http://kariera.mk

Reshat Arbana feston : ‘Për burrin qenka mjerim i madh kur mendon ku do shkojë pas viteve që do kalojë’

para 7 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 15/09/2020 18:01 Aktori i madh Reshat Arbana ka festuar sot në 80-vjetorin e lindjes . Lexo Edhe: COVID-19/ Greqia zgjat masat kufizuese në pikat kufitare për shtetasit nga Shqipëria...

Reshat Arbana: ‘Për burrin qenka mjerim i madh kur mendon ku do shkojë pas viteve që do kalojë….’

para 7 dite - Syri

Reshat Arbana, artisti që ka skalit në më shumë se 35 karaktere, si protagonist në kinematografinë shqiptare feston sot datëlindjen e 80-të. I vlerësuar nga publiku artdashës më shumë sesa nga institucionet...

Meta uron Reshat Arbanën për 80-vjetorin e lindjes: I papërsëritshëm, personalitet i rrallë që rrezaton fisnikëri!

para 7 dite - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta uron aktorin e madh shqiptar, Reshat Arbana, në 80-vjetorin e lindjes së tij. Meta shkruan në ‘Facebook’ se Reshat Arbana është origjinal në çdo rol dhe frymëzues në çdo interpretim,...

Reshat Arbana mbush sot 80 vjeç/ Meta: Me padurim presim ta rishohim në role të reja

para 7 dite - Vizion Plus

Ikona e kinematografisë shqiptare, Reshat Arbana feston sot 80-vjetorin e lindjes. Presidenti Ilir Meta, në një mesazh urimi kushtuar aktorit të shquar të skenës shqiptare, shkruan se Arbana e ka pasuruar...

Reshat Arbana feston 80-vjetorin/ Presidenti Meta: Mjeshtri i papërsëritshëm i aktrimit e ka pasuruar kulturën tonë kombëtare. Me padurim presim që…

para 7 dite - Panorama

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar në 80-vjetorin e lindjes aktorin Reshat Arbana. Përmes një shënimi në facebook, Kreu i Shtetit thotë se mjeshtri i papërsëritshëm i aktrimit e ka pasuruar kulturën...

Presidenti Meta i ka dërguar aktorit Reshat Arbana një buqetë me 80 trëndafila të bardhë për ditëlindje

para 7 dite - Standard

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot për 80-vjetorin e lindjes aktorin e njohur Reshat Arbana. Në një mesazh në Facebook, Presidentit shprehet se Reshat Arbana e ka pasuruar kulturën tonë kombëtare, duke...

para 7 dite - Ora news

Me rastin e 80-vjetorit të lindjes së aktorit të mirënjohur Reshat Arbana, nuk mund të mungonte as urimi i presidentit të Republikës Ilir Meta. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit përveçse i...

80 trëndafila të bardhë për ditëlindjen. Presidenti uron ikonën e kinemasë shqiptare, Reshat Arbana

para 7 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot për 80-vjetorin e lindjes aktorin e njohur Reshat Arbana. Në një mesazh në Facebook, Presidentit shprehet se Reshat Arbana e ka pasuruar kulturën tonë kombëtare, duke...

Mjeshtër i papërsëritshëm i aktrimit/ Meta i uron 80 vjetorin e lindjes, aktorit Reshat Arbana

para 7 dite - Syri

Presidenti Ilir Meta i ka uruar 80 vjetorin e lindjes, aktori të njohur shqiptar, Reshat Arbana. Meta e përshkruan Arbanën si një mjeshtër të papërsëritshëm të aktrimit. ‘Shumë urime Nderit të Kombit dhe...

“Do të flas!” – A mund të shpjegohet heshtja sot, në 80 vjetorin e “Nderit të Kombit”, Reshat Arbana (Video)

para 7 dite - NOA

Në këtë përvejtor të veçantë ““Nderi i Kombit” Reshat Arbana meritonte një vlerësim më tepër nga shteti dhe ministria e Kulturës. Në një kohë kur kultura është lejuar të degradojë, kjo mund të shpjegojë...

“Kur arti skalitet në filma”/ Reshat Arbana, “Nderi i Kombit” bën sot 80 vjeç

para 7 dite - Zhurnal

Reshat Arbana është një ndër aktorët më popullorë të kinematografisë shqiptare, me më shumë se 35 role të luajtura në skenë. Një ndër artistët më të mëdhenj që Shqipëria ka nxjerrë, Reshat Arbana ka jetësuar...

para 7 dite - Ora news

Reshat Arbana është një ndër aktorët më popullorë të kinematografisë shqiptare, me më shumë se 35 role të luajtura në skenë. Një ndër artistët më të mëdhenj që Shqipëria ka nxjerrë, Reshat Arbana ka jetësuar...

“Kur arti skalitet në filma”/ Reshat Arbana bën sot 80 vjeç

para 7 dite - RTK

Reshat Arbana është një ndër aktorët më popullorë të kinematografisë shqiptare, me më shumë se 35 role të luajtura në skenë. Një ndër artistët më të mëdhenj që Shqipëria ka nxjerrë, Reshat Arbana ka jetësuar...

Meta uron Reshat Arbanën për 80-vjetorin e lindjes: Personalitet i rrallë që rrezaton fisnikëri!

para 7 dite - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta uron aktorin e madh shqiptar, Reshat Arbana, në 80-vjetorin e lindjes së tij, ku i bën dhe një dhuratë mjaft të veçantë, teksa i uron një buqetë me 80 trëndafila të bardhë. Ndërsa...

Mjeshtër i papërsëritshëm i aktrimit, Presdenti Meta i uron 80 vjetorin e lindjes, aktorit Reshat Arbana

para 7 dite - Gazeta Telegraf

Ikona e kinematografisë shqiptare, Reshat Arbana feston sot 80-vjetorin e lindjes. Presidenti Ilir Meta, në një mesazh urimi kushtuar aktorit të shquar të skenës shqiptare, shkruan se Arbana e ka pasuruar...

“Kur arti skalitet në filma”/ Reshat Arbana, “Nderi i Kombit” bën sot 80 vjeç

para 7 dite - Koha Jone

Reshat Arbana është një ndër aktorët më popullorë të kinematografisë shqiptare, me më shumë se 35 role të luajtura në skenë. Një ndër artistët më të mëdhenj që Shqipëria ka nxjerrë, Reshat Arbana ka jetësuar...

Reshat Arbana, “Nderi i Kombit” feston sot 80-vjetorin

para 7 dite - Lexo

Reshat Arbana është një ndër aktorët më popullorë të kinematografisë shqiptare, me më shumë se 35 role të luajtura në skenë. Një ndër artistët më të mëdhenj që Shqipëria ka nxjerrë, Reshat Arbana ka jetësuar...

Reshat Arbana, “Nderi i Kombit” feston sot 80-vjetorin

para 7 dite - Java News

Reshat Arbana është një ndër aktorët më popullorë të kinematografisë shqiptare, me më shumë se 35 role të luajtura në skenë. Një ndër artistët më të mëdhenj që Shqipëria ka nxjerrë, Reshat Arbana ka jetësuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK