http://kariera.mk

Ktheu ligjin që ndëshkon median, Meta: Përkrah masat kufizuese objektive për tejkalimin e pandemisë COVID-19 por…

para 4 jave - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur dhe njëherë qëndrimin e tij se nuk do të dekretojë asnjë rregull të ri që cenon liritë dhe të drejtat kushtetuese të njeriut, veçanërisht të mediave. Në një...

Presidenti Meta: Nuk do të dekretoj asnjë ligj që cenon liritë e njeriut dhe pavarësinë e medias

para 4 jave - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend sot ligjin që penalizonte mediat me gjoba dhe deri në mbyllje të tyre nga qeveria, nëse shkelnin masat kundër koronavirusit. Në një reagim në Faceook, Presidenti Meta...

Meta kthen ligjin për masat në TV ndaj Covid: Shpërdorimi për qëllime politike është real

para 4 jave - Zhurnal

Presidenti Meta ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ndryshimet dhe shtesat që qeveria kreu mbi aktin normativ për masat anti-Covid në Shqipëri. Meta argumenton se ndryshimet ligjore të kërkuara, veçanërisht...

Meta kthen ligjin për masat në TV ndaj Covid: Shpërdorimi për qëllime politike është real

para 4 jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 13/07/2020 14:10 Presidenti Meta ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ndryshimet dhe shtesat që qeveria kreu mbi aktin normativ për masat anti-Covid në Shqipëri. Meta argumenton se...

‘Jo më shumë se 2 persona në studio televizive’, Meta kthen ligjin që ndëshkon median

para 4 jave - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020, të Këshillit të Ministrave, ‘Për disa...

Meta kthen ligjin që ndëshkon mediat: Shpërdorimi për qëllime politike

para 4 jave - Mapo

Presidenti Meta ka kthyer për rishqyrtim ligjin që ndëshkon mediat lidhur me situatën e pandemisë nga koronavirusi. Ky ligj është kthyer pasi “Kuvendi, duke miratuar aktin normativ nr.20, datë 20.05.2020,...

Meta kthen në Kuvendi ligjin e rëndësishëm për mediat

para 4 jave - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish në Kuvend ligjin mbi kufizimet që u vendiosen ndaj mediave, programeve televizive në lidhje me numrin e të ftuarve, distancën fizike dhë ndëshkimet përkatëse për masat...

Meta kthen ligjin që ndëshkon median me gjoba të rënda

para 4 jave - Syri

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 ‘Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020, të Këshillit të Ministrave, ‘Për disa ndryshime dhe...

COVID-19/ Meta kthen ligjin që ndëshkon median: Gjobat shproporcionale, cënohet liria e shprehjes. Shpërdorimi për qëllime politike është real

para 4 jave - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020, të Këshillit të Ministrave, ‘Për disa...

Meta kthen në Kuvend ligjin për masat administrative ndaj mediave gjatë pandemisë

para 4 jave - Klan

Meta kthen në Kuvend ligjin për masat administrative ndaj mediave gjatë pandemisë Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr....

Masat ndaj mediave për situatën nga Covid-19, Meta kthen ligjin: Cënon të drejtat dhe liritë themelore (u gjobitën Sonila Meço, Dritan Hila dhe Artur Zheji)

para 4 jave - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer për shqyrtim në Kuvend aktin normativ me fuqinë e ligjit që përcaktonte rregullat dhe sanksionet për televizionet nëse nuk respektonin numrin dhe distancën për të ftuarit...

Sanksionet nga Covid-19/ Meta kthen në Kuvend ligjin që ndëshkon median: Gjobat shproporcionale, cënohet liria e shprehjes

para 4 jave - Standard

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020, të Këshillit të Ministrave,...

Presidenti Meta: Nuk do të dekretoj asnjë ligj që cënon liritë e njeriut dhe pavarësinë e medias

para 4 jave - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend sot ligjin që penalizonte mediat me gjoba dhe deri në mbyllje të tyre nga qeveria, nëse shkelnin masat kundër koronavirusit. Në një reagim në Faceook, Presidenti Meta...

para 4 jave - Ora news

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim ligjin për masat ndaj televizoneve ndaj Covid-19. Akti normativ kishte si qëllim, heqjen e ndalesës në studio televizive për të ftuar jo më shumë se një person,...

Gjobat ndaj mediave për situatën nga Covid-19, Meta kthen ligjin në Kuvend: Shpërdorimi për qëllime politike…

para 4 jave - Panorama

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ndëshkon mediat lidhur me situatën e pandemisë nga koronavirusi. Presidenca njofton se ky ligj është kthyer pasi “Kuvendi, duke miratuar...

Meta kthen në Kuvend ligjin për masat ndaj televizioneve gjatë pandemisë: Gjoba, masë e rëndë

para 4 jave - NOA

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për masat ndaj mediave televizive gjatë situatës së pandemisë së koronavirusit. Ky ligj thotë Presidenca është kthyer pasi Kuvendi, duke miratuar...

COVID-19/ Meta kthen ligjin që ndëshkon median: Gjobat shproporcionale, cenohet liria e shprehjes. Shpërdorimi për qëllime politike është real

para 4 jave - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin e qeverisë “Rama” që ndëshkonte mediat me gjoba, në kuadër të masave për koronavirusin. Sipas argumenteve të Presidencës k ligj është kthyer pasi Kuvendi,...

“Shkel të drejtën e informimit”: Meta kthen mbrapsht gjobat për televizonet

para 4 jave - ABC News

Presidenti Ilir Meta ka kthyer mbrapsht ndryshimet e miratuara nga qeveria në aktin normativ në lidhje me masat kundër koronavirusit. Në shpjegimin e tij, Meta fokusohet tek detyrimi i televizioneve për...

Sanksionet për Covid/ Meta kthen ligjin që ndëshkon median me gjoba të rënda

para 4 jave - Syri

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 ‘Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020, të Këshillit të Ministrave, ‘Për disa ndryshime dhe...

Meta kthen ligjin për distancat në studio: I jep të drejtë Manastirliut që t’i gjobisë mediat për arsye politike

para 4 jave - Java News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020, të Këshillit të Ministrave, ‘Për disa...

Presidenti Meta kthen në Kuvend ligjin për masat administrative gjatë koronavirusit: Nuk ka kuptim të gjobiten televizionet

para 4 jave - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka kthyer mbrapsht ndryshimet e miratuara nga qeveria në aktin normativ në lidhje me masat kundër koronavirusit. Në shpjegimin e tij, Meta fokusohet tek detyrimi i televizioneve për...

COVID-19/ Meta kthen ligjin që ndëshkon median: Gjobat shproporcionale, cënohet liria e shprehjes

para 4 jave - LajmiFundit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020, të Këshillit të Ministrave, ‘Për disa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK