http://kariera.mk

Kryeministri Hoti tregon masat e reja strikte anti-covid

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka treguar masat e reja anti-covid, që qytetarët duhet t’ju përmbahen rregullisht, në mënyrë që të menaxhohet situata në kohë të pandemisë. Hoti bënë të ditur që bartja...

QEVERIA E KOSOVËS: TEST PCR PËR SHTETASIT E MAQEDONISË

para 3 jave - Klan Macedonia

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

IKSHPK-ja tregon masat e reja në luftimin e COVID-19

para 3 jave - Lajmi.net

IKSHPK-ja ka shkruar se masat janë këto: • Bartja e maskave mbrojtëse është obligative • Mbajta e distancës prej 2 m obligative • Institucionet obligohen të mbajnë dezinfektues dhe maska në vende të qasshme...

IKSHPK-ja tregon masat e reja në luftimin e COVID-19

para 3 jave - Koha.net

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një postimi në Facebook ka treguar masat e reja në luftimin e koronavirusit. IKSHPK-ja ka shkruar se masat janë këto: • Bartja e maskave mbrojtëse...

Kosova mbyll kopshtet dhe aktivitetet në vende të mbyllura, kufizim orari në disa zona

para 3 jave - Vizion Plus

Përveç mbajtjes me detyrim të maskave në publik, qeveria e Kosovës miratoi edhe vendimi për ndërmarrjen e masave për qarkullimin e personave fizik jashtë banesave të tyre në komunat në: Mitrovicë e Jugut,...

Këto janë 13 vendimet e marra nga Qeveria në luftën kundër koronavirusit

para 3 jave - GazetaBlic

Instututi Kombëtar i Shëndetit Publik ka publikuar 13 rregullat e reja për luftimin e Covid-19 raporton Gazeta Blic. Në vazhdim i gjeni të listuara këto rregulla: • Bartja e maskave mbrojtëse është obligative...

Ahmeti përmes tetë pikave shpjegon masat e reja anti COVID-19

para 3 jave - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se tashmë kanë pranuar vendimet e Qeverisë për masat e reja që janë ndërmarrë anti COVID-19. Ahmeti ka thënë se tash e tutje maskat janë obligative,...

Si të rraskapitësh sa më shumë shqiptarët në kohë koronavirusi, vendimi i plotë i masave drastike kufizuese nga qeveria e Kosovës

para 3 jave - NOA

Kjo kohë pandemie kërkon sa më pak ngarkesë mendore për njerëzit e në këtë kuadër, sa më shumë luftë ndaj Covid-19 e sa më pak masa mbytëse për qytetarët. Por qeveria e Kosovës është duke përdorur stilin...

Kosova u kërkon testin e COVID-19 qytetarëve nga Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bosnje Hercegovina

para 3 jave - BalkanWeb

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Sipas vendimit, obligohen të gjithë qytetarët...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Ina

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Rritja e rasteve me COVID/ Kosova bën të detyrueshme mbajtjen e maskave

para 3 jave - Vizion Plus

Për shkak të rritjes së numrit të të prekurve me koronavirus, qeveria e Kosovës ka marrë disa masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID. Një nga vendimet është mbajtja me detyrim e maskave nga...

Qeveria pezullon aktivitetet sportive në hapësira të mbyllura

para 3 jave - Telegrafi

Qeveria e Kosovës ka publikuar masat e marra për luftimin dhe parandalimin e pandemisë COVID-19. Ndër masat e shumta të publikuara sot (e hënë), janë edhe ato me aktivitetet sportive. Sipas njoftimit,...

Ahmeti përmes tetë pikave shpjegon masat e reja anti COVID-19

para 3 jave - RTK

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se tashmë kanë pranuar vendimet e Qeverisë për masat e reja që janë ndërmarrë anti COVID-19. Ahmeti ka thënë se tash e tutje maskat janë obligative,...

Naim Tërnava nuk i përfill vendimet e qeverisë Hoti, vazhdon falja e namazit në xhami

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës mori disa masa të reja pas rritjes së numrit të të infektuarve me virusin COVID-19. Një nga këto masa është edhe pezullimi i ceremonive fetare, shkruan gazeta inFokus. “Vendimi i miratuar...

Qeveria merr vendim: Pezullon aktivitetet sportive në hapësira të mbyllura

para 3 jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës ka publikuar sot masat e marra për luftimin dhe parandalimin e pandemisë Covid-19. Ndër masat e shumta të publikuara sot, janë edhe ato me aktivitetet sportive. Sipas njoftimit, Qeveria...

Qeveria me vendim të ri edhe për fitneset, pishinat e shkollat e futbollit

para 3 jave - Telegrafi

Në mesin e masave të ndërmarra sot nga Qeveria e Kosovës anti COVID-19, është vendosur që të pezullohet edhe puna e fitneseve, pishinave, shkollave të futbollit dhe sporteve tjera që zhvillohen në ambiente...

Qytetarët nga Maqedonia, Mali i Zi, Bosnja s’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për Covid

para 3 jave - Syri

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit...

Qeveria e Kosovës, masa të reja kundër Covid

para 3 jave - Zhurnal

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Qeveria pezullon aktivitetet sportive në hapësira të mbyllura

para 3 jave - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës ka publikuar sot masat e marra për luftimin dhe parandalimin e pandemisë Covid-19. Ndër masat e shumta të publikuara sot, janë edhe ato me aktivitetet sportive, njofton Klan Kosova. Sipas...

KOK-u mbështet vendimin e ri të Qeverisë

para 3 jave - Koha.net

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka mbështetur vendimin e ri të marrë nga Qeveria e Kosovës për të pezulluar aktivitetet sportive në ambiente të mbyllura. KOK-u ka treguar se në lidhje me këto masa ditë...

Qytetarët nga Maqedonia, Mali i Zi, Bosnja s’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për Covid

para 3 jave - Syri

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit...

Shifra në rritje të rasteve me COVID-19, qeveria e Kosovës bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në publik

para 3 jave - BalkanWeb

Teksa në Kosovë shifrat e të prekurve me koronaviurs janë në rritje, qeveria ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Mes këtyre vendimeve, është mbajtja e maskave...

Maskat bëhen të detyrueshme, masat strikte që ndërmori sot Kosova

para 3 jave - Albeu

Qeveria e Kosovës ka miratuar disa masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Mësohet se përdorimi i maskave bëhet i detyrueshëm nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. “Vendimi i...

Qeveria e Kosovës bën të detyrueshme mbajten e maskave në publik

para 3 jave - ABC News

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. Në mbledhjen e kësaj të hënë qeveria ka vendosur që të gjithë do të jenë të detyruar...

Qytetarët nga Maqedonia, Malit i Zi, Bosnja s’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për COVID-19

para 3 jave - Syri

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit...

Qeveria e Kosovës, masa të reja kundër Covid

para 3 jave - Klan

Qeveria e Kosovës, masa të reja kundër Covid Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot në formë...

Kosova u kërkon qytetarëve të Maqedonisë së Veriut test negativ për të hyrë në vend

para 3 jave - Shenja

Qeveria e Kosovës i përgjigjet Maqedonisë së Veriut me reciprocitet për qytetarët që duan të hyjnë në shtetin Kosovar. Në mbledhjen e sotme Kosova ka marrë vendim që edhe ata ju kërkojnë qytetarëve test...

Qytetarët nga Maqedonia, Mali i Zi dhe Bosnja, s’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për COVID-19

para 3 jave - Standard

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit...

Covid-19 në Kosovë/ Maskat bëhen te detyrueshme

para 3 jave - Top Channel

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, ekzekutivi vendosi që mbajtja e maskave të jetë e detyrueshme...

Frika nga koronavirusi, maskat bëhen të detyrueshme në Kosovë

para 3 jave - NOA

Në Kosovë, maskat do të jenë të detyrueshme për qytetarët. Vendimi u mor sot nga Qeveria e Kosovës, nisur edhe nga situata problematike me koronavirusin. Në mbledhjen e mbajtur sot online, Qeveria e Kosovës...

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi e Bosnjës s’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për COVID-19

para 3 jave - OraInfo

Pas rritjes së rasteve me koronavirus, Qeveria e Kosovës ka marrë një sërë vendimesh të reja. Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen elektronike, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin...

Maskat, karantina, ndalimet: Të gjitha vendimet e reja të qeverisë së Kosovës për COVID-19

para 3 jave - Syri

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti, ka miratuar disa vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Vendimi...

Qeveria e Kosovës: Maskat të detyrueshme, teste negative për qytetarët e vendeve fqinje

para 3 jave - Top Channel

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Maskat bëhen të detyrueshme, masat strikte që ndërmori sot Kosova

para 3 jave - Tetova Sot

Qeveria e Kosovës ka miratuar disa masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Mësohet se përdorimi i maskave bëhet i detyrueshëm nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. “Vendimi i...

Për të hyrë në Kosovë qytetarët e RMV-së duhet të kenë test PCR-negativ

para 3 jave - TV21

Në kuadër të masave të reja kundër Covid-19, Qeveria e Kosovës ka aprovuar edhe vendimin me të cilin obligohen të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, dhe Bosnje e Hercegovinës,...

para 3 jave - Ora news

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Situata nga Covid-19/ Qeveria e bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në publik, ja masat e reja që u morën në Kosovë

para 3 jave - Panorama

Qeveria e Kosovës ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimet e reja bëhet e detyrueshme mbajtja e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Express

Maqedoni Gazeta Express 13/07/2020 14:36 Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Medial

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Gazeta.mk

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Qeveria e Kosovës merr vendim për shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi e Bosnjës: S’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për COVID-19

para 3 jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen elektronike, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut,...

Kosova u kërkon testin e COVID-19 qytetarëve nga Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bosnja e Hercegovina

para 3 jave - Telegrafi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Sipas vendimit, obligohen të gjithë qytetarët...

Publikohen masat e reja nga Qeveria Hoti kundër COVID-19

para 3 jave - Insajderi

Masat rigoroze kundër COVID-19 të shpallura nga Qeveria Hoti. Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për masa të reja kundër përhapjes së coronavirusit. Poashtu është miratuar edhe vendimi për ndërmarrjen e...

Maskat, karantina, ndalimet: Të gjitha vendimet e reja të qeverisë së Kosovës për COVID-19

para 3 jave - Syri

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti, ka miratuar disa vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Vendimi...

Të gjitha masat e reja të qeverisë kosovare për COVID-19: Preken kopshtet, qendrat tregtare, disa komuna dhe …

para 3 jave - BalkanWeb

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. “Vendimi i parë i miratuar...

Qeveria fut në karantinë edhe katër komuna

para 3 jave - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim sot që të ndalohet qarkullimi i personave fizik jashtë shtëpive/ banesave të tyre edhe në disa komuna të tjera. Ky vendim hyn në fuqi për këto komuna: Mitrovicë e Jugut,...

Qeveria merr vendim që të kufizojë lëvizjen e qytetarëve në Mitrovicë, Fushë Kosovë e Shtërpcë

para 3 jave - Telegrafi

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të shtojë në listën e qyteteve që kanë të kufizuar lëvizjen edhe Mitrovicën e Jugut, Fushë Kosovën dhe Shtërpcën, përveç komunave të tjera për të cilat ka marrë vendim...

Ky është orari i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe ata me sëmundje kronike

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 14:17 Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personat mbi 65 vjeç mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit nga ora...

Aktivitetet sportive në Kosovë, vendimi i fundit prej frikës së Covid-19

para 3 jave - ABC News

Rastet e personave të prekur nga koronavirusi në Kosovë janë shtuar shumë ditët e fundit dhe autoritetet shtetërore kanë marrë një vendim rreth aktiviteteve sportive. Sipas vendimit të qeverisë së Kosovës,...

Kosova ua kërkon testin për COVID-19 qytetarëve nga Maqedonia, Mali i Zi dhe Bosnja

para 3 jave - Derveni

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Alsat-M

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi e Bosnjës s’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për COVID-19

para 3 jave - Koha.mk

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen elektronike, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut,...

Kosovë/ Qeveria miraton vendime për masa të reja të luftimit dhe parandalimit të COVID-19

para 3 jave - Top Channel

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar vendime...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Aktuale

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Personat mbi moshën 65 vjeç dhe ata me sëmundje kronike, lejohet të dalin jashtë vetëm 8 orë brenda ditës

para 3 jave - Telegrafi

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për masa të reja për parandalimin dhe luftimin e COVID-19. Në mbledhjen e mbajtur sot Qeveria në mesin e shumë masave ka marrë vendim që qytetarët mbi moshën 65 vjeç...

Qeveria e bën të obligueshme mbajtjen e maskave në publik nga qytetarët

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 14:04 Qeveria e Kosovës ka vendosur që të bëjë të obligueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e...

Këto janë të gjitha masat e reja që mori Qeveria për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 14:01 Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19. Në mesin e vendimeve të marra sot, janë edhe ai për kufizimin e lëvizjes...

Qeveria e bën të obligueshme mbajtjen e maskave në publik

para 3 jave - OraInfo

Qeveria e bën të obligueshme mbajtjen e maskave në publik. Qeveria e Kosovës ka vendosur që të bëjë të obligueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. Vendimi është marrë...

A do të lejohen palestrat nga sot?

para 3 jave - Lajmi.net

Të martën në mbledhjen e rregullt, Qeveria e Kosovës ka marrë vendime të reja në luftën për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, shkruan lajmi.net. Në mesin e masave të ndërmarra është edhe ndalimi...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Shprehja

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Koha kur mund të dalin jashtë personat mbi 65 vjeç

para 3 jave - Sinjali

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që qytetarët mbi moshën 65 vjeç dhe ata me sëmundje kronike mund të dalin jashtë në ambiente publike vetëm në orët e hershme të mëngjesit nga ora 05:00 deri në orën 10:00...

E fundit, Kosova ua kërkon testin për COVID-19 qytetarëve nga Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë e Hercegovia

para 3 jave - Zhurnal

P rishtinë/Shkup, 13 korrik, zhurnal.mk – Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina....

Qeveria e Kosovës vendosi që t’u kërkojë teste negative në COVID-19 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut

para 3 jave - Portalb

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Vendimi i ri i Qeverisë për parandalim të COVID-19, pezullohet puna në çerdhe në tërë Kosovën

para 3 jave - Telegrafi

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Në kuadër të këtyre masave,...

Masat Anti Covid-19, Qeveria ka vendosur edhe për çerdhet, aktivitetet rekreative dhe qendrat tregtare

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 13:58 Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të mbyllen të gjitha çerdhet publike dhe private në vend. Përveç kësaj është pezulluar puna e tregjeve të automjeteve dhe tregjet...

Qeveria merr vendim që qendrat tregtare të punojnë deri ora 21:00, pezullohet puna e tregjeve të automjeteve dhe kafshëve

para 3 jave - Telegrafi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Sipas vendimit, të gjithë qendrat tregtare...

Vendimi i Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi e Bosnjës s’mund të hyjnë Kosovë pa vërtetim për COVID -19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 14:00 Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen elektronike, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të...

Ky është orari i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe ata me sëmundje kronike

para 3 jave - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personat mbi 65 vjeç mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit nga ora 05: deri në orën 10:00 dhe në orët...

Vendos Qeveria, edhe 4 komuna me ndalesë të lëvizjes nga ora 21:00 -5:00

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 13:50 Qytetarët e katër komunave si Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë Kosovë e Shtërpc do t’i bashkohen vendimit të Qeverisë për ndalimin e qarkullimit të personave fizik...

Orari i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe ata me sëmundje kronike

para 3 jave - RTK

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personat mbi 65 vjeç mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit nga ora 05: deri në orën 10:00 dhe në orët...

Kufizohet orari i qendrave tregtare

para 3 jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që të gjitha qendrat tregtare të punojnë deri në ora 21:00. “Obligohen të gjitha qendrat tregtare në territorin e Republikës së Kosovës që veprimtarinë...

Qeveria e Kosovës kufizon lëvizjen në komunën me vetëm 1 rast me COVID-19

para 3 jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që nga sot të kufizojë lëvizjen e qytetarëve edhe në katër komuna të tjera të vendit, duke përfshirë Shtërpcën, e cila e ka vetëm një rast me COVID-19. Sipas vendimeve...

Vendimi i Qeverisë për fitneset, pishinat e shkollat e futbollit

para 3 jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës në vazhdën e ashpërsimit të masave për COVID-19, ka marrë vendim që të pezullojë edhe punën e fitneseve, pishinave, shkollave të futbollit dhe sporteve të tjera që zhvillohet në ambiente...

Qeveria e Kosovës vendosi që t’u kërkojë teste negativ në COVID-19 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut

para 3 jave - Portalb

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Ky është orari i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe ata me sëmundje kronike

para 3 jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personat mbi 65 vjeç mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit nga ora 05: deri në orën 10:00 dhe në orët...

Mbajtja e maskave bëhet e obligueshme

para 3 jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të bëjë të obligueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e 13-të të Qeverisë. “Vendimi i parë i miratuar...

Masat e reja të Qeverisë për COVID-19: Preken kopshtet, qendrat tregtare, disa komuna dhe shumë veprimtari të tjera

para 3 jave - Telegrafi

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. “Vendimi i parë i miratuar...

Vendos Qeveria, edhe 3 komuna me ndalesë të lëvizjes nga ora 21:00 -5:00

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 13:50 Qytetarët e katër komunave si Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë Kosovë e Shtërpc do t’i bashkohen vendimit të Qeverisë për ndalimin e qarkullimit të personave fizik...

Qeveria pezullon veprimtarinë e çerdheve

para 3 jave - Zeri

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për pezullimin e punës të çerdheve publike dhe private në Kosovë. Në vazhdim të masave të luftimit dhe parandalimit të COVID-19, Qeveria ka pezulluar veprimtarin e çerdheve...

Këto janë të gjitha masat e reja që mori Qeveria për parandalimin e COVID19

para 3 jave - RTK

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19. Në mesin e vendimeve të marra sot, janë edhe ai për kufizimin e lëvizjes edhe në 4 komuna tjera të Kosovës,...

Shtetasit nga Mali i Zi, Maqedonia dhe Bosnja nuk mund të hyjnë në Kosovë pa testin COVID-19

para 3 jave - Zeri

Qeveria e Kosovës në kuadër të masave të reja kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, ka ndaluar hyrjen pa test për COVID-19 për qytetarët nga Mali i Zi, Maqedonia, dhe Bosnja. Sipas këtij vendimi obligohen...

Qeveria ndalon të gjitha aktivitetet sportive, por jo edhe futbollin

para 3 jave - Zeri

Qeveria e Republikës së Kosovës ka publikuar sot masat e reja për luftimin dhe parandalimin e pandemisë COVID-19, shkruan “Zeri.info”. Sipas njoftimit të fundit, Qeveria ka ndaluar të gjitha aktivitetet...

Rebelohet Agim Bahtiri: Qeveria të mos e kufizojë lëvizjen në Mitrovicë pa folur me mua

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 13:35 Në mbledhjen e radhës të Qeverisë së Kosovës që pritet të mbahet brenda pak orësh, do të propozohet kufizimi i lëvizjes së qytetarëve edhe në 4 komuna tjera të Kosovës...

Këto janë masat e reja që mori Qeveria për parandalimin e koronavirusit

para 3 jave - OraInfo

Pas rritjes së rasteve me koronavirus, Qeveria ka marrë një sërë masash të reja. Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19. Në mesin e vendimeve të marra...

Kosova ua kërkon testin për COVID-19 qytetarëve nga Maqedonia, Mali i Zi dhe Bosnja

para 3 jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Nga sot s’guxoni të mblidheni më shumë se 5 persona

para 3 jave - Lajmi.net

Me vendimin e fundit që ka marrë Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të hënën ndalohen edhe tubet e qytetarëve, shkruan lajmi.net. Sipas këtij vendimi, nga dita e sotme nuk lejohen tubimet e qytetarëve...

Qeveria merr vendim, teste për COVID-19 në Institucione private e publike

para 3 jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të rrisë kapacitetet testuese në institucionet publike dhe private përvec Institutit të Shëndetësisë Publike, i cili ka qenë i vetmi që ka kryer testime deri më tash....

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Shkurt Shqip

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Qeveria miraton masa të reja kundër COVID-19

para 3 jave - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të hënën ka miratuar masa shtesë për të frenuar përhapjen e sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Sipas këtij vendimi të qeverisë, janë pezulluar veprimtaria...

Qeveria e Kosovës: Maskat obligative, teste negative për qytetarët e vendeve fqinje

para 3 jave - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

IKSHPK-ja tregon masat e reja në luftimin e COVID-19

para 3 jave - Gazeta e re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një postimi në Facebook ka treguar masat e reja në luftimin e koronavirusit. IKSHPK-ja ka shkruar se masat janë këto: • Bartja e maskave mbrojtëse...

IKSHPK-ja tregon masat e reja në luftimin e COVID-19

para 3 jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një postimi në Facebook ka treguar masat e reja në luftimin e koronavirusit. IKSHPK-ja ka shkruar se masat janë këto: • Bartja e maskave mbrojtëse...

IKSHPK-ja tregon masat e reja në luftimin e COVID-19

para 3 jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një postimi në Facebook ka treguar masat e reja në luftimin e koronavirusit. IKSHPK-ja ka shkruar se masat janë këto: • Bartja e maskave mbrojtëse...

Qeveria e Kosovës vendos masa të reja kundër koronavirusit

para 3 jave - Aktuale

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Ahmeti përmes tetë pikave shpjegon masat e reja anti Covid-19

para 3 jave - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se tashmë kanë pranuar vendimet e Qeverisë për masat e reja që janë ndërmarrë anti Covid-19. Ahmeti ka thënë se tash e tutje maskat janë obligative,...

Kosova e bën mbajtjen e maskës të detyrueshme

para 3 jave - LajmiFundit

Kosova e beri te detyrueshme mbajtjen e maskes ndaj koronavirusit. Lajmi u be me dije nga Instituti i Shendetit: • Bartja e maskave mbrojtëse është obligative • Mbajta e distancës prej 2 m obligative •...

Qeveria e bën të obligueshme mbajtjen e maskave në publik nga qytetarët

para 3 jave - RTK

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të bëjë të obligueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e 13-të të Qeverisë. “Vendimi i parë i miratuar...

Rebelohet Agim Bahtiri: Qeveria mos ta kufizojë lëvizjen në Mitrovicë pa folur me mua

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 13:35 Në mbledhjen e radhës të Qeverisë së Kosovës që pritet të mbahet brenda pak orësh, do të propozohet kufizimi i lëvizjes së qytetarëve edhe në 4 komuna tjera të Kosovës....

Kufizohet lëvizja e qytetarëve mbi 65 vjeç, pezullohet veprimtaria e çerdheve

para 3 jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të kufizojë lëvizjen e qytetarëve mbi moshën 65 vjeç dhe të atyre me sëmundje kronike. Po ashtu, ka pezulluar aktivitetin e çerdheve publike dhe private. Sipas vendimit...

Nga sot, rregulla të reja për qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bonje e Hercegovinës për të hyrë në Kosovë

para 3 jave - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së hënës ka miratuar vendime të reja në lidhje me parandalimin e përhapjes së koronavirusit në vend. Në mesin e këtyre vendimeve është edhe ai për qytetarët e Maqedonisë...

Kosova kthen kuifizimet për të moshuarit dhe maskat me detyrim, ja kush duhet të ketë vërtetim për COVID-19 në kufi

para 3 jave - Java News

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Mbyllen përsëri çerdhet publike dhe private

para 3 jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të pezullojë punën e çerdheve publike dhe private, një muaj pasi që ato u hapën pas situatës me COVID-19. Megjithatë, në vendim është theksuar se njëri prind duhet...

Qeveria e Kosovës: Për qytetarët e Maqedonisë së Veriut obligativ testi RT-PCR negativ

para 3 jave - Ina

“Prezantimin e vërtetimit për test RT-PCR negativ gjatë hyrjes në Republikën e Kosovës, të bërë më së largu para 72 orësh, janë të obliguar ta bëjnë shtetasit e Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjë...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Tetova Sot

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - InfoShqip

“Prezantimin e vërtetimit për test RT-PCR negativ gjatë hyrjes në Republikën e Kosovës, të bërë më së largu para 72 orësh, janë të obliguar ta bëjnë shtetasit e Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjë...

Fillon “beteja e masave” midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, pësojnë shqiptarët!

para 3 jave - Almakos

Qeveria e Kosovës ka prezantuar masat e reja për mbrojtjen e shëndetit publik nga pandemia Covid-19, mirëpo ato nuk janë prezantuar si të plota. Nga sot, shtetësit e Republikës së Maqedonisë së Veriut...

Miratohen vendimet për masa të reja të luftimit dhe parandalimit të COVID-19

para 3 jave - Zeri

Vendimi i parë i miratuar në mbledhjen e sotme të qeverisë për ndërmarrjen e masave, me qëllim të parandalimit të përhapjes dhe kontrollit të infeksionit COVID-19 është për obligimin e të gjithë banorëve...

Vendimi i ri i Qeverisë, edhe 4 komuna me ndalesë të lëvizjes nga ora 21:00 -5:00

para 3 jave - OraInfo

Edhe 4 komuna me ndalesë të lëvizjes nga ora 21:00 -5:00. Qytetarët e katër komunave si Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë Kosovë e Shtërpc do t’i bashkohen vendimit të Qeverisë për ndalimin e qarkullimit...

Kosova ua kërkon testin për COVID-19 qytetarëve nga Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë e Hercegovia

para 3 jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Covid-19 në Kosovë/ Maskat bëhen te detyrueshme

para 3 jave - Lexo

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, ekzekutivi vendosi që mbajtja e maskave të jetë e detyrueshme...

Kufizohet lëvizja e qytetarëve edhe në katër komuna

para 3 jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve edhe në katër komuna tjera. Sipas vendimit të Qeverisë, qytetarët e komunave të Mitrovicës së Jugut, Gjilanit, Shtërpcës dhe Fushë Kosovës u ndalohet...

Njoftim i rëndësishëm për prindërit që i dërgojnë fëmijët në çerdhe

para 3 jave - Sinjali

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të mbyllen të gjitha çerdhet publike dhe private në vend. Përveç kësaj është pezulluar puna e tregjeve të automjeteve dhe tregjet e kafshëve si dhe ceremonitë fetare....

Të gjitha masat anti-Covid nga Qeveria Hoti

para 3 jave - PortaliOnline

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19. Në mesin e vendimeve të marra sot, janë edhe ai për kufizimin e lëvizjes edhe në 4 komuna tjera të Kosovës,...

Bahtiri kundër masave të Qeverisë, për Mitrovicë thotë se vendos vetë

para 3 jave - Zeri

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka dalë kundër paralajmërimit për masa kufizuese të lëvizjes në komunën që ai drejton. Paralajmërimet se Qeveria mund të kufizojë lëvizjen pas orës 21:00 në...

Qeveria miraton vendime për masa të reja të luftimit dhe parandalimit të COVID-19

para 3 jave - Lajmi.net

Vendimi i parë i miratuar në mbledhjen e sotme për ndërmarrjen e masave, me qëllim të parandalimit të përhapjes dhe kontrollit të infeksionit COVID-19 është për obligimin e të gjithë banorëve të Republikës...

Qeveria e bën të obligueshme mbajtjen e maskave në publik nga qytetarët

para 3 jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të bëjë të obligueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e 13-të të Qeverisë. “Vendimi i parë i miratuar...

Qeveria i miraton masat e reja për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Sinjali

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19. Ashtu siç paralajmëroi Gazeta Sinjali paraprakisht, në mbledhjen e mbajtur në mënyrë elektronike, qeveria...

Shtetasit nga Mali i Zi, Maqedonia dhe Bosnja nuk mund të hyjnë në Kosovë pa testin COVID-19

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës, në kuadër të masave të reja kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, ka ndaluar hyrjen pa test për COVID-19 për qytetarët nga Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bosnjë e Hercegovina. Sipas...

Qeveria ndalë të gjitha aktivitetet sportive, por jo edhe futbollin

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka publikuar sot masat e marra për luftimin dhe parandalimin e pandemisë COVID 19. Sipas njoftimit, Qeveria ka ndaluar të gjitha aktivitetet sportive, të cilat zhvillohen në ambiente...

Qeveria e Kosovës “me dorë të hekurt”, qindra euro gjobë kush nuk respekton distancën fizike

para 3 jave - LajmiFundit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të hënën ka miratuar masa shtesë për të frenuar përhapjen e sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Sipas këtij vendimi të qeverisë, janë pezulluar veprimtaria...

Bahtiri – Qeverisë: Mos e kufizoni lëvizjen në Mitrovicë, nuk menaxhohet COVID-19 me këtë masë

para 3 jave - Kallxo

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas raportimeve se Qeveria e Kosovës sonte në mbledhjen e saj do të vendos për kufizimin e lëvizjes nga ora 21:00 edhe në Mitrovicë. Bahtiri ka...

Bahtiri kundër vendimit për ndalimin e qarkullimit të personave fizik nga ora 21:00 në Mitrovicë

para 3 jave - Gazeta.mk

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka dal kundër masës që ndalon qarkullimin e personave fizik nga ora 21:00 në mbrëmje. Sipas tij, ky vendim është shqetësues për qytetarët. Ai thotë se, kryetarët e komunave...

Qeveria e Kosovës vendosi që t’u kërkojë teste negative në COVID-19 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut

para 3 jave - Shenja

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Shpend Ahmeti: Sapo pranuam vendimet e Qeverisë për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Arbresh

Qeveria ka marrë masa shtesë për të luftuar koronavirusin. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se masat e reja që janë ndërmarrë nga qeveria janë mbyllja e çerdheve, mbyllja e fitneseve, tregjet...

Shpend Ahmeti: Sapo pranuam vendimet e Qeverisë për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria ka marrë masa shtesë për të luftuar koronavirusin. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se masat e reja që janë ndërmarrë nga qeveria janë mbyllja e çerdheve, mbyllja e fitneseve, tregjet...

Dokument| Qeveria merr vendime të reja, vendoset ora policore edhe për disa komuna tjera

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Qeveria e Kosovës vendos që t’u kërkojë teste negative qytetarëve të Maqedonisë

para 3 jave - Tetova1

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Në Kosovë shtohen kontrollet për zbatimin e masave kundër pandemisë

para 3 jave - Evropa e Lirë

Autoritetet në Kosovë kanë shtuar kontrollet për zbatimin e masave kundër pandemisë. Për mbikëqyrjen e masave të qeverisë, të cilat kanë hyrë në fuqi më 6 korrik, është i autorizuar Inspektorati Sanitar,...

Qeveria merr vendim për mbyllje të çerdheve publike dhe private

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e reja në kuadër të luftimit të virusit COVID-19. Në vazhdën e masave tjera të luftimit dhe parandalimit të COVID-19, Qeveria ka pezulluar veprimtarinë e çerdheve...

Infektimet treshifrore: Kosova vendos për maskën e detyrueshme

para 3 jave - Te Sheshi

Qeveria “Hoti” vendosi për një sërë masash për t’i vënë fre valës së infektimeve, ku veçon ajo për mbajtjen e detyrueshme të maskave. “ Vendimi i parë i miratuar në mbledhjen e sotme për ndërmarrjen e...

KOK-u mbështet vendimin e ri të Qeverisë

para 3 jave - Ekonomia Online

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka mbështetur vendimin e ri të marrë nga Qeveria e Kosovës për të pezulluar aktivitetet sportive në ambiente të mbyllura. KOK-u ka treguar se në lidhje me këto masa ditë...

Covid-19 në Kosovë, maskat bëhen të detyrueshme

para 3 jave - Almakos

Një sërë masash të reja ka vendosur qeveria e Kosovës, me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, ekzekutivi vendosi që mbajtja e maskave të jetë e detyrueshme...

Kosovë, Qeveria Hoti shpall masat e reja anti Covid, maska e detyrueshme

para 3 jave - LajmiFundit

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme të infeksionit nga koronavirusi. Në mbledhjen e mbajtur sot, ekzekutivi Kosovar vendosi që mbajtja...

Këtyre personave ju kufizohet lëvizja

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja për parandalimin e koronavirusit, Në bazë të masave të reja, Qeveria ka ndaluar lëvizjen e lirë për disa kategori të qytetarëve, shkruan Gazeta Infokus. Qytetarët...

Pezullohet puna e tregjeve të automjeteve dhe tregjeve të kafshëve

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e reja të cilat janë marrë në kuadër të luftimit të virusit COVID-19. Qeveria ndër të tjerash ka miratuar vendimin për pezullim të punës së tregjeve publike të automjeteve...

Ta luftojmë virusin: Këto janë masat e renditura nga Ministria e Shëndetësisë

para 3 jave - Zyrtare

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka renditur masat e ndërmarra nga Qeveria e Republikës së Kosovës në kuadër të përpjekjes për të reduktuar përhapjen e Covid-19 në Kosovë. Pasi numri...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - News Tv

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

LAJMI I FUNDIT: Qeveria miraton masat e reja

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalimin e koronavirusit. Përmes mbledhjes elektronike, Qeveria Hoti ka marrë vendim që bartja e maskave jashtë shtepisë/banese të jetë obligative, shkruan...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Republika

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Ta luftojmë virusin: Këto janë masat e renditura nga Ministria e Shëndetësisë

para 3 jave - Periskopi

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka renditur masat e ndërmarra nga Qeveria e Republikës së Kosovës në kuadër të përpjekjes për të reduktuar përhapjen e Covid-19 në Kosovë. Pasi numri...

Qeveria pezullon aktivitetet sportive në hapësira të mbyllura

para 3 jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës ka publikuar sot masat e marra për luftimin dhe parandalimin e pandemisë Covid-19. Ndër masat e shumta të publikuara sot, janë edhe ato me aktivitetet sportive. Sipas njoftimit, Qeveria...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Fol

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Hyrja nga Maqedonia e Veriut drejt Kosovës vetëm me test negativ për koronavirus

para 3 jave - in7

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Policia dhe inspektorët dalin në sheshet e Prishtinës, obligojnë qytetarët të vendosin maskat

para 3 jave - Sinjali

Policia e Kosovës së bashku me Inspekcionin kanë dalur në sheshet e Prishtinës për të kontrolluar nëse qytetarët po i mbajnë maskat, si masë preventive kundër parandalimit të përhapjes së koronavirusit,...

Qeveria merr vendime të reja, vendoset ora policore edhe për disa komuna tjera

para 3 jave - News33

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - News33

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

ZYRTARE: Shtetasit e Maqedonisë, për në Kosovë duhet të posedojnë test negativ

para 3 jave - Zyrtare

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Qeveria fut në karantinë edhe katër komuna

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim sot që të ndalohet qarkullimi i personave fizik jashtë shtëpive/ banesave të tyre edhe në disa komuna të tjera. Ky vendim hyn në fuqi për këto komuna: Mitrovicë e Jugut,...

Shtetasit nga Mali i Zi, Maqedonia dhe Bosnja nuk mund të hyjnë në Kosovë pa testin COVID-19

para 3 jave - Albinfo

Qeveria e Kosovës, në kuadër të masave të reja kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, ka ndaluar hyrjen pa test për COVID-19 për qytetarët nga Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bosnjë e Hercegovina. Sipas...

A do të lejohen fitnesat nga sot?

para 3 jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së martës ka marrë vendime të reja për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Të martën në mbledhjen e rregullt, Qeveria e Kosovës ka marrë vendime të reja në luftën...

Vendimi i ri i Qeverisë së Kosovës për parandalim të COVID-19, pezullohet puna në të gjitha çerdhet

para 3 jave - Almakos

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Në kuadër të këtyre masave,...

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi e Bosnjës s’mund të hyjnë në Kosovë pa vërtetim për COVID-19

para 3 jave - Almakos

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen elektronike, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut,...

Shtetasit e Maqedonisë, me test negativ në Kosovë

para 3 jave - Almakos

Alsat 2020-07-13T14:28:58+02:00 Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike,...

Mbyllen kopshtet dhe pezullohen ceremonitë fetare, personat mbi 65-vjeç me orar të kufizuar të lëvizjes

para 3 jave - KosovaPress

Në vazhdim të masave të tjera të luftimit dhe parandalimit të COVID-19, Qeveria pezulloi veprimtarinë e çerdheve publike dhe private; aktivitetet rekreative, kulturore dhe sportive të mbyllura në të gjithë...

Qeveria e Kosovës: Maskat obligative, teste negative për qytetarët e vendeve fqinje

para 3 jave - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës ka vendosur një sërë masash të reja, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Në mbledhjen e mbajtur sot, në formë elektronike, Qeveria e Kosovës vendosi që...

Pezullohet puna e tregjeve të automjeteve dhe tregjeve të kafshëve

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e reja të cilat janë marrë në kuadër të luftimit të virusit COVID-19. Qeveria ndër të tjerash ka miratuar vendimin për pezullim të punës së tregjeve publike të automjeteve...

Qeveria pritet të kufizojë lëvizjen e personave mbi moshën 65-vjeçare dhe atyre me sëmundje kronike

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 11:20 Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët...

Ja shtetasit e cilave vende duhet të paraqesin dëshminë për COVID nëse duan të hyjnë në Kosovë

para 3 jave - KosovaPress

Në funksion të masave për parandalimin dhe luftimin e infeksionit me COVID-19, Qeveria ka aprovuar edhe vendimin me të cilin obligohen të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Malit të...

Qeveria e Kosovës vendos që t’u kërkojë teste negative qytetarëve të Maqedonisë

para 3 jave - Fakti Ditor

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Kosova, u kërkon teste të Covidit-19 qytetarëve të vendeve të rajonit

para 3 jave - Pa censure

Qeveria e Kosovës ka marrë disa vendime të cilat do të hyjnë në fuqi që nga sot. Ndër to është edhe vendimi i cili obligon të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut Malit të Zi dhe Bosnjë...

Ky është orari i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe ata me sëmundje kronike

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personat mbi 65 vjeç mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit nga ora 05: deri në orën 10:00 dhe në orët...

Personat mbi moshën 65-vjeç mund të dalin në këtë orar

para 3 jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personat mbi 65 vjeç të mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit  nga ora 05: deri në orën 10:00 dhe në orët...

Qeveria e Kosovës vendosi që t’u kërkojë teste negative në COVID-19 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut

para 3 jave - Almakos

Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të Veriut, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Qytetarët duhen të kenë testin RT-PCR negativ...

Prej sonte ndalohet qarkullimi edhe në këto komuna

para 3 jave - KosovaPress

Qeveria miratoi vendimin për ndërmarrjen e masave për qarkullimin e personave fizikë jashtë shtëpive/banesave të tyre në komunat në: Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë Kosovë dhe Shtërpcë. Ndalesa fillon...

Vendimi i ri i Qeverisë për parandalim të COVID-19, pezullohet puna në çerdhe në tërë Kosovën

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Në kuadër të këtyre masave,...

Lajm i keq për prindërit: Qeveria mbyll çerdhet publike dhe private

para 3 jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e reja në kuadër të luftimit të virusit COVID-19. “Në vazhdën e masave tjera të luftimit dhe parandalimit të COVID-19, Qeveria ka pezulluar veprimtarinë e çerdheve...

“Nuk do të ketë tolerancë ndaj askujt”- këto janë të gjitha masat që paralajmëroi Hoti

para 3 jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, të dielën është takuar me Komitetin për Menaxhim të COVID-19 dhe Këshillin e Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim është folur për masat e reja që do të ndërmarrë Qeveria...

Ky është orari i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personavt mbi 65 vjeç të mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit  nga ora 05: deri në orën 10:00 dhe në...

Qeveria miraton vendime për masa të reja – mbajtja e maskës bëhet e obligueshme

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 13-të në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë Covid-19. Vendimi i parë...

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi e Bosnjës s’mund të hyjnë Kosovë pa vërtetim për koronavirus

para 3 jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen elektronike, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut,...

Edhe këtyre komunave u kufizohet qarkullimi pas orës 21:00 deri 05:00

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot me korrespodencë,  ka marr vendim që edhe komunat Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë-Kosovë dhe Shtërrpcë të u kufizohet qarkullimi dhe veprimtaria pas orë 21:00...

Pezullohet puna e tregjeve të automjeteve dhe e tregjeve të kafshëve

para 3 jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e reja, të cilat janë marrë në kuadër të luftimit të virusit Covid-19. Qeveria pos tjerash, ka miratuar vendimin për pezullim të punës së tregjeve publike të automjeteve...

Qeveria miraton vendime për masa të reja të luftimit dhe parandalimit të COVID-19

para 3 jave - KosovaPress

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar vendime...

Masat e reja të Qeverisë për COVID-19: Preken kopshtet, qendrat tregtare, disa komuna dhe shumë veprimtari të tjera

para 3 jave - Fakti Ditor

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. “Vendimi i parë i miratuar...

Qeveria merr vendime të reja, vendoset ora policore edhe për disa komuna tjera

para 3 jave - Zyrtare

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi e Bosnjës s’mund të hyjnë Kosovë pa vërtetim për Coronavirus

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen elektronike, ku ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimin e ri të Qeverisë, shtetasit e Maqedonisë së Veriut,...

Qeveria merr vendim për mbyllje të çerdheve

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e reja në kuadër të luftimit të virusit COVID-19. “Në vazhdën e masave tjera të luftimit dhe parandalimit të COVID-19, Qeveria ka pezulluar veprimtarinë e çerdheve...

Qeveria merr vendime të reja, vendoset ora policore edhe për disa komuna tjera

para 3 jave - Periskopi

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Këto janë vendimet e qeverisë për masat e reja të luftimit dhe parandalimit të Covid-19

para 3 jave - Epoka e Re

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Qeveria miraton vendime për masa të reja të luftimit dhe parandalimit të Coronavirusit

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Lajmi i fundit: Vendos Qeveria, edhe 3 komuna me ndalesë të lëvizjes nga ora 21:00 -5:00

para 3 jave - Bota Press

Botapress 13 Korrik- Qytetarët e katër komunave si Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë Kosovë e Shtërpc do t’i bashkohen vendimit të Qeverisë për ndalimin e qarkullimit të personave fizik jashtë shtëpive/banesave...

Këto janë masat e reja të Qeverisë për COVID-19

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Kosovë: Këto janë masat e reja të Qeverisë për COVID-19

para 3 jave - Albinfo

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen korresponduese, (mbledhje elektronike), mbledhja e 13,...

Qeveria Hoti parasheh që ta ndalojë grumbullimin e qytetarëve, kaq persona mund të dalin bashkë në shesh

para 3 jave - Sinjali

Qeveria e Kosovës parasheh që pas numrit të lartë të rasteve të reja me koronavirus të pezullohet puna në tregjet publike të automjeteve dhe tregjet e kafshëve. Sipas propozim-vendimit të qeverisë do të...

Policia në aksion për personat që nuk vendosin maskat

para 3 jave - Infokusi

Policia e Kosovës është duke mbikëqyrë situatën duke mos i lënë qytetarët pa maska, shkruan Gazeta Infokus. Në sheshet e Prishtinsë, Policia po i ndalon qytetarët, duke u kërkuar atyre që të vënë maska...

Qendrat tregtare në Kosovë do të obligohen të punojnë me këtë orar

para 3 jave - Sinjali

Pas pak orësh pritet të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë Hoti, ku do të marr vendime për masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gazeta Sinjali ka mësuar se masat e reja do të jenë më...

Qeveria parasheh që të mbyllen çerdhet, të pezullohen aktivitetet rekreative e kulturore

para 3 jave - Sinjali

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se do të pezullohet veprimtaria e çerdheve në Institucionet publike dhe private por, sipas propozim-vendimit me kusht që njëri prind të lirohet nga puna për kujdes ndaj...

Sot kufizohet lëvizja e qytetarëve edhe në 4 komuna tjera të Kosovës

para 3 jave - Sinjali

Në mbledhjen e radhës të Qeverisë së Kosovës që pritet të mbahet brenda pak orësh, do të propozohet kufizimi i lëvizjes së qytetarëve edhe në 4 komuna tjera të Kosovës, raporton Gazeta Sinjali. Siç mëson...

Pohimet se qeveria do të vendosë ndalimin e qarkullimit në Mitrovicë, janë shqetësuese për qytetarët

para 3 jave - Epoka e Re

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka theksuar se pohimet se qeveria do të vendosë ndalimin e qarkullimit të personave fizik nga ora 21:00 në Mitrovicë, janë shqetësuese për qytetarët. “Kërkoj...

Qeveria do ta kufizojë lëvizjen për këto dy kategori të personave

para 3 jave - RTK

Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët mbi 65 vjeç dhe me sëmundje kronike mund...

Pas pak, Qeveria Hoti merr masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19

para 3 jave - Sinjali

Gazeta Sinjali ka mësuar se pas pak orësh, do të mblidhet Qeveria e Republikës së Kosovës, ku pritet të miratojë masat e reja kundër COVID-19. Kryeministri Avdullah Hoti, dje gjatë konferencës ka paralajmëruar...

Qeveria Hoti merr sot vendim, obligon të gjithë qytetarët të mbajnë maska

para 3 jave - Sinjali

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës pritet të marrë vendim përmes të cilit të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës obligohen të mbajnë maska jashtë shtëpisë/banesave të tyre, si dhe të mbajnë distancë...

Komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina mbi 1 mijë persona aktiv me virus

para 3 jave - Zhurnal

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive....

Prishtina mbi 1 mijë persona aktiv me virus

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 9:43 Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe...

Qytetarët e dy shteteve fqinje nuk do të lejohen të hyjnë në Kosovë pa test negativ për COVID-19

para 3 jave - Sinjali

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës pritet të marrë vendim që personat të cilët do të vijnë nga Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Bosnje e Hercegovina, të kenë testin negativ për COVID-19, jo më të...

Qeveria Hoti do ta kufizojë lëvizjen për këto dy kategori të personave

para 3 jave - Sinjali

Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët mbi 65 vjeç dhe me sëmundje kronike mund...

Bashkësia Islame e Kosovës me masa të reja parandaluese për përhapjen e COVID-19

para 3 jave - Zyrtare

Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës (BIK) duke u nisur nga parimi i ruajtjes së shëndetit, ka marrë masa dhe rekomandime të reja për mospërhapjen e pandemisë me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton...

Mbi 1 mijë persona aktiv me COVID 19 në Prishtinë

para 3 jave - GazetaBlic

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive....

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë – një i vdekur

para 3 jave - Tetova1

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Kosovë, një i vdekur dhe 216 raste të reja me koronavirusin e ri

para 3 jave - Portalb

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik i Kosovës ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me koronavirus pas testimit të 493 mostrave. Numri total i rasteve pozitive me 12 korrik është 4.931...

2 mijë e 562 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 3 jave - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbrëmë ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, nga 493 mostra të marra. IKSHPK numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus...

Komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina mbi 1 mijë persona aktiv me virus

para 3 jave - Telegrafi

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive....

“Nuk do të ketë tolerancë ndaj askujt”- këto janë të gjitha masat që paralajmëroi Hoti

para 3 jave - Gazeta Express

Gazeta Express 13/07/2020 8:57 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, të dielën është takuar me Komitetin për Menaxhim të COVID-19 dhe Këshillin e Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim është folur për masat...

2 mijë e 562 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 3 jave - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbrëmë ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, nga 493 mostra të marra. IKSHPK numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus...

Qeveria pritet të kufizojë lëvizjen e personave mbi moshën 65-vjeçare dhe atyre me sëmundje kronike

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët mbi 65 vjeç dhe me sëmundje kronike mund...

Komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina mbi 1 mijë

para 3 jave - Lajmi.net

Sipas të dhënave të publikuara nga drejtori për informim në Ministrinë e Shëndetësisë, Faik Hoti deri më tani komuna që ka më së shumti raste aktive është Prishtina, me plot 1090 raste aktive me coronavirus,...

Prishtina mbi 1 mijë persona aktiv me virus

para 3 jave - Infokusi

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive....

Situata me COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës, afër 5 mijë të infektuar

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 8:40 Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 4 mijë e 931 numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga 13 marsi kur...

Këto janë të gjitha masat që paralajmëroi Hoti: Nuk do të ketë tolerancë ndaj askujt

para 3 jave - OraInfo

“Nuk do të ketë tolerancë ndaj askujt”- këto janë të gjitha masat që paralajmëroi Hoti. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, të dielën është takuar me Komitetin për Menaxhim të COVID-19 dhe Këshillin...

Kosova më shumë viktima se Shqipëria nga koronavirusi, situatë alarmante në shumë komuna, ja të dhënat

para 3 jave - BalkanWeb

Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 4 mijë e 931 numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga 13 marsi, kur edhe u konfirmuan rastet e para. Nga...

Qendrat tregtare do të obligohen të punojnë me këtë orar

para 3 jave - Gazeta e re

Pas pak orësh pritet të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë Hoti, ku do të marr vendime për masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në këtë mbledhje, qeveria do t’i obligojë qendrat tregtare...

Qeveria pritet të kufizojë lëvizjen e personave mbi moshën 65-vjeçare dhe atyre me sëmundje kronike

para 3 jave - Bota Press

Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët mbi 65 vjeç dhe me sëmundje kronike mund...

216 raste të reja me coronavirus, këto ishin komunat më të prekura

para 3 jave - Insajderi

Kosova ka regjistruar edhe 216 raste pozitive me coronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar edhe 216 raste të reja me COVID-19 – kështu ka vazhduar tash e disa ditë që brenda 24...

Kjo është situata me Koronavirus në të gjitha komunat e Kosovës, afër 5 mijë të infektuar

para 3 jave - OraInfo

Situata me COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës, afër 5 mijë të infektuar. Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 4 mijë e 931 numrin e përgjithshëm...

216 raste me COVID-19, një i vdekur

para 3 jave - Gazeta e re

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Kosovë/ Një i vdekur dhe 216 raste të reja me koronavirusin e ri

para 3 jave - Vizion Plus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me koronavirus pas testimit të 493 mostrave. Numri total i rasteve pozitive me 12 korrik është 4.931...

Qendrat tregtare do të obligohen të punojnë me këtë orar

para 3 jave - Ekonomia Online

Pas pak orësh pritet të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë Hoti, ku do të marr vendime për masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në këtë mbledhje, qeveria do t’i obligojë qendrat tregtare...

Bilanci i fundit i COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës, afër 5 mijë të infektuar

para 3 jave - Sinjali

Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 4 mijë e 931 numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga 13 marsi kur edhe u konfirmuan rastet e para, shkruan...

Sërish rritje rastesh me COVID-19 në Kosovë, 216 në 24 orët e fundit, vetëm 40 të shëruar

para 3 jave - BalkanWeb

Kosova ka regjistruar sërish një rritje rastesh teksa në 24 orët e fundit ishin 216 të tilla me COVID-19. Një rritje e lehtë krahasuar me dje pasi janë 13 raste më shumë por përsëri shifrat ngelen mbi...

Përhapje shqetësuese e COVID-19 në Kosovë, edhe 1 viktimë dhe 216 të infektuar

para 3 jave - Illyria

Prishtinë, 13 korrik 2020 – Informacionet e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) tregojnë për përmasa shqetësuese të përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Sipas...

Në Kosovë 2 mijë e 562 raste aktive me koronavirus

para 3 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbrëmjen e së dielës njoftoi për 216 rastete e reja me COVID-19, teksa raste aktive janë 2 mijë e 562. “Më 12 korrik 2020, janë shëruar 40 pacientë derisa numri...

Printe me rastet pozitive, tani Malisheva ka vetëm 11 persona me COVID-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 7:26 Komuna e Malishevës ka njoftuar se mbrëmjen e së dielës, në dy mostra të testuara, një ka rezultuar pozitiv. Momentalisht në komunën që në fillim të pandemisë printe...

2562 raste aktive/ Gjendja e përgjithshme me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Lajmi.net

IKSHP në njoftimin e saj të mbrëmshëm bëri të ditur se numri i personave të vdekur është 102 që i bie se ka vdekur edhe një person nga Covid-19, pasi në njoftimin e mbrëmshëm ishin 101 persona që kanë...

Mbi 1 mijë persona aktiv me COVID 19 në Prishtinë

para 3 jave - Arbresh

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive.Sipas...

Qeveria do ta kufizojë lëvizjen për këto dy kategori të personave

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët mbi 65 vjeç dhe me sëmundje kronike mund...

2 mijë e 562 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 7:11 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbrëmjen e së dielës bëri të ditur se 2 mijë e 562 raste aktive me Covid-19 janë në vendin tonë. “Më 12 korrik 2020, janë...

Covid-19 po rritet frikshëm në Kosovë: Në 24 orët e fundit një viktimë e 216 të infektuar

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 7:10 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar edhe 216 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Sipas njoftimit nga IKSHPK,...

Prishtina prin me rastet me COVID-19, vetëm mbrëmë u konfirmuan 115

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 7:06 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar për rastet e reja me Covid-19 në Kosovë. Sipas IKSHPK-së janë shënuar 216 raste pozitive. Lexo Edhe: Von der Leyen...

Prishtina mbi 1 mijë persona aktiv me Coronavirus

para 3 jave - Ekonomia Online

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive....

Testohen 493 persona në Kosovë, gati gjysma dalin me koronavirus/ Vetëm në Prishtinë, 115 raste pozitive

para 3 jave - Java News

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me koronavirus pas testimit të 493 mostrave duke e çuar në afro 50 për qind numrin e të infektuarve...

Malishevë: Nga dy testet për COVID-19, njëri del pozitiv

para 3 jave - RTK

Bazuar në rezultatet zyrtare të IKSHPK-së, të dielën kanë dalë rezultatet e dy testeve të bëra për COVID-19 nga Komuna e Malishevës, prej të cilëve njëri ka rezultuar pozitiv dhe tjetri negativ. Me rastin...

Komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina mbi 1 mijë

para 3 jave - Periskopi

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive....

Alarmante: 216 raste të reja me koronavirus – shërohen 40 persona

para 3 jave - Shprehja

IKSHPK ka konfirmuar 216 raste të reja me koronavirus në Kosovë. 40 persona janë shëruar. “Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Këto janë komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Arbresh

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive....

Kosova më shumë viktima se Shqipëria nga koronavirusi, situatë alarmante në shumë komuna

para 3 jave - LajmiFundit

Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 4 mijë e 931 numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga 13 marsi, kur edhe u konfirmuan rastet e para. Nga...

“Nuk do të ketë tolerancë ndaj askujt”- këto janë të gjitha masat që paralajmëroi Hoti

para 3 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, të dielën është takuar me Komitetin për Menaxhim të COVID-19 dhe Këshillin e Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim është folur për masat e reja që do të ndërmarrë Qeveria...

Situata me Coronavirus në të gjitha komunat e Kosovës, afër 5 mijë të infektuar

para 3 jave - Ekonomia Online

Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 4 mijë e 931 numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga 13 marsi kur edhe u konfirmuan rastet e para. Nga...

2562 raste aktive/ Gjendja e përgjithshme me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Fakti Ditor

216 raste të reja janë shënuar dje, e diele, me koronavirus në vendin tonë, kurse 40 persona janë shëruar. IKSHP në njoftimin e saj të mbrëmshëm bëri të ditur se numri i personave të vdekur është 102 që...

Kosovë, 2.562 raste aktive me Covid dhe 2.267 të shëruar

para 3 jave - Albinfo

Është bërë e ditur se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.267 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.562, shkruan albinfo.ch. Ndërkohë numri total i rasteve pozitive që...

2 mijë e 562 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 jave - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbrëmjen e së dielës bëri të ditur se 2 mijë e 562 raste aktive me Covid-19 janë në vendin tonë. “Më 12 korrik 2020, janë shëruar 40 pacientë derisa numri i përgjithshëm...

2 mijë e 562 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 jave - Zyrtare

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbrëmjen e së dielës bëri të ditur se 2 mijë e 562 raste aktive me Covid-19 janë në vendin tonë. “Më 12 korrik 2020, janë shëruar 40 pacientë derisa numri i përgjithshëm...

216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Arbresh

Dje më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

2 mijë e 562 raste aktive me Coronavirus në Kosovë

para 3 jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbrëmjen e së dielës bëri të ditur se 2 mijë e 562 raste aktive me Covid-19 janë në vendin tonë. “Më 12 korrik 2020, janë shëruar 40 pacientë derisa numri i përgjithshëm...

216 raste të reja pozitive në Kosovë

para 3 jave - Albinfo

Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - Shprehja

Një pacient i prekur nga koronavirusi ka vdekur të dielën në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Sipas IKSHPK pacienti ka pasur sëmundje shoqëruese....

115 raste veç në Prishtinë, këto janë komunat e prekura

para 3 jave - Shprehja

Nga 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 216 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 115 raste, komuna Drenas 16 raste,...

Testohen 493 persona në Kosovë, gati gjysma dalin me koronavirus

para 3 jave - NOA

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me koronavirus pas testimit të 493 mostrave duke e çuar në afro 50 për qind numrin e të infektuarve...

Kosovë: Një i vdekur dhe 216 raste të reja me COVID-19

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Autoritetet në Kosovë konfirmuan të dielën një të vdekur dhe 216 raste të reja të të prekurve me koronavirus. Shifrat e së dielës çuan në 102 numrin e viktimave nga pasojat e COVI-19-tës. Instituti Kombëtar...

Nga dy testet e sotme për COVID-19, një ka rezultuar negativ dhe një pozitiv në Malishevë

para 3 jave - Medial

Bazuar në rezultatet zyrtare të IKSHPK-ës, sot kanë dalë rezultatet e dy testeve të bëra për COVID-19 nga Komuna e Malishevës. Një ka rezultuar negativ dhe një ka rezultuar pozitiv. Me rastin e ri të sotëm,...

Nga dy testet e sotme për COVID-19, një ka rezultuar negativ dhe një pozitiv në Malishevë

para 3 jave - Gazeta.mk

Bazuar në rezultatet zyrtare të IKSHPK-ës, sot kanë dalë rezultatet e dy testeve të bëra për COVID-19 nga Komuna e Malishevës. Një ka rezultuar negativ dhe një ka rezultuar pozitiv. Me rastin e ri të sotëm,...

Vetëm në Prishtinë, 115 raste pozitive me coronavirus

para 3 jave - Telegrafi

IKSHP ka njoftuar se vetëm të dielën 115 persona kanë dalë pozitiv në Komunën e Prishtinës. Pas Prishtinës, por dukshëm me më pak raste renditen Drenasi e Fushë Kosova me nga 16 raste, pastaj komuna e...

Të infektuarit e sotshëm janë nga këto komuna

para 3 jave - Insajderi

Gjatë ditës së sotshme kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, gjithsej 216 perona, njofton Insajderi. Të infektuarit janë nga këto komuna: komuna Prishtinë 115 raste, komuna Drenas 16 raste, komuna Fushë...

Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë

para 3 jave - Insajderi

Gjatë ditës së sotshme ka vdekur edhe një person me Covid-19 në Kosovë, njofton Insajderi. Lajmin e ka bërë të ditur IKSHPK, nga njoftimi i çdohershëm, ku në sot në lajmërmin zyrtar thuhet se numri i të...

216 raste të reja me koronavirus në Kosovës

para 3 jave - Ina

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

216 raste të reja me Covid-19, 40 të shëruar

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 23:33 IKSHPK ka konfirmuar 216 raste të reja me koronavirus në Kosovë. 40 persona janë shëruar. “Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK...

Edhe një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 23:37 Një pacient i prekur nga koronavirusi ka vdekur të dielën në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Lexo Edhe:...

40 të shëruar nga coronavirusi i ri

para 3 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e testimit të 493 mostrave për COVID-19. Sipas Institutit, 216 raste kanë dalë pozitivë. Po ashtu, IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve...

Prishtina me numër të të infektuarve sa gjysma e Kosovës

para 3 jave - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar për rastet e reja me Covid-19 në Kosovë. Sipas IKSHPK-së janë shënuar 216 raste pozitive. Nga këto 115 raste janë në komunën e Prishtinës. Rastet sipas...

Një i vdekur, 216 raste e 40 të shëruar nga COVID-19

para 3 jave - Lajmi.net

Numri total i rasteve pozitive është 4.931 raste nga 28.216 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 102 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese, transmeton lajmi.net....

Shifra alarmante për Kosovën, mbi 200 raste të reja me koronavirus

para 3 jave - Albeu

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

115 vetëm në Prishtinë, nga këto komuna janë rastet e fundit me koronavirus

para 3 jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se sot janë testuar 493 mostra nga të cilat 216 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë...

Numër i madh i të infektuarve me koronavirus në Prishtinë

para 3 jave - Sinjali

Nga 2016 rastet e reja me koronavirus në Kosovë, 115 prej tyre janë vetëm nga Komuna e Prishtinës. IKSHPK përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar për rastet e fundit me COVID-19 në Kosovë, ku Prishtina...

Nga këto komuna të Kosovës janë 216 të infektuarit me COVID-19

para 3 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e testimit të 493 mostrave për COVID-19. Sipas Institutit, 216 raste kanë dalë pozitivë. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 115...

216 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

para 3 jave - Sinjali

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se kanë rezultuar 216 raste pozitive me koronavirus gjatë ditës së sotme. Peronat e infektuar vijnë nga Komuna e Prishtinës, Drenasit, Fushë Kosovës, Lipjanit,...

IKSHPK: Një i vdekur dhe 216 raste të reja me koronavirusin e ri

para 3 jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me koronavirus pas testimit të 493 mostrave. Numri total i rasteve pozitive me 12 korrik është 4.931...

Prishtina në gjendje alarmante: 115 raste të reja me koronavirus, vetëm gjatë ditës së sotme

para 3 jave - GazetaBlic

IKSHP ka njoftuar edhe për 216 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Blic. Prishtina vazhdon të jetë qyteti më i prekur, ku për 24 orë janë raportuar 115 të prekur me Covid-19. “Rastet pozitive...

Një i vdekur gjatë 24 orëve nga COVID- 19

para 3 jave - GazetaBlic

IKSHP ka njoftuar për vetëm një të vdekur nga koronavirusi, raporton Gazeta Blic. Derisa dje numri i të vdekurve ishte 101, sot ky numër ka shkuar në 102. “Numri total i rasteve pozitive është 4.931 raste...

Rekord i infektimeve me koronavirus në Kosovë, 216 brenda 24 orëve të fundit

para 3 jave - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rezultatet e testimeve të të dyshuarve si të infektuar me COVID-19. Nga gjithsej 493 mostra të marra, pozitiv me koronavirus kanë dalë...

216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, një i vdekur në 24 orët e fundit

para 3 jave - RTK

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

216 raste me COVID-19 të dielën në Kosovë, 1 i vdekur

para 3 jave - Koha.net

216 raste me COVID-19 janë regjistruar të dielën në Kosovë, numri më i madh ndonjëherë që nga fillimi i pandemisë. Ky numër i të infektuarve ka dalë nga gjithsej 493 mostra të testuara, është bërë e ditur...

Kosova shënon 216 raste të reja me koronavirus dhe 1 viktime në 24 orë

para 3 jave - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë ndërsa numri në total ka shkuar në 4931 të prekur. Sipas KSHPK 1 pacient ka ndërruar jetën si pasojë e Covid-19 duke bërë...

216 raste të me koronavirus në Kosovë, 40 të shëruar

para 3 jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 216 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se sot janë testuar 493 mostra nga të cilat 216 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Ndërkaq sot janë shëruar edhe 40 pacientë...

216 raste në 24 orë/ Rritet numri i të infektuarve në Kosovë

para 3 jave - Syri

IKSHPK ka konfirmuar 216 raste të reja me koronavirus në Kosovë. 40 persona janë shëruar. ‘Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

115 raste veç në Prishtinë, komunat e tjera më me pak të infektuar

para 3 jave - Lajmi.net

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 115 raste, komuna Drenas 16 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Lipjan 14 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Mitrovicë 10 raste, komuna Skenderaj...

Sot 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 40 të shëruar

para 3 jave - Lajmi.net

Numri total i rasteve pozitive është 4.931 raste nga 28.216 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 102 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese, transmeton lajmi.net....

Vdes një person nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - Sinjali

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në vendin tonë gjatë ditës së sotme ka vdekur një person nga koronavirusi. Numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në Kosovë shkon në 102 raste....

Konfirmohen edhe 40 persona të shëruar nga COVID-19

para 3 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka njoftuar për 40 pacientë të shëruar nga koronavirusi. Numri total i të shëruarve deri më tani është 2 mijë e 267 raste. “Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 40...

Testohen 493 mostra, numër rekord i rasteve me COVID-19

para 3 jave - Kallxo

Insitituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e testimit të 493 mostrave për COVID-19. Sipas Institutit, 216 raste kanë dalë pozitivë. Ky është njoftimi i IKSHPK-së. Sot më 12 korrik...

IKSHPK konfirmon edhe 216 raste të reja me koronavirus

para 3 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka njoftuar edhe për 216 rastet e reja me koronavirus. Deri më tani numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë ka shkuar në 4 mijë e 931 raste. “Numri total i rasteve...

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

115 raste pozitive me coronavirus veç në Prishtinë

para 3 jave - Infokusi

Në Prishtinë vazhdon të shtohet numri i personave të prekur me coronavirus. IKSHP ka njoftuar se vetëm sonte 115 persona kanë dalë pozitiv në kryeqytetit Pas Prishtinës, por dukshëm me më pak raste renditen...

Komunat ku sonte u konfirmuan raste me COVID-19

para 3 jave - Infokusi

Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 40 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.267 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.562. Rastet pozitive janë nga: Komuna...

Vdes një person nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - Infokusi

40 TË SHËRUAR DHE 216 RASTE ME COVID-19! Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Konfirmohen edhe 40 persona të shëruar nga COVID-19

para 3 jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka njoftuar për 40 pacientë të shëruar nga koronavirusi. Numri total i të shëruarve deri më tani është 2 mijë e 267 raste. “Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 40...

216 raste te reja me Coronavirus

para 3 jave - Infokusi

40 TË SHËRUAR DHE 216 RASTE ME COVID-19! Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Alarmante: 216 raste të reja me koronavirus – shërohen 40 persona

para 3 jave - Zyrtare

IKSHPK ka konfirmuar 216 raste të reja me koronavirus në Kosovë. 40 persona janë shëruar. “Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - Zyrtare

Një pacient i prekur nga koronavirusi ka vdekur të dielën në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Sipas IKSHPK pacienti ka pasur sëmundje shoqëruese....

Malishevë: Nga dy testet për COVID-19, njëri del pozitiv

para 3 jave - KosovaPress

Bazuar në rezultatet zyrtare të IKSHPK-së, të dielën kanë dalë rezultatet e dy testeve të bëra për COVID-19 nga Komuna e Malishevës, prej të cilëve njëri ka rezultuar pozitiv dhe tjetri negativ. Me rastin...

Sërish numra alarmant në Kosovë, 216 raste të reja me COVID-19, 1 i vdekur

para 3 jave - Zyrtare

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Almakos

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë – një i vdekur

para 3 jave - Fol

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

115 raste veç në Prishtinë, këto janë komunat e prekura

para 3 jave - Zyrtare

Nga 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 216 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 115 raste, komuna Drenas 16 raste,...

Sot vetëm një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - Arbresh

216 raste të reja janë shënuar sonte me coronavirus në vendin tonë, kurse 40 persona janë shëruar. IKSHP në njoftimin e saj bën të ditur se numri i personave të vdekur është 102 që i bie se ka vdekur edhe...

115 raste veç në Prishtinë, këto janë komunat e prekura

para 3 jave - Periskopi

Nga 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 216 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 115 raste, komuna Drenas 16 raste,...

LAJMI I FUNDIT NGA IKSHPK: E zezë dita, 216 të infektuar dhe 40 të shëruar, Prishtina me mbi 100 me COVID 19

para 3 jave - Bota Press

IKSHPK-ja sapo ka publikuar rastet e ditës së sotme të të infektuarve me virusin COVID 19, transmeton Botapress.info. Më poshtë mund të lexoni publikimin e tyre: 40 TË SHËRUAR DHE 216 RASTE ME COVID-19!...

Një i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 3 jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se të dielën betejën me Covid-19 e ka humbur edhe një person, derisa numri i përgjithshëm i të vdekurve shkon në 102. “Numri total...

Kosova shënon 216 raste të reja me koronavirus dhe 1 viktime në 24 orë

para 3 jave - News Tv

Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë ndërsa numri në total ka shkuar në 4931 të prekur. Sipas IKSHPK 1 pacient ka ndërruar jetën si pasojë e Covid-19 duke...

Konfirmohen 216 raste të reja me koronavirus në Kosovës

para 3 jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Plotë 115 raste në Prishtinë, komunat e tjera më me pak të infektuar

para 3 jave - Arbresh

Nga 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 216 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 115 raste, komuna Drenas 16 raste,...

Bizneset buzë falimentimit, i druhen gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - GazetaBlic

Paralajmërimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend si pasojë e koronavirusit i ka frikësuar bizneset. Më pak të hyra e në prag të falimentimit shkaku i pandemisë, janë shume biznese në Gjilan....

Një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - Periskopi

Një pacient i prekur nga koronavirusi ka vdekur të dielën në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Sipas IKSHPK pacienti ka pasur sëmundje shoqëruese....

Vazhdon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19, edhe 216 raste të reja

para 3 jave - Epoka e Re

Sipas të dhënave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, më 12 korrik janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid-19

para 3 jave - Epoka e Re

216 raste të reja kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Edhe në rezultatet e publikuara sonte nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Prishtina është komuna më numërim të më madh të rasteve...

LAJMI I FUNDIT: E zezë dita, 216 të infektuar dhe 40 të shëruar, Prishtina me mbi 100 me COVID 19

para 3 jave - Bota Press

IKSHPK-ja sapo ka publikuar rastet e ditës së sotme të të infektuarve me virusin COVID 19, transmeton Botapress.info. Më poshtë mund të lexoni publikimin e tyre: 40 TË SHËRUAR DHE 216 RASTE ME COVID-19!...

Kosova vazhdon me rekorde, sot 216 raste të reja me koronavirus

para 3 jave - Sharri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rezultatet e testimeve të të dyshuarve si të infektuar me COVID-19. Nga gjithsej 493 mostra të marra, pozitiv me koronavirus kanë dalë...

216 raste me COVID-19, një i vdekur

para 3 jave - KosovaPress

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Pa censure

Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Alarmante: 216 raste të reja me koronavirus – shërohen 40 persona

para 3 jave - Periskopi

40 TË SHËRUAR DHE 216 RASTE ME COVID-19! Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Stafi i infektives larg familjeve për katër muaj

para 3 jave - Lajmi.net

Që nga 13 Marsi kur u konfirmua rasti i parë me koronavirus në Kosovë, personeli i Klinikës Infektive pjesën dërmuese të kohës e kanë kaluar në përballjen me pandeminë. Por duke i dal në ndihmë të infektuarve,...

Bizneset, buzë falimentimit, i druhen gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Koha.net

Paralajmërimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend si pasojë e koronavirusit i ka frikësuar bizneset. Më pak të hyra e në prag të falimentimit shkaku i pandemisë, janë shume biznese në Gjilan....

Kelmendi, Hotit: S’mund t’i mbyllësh xhamitë se shkarkohesh

para 3 jave - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, i ka thënë Kryeministrit të vendit, Avdullah Hotit, se nuk mund t’i mbyllë xhamitë sepse shkarkohet. Sipas Kelmendit, dështimi i qeverisë Hoti për ta menaxhuar...

Kosova nuk kthehet në izolim

para 3 jave - Klan

Kosova nuk kthehet në izolim Hoti: Fillimisht do shtojmë masat kundër Covid-19 Kosova ka shtyrë për një kohë të tjetër vendimin për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të pandemisë së koronavirusit....

Në Kosovë janë 2.387 raste aktive me Covid-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 19:02 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Gëzim Kelmendi paralajmëron shkarkimin e Hotit nëse mbyllen xhamitë

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 18:54 Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Klemendi, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të shkarkohet nëse i mbyllë xhamitë. “Kryeministër Hoti, nuk mundesh...

Bashkësia Islame e Kosovës me masa të reja parandaluese për përhapjen e COVID-19

para 3 jave - Gazeta e re

Me vendim të ri të Bashkësisë Islame e Kosovës, imamët obligohen që të kujdesën që xhemati në xhami të mbajë distancë fizike, ndërsa brenda objektit të xhamisë të mos falen më shumë se 50 persona. Kryesia...

Zemaj njofton Tërnavën e Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën dhe kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, me të cilët ka diskutuar për...

Ky është numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - OraInfo

Momentalisht në Kosovë janë 2,387 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve...

Java e ardhshme, vendimtare rreth gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Koha.net

Ashpërsim edhe më tutje të masave e jo shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme, ka vendosur të ketë Qeveria e Kosovës. Kryeministri Avdullah Hoti, në konferencën pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë,...

Kosova nuk kthehet në izolim, Hoti: Fillimisht do shtojmë masat kundër Covid-19

para 3 jave - Java News

Kosova ka shtyrë për një kohë të tjetër vendimin për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të pandemisë së koronavirusit. Kryeministri Avdullah Hoti, duke folur pas mbledhjes së Këshillit të...

Reagimi i parë kundër masave të reja: Kryeministër, s’mund t’i mbyllësh xhamitë se shkarkohesh

para 3 jave - Sinjali

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka reaguar pas paralajmërimeve të masava të reja që i bëri sot kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Kelmendi përmes një postimi në Facebook tha se Hoti do të...

Kelmendi, Hotit: S’mund t’i mbyllësh xhamitë se shkarkohesh

para 3 jave - Klan Kosova

“Ti mundesh, mandej nuk mundesh se shkarkohesh qysh është shkarkuar ai para teje”. Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, i ka thënë Kryeministrit të vendit, Avdullah Hotit, se nuk mund t’i mbyllë xhamitë...

Bashkësia Islame e Kosovës me masa për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Top Channel

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka bërë publike disa masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë, kanë kërkuar nga autoritetet kompetente që të mos marrin vendim për mbylljen e xhamive....

Gëzim Kelmendi e paralajmëron Avdullah Hotin: Do të shkarkojmë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - GazetaBlic

Lideri i Fjala-s, Gëzim Klemendi, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të shkarkohet nëse i mbyllë xhamitë. “Kryeministër Hoti, nuk mundesh me i mbyllë xhamitë se shkarkohesh!”, ka shkruar...

Kelmendi Hotit: Nuk mundesh me i mbyll xhamitë sepse shkarkohesh

para 3 jave - Zeri

Ish deputeti i Parlamentit të Kosovës, Gëzim Kelmendi, ka reaguar ndaj masave të reja që ndërmorri sot Qeveria Hoti. Veç mbajtjes së maskave, respektimit të distancës dhe kujdesit ndaj higjienës personale,...

Koronavirusi, Kosova ndërpret ritet fetare, Hoti: Dy skenare për pandeminë…

para 3 jave - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti deklaroi pasditen e sotme se do të shkohet drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Edhe pse nuk e shprehur që kjo gjendje është shpallur tani, Hoti tha se...

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - Shprehja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Zemaj ka shkruar në Facebook...

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 17:46 Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë...

Stafi i infektives larg familjeve për katër muaj

para 3 jave - Zyrtare

Që nga 13 Marsi kur u konfirmua rasti i parë me koronavirus në Kosovë, personeli i Klinikës Infektive pjesën dërmuese të kohës e kanë kaluar në përballjen me pandeminë. Por duke i dal në ndihmë të infektuarve,...

Stafi i infektives larg familjeve për katër muaj

para 3 jave - Periskopi

Numri total i rasteve pozitive në Kosovφ është 4,715 raste nga 27,723 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 101 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Që nga...

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 17:46 Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë...

Nuk ka dasma dhe ahengje tjera familjare

para 3 jave - Insajderi

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se nuk do të ketë dasma dhe ahengje tjera familjare. Kyreministri i Kosovës, Avdullah Hoti në një konferëncë për media ka thënë se nuk do të ketë dasma dhe...

Gëzim Kelmendi e paralajmëron Avdullah Hotin: Do të shkarkojmë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - Infokusi

ideri i Fjala-s, Gëzim Klemendi, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të shkarkohet nëse i mbyllë xhamitë. “Kryeministër Hoti, nuk mundesh me i mbyllë xhamitë se shkarkohesh!”, ka shkruar...

Tërnava dhe Dodë Gjergji ishin të njoftuar se do të ndaloheshin ritet fetare në publik

para 3 jave - Lajmi.net

Zemaj ka shkruar në Facebook se bashkë me kryesuesit e institucioneve fetare në vend kanë diskutuar për bashkëpunimin në zbatimin e masave për mbrojtje nga COVID-19. “Kam takuar sot kryetarin e BIK-ut,...

Zemaj takon Tërnavën dhe Gjergjin: Komunitetet fetare kanë luajtur rol aktiv gjatë pandemisë

para 3 jave - Klan Kosova

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka takuar kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës myftiun Naim Tërnava dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Zemaj tha se ka bashkëbiseduar...

Kosovë, Qeveria merr vendim për ndalimin e dasmave dhe ahengjeve

para 3 jave - Aktuale

???????????????????????????????????? Nuk do të lejohet mbajtja e dasmave dhe ahengjeve të tjera derisa po përballemi me rrezik ndaj Covid-19. Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë masa të reja rigoroze. Qeveria...

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - GazetaBlic

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Zemaj ka shkruar në Facebook...

Ministri i Shëndetësisë e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - OraInfo

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën...

Shtimi i rasteve me Covid-19, Kosova ndalon ritet fetare e tubimet publike

para 3 jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti njoftoi pasditen e së dielës masat e reja kufizuese që qeveria do të ndërmarrë për shkak të gjendjes aktuale të koronavirusit në vend. Ndërsa njoftoi se gjendja po...

Zemaj takon përfaqësuesit fetarë

para 3 jave - Insajderi

Zemaj takon përfaqësuesit fetarë. Kërkon bashkëpunim dhe falënderon bashkësitë fetare për kontributin e dhënë gjatë pandemisë. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar përfaqësuesit fetarë, Myftiun...

Kryeministri i Kosovës nuk shpall gjendjen e jashtëzakonshme, por shton masat për Covid-19

para 3 jave - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë është shprehur se është marrë vendimi që të shtohen masat pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Hoti deklaroi...

Hoti nuk e përjashton “Gjendjen e Jashtëzakonshme”, tregon kur mund të shpallet

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 17:05 Kryeministri i Kosovës nuk e ka përjashtuar shpallejn e Gjendjes së Jashtëzakonshme, pas situatës së krijuar me COVID-19 në Kosovë Hoti ka deklaruar se çdo të tretën...

S’do të ketë “Gjendje të Jashtëzakonshme” në Kosovë, do të mbyllen kishat dhe xhamitë

para 3 jave - Zhurnal

Prishtinë, 12 korrik – Zhurnal.mk – Nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, është mbajtur mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje është diskutuar situata me pandeminë...

Kelmendi: Kryeministër Hoti, nuk mundesh me i mbyllë xhamitë se shkarkohesh

para 3 jave - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, i ka thënë Kryeministrit të vendit, Avdullah Hotit, se nuk mund t’i mbyllë xhamitë sepse shkarkohet. Sipas Kelmendit, dështimi i qeverisë Hoti për ta menaxhuar...

Kryeministri thotë se janë të papranueshme dasmat dhe ahengjet që po rrezikojnë jetën

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 17:00 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media tha se në bazë të Ligjit për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse, Inspektorati Sanitar do të shqiptojë...

Qeveria do të marrë vendim për mbylljen e xhamive dhe kishave, si dhe do të ndalojë tubimet publike

para 3 jave - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti në një konferencë për media, ka thënë se Qeveria do të vendose masa shtesë, për ta luftuar coronavirusin. Kjo, pas gjendjes së krijuar së fundi. Masat shtesë që do...

Hoti: Ndalohen të gjitha ritet fetare deri në një rishikim tjetër

para 3 jave - Aktuale

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, pas përfundimit të takimit me Komitetin për Menaxhimin e Covid-19 dhe Këshillit Kombëtar të Sigurisë, ka mbajtur një konferencë për media. Hoti ka thënë se me rritjen...

Në Kosovë janë 2.387 raste aktive me Covid-19

para 3 jave - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

Hoti tregon se kur mund të shpallet “Gjendja e Jashtëzakonshme”

para 3 jave - OraInfo

Hoti nuk e përjashton “Gjendjen e Jashtëzakonshme”, tregon kur mund të shpallet. Kryeministri i Kosovës nuk e ka përjashtuar shpallejn e Gjendjes së Jashtëzakonshme, pas situatës së krijuar me COVID-19...

Avdullah Hoti: Shkojmë me masa rigoroze, por nuk përjashtohet gjendja e jashtëzakonshme

para 3 jave - Insajderi

Pas konsultimeve të shumta, me institucionet kredibile, kryeministri Hoti në konferencë për media ka thënë se kemi ardhur në përfundim se aktualisht do të vazhdojmë me masa rigoroze, por pa e përjashtuar...

Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 16:30 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim “Sapo e kryem edhe mbledhjen...

Qeveria e shqetësuar me mbajtjen e dasmave dhe ahengjeve

para 3 jave - Zeri

Qeveria e Kosovës ka shprehur shqetësimin në lidhje me mbajtjen e dasmave nëpër shumë qytete dhe fshatra në Kosovë duke mos marrë parasysh rrezikun nga përhapja e pandemisë. Kryeministri Avdullah Hoti...

Hoti: Jemi gati në limitet e kapaciteteve shëndetësore

para 3 jave - Kallxo

Në një konferencë të mbajtur sot pas takimit të Këshillit të Sigurisë në lidhje me ndërmarrjen e masave shtesë kundër COVID-19, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se gjendja në vend po shkon...

Hoti: Ashpërsim i masave dhe mbikëqyrje rigoroze në vend të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Portalb

Qeveria e Kosovës, të dielën ka paralajmëruar ashpërsimin e masave për të frenuar përhapjen e sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Masat e reja pritet të miratohen të dielën në mbledhjen e qeverisë...

Covid-19/ Kosova ndërpret ritet fetare, Hoti: Kemi dy skenare për pandeminë…

para 3 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, me anë të një konferencë për mediat ka thënë se qeveria e tij, ka përgatitur dy skenare për të vijuar luftën e me Covid-19. Sipas Hotit skenari i parë është shtimi...

E thotë kryeministri Hoti: Ja kur mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës nuk e ka përjashtuar shpallejn e Gjendjes së Jashtëzakonshme, pas situatës së krijuar me COVID-19 në Kosovë Hoti ka deklaruar se çdo të tretën ditë Komiteti për Menaxhimin me COVID-19...

Hoti thotë se janë të papranueshme dasmat dhe ahengjet që po rrezikojnë jetën

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media tha se në bazë të Ligjit për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse, Inspektorati Sanitar do të shqiptojë gjoba ndaj personave që nuk i përfillin...

Qeveria e Kosovës merr masa të reja në luftën ndaj pandemisë COVID-19

para 3 jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë, është marr vendim që të shtohen masat shtesë pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Hoti në një konferencë...

Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 16:30 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim “Sapo e kryem mbledhjen e Këshillit...

Koronavirusi/ Kosova ndërpret ritet fetare, Hoti: Dy skenarët

para 3 jave - Mapo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, deklaroi pasditen e sotme se do të shkohet drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Edhe pse nuk e ka konfirmuar se kjo gjendje është shpallur tani, Hoti tha...

Qeveria ndalon ritet fetare dhe tubimet publike, nuk e përfillë Naim Tërnaven

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 16:34 Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka thënë se do të...

Qeveria Hoti nuk merr parasysh kërkesën e BIK-së, pezullon ritet fetare

para 3 jave - Zeri

Kryeministrit i Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka njoftuar për masat e reja, më rigoroze, të cilat do të duhet të respektohen tash e tutje nga qytetarët. Veç mbajtjes së maskave, respektimit të distancës...

Paralajmërohen masa shtesë, s’ka gjendje të jashtëzakonshme

para 3 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se në Kosovë do të zbatohet rigorozitet i plotë i zbatimit të masave ekzistuese dhe do të shtohen masat e reja, teksa nuk e ka përjashtuar fillimin...

Qeveria merr vendim për ndalimin e dasmave dhe ahengjeve

para 3 jave - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë masa të reja rigoroze, shkruan lajmi.net. Qeveria e Kosovës nuk ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, por që një gjë të tillë është duke e diskutuar. Kryeministri i Kosovës,...

Hoti paralajmëron se masat e reja do të jenë më rigoroze sesa ato të më hershmet

para 3 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se masat që do të prezantohen sot në mbledhjen elektronike të qeverisë do të jenë më shumë rigorozitet nga ato që i kanë marrë më herët. Hoti ka thënë se...

Në Kosovë janë 2.387 raste aktive me Covid-19

para 3 jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

Merret vendimi/ Jo gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë, ja masat kundër covid-19

para 3 jave - Standard

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë, se është marrë vendim që të shtohen masat pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Hoti deklaroi në...

Qeveria Hoti ndalon tubimet publike dhe ritet fetare

para 3 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë, njoftoi se është marr vendim që të shtohen masat shtesë pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Hoti në...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Telegrafi

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e COVID-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 16:30 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim “Sapo e kryem mbledhjen e Këshillit...

“Gjendja po rëndohet”, Hoti: Do shtojmë masat kufizuese për menaxhimin e koronavirusit

para 3 jave - ABC News

Pas mbledhjes me Këshillin e Sigurisë, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka njoftuar se në vend do të shtohen masat kufizuese për shkak të situatës së krijuar nga pandemia. Në një konferencë për mediat,...

Nuk përfillet kërkesa e BIK-ut: Ndalohen tubimet publike dhe ritet fetare

para 3 jave - Lajmi.net

Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka thënë se do të ndalohen të gjitha ritet fetare. “Ndalojmë komplet tubimet publike dhe ritet fetare”, ka thënë Hoti teksa ka kërkuar mirëkuptim...

COVID-19, Këshilli i Sigurisë vendos për masa rigoroze, nuk e përjashton shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Kallxo

Kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë për medie pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë janë pajtuar për marrjen e masave shtesë për të parandaluar përhapjen e pandemisë së COVID-19. Ai tha se kanë...

S’ka gjendje të jashtëzakonshme, qeveria e Kosovës merr masa të reja në luftën ndaj pandemisë së COVID-19

para 3 jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë, se është marrë vendim që të shtohen masat pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Hoti deklaroi në...

Hoti: Ndalohen të gjitha ritet fetare deri në një rishikim tjetër

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, pas përfundimit të takimit me Komitetin për Menaxhimin e Covid-19 dhe Këshillit Kombëtar të Sigurisë, ka mbajtur një konferencë për media. Hoti ka thënë se me rritjen...

Në Kosovë janë 2.387 raste aktive me Covid-19

para 3 jave - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

Gëzim Kelmendi paralajmëron shkarkimin e Hotit nëse mbyllen xhamitë

para 3 jave - Arbresh

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim  Klemendi, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të shkarkohet nëse i mbyllë xhamitë. “Kryeministër Hoti, nuk mundesh me i mbyllë xhamitë se shkarkohesh!”,...

“Situata po rëndohet”- Avdullah Hoti shtrëngon masat për COVID-19, refuzon të shpallë Gjendjen e Jashtëzakonshme

para 3 jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një konferencë për media ku ndër të tjerash deklaroi se dje dhe sot pati diskutime të vazhdueshme lidhur me situatën e pandemisë COVID-19. “Në bazë...

Lajmi i fundit: Qeveria ndalon ritet fetare dhe tubimet publike

para 3 jave - OraInfo

Qeveria ndalon ritet fetare dhe tubimet publike, nuk e përfillë Naim Tërnaven. Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri...

Paralajmërohen masa shtesë, s’kërkohet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se në Kosovë do të zbatohet rigorozitet i plotë i zbatimit të masave ekzistuese dhe do të shtohen masat e reja, teksa nuk e ka përjashtuar fillimin...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 16:00 Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit...

Koronavirusi/ Kosova ndërpret ritet fetare, Hoti: Dy skenare për pandeminë…

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti deklaroi pasditen e sotme se do të shkohet drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Edhe pse nuk e shprehur që kjo gjendje është shpallur tani, Hoti tha se...

Këshilli i Sigurisë vendos për masa rigoroze kundër COVID-19, nuk e përjashton shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Kallxo

Kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë për medie pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë janë pajtuar për marrjen e masave shtesë për të parandaluar përhapjen e pandemisë së COVID-19. Ai tha se kanë...

Hoti tregon se Thaçi nuk ishte prezent në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media, tha se në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, janë dakorduar që të merren me masat rigoroze, dhe jo gjendjen e jashtëzakonshme. Ai po...

Masat e reja të paralajmëruara nga Hoti, do të ndalohen edhe ritet fetare

para 3 jave - Sinjali

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar rigorozitet të masave për parandalimin e virusit COVID-19, teksa ka thënë se aktualisht kanë dashur ta shmangin propozimin e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme....

Në Këshillin e Sigurisë u vendos për ndërmarrjen e masave shtesë anti-Covid

para 3 jave - Klan Kosova

Nën kryesimin e kryeministrit Avdullah Hoti, sot është mbajtur mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës për të diskutuar rreth mundësisë së shpalljes së Gjendjes së Jashtëzakonshme. Në një konference...

Hoti: Ashpërsim i masave dhe mbikëqyrje rigoroze në vend të gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës, të dielën ka paralajmëruar ashpërsimin e masave për të frenuar përhapjen e sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Masat e reja pritet të miratohen të dielën në mbledhjen e qeverisë...

Kosovë/ 301 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

para 3 jave - Top Channel

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Kështu thuhet...

Rëndohet situata e covid-19/ Kosova drejt gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Standard

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti deklaroi pasditen e sotme se do të shkohet drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Edhe pse nuk e shprehur që kjo gjendje është shpallur tani, Hoti tha se...

Qeveria e Kosovës, ndalon ritet fetare dhe tubimet publike!

para 3 jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka thënë se do të ndalohen të gjitha ritet fetare. “Ndalojmë...

Gëzim Kelmendi kërcënon Hotin: Mos u bëj si Kurti, mos u mbyll xhamitë se shkarkohesh

para 3 jave - Periskopi

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim  Klemendi, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të shkarkohet nëse i mbyllë xhamitë. “Kryeministër Hoti, nuk mundesh me i mbyllë xhamitë se shkarkohesh!”,...

Hoti: Shtrëngojmë masat anti-COVID-19, nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”

para 3 jave - OraInfo

Qeveria vendos: Masa rigoroze, nuk ka gjendje të jashtëzakonshme. Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë masa të reja rigoroze. Qeveria e Kosovës nuk ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, por që një gjë të tillë...

Nuk shpallet Gjendja e Jashtëzakonshme, Qeveria sot voton masa të reja

para 3 jave - Zeri

Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Avdullah Hoti, nuk e ka propozuar gjendjen e jashtëzakonshme pavarësisht situatës së krijuar ditëve të fundit me COVID-19. Vendimi për të mos shpallur gjendje të jashtëzakonshme...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 16:00 Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Insajderi

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës Nën kryesinë e kryeministrit, Avdullah Hoti pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19 ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së...

Hoti: S`ka gjendje të jashtëzakonshme për momentin, por shtrëngim masash

para 3 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se nuk do të ketë shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme për momentin, por do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në...

Hoti paralajmëron masa shtesë, s’kërkohet gjendja e jashtëzakonshme

para 3 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se në Kosovë do të zbatohet rigorozitet i plotë i zbatimit të masave ekzistuese dhe do të shtohen masat e reja, teksa nuk e ka përjashtuar fillimin...

Koronavirusi/ Kosova drejt gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti deklaroi pasditen e sotme se do të shkohet drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Edhe pse nuk e shprehur që kjo gjendje është shpallur tani, Hoti tha se...

Hoti thotë se është e papranueshme që të organizohen dasma në këtë kohë

para 3 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se është e pa pranueshme që të organizohen dasma dhe ahengje në Kosovë derisa janë në teren inspektorët dhe policia. Hoti ka thënë se me këto veprime rrezikohet...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë

para 3 jave - GazetaBlic

Nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, është mbajtur mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje është diskutuar situata me pandeminë e cila po mbizotëron në vend si...

LAJMI I FUNDIT: Ky është vendimi i paralajmëruar nga Avdullah Hoti, s’ka gjendje të jashtëzakonshme

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim “Sapo e kryem mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ku kla...

Nuk propozohet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Zeri

Kryeministri Avdullah Hoti nuk do të propozojë gjendjen e jashtëzakonshme. Burime zyrtare të Zeri.info brenda qeverisë së Kosovës bëjnë të ditur se gjendja e jashtëzakonshme nuk do të shpallet, por do...

BIK merr masa të reja për parandalimin e përhapjes së Koronavirusit

para 3 jave - OraInfo

BIK me masa të reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, me pikën e vetme të rendit të ditës, atë të ruajtjes së shëndetit...

Hoti: S’ka gjendje të jashtëzakonshme, jemi për masa rigoroze

para 3 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në konferencë për media, tha se në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, janë dakorduar që të merren me masat rigoroze, dhe jo gjendjen e jashtëzakonshme. “Skenari i...

Bashkësia Islame e Kosovës me masa për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Portalb

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka bërë publike disa masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë, kanë kërkuar nga autoritetet kompetente që të mos marrin vendim për mbylljen e xhamive....

BIK me masa të reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19

para 3 jave - Klan Kosova

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, me pikën e vetme të rendit të ditës, atë të ruajtjes së shëndetit publik në vend nga pandemia globale Covid-19. Duke pasur parasysh...

Gëzim Kelmendi e kërcënon me shkarkim Kryeministrin Hoti nëse i mbyllë xhamitë

para 3 jave - Ekonomia Online

Kryeministri Avdullah Hoti sot në konferencë për media njoftoi se qeveria sonte do të mbajë mbledhje ku do të merren masa të reja anti-covid ku një ndër to do të jetë edhe mbyllja e xhamive dhe kishave....

Zemaj takon përfaqësuesit fetarë

para 3 jave - Infokusi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar përfaqësuesit fetarë, Myftiun Naim Ternava dhe Kryeipeshkvin Imzot Dodë Gjergji, me të cilët ka biseduar për rëndësinë e zbatimit të masave anti-covid nga...

Tërnava kundërshton mbylljen eventuale të xhamive për shkak të pandemisë

para 3 jave - Insajderi

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur që të kundërshtojë mundësinë që mbyllen xhamitë për shkak të virusit COVID-19. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën xhami në Kosovë të mos lejohen...

Bashkësia Islame: Pezullohen të gjitha aktivitet fetare në xhamitë e Kosovës, do të ketë kufizim të faljes në ambiente të mbyllura

para 3 jave - Telegrafi

Bashkësia Islame e Kosovës njofton se ka pezulluar të gjitha aktivitetet fetare në të gjitha xhamitë e vendit, siç janë ligjëratat e tribunat fetare për shkak të pandemisë COVID-19. Sipas një njoftimi...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Zyrtare

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

Covid-19/ Kosova ndërpret ritet fetare, Hoti: Kemi dy skenare për pandeminë…

para 3 jave - News Tv

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, me anë të një konferencë për mediat ka thënë se qeveria e tij, ka përgatitur dy skenare për të vijuar luftën e me Covid-19. Sipas Hotit skenari i parë është shtimi...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Klan Kosova

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

A po lejohet mbajtja e dasmave e ahengjeve tjera apo jo? Flet kryeminsitri!

para 3 jave - Infokusi

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti gjatë konferencës së sotme për media u deklarua lidhur edhe me atë se a do të lejohet apo jo mbajtja e dasmave. Hoti tha se pas takimit të zhvilluar me Këshillin Kombëtarë...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - GazetaBlic

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

Nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - OraInfo

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Zeri

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

Zemaj njofton Tërnavën e Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - KosovaPress

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën dhe kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, me të cilët ka diskutuar për...

BIK-u merr masa të reja për aktivitetet fetare për shkak të situatës me COVID-19

para 3 jave - Sinjali

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), përmes një komunikate për media ka bërë të ditur vendimet e fundit rreth aktiviteteve fetare për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. BIK-u thotë se...

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - News33

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Zemaj ka shkruar në Facebook...

Hoti: Ndalohen të gjitha ritet fetare deri në një rishikim tjetër

para 3 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, pas përfundimit të takimit me Komitetin për Menaxhimin e Covid-19 dhe Këshillit Kombëtar të Sigurisë, ka mbajtur një konferencë për media. Hoti ka thënë se me rritjen...

Vala e infeksioneve në Kosovë, Hoti kumton rimbylljen e xhamive

para 3 jave - Te Sheshi

Kryeministri Hoti kumtoi rikthimin e ndalimit të faljeve kolektive në xhami, në kuadër të masave për t’i vënë fre një vale tjetër infeksionesh që ka mbërthyer së fundi Kosovën e jo vetëm. “Do të ndalohen...

Myftiu i Kosovës del kundër ndonjë vendimi të Qeverisë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 15:22 Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur për herë të parë të kundërshtojë pushtetin, duke dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë...

Bashkësia Islame e Kosovës pezullon të gjitha aktivitetet fetare në të gjitha xhamitë e vendit

para 3 jave - Kallxo

Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, pas diskutimeve ka marrë disa vendime, në mesin e tyre edhe pezullimin e të gjitha aktiviteteve fetare në të gjitha xhamitë e vendit. Vendimet...

Hoti tregon se kur do të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

para 3 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës ka bërë të ditur se mund të shpallet gjendje e jashtëzakonshme pas situatës së krijuar me koronavirus. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se duke e parë që javët...

S’ka gjendje të jashtëzakonshme, qeveria e Kosovës merr masa të reja në luftën ndaj pandemisë së COVID-19

para 3 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë, se është marrë vendim që të shtohen masat pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Hoti deklaroi në...

Në spitalet e Kosovës, 301 pacientë me coronavirus, 29 në gjendje të rëndë

para 3 jave - Telegrafi

Qendra Klinike Universitare e Kosovëse (QKUK) ka njoftuar se 301 pacientë të konfirmuar me COVID-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit...

BIK-u merr masa të reja, kufizon numrin e personave brenda xhamive

para 3 jave - Zeri

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka vendosur që në xhami nuk mund të hyjnë më shumë se 50 persona për të kryer faljen. Ky vendim sipas kësaj bashkësie është marrë si masë parandaluese kundër përhapjes...

Kryesia e BIK-ut ndërmerr masa të reja për aktivitetet fetare shkaku i COVID-19

para 3 jave - Koha.net

Kryesia e Bashkësisë Islame e Republikës së Kosovës – BIK, përmes një komunikate për media bën të ditur se ka marrë disa vendime rreth aktiviteteve fetare për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19....

Bashkësia Islame e Kosovës me masa për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Evropa e Lirë

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka bërë publike disa masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë, kanë kërkuar nga autoritetet kompetente që të mos marrin vendim për mbylljen e xhamive...

Paralajmëron Hoti për ata që nuk respektojnë masat: Do të gjobiten, s’do të ketë tolerancë!

para 3 jave - Infokusi

Kryeministri Avdullah Hoti në konferencë për media ka thënë se ata që nuk respektojnë masat e Qeverisë do të gjobiten nga policia dhe inspektorati. Ai theksoi se nuk do të ketë tolerancë ndaj askujt, shkruan...

Qeveria vendos masa më rigoroze, nuk ka gjendje të jashtëzakonshme

para 3 jave - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë masa të reja rigoroze. Qeveria e Kosovës nuk ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, por që një gjë të tillë është duke e diskutuar. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti,...

Myftiu i Kosovës del kundër vendimit të mundshëm të Qeverisë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - GazetaBlic

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur për herë të parë të kundërshtojë pushtetin, duke dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën...

Zemaj: Komunitetet fetare kanë luajtur rol aktiv gjatë pandemisë

para 3 jave - Epoka e Re

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës myftiun Naim Tërnava dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Zemaj ka thënë se temë e bashkëbisedimit...

Bilanci i pacientëve me COVID-19: 29 në gjendje të rëndë, 301 të shtrirë nëpër spitale

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 15:02 Aktualisht në Kosovë 29 pacientë janë në gjendje të rëndë, 123 po marrin oksigjenoterapi. Kjo është bërë e ditur nga një njoftim i Shërbimit Klinik Spitalor të Kosovës....

Numër i madh i të shtrirëve nëpër spitale për shkak të coronavirusit

para 3 jave - Insajderi

01 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme. 301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme Shërbimi...

Tërnava: Mos të mbyllen xhamitë, besimtarët t’i respektojnë vendimet e BIK-ut

para 3 jave - Sinjali

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, duke folur për masat e qeverisë, ka dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën xhami në Kosovë të mos...

301 pacientë me koronavirus po trajtohen në QKUK dhe spitalet rajonale – 29 në gjendje të rënduar

para 3 jave - Klan Kosova

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës bëhet e ditur...

Myftiu Naim Tërnava del kundër ndonjë vendimi të Qeverisë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - OraInfo

Myftiu i Kosovës del kundër ndonjë vendimi të Qeverisë për mbylljen e xhamive. Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur për herë të parë të kundërshtojë pushtetin, duke dalë kundër mundësisë së mbylljes...

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - Zyrtare

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Zemaj ka shkruar në Facebook...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Infokusi

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

Qeveria Hoti thotë se nuk do të lejojë dasma e ahengje

para 3 jave - PortaliOnline

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media tha se në bazë të Ligjit për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse, Inspektorati Sanitar do të shqiptojë gjoba ndaj personave që nuk i përfillin...

BIK me masa të reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19

para 3 jave - Infokusi

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, me pikën e vetme të rendit të ditës, atë të ruajtjes së shëndetit publik në vend nga pandemia globale Covid-19. Duke pasur parasysh...

Zemaj e kishte njoftuar Tërnavën dhe Dodë Gjergjin se do të ndalohen ritet fetare në publik

para 3 jave - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar sot kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnavën si dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji. Zemaj ka shkruar në Facebook...

29 pacientë me Covid-19, në gjendje të rëndë

para 3 jave - GazetaBlic

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në​ klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ku 29 prej...

29 persona në gjendje të rëndë me Koronavirus, 301 të shtrirë nëpër spitale

para 3 jave - OraInfo

Bilanci i pacientëve me COVID-19: 29 në gjendje të rëndë, 301 të shtrirë nëpër spitale. Aktualisht në Kosovë 29 pacientë janë në gjendje të rëndë, 123 po marrin oksigjenoterapi. Kjo është bërë e ditur...

301 pacientë me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe në spitalet rajonale

para 3 jave - Kallxo

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 301 pacientë janë duke u trajtuar në QKUK dhe spitalet e përgjithshme pasi që janë infektuar me COVID-19. Sipas njofitmit të SHSKUK-së,...

A do të lejohen dasmat? Ja çfarë u vendos në takimin e Këshillit të Sigurisë

para 3 jave - Zyrtare

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka treguar se a do të lejohet mbajtja e dasmave. Ai në një konferencë për media të mbajtur sot pas takimit me Këshillin Kombëtar të Sigurisë, tha se janë të papranueshme mbajtja...

A do të lejohen dasmat? Ja çfarë u vendos në takimin e Këshillit të Sigurisë

para 3 jave - Periskopi

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka treguar se a do të lejohet mbajtja e dasmave. Ai në një konferencë për media të mbajtur sot pas takimit me Këshillin Kombëtar të Sigurisë, tha se janë të papranueshme mbajtja...

Zemaj pas takimit me Tërnavën dhe Dodë Gjergjin: Komunitetet fetare luajtën rol aktiv gjatë pandemisë COVID-19

para 3 jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se sot takoi kryetarin e BIK-ut, Myftiun Naim Tërnava dhe Kryeipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergjaj. Zemaj tha se me të dy ka bashkëbiseduar...

301 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

para 3 jave - RTK

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Kështu thuhet...

SHSKUK: 29 pacient me COVID-19 janë në gjendje të rëndë

para 3 jave - Zeri

Janë 301 pacientë me COVID-19 që po trajtohen në QKUK dhe spitalet e përgjithshme të vendit. Sipas raportit të datës 12 Korrik 2020, në klinikat e QKUK-së, ka të shtrirë 190 pacientë, kurse në shtatë spitalet...

301 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, 29 në gjendje të rëndë

para 3 jave - Koha.net

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, transmeton...

301 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, 29 në gjendje të rëndë

para 3 jave - Lajmi.net

Sipas raportit të datës 12 Korrik 2020, në klinikat e QKUK-së, ka të shtrirë 190 pacientë kurse në 7 spitalet e përgjithshme 111 pacientë. Prej tyre, 123 me oksigjenoterapi në QKUK dhe 49 në spitalet e...

Mbi 300 pacientë me koronavirus në spitalet e Kosovës, 29 në gjendje të rëndë

para 3 jave - Sinjali

N ë QKUK dhe spitalet publike aktualisht janë të shtrirë 301 pacientë me Covid-19, raporton Gazeta Sinjali. Prej tyre 190 në QKUK dhe 111 në spitalet e përgjithshme. “301 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe...

Hoti: Ashpërsim të masave kundër pandemisë, jo gjendje të jashtëzakonshme

para 3 jave - Illyria

Prishtinë, 12 korrik 2020 – Qeveria e Kosovës ka marrë vendim të ashpërsojë masat për frenimin e  përhapjes së 0pandemisë së koronavirusit, por jo shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, së paku jo trash...

Bashkësia Islame kërkon të mos mbyllen xhamitë, merr disa masa parandaluese

para 3 jave - Illyria

Prishtinë, 12 korrik 2020 – Bashkësia Islame e Kosovës ka kërkuar nga autoritetet kompetente që të mos marrin vendim për mbylljen e xhamive. Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një deklaratë publike, ka...

Kosova ndërpret ritet fetare, Hoti: Dy skenare për pandeminë…

para 3 jave - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti deklaroi pasditen e sotme se do të shkohet drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme. Edhe pse nuk e shprehur që kjo gjendje është shpallur tani, Hoti tha se...

Hoti: Zero tolerancë për ata që nuk respektojnë masat

para 3 jave - Albinfo

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë do të vendosen edhe për masa shtesë të propozuara nga IKSHPK dhe Ministria e Financave. Sipas tij masat shtesë që do të ndërmerren...

Hoti: Ndalohen tubimet publike dhe ritet fetare

para 3 jave - Arbresh

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti në një konferencë për media, ka bërë të ditur masat që do të votohen sot në mbledhjen elektronike të qeverisë. Sipas tij, një ndër masat e reja që do të hyjnë në fuqi,...

A do të lejohen dasmat? Ja çfarë u vendos në takimin e Këshillit të Sigurisë

para 3 jave - News33

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka treguar se a do të lejohet mbajtja e dasmave. Ai në një konferencë për media të mbajtur sot pas takimit me Këshillin Kombëtar të Sigurisë, tha se janë të papranueshme mbajtja...

Hoti i mëshon vijë fesë shkaku i pandemisë: Shpërfillet BIK-u

para 3 jave - Zyrtare

Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka thënë se do të ndalohen të gjitha ritet fetare. “Ndalojmë...

Rëndohet bilanci nga COVID-19/ Qeveria e Kosovës merr masa të reja

para 3 jave - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë një konference për mediat u shpreh se është marrë vendim që të shtohen masat pasi gjatë ditëve të fundit gjendja po rëndohet nga COVID-19. Hoti shton se janë...

Bashkësia Islame e Kosovës me masa për parandalimin e COVID-19

para 3 jave - Lajm

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka bërë publike disa masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë, kanë kërkuar nga autoritetet kompetente që të mos marrin vendim për mbylljen e xhamive....

Myftiu i Kosovës del kundër ndonjë vendimi të Qeverisë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - Infokusi

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur për herë të parë të kundërshtojë pushtetin, duke dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën...

Kosovë: A do të shpallet gjendja e jashtëzakonshme?

para 3 jave - Standard

Numri i madh i infektimeve me Covid-19 në javët e fundit në Kosovë ka shënuar rritje të madhe. Qeveria po shqyrton mundësinë për gjendje të jashtëzakonshme. Reagojnë ekspertët dhe biznesi. Rritja e madhe...

Kryesia e BIK-ut ndërmerr masa të reja për aktivitetet fetare shkaku i COVID-19

para 3 jave - Ekonomia Online

Kryesia e Bashkësisë Islame e Republikës së Kosovës – BIK, përmes një komunikate për media bën të ditur se ka marrë disa vendime rreth aktiviteteve fetare për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19....

Qeveria ndalon ritet fetare dhe tubimet publike

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka thënë se do të ndalohen të gjitha ritet fetare. “Ndalojmë...

Qeveria me masa më rigoroze, s’ka gjendje të jashtëzakonshme

para 3 jave - KosovaPress

Qeveria e Kosovës si pjesë e luftës kundër përhapjes së koronavirusit do të ndërmarrë masa më rigoroze, duke lënë të hapur edhe mundësinë e ndjekjes së procedurave për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme....

Kosovë: A do të shpallet gjendja e jashtëzakonshme?

para 3 jave - Syri

Numri i madh i infektimeve me Covid-19 në javët e fundit në Kosovë ka shënuar rritje të madhe. Qeveria po shqyrton mundësinë për gjendje të jashtëzakonshme. Reagojnë ekspertët dhe biznesi. Rritja e madhe...

Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

para 3 jave - News33

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim. “Sapo e kryem edhe mbledhjen e këshillit ku ka një pajtueshmëri të...

Hoti: Nuk ka gjendje të jashtëzakonshme, do t’i shtrëngojmë masat

para 3 jave - Albinfo

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka bërë të ditur se nuk do të ketë gjendje të jashtëzakonshme, por vetëm...

Hoti paralajmëron nisjen e procedurave kushtetuese për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti pas takimit me Komitetin për Menaxhimin e Pandemisë COVID-19 në Kosovë dhe Këshillit të Sigurisë, ka dhënë detaje rreth masave të reja për parandalimin...

Kosova nuk shpall gjendjen e jashtëzakonshme, forcon masat, Hoti: Nuk tolerojmë askënd

para 3 jave - LajmiFundit

Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë masa të reja rigoroze ndaj koronavirusit. Qeveria e Kosovës nuk ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, por një gjë të tillë është duke e diskutuar. Kryeministri i Kosovës,...

Qeveria vendos masa shtesë në luftën ndaj pandemisë COVID-19

para 3 jave - Pa censure

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë, është marr vendim që të shtohen masat shtesë pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Hoti në një konferencë...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - News33

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

BIK në Kosovë prezanton masat e reja ndaj Covid-19, reduktohen aktivitetet fetare

para 3 jave - Zyrtare

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka njoftuar masat e reja si pasoj e rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën xhami në Kosovë të mos lejohen...

Bilanci i pacientëve me COVID-19: 29 në gjendje të rëndë, 301 të shtrirë nëpër spitale

para 3 jave - Infokusi

Aktualisht në Kosovë 29 pacientë janë në gjendje të rëndë, 123 po marrin oksigjenoterapi. Kjo është bërë e ditur nga një njoftim i Shërbimit Klinik Spitalor të Kosovës. “ 301 pacientë me Covid-19 në QKUK...

Qeveria merr masa të reja rigoroze, nuk propozohet “Gjendja e jashtëzakonshme”

para 3 jave - Ekonomia Online

Pas përfundimit të takimit me Komitetin për Menaxhimin e Covid-19, kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë për medie ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim, raporton Ekonomia Online....

Qeveria ndalon tubimet publike dhe ritet fetare

para 3 jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës ka vendosur të ndalojë të gjitha tubimet, përfshirë edhe ritet fetare. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë për medie. “Ndalojmë komplet tubimet publike...

Hoti i mëshon vijë fesë shkaku i pandemisë: Shpërfillet BIK-u

para 3 jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka thënë se do të ndalohen të gjitha ritet fetare. “Ndalojmë...

Hoti paralajmëron masa shtesë kundër Covid-19, s’e përjashton shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ka thënë se do të ndërmarrin masa shtesë kundër Covid-19. Hoti në një konferencë për medie, ka thënë se në Këshillin...

Kryeministri Hoti: Masa shtesë, nëse s’funksionojnë kalojmë në Gjendje të Jashtëzakonshme

para 3 jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur konfrencë për media në të cilën ka shpalosur masat e fundit ndaj luftës së koronavirusit. “Sapo e kryjmë edhe mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës...

Qeveria ndalon ritet fetare dhe tubimet publike, nuk e përfillë Naim Tërnaven

para 3 jave - Bota Press

Qeveria e Kosovës ka vendosur të mbyllë të gjitha tubimet përfshirë edhe ritet fetare.Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Avdullah Hoti. Ai ka thënë se do të ndalohen të gjitha ritet fetare.  “Ndalojmë...

Kryeministri Hoti: Masa shtesë, nëse s’funksionojnë kalojmë në Gjendje të Jashtëzakonshme

para 3 jave - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur konfrencë për media në të cilën ka shpalosur masat e fundit ndaj luftës së koronavirusit. “Sapo e kryjmë edhe mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës...

Qeveria merr masa të reja, nuk propozohet “Gjendja e jashtëzakonshme”

para 3 jave - Ekonomia Online

Pas përfundimit të takimit me Komitetin për Menaxhimin e Covid-19, kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë për medie ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim, raporton Ekonomia Online....

Nuk shpallet Gjendje e Jashtëzakonshme por merren masa më rigoroze për COVID-19

para 3 jave - Gazeta e re

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një konferencë për media ku ndër të tjerash deklaroi se dje dhe sot pati diskutime të vazhdueshme lidhur me situatën e pandemisë COVID-19. “Në bazë të...

Kryeministri: Nuk propozojmë “Gjendje të Jashtëzakonshme”, shtrëngojmë masat anti-COVID-19

para 3 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë ditëve në vijim “Sapo e kryem mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës ku ka një...

Kosovë: 29 pacientë me COVID-19 në gjendje kritike

para 3 jave - Albinfo

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se 301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në​ klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme....

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Periskopi

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

301 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

para 3 jave - Periskopi

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Kështu thuhet...

BIK me masa të reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19

para 3 jave - Periskopi

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, me pikën e vetme të rendit të ditës, atë të ruajtjes së shëndetit publik në vend nga pandemia globale Covid-19. Duke pasur parasysh...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Bota Press

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

para 3 jave - Ekonomia Online

Pas përfundimit të Komitetit për Menaxhimin e Covid-19, para disa minutash nën kryesimin e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në këtë mbledhje...

Tërnava prezanton masat e reja ndaj Covid-19, nuk flet për ndonjë mbyllje të xhamive

para 3 jave - Arbresh

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur për herë të parë të kundërshtojë pushtetin, duke dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën...

Tërnava: Mos të mbyllen xhamitë, besimtarët t’i respektojnë vendimet e BIK-ut

para 3 jave - Pa censure

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, duke folur për masat e qeverisë, ka dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën xhami në Kosovë të mos...

Myftiu i Kosovës kundër mbylljes së xhamive

para 3 jave - News Tv

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka kundërshtuar mbyllen eventuale të xhamive në Kosovë. “Ftojmë institucionet kompetente të vendit të mos të nguten në marrjen e vendimit për mbylljen e objekteve fetare...

Myftiu i Kosovës del kundër ndonjë vendimi të Qeverisë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - Ekonomia Online

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur për herë të parë të kundërshtojë pushtetin, duke dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën...

Myftiu i Kosovës del kundër ndonjë vendimi të Qeverisë për mbylljen e xhamive

para 3 jave - Bota Press

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vendosur për herë të parë të kundërshtojë pushtetin, duke dalë kundër mundësisë së mbylljes së xhamive nëpër Kosovë. Tërnava ka thënë se është vendosur që nëpër secilën...

BIK-u merr disa vendime për parandalimin e përhapjes së Covid-19

para 3 jave - Epoka e Re

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka bërë me dije se Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK) ka marrë vendim me qellim të parandalimit të përhapjes së Covid-19. Ai ka thënë se BIK-u ka marrë vendim...

BIK me 16 vendime kundër pandemisë

para 3 jave - KosovaPress

Kryesia e Bashkësisë Islame në mbledhjen e mbajtur sot, duke vlerësuar gjendjen e rritjes enorme të të infektuarve nga virusit Covid-19, në vendin tonë, ka marrë 16 vendime me qëllim të parandalimit të...

Detaje të reja: 29 pacientë me Covid-19, në gjendje të rëndë

para 3 jave - Bota Press

Botapress 12 Korrik- 301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në​ klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të...

301 pacientë me Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

para 3 jave - KosovaPress

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Kështu thuhet...

301 pacientë me COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, 29 në gjendje kritike

para 3 jave - Ekonomia Online

301 pacientë të konfirmuar me COVID-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në​ klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Sipas raportit...

29 pacientë me Covid-19, në gjendje të rëndë

para 3 jave - Arbresh

301 pacientë të konfirmuar me Covid-19, po vazhdojnë të marrin tretman shëndetësor në​ klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e Përgjithshme të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ku 29 prej...

Qeveria pritet të shpall gjendje të jashtëzakonshme për të parandaluar përhapjen e Covid-19

para 3 jave - Arbresh

Qeveria e Kosovës është duke diskutuar rreth mundësisë së shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit (Covid-9). Burime të arbresh.info brenda Qeverisë bëjnë të...

Kosovë, 4 të vdekur dhe 203 të infektuar nga COVID-19

para 3 jave - Portalb

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 4 persona të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke çuar në 101 numrin e rasteve të vdekjeve nga ky virus,...

Kosovë: Shqyrtohet mundësia e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Portalb

Numri i madh i infektimeve me Covid-19 në javët e fundit në Kosovë ka shënuar rritje të madhe. Qeveria po shqyrton mundësinë për gjendje të jashtëzakonshme. Reagojnë ekspertët dhe biznesi. Rritja e madhe...

Kosovë/ Katër viktima dhe 203 raste të reja me COVID-19

para 3 jave - Zhurnal

Autoritetet në Kosovë thanë të enjten se ka arritur në 101 numri i viktimave nga koornavirusi që nga fillimi i pandemisë. Në 24 orët e fundit katër persona humbën jetën ndërsa 203 nga 419 të testuar dolën...

Kosovë: Shqyrtohet mundësia e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - DW

Numri i madh i infektimeve me Covid-19 në javët e fundit në Kosovë ka shënuar rritje të madhe. Qeveria po shqyrton mundësinë për gjendje të jashtëzakonshme. Reagojnë ekspertët dhe biznesi. Rritja e madhe...

Kosovë/ Katër viktima dhe 203 raste të reja me COVID-19

para 3 jave - Vizion Plus

Autoritetet në Kosovë thanë të enjten se ka arritur në 101 numri i viktimave nga koornavirusi që nga fillimi i pandemisë. Në 24 orët e fundit katër persona humbën jetën ndërsa 203 nga 419 të testuar dolën...

Në Kosovë janë 2,387 raste aktive me COVID-19

para 3 jave - Ina

Istituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

Vdes një person me Covid-19 në Malishevë

para 3 jave - Zeri

Në një njoftim nga Komuna e Malishevës thuhet se në këtë komunë janë konfirmuar tri raste të reja me Covid-19, ndërkohë njëri prej tyre është konfirmuar vetëm pasi personi ka vdekur. “Personi që ka vdekur...

Gjendja e jashtëzakonshme në Kosovë mund të shpallet sot

para 3 jave - OraInfo

Rritja e madhe e numrit të të infektuarve ka bërë që Qeveria e Kosovës të mendoj shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend. Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit...

Në Kosovë janë 2,387 raste aktive me COVID-19

para 3 jave - Zhurnal

Istituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Zhurnal

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Malishevë, pas vdekjes 57 vjeçari rezulton pozitiv me koronavirus

para 3 jave - Shprehja

Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit,...

Malishevë, pas vdekjes 57 vjeçari rezulton pozitiv me Covid-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 8:50 Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që...

Konfirmohet me Covid-19 pasi vdes, 57 vjeçari nga Malisheva

para 3 jave - Insajderi

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, dje janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Në Kosovë, 4 të vdekur dhe 203 raste të reja me COVID-19, 71 pacientë janë shëruar

para 3 jave - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar të shtunën se katër persona kanë vdekur dhe janë regjistruar edhe 203 raste pozitive nga koronavirusi i ri, pas testimit të 419 mostrave....

Qytetari nga Malisheva rezulton pozitiv me koronavirus pas vdekjes

para 3 jave - OraInfo

Pas vdekjes 57 vjeçari nga Malisheva rezulton pozitiv me Covid-19. Komuna e Malishevës njofton se dje janë regjistruar tri raste të reja me COVID-19 në këtë komunë, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Malishevë, pas vdekjes konfirmohet se ishte i prekur edhe nga COVID-19

para 3 jave - Kallxo

Në mesin e 4 personave që kanë vdekur dje nga COVID-19 është edhe një qytetar nga fshati Ngucat i Malishevës. 57-vjeçari H.E. ka vdekur dje në mëngjes dhe pas vdekjes është konfirmuar se ka qenë i prekur...

Pasi vdiq, 57 vjeçari nga Malisheva konfirmohet me COVID-19

para 3 jave - Telegrafi

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, dje janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 3 jave - Gazeta e re

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

57 vjeçari nga Malisheva konfirmohet me Covid-19 pasi vdes

para 3 jave - RTK

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, dje janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Në Kosovë janë 2,387 raste aktive me COVID-19

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 8:23 Istituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Në Kosovë janë 2,387 raste aktive me COVID-19

para 3 jave - Telegrafi

Istituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

57 vjeçari nga Malisheva rezulton pozitiv me Covid-19, pas vdekjes

para 3 jave - Lajmi.net

Sipas komunës së Malishevës, personi që ka vdekur dje në orët e para mëngjesit, H.E. (1963) nga fshati Ngucat, pasi ka ndërruar jetë është konifmruar se ka qenë i prekur edhe me COVID-19. Ky rast e shënon...

Pasi vdes konfirmohet me koronavirus 57-vjeçari nga Malisheva

para 3 jave - Sinjali

Dje janë regjistruar tri raste të reja me koronavirus, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. Sipas komunës së Malishevës, personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit, H.E. (1963) nga fshati...

Në Kosovë janë 2,387 raste aktive me COVID-19

para 3 jave - Infokusi

Istituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

Malishevë, pas vdekjes 57 vjeçari rezulton pozitiv me Covid-19

para 3 jave - Infokusi

Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit,...

2,387 raste aktive me Covid-19

para 3 jave - Klan Kosova

Në Kosovë, deri më sot janë 2,387 raste aktive me Covid-19, njofton Klan Kosova. Ndërsa nga rasti i parë i shfaqur më 13 mars deri tani janë konfirmuar 4,715 raste, me gjithsej 101 raste të vdekjes të...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Infokusi

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Sot mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Kosovë

para 3 jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti tha se disa kryetarë e kanë...

2,387 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 jave - GazetaBlic

Në Kosovë, deri më sot janë 2,387 raste aktive me Covid-19. Ndërsa nga rasti i parë i shfaqur më 13 mars deri tani janë konfirmuar 4,715 raste, me gjithsej 101 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 7:36 Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme....

Katër të vdekur dje nga COVID 19, shkon në 101 numri i përgjithshëm i viktimave

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 7:27 Sërish ka pasur numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Vetëm të shtunën janë regjistruar 203 raste të reja, ndërsa katër persona kanë vdekur duke...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - GazetaBlic

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Sot mund të vendoset gjendja e jashtëzakonshme

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti tha se disa kryetarë e kanë përkrajur këtë...

Bilanci i fundit i COVID-19 në të gjitha komunat, mbi 2 mijë raste aktive

para 3 jave - Sinjali

Mbrëmë në Kosovë janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu mbi 4 mijë e 715 numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga 13 marsi kur edhe u konfirmuan rastet e para, shkruan...

Katër të vdekur dje nga COVID 19, shkon në 101 numri i përgjithshëm i viktimave

para 3 jave - GazetaBlic

Sërish ka pasur numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Vetëm të shtunën janë regjistruar 203 raste të reja, ndërsa katër persona kanë vdekur duke e çuar shifrën e të vdekurve nga koronavirusi...

Pas vdekjes, 57 vjeçari nga Malisheva rezulton pozitiv me Covid-19

para 3 jave - Epoka e Re

Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit,...

Malishevë, pas vdekjes 57 vjeçari rezulton pozitiv me koronavirus

para 3 jave - Zyrtare

Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit,...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Bota Press

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Malishevë, pas vdekjes 57 vjeçari rezulton pozitiv me Coronavirus

para 3 jave - Ekonomia Online

Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit,...

Malishevë, pas vdekjes 57 vjeçari rezulton pozitiv me koronavirus

para 3 jave - Periskopi

Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit,...

Një i vdekur nga fshati Ngucat konfirmohet me Covid-19 pas vdekjes

para 3 jave - PortaliOnline

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, sot janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Malishevë, pas vdekjes 57 vjeçari rezulton pozitiv me Covid-19

para 3 jave - Bota Press

Nga Komuna e Malishevës bëjnë të ditur se atje janë konfirmuar tri raste të reja të prekur me Covid-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. “Personi që ka vdekur sot në orët e para mëngjesit,...

Pasi vdiq, 57 vjeçari nga Malisheva konfirmohet me COVID-19

para 3 jave - Arbresh

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, dje janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Deri më tani, në Kosovë 2,227 persona janë shëruar nga koronavirusi

para 3 jave - Albinfo

Në Kosovë u regjistruan të shtunën 71 të shëruar nga koronavirusi, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Bazuar në këto të dhëna, aktualisht në vend janë 2.227 persona që...

Në Kosovë janë 2 mijë e 387 raste aktive me Coronavirus

para 3 jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 419 mostra të marra dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203 raste pozitive...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 3 jave - Epoka e Re

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen Covid-19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që të...

57 vjeçari nga Malisheva konfirmohet me Covid-19 pasi vdes

para 3 jave - KosovaPress

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, dje janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Ekonomia Online

Pas rritjes së numrit të rasteve me coronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Zyrtare

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Periskopi

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 3 jave - Arbresh

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

203 raste me COVID-19 sot në Kosovë, 71 të shëruar

para 3 jave - Shprehja

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

21 komuna të prekura nga rastet e reja me COVID-19, sërish prin Prishtina

para 3 jave - Shprehja

Sot në Kosovë u regjistruan 203 raste të reja me COVID-19. Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.227 raste, kurse numri...

Edhe 4 të vdekur nga COVID-19, shkon në 101 numri i viktimave në Kosovë

para 3 jave - Shprehja

Gjithsej 101 raste të vdekjes nga COVID-19, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Në Kosovë 2.227 të shëruar nga koronavirusi

para 3 jave - Shprehja

Në Kosovë u regjistruan të shtunën 71 të shëruar nga koronavirusi, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Kështu aktualisht në vend janë 2.227 persona që e kanë fituar betejën...

Tri raste të reja me covid në Malishevë, njëri prej tyre i konfirmuar pas vdekjes

para 3 jave - Medial

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, sot janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Katër persona të vdekur brenda 24 orëve, shkon në 101 numri i viktimave

para 3 jave - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 4 persona të prekur me Covid-19 kanë vdekur, duke çuar numrin e të vdekurve në 101. Gjithashtu, IKSHPK...

KOSOVË: Nuk ndalet Covid-19, + 203 raste të reja

para 3 jave - Ina

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Kosovë: Katër viktima dhe 203 raste të reja me COVID-19

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Autoritetet në Kosovë thanë të enjten se ka arritur në 101 numri i viktimave nga koornavirusi që nga fillimi i pandemisë. Në 24 orët e fundit katër persona humbën jetën ndërsa 203 nga 419 të testuar dolën...

Katër të vdekur dhe 203 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - NOA

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar të shtunën se katër persona kanë vdekur dhe janë regjistruar edhe 203 raste pozitive nga koronavirusi i ri, pas testimit të 419 mostrave....

Katër të vdekur, 203 të prekur me COVID-19 dhe 71 të shëruar, njofton IKPSHP

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 23:23 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve...

Katër persona të vdekur brenda 24 orëve, shkon në 101 numri i viktimave

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 23:38 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 4 persona të prekur me Covid-19 kanë vdekur, duke çuar numrin...

Edhe 4 të vdekur nga COVID-19, shkon në 101 numri i viktimave në Kosovë

para 3 jave - Medial

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Vdesin edhe katër persona me COVID-19 në Kosovë, shkon në 101 numri i viktimave

para 3 jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të shtunën kanë vdekur katër persona të infektuar me COVID-19, duke çuar numrin e viktimave në 101. Sipas institutit, po ashtu 203 persona...

Katër persona të vdekur brenda 24 orëve, shkon numri në 101 gjithsej

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 23:38 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 4 persona të prekur me Covid-19 kanë vdekur, duke çuar numrin...

Katër të vdekur, 205 të prekur me COVID-19 dhe 71 të shëruar, njofton IKPSHP

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 23:23 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve...

Në Kosovë 2.227 të shëruar nga koronavirusi

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 23:31 Në Kosovë u regjistruan të shtunën 71 të shëruar nga koronavirusi, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Kështu aktualisht në vend janë...

Edhe 4 të vdekur me Covid-19 në Kosovë

para 3 jave - Insajderi

Gjatë ditës së sotshme janë shënuar edhe 4 vdekje të reja si pasojë e Covid-19, njofton Insajderi. Lajmin e ka bërë të ditur IKSHPK gjatë njoftimit të përditshëm, nga ku sot rezultojnë gjithsej 101 të...

21 komuna të prekura nga rastet e reja me COVID-19, sërish prin Prishtina

para 3 jave - Medial

Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.227 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.387, transmeton lajmi.net. Rastet...

Katër të vdekur dhe 203 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Koha.mk

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar të shtunën se katër persona kanë vdekur dhe janë regjistruar edhe 203 raste pozitive nga koronavirusi i ri, pas testimit të 419 mostrave....

Katër të vdekur dhe 203 raste të reja me coronavirus në Kosovë

para 3 jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se të shtunën janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Shkon në 101 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë

para 3 jave - OraInfo

Sot, në Kosovë janë shënuar 4 vdekje nga koronavirusi. Gjithsej 101 raste të vdekjes nga COVID-19, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

203 raste të reja me Covid-19

para 3 jave - Insajderi

Gjatë ditës së sotshme në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare nga gjithsej 419 mostra të marra, kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 gjithsej 203 persona , ndërsa të shëruar gjatë ditës së sotshme janë...

Edhe 203 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 71 pacientë të tjerë

para 3 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 23:23 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve...

203 raste me COVID-19 sot në Kosovë, 71 të shëruar

para 3 jave - Medial

Numri total i rasteve pozitive është 4.715 raste nga 27.723 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 101 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Sot më 11 korrik...

Tri raste të reja me koronavirus në Malishevë, njëri prej tyre i konfirmuar pas vdekjes

para 3 jave - Sinjali

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, sot janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Lufta e ashpër me Covid-19: 101 kosovarë vdesin nga virusi korona

para 3 jave - Klan Kosova

101 persona në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës me anë të një njoftimi. “Sot më 11 korrik 2020,...

Edhe 4 të vdekur nga COVID-19, shkon në 101 numri i viktimave në Kosovë

para 3 jave - OraInfo

Shkon në 101 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë Sot, në Kosovë janë shënuar 4 vdekje nga koronavirusi. Gjithsej 101 raste të vdekjes nga COVID-19, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese....

Katër të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

para 3 jave - RTK

Edhe katër të infektuar e kanë humbur betejën me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Edhe pse Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik tash e sa ditë nuk i veçon rastet e vdekjeve, në bazë të shifrave...

Vazhdon dhimbja nga Covid-19: IKSHPK konfirmon 4 viktima, arrin në 101 numri

para 3 jave - Klan Kosova

Katër që ishin të prekur me Covid-19 kanë ndërruar jetë sot në Kosovë. Gjithashtu janë shfaqur edhe 203 raste të reja si dhe janë shëruar 71 persona në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Katër të vdekur dhe 203 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar të shtunën se katër persona kanë vdekur dhe janë regjistruar edhe 203 raste pozitive nga koronavirusi i ri, pas testimit të 419 mostrave....

Kosovë/ 4 viktima dhe 203 raste të reja me COVID-19

para 3 jave - Aktuale

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar të shtunën se katër persona kanë vdekur dhe janë regjistruar edhe 203 raste pozitive nga koronavirusi i ri, pas testimit të 419 mostrave....

Sërish prin kryeqyteti, nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus

para 3 jave - OraInfo

Ka shkuar në 4.715 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se nga 419 mostra që janë marrë sot, 203 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë...

203 raste të reja me koronavirus në Kosovë - shërohen 71 pacientë

para 3 jave - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 4715. Laboratori...

Kosova me 203 raste të reja brenda 24 orëve të fundit, 4 të tjerë të vdekur

para 3 jave - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka publikuar raportin e fundit me rezultatet e testimeve të COVID-19 . IKSHPK ka njoftuar se nga 419 mostra të marra, 203 raste kanë rezultuar positive....

Edhe 4 të vdekur nga COVID-19, shkon në 101 numri i viktimave në Kosovë

para 3 jave - Lajmi.net

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Edhe 71 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot janë shëruar edhe 71 pacientë nga virusi COVID-19. Me këtë, numri total i pacientëve të shëruar arrin në 2,227 raste, kurse numri i rasteve...

Kosovë/ Sot 203 raste të reja me koronavirus

para 3 jave - Syri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 4715. Laboratori...

Rastet e reja sot, këto janë komunat e prekura më së shumti

para 3 jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 419 mostra të marra nga Klinika Infektive, 203 prej tyre janë konfirmuar pozitivë me COVID-19, duke e rritur numrin e të infektuarve në total...

203 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

para 3 jave - Sinjali

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme janë infektuar 203 persona me koronavirus. Rastet pozitive janë nga komuna e Prishtinës, Gjilanit, Ferizajt, Fushë Kosovës, Lipjanit,...

Thaçi, thirrje për respektim të masave

para 3 jave - Klan

Thaçi, thirrje për respektim të masave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të shtunën se gjendja me koronavirusin në Kosovë është tejet shqetësuse dhe bëri thirrje që të respektohen masat në mënyrë...

Rritet bilanci i të vdekurve nga koronavirusi: 4 viktima vetëm sot

para 3 jave - GazetaBlic

IKSHP ka njoftuar edhe për 4 të vdekur nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit, raporton Gazeta Blic. “Numri total i rasteve pozitive është 4.715 raste nga 27.723 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2,...

Prishtina rekord të infektuarish: 75 vetëm sot

para 3 jave - GazetaBlic

Prishtina vazhdon të jetë kampion sa i përket numrit të të prekurve me koronavirus, raporton Gazeta Blic. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar 71 raste të reja me koronavirus. “Rastet pozitive...

Edhe 203 raste të reja me koronavirus, shërohen 71 të tjerë

para 3 jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se nga 419 mostra që janë marrë sot, 203 kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo. Ndërkaq sot, janë shëruar 71 pacientë të tjerë,...

203 raste të reja me COVID-19 të shtunën në Kosovë, katër të vdekur

para 3 jave - Koha.net

Sërish ka pasur numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Vetëm të shtunën janë regjistruar 203 raste të reja, ndërsa katër persona kanë vdekur duke e çuar shifrën e të vdekurve nga koronavirusi...

21 komuna të prekura nga rastet e reja me COVID-19, sërish prin Prishtina

para 3 jave - Lajmi.net

Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.227 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.387, transmeton lajmi.net. Rastet...

203 raste me COVID-19 sot në Kosovë, 71 të shëruar

para 3 jave - Lajmi.net

Numri total i rasteve pozitive është 4.715 raste nga 27.723 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 101 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Sot më 11 korrik...

Edhe 4 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Kallxo

Katër pacientë me COVID-19 kanë vdekur sot. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike nga 419 mostra të marra nga Klinika Infektive, 203 prej tyre janë konfirmuar pozitiv me COVID-19,...

Sërish mbi 200 të infektuar me COVID-19 brenda 24 orëve

para 3 jave - Kallxo

203 raste të reja pozitive me COVID-19 janë regjistruar vetëm në 24 orëshin e fundit, nga 419 mostra të testuara. Sipas të dhënave të fundit, sot janë shëruar edhe 71 pacientë dhe kanë vdekur katër të...

IKSHPK konfirmon edhe 203 raste të reja me koronavirus

para 3 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, njofton se gjatë ditës së sotme janë konfirmuar edhe 203 raste të reja pozitiv me COVID-19, në Kosovë. Deri më tani në Kosovë numri total i rasteve pozitive ka shkuar...

Vdesin 4 persona nga koronavirusi në Kosovë, shkon mbi 100 numri i viktimave

para 3 jave - Sinjali

Gjatë ditës së sotme kanë vdekur 4 persona nga koronavirusi duke çuar në 101 raste të vdekjeve. Lajmin e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një njoftimi në Facebook. “Numri total i rasteve pozitive është...

71 persona të shëruar nga koronavirusi

para 3 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë shëruar 71 persona nga koronavirusi, ndërsa 203 raste janë të infektuar. Me rritjen e këtyre rasteve, numri i të shëruarve ka...

LAJMI I FUNDIT: 203 të prekur me COVID- 19

para 3 jave - GazetaBlic

IKSHP ka njoftuar për 203 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Blic. “Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419...

Katër të vdekur, 205 të prekur me COVID-19 dhe 71 të shëruar, njofton IKPSHP

para 3 jave - Tetova Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 4715. Laboratori...

Alarm, 4 raste të reja të vdekjes me koronavirus në QKUK

para 3 jave - Infokusi

71 TË SHËRUAR DHE 203 RASTE ME COVID-19! Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Në Kosovë 2.227 të shëruar nga koronavirusi

para 3 jave - Infokusi

Në Kosovë u regjistruan të shtunën 71 të shëruar nga koronavirusi, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Kështu aktualisht në vend janë 2.227 persona që e kanë fituar betejën...

Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

para 3 jave - Infokusi

Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.227 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.387. Rastet pozitive janë nga: Komuna...

Alarm, 7 raste të reja të vdekjes me koronavirus në QKUK

para 3 jave - Infokusi

1 TË SHËRUAR DHE 203 RASTE ME COVID-19! Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Nuk përkrahet propozimi për gjendje të jashtëzakonshme, vendimi pritet nesër

para 4 jave - Zeri

Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti thotë se disa kryetarë e kanë përkrajur...

203 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 3 jave - Infokusi

1 TË SHËRUAR DHE 203 RASTE ME COVID-19! Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Propozimi për gjendje të jashtëzakonshme nuk mirëpritet në Kuvend

para 4 jave - GazetaBlic

Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti thotë se disa kryetarë e kanë përkrajur...

Propozimi për gjendje të jashtëzakonshme nuk mirëpritet në Kuvend

para 4 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 21:21 Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti...

Nuk mirëpritet propozimi për gjendje të jashtëzakonshme

para 4 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 21:15 Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti...

Edhe 4 të vdekur nga COVID-19, shkon në 101 numri i viktimave në Kosovë

para 3 jave - Zyrtare

Gjithsej 101 raste të vdekjes nga COVID-19, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Gjithsej 101 raste të vdekjes nga COVID-19, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Sot më 11 korrik...

Tri raste të reja me covid në Malishevë, njëri prej tyre i konfirmuar pas vdekjes

para 3 jave - Arbresh

Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, sot janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar...

Në Kosovë 2.227 të shëruar nga koronavirusi

para 3 jave - Zyrtare

Në Kosovë u regjistruan të shtunën 71 të shëruar nga koronavirusi, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Kështu aktualisht në vend janë 2.227 persona që e kanë fituar betejën...

Në Kosovë, edhe 4 viktima dhe 203 të infektuar me Covid-19

para 3 jave - Illyria

Prishtinë, 11 korrik 2020 – Informacionet e fundit të Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë Publike të Kosovës e konfirmojnë alarmin e ekspertëve të epidemiologjisë. Situata epidemiologjike e koronavirusit...

21 komuna të prekura nga rastet e reja me COVID-19, Prishtina prin përsëri

para 3 jave - Arbresh

Sot në Kosovë u regjistruan 203 raste të reja me COVID-19. Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.227 raste, kurse numri...

Në Kosovë 2.227 të shëruar nga koronavirusi

para 3 jave - Periskopi

Në Kosovë u regjistruan të shtunën 71 të shëruar nga koronavirusi, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Kështu aktualisht në vend janë 2.227 persona që e kanë fituar betejën...

Kuvendi nuk e mirëpret propozimin për gjendje të jashtëzakonshme

para 4 jave - OraInfo

Propozimi për gjendje të jashtëzakonshme nuk mirëpritet në Kuvend. Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo...

203 raste të reja me COVID 19 në Kosovë

para 3 jave - PortaliOnline

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 4715. Laboratori...

Edhe 4 të vdekur nga COVID-19, shkon në 101 numri i viktimave në Kosovë

para 3 jave - Periskopi

Gjithsej 101 raste të vdekjes nga COVID-19, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Katër të vdekur e 203 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 3 jave - LajmiFundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 4 persona të prekur me Covid-19 kanë vdekur, duke çuar numrin e të vdekurve në 101. IKSHPK ka njoftuar...

203 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Sharri

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

21 komuna të prekura nga rastet e reja me COVID-19, sërish prin Prishtina

para 3 jave - Zyrtare

Sot në Kosovë u regjistruan 203 raste të reja me COVID-19. Sot në Kosovë u regjistruan 203 raste të reja me COVID-19. Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Vazhdon dhimbja nga Covid-19: IKSHPK konfirmon 4 viktima

para 3 jave - Arbresh

Katër që ishin të prekur me Covid-19 kanë ndërruar jetë sot në Kosovë. Gjithashtu janë shfaqur edhe 203 raste të reja si dhe janë shëruar 71 persona në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

21 komuna të prekura nga rastet e reja me COVID-19, sërish prin Prishtina

para 3 jave - Periskopi

Sot në Kosovë u regjistruan 203 raste të reja me COVID-19. Sot më 11 korrik 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.227 raste, kurse numri...

Kosovë: Katër viktima dhe 203 raste pozitive me COVID-19

para 3 jave - Albinfo

Instituti Kombetar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka bërë të ditur se nga 419 mostra të dyshimta me virusin SARS-CoV-2, 203 kanë rezultuar pozitiv. Ndërsa kanë humbur jetën edhe katër persona, duke çuar...

Katër të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19 në Kosovë

para 3 jave - Epoka e Re

Edhe katër pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se numri i të vdekurve ka shkuar në 101. “Numri...

Alarmante, 7 raste të reja me humbje jete nga koronavirusi në QKUK

para 3 jave - Almakos

IKShPK ka njoftuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar në 101 sosh. Kjo i bie që brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë 7 persona të infektuar me koronavirus. Sipas të dhënave, pacientët kanë...

Vdesin 4 persona dhe 203 raste të reja me Covid-19

para 3 jave - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 203...

203 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 jave - Pa censure

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Edhe 203 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 3 jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë rezultuar 203 raste me virusin Covid-19. Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Edhe 203 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 71 pacientë të tjerë

para 3 jave - Arbresh

nstituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 203 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 4715. Laboratori...

Lajmi I fundit skandaloz: 71 TË SHËRUAR DHE 203 RASTE ME COVID-19!

para 3 jave - Bota Press

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

203 raste me COVID-19 sot në Kosovë, 71 të shëruar

para 3 jave - Periskopi

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

203 raste me COVID-19 sot në Kosovë, 71 të shëruar

para 3 jave - Zyrtare

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

2,259 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 4 jave - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit të 388 mostrave. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve...

203 raste të reja me Covid-19, 71 të shëruar

para 3 jave - Epoka e Re

Sot më 11 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 419 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Ky është numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

para 4 jave - OraInfo

Në Kosovë, aktualisht janë 2,259 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit...

2,259 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 4 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 20:11 Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit të 388 mostrave. Kështu,...

2,259 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 3 jave - Bota Press

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit të 388 mostrave. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve...

Propozimi për gjendje të jashtëzakonshme nuk mirëpritet në Kuvend

para 4 jave - Infokusi

Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti thotë se disa kryetarë e kanë përkrajur...

para 4 jave - Ora news

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar të shtunën se në spitalet publike në Kosovë janë të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitiv. Prej tyre 186 në Qendrën Klnike...

Propozimi për gjendje të jashtëzakonshme nuk mirëpritet në Kuvend

para 4 jave - Zyrtare

Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti thotë se disa kryetarë e kanë përkrahur...

Propozimi për gjendje të jashtëzakonshme nuk mirëpritet në Kuvend

para 4 jave - Periskopi

Kryeministri Avdullah Hoti nesër do të mbajë takim me komitetin e menaxhimit të pandemisë, ku do të vendos se a do të shpallet ose jo gjendja e jashtëzakonshme. Hoti thotë se disa kryetarë e kanë përkrahur...

Eksperti i sigurisë: Gjendja e jashtëzakonshme, vendim i duhur

para 4 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është...

Paralajmërohet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme

para 4 jave - Koha.net

Rritja e numrit të të infektuarve dhe e personave të vdekur nga koronavirusi ka shtyrë drejtuesit e institucioneve të mendojnë për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Kryeministri Avdullah Hoti, pas...

Eksperti i sigurisë thotë se shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme do të ishte vendim i duhur

para 4 jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme pas rritjes së rasteve me koronavirus. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është vendim i duhur,...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme!

para 4 jave - RTK

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me coronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Ja çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme në Kosovë

para 4 jave - InfoShqip

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Shifra të larta të infektuarish, Thaçi apel qytetarëve: Respektoni masat mbrojtëse nga koronavirusi

para 4 jave - ABC News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, këtë të shtunë ka deklaruar se gjendja me koronavirusin në Kosovë është tejet shqetësuse dhe bëri thirrje që të respektohen masat në mënyrë më rigoroze. “ Ju bëj thirrje...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Medial

Lidhur me shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka paralajmëruar se pritet të vendosët të dielën në takimin e Këshillit të Sigurisë i Republikës së Kosovës, i cili...

Kështu e parasheh Kushtetuta e Kosovës shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 4 jave - Sinjali

Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë, kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të konsiderohet si mundësi shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme. “Me këtë trend të të prekurve...

Thaçi bën thirrje për respektim të masave për mbrojtje nga koronavirusi

para 4 jave - Koha.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të shtunën se gjendja me koronavirusin në Kosovë është tejet shqetësuse dhe bëri thirrje që të respektohen masat në mënyrë më rigoroze. “Ju bëj thirrje që t’i zbatoni...

Thaçi bën thirrje për respektim të masave antiCovid-19

para 4 jave - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të shtunën se gjendja me koronavirusin në Kosovë është tejet shqetësuse dhe bëri thirrje që të respektohen masat në mënyrë më rigoroze. “Ju bëj thirrje që t’i zbatoni...

Kosova përballë pandemisë, mbi 300 pacientë të shtruar në spital

para 4 jave - Mapo

Mbi 300 pacientë me koronavirus janë të shtruar në spital në Kosovë. Prej tyre 186 në Qendrën Klnike Universitare të Kosovës dhe 115 në spitalet e përgjithshme rajonale. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve,...

2,259 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 4 jave - Pa censure

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit të 388 mostrave. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve...

Kosova përballë pandemisë, mbi 300 pacientë me COVID-19 të shtruar në spital

para 4 jave - BalkanWeb

Mbi 300 pacientë me koronavirus janë të shtruar në spital në Kosovë. Prej tyre 186 në Qendrën Klnike Universitare të Kosovës dhe 115 në spitalet e përgjithshme rajonale. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve,...

Çfarë thuhet në Kushtetuën e Kosovës për gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Klan Kosova

Në Kosovë ditëve të fundit është shtuar numri i të prekurve me Covid-19, ku 2,259 raste janë aktive. Që nga data 13 mars kur janë shfaqur rastet e para me këtë virus dhe deri dje në vend janë shfaqur 4.512...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Lajmi.net

Lidhur me shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka paralajmëruar se pritet të vendosët të dielën në takimin e Këshillit të Sigurisë i Republikës së Kosovës, i cili...

Për një javë, 39 raste të vdekjes nga COVID-19 në Kosovë

para 4 jave - Kallxo

Për një javë në Kosovë janë shënuar 39 raste të vdekjes, si pasojë e virusit COVID-19. Nga 58 vdekje sa ishte numri me datën 3 korrik, deri më sot është rritur në 97 vdekje në total nga ky virus. Në 24...

Thaçi bën thirrje për respektim të masave për mbrojtje nga koronavirusi

para 4 jave - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të shtunën se gjendja me koronavirusin në Kosovë është tejet shqetësuse dhe bëri thirrje që të respektohen masat në mënyrë më rigoroze. “Ju bëj thirrje që t’i zbatoni...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 17:09 Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Telegrafi

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me coronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Eksperti i sigurisë: Gjendja e jashtëzakonshme, vendim i duhur

para 4 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - GazetaBlic

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

COVID-19, Shqipëria regjistroi sot shifra rekord, më alarmante situatë në Kosovë dhe Maqedoni

para 4 jave - NOA

Në gjithë botën janë prekur me shumë se 12 milionë banorë, janë shëruar gati 7 milionë dhe kanë vdekur 560 mijë njerëz deri tani si pasojë e Covid-19. Por jo vetëm në vendin tonë, që sot regjistroi shifra...

Kosova drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme

para 4 jave - Koha Jone

Situata kritike e pandemisë mund ta çojë Kosovën drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme, por vendimi do të merret të dielën. Ishte kryeministri Avdullah Hoti që paralajmëroi një gjë të tillë mbrëmë...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Zeri

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Për një javë dyfishohet numri i pacientëve me COVID-19 nëpër spitale

para 4 jave - Kallxo

Për një javë është dyfishuar numri i pacientëve që janë të infektuar me COVID-19 nëpër spitalet e vendit. Përderisa të premten e javës së kaluar, me 3 korrik, në QKUK ishin të shtrirë 141 pacientë, sot...

Kosovë, Hoti paralajmëron sërish shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme

para 4 jave - News33

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është deklaruar pas mbledhjes më kryetarët e komunave që e zhvilloi virtualisht për të marrë mendimin e tyre për zbatimin e masave që duhet të merren për parandalimin...

“Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme do të ishte vendim i duhur”

para 4 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është...

Kosovë: Çfarë parashihet me gjendje të jashtëzakonshme nëse shpallet?

para 4 jave - Albinfo

Kosova javën e fundit ka shënuar numrin më të madh të rasteve brenda 24 orëve që nga fillimi i pandemisë. Tri ditët e fundit janë shënuar mbi 200 raste për çdo ditë. Rritja e numrit të personave të infektuar,...

COVID-19/ Kosova me bilanc të frikshëm: 22 persona në gjendje të rëndë

para 4 jave - Albeu

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës , ka njoftuar të shtunën se në spitalet publike në Kosovë janë të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitiv. Prej tyre 186 në Qendrën Klnike...

Bilanc alarmues në Kosovë: 22 pacientë në gjendje të rëndë

para 4 jave - Syri

301 pacientë me COVID-19 janë të shtruar në klinikat e QKUK-së dhe në shtatë spitalet publike që janë nën menaxhimit e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Kjo është bërë e ditur të shtunën...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Infokusi

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Kosovë: 22 pacientë në gjendje kritike nga COVID-19

para 4 jave - Albinfo

Vazhdon të rritet numri i personave me COVID-19 që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Kosovë. Shërbimi Spitalor Klinik Universitarë i Kosovës ka njoftuar se në QKUK dhe Spitale Publike janë duke u trajtuar...

301 pacientë me Covid-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera

para 4 jave - RTK

Në klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet publike nën menaxhim të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, sipas raportit të datës 11 Korrik 2020, ka të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me Covid-19...

Vërshimi i rasteve me Covid, Kosova gati për gjendjen e jashtëzakonshme

para 4 jave - LajmiFundit

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Fakti Ditor

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Ministri Zemaj dhe myftiu Tërnava takohen për të diskutuar rreth masave kundër COVID-19

para 4 jave - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë ditës së sotme është takuar me kryetarin e BIK-ut, Naim Tërnava, për të diskutuar rreth masave parandaluese ndaj COVID-19. “Ministri Zemaj dhe Myftiu Tërnava...

Eksperti i sigurisë: Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme do të ishte vendim i duhur

para 4 jave - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është...

​Eksperti i sigurisë: Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme do të ishte vendim i duhur

para 4 jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është...

Në spitalet e Kosovës po trajtohen 301 pacientë me COVID-19

para 4 jave - Illyria

Prishtinë, 11 korrik 2020 – Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të shtunën se në spitalet publike të Kosovës janë të shtruar 301 pacientë të konfirmuar pozitiv me COVID-19....

Thaçi bën thirrje për respektim të masave antiCovid-19

para 4 jave - in7

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të shtunën se gjendja me koronavirusin në Kosovë është tejet shqetësuse dhe bëri thirrje që të respektohen masat në mënyrë më rigoroze. “Ju bëj thirrje që t’i zbatoni...

Raporti i detajuar i QKUK-së: 22 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë shëndetësore

para 4 jave - Sinjali

Në QKUK dhe spitalet publike aktualisht janë të shtrirë 301 pacientë me Covid-19, raporton Gazeta Sinjali. Prej tyre 186 në QKUK dhe 115 në spitalet e përgjithshme. “Nga numri i përgjithshëm i pacientëve,...

Situatë alarmante në Kosovë/ 301 pacientë të shkruar, 184 në oksigjeno-terapi

para 4 jave - Almakos

Situata nga COVID në Kosovë vijon të jetë e rëndë. Bëhet me dije 301 pacientë me COVID-19 janë të shtruar në klinikat e QKUK-së dhe në shtatë spitalet publike që janë nën menaxhimit e Shërbimit Spitalor...

Zemaj e Tërnava flasin për masat kundër COVID-19, a do të mbyllen prapë xhamitë?

para 4 jave - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj priti sot në takim Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, i cili ishte i shoqëruar nga Kryeimami, Sabri Bajgora. Në takim Zemaj shprehu falënderimin...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Zyrtare

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Arbresh

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

Çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme?

para 4 jave - Periskopi

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar me vdekje, Kosova është duke shqyrtuar mundësinë që...

COVID-19/ Kosova me bilanc të frikshëm: 22 persona në gjendje të rëndë

para 4 jave - in7

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar të shtunën se në spitalet publike në Kosovë janë të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitiv. Prej tyre 186 në Qendrën Klnike...

Eksperti i sigurisë: Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme do të ishte vendim i duhur

para 4 jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, për shkak të situatës së krijuar me pandeminë Covid-19. E që shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është...

Ministri Zemaj dhe Myftiu Tërnava bëjnë thirrje për zbatim të masave anti-Covid

para 4 jave - Epoka e Re

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj priti sot në takim Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, i cili ishte i shoqëruar nga Kryeimami, Sabri Bajgora. Në takim Zemaj shprehu falënderimin...

301 pacientë me Coronavirus nëpër spitale, 22 në gjendje të rëndë

para 4 jave - Ekonomia Online

Në QKUK dhe spitalet publike janë të shtrirë 301 pacientë me Covid-19, ka njoftuar Shërbimi Klinik Spitalor i Kosovës. “Nga numri prej 301 pacientëve, 22 janë në gjendje të rënduar me përkujdesje intensive”,...

301 pacientë me Covid-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera

para 4 jave - KosovaPress

Në klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet publike nën menaxhim të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, sipas raportit të datës 11 Korrik 2020, ka të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me Covid-19...

Hoti takim virtual me kryetarët e komunave, diskutohet rreth situatës me COVID-19

para 4 jave - Sinjali

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka nisur takim virtual në mes kryetarëve të komunave dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Në këtë takim do të diskutohet situata me pandeminë COVID-19 që po mbizotëron...

Bilanci i fundit i COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës

para 4 jave - Sinjali

Komuna më e prekur nga virusi COVID-19 mbetet Prishtina me gjithsej 1 mijë e 307 raste, shkruan Gazeta Sinjali. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik konfirmoi dje edhe 87 raste të reja me koronavirus...

Mbi 2 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë, rreth 100 viktima

para 4 jave - Sinjali

Kosova ka aktualisht 2 mijë e 259 raste aktive me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Numri total i rasteve pozitive ka arritur në 4 mijë e 512 raste me 205 rastet e reja që u konfirmuan mbrëmë nga Instituti...

205 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

para 4 jave - Sinjali

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme janë infektuar 205 persona me koronavirus. Të infektuarit vijnë nga komuna e Prishtinës, Ferizajt, Prizrenit, Fushë Kosovës, Podujevës,...

Vdesin 3 të infektuar nga koronavirusi në Kosovë

para 4 jave - Sinjali

Gjatë ditës së sotme kanë vdekur 3 persona nga koronavirusi . Lajmin e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një njoftimi në Facebook. “Numri total i rasteve pozitive është 4.512 raste nga 27.304 persona të...

Tre të vdekur dhe 205 të infektuar me Covid, prin Prishtina me 87 raste

para 4 jave - Ekonomia Online

Tre pacientë me Covid-19 kanë vdekur brenda 24 orëve në Kosovë që e çon numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 97. Kjo është konfirmuar në raportin 24 orësh të IKSHPK-së. Sot janë regjistruar edhe 205 raste...

205 raste të reja me Covid-19, 3 vdekje dhe 61 të shëruar

para 4 jave - KosovaPress

Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Sërish mbi 200 raste me Covid, në Prishtinë – 87 të infektuar

para 4 jave - Ekonomia Online

Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Hoti sot në Komitetin për COVID-19, diskutohet për situatën emergjente

para 4 jave - Sinjali

Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus do të mblidhet sërish sonte. Siç njofton Zyra e Kryeministrit, mbledhja do të mbahet në orën 18:00. Në këtë mbledhje do të...

Numri i rasteve aktive me koronavirus është më i madh se i të shëruarve

para 4 jave - Sinjali

Dje në Kosovë janë konfirmuar edhe 207 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu mbi 4 mijë e 300 numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga 13 marsi kur edhe u konfirmuan rastet e para, shkruan...

Komuna e Malishevës thotë se IKSHPK ka ngatërruar vendbanimin e një pacienti me koronavirus

para 4 jave - Sinjali

Sonte Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar edhe 207 raste pozitive me koronavirus, një prej të cilëve sipas këtyre të dhënave është nga Komuna e Malishevës, shkruan Gazeta...

Ja sa persona u shëruan sot nga koronavirusi në Kosovë

para 4 jave - Sinjali

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 401 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë...

25 komunat që sonte shënuan raste të reja me koronavirus

para 4 jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar 207 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali . Komunat që sonte shënuan raste të reja me koronavirus janë: Prishtina, Gjilani,...

Shifra rekorde, 207 raste me Covid në 24 orët e fundit

para 4 jave - Ekonomia Online

Sot më 09 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 401 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK