http://kariera.mk

Rama takoi në Athinë kryeministrin e Greqisë

para 7 dite - Portalb

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar në Athinë me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis, transmeton Anadolu Agency(AA). Takimi është konfirmuar nga kryeministri Rama në rrjetet sociale,...

Takimi me Mitsotakis, reagon Rama: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë

para 7 dite - Zhurnal

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me takimin që ka pasur mbrëmjen e djeshme me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Rama ka publikuar edhe disa pamje nga takimi...

Takimi Rama-Mitsotakis/ Gazetari i Top Channel zbardh detajet: Pati rezultat pozitiv…

para 7 dite - Top Channel

Gazetari i Top Channel në Greqi, Artur Bibe ka treguar detaje të tjera në emisionin e mëngjesit në Top Channel “Wake Up” në lidhje me takimin Rama-Mitostakis duke theksuar se pati rezultate pozitive. Ai...

Takimi Rama-Mitsotakis/ Gazetari i Top Channel, Bibe: Pati rezultat pozitiv

para 7 dite - Top Channel

Gazetari i Top Channel në Greqi, Artur Bibe ka treguar detaje të tjera në emisionin e mëngjesit në Top Channel “Wake Up” në lidhje me takimin Ram-Mitostakis duke theksuar se pati rezultate pozitive. Ai...

Takimi me Mitsotakis, reagon Rama: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë

para 7 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me takimin që ka pasur mbrëmjen e djeshme me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Rama ka publikuar edhe disa pamje nga takimi...

Nikoll Lesi: Në darkën me Mitsotakis, Rama fali detin shqiptar. E kuptova nga pritja e gëzueshme dhe lavdërimet që i bënë grekët

para 7 dite - Gazeta Tema

Nikoll Lesi ka arritur në përfundimin se Edi Rama i ka falur detin grekëve, nisur nga atmosfera e “gëzueshme” e darkës me homologun e tij Mistotakis dhe “lavdërimet” që i kanë bërë mediat greke, kryeministrit...

“Të zgjidhim çështjet” Zbardhet takimi Rama- Mitsotakis

para 7 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 16/09/2020 9:10 “Të zgjidhim shpejt çështjet e pazgjidhura në të kaluarën”…kështu u ra dakord në darkën e punës që kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij grek Kyriakos Mitsotakis...

Takimi me Mitsotakis, Rama: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë

para 7 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me takimin që ka pasur mbrëmjen e djeshme me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Rama ka publikuar edhe disa pamje nga takimi...

“Të zgjidhim çështjet e së kaluarës”, zbardhet takimi Rama-Mitsotakis

para 7 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij grek Kyriakos Mitsotakis pas takimit të djeshëm kanë rënë dakord  që të zgjidhin çështjet e së kaluarës. Rama ndodhet në Athinë si kryetar i OSBE-së për dy ditë....

Mitsotakis – Rama në Akropol/ Ranë dakord për të zgjidhur çështjet e së kaluarës

para 7 dite - BalkanWeb

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis duke darkuar me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama në një hotel qendror në Athinë. Rama është në Athinë si kryetar i OSBE-së. Edhe  Nikos Dendias, është gjithashtu i pranishëm...

Kyriakos Mitsotakis dinak, kryeministri Rama i pasinqertë

para 7 dite - Standard

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis priti dje në darkë kryeministrin Rama, në Athinë. Deri këtu normale, pasi janë kryeministra të dy vendeve fqinjë dhe janë, në mos interesat ekonomike kryesore, por...

Kryeministria greke jep detaje nga takimi me Edi Ramën

para 7 dite - RTK

Kryeministria e Greqisë ka publikuar detaje nga darka e punës e zhvilluar midis kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij grek Kiriakos Mitsotakis. Në njoftimin zyrtar, thuhet se të dy kryeminstrat diskutuan...

Rama darkë me Mitsotakis në Athinë

para 7 dite - Klan

Rama darkë me Mitsotakis në Athinë Diskutohet për zgjidhjen e çështjeve të mbetura pezull Kryeministri Edi Rama ndodhet në Athinë, ku do të jetë i pranishëm në forumin e ‘The Ekonomist’. Dje në mbrëmje...

Darka Rama-Mitsotakis, për çfarë u diskutua

para 7 dite - Albeu

Detaje nga takimi Rama- Mitsotakis bëhen të ditura nga zyra e kryeministrit grek. Dy homologët folën për pakicën greke në Shqipëri, ndërsa theksi u vu në forcimin e marrëdhënieve dypalëshe ekonomike dhe...

Darka Mitsotakis-Rama: Zyra e kryeministrit grek zbardh diskutimet

para 7 dite - RTK

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për nder të kryeministrit shqiptar Edi Rama, gjatë mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e The Economist. Kështu bën...

Takimi Mitsotakis-Rama në Athinë, ‘harrohet’ ndarja e detit

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 16.09.2020 nga Arben Rrozhani Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis shtroi mbrëmë një darkë për nder të homologut shqiptar, Edi Rama, që është në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e...

Rama e-Mitsotakis pajtohen për zgjidhjen e çështjeve të pazgjidhura, nuk jepen detaje për kufirin

para 7 dite - Koha.net

Zyra e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë detaje nga diskutimet gjatë takimit me kryeministrin Edi Rama. Dy homologët folën për pakicën greke në Shqipëri, ndërsa theksi u vu në forcimin e...

Zyra e kryeministrit grek zbardh diskutimet e darkës me Ramën

para 7 dite - Gazeta Tema

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, mbajti dje një darkë për nder të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, me rastin e mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e organizuar nga...

DARKA/ Rama e Mitsotakis u zotuan të zgjidhin çështjet e pazgjidhura të kaluarës

para 7 dite - Vizion Plus

Zyra e shtypit të kryeministrit grek bëri publike disa detaje nga darka mes Ramës dhe Mitsotakis mbrëmjen e të martës. Marrëdheniet dypalëshe Shqipëri-Greqi si dhe pespektiva europiane e Shqipërisë kanë...

“Të zgjidhen shpejt çështjet e së kaluarës”/ Zbardhet takimi Mitsotakis-Rama

para 7 dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama ndodhej dje në Greqi për një darkë pune me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Takimi mes tyre vjen në një moment kur Greqia ka deklaruar se synon të zgjerojë ujrat e saj territoriale...

Mitsotakis-Rama/ Zyra e kryeministrit grek zbardh çfarë u diskutua gjatë darkës

para 7 dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama ndodhej dje në Greqi për një darkë pune me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Takimi mes tyre vjen në një moment kur Greqia ka deklaruar se synon të zgjerojë ujrat e saj territorial...

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis dinak, kryeministri Rama i pasinqertë

para 7 dite - Koha Jone

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis priti dje në darkë kryeministrin Rama, në Athinë. Deri këtu normale, pasi janë kryeministra të dy vendeve fqinjë dhe janë, në mos interesat ekonomike, por gjënden...

Darka e punës në Athinë, Rama dhe Mitsotakis zotohen të zgjidhin çështjet e së kaluarës

para 7 dite - ABC News

Darka e punës mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut grek Kyriakos Mitsotakis të mbajtur mbrëmjen e djeshme në Athinë ka pasur kryefjalë marrëdhëniet dypalëshe si dhe perspektivën europiane të Shqipërisë....

Temperaturë e lartë diplomatike në Athinë, Mitsotakis para darkës me Ramën, telefonatë me Merkel

para 7 dite - NOA

Zyrtarë të shumtë të lartë dhe diplomatë të huaj po vizitojnë Athinën këtë javë. Takimet vijnë pas tensioneve në rritje me Turqinë dhe përpara një samiti vendimtar të BE, ku do të diskutohen marrëdhëniet...

Zbardhen diskutimet! Nga minoriteti tek integrimi, për çfarë u diskutua në takimin e Ramës dhe Mitsotakis

para 7 dite - ABC News

Darka e punës mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut grek Kyriakos Mitsotakis të mbajtur mbrëmjen e djeshme në Athinë ka pasur kryefjalë marrëdhëniet dypalëshe si dhe perspektivën europiane të Shqipërisë....

Takimi Rama-Mitsotakis/ Gazetari shqiptar, Bibe: Pati rezultat pozitiv

para 7 dite - Lexo

Gazetari i Top Channel në Greqi, Artur Bibe ka treguar detaje të tjera në emisionin e mëngjesit në Top Channel “Wake Up” në lidhje me takimin Ram-Mitostakis duke theksuar se pati rezultate pozitive. Ai...

Takimi Mitsotakis - Rama/ Zyra e kryeministrit grek zbardh çfarë u diskutua

para 7 dite - Syri

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për nder të Kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e The Economist. Kështu bën të...

Darka Mitsotakis-Rama/ Zyra e kryeministrit grek zbardh diskutimet, nga minoriteti tek integrimi, ja temat kryesore

para 7 dite - BalkanWeb

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për nder të Kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e The Economist. Kështu bën të...

Meze të lehta, prodhime deti e verë nga Santorini! Menu speciale për miqtë shqiptarë, ja çfarë u shërbye në takimin e Ramës dhe Mistotakis

para 7 dite - Gazeta Tema

Detaje janë mësuar nga takimi i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama me homologun grek, Kyriakos Mistotakis. Mësohet se palët kanë zgjedhur një menu të lehtë, kryesisht me prodhime deti. Si pjatë e parë...

para 7 dite - Ora news

Kryeministria e Greqisë ka publikuar detaje nga darka e punës e zhvilluar midis kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij grek Kiriakos Mitsotakis. Në njoftimin zyrtar, thuhet se të dy kryeminstrat diskutuan...

Zyra e kryeministrit grek zbardh diskutimet nga darka Rama-Mitsotakis

para 7 dite - Koha Jone

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për Kryeministrin shqiptar Edi Rama, teksa ky i fundit udhëtoi për në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e The Economist. Kështu bën të...

Darka Mitsotakis-Rama/ Zyra e kryeministrit grek zbardh detaje, ja çfarë u diskutua. Nga minoriteti te… (FOTOT)

para 7 dite - Panorama

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për nder të Kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e The Economist. Darka ne nje...

Rama e Mitsotakis angazhohen për zgjidhjen e çështjeve të hapura mes Greqisë e Shqipërisë

para 7 dite - Illyria

Athinë, 16 shtator 2020 – Greqia dhe Shqipëria kanë vendosur të punojnë së bashku për të zgjidhur me shpejtësi çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në përfundim të një darke pune që kryeministri shqiptar...

Rama dhe Mitsotakis nuk u prononcuan për mediat, gazetari zbulon detajet nga darka në Athinë mes dy kryeministrave

para 7 dite - Aktuale

Gazetari Artur Bibe në Athinë ka zbuluar disa detaje nga darka mes kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Mitsotakis. “Prodhoi optimizëm. Kemi filluar një procedurë të re mes dy vendeve. Zoti Rama dhe Mikotakis...

Nga minoriteti tek integrimi/ Zbardhen diskutimet nga darka e Ramës me Mitsotakis, ja temat kryesore

para 7 dite - Lexo

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për nder të Kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e The Economist. Kështu bën të...

Rama darkon me kryeministrin grek, bien dakord të zgjidhin shpejt çështjet e pazgjidhura

para 7 dite - PortaliOnline

Zyra e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë detaje nga diskutimet gjatë takimit me kryeministrin Edi Rama. Dy homologët folën për pakicën greke në Shqipëri, ndërsa theksi u vu në forcimin e...

“Të zgjidhim çështjet e së kaluarës”, zbardhet takimi Rama-Mitsotakis

para 7 dite - Arbresh

Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe homologu i tij grek Kyriakos Mitsotakis pas takimit të djeshëm kanë rënë dakord që të zgjidhin çështjet e së kaluarës. Rama ndodhet në Athinë si kryetar i OSBE-së për...

Nga minoriteti tek integrimi/ Zbardhen diskutimet nga darka e Ramës me Mitsotakis, ja temat kryesore

para 7 dite - Java News

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis organizoi mbrëmë një darkë për nder të Kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e The Economist. Kështu bën të...

Rama dhe Mitsotakis nuk u prononcuan për mediat, gazetari zbulon detajet nga darka në Athinë mes dy kryeministrave

para 7 dite - Neshesh

Gazetari Artur Bibe në Athinë ka zbuluar disa detaje nga darka mes kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Mitsotakis. “Prodhoi optimizëm. Kemi filluar një procedurë të re mes dy vendeve. Zoti Rama dhe Mikotakis...

Takimi me Mitsotakis, reagon Rama: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë

para 7 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me takimin që ka pasur mbrëmjen e djeshme me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Rama ka publikuar edhe disa pamje nga takimi...

Rama dhe Mitsotakis nuk u prononcuan për mediat, gazetari zbulon detajet nga darka në Athinë mes dy kryeministrave

para 7 dite - Shprehja

Gazetari Artur Bibe në Athinë ka zbuluar disa detaje nga darka mes kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Mitsotakis. “Prodhoi optimizëm. Kemi filluar një procedurë të re mes dy vendeve. Zoti Rama dhe Mikotakis...

Rama dhe Mitsotakis nuk u prononcuan për mediat, gazetari zbulon detajet nga darka në Athinë mes dy kryeministrave

para 7 dite - Ina

Gazetari Artur Bibe në Athinë ka zbuluar disa detaje nga darka mes kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Mitsotakis. “Prodhoi optimizëm. Kemi filluar një procedurë të re mes dy vendeve. Zoti Rama dhe Mikotakis...

Rama e-Mitsotakis pajtohen për zgjidhjen e çështjeve të pazgjidhura, nuk jepen detaje për kufirin

para 7 dite - Ekonomia Online

Zyra e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë detaje nga diskutimet gjatë takimit me kryeministrin Edi Rama. Dy homologët folën për pakicën greke në Shqipëri, ndërsa theksi u vu në forcimin e...

Mitsotakis – Rama në Akropol/ Ranë dakord për të zgjidhur çështjet e së kaluarës

para 7 dite - LajmiFundit

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis duke darkuar me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama në një hotel qendror në Athinë. Rama është në Athinë si kryetar i OSBE-së. Edhe Nikos Dendias, është gjithashtu i pranishëm...

Takimi Rama-Micotakis, dy vendet vendosin të fusin në proces të përshpejtuar çështjet e mbetura pezull

para një jave - NOA

Greqia dhe Shqipëria kanë vendosur të punojnë së bashku për të zgjidhur me shpejtësi çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në përfundim të një darke pune që kryeministri shqiptar Edi Rama dhe homologu...

Rama-Mitsotakis: Të zgjidhim shpejt çështjet e mbetura pezull

para një jave - Zëri i Amerikës

Greqia dhe Shqipëria kanë vendosur të punojnë së bashku për të zgjidhur me shpejtësi çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në përfundim të një darke pune që kryeministri shqiptar Edi Rama dhe homologu...

Kryeministri shqiptar Edi Rama takon ne Athine homologun grek Kyriakos Mitsotakis

para një jave - Zëri i Amerikës

Facebook Forum Programet e Televizionit Programet e radios

Rama takon kryeministrin e Greqisë

para një jave - RTK

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas takimit të djeshëm që pati në Turqi me presidentin Recep Tayyip Erdogan, sot ai u takua me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Lajmin e bëri vetë ai të...

Pasi që u takua me Erdoganin, Rama takohet edhe me kryeministrin grek

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas takimit të djeshëm që pati në Turqi me presidentin Recep Tayyip Erdogan, sot ai u takua me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Lajmin e bëri vetë ai të...

Rama mbërrin në Greqi, darkon me kryeministrin Mitsotakis

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 15/09/2020 22:37 Kryeministri Edi Rama ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Greqi, ku është takuar edhe me homologun e tij grek, Kiriakos Mitsotakis. Sikurse kryeministri Rama, në Athinë...

Nga deti, minoriteti dhe integrimi, dalin detajet e bisedës gjatë darkës Rama-Mitsotakis

para një jave - ABC News

Një darkë për nder të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, me rastin e mbërritjes së tij në Athinë për të marrë pjesë në konferencën e organizuar nga “The Ekonomistit”, u mbajt sonte nga Kryeministri...

Darka mes Mitsotakis dhe Ramës, zbardhen detajet e para: U fol për një klimë të re

para një jave - Top Channel

Korrespodenti i Top Channel në Athinë Artur Bibe në një lidhje live për Open zbuloi detaje nga darka mes kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Mitsotakis. “Prodhoi optimizëm. Kemi filluar një procedurë...

Rama takon në Athinë kryeministrin e Greqisë

para një jave - Anadolu Agency

Tiranë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar në Athinë me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis, transmeton Anadolu Agency(AA). Takimi është konfirmuar nga kryeministri Rama në rrjetet...

Takimi i shumëpritur, Mitsotakis pret për darkë Edi Ramën, ja kush i shoqëron. Reagimi i kryeministrit

para një jave - Gazeta Tema

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Greiqsë, Kiriakos Mitsotakis, janë takuar mbrëmjen e sotme në Athinë, për të diskutuar çështjet rajonale më kryesore. Pamjet nga takimi i dy kryeministrave jane...

Rama në Athinë ha peshk nga deti shqiptar, dhuruar Greqisë!

para një jave - Koha Jone

Edi Rama, pas vizitës te vllai turk Presidenti Erdogan, ka shkuar në Athinë. Sonte Kryeministri Edi Rama publikon në ‘Facebook’ pamjet nga takimi me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Në foto shihen...

Rama publikon video nga darka në Athinë: Mitsotakis ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur “një darkë të bukur” takimin me homologun e tij, Kyriakos Mitsotakis, për të cilin tha se ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij. Në një postim në “Facebook”, kreu  i qeverisë...

Takimi i shumëpritur, Mitsotakis pret për darkë Edi Ramën, ja kush i shoqëron

para një jave - Gazeta Tema

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Greiqsë, Kiriakos Mitsotakis, janë takuar mbrëmjen e sotme në Athinë, për të diskutuar çështjet rajonale më kryesore. Pamjet nga takimi i dy kryeministrave jane...

Robert Goro për A-Show: Çfarë përfaqëson darka e sotme mes Ramës dhe Mitsotakis

para një jave - NOA

Në lidhje direkte nga Greqia për A-Show, gazetari Robert Goro ka bërë një rezyme të asaj çfarë pritet nga takimi që po zhvillohet në këto momente, midis kryeministrit grek Kiriakos Mitsotakis dhe atij...

VIDEO – Zgjerimi me 12 milje në detin Jon/ Rama mbërrin në Greqi, darkon me kryeministrin Mitsotakis

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Greqi, ku është takuar edhe me homologun e tij grek, Kiriakos Mitsotakis. Sikurse kryeministri Rama, në Athinë kanë mbërritur edhe kryeministrat e...

Dalin pamjet e darkës në Athinë, Rama pas takimit me Mitsotakis: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve janë busulla jonë!

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama publikon në ‘Facebook’ pamjet nga takimi me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Në foto shihen momentet e takimit të dy kryeministrave, si dhe darka mes tyre, ku ata shihen...

Rama takohet me Mitsotakis, dalin pamjet nga darka mes dy kryeministrave

para një jave - Klan

Rama dhe Mitsotakis Rama takohet me Mitsotakis, dalin pamjet nga darka mes dy kryeministrave Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e sotme me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Në mediat...

Të buzëqeshur e maska në fytyrë, Rama dhe Mitsotakis takohen "bërryl më bërryl"

para një jave - Albeu

Ka nisur takimi mes kryeministrit Rama dhe homologut grek Mitsotakis në Greqi . Mediat greke kanë publikuar fotografitë nga momenti i takimit “ bërryl më bërryl ”, ku të dy kryeministrat duken me sy të...

para një jave - Ora news

“Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë”. Kështu e quan kryeministri Edi Rama darkën e punës me homologun e tij helen, Kyriakos Mitsotakis. Përmes një postimi në Facebook, kreu i qeverisë shton se,...

Darka e punës – Dalin fotot e Ramës me kryeministrin grek Mitsotakis

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama ndodhet aktualisht në Greqi për një darkë pune me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Tashmë kanë dalë edhe fotot e para nga kjo darkë. Nga fotot e publikuara duket se Rama shoqërohet...

Darkoi me kryeministrin grek për detin, vjen reagimi i parë i Ramës

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka bërë reagimin e parë pas darkës me homologun grek në Athinë. “ Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij....

Pas Erdoganit, Rama takon kryeministrin e Greqisë

para një jave - Lajmi.net

Lajmin e bëri vetë ai të ditur, duke falënderuar homologun grek për mikpritjen. “Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij🙏 Marrëdhëniet...

Rama takohet me Mitsotakis, pamjet nga takimi mes dy kryeministrave

para një jave - Klan

Rama dhe Mitsotakis Rama takohet me Mitsotakis, pamjet nga takimi mes dy kryeministrave Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e sotme me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Në mediat helene...

Darka e Ramës dhe Mitsotakis/ Menu speciale me peshk Dental nga deti Jon dhe vere te bardhe nga Santorini

para një jave - Top Channel

Ndërkohë që ka nisur darka e kryeministrit Rama dhe atij grek Mitsotakis Top Channel ka mësuar edhe menunë e darkës. Darka eshte shtruar ne Athine e cila me ndodhet ne brigjet e detit Egje, por mikpritesit...

Rama dhe Mitsotakis darkojnë në Athinë/ Menu-ja speciale, peshku nga deti Jon, vera nga Santorini (FOTOT)

para një jave - NOA

Ka nisur darka e kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Kiriakos Mitsotakis në Athinë. Nga pala greke në tavolinë është Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri,...

FOTO/ Rama, darkë pune në Athinë me kryeministrin grek

para një jave - Vizion Plus

Dalin fotot e kryeministrit Edi Rama dhe homolgut të tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Darka e punës mes tyre filloi rreth orës 21:00 të mbrëmjes. Kryeministri Rama ka udhëtoi këtë të martë drejt Athinës...

Dalin pamjet nga takimi Rama-Mitsotakis në Athinë

para një jave - Standard

Ora News sjell pamje ekskluzive nga takimi në Athinë mes kryeministrave Edi Rama dhe Kyriakos Mitsotakis. Rama ndodhet në kryeqytetin grek për të marrë pjesë në konferencën e përvitshme të organizuar nga...

Dalin fotot nga darka e punës mes Ramës dhe kryeministrit grek Mitsotakis

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ndodhet aktualisht në Greqi për një darkë pune me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Tashmë kanë dalë edhe fotot e para nga kjo darkë. Nga fotot e publikuara duket se Rama shoqërohet...

VIDEO/ Dalin pamjet nga takimi Rama-Mitsotakis në Athinë

para një jave - Koha Jone

Ora News sjell pamje ekskluzive nga takimi në Athinë mes kryeministrave Edi Rama dhe Kyriakos Mitsotakis. Rama ndodhet në kryeqytetin grek për të marrë pjesë në konferencën e përvitshme të organizuar nga...

Darkë në Athinë/ Rama pas takimit me Mitsotakis: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve janë busulla jonë!

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama publikon në ‘Facebook’ pamjet nga takimi me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Në foto shihen momentet e takimit të dy kryeministrave, si dhe darka mes tyre, ku ata shihen...

Darka e Ramës dhe Mitsotakis/ Zbulohet menyja e darkës: Nga mezetë me prodhime nga deti Jon, tek ëmbëlsira me krem parfe e akullore

para një jave - Top Channel

Ndërkohë që ka nisur darka e kryeministrit Rama dhe atij grek Mitsotakis Top Channel ka mësuar edhe menynë e darkës. Kështu pjatë e parë kanë qenë meze të lehta me prodhime deti, pjatë e dytë ka qenë dental...

‘Një darkë e bukur me kryeministrin që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij, Rama takohet me Mitsotakis

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Athinë ku është takuar me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Përmes postimit të një video-je në llogarinë e tij në Facebook Rama njofton se: Një darkë e bukur me...

Robert Goro për A-Show: Çfarë përfaqëson darka e sotme mes Ramës dhe Micotaqisit

para një jave - Syri

Në lidhje direkte nga Greqia për A-Show, gazetari Robert Goro ka bërë një rezyme të asaj çfarë pritet nga takimi që po zhvillohet në këto moment, midis kryeministrit grek Micotaqis dhe atij shqiptar, Rama....

‘Një darkë e bukur me kryeministrin që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij, Rama takohet me homologun Mitsotakis

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Athinë ku është takuar me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Përmes postimit të një video-je në llogarinë e tij në Facebook Rama njofton se: Një darkë e bukur me...

Pas Erdoganit, Rama takon kryeministrin e Greqisë

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas takimit të djeshëm që pati në Turqi me presidentin Recep Tayyip Erdogan, sot ai u takua me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Lajmin e bëri vetë ai të...

Pamjet nga takimi i shumëpritur/ Të buzëqeshur dhe me maskë. Rama mbërrin në Greqi, pritet nga Mitsotakis për darkë

para një jave - Top Channel

Në Athinë kanë mbërritur kryeministrat e disa vendeve të rajonit për të marrë pjese në takimin e The Economist për të diskutuar çështjet rajonale, mes tyre dhe kryeministri Edi Rama. Top Channel sjell...

Rama darkon me kryeministrin Mitsotakis në Greqi

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Greqi, ku është takuar edhe me homologun e tij grek, Kiriakos Mitsotakis. Sikurse kryeministri Rama, në Athinë kanë mbërritur edhe kryeministrat e...

para një jave - Ora news

Ora News sjell pamje ekskluzive nga takimi në Athinë mes kryeministrave Edi Rama dhe Kyriakos Mitsotakis. Rama ndodhet në kryeqytetin grek për të marrë pjesë në konferencën e përvitshme të organizuar nga...

Pas Erdoganit, Rama takon kryeministrin e Greqisë

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas takimit të djeshëm që pati në Turqi me presidentin Recep Tayyip Erdogan, sot ai u takua me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Lajmin e bëri vetë ai të...

Pas Erdoganit, Rama takon kryeministrin e Greqisë

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas takimit të djeshëm që pati në Turqi me presidentin Recep Tayyip Erdogan, sot ai u takua me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Lajmin e bëri vetë ai të...

Darka zyrtare me Mitsotakis në Greqi: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla drejt…

para një jave - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në një vizitë zyrtare në Greqi. Përmes një videoje të postuar në facebook, kryeministri ka ndarë pamje nga darka me homologun grek. Takimi vjen në një moment kur debati publik...

Një veto greke në horizont, mediat vendase: Mitsotakis do t’i japë ultimatum Ramës

para një jave - Gazeta e re

Mediat greke e kanë konsideruar një provokim të kryeministrit Edi Rama takimin me presidentin turk Erdogan para vizitës në Athinë. Madje duke ju referuar burimeve nga selia e qeverisë, mediat helene thonë...

para një jave - Ora news

Mediat greke e kanë konsideruar një provokim të kryeministrit Edi Rama takimin me presidentin turk Erdogan para vizitës në Athinë. Madje duke ju referuar burimeve nga selia e qeverisë, mediat helene thonë...

Balet diplomatik i Ramës mes dy “armiqve”: Nga Erdogan te Mitsotakis, nga çaji turk te vera greke! (pamjet)

para një jave - Te Sheshi

Një ditë pasi postoi takimin si gjithnjë “vëllazëror” me Erdoganin në rezidencën e këtij të fundit në Turqi, kryeministri Rama kaloi në “kampin armik”, në Athinë, duke patur një takim me homologun e djathtë...

Dalin fotot nga darka e punës mes Ramës dhe kryeministrit grek Mitsotakis

para një jave - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ndodhet aktualisht në Greqi për një darkë pune me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Tashmë kanë dalë edhe fotot e para nga kjo darkë. Nga fotot e publikuara duket se Rama shoqërohet...

Takimi Rama-Mitsotakis/ Mediat greke: Shqipëria po ‘dorëzohet’ tek Turqia

para një jave - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga erjon dervishi Me daljen e Shqipërisë nga “blloku” i ish shteteve socialiste të Evropës, çështjet e shumta dhe komplekse të brendshme dhe ndërkombëtare, të cilat qeveria e vendit...

Rama në Athinë, në tryezë me Mitsotakis çështja e detit

para një jave - NOA

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

Rama në Athinë, në tryezë me Mitsotakis çështja e detit

para një jave - Portalb

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune, transmeton VOA . Zoti Rama ndodhet në...

Rama në Athinë, në tryezë me Mitsotakis çështja e detit

para një jave - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga erjon dervishi Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë...

Sonte takimi Rama-Mitsotakis për detin, media greke: Shqipëria po “dorëzohet” te turqit

para një jave - ABC News

Në anën tjetër të kufirit pritshmëritë nga takimi i sotëm mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe homologut të tij Kyriakos Mitsotakis ishin të shumta, por që në Athinë janë zbehur pasi udhëtimi i kreut...

para një jave - Ora news

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune. Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

Zëri i Amerikës zbardh takimin: Rama në Athinë, diskuton për detin

para një jave - Koha Jone

Nga Zëri i Amerikës- Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

VOA: Rama në Athinë takohet me Mitsotakis, diskutohet çështja e detit

para një jave - Mapo

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

“Zëri i Amerikës” zbardh detaje nga takimi i Ramës me Mitsotakis: Në tryezë edhe çështja e detit

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

Zëri i Amerikës zbardh takimin: Rama në Athinë, diskuton për detin

para një jave - Standard

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

Zëri i Amerikës zbardh takimin: Rama në Athinë, diskuton për detin

para një jave - Syri

Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek për të marrë pjesë në...

Rama takon sonte homologun grek, ja çfarë shkruan Zëri i Amerikës

para një jave - Java News

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune. Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

Rama në Athinë, në tryezë me Mitsotakis çështja e detit

para një jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

Takimi Rama-Mitsotakis/ Mediat greke: Shqipëria po ‘dorëzohet’ tek Turqia

para një jave - Fol

Me daljen e Shqipërisë nga “blloku” i ish shteteve socialiste të Evropës, çështjet e shumta dhe komplekse të brendshme dhe ndërkombëtare, të cilat qeveria e vendit nuk donte të zgjidhte, dolën në pah....

Rama në Athinë, në tryezë me Mitsotakis çështja e detit

para një jave - KDPolitik

Kryeministri shqiptar Edi Rama pritet të takohet sot në mbrëmje në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, me të cilin është parashikuar një darkë pune Zoti Rama ndodhet në kryeqytetin grek...

Pakti detar, mediat greke: Rama e Mitsotakis mund të arrijnë marrëveshje

para një jave - RTK

Sot dhe nesër kryeministri Rama do të takohet me homologun grek Mitsotakis, ku në fokus të diskutimeve pritet të jetë nisja e një dialogu të ri për arritjen e një marrëveshje për detin. Media greke i ka...

Pakti detar, mediat greke: Rama e Mitsotakis mund të arrijnë marrëveshje si rasti me Egjiptin

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 15/09/2020 11:54 Sot dhe nesër kryeministri Rama do të takohet me homologun grek Mitsotakis, ku në fokus të diskutimeve pritet të jetë nisja e një dialogu të ri për arritjen e një...

Darka Rama-Mitsotakis/ Sekretet që shqiptarët i mësojnë vetëm nga mediat greke

para një jave - Syri

Ditën e sotme kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të nisë një vizitë dy ditore në Greqi. Fillimisht zyra e Ramës nëpërmjet `Top Chanel` tha se ky udhëtim bëhej në kuadër të postit tij si kryetar i OSBE,...

Rama në Athinë, darkë me Mitsotakis, mediat greke: Diskutime për marrëveshjen e detit

para një jave - NOA

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Athinë në një vizitë zyrtare, ku gjatë saj do të takohet në darkë pune me homologun Kyriakos Mitsotakis. Siç raportojnë mediat greke, gjatë darkës do të diskutohen...

Çështja e detit/ Në tryezë me Ramën e Micotaqisin do të jetë edhe Bakojanis

para një jave - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga E. SH Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me homologun grek Kyriakos Micotaqis, ku do të diskutohen disa çështje të rëndësishme, mes të cilëve edhe çështja e detit. Mediat...

Rama darkë me Mitsotakis, diskutohet për “Detin”

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar këtë të martë drejt Athinës për të qënë pjesë e forumit të organizuar nga “The Economist”. Por mediat greke raportojnë se Rama dhe Mitsotakis do të kenë një darkë mes...

Rama takim me Mitsotakis për detin, në tryezë edhe Bakojanis: Firmosi marrëveshjen që rrëzoi GJK

para një jave - ABC News

Media greke shkruajnë se në tryezën e takimit që do të zhvillohet ditën e sotme mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe homologut grek Kyriakos Mitsotakis, do të diskutohen të gjitha çështjet mbetura pezull,...

Rama në Athinë, darkë pune me kryeministrin Mitsotakis, mediat greke: Do hidhen ‘themelet’ për marrëveshjen e detit

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë zyrtare në Athinë do të takohet në një darkë pune me kryeministrin Mitsotakis. Media greke shkruajnë se në tryezë do të diskutohen të gjitha çështjet...

Rama takon sot Mitsotakis, pakti detar në tryezën e diskutimit

para një jave - Zhurnal

Kryeministri edi Rama këtë të martë pritet që të zhvillojë një takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke bëjnë me dije se dy kryeministrat do të darkojnë së bashku rreth orës 21:00,...

"Marrëveshje si ajo me Egjiptin', çfarë shkruajnë mediat greke për takimin Rama-Mitsotakis

para një jave - Albeu

Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, sot dhe nesër kryeministri Edi Rama do të takohet në Ggreqi me homologun grek, Kyriakos Mitsotakis. Sipas mediave greke , marrëveshja me Shqipërinë pritet...

Mediat greke për takimin Rama – Mitsotakis: Marrëveshje me Shqipërinë si ajo me Egjiptin, por me kushte të tjera

para një jave - Koha Jone

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sot dhe nesër merr pjesë në një forum në Greqi, ku pritet të takohet edhe me kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Po çfarë shkruajnë mediat greke për këtë takim. Mediat...

Rama sot në Athinë, darkë me Mitsotakis. Mediat greke: Hidhen themelet për marrëveshjen e detit

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama nis sot vizitën dy ditore në Greqi. Fillimisht, kreu i qeverisë do të pritet në një takim nga homologu grek, Kyriakos Mitsotakis, me të cilin do të ketë edhe një darkë. Në tryezën...

Çfarë shkruajnë mediat greke për takimin Rama-Mitsotakis: Marrëveshje si ajo me Egjiptin

para një jave - ABC News

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis do të presë sot në Athinë homologun e tij shqiptar Edi Rama. kryeministrat do të darkojnë së bashku rreth orës 21:00. Sipas mediave greke kryeministri grek pritet...

“Marrëveshje me Shqipërinë si ajo me Egjiptin, por me kushte të…”/Çfarë shkruajnë mediat greke për takimin Rama- Mitsotakis

para një jave - Panorama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sot dhe nesër merr pjesë në një forum në Greqi, ku pritet të takohet edhe me kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Po çfarë shkruajnë mediat greke për këtë takim. Sipas...

Rama takon sot Mitsotakis, pakti detar në tryezën e diskutimit

para një jave - RTK

Kryeministri edi Rama këtë të martë pritet që të zhvillojë një takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke bëjnë me dije se dy kryeministrat do të darkojnë së bashku rreth orës 21:00,...

Nga Turqia në Greqi/ Rama darkë pune me Mitsotakis. Mediat greke: Për detin marrëveshje si ajo me Egjiptin, por…

para një jave - Java News

Pas vizitës në Turqi, kryeministri Edi Rama sot dhe nesër merr pjesë në një forum në Greqi, ku në orën 21:00 do të ketë një darkë me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Po çfarë shkruajnë mediat greke...

“Marrëveshje si ajo me Egjiptin’, çfarë shkruajnë mediat greke për takimin Rama-Mitsotakis

para një jave - Tetova Sot

Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, sot dhe nesër kryeministri Edi Rama do të takohet në Ggreqi me homologun grek, Kyriakos Mitsotakis. Sipas mediave greke, marrëveshja me Shqipërinë pritet të...

Kryeministri Rama takohet sonte me homologun grek Mitsotakis

para një jave - Klan

Kryeministri Rama takohet sonte me homologun grek Mitsotakis Kryeministri Edi Rama ndodhet në Greqi, ku sot do të ketë takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Në fokus të takimit do të jenë...

Çështja e detit/ Pas takimit me “mikun” Erdogan, Edi Rama niset drejt Athinës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga E. SH Kryeministri Edi Rama pritet që të darkojë me homologun Mitsotakis mbrëmjen e sotme, ku do të diskutohet lidhur me pretendimet e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje në...

Rama takon sot Mitsotakis, pakti detar në tryezën e diskutimit

para një jave - ABC News

Kryeministri edi Rama këtë të martë pritet që të zhvillojë një takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke bëjnë me dije se dy kryeministrat do të darkojnë së bashku rreth orës 21:00,...

para një jave - Ora news

Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë një darkë punë me homologun e tij grek, Kiriakos Mitsotakis, sot në orën 21:0. Takimi do të zhvillohet në pallatin Maximos në Athinë. Rama viziton Greqinë në cilësinë...

Rama e Mitsotakis takohen sot në Athinë

para një jave - Illyria

Athinë, 15 shtator 2020 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministri i Greqisë, Kiriakos Mitsotakis, pritet të takohen sot në Athinë. Rama e Mitsotakis do të kenë një darkë pune në pallatin...

Rama në Athinë, darkë pune me kryeministrin Mitsotakis, mediat greke: Do hidhen ‘themelet’ për marrëveshjen e detit

para një jave - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë zyrtare në Athinë do të takohet në një darkë pune me kryeministrin Mitsotakis. Media greke shkruajnë se në tryezë do të diskutohen të gjitha çështjet...

Rama takon sot Mitsotakis, pakti detar në tryezën e diskutimit

para një jave - News Tv

Kryeministri edi Rama këtë të martë pritet që të zhvillojë një takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke bëjnë me dije se dy kryeministrat do të darkojnë së bashku rreth orës 21:00,...

Media greke: Rama para se të vijë në Athinë ishte në Turqi, Erdogan do të përpiqet të anulojë paktin për detin

para një jave - Standard

Një ditë para se kryeministri shqiptar të mbërrijë në Athinë, në vendin fqinj ka shqetësim, pasi vizita e kreut të ekzekutivit shqiptar u parapri nga një takim me presidentin turk, Erdogan. Mediat në Athinë,...

Grekët: Rama para se të vijë në Athinë ishte në Turqi, Erdogan do të përpiqet të anulojë paktin për detin

para një jave - Koha Jone

Një ditë para se kryeministri shqiptar të mbërrijë në Athinë, në vendin fqinj ka shqetësim, pasi vizita e kreut të ekzekutivit shqiptar u parapri nga një takim me presidentin turk, Erdogan. Mediat në Athinë,...

Rama e quan mik të çmuar presidentin Erdogan gjatë takimit të sotëm!

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë Edi Rama takoi Presidentin e Turqisë ku ata biseduan gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë si dhe për sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes...

Rama viziton Erdoganin në rezidencën verore në Marmaris

para një jave - Flaka

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Rama njoftoi se me presidentin turk kanë biseduar për...

Grekët: Rama para se të vijë në Athinë ishte në Turqi, Erdogan do të përpiqet të anulojë paktin për detin

para një jave - Pa censure

Një ditë para se kryeministri shqiptar të mbërrijë në Athinë, në vendin fqinj ka shqetësim, pasi vizita e kreut të ekzekutivit shqiptar u parapri nga një takim me presidentin turk, Erdogan. Mediat në Athinë,...

Vizita e Ramës në Turqi shkakton shqetësim në Greqi

para një jave - Telegrafi

Një ditë para se kryeministri shqiptar të mbërrijë në Athinë, në vendin fqinj ka shqetësim, pasi vizita e kreut të ekzekutivit shqiptar u parapri nga një takim me presidentin turk, Erdogan. Mediat në Athinë,...

Mediat greke: Erdogan mund të ndërhyjë në paktin detar me Shqipërinë, si i paralajmëruam dhe na kundërshtuan në 2009

para një jave - Gazeta Tema

Një ditë para se kryeministri shqiptar të mbërrijë në Athinë, në vendin fqinj ka shqetësim, pasi vizita e Edi Ramës u parapri nga një takim me Presidentin turk, Erdogan. Mediat greke hedhin akuza se presidenti...

​Rama takon Erdoganin: Me mikun e çmuar, folëm për fuqizimin e marrëdhënieve Shqipëri-Turqi

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me presidentin e Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, në rezidencën verore në Marmaris. Në këtë takim, Rama dhe Erdogan diskutuan për marrëdhëniet mes dy vendeve,...

Rama takoi Erdogan, Greqia shpresh shqetësimet e saj, Turqia po përpiqet të anulojë marrëveshjen e detit

para një jave - Shekulli

Publikuar më 14.09.2020 nga erjon dervishi Qeveria Greke është thellësisht e shqetësuar se fakti që Kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili do të vijë nesër në Athinë për t’u takuar me Z. Kyriakos Mitsotakis...

Grekët: Rama para se të vijë në Athinë ishte në Turqi, Erdogan do të përpiqet të anulojë paktin për detin

para një jave - ABC News

Një ditë para se kryeministri shqiptar të mbërrijë në Athinë, në vendin fqinj ka shqetësim, pasi vizita e kreut të ekzekutivit shqiptar u parapri nga një takim me presidentin turk, Erdogan. “ Qeveria greke...

Presidenti Erdoğan takon kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

para një jave - Gazeta.mk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë realizuar një takim në qytetin turk, Marmaris, transmeton Anadolu Agency(AA). Takimi është konfirmuar nga kryeministri...

Edi Rama takon Erdoganin në rezidencën e tij në Marmaris

para një jave - Koha.mk

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka takuar presidentin turk Rexhep Taip Erdogan në rezidencën verore në Marmaris. Related Posts SHBA dërgon edhe rreth 100 ushtarë në Kosovë Sht 14, 2020 Kush është...

Edi Rama takon Erdoganin në rezidencën e tij në Marmaris

para një jave - TV21

- Advertisement - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka takuar presidentin turk Rexhep Taip Erdogan në rezidencën verore në Marmaris. Siç bën të ditur në Facebook kryeministri shqiptar Edi Rama, me...

Edi Rama takon Erdoganin në rezidencën e tij në Marmaris

para një jave - Fol

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka takuar presidentin turk Rexhep Taip Erdogan në rezidencën verore në Marmaris. Siç bën të ditur në Facebook kryeministri shqiptar Edi Rama, me presidentin turk...

Rama: Ja çfarë biseduam me mikun tim të çmuar

para një jave - Ina

Gzim Islami/INA Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka realizuar një takim miqësor me presidentin turk, Taip Erdoganit. Rama dhe Erdogan në këtë takim kanë vlerësuar se marrëdhëniet mes dy vendeve janë...

Presidenti Erdoğan takoi kryeministrin e Shqipërisë

para një jave - Portalb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë realizuar një takim në qytetin turk, Marmaris, transmeton Anadolu Agency(AA). Takimi është konfirmuar nga kryeministri...

Presidenti Erdoğan takon kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

para një jave - Anadolu Agency

Tiranë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë realizuar një takim në qytetin turk, Marmaris, transmeton Anadolu Agency(AA). Takimi është konfirmuar nga...

Rama viziton Erdoganin në rezidencën verore në Marmaris

para një jave - Derveni

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Rama njoftoi se me presidentin turk kanë biseduar për...

Një ditë para vizitës në Greqi, Rama në rezidencën e Erdogan: Mik i çmuar! Ja çfarë biseduam

para një jave - Neshesh

Kryeministri Edi Rama njofton se është takuar me presidentin turk. Përmes Facebook, ai thotë se takimi është zhvilluar në rezidencën e Erdogan në Marmaris. Rama zbardh edhe disa nga pikat e bashkëbisedimit:...

Rama në konakun e Erdoganit në Marmaris, tregon se çfarë bisedoi me të

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar së fundi presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Ky takim u zhvillua në rezidencën e Erdogan në Marmaris, ku u diskutua gjerësisht për marrëdhëniet Shqipëri-Turqi,...

Rama takon Erdoganin: Me mikun e çmuar, folëm për fuqizimin e marrëdhënieve Shqipëri-Turqi

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në rezidencën verore në Marmaris. Në këtë takim, Rama dhe Erdogan diskutuan për marrëdhëniet mes dy vendeve,...

Presidenti Erdoğan takon kryeministrin e Shqipërisë

para një jave - Anadolu Agency

Tiranë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë realizuar një takim në qytetin turk, Marmaris, transmeton Anadolu Agency(AA). Takimi është konfirmuar nga...

Një ditë para vizitës në Greqi, Rama në rezidencën e Erdogan: Mik i çmuar! Ja çfarë biseduam

para një jave - Gazeta.mk

Kryeministri Edi Rama njofton se është takuar me presidentin turk. Përmes Facebook, ai thotë se takimi është zhvilluar në rezidencën e Erdogan në Marmaris. Rama zbardh edhe disa nga pikat e bashkëbisedimit:...

Rama takon Erdoganin: Me mikun e çmuar, folëm për fuqizimin e marrëdhënieve Shqipëri-Turqi

para një jave - Zhurnal

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Sipas Ramës ai ka biseduar me Erdogan, gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris. Më tej ai shton se ka folur...

Rama takon Erdoganin: Me mikun e çmuar, folëm për fuqizimin e marrëdhënieve Shqipëri-Turqi

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Sipas Ramës ai ka biseduar me Erdogan, gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris. Më tej ai shton se ka folur...

U kritikua pse hipi ne makinën e tij/Rama këtë herë hipën në jahtin e Erdoğan/Sinjale për fuqizim të marrëdhënieve ekonomike

para një jave - Gazeta e re

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka pritur në një takim miqësor Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në rezidencën e tij verore në Marmaris të Turqisë. Njoftimi është bërë nga Kryeministri i...

Rama takon Erdoganin: Biseduam për ecurinë e bashkëpunimit dypalësh dhe për situatën në Ballkan

para një jave - Telegrafi

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, në rezidencën e këtij të fundit në Marmaris. Rama me anë të një shkrimi në Facebook, tregon se me Erdoganin kanë biseduar...

Pak ditë para bisedimeve me Mitsotakis-in për detin, Rama takon Erdoganin: Mik i çmuar

para një jave - Shekulli

Publikuar më 14.09.2020 nga E. SH Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në rezidencën e tij verore në Marmaris. Rama e konsideron Erdoganin “mik të çmuar”, ndërsa...

Rama takohet me Erdoganin, flasin për marrëdhëniet mes dy vendeve

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ku diskutuan për marrëdhëniet mes dy vendeve, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu ka bërë të ditur kryeministri...

Rama takon Erdogan: Folëm gjerësisht për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e Covid-19 dhe situatën në Ballkanin Perëndimor

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Lajmin e bën të ditur vetë Rama, i cili publikon një foto me Presidentin turk, ndërsa shkruan se kanë diskutuar...

Rama takohet me Erdoganin

para një jave - Klan

Rama takohet me Erdoganin Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto në “Facebook” me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan. Kjo fotografi është shkrepur nga takimi që kanë patur në rezidencën verore...

Rama viziton Erdoganin në rezidencën verore në Marmaris

para një jave - Neshesh

Alsat 14.09.2020 15:14 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Rama njoftoi se me presidentin...

Mitsotakis “kërkon” detin/ Nesër takimi me Ramën në Athinë

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se bisedimet me Shqipërinë për marrëveshjen e detit dhe zonën ekskluzive ekonomike, duhet të rikthehen intensivisht. Në një konferencë për shtyp, kreu...

Rama takon Erdoganin: Folëm për fuqizimin e marrëdhënieve Shqipëri-Turqi

para një jave - RTK

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Sipas Ramës ai ka biseduar me Erdogan, gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris. Më tej ai shton se ka folur...

Rama viziton Erdoganin në rezidencën verore në Marmaris

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Rama njoftoi se me presidentin turk kanë biseduar për...

Erdogan e pret Edi Ramën me “çaj rusi”

para një jave - Infokusi

Presidenti i Turqisë, Reçep Taip Erdogan ka pritur në takim Kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën. E takimi duket të jetë jo veç pune por edhe goxha miqësor, shkruan Gazeta Infokus. Në rezidencën e Erdogan...

Mitsotakiq “kërkon” detin/ Nesër takimi me Ramën në Athinë

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se bisedimet me Shqipërinë për marrëveshjen e detit dhe zonën ekskluzive ekonomike, duhet të rikthehen intensivisht. Në një konferencë për shtyp, kreu...

Rama me Presidentin Erdogan, flasin edhe për Ballkanin Perëndimor

para një jave - NOA

Kryeministri Rama ndodhet për një vizitë në Turqi. Përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale, ai shfaqet me Presidentin Erdogan. “Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar Rexhep Taip Erdogan,...

para një jave - Ora news

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Turqi. Përmes një postimi në facebook Rama informon se ka pasur një takim me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, të cilin e quan “miku i çmuar”. Biseda ka qenë...

Rama takim me Erdogan në rezidencën verore në Turqi/ Nga ekonomia tek situata në Ballkanin Perëndimor. Çfarë diskutuan dy liderët

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama prej dy ditësh ndodhen në Turqi, ku ka zhvilluar edhe një takim me Presidentin Erdogan. Në rrjetet sociale, Rama ka publikuar një foto nga rezidenca verore e Erdogan në Marmaris,...

Rama publikon një FOTO me Erdoganin: E kam mik të çmuar!

para një jave - Koha Jone

Edi Rama ka zhvilluar pak ditë më parë një vizitë në Turqi, ku ka takuar presidentin Rexhep Taip Erdogan. E për këtë arsye, Rama ka publikuar sot një foto me të. ‘Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar...

LAJMI I FUNDIT/ Rama takon presidentin turk, Erdogan

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Vetë kreu i qeverisë ka njoftuar në Facebook takimin me presidentin turk, në rezidencën e këtij të fundit në Marmaris. Në fokus...

Rama nxjerr foton nga takimi në rezidencën private të Erdogan

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Rama publikoi një foto në facebook nga takimi i tij i fundit informal në Turqi me presidentin Erdogan. Kreu i qeverisë shkruan se takimi me Erdogan u bë në rezidencën e tij verore në Marmaris....

Rama i pi çajin Erodganit te rezidenca e tij

para një jave - Albeu

Kkryeministri Edi Rama ditën e sotme po zhvillon një vizitë në Turqi, ku nuk mund të mungonte takimi i tij me Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan të cilin e konsideron mik të çmuar. Postimi i Ramës Me...

Rama takohet me Erdoganin: Ja për çfarë diskutuam me Presidentin e Turqisë dhe mikun e çmuar

para një jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka ndarë disa nga detajet e këtij takimi. “Me Presidentin e Turqisë, mikun...

Erdogan e pret në rezidencën e tij Edi Ramën, flasin për këto tema

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar së fundi presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Ky takim u zhvillua në rezidencën e Erdogan në Marmaris, ku u diskutua gjerësisht për marrëdhëniet Shqipëri-Turqi,...

Rama nxjerr foto duke pirë çaj turk me Erdoganin

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto duke pirë çaj me presidentin e Turqisë Recep Tayp Erdogan, të cilin e konsideron mikun e tij të çmuar. Rama shkruan se foto është shkëputur në një nga bisedat...

Rama e quan mik të çmuar presidentin Erdogan gjatë takimit të sotëm!

para një jave - Tetova1

Presidenti i Shqipërisë Edi Rama takoi Presidentin e Turqisë ku ata biseduan gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë si dhe për sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes...

Rama publikon një FOTO me Erdogan, tregon se për çfarë bisedoi

para një jave - Syri

Edi Rama ka zhvilluar pak ditë më parë një vizitë në Turqi, ku ka takuar presidentin Rexhep Taip Erdogan. E për këtë arsye, Rama ka publikuar sot një foto me të. ‘Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar...

Presidenti Erdoğan takoi kryeministrin e Shqipërisë

para një jave - in7

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë realizuar një takim në qytetin turk, Marmaris, transmeton Anadolu Agency(AA). Takimi është konfirmuar nga kryeministri...

Micotakis shprehet i gatshëm për takim me Erdoganin

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri grek Kyriakos Micotakis, njoftoi se është gati për bisedime me Presidentin Recep Tayyip Erdogan nëse hiqen tensionet me Turqinë. Kryeministri grek Kyriakos Micotakis , njoftoi se është gati...

Rama takon Erdoganin: Biseduam për ecurinë e bashkëpunimit dypalësh dhe për situatën në Ballkan

para një jave - Lajmi.net

Rama me anë të një shkrimi në Facebook, tregon se me Erdoganin kanë biseduar për vazhdimësinë e bashkëpunimit ndërmjet këtyre dy vendeve si dhe për situatën më Ballkanin Perëndimor. “Me Presidentin e Turqisë,...

Kryeministri Edi Rama publikon foton me Presidentin e Turqisë: Me mikun e çmuar, çfarë u bisedua

para një jave - Lexo

Kryeministri Rama ka publikuar foton me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan me të cilin është takuar në rezidencën e tij verore në Marmari. Postimi i Kryeministrit Me Presidentin e Turqisë, mikun...

Rama takon Erdoganin: Biseduam për ecurinë e bashkëpunimit dypalësh dhe për situatën në Ballkan

para një jave - Shenja

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, në rezidencën e këtij të fundit në Marmaris. Rama me anë të një shkrimi në Facebook, tregon se me Erdoganin kanë biseduar...

Rama viziton Erdoganin në rezidencën verore në Marmaris

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Rama njoftoi se me presidentin turk kanë biseduar për...

Kryeministri Rama publikon foton me Presidentin e Turqisë: Me mikun e çmuar, çfarë u bisedua

para një jave - Lexo

Kryeministri Rama ka publikuar foton me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan me të cilin është takuar në rezidencën e tij verore në Marmari. Postimi i Kryeministrit Me Presidentin e Turqisë, mikun...

Rama publikon foton e takimit me Erdoganin, e shoqëron me një koment

para një jave - KDPolitik

Kryeministri Rama ndodhet për një vizitë në Turqi. Ai është takuar me presidentin Erdogan e ka postuar një foto nga takimi me të. Sipas kryeministrit, gjatë takimit është biseduar për marrëdhëniet mes...

Rama publikon foton me Presidentin e Turqisë: Me mikun e çmuar, çfarë u bisedua

para një jave - Lexo

Kryeministri Rama ka publikuar foton me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan me të cilin është takuar në rezidencën e tij verore në Marmari. Postimi i Kryeministrit Me Presidentin e Turqisë, mikun...

Një ditë para vizitës në Greqi, Rama në rezidencën e Erdogan: Mik i çmuar! Ja çfarë biseduam

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama njofton se është takuar me presidentin turk. Përmes Facebook, ai thotë se takimi është zhvilluar në rezidencën e Erdogan në Marmaris.\ Rama zbardh edhe disa nga pikat e bashkëbisedimit:...

Rama takon Erdoganin: Biseduam për ecurinë e bashkëpunimit dypalësh dhe për situatën në Ballkan

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, në rezidencën e këtij të fundit në Marmaris. Rama me anë të një shkrimi në Facebook, tregon se me Erdoganin kanë biseduar...

Rama, mesazh nga Turqia: me të çmuarin Erdogan!

para një jave - Te Sheshi

Më në kohën kur e Franca po tenton të tërheqë BE-në kundër Turqisë, e fqinji Greqi është nën ankth nga inisiativat turke në Mesdheun lindor, kryeministri Rama ka udhëtuar drejt Stambollit për t’u takuar...

Rama çmon miqësinë me Erdogan!

para një jave - Pa censure

Presidenti i Shqipërisë Edi Rama takoi Presidentin e Turqisë ku ata biseduan gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë si dhe për sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes...

Rama viziton Erdoganin në rezidencën verore në Marmaris

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Rama njoftoi se me presidentin turk kanë biseduar për...

Rama viziton Erdoganin në rezidencën verore në Marmaris

para një jave - Top-News

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Rama njoftoi se me presidentin turk kanë biseduar për...

Erdogani e pret në rezidencën e tij verore Edi Ramën

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri shqiptar Edi Rama është duke qëndruar për vizitë ne Turqi. Ai përmes një postimi në ‘Facebook’, ka falënderuar presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, për mikpritjen në rezidencën e tij verore...

Rama takon Erdoganin: Me mikun e çmuar, folëm për fuqizimin e marrëdhënieve Shqipëri-Turqi

para një jave - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Sipas Ramës ai ka biseduar me Erdogan, gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris. Më tej ai shton se ka folur...

Edi Rama takon Erdoganin pas qortimeve që ky i fundit i bëri Kosovës

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar së fundi presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Ky takim u zhvillua në rezidencën e Erdogan në Marmaris, ku u diskutua gjerësisht për marrëdhëniet Shqipëri-Turqi,...

Rama takon presidentin Erdogan në Marmaris

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është takuar ditën e sotme në Turqi me presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan. Ai në rrjetin social Facebook ka ndarë një foto me momentet e takimit  të dy liderëve....

Rama në rezidencën e Erdogan-it në Marmaris, tregon se çfarë bisedoi me të

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar së fundi presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Ky takim u zhvillua në rezidencën e Erdogan në Marmaris, ku u diskutua gjerësisht për marrëdhëniet Shqipëri-Turqi,...

Edi Rama takon Erdoganin pas qortimeve që ky i fundit i bëri Kosovës

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar së fundi presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Ky takim u zhvillua në rezidencën e Erdogan në Marmaris, ku u diskutua gjerësisht për marrëdhëniet Shqipëri-Turqi,...

Vizita dy ditore e kryeministrit Rama në Athinë/ Mediat greke: Do të takohet me Mitsotakis. Për çfarë do të diskutojnë

para një jave - Panorama

Për dy ditë kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë në Greqi, ku sipas mediave greke do të ketë një takim privat me kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Kryeministri Edi Rama do të marrë...

Mitsotakis: Pakti detar nuk u finalizua prej fajit të Shqipërisë

para një jave - RTK

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka bërë me faj Shqipërinë për faktin që mes dy vendeve fqinje nuk ka akoma një marrëveshje për detin. Në një konferencë për mediat të dielën, Mitsotakis konfirmoi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK