http://kariera.mk

Rama nga Greqia: Çështjet e së kaluarës mund të zgjidhen me dialog

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 16/09/2020 10:33 Në forumin e organizuar nga ‘The Economist’ me temë ballkani përtej 2020, kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria nuk ka asnjë alternativë tjetër përveçse BE-së....

Rama për ‘The Enonomist’, nga ky lider i Ballkanit duhet të marrim shembull

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së mbajtur si kryesuesi i OSBE, në takimin e organizuar nga ‘The Enonomist’ në Athinë, vlerësoi si një nga shembujt më të mirë se si duhen zgjidhur konfliktet mes fqinjëve,...

Rama: Maqedonia theu tabutë me Greqinë! Shembull për mosmarrëveshjet në rajon

para 4 dite - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë takimit “Ballkani Perëndimor përtej 2020-s” të organizuar nga “THE ECONOMIST” në Athinë është shprehur se e vetmja rrugë për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes vendeve...

‘E vetmja alternativë e Shqipërisë është BE’, Rama: Maqedonia theu tabutë me Greqinë! Shembull për mosmarrëveshjet në rajon

para 4 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit ‘Ballkani Perëndimor përtej 2020-s’ të organizuar nga “THE ECONOMIST” në Athinë është shprehur se e vetmja rrugë për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes vendeve të Ballkanit...

Rama nga Athina: Të mbyllen hendeqet e së shkuarës në Ballkan

para 4 dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë takimit të organizuar nga “The Economist” në Athinë se, hendeqet e së kaluarës duhen mbyllur në Ballkan. Ai nuk u tregua specifik por nisur nga takimi i djeshëm me...

Rama mesazh të fortë nga Athina: Të mbyllen hendeqet e së shkuarës në Ballkan, mosmarrëveshjet mund të zgjidhen së bashku

para 4 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Ballkani Perëndimor do të jetë më i godituri për shkak të pandemisë së koronavirusit, ndërsa shprehu bindjen se ky rajon ka potencialin për t’u çliruar dhe për të ecur...

“Ka një lloj mallkimi”! Rama flet nga Greqia për integrimin: Kur ne ishim në formë jo të mirë ata s’uleshin në tryezë, ndërsa tani që ne jemi mirë, ata janë keq

para 4 dite - Gazeta Tema

Nga Greqia kryeministri Edi Rama ka folur për integrimin e Shqipërisë në BE. Sipas tij, integrimi është e vetmja rrugë, por ka diçka që ai e quan mallkim. Në tryezën me temë, “Ballkani Perëndimor përtej...

Rama në Athinë: Të mbyllet hendeku i të shkuarës në Ballkan. Mosmarrëveshjet mund të zgjidhen së bashku

para 4 dite - Koha Jone

Gjatë fjalës së tij në takimin e organizuar nga “THE ECONOMIST” në Athinë “Ballkani Perëndimor përtej 2020-s”, kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama pohoi se hendeqet e së shkuarës në Ballkan duhet të mbyllen....

Rama: Të mbyllen hendeqet e së shkuarës në Ballkan, alternativa e vetme integrimi në BE

para 4 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama është shprehur se Ballkani Perëndimor alternativën e vetme që ka është integrimi në BE. Shefi i qeverisë gjatë fjalës së tij në takimin e organizuar nga “THE ECONOMIST” në Athinë...

Rama: Mosmarrëveshjet zgjidhen vetëm me dialog, pakti Greqi-Maqedoni e Veriut, mësim për të gjithë

para 4 dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama foli në tryezën e organizuar nga “The Economist” me temë “Ballkani Perëndimor përtej 2020”. Kreu ynë i qeverisë nuk la pa cekur mosmarrëveshjet që janë mes vendeve të rajonit. Ai...

Rama nga Athina: Të mbyllen hendeqet e së shkuarës në Ballkan

para 4 dite - RTK

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Ballkani Perëndimor do të jetë më i godituri për shkak të pandemisë së koronavirusit, ndërsa shprehu bindjen se ky rajon ka potencialin për t’u çliruar dhe për të ecur...

“Ka një lloj mallkimi”/ Rama flet nga Greqia për integrimin: Kur ne ishim në formë jo të mirë ata nuk uleshin në tryezë, ndërsa tani…

para 4 dite - Panorama

Nga Greqia kryeministri Edi Rama ka folur për integrimin e Shqipërisë në BE. Sipas tij, integrimi është e vetmja rrugë, por ka diçka që ai e quan mallkim. Në tryezën me temë, “Ballkani Perëndimor përtej...

Rama: Sfida e Shqipërisë dhe e rajonit është integrimi në BE

para 4 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama në takimin e e organizuar nga “The Economist”, është shprehur sfida kryesore e Shqipërisë dhe e vendeve të rajonit është rruga drejt integrimit. “Shqipëria dhe të gjithë vendet e...

Rama: Maqedonia theu tabutë me Greqinë! Shembull për mosmarrëveshjet në rajon

para 4 dite - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë takimit “Ballkani Perëndimor përtej 2020-s” të organizuar nga “THE ECONOMIST” në Athinë është shprehur se e vetmja rrugë për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes vendeve...

‘Kur ne ishim në formë jo të mirë ata s’uleshin në tryezë, ndërsa tani…’/ Rama: Sfida e Shqipërisë, integrimi në BE

para 4 dite - Java News

Nga Greqia kryeministri Edi Rama ka folur për integrimin e Shqipërisë në BE. Sipas tij, integrimi është e vetmja rrugë, por ka diçka që ai e quan mallkim. Në tryezën me temë, “Ballkani Perëndimor përtej...

Rama mesazh të fortë nga Athina: Të mbyllen hendeqet e së shkuarës në Ballkan, mosmarrëveshjet mund të zgjidhen së bashku

para 4 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Ballkani Perëndimor do të jetë më i godituri për shkak të pandemisë së koronavirusit, ndërsa shprehu bindjen se ky rajon ka potencialin për t’u çliruar dhe për të ecur...

Rama: Maqedonia theu tabutë me Greqinë! Shembull për mosmarrëveshjet në rajon

para 4 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë takimit “Ballkani Perëndimor përtej 2020-s” të organizuar nga “THE ECONOMIST” në Athinë është shprehur se e vetmja rrugë për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes vendeve...

Rama: Maqedonia theu tabutë me Greqinë! Shembull për mosmarrëveshjet në rajon

para 4 dite - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë takimit “Ballkani Perëndimor përtej 2020-s” të organizuar nga “THE ECONOMIST” në Athinë është shprehur se e vetmja rrugë për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes vendeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK