koronavirus në vendin...

Në Fushë Kosovë 44 raste aktive me coronavirus

para 2 jave - Telegrafi

Në Komunën e Fushë Kosovës sonte janë paraqitur pesë raste të reja me coronavirus. Zëdhënësi i komunës, Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se më këto raste numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon...

21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - Gazeta.mk

Ferizaj vazhdon të jetë ndër komunat më të prekura nga infeksionet me koronavirus në nivel vendor. Gjatë ditës së sotme në këtë komunë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste....

Gashi: Pos të infektuarve, në Prishtinë kanë rezultuar edhe shtatë të shëruar

para 2 jave - Telegrafi

Në Komunën e Prishtinës sot janë regjistruar edhe 41 raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi thotë për RTV Dukagjinin se pos këtyre rasteve nga kjo komunë kanë rezultuar...

21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - Medial

Gjatë ditës së sotme në këtë komunë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste. Po sot janë edhe tre pacientë të shëruar që çon totalin e tyre në 133, ndërkohë që janë 42 raste...

Kosovës i shtohen edhe 122 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - Klan

Kosovës i shtohen edhe 122 raste të reja me koronavirus Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të hënën 122 raste të reja me koronavirus, pas kryerjes së 231 testeve. “Rastet pozitive...

Vdes një person në Malishevë, më pas mësohet se vdiq nga Covid-19

para 2 jave - Insajderi

Ka ndërruar jetë një person nga Komuna e Malishevës i cili ishte i shtrirë në repartin e neurologjisë, por më pas mjekët japin lajmin se i vdekuri ishte i infektuar me Covid-19, njofton Insajderi. Në njoftimin...

Kosovë/ 122 raste të reja me raste me Covid-19

para 2 jave - Top Channel

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Historik i shkurtër i COVID-19 në 33 komuna të Kosovës nga rastet e para më 13 mars

para 2 jave - Zeri

Më 13 mars 2020, në Kosovë u shënuan dy rastet e para pozitive me COVID-19, tre muaj e gjysmë pasi koronavirusi i ri u shfaq për herë të parë në Wuhan të Kinës. Nga 13 marsi e deri më tani sipas Institutit...

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë tregon arsyen e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus

para 2 jave - Shprehja

Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi,...

122 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Shprehja

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

39 raste aktive me koronavirus në Fushë Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Sot në Fushë Kosovë janë konfirmuar 5 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Zëdhënësi i komunës, Ali Topalli tha se IKSHPK i ka njoftuar se 5 raste janë nga Fushë Kosova. Ai tha se katër...

Vdes një person nga Malisheva, familja njoftohet se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Top Channel

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë-lëshimin e spitalit...

Vdes një person në QKUK nga Komuna e Malishevës, ndërsa familja dhe komuna njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Medial

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit...

Vdes një 67-vjeçar nga Malisheva, familja njoftohet se ka qenë i prekur me koronavirus

para 2 jave - Medial

Siç njofton komuna e Malishevës, 67-vjeçari më herët nuk ka qenë i evidentuar në listën e të prekurve, madje as familja e tij nuk ka qenë e njoftuar deri pas vdekjes Organet komunale janë njoftuar për...

Vdes në QKUK një pacient, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Telegrafi

Komuna e Malishevës, përmes një njoftimi për media ka njoftuar se sonte ka vdekur në QKUK një pacient i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë,...

Edhe 1 mijë e 244 raste aktive në Kosovë, Prishtina vatër e koronavirusit

para 2 jave - Lajmi.net

Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë e 506 persona, derisa 49 të tjerë kanë humbur jetë. Sipas këtyre statistikave, aktualisht janë edhe 1 mijë 244 raste aktive me koronavirus në vendin...

Vdes një person në QKUK, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 22:19 Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve...

122 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Alsat-M

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

122 raste të reja me coronavirus – Prishtina dhe Ferizaji me numrin më të madh të infektuarve

para 2 jave - Telegrafi

Ka shkuar në 2 mijë e 799 numri i personave të infektuar me coronavirus në Kosovë, ndërkaq vetëm gjatë ditës së sotme janë konfirmuar 122 raste të reja. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë,...

122 rastet me koronavirus janë nga këto komuna, Prishtina më së shumti

para 2 jave - Medial

IKSHPK ka bërë të ditur gjithashtu se 81 persona janë shëruar. Më së shumti raste janë konfirmuar në komunën e Prishtinës, gjithsej 41 të infektuar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste,...

Në këto komuna janë paraqitur 122 rastet e reja me koronavirus

para 2 jave - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend njoftoi se sot janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Sot në Kosovë, 122 raste të reja me COVID-19 dhe 81 të shëruar

para 2 jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë regjistruar edhe 122 raste me COVID-19, kurse 81 persona janë shëruar. IKSHPK, ka bërë të ditur se në Laboratorin...

122 raste të reja me COVID -19, shumica në Prishtinë, 81 të shëruar

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 21:53 IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar 122 raste të reja me covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 81 persona janë shëruar . Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës...

Shifra alarmante nga Kosova, regjistrohen 122 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - Koha Jone

Shifra të larta vijnë sërish nga Kosova rasteve me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar 122 raste të reja me virusin vdekjeprurës pas kryerjes së 231 testeve “Rastet pozitive...

Rastet e reja vijnë nga këto komuna

para 2 jave - Medial

122 raste të reja me coronavirus janë shënuar sonte, kurse 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e Pejës 10 raste, komuna e...

122 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - Medial

Siç njofton IKSHPK, sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

4 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë infektohen me koronavirus, vetizolohen 50 të tjerë

para 2 jave - Sinjali

Në Komunën e Prishtinës sot janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi,...

21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - RTK

Ferizaj vazhdon të jetë ndër komunat më të prekura nga infeksionet me koronavirus në nivel vendor. Gjatë ditës së sotme në këtë komunë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste....

Vdes një person nga Malisheva, familja njoftohet nga QKUK-ja se ai ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Zeri

Sonte në QKUK ka vdekur një person nga komuna e Malishevës, për të cilin top-channel.tv shkruan se paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka vdekur, sipas familjarëve,...

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë tregon arsyen e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus

para 2 jave - Sinjali

Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi,...

41 raste të reja me koronavirus në Prishtinë, 629 të infektuar që nga fillimi

para 2 jave - Koha.net

Edhe 41 raste me koronavirus janë konfirmuar sonte në kryeqytet. Komuna e Prishtinës deri tash ka shënuar 629 raste të infektimit, duke u bërë kështu komuna me më së shumti raste, raporton KOHA. Ndërkaq...

Komuna e Malishevës: Familja e pacientit në Neurologji njoftohet pas vdekjes së tij se ka qenë i infektuar me Covid-19

para 2 jave - Klan Kosova

Sonte ka ndërruar jetë një person në QKUK, i cili ka qenë i shtrirë në Neurologji. Komuna e Malishevës njofton se familja e të ndjerit pas vdekjes së tij është njoftuar se ai ka qenë i infektuar me koronavirus,...

Kosovës i shtohen edhe 122 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - Koha.mk

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të hënën 122 raste të reja me koronavirus, pas kryerjes së 231 testeve. “Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt...

“Nuk dimë asgjë, jemi të zënë”, nga Klinika Infektive nuk japin detaje për vdekjen e pacientit

para 2 jave - Sinjali

Pak minuta më parë është bërë e ditur se ka vdekur një pacient nga Komuna e Malishevës, për të cilin raportohet se ishte i infektuar me koronavirus. Madje pacienti nuk ishte i evidentuar në listën e të...

Shifra alarmante nga Kosova, regjistrohen 122 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - BalkanWeb

Shifra të larta vijnë sërish nga Kosova rasteve me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar 122 raste të reja me virusin vdekjeprurës pas kryerjes së 231 testeve. “Rastet pozitive...

Kosovë, 122 raste të reja me raste me Covid-19

para 2 jave - Aktuale

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - Lajmi.net

Gjatë ditës së sotme në këtë komunë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste. Po sot janë edhe tre pacientë të shëruar që çon totalin e tyre në 133, ndërkohë që janë 42 raste...

Komuna e Malishevës: Vdes një person në QKUK, ishte i infektuar edhe me COVID-19

para 2 jave - Kallxo

Komuna e Malishevës ka njoftuar se një person ka vdekur sot në QKUK dhe se ishte i prekur edhe me COVID-19. Sipas njoftimit në Facebook, thuhet se familja e të vdekurit nuk kishte qenë në dijeni se ai...

Kryetari i Malishevës për vdekjen e pacientit: Nuk ishim në dijeni se ishte i infektuar me koronavirus

para 2 jave - Sinjali

Kryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha ka thënë se para pak minutash kemi pranuar se një qytetar i kësaj komune ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Tutje kryetari tha se pas vdekjes së viktimës...

Komuna që shënoi më së shumti raste me koronavirus për 5 ditë radhazi

para 2 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar 122 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, Komuna e Prishtinës ka shënuar më së shumti raste sot, gjithsej 41, shkruan Gazeta Sinjali....

122 raste të reja me Covid 19

para 2 jave - Zhurnal

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Vazhdon gjendja alarmante: 122 raste me koronavirus sot në Kosovë

para 2 jave - Klan Kosova

122 raste me koronavirus kanë rezultuar sot pozitivë sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231...

Ferizaj, 21 raste të reja dhe vetëm 3 të shëruar

para 2 jave - Sinjali

Në Ferizaj janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 42 numrin e rasteve aktive në këtë komunë. Po ashtu, komuna ka njoftuar se janë shëruar edhe 3 persona nga koronavirusi,...

Vdes një person nga Malisheva, ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - RTK

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë-lëshimin e spitalit...

Vdes një 67-vjeçar nga Malisheva, familja njoftohet se ka qenë i prekur me koronavirus

para 2 jave - Lajmi.net

Siç njofton komuna e Malishevës, 67-vjeçari më herët nuk ka qenë i evidentuar në listën e të prekurve, madje as familja e tij nuk ka qenë e njoftuar deri pas vdekjes Organet komunale janë njoftuar për...

Vdes një pacient në QKUK, raportohet se ishte i infektuar me koronavirus

para 2 jave - Sinjali

Vdes edhe një pacient nga Komuna e Malishevës, i cili ishte i prekur me koronavirus. Ai ishte i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë-lëshimin e spitalit...

122 raste të reja me COVID-19 në Kosovë/ Shërohen 81 persona

para 2 jave - Vizion Plus

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 122 raste të reja me koronavirus. Ata janë zbuluar pas testimit të 231 personave. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bëri me dije se në orët e...

Koronavirusi/ Regjistrohen 122 raste të reja në Kosovë. 81 persona të shëruar

para 2 jave - Panorama

Kosova ka regjistruar 122 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e...

IKSHPK: 122 raste të reja me COVID-19 dhe 81 të shëruar

para 2 jave - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar për numrin e personave të infektuar në 24-orët e fundit. Sipas tyre, nga gjithsej 231 mostra të testuara gjithsej 122 raste kanë dalë pozitive,...

Ndërron jetë një person në QKUK, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i infektuar me koronavirus

para 2 jave - OraInfo

Vdes një person në QKUK, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19. Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin...

Vdes një person nga Malisheva, familja njoftohet se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Koha.net

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë-lëshimin e spitalit...

Nga këto komuna të Kosovës janë 122 të infektuarit e sotëm me COVID-19

para 2 jave - Kallxo

Prishtina edhe sonte prin me numrin më të madh të rasteve pozitive në COVID-19. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në kryeqytet nga testimi i mostrave, 41 raste kanë dalë pozitivë....

Kosovës i shtohen edhe 122 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të hënën 122 raste të reja me koronavirus, pas kryerjes së 231 testeve. “Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt...

Vdes një person në QKUK, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - GazetaBlic

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit...

Vetëm sonte u konfirmuan 41, vazhdon rritja e numrit të rasteve me koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - OraInfo

Vazhdon rritja e numrit të rasteve me koronavirus në Prishtinë. Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 122 raste të reja me koronavirus, 41 prej të cilave janë në kryeqytet. Qytetet e tjera ku u konfirmuan...

Konfirmohen edhe 122 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 81 të tjerë të shëruar

para 2 jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 122 raste të reja me koronavirus në Kosovë. KSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar 122 raste të reja me covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive...

Sërish shifra të larta në Kosovë, konfirmohen 122 raste me Covid 19

para 2 jave - ABC News

122 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar këtë të hënë në Kosovë. IKSHPK bën me dije se rastet e reja janë konfirmuar në: Prishtinë 41 raste, Ferizaj 21 raste, Pejë 10 raste, Gjakovë 8 raste, Prizreni...

122 raste të reja me koronavirus dhe 81 të shëruar

para 2 jave - Lajmi.net

Siç njofton IKSHPK, sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

122 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se sot janë 122 raste të reja me COVD-19 ndërsa janë shëruar 81 persona. Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Rritet numri i rasteve me koronavirus, IKSHPK apelon te qytetarët të ndërrojnë sjellet

para 2 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 122 raste të reja me koronavirus në vend. Përmes një postimi në Facebook, IKSHPK ka apeluar që të mbahet higjiena, distanca dhe maskat në mënyrë...

122 rastet e reja me koronavirus, të infektuarit vijnë nga këto komuna!

para 2 jave - GazetaBlic

Gjatë ditës së sotme, janë shënuar 122 raste të reja me virusin COVID-19, derisa janë shëruar 81 persona, shkruan GazetaBlic. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar për Shëndetësi Publike, 122 rastet e...

Rritje e frikshme e të prekurve me virus në Kosovë, 122 vetëm sot!

para 2 jave - Shekulli

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

122 raste të reja me raste me Covid-19

para 2 jave - RTK

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

122 rastet me koronavirus janë nga këto komuna, Prishtina më së shumti

para 2 jave - Lajmi.net

IKSHPK ka bërë të ditur gjithashtu se 81 persona janë shëruar. Më së shumti raste janë konfirmuar në komunën e Prishtinës, gjithsej 41 të infektuar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste,...

112 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se sot janë 112 raste të reja me COVD-19 ndërsa janë shëruar 81 persona. Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

para 2 jave - Sinjali

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme kanë rezultuar 122 raste pozitive me koronavirus, ndërsa 81 prej tyre janë shëruar Rastet e reja me koronavirus...

Lajm shumë i mirë, del bilanci i të shëruarve nga koronavirusi sot në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

IKSHPK njofton për rritjen e numrit të personave të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë, sot janë shëruar 81 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 1.506 raste. Ndërsa, numri...

21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - Zyrtare

Ferizaj vazhdon të jetë ndër komunat më të prekura nga infeksionet me koronavirus në nivel vendor. Gjatë ditës së sotme në këtë komunë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste....

LAJMI I FUNDIT: 122 raste të reja me koronavirus!

para 2 jave - GazetaBlic

81 TË SHËRUAR DHE 122 RASTE ME COVID-19! Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive...

LAJMI I FUNDIT: “Shpërthim” masiv i koronavirusit, nga 231 mostra, 122 raste dalin pozitiv

para 2 jave - GazetaBlic

81 TË SHËRUAR DHE 122 RASTE ME COVID-19! Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive...

122 raste me COVID-19 në Kosovë, 81 të shëruar

para 2 jave - Koha.net

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Alarmante, konfirmohen 122 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Janë konfirmuar 122 raste të reja me koronavirus në vendin tonë , shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në Facebook. “ Sot më 29 qershor...

Regjistrohen 122 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 81 persona të shëruar

para 2 jave - Java News

Kosova ka regjistruar 122 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Gjithashtu mësohet se 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste,...

Edhe 1 mijë e 244 raste aktive në Kosovë, Prishtina vatër e koronavirusit

para 2 jave - Infokusi

Në vendin tonë sot janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë e...

Kosovës i shtohen edhe 122 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të hënën 122 raste të reja me koronavirus, pas kryerjes së 231 testeve. “Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt...

Ky është numri i personave aktiv me Covid-19 në Kosovë

para 2 jave - Epoka e Re

Në Kosovë të hënën janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë...

122 raste të reja me COVID -19, shumica në Prishtinë, 81 të shëruar

para 2 jave - Tetova Sot

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar 122 raste të reja me covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste,...

Vdes një person në QKUK, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Infokusi

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit...

1 mijë e 244 raste aktive në Kosovë, Prishtina vatër e koronavirusit

para 2 jave - Zyrtare

Në vendin tonë sot janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë e...

Nga këto komuna vijnë 122 të prekurit me virus

para 2 jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe për 122 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus Komuna e Prishtinës është ajo e cila është prekur më së shumti nga koronavirusi, gjatë...

1 mijë e 244 raste aktive në Kosovë, Prishtina vatër e koronavirusit

para 2 jave - Periskopi

Në vendin tonë sot janë raportuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2 mijë e 799. Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë të shëruar 1 mijë e...

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë tregon arsyen e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus

para 2 jave - Zyrtare

Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi,...

Alarmante/122 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - Infokusi

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Në Fushë Kosovë 44 raste aktive me koronavirus

para 2 jave - Arbresh

Në Komunën e Fushë Kosovës sonte janë paraqitur pesë raste të reja me koronavirus. Zëdhënësi i komunës, Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se më këto raste numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon...

Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë tregon arsyen e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus

para 2 jave - Periskopi

Në Komunën e Prishtinës sonte janë konfirmuar edhe 41 raste të reja me koronavirus. Kjo ka ardhur pas 100 testimeve që janë bërë në Prishtinë. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi,...

Gashi: Pos të infektuarve, në Prishtinë kanë rezultuar edhe shtatë të shëruar

para 2 jave - Arbresh

Në Komunën e Prishtinës sot janë regjistruar edhe 41 raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi thotë për RTV Dukagjinin se pos këtyre rasteve nga kjo komunë kanë rezultuar...

Sërish shifra të larta, regjistrohen 122 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Almakos

Shifra të larta vijnë sërish nga Kosova rasteve me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar 122 raste të reja me virusin vdekjeprurës pas kryerjes së 231 testeve. “Rastet pozitive...

Alarmante/122 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - Almakos

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Komuna e Malishevës për humbjen e pacientit: Nuk ishim në dijeni se ishte i infektuar me Covid-19

para 2 jave - Bota Press

Lidhur me vdekjen e pacientit me inicialet S.T., nga Banja Malishevës, për të cilin në fletë-lëshimin e spitalit u tha se ishte i prekur me koronavirus, kanë reaguar edhe nga komuna e Malishevës. Nënkryetari...

122 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Sharri

Janë konfirmuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, ndërsa janë shëruar 81 pacient. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e Pejës 10 raste, komuna...

122 raste me Coronavirus në Kosovë, 81 të shëruar

para 2 jave - Ekonomia Online

122 raste kanë rezultuar sot pozitivë me koronavirus, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231...

Vdes një person në QKUK, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Ekonomia Online

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit...

Në QKUK vdes një pacient, familja njoftohet se i ndjeri ishte me Covid-19

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 29 qershor 2020 – Një pacient nga komuna e Malishevës ka vdekur të hënën në mbrëmje në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Komuna e Mlishevës njofton se i ndjeri nuk ishte në mesin e pacientëve...

21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - Periskopi

Ferizaj vazhdon të jetë ndër komunat më të prekura nga infeksionet me koronavirus në nivel vendor. Gjatë ditës së sotme në këtë komunë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste....

Rëndohet gjendja në Kosovë, 122 raste të reja me koronavirus në 23 orët e fundit

para 2 jave - LajmiFundit

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Në Kosovë konfirmohen edhe 122 raste të reja me Covid-19

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 29 qershor 2020 – Në Kosovë, epidemia e kosonavirusit po merr përmasa shqetësuese. Prishtina tani është shndërruar në vatër të rrezikshme të përhapjes së kësaj epidemie. Instituti Kombëtar i...

21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - KosovaPress

Ferizaj vazhdon të jetë ndër komunat më të prekura nga infeksionet me koronavirus në nivel vendor. Gjatë ditës së sotme në këtë komunë janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste....

Në neurologji vdes një qytetar nga Malisheva, pas vdekjes diagnostifikohet me Covid-19

para 2 jave - PortaliOnline

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit...

Ndërron jetë një person në QKUK, familja njoftohen më pas se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Bota Press

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit...

Edhe një i vdekur nga COVID-19

para 2 jave - Epoka e Re

Vdes një person në QKUK nga Komuna e Malishevës, ndërsa familja dhe komuna njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19 Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht...

Vdes një person nga Malisheva, familja njoftohet se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - KosovaPress

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë-lëshimin e spitalit...

Vdes një person në QKUK, familja njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

para 2 jave - Arbresh

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit...

Rastet e reja me Covid-19 vijnë nga këto komuna të Kosovës

para 2 jave - Bota Press

Edhe 122 raste të reja me Covid-19 janë shënuar gjatë ditës së sotme në Kosovë, ndërkohë që 81 të tjerë që deri më sot ishin të infektuar, kanë rezultuar plotësisht të shëruar. Siç bëhet e ditur nga njoftimi...

Sot 121 raste me Covid-19 në Kosovë, më shumti në Prishtinë dhe Ferizaj

para 2 jave - PortaliOnline

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

​122 raste të reja me raste me Covid-19

para 2 jave - Gazeta e re

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Rastet e reja vijnë nga këto komuna

para 2 jave - Periskopi

122 raste të reja me coronavirus janë shënuar sonte, kurse 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e Pejës 10 raste, komuna e...

Shërohen 81 të prekur me Covid-19

para 2 jave - Arbresh

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar 122 raste të reja me covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste,...

Kosovë: 122 raste të reja me koronavirus, 81 të shëruar

para 2 jave - Albinfo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar për 122 raste të reja me koronavirus si dhe janë shëruar 81 pacientë. Rastet pozitive janë nga komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt...

122 raste të reja me COVID -19 ,81 të shëruar

para 2 jave - Bota Press

Botapress 29 Qershor – IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar 122 raste të reja me covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 81 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste,...

122 raste të reja me COVID-19 dhe 81 të shëruara

para 2 jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë regjistruar edhe 122 raste me COVID-19, kurse 81 persona janë shëruar. IKSHPK, ka bërë të ditur se në Laboratorin e...

122 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Fakti Ditor

Siç njofton IKSHPK, sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

122 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Pa censure

Janë konfirmuar edhe 122 raste të reja me koronavirus, ndërsa janë shëruar 81 pacient, shkruan Gazeta Metro. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e...

Rritet numri i rasteve, shtohen edhe 122 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Arbresh

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

81 të shëruar sot nga koronavirusi

para 2 jave - Periskopi

Kështu ka njoftuar IKSHP: 81 TË SHËRUAR DHE 122 RASTE ME COVID-19! Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra...

Shqetësuese: 122 raste sot me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Periskopi

Njofton IKSHP: 81 TË SHËRUAR DHE 122 RASTE ME COVID-19! Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika...

122 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - KosovaPress

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

VIDEO – Prishtina përballet me mungesë të punëtorëve shëndetësorë

para 2 jave - Kallxo

Komuna e Prishtinës po përballet me mungesë të punëtorëve shëndetësorë, nëpër qendrat e mjekësisë familjare. Në krahasim me vitin e kaluar, sipas drejtorit të Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashit,...

Këto janë komunat me më shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 10:14 Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, edhe 1,203 raste me COVID-19 janë aktive në gjithë Republikën e Kosovës, ndërsa me më së...

Këto janë komunat me më shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Zhurnal

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, edhe 1,203 raste me COVID-19 janë aktive në gjithë Republikën e Kosovës, ndërsa me më së shumti raste aktive është Komuna e Prishtinës,...

Këto janë komunat me më shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Telegrafi

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, edhe 1,203 raste me COVID-19 janë aktive në gjithë Republikën e Kosovës, ndërsa me më së shumti raste aktive është Komuna e Prishtinës,...

Bilanci me COVID-19, 1,203 raste aktive, 1,425 të shëruar dhe 49 viktima

para 2 jave - Zhurnal

Instituti kombëtar i shëndetësisë Publike bën të ditur se numri total i rasteve pozitive me coronavirus është 2677, nga 23.339 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 49 raste të vdekjes...

2.677 raste me COVID-19, por sa testime janë bërë deri tash?

para 2 jave - Insajderi

23.339 testime janë bërë deri tash prej tyre 2.677 kanë dalur pozitive. COVID-19 në Kosovë po përhapet me shpejtësi pasi ka dy javë që rregullisht rastet pozitiv me coronavirus janë konstante duke ngritur...

Ja komunat me më shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - OraInfo

Këto janë komunat me më shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, edhe 1,203 raste me COVID-19 janë aktive në gjithë Republikën...

Bilanci me COVID-19, 1,203 raste aktive, 1,425 të shëruar dhe 49 viktima

para 2 jave - Telegrafi

Instituti kombëtar i shëndetësisë Publike bën të ditur se numri total i rasteve pozitive me coronavirus është 2677, nga 23.339 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 49 raste të vdekjes...

Bilanci i koronavirusit në të gjitha komunat e Kosovës që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 7:14 Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 677 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë....

Mbi 1200 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se gjatë së dielës janë regjistruar edhe 87 raste të reja me koronavirus. Ka shkuar në 2 mijë e 677 numri i përgjithshëm...

Bilanci i koronavirusit në të gjitha komunat e Kosovës që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para

para 2 jave - Infokusi

Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 677 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë. Nga ky numër, 1 mijë e 425 janë...

Mbi 1200 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se gjatë së dielës janë regjistruar edhe 87 raste të reja me koronavirus. Ka shkuar në 2 mijë e 677 numri i përgjithshëm...

Bilanci i Coronavirusit në të gjitha komunat që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para

para 2 jave - Ekonomia Online

Në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 677 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë. Nga ky numër, 1 mijë e 425 janë shëruar,...

87 rastet pozitive nga 202 mostrat e marra janë nga këto komuna

para 2 jave - Arbresh

87 rastet pozitive  nga 202 mostrat e marra më 28 qershor, nëpër komuna sipas Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë Publike janë: Prishtinë 33 raste Prizren 7 raste Podujevë 6 raste Mitrovicë 6 raste Lipjan...

Shkon në 49 numri i viktimave me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë regjistruar 87 raste të reja me coronavirus, ndërsa janë shëruar 31 persona. Sipas IKSHPK-së deri me tani...

Shkon në 49 numri i viktimave me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 22:39 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë regjistruar 87 raste të reja me koronavirus, ndërsa janë shëruar...

Shënohet edhe një rast me Covid-19 në Malishevë

para 2 jave - Gazeta Express

Gazeta Express 28/06/2020 22:36 Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar edhe nga komunikimi zyrtar në mes...

Shënohet edhe një rast me COVID-19 në Malishevë

para 2 jave - Telegrafi

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

Shkon në 49 numri i të vdekurve me Covid-19

para 2 jave - Insajderi

Është rritur numri i të vdekurve si pasojë e infektimit me Covid-19 në Kosovë, njofton Insajderi. Edhe pse nuk ka njoftim konkret dhe të dhëna zyrtare nga IKSHPK edhe për një vdekje nga Covid-19, ky lajm...

Shënohet edhe një rast me COVID-19 në Malishevë

para 2 jave - Medial

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

Prishtina vatra më e rrezikuar nga COVID-19, statistikat e sotme nëpër komuna

para 2 jave - Insajderi

Prishtina vazhdon të jetë vatra më e rrezikuar nga COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka raportuar për 87 raste të reja pozitiv me coronavirus. Kjo është një ditë tjetër në të cilën...

87 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, shërohen 31 persona

para 2 jave - Gazeta Express

Gazeta Express 28/06/2020 22:01 IKSHPK ka bërë të ditur se sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë edhe 31 pacientë janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës...

Shënohen edhe 87 raste me coronavirus në Kosovë, shërohen 31 persona

para 2 jave - Telegrafi

Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Edhe 87 raste të reja me Covid-19

para 2 jave - Insajderi

Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Shënohet edhe një rast me COVID-19 në Malishevë

para 2 jave - Zeri

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar edhe nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

Kosovë, konfirmohen 87 raste të reja me COVID-19 në 24 orë

para 2 jave - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se të dielën në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Rezultatet janë në bazë të 202 testimeve...

Bilanci i koronavirusit në të gjitha komunat e Kosovës që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 677 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë, shkruan Gazeta Sinjali. Nga ky...

Arrin në 49 numri i rasteve të vdekjes me Covid-19

para 2 jave - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë regjistruar 87 raste të reja me Covid-19; ndërsa janë shëruar 31 persona. Ky institut ka njoftuar se janë...

Shkon në 49 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - OraInfo

Shkon në 49 numri i të vdekurve nga COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë regjistruar 87 raste të reja me koronavirus, ndërsa...

para 2 jave - Ora news

Kosova ka regjistruar 87 raste të reja me koronavirus ditën e sotme. Sipas IKSHPK-së, sot janë marrë 202 mostra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Gjithashtu është njoftuar...

Nga këto komuna të Kosovës janë 87 rastet e reja me COVID-19

para 2 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar I Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika...

Mbi 23 mijë testime deri sot në Kosovë, 2 mijë e 677 rezultuan pozitiv me COVID-19

para 2 jave - Sinjali

Deri sot në Kosovë për afro 5 muaj janë testuar 23 mijë e 339 persona të dyshuar për koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Nga këto testime, pozitiv me COVID-19 kanë rezultuar gjithsej 2 mijë e 677 persona....

87 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Alsat-M

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Shkon në 49 numri i viktimave me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Lajmi.net

Sipas IKSHPK’së deri me tani janë regjistruar 49 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Numri total i rasteve pozitive 2677 raste nga 23.339 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2,...

Kosovë, konfirmohen 87 raste të reja me COVID-19 në 24 orë

para 2 jave - Koha Jone

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se të dielën në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Rezultatet janë në bazë të 202 testimeve...

Koronavirusi rikthehet sërish në Malishevë

para 2 jave - OraInfo

Malisheva preket sërish nga COVID-19. Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes...

87 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 31 persona

para 2 jave - ABC News

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë edhe 31 pacientë janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: Jomuna e Prishtinës 33 raste,...

Kosovë/ 87 raste të reja në 24 orët e fundit

para 2 jave - Mapo

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se të dielën në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste me koronavirus. Rezultatet janë në bazë të 202 testimeve të kryera nga ana e Institutit. Numri i të...

Malisheva preket sërish nga COVID-19

para 2 jave - Lajmi.net

Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Shtabi komunal emergjent në Malishevë, ka kërkuar nga qytetarët dhe subjektet...

Covid-19/ Rritet numri i të prekurve në Kosovë

para 2 jave - Syri

Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Rikthehet koronavirusi në Malishevë

para 2 jave - Sinjali

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

Vdes një person nga koronavirusi në Kosovë, 87 raste të reja në 24 orët e fundit

para 2 jave - NOA

Ndërron jetë një tjetër person në Kosovë nga Koronavirusi. Rasti i fundit e çon në 49 numrin total të të vdekurve në vend. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi...

Koronavirusi në Kosovë, del bilanci i të infektuarve në 24 orët e fundit

para 2 jave - Gazeta Shqip

IKSHPK ka bërë të ditur se sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë edhe 31 pacientë janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 33 raste, komuna e Prizrenit...

Ja nga cilat komuna janë të infektuarit e fundit me koronavirus

para 2 jave - OraInfo

Sot në Kosovë janë shënuar 87 raste të reja me koronavirus. IKSHPK njofton se sot janë testuar 202 mostra të dyshimta nga të cilat, 87 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Rastet pozitive janë nga: komuna...

Rritet numri i rasteve aktive me COVID-19 në Ferizaj

para 2 jave - Sinjali

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme kanë rezultuar edhe 87 persona të infektuar me koronavirus, 3 prej tyre janë nga Ferizaj. Përmes një njoftimi në Facebook, Komuna e...

Rëndohet situata, 87 raste reja me koronavirus, 31 të shëruar

para 2 jave - OraInfo

Po vazhdon të rritet ndejshëm numri i të infektuarve me koronavuris në Kosovë. Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202...

Shkon në 49 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Koha.net

Ka shkuar në 49 numri i personave të vdekur nga koronavirusi. Ndonëse nuk janë dhënë detaje për vdekjen edhe të një personi tjetër, IKSHPK-ja e ka futur sot në shifrën zyrtare të personave që kanë humbur...

87 raste me COVID-19 sot në Kosovë, 31 të shëruar

para 2 jave - Koha.net

87 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, sot janë marrë 202 mostra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Gjithashtu është njoftuar se janë...

87 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Shprehja

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Testohen 202 mostra për COVID-19, këto janë rezultatet

para 2 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar I Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika...

Për disa ditë me radhë, Prishtina po goditet më së shumti nga koronavirusi

para 2 jave - Sinjali

Komuna e Prishtinës vazhdon të ketë rritje të numrit të rasteve të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Vetëm sot në këtë komunë janë shënuar gjithsej 33 raste me koronavirus, duke çuar në 584...

87 raste të reja me koronavirus – shërohen 31 persona

para 2 jave - Shprehja

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar për 87 raste të reja me koronavirus. Sipas ISKHPK’së sot në vend janë shëruar edhe 31 persona. “Sot më 28 qershor 2020, janë shëruar 87 pacientë...

LAJMI I FUNDIT: 87 raste të reja me koronavirus!

para 2 jave - GazetaBlic

31 TË SHËRUAR DHE 87 RASTE ME COVID-19! Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive...

Personat e fundit të infektuar me COVID-19 janë nga këto komuna

para 2 jave - GazetaBlic

87 raste të reja janë konfirmuar si të infektuar me koronavirus. IKSHPK ka njoftuar se janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive  dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

87 raste të reja me COVID-19 dhe 31 të shëruar në Kosovë

para 2 jave - Zeri

IKSHPK ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 87 raste pozitive. Numri total i rasteve...

Sot 87 raste me COVID-19 në Kosovë, 31 të shëruar

para 2 jave - Lajmi.net

Sipas IKSHPK, numri total i rasteve pozitive 2677 raste nga 23.339 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 49 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese, transmeton...

87 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - RTK

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

87 raste me COVID-19, 31 të shëruar

para 2 jave - Koha.net

87 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, sot janë marrë 202 mostra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Gjithashtu është njoftuar se janë...

87 rastet pozitive me koronavirus vijnë nga këto komuna

para 2 jave - Sinjali

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve...

Shërohen edhe 31 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Gjatë ditës së sotme janë shëruar 31 persona me koronavirus në vendin tonë. Lajmi u bë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), përmes një njoftimi në Facebook. “Sot më...

Alarmante, konfirmohen 87 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Janë konfirmuar 87 raste të reja me koronavirus në vendin tonë , shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në Facebook. “Sot më 28 qershor...

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar në 49 numrin total të të vdekurve në vend. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në Facebook. ” Numri...

87 raste të reja me koronavirus – shërohen 31 persona

para 2 jave - Zyrtare

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar për 87 raste të reja me koronavirus. Sipas ISKHPK’së sot në vend janë shëruar edhe 31 persona. “Sot më 28 qershor 2020, janë shëruar 87 pacientë...

87 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, shërohen 31 persona

para 2 jave - Tetova Sot

IKSHPK ka bërë të ditur se sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë edhe 31 pacientë janë shëruar. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 33 raste, komuna e Prizrenit...

1148 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, si krahasohet Kosova me shtetet e rajonit

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 19:19 S htimi i rasteve me koronavirus në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që edhe OBSH ka dhënë një paralajmërim për rikthimin e virusit në Kosovë dhe Shqipëri, si vendet ndër...

Kaq është numri i rasteve aktive me Coronavirus në vend

para 2 jave - Infokusi

IKSHPK-ja ka publikuar sot rezultatet e 202 mostrave të testuara për Covid-19. Prej tyre 87 persona rezultuan pozitiv me virusin, teksa 31 të tjerë janë shëruar, raporton Front Online. Në ndërkohë numri...

1148 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, si krahasohet Kosova me shtetet e rajonit

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 19:19 S htimi i rasteve me koronavirus në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që edhe OBSH ka dhënë një paralajmërim për rikthimin e virusit në Kosovë dhe Shqipëri, si vendet ndër...

Ndërron jetë një person në Kosovë, 87 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

para 2 jave - Java News

Ndërron jetë një tjetër person në Kosovë nga Koronavirusi. Rasti i fundit e çon në 49 numrin total të të vdekurve në vend. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi...

Rikthehet koronavirusi në Malishevë

para 2 jave - Infokusi

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

18 komuna me raste të reja nga koronavirusi, prin Prishtina

para 2 jave - Infokusi

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

1148 raste aktive me koronavirus në Kosovë, ky është krahasimi me vendet e rajonit

para 2 jave - OraInfo

Aktualisht në Kosovë janë 1148 raste aktive me koronavirus. Shtimi i rasteve me koronavirus në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që edhe OBSH ka dhënë një paralajmërim për rikthimin e virusit në Kosovë dhe Shqipëri,...

87 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Lajm

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Infokusi

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar në 49-t numrin total të të vdekurve në vend. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në Facebook. “Numri...

Edhe 87 raste të reja me Covid-19

para 2 jave - Infokusi

31 TË SHËRUAR DHE 87 RASTE ME COVID-19! Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive...

87 Rastet pozitive janë ng keto komuna

para 2 jave - Infokusi

Sot më 28 qershor 2020, janë shëruar 87 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1.425 raste, kurse raste aktive 1.203. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës...

Shkon në 49 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - in7

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë regjistruar 87 raste të reja me coronavirus, ndërsa janë shëruar 31 persona. Sipas IKSHPK-së deri me tani...

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Prizren

para 2 jave - Sinjali

Prizreni është shumë afër të dalë e dyta për nga numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, e cila pritet ta kalojë Vushtrrinë, e cila deri tani ka 319 të infektuar. Komuna më e prekur nga ky koronavirusi...

Rritet numri i rasteve aktive me koronavirus në Viti

para 2 jave - Sinjali

Komuna e Vitisë është nder komunat e para që është ballafaquar me koronavirus, momentalisht në këtë komuna janë 38 raste aktive. I pari I Vitisë për Gazetën Sinjali ka thënë se 9 persona gjenden në Klinikën...

Prishtina, vatra më e rrezikuar nga COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Albinfo

87 raste të reja pozitiv me coronavirus janë raportuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Kjo është një ditë tjetër në të cilën vendi ynë përballet me raste të shumta të të infektuarëve. Edhe gjatë...

18 komuna me raste të reja nga koronavirusi, prin Prishtina

para 2 jave - Arbresh

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, gjithsej 49 viktima

para 2 jave - Pa censure

Është shënuar edhe një viktimë nga koronavirusi në Kosovë, duke çuar numrin total në 49. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, përmes postimit...

Rikthehet koronavirusi në Malishevë – Periskopi

para 2 jave - Zyrtare

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

Në Kosovë, edhe 87 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - Illyria

Prishtinë, 28 qershor 2020 – Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 87 raste të reja me koronavirus. Mbi një e treta e tyre janë konfirmuar në Prishtinë, ndërsa në komunat tjera janë konfirmuar...

Arrin në 49 numri i rasteve të vdekjes me Covid-19

para 2 jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë regjistruar 87 raste të reja me Covid-19; ndërsa janë shëruar 31 persona. Ky institut ka njoftuar se janë...

Rikthehet koronavirusi në Malishevë

para 2 jave - Periskopi

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Epoka e Re

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar në 49-t numrin total të të vdekurve në vend. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në “Facebook”....

Shënohet edhe një rast me COVID-19 në Malishevë

para 2 jave - KosovaPress

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit...

18 komuna me raste të reja nga koronavirusi, prin Prishtina

para 2 jave - Zyrtare

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

18 komuna me raste të reja nga koronavirusi, prin Prishtina

para 2 jave - Periskopi

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

18 komuna me raste të reja nga koronavirusi, prin Prishtina

para 2 jave - Epoka e Re

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Edhe 87 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 2 jave - PortaliOnline

Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Shërohen 31 pacient të prekur me Covid-19 në Kosovë

para 2 jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar 87 raste të reja me Covid-19. Sipas këtij instituti, 31 persona janë shëruar nga ky virus. “Rastet pozitive...

Shënohen edhe 87 raste me coronavirus në Kosovë, shërohen 31 persona

para 2 jave - Ekonomia Online

Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

87 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Arbresh

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë shtuar edhe 87 raste me Covid-19, në Kosovë ndërsa janë shëruar 31 pacient të prekur. Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e...

87 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Pa censure

Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Kosovë: 87 raste me COVID-19 dhe 31 të shëruar

para 2 jave - Albinfo

Është bërë e ditur se sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

87 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - Gazeta e re

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

87 raste të reja me koronavirus – shërohen 31 persona

para 2 jave - Periskopi

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar për 87 raste të reja me koronavirus. Sipas ISKHPK’së sot në vend janë shëruar edhe 31 persona. “Sot më 28 qershor 2020, janë shëruar 87 pacientë...

87 raste të reja me Covid-19, 31 të shëruar

para 2 jave - Epoka e Re

Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

Sot 87 raste me Covid-19 në Kosovë, 31 të shëruar

para 2 jave - Epoka e Re

Numri total i rasteve pozitive 2677 raste nga 23.339 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 49 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Njjoftimi i plotë: Sot...

87 raste të reja me COVID-19

para 2 jave - KosovaPress

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

1148 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, si krahasohet Kosova me shtetet e rajonit

para 2 jave - Infokusi

Shtimi i rasteve me koronavirus në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që edhe OBSH ka dhënë një paralajmërim për rikthimin e virusit në Kosovë dhe Shqipëri, si vendet ndër më të prekurat me raste të reja. Kryeministri...

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Prizren

para 2 jave - Infokusi

Prizreni është shumë afër të dalë e dyta për nga numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, e cila pritet ta kalojë Vushtrrinë, e cila deri tani ka 319 të infektuar. Komuna më e prekur nga ky koronavirusi...

1148 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, si krahasohet Kosova me shtetet e rajonit

para 2 jave - Periskopi

S htimi i rasteve me koronavirus në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që edhe OBSH ka dhënë një paralajmërim për rikthimin e virusit në Kosovë dhe Shqipëri, si vendet ndër më të prekurat me raste të reja. Kryeministri...

1148 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, si krahasohet Kosova me shtetet e rajonit

para 2 jave - Arbresh

Shtimi i rasteve me koronavirus në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që edhe OBSH ka dhënë një paralajmërim për rikthimin e virusit në Kosovë dhe Shqipëri, si vendet ndër më të prekurat me raste të reja. Kryeministri...

Priten rezultatet e 140 personave të dyshuar për koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Infokusi

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi, në një lidhje direkte në Rtv Dukagjin....

Prishtinë, sonte dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus

para 2 jave - Medial

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi. “Nesër priten rezultatet e rreth...

Priten rezultatet e 140 personave të dyshuar për koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 9:34 Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi....

Drejtori i Shëndetësisë demanton lajmin se Prishtina sot pret rezultatet për COVID-19 të 140 personave

para 2 jave - Sinjali

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi ka demantuar lajmin i cili sot ka qarkulluar në media ku thuhej se sonte do të dalin rezultatet e 140 personave të dyshuar për koronavirus,...

​Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 2.542 të infektuar, 47 viktima dhe 1.148 të shëruar

para 2 jave - Top Channel

Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që 1.148 janë shëruar plotësisht, ndërsa 47 kanë përfunduar me fatalitet. Ky është njoftimi...

Kaq persona na Prishtina po presin që sot t’iu dalin rezultatet për koronavirus

para 2 jave - OraInfo

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi. “Nesër priten rezultatet e rreth...

Numër i madh të infektuarve me koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Zhurnal

Prishtin;, 28 qershor – Zhurnal.mk – Komuna e Prishtinës dje priu nga komunat tjera të Kosovës me numrin e të infektuarve nga Covid-19. Plot 44 raste të reja janë shënuar në kryeqytet nga 96 sa dolën në...

Sot priten rezultatet e 140 personave të dyshuar për koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Zeri

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi. “Nesër priten rezultatet e rreth...

Numër i madh të infektuarve me koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 8:11 Komuna e Prishtinës dje priu nga komunat tjera të Kosovës me numrin e të infektuarve nga Covid-19. Plot 44 raste të reja janë shënuar në kryeqytet nga 96 sa dolën në...

Prishtina sonte pret rezultatet e 140 personave për COVID 19

para 2 jave - GazetaBlic

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi. “Nesër priten rezultatet e rreth...

Covid-19, situata aktuale në Kosovë

para 2 jave - OraInfo

2 mijë e 542 të infektuar, 47 të vdekur dhe 1 mijë 148 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë. Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi....

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 2.542 të infektuar, 47 të vdekur dhe 1.148 të shëruar

para 2 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 8:03 Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që 1.148 janë shëruar plotësisht, ndërsa 47 kanë përfunduar...

​Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 2.542 të infektuar dhe 47 viktima

para 2 jave - Albeu

Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që 1.148 janë shëruar plotësisht, ndërsa 47 kanë përfunduar me fatalitet. Ky është njoftimi...

Numër i madh i të infektuarve me COVID-19 në kryeqytet

para 2 jave - Sinjali

Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 96 raste pozitive me koronavirus, prej tyre 44 nga Komuna e Prishtinës e cila është komuna më e prekur nga ky infeksion, shkruan Gazeta Sinjali. Prizreni është komuna...

2 mijë e 542 të infektuar, 47 të vdekur dhe 1 mijë 148 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Lajmi.net

Numri i rasteve aktive në vend është 1 mijë e 148 sosh. Komuna më e prekur nga ky virus është Prishtina, me gjithsej 551 raste.imi i ISKHPK-së: ‘Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - RTK

Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që 1.148 janë shëruar plotësisht, ndërsa 47 kanë përfunduar me fatalitet. Sot në Laboratorin...

Kosovë, nga 207 teste 96 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19

para 2 jave - Tetova Sot

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 207 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

​Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 2.542 të infektuar, 47 të vdekur dhe 1.148 të shëruar

para 2 jave - Gazeta e re

Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që 1.148 janë shëruar plotësisht, ndërsa 47 kanë përfunduar me fatalitet. Ky është njoftimi...

Të dhënat për të infektuarit dhe të vdekurit nga Covid-19 në Kosovë

para 2 jave - Infokusi

Dje në Kosovë janë konfirmuar edhe 96 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 590 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë. Nga ky numër, 1 mijë e 394 janë...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 2.542 të infektuar, 47 të vdekur dhe 1.148 të shëruar

para 2 jave - Infokusi

Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që 1.148 janë shëruar plotësisht, ndërsa 47 kanë përfunduar me fatalitet. Ky është njoftimi...

Numër i madh të infektuarve me koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Infokusi

Komuna e Prishtinës dje priu nga komunat tjera të Kosovës me numrin e të infektuarve nga Covid-19. Plot 44 raste të reja janë shënuar në kryeqytet nga 96 sa dolën në nivel vendi. Prizreni është komuna...

Kjo është gjendja aktuale me Covid-19 në Kosovë

para 2 jave - Epoka e Re

2 mijë e 542 të infektuar, 47 të vdekur dhe 1 mijë 148 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë. Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi....

Sot priten rezultatet e 140 personave të dyshuar për koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Arbresh

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi “Nesër priten rezultatet e rreth 140...

Priten rezultatet e 140 personave të dyshuar për koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Zyrtare

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi. “Nesër priten rezultatet e rreth...

Prishtinë, sonte dalin rezultatet për 140 persona të testuar për Covid

para 2 jave - Epoka e Re

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi. “Nesër priten rezultatet e rreth...

Prishtina sonte pret rezultatet e 140 personave për COVID 19

para 2 jave - Bota Press

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me koronavirus në Prishtinë.Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi.“Nesër priten rezultatet e rreth 140...

Numër i madh të infektuarve me koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Arbresh

Komuna e Prishtinës dje priu nga komunat tjera të Kosovës me numrin e të infektuarve nga Covid-19. Plot 44 raste të reja janë shënuar në kryeqytet nga 96 sa dolën në nivel vendi. Prizreni është komuna...

Kosova me  1 148 raste aktive, rezultatet për komuna

para 2 jave - Arbresh

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot nga koronavirusi është gjithsej 1.394 raste, kurse raste aktive 1.148. Të shtunën, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR,...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 2.542 të infektuar, 47 të vdekur dhe 1.148 të shëruar

para 2 jave - Zyrtare

Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, 2.542 persona janë prekur nga kjo pandemi. Por që 1.148 janë shëruar plotësisht, ndërsa 47 kanë përfunduar me fatalitet. Ky është njoftimi...

Të dhënat për të infektuarit dhe të vdekurit nga koronavirusi në komunat e Kosovës

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 96 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 590 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë, shkruan Gazeta Sinjali. Nga ky...

Shërohen 10 persona me koronavirus në Prishtinë

para 2 jave - Sinjali

Gjatë ditës së sotme janë shëruar 87 persona me koronavirus në vendin tonë, 10 prej tyre janë nga Komuna e Prishtinës. Rastin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar...

44 raste të reja me koronavirus në Prishtinë, kaq raste janë aktive

para 2 jave - Sinjali

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë kanë rezultuar 96 persona të infektuar me koronavirus, 44 prej tyre janë nga Komuna e Prishtinës. Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi ka thënë për Gazetën...

Mbi 23 mijë persona janë testuar për koronavirus deri më sot në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë janë konfirmuar 96 raste të reja me koronavirus nga 207 mostrat që u testuan, shkruan Gazeta Sinjali. Ndërsa, nga 8 shkurti deri sonte në Kosovë janë testuar gjithsej 23 mijë e 137 persona...

Pothuajse gjysma e të testuarve sot dolën pozitiv me koronavirus

para 2 jave - Sinjali

Sot në Kosovë u testuan 207 persona, prej tyre 96 dolën pozitiv me koronavirus. Sipas këtij rezultati, pothuajse 50 për qind e të testuarve dolën pozitiv me koronavirus. Rastet pozitive kryesisht vijnë...

18 raste aktive me koronavirus në Ferizaj

para 2 jave - Sinjali

Komuna e Ferizajt sot ka konfirmuar edhe 5 raste me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Deri tani në këtë komunë janë 18 raste aktive. Sot në gjithë Kosovën janë shënuar 96 raste me koronavirus dhe 87...

87 apo 92 numri i të shëruarve, IKSHPK e bën lëmsh

para 2 jave - Sinjali

IKSHPK ka publikuar bilancin ditor të koronavirusit në Kosovë, ku në krye të lajmit shkruhet se janë 87 persona të shëruar, ndërsa në brenda tekstit shkruhet se janë 92. Nuk është hera e parë që IKSHPK...

IKSHKP-ja: Po shkojmë drejtë një normaliteti të ri

para 2 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme kanë rezultuar pozitiv 96 raste, ndërsa 87 janë shëruar. Me rritjen e numrit të të prekurve me koronavirus, IKSHKP-ja...

96 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna të Kosovës

para 2 jave - Sinjali

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së kanë rezultuar 96 persona të infektuar me koronavirus. Të infektuarit vijnë nga komuna e Prishtinës, Prizrenit, Pejës, Rahovecit, Ferizaj,...

Konfirmohen 96 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Janë konfirmuar 96 raste të reja me koronavirus në vendin tonë , shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në Facebook. “ Sot më 27 qershor...

Shërohen edhe 87 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë është konfirmuar shërimi i 87 personave të cilët ishin të prekur me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmi u bë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK),...

Sot 96 raste me Covid, 87 shërohen

para 2 jave - Ekonomia Online

Sot më 27 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 207 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...

96 raste të reja me Covid-19 dhe 87 të shëruar

para 2 jave - KosovaPress

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 207 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve...

Për dy ditë vdiqën gjashtë persona nga koronavirusi në vendin tonë

para 2 jave - Sinjali

Në dy ditët e fundit kanë vdekur gjashtë persona nga koronavirusi në Klinikën Infektive. Katër persona që kanë vdekur gjatë dy ditëve të fundit ishin nga komuna e Prizrenit, kurse një tjetër nga Komuna...

Rreth 1 mijë e 400 raste të reja dhe 17 vdekje nga koronavirus vetëm gjatë muajit qershor

para 2 jave - Sinjali

Vetëm gjatë muajit qershor në Kosovë janë konfirmuar rreth 1 mijë e 400 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Ditën e parë të këtij muaji filloi faza e tretë e lehtësimit të masave kufizuese,...

Mbi 22 mijë testime të kryera, cila mbetet komuna më e prekur në Kosovë?

para 2 jave - Sinjali

Nga 13 marsi, kur koronavirusi mbërriti në Kosovë, janë kryer 22 mijë e 930 testime. Prej tyre, 2494 raste janë regjistruar pozitive, shkruan Gazeta Sinjali. Nga ky numër, 1 mijë e 307 janë shëruar, kurse...

1,143 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 205 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, ku me SARS-CoV-2,...

Bilanci i fundit për koronavirus në të gjitha komunat e Kosovës

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 62 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 494 numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë, shkruan Gazeta Sinjali. Nga ky...

32 raste të reja me koronavirus në Prishtinë, shumica nga Klinika Infektive

para 2 jave - Sinjali

Gjatë ditës së sotme kanë rezultuar 62 persona të infektuar me koronavirus, kurse komuna me më së shumti të infektuar është Prishtina me 32 persona të prekur gjatë ditës së sotme. Drejtori i Shëndetësisë...

Pas konfirmimit të 62 rasteve të reja, IKSHPK: Bartja e maskave mbetet obligative

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë janë konfirmuar 62 rastet të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 2 mijë e 494 numrin e përgjithshëm të rasteve të regjistruara deri tani, shkruan Gazeta Sinjali. Me këtë rast, Instituti...

Kaq raste aktive me koronavirus janë në Ferizaj

para 2 jave - Sinjali

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se 62 persona kanë rezultuar me koronavirus, një prej tyre është nga Ferizaj. Sipas njoftimit të kësaj komune, deri më tani janë 13 raste aktive. “Konfirmohet...

Dikur ishte vatër e infeksionit, tani kjo komunë nuk ka asnjë rast aktiv me COVID-19

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 62 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Edhe sonte në territorin e Komunës së Malishevës, nuk është regjistruar asnjë rast me koronavirus dhe tani...

62 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna të Kosovës

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë janë konfirmuar edhe 62 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, rastet e reja vijnë nga Prishtina, Prizreni,...

Shërohen 61 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Sonte në Kosovë është konfirmuar shërimi i 61 pacientëve të prekur me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmi u bë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një njoftimi...

Pesë anëtarë të personelit shëndetësor në Prishtinë rezultojnë me koronavirus

para 2 jave - Sinjali

Pesë anëtarë të personelit shëndetësor të Prishtinës kanë rezultuar sot të infektuar me koronavirus. Rastin për Gazetën Sinjal e ka konfirmuar, Drejtori i Shëndetësisë, Bujar Gashi, ka thënë se të prekurit...

62 raste të reja me Covid-19, 61 të shëruar

para 2 jave - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 205 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, ku me SARS-CoV-2,...

61 të shëruar dhe 62 raste me COVID-19

para 2 jave - Ekonomia Online

61 TË SHËRUAR DHE 62 RASTE ME COVID-19! Sot më 26 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 205 mostra të marra nga Klinika Infektive...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK