http://kariera.mk

Pandemia rriti tregtinë elektronike, uli turizmin

para 4 dite - Shenja

Kriza e shkaktuar nga COVID-19 ka prekur më së shumti sektorin e turizmit, si dhe sektorë të tjerë që lidhen me turizmin, respektivisht hotelierinë, zanatet dhe transportin, por edhe investimet në ndërtimtari....

Koronavirusi, zyrtari i lartë kosovar: Deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - Standard

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Zyrtari i lartë kosovar: Deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës, për shkak të koronavirusit

para 4 dite - BalkanWeb

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi: Në Kosovë, pandemia mund t’i shuajë deri 50 mijë vende pune

para 4 dite - Illyria

Prishtinë, 1 gusht 2020 – Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka deklaruar se Kosova po ballafaqohet me krizën më të rëndë ekonomike që nga përfundimi i luftës, në vitin 1000, për shkak...

Rukiqi: Si pasojë e pandemisë, deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - Telegrafi

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

“50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës për shkak të pandemisë”

para 4 dite - Sinjali

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, ka deklaruar kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi. Në mënyrë që vendet e punës të mos shuhen,...

Ekonomia e dërrmuar nga pandemia – falimentim i kompanive e humbje e vendeve të punës

para 4 dite - Insajderi

Shumë kompani do falimentojnë e deri në 50 mijë veta mund ta humbin punën. Ky është skenari i zi që e pret ekonominë kosovare për shkak të mbylljes që obligoi pandemia COVID-19. Kështu ka thënë ryetari...

Covid-19, Rukiqi: Reri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - RTK

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

para 4 dite - Gazeta.mk

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Ndikimi i pandemisë COVID-19 në ekonominë e rajonit: Tregtia elektronike në rritje, turizmi në rënie

para 4 dite - Anadolu Agency

Shkup/Prishtinë/Tiranë Pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19), përveç shkaktimit të një krize shëndetësore, po ashtu ka ndikuar në sjelljen e njerëzve dhe zakoneve të tyre të përditshme, me çka ka shkaktuar...

Rukiqi: Si pasojë e pandemisë, deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - Zeri

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Si pasojë e pandemisë mund të shuhen deri 50 mijë vende pune në Kosovë

para 4 dite - Koha.net

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës. Këtë e ka thënë kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi. Që vendet e punës të mos shuhen, Rukiqi...

Shkaku i pandemisë, rreth 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin

para 4 dite - OraInfo

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë. Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një...

Ndikimi i pandemisë COVID-19 në ekonominë e rajonit: Tregtia elektronike në rritje, turizmi në rënie

para 4 dite - Gazeta e re

Kriza e shkaktuar nga COVID-19, në botë, por edhe në vendet e rajonit, ka prekur më së shumti sektorin e turizmit, si dhe sektorë të tjerë që lidhen me turizmin, respektivisht hotelierinë, zanatet dhe...

Rukiqi: Si pasojë e pandemisë, deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - Kallxo

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi: Si pasojë e pandemisë, deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - Gazeta e re

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi: Si pasojë e pandemisë, deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - GazetaBlic

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi: Si pasojë e pandemisë, deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës

para 4 dite - Evropa e Lirë

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

para 4 dite - Infokusi

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

para 4 dite - Lajmi.net

Në mënyrë që vendet e punës të mos shuhen, intervenimi i Qeverisë së Kosovës për të përkrahur bizneset është i domosdoshëm, thotë Rukiqi. Ekonomia e Kosovës, sipas OEK-ut, gjatë muajve të mbylljes (13...

Rukiqi: Deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

para 4 dite - Periskopi

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

para 4 dite - Bota Press

Botapress 1 Gusht – Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës,...

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

para 4 dite - Ekonomia Online

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rukiqi: 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë Covid-19

para 4 dite - Arbresh

Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....

Rimëkëmbje apo kolaps ekonomik, çfarë do të thonë historianët për ne?

para 7 dite - Ekonomia Online

Në çdo krizë ka një mundësi. Kosova para vetes ka mundësi unike të cilën po nuk e kapi tani nuk do ta ketë më. Plani i rimëkëmbjes ekonomike nuk duhet të shërbejë vetëm si levë për të rifilluar ekonominë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK