http://kariera.mk

Aplikacioni që po i merr popullaritetin TikTok

para 4 dite - Gazeta.mk

Ndërsa e ardhmja e TikTok në SHBA po bëhet e qartë dita ditës, paqartësia që rrethoi aplikacionin padyshim ndihmoi konkurrentët. Nuk është as Instagram as Snapchat por është aplikacioni Triller i cili...

Aplikacioni që po i merr popullaritetin TikTok

para 4 dite - Aktuale

Ndërsa e ardhmja e TikTok në SHBA po bëhet e qartë dita ditës, paqartësia që rrethoi aplikacionin padyshim ndihmoi konkurrentët. Nuk është as Instagram as Snapchat por është aplikacioni Triller i cili...

Aplikacioni që po i merr popullaritetin TikTok

para 4 dite - Medial

Ndërsa e ardhmja e TikTok në SHBA po bëhet e qartë dita ditës, paqartësia që rrethoi aplikacionin padyshim ndihmoi konkurrentët. Nuk është as Instagram as Snapchat por është aplikacioni Triller i cili...

TikTok zgjedh rrugë tjetër në vend të shitjes për ti shpëtuar sanksioneve Amerikane

para 4 dite - Gazeta.mk

Firma Amerikane e teknologjisë konfirmoi se kompania që ka në pronësi TikTok ka rënë dakord që të bëhet partneri i besuar teknologjik i aplikacionit të shpërndarjes së videove. Detajet e plota pritet të...

TikTok zgjedh rrugë tjetër në vend të shitjes për ti shpëtuar sanksioneve Amerikane

para 4 dite - Medial

Firma Amerikane e teknologjisë konfirmoi se kompania që ka në pronësi TikTok ka rënë dakord që të bëhet partneri i besuar teknologjik i aplikacionit të shpërndarjes së videove. Detajet e plota pritet të...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 5 dite - Flaka

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

ByteDance, marrëveshje me Oracle për aplikacionin TikTok?

para 5 dite - Mapo

Kompania kineze ByteDance, e ka cila ka në zotërim aplikacionin popullor TikTok, ka refuzuar ofertën e Microsoft-it për të blerë këtë aplikacion dhe duket se po anon nga një marrëveshje me investitorët...

TikTok dhe Oracle arrijnë marrëveshje

para 5 dite - Koha.net

Firma amerikane e teknologjisë, Oracle ka konfirmuar se pronari i TikTokut ia ka propozuar formalisht të bëhet “partnere e besueshme e teknologjisë” për këtë aplikacion për shkëmbimin e videove. Detajet...

Kompania kineze marrëveshje me Oracle për aplikacionin TikTok?

para 5 dite - Gazeta Tema

Kompania kineze ByteDance, e ka cila ka në zotërim aplikacionin popullor TikTok, ka refuzuar ofertën e Microsoft-it për të blerë këtë aplikacion dhe duket se po anon nga një marrëveshje me investitorët...

ByteDance, marrëveshje me Oracle për aplikacionin TikTok?

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Kompania kineze ByteDance, e ka cila ka në zotërim aplikacionin popullor TikTok, ka refuzuar ofertën e Microsoft-it për të blerë këtë aplikacion dhe duket se po anon nga një marrëveshje me investitorët...

TikTok refuzon ofertën e Microsoft në orën e njëmbëdhjetë

para 5 dite - Zeri

Microsoft deklaroi se oferta e tyre për të blerë operacionet amerikane të aplikacionit jashtëzakonisht të famshëm për ndarjen e videove TikTok është refuzuar, duke i hapur rrugë Oracle për të siguruar...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 5 dite - Shenja

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

Cilët mund të jenë hapat e ardhshëm në “vallëzimin diplomatik” për TikTok-un

para 5 dite - Telegrafi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se nuk po planifikon të zgjasë një afat që i ka dhënë kompanisë kineze ByteDance, për shitjen e aplikacionit TikTok. Procesi është zhytur në pasiguri....

TikTok, refuzimi/ Nuk pranon ofertën e Microsoft-it

para 6 dite - Top Channel

Gjiganti teknologjik, Microsoft tha se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok do të bëhet partner me Oracle në SHBA

para 6 dite - Telegrafi

TikTok dhe Oracle do të bëhen partnerë biznesi në Shtetet e Bashkuara – një marrëveshje që synon të kënaqë shqetësimet e sigurisë kombëtare të administratës së presidentit Donald Trump në lidhje me aplikacionin...

Hapat e ardhshëm në vallëzimin diplomatik për TikTok-un

para 5 dite - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se nuk po planifikon të zgjasë një afat që i ka dhënë kompanisë kineze ByteDance, për shitjen e aplikacionit TikTok. Procesi është zhytur në pasiguri....

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Portalb

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Shprehja

Kompania që zotëron aplikacionin TikTok, Bytedance, është cituar t’i ketë thënë Microsoftit se nuk do t’ia shesë kësaj kompanie operacionet e aplikacionit në tokën amerikane. Në disa raportime të mediave,...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Medial

Kompania që zotëron aplikacionin TikTok, Bytedance, është cituar t’i ketë thënë Microsoftit se nuk do t’ia shesë kësaj kompanie operacionet e aplikacionit në tokën amerikane. Në disa raportime të mediave,...

TikTok nuk do t'ia shesë operacionet në SHBA Microsoft-it

para 6 dite - Anadolu Agency

Washington Operacionet amerikane të aplikacionit TikTok në pronësi të kompanisë kineze ByteDance nuk do t'i shiten Microsoft-it, transmeton Anadolu Agency (AA). Pasi Presidenti i SHBA-së Donald Trump njoftoi...

“TikTok” refuzon ofertën e “Microsoft”-it për blerje të operacioneve të aplikacionit në ShBA

para 5 dite - Epoka e Re

Gjiganti teknologjik, “Microsoft” ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, “TikTok” në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok refuzon shitjen

para 6 dite - Zhurnal

Presidenti Amerikan Donald Trump kishte dhënë afat përfundimtar datën 15 Shtator që aplikacioni të shitej ose të dëbohej nga SHBA. Microsoft tha se oferta e kompanisë për të blerë operacionet Amerikane...

Aplikacioni TikTok blihet nga kompania amerikane Oracle

para 6 dite - Koha Jone

Aplikacioni kinez TikTok do të jetë nën pronësi të kompanisë amerikane Oracle Corp, e cila duket se ka mundur në garën për të blerë aplikacionin, kompaninë tjetër shumë të famshme amerikane Microsoft....

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në ShBA

para 6 dite - Ekonomia Online

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve në SHBA

para 6 dite - RTK

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok refuzon shitjen

para 6 dite - Gazeta.mk

Microsoft tha se oferta e kompanisë për të blerë operacionet Amerikane të TikTok është refuzuar duke i hapur rrugë një tentative të fundit nga Oracle. Presidenti Amerikan Donald Trump kishte dhënë afat...

Nuk ka shitje të TikTok-ut në SHBA

para 6 dite - Tetova Sot

Kompania kineze Bajtdens (ByteDance), pronare e aplikacionit të popullarizuar TikTok, e njoftoi Majkrosoftin se nuk do ta shesë biznesin amerikan, ndërsa në vend të shitjes, është dakorduar partneritet...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Gazeta Tema

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Zeri

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Koha.net

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Lajmi.net

Kompania që zotëron aplikacionin TikTok, Bytedance, është cituar t’i ketë thënë Microsoftit se nuk do t’ia shesë kësaj kompanie operacionet e aplikacionit në tokën amerikane. Në disa raportime të mediave,...

TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

para 6 dite - Arbresh

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok në negociatat e nxitura nga presidenti amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se kjo platformë...

Nuk ka shitje të TikTok-ut në SHBA

para 6 dite - Republika

Kompania kineze Bajtdens (ByteDance), pronare e aplikacionit të popullarizuar TikTok, e njoftoi Majkrosoftin se nuk do ta shesë biznesin amerikan, ndërsa në vend të shitjes, është dakorduar partneritet...

Kina preferon dëbimin e TikTok në vend të shitjes tek një kompani Amerikane

para 6 dite - Gazeta.mk

Kina është kundër shitjet së aplikacionit TikTok për ti shpëtuar të ardhmen në Perëndim dhe më përpara do të pranonte që të dëbohej sesa të blihej nga një kompani Amerikane. Zyrtarët Kinezë thonë se një...

Kina më parë e mbyll TikTok-un sesa që e shet në SHBA

para një jave - Portalb

Pekini ka kundërshtuar shitjen e detyrueshme të aseteve të Tik Tok-ut, SHBA-së nga pronari i saj kinez ByteDance duke shtuar se më parë preferon që ta shohë aplikacionin të mbyllet në SHBA sesa t’ia shesë....

Kina më parë preferon mbylljen e TikTok-ut për SHBA-në se sa t’ia shes një kompanie amerikane

para një jave - Zhurnal

Pekini kundërshton një shitje të detyruar të operacioneve të TikTokut në SHBA nga pronari i saj kinez, ByteDance dhe do të preferonte ta shihte aplikacionin e shkurtër për video të mbyllur në Shtetet e...

Kina më parë e mbyll TikTok-un sesa që e shet në SHBA

para një jave - Koha.net

Pekini ka kundërshtuar shitjen e detyrueshme të aseteve të Tik Tok-ut, SHBA-së nga pronari i saj kinez ByteDance duke shtuar se më parë preferon që ta shohë aplikacionin të mbyllet në SHBA sesa t’ia shesë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK