http://kariera.mk

22 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 5 janë në gjendje më të rëndë

para 3 dite - Top Channel

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 22 pacientë me COVID-19. 17 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe 5 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Nga spitali kanë njoftuar se një pacient është...

Në Pejë po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë

para 3 dite - Zhurnal

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet e ditur se një pacient është në respirator dhe 17 pacientë janë...

COVID-19: Pesë pacientë me gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Pejës

para 3 dite - Insajderi

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 22 pacientë me COVID-19. 17 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe 5 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Spitali ka njoftuar se një pacient është në...

Dy mijë e 378 raste aktive me koronavirus e 601 të vdekur në Kosovë

para 3 dite - OraInfo

Situata me koronavirusi po vjen drejt lehtësimit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në...

Në Pejë po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/09/2020 9:09 Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet e ditur se 1 pacientë është...

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë

para 3 dite - Telegrafi

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet e ditur se 1 pacientë është në respirator dhe 17 pacientë janë në...

Maqedoni e Veriut: Nëntë viktima me koronavirus, përfshirë dy të rinj

para 3 dite - RTK

Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë...

Në Spitalin e Pejës, 5 pacientë në gjendje të rëndë me COVID-19

para 3 dite - Zeri

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka bërë të ditur se aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, prej tyre 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë. “8 pacientë janë shëruar nga COVID-19 gjatë 24 orëve...

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 22 pacientë me COVID-19

para 3 dite - Koha.net

Tetë pacientë janë shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacient është...

Pesë pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - OraInfo

Në Pejë po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë. Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë....

Spitali i Pejës, pesë pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para 3 dite - Kallxo

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka njoftuar se tetë pacientë janë shëruar nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit. Aktualisht në këtë spital po trajtohen 22 pacientë me coronavirus. Sa i përket gjendjes së...

Maqedoni e Veriut/ Nëntë viktima me koronavirus, përfshirë dy të rinj

para 3 dite - Vizion Plus

Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë...

5 pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - RTK

8 Pacientë janë shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacientë është në...

Bilanci i COVID 19: 2 mijë e 378 raste aktive e 601 të vdekur

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/09/2020 8:10 Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe...

2.378 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Insajderi

Në Kosovë momentalisht janë 2.378 aktive me COVID-19. Kjo shifër është më e ulët krahasuar me numrin e rasteve aktive të ditëve të kaluara. Ulja e numrit të rasteve aktive ka ardhur si rezultat i të shëruarave...

Kaq persona janë të infektuar nga koronavirus në Kosovë

para 3 dite - Infokusi

Në ditët e fundit numri i personave të infektuar me koronavirus sipas statistikave të IKSHPK-së, ka rënë. Sipas raportit të fundit të këtij Instituti në tërë vendin janë të infektuar 71 qytetarë, shkruan...

Në Spitalin e Pejës, 5 pacientë janë në gjendje të rëndë

para 3 dite - Sinjali

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa 8 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacient është në respirator, 17 pacientë...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë/ 2,378 raste aktive, 11,784 të shëruar dhe 601 të vdekur

para 3 dite - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 vdekje. Vetëm gjatë 24...

Kjo gjendja e të infektuarave me koronavirus në Pejë

para 3 dite - Infokusi

Numri i pacientëve që po trajtohen në spitalin e Pejës ka rënë. Në bazë të raportit të fundit, në këtë spital tani janë duke u trajtuar 22 pacientë, shkruan Gazeta Infokus. Nga ky numër 17 pacientë janë...

5 pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - GazetaBlic

8 Pacientë janë shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacientë është në...

2,378 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 dite - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24...

Bilanci i COVID-19: 2,378 raste aktive, 11,784 të shëruar dhe 601 të vdekur

para 3 dite - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24...

Afër 2 mijë e 400 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Sinjali

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 2 mijë e 378, shkruan Gazeta Sinjali. Kosova që nga 13 marsi kur shënoi dy rastet e para me koronavirus e deri më tani ka konfirmuar gjithsej 14 mijë...

2,378 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 dite - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24...

Në Pejë po trajtohen 22 pacientë me koronavirus, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë

para 3 dite - Zyrtare

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet e ditur se një pacient është në respirator dhe 17 pacientë janë...

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë

para 3 dite - Ekonomia Online

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet e ditur se një pacientë është në respirator dhe 17 pacientë janë...

Në Pejë po trajtohen 22 pacientë me koronavirus, pesë prej tyre në gjendje më të rëndë

para 3 dite - Periskopi

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet e ditur se një pacient është në respirator dhe 17 pacientë janë...

17 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 5 janë në gjendje më të rëndë

para 3 dite - KosovaPress

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 22 pacientë me COVID-19. 17 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe 5 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Nga spitali kanë njoftuar se një pacient është...

2 mijë e 378 raste aktive me COVID-19

para 3 dite - KosovaPress

Që nga marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para të të infektuarve me virusin korona, numri i të prekurve me këtë virus ka shkuar në 14 mijë e 763, ndërsa janë shëruar 11 mijë e 784 të tjerë. Shkak i...

Në Spitalin e Pejës, pesë pacientë me Covid në gjendje të rëndë

para 3 dite - Epoka e Re

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid-19, ndërsa prej tyre pesë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet me dije se një pacient është në respirator dhe 17 pacientë janë...

Në spitalin e Pejës pesë pacientë me Covid-19 në gjendje të rëndë

para 3 dite - Arbresh

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës 8 pacientë janë shëruar kurse 22 pacientë të tjerë janë duke u trajtuar me COVID-19. Një pacientë është në respirator, 17 në oksigjeno-terapi dhe nga këta 5 në gjendje...

Bilanci i koronavirusit: 2 mijë e 378 raste aktive e 601 të vdekur në Kosovë

para 3 dite - Zyrtare

nstituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24...

Bilanci i koronavirusit: 2 mijë e 378 raste aktive e 601 të vdekur në Kosovë

para 3 dite - Periskopi

nstituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24...

Bilanci nga Covid-19: 2 378 raste aktive dhe 601 të vdekur në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se numri total i rasteve pozitive është 14 763 raste nga 59 033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24 orëve...

Bilanci i COVID-19: 2,378 raste aktive, 11,784 të shëruar dhe 601 të vdekur

para 3 dite - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Vetëm gjatë 24...

Situata me koronavirus në Kosovë drejt përmirësimit

para 3 dite - OraInfo

Situata epidemiologjike po shkon duke u përmirësuar. Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 71 raste të reja me koronavirus, ndërsa 199 pacientë janë shëruar. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

COVID-19 në Kosovë, situata epidemiologjike shkon duke u përmirësuar

para 3 dite - Lajmi.net

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare dhe në laboratoret private janë testuar gjithsej 608 mostra prej nga kanë dalë këto rezultate, shkruan lajmi.net. Kështu, numri total...

COVID-19 në Kosovë, situata epidemiologjike shkon duke u përmirësuar

para 3 dite - Zyrtare

Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 71 raste të reja me koronavirus, ndërsa 199 pacientë janë shëruar. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare dhe në laboratoret private janë...

COVID-19 në Kosovë, situata epidemiologjike shkon duke u përmirësuar

para 3 dite - Periskopi

Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 71 raste të reja me koronavirus, ndërsa 199 pacientë janë shëruar. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare dhe në laboratoret private janë...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

para 3 dite - TV21

- Advertisement - Sipas të dhënave më të fundit deri më tani në botë janë infektuar gjithsej 29.528.057 persona me koronavirus. Nga këta, 934.230 pacientë kanë vdekur dhe 21.349.379 janë trajtuar. Në Kosovë...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Kovid-19 në botë

para 3 dite - Koha.mk

Shkup, 15 shtator – Sipas të dhënave më të fundit deri më tani në botë janë infektuar gjithsej 29.528.057 persona me koronavirus. Nga këta, 934.230 pacientë kanë vdekur dhe 21.349.379 janë trajtuar. Në...

Spitali i Vushtrrisë javën e ardhshme i kthehet normalitetit

para 3 dite - Koha.net

Hajdin Ramadani ka më shumë se dy muaj që është shëruar nga koronavirusi. Ai menjëherë është kthyer në shërbim të pacientëve, në Spitalin e Vushtrisë. Tash e rreth dy muaj spitali ka trajtuar vetëm pacientë...

Në Gjilan sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19

para 3 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 18:02 Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në...

Koronavirusi në Maqedoni: 9 të vdekur dhe 98 raste të reja

para 3 dite - Tetova1

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 98 raste të reja me Kovid-19, kanë vdekur nëntë persona, ndërsa janë shëruar 104 pacientë, informoi Ministria e Shëndetësisë. Ministria informoi se në 24 orët...

Shqipëri, 2 të vdekur dhe 152 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Anadolu Agency

Tiranë Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 152 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 2 persona kanë ndërruar jetë, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale,...

Kosovë, 1 i vdekur dhe 71 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Anadolu Agency

Prishtinë Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 1 person i infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) ka vdekur duke e çuar në 601 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton...

Koronavirusi në Maqedoni: 9 të vdekur dhe 98 raste të reja

para 3 dite - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 98 raste të reja me Kovid-19, kanë vdekur nëntë persona, ndërsa janë shëruar 104 pacientë, informoi Ministria e Shëndetësisë. Ministria informoi se në 24 orët...

20 të shëruar nga koronavirusi sot në Gjilan

para 3 dite - OraInfo

Në Gjilan sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19. Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit...

Bilanci i 24 orëve të fundit!/ MSH: 152 raste të reja dhe 2 humbje jete nga covid-19

para 3 dite - Neshesh

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë 152 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19...

Dy të infektuar me COVID-19 po trajtohen me maskë CPAP në Spitalin e Prizrenit

para 3 dite - Kallxo

Në Spitalin e Prizrenit dy të infektuar me COVID-19 duke u trajtuar me maskë me presion të lartë të oksigjenit CPAP. Në raportin e Spitalit njoftohet se 31 pacientë po trajtohen me oksigjenoterapi, asnjë...

Në Gjilan sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19

para 3 dite - Lajmi.net

Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, duke iu referuar statistikave dhe në bazë të gatishmërisë dhe koordinimit të lartë ndërinstitucional, ka theksuar se me disiplinë dhe vendosmëri të përgjithshme në respektimin...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Kovid-19 në botë

para 3 dite - in7

Shkup, 15 shtator – Sipas të dhënave më të fundit deri më tani në botë janë infektuar gjithsej 29.528.057 persona me koronavirus. Nga këta, 934.230 pacientë kanë vdekur dhe 21.349.379 janë trajtuar. Në...

Bilanci i 24 orëve të fundit!/ MSH: 152 raste të reja dhe 2 humbje jete nga covid-19

para 3 dite - Gazeta.mk

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë 152 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19...

Në Gjilan gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 20 pacientë nga COVID-19

para 3 dite - Sinjali

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër COVID-19 në Gjilan, gjatë takimit të mbajtur sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe konfirmon vetëm 4 raste pozitive kurse...

20 të shëruar nga koronavirusi sot në Gjilan

para 3 dite - Infokusi

Në Gjilan sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19. Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit...

Koronavirusi në Maqedoni: 9 të vdekur dhe 98 raste të reja

para 3 dite - Republika

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 98 raste të reja me Kovid-19, kanë vdekur nëntë persona, ndërsa janë shëruar 104 pacientë, informoi Ministria e Shëndetësisë. Ministria informoi se në 24 orët...

Dy të vdekur dhe 152 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Insajderi

Dy persona kanë vdekur së fundmi nga Coronavirusi në Shqipëri, njofton Insajderi. Për vdekjen e tyre kanë bërë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, të cilët tutje njoftojnë se edhe 152 raste...

152 raste të reja dhe 2 viktima në 24 me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Telegrafi

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë...

152 raste të reja dhe 2 viktima në 24 me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - RTK

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë...

Dy të vdekur dhe 152 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Sinjali

Dy persona kanë vdekur dhe 152 të tjerë janë infektuar me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, viktimat e fundit të COVID-19 janë një 57-vjeçar...

Dy persona vdesi dhe 152 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 15/09/2020 16:30 Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 152 persona. Keshtu numri i personave qe jane infektuar...

MSH: 98 RASTE TË REJA, 9 VIKTIMA, 104 TË SHËRUAR

para 3 dite - Klan Macedonia

Autoritetet e shëndetësisë në vend njoftojnë për 98 raste të reja me COVID-19, për 9 viktima dhe 104 të shëruar. Ky bilanc vjen pas 1404 testimeve të kryera gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë...

​9 viktima nga Covid-19 në Maqedoni, 2 nën moshën 30 vjeçare

para 4 dite - Top Channel

9 viktima, 98 raste të reja dhe 104 pacientë të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Nga dy viktima janë regjistruar në Shkup, Gostivar dhe Strumicë. Në mesin e...

Në Gjilan sot janë shëruar 20 pacientë nga COVID-19

para 4 dite - Telegrafi

Në Gjilan, sipas raportit 24 orësh, janë shëruar 20 pacientë që ishin të infektuar me COVID-19, ndërkaq janë konfirmuar edhe katër raste të reja. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie...

Nëntë viktima nga Coronavirusi në Maqedoninë Veriore, ndër ta një 23 dhe një 29-vjeçar

para 4 dite - Insajderi

Nëntë persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me Coronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi. Dy ndër nëntë viktimat e fundit të prekura nga pandemia, janë nën moshën...

Bilanci i 24 orëve të fundit!/ MSH: 152 raste të reja dhe 2 humbje jete nga covid-19

para 4 dite - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë 152 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19...

COVID-19/Rastet pozitive dhe vdekjet, pozitat e Shqipërisë në hartën botërore të pandemisë

para 3 dite - NOA

Sipas të dhënave të ditës së sotme të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, deri tani në të gjithë botën janë rregjistruar nga të dhënat zyrtare 29,119,433 raste pozitive me Covid-19. Gjithsej numërohen...

“Prioritet testimi i mësuesve dhe nxënëseve”- Ministria e Shëndetësisë thirrje qytetarëve: Me hapjen e shkollave shtohet rreziku i përhapjes së COVID. Duhet që…

para 3 dite - Panorama

Me nisjen e vitit të ri shkollor, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se prioritet do të jetë testimi i nxënësve dhe i mësuesve, ndërsa i bën thirrje këtyre të fundit që për çdo shqetësim të kontaktojnë...

Në Shqipëri dy të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 152 raste të reja

para 3 dite - Koha.net

Në Shqipëri dy persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 152 të infektuar të rinj. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka raportuar se kanë vdekur një...

Bilanci i 24 orëve të fundit!/ MSH: 152 raste të reja dhe 2 humbje jete nga covid-19

para 3 dite - Medial

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë 152 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19...

2 viktima dhe 152 raste të reja në 24 orët e fundit

para 4 dite - Klan

2 viktima dhe 152 raste të reja në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale përmes strukturave të shtuara të epidemiologëve vijon identifikimin, gjurmimin dhe hetimin e rasteve të...

Më i riu 57 vjeç, COVID-19 vret 2 pacientë të tjerë të infektuar

para 4 dite - Albeu

Dy pacientë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese. Po gjatë këtyre orëve, janë kryer 810 testime dhe...

Rriten sërish shifrat/ MSH: 152 infektime të reja e dy të vdekur nga covid-19 në 24 orë

para 4 dite - Standard

Ministria e Shëndetësisë ben te ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 152 raste të infektimeve të reja. Ndërkaq mësohet se janë 2 qytetarë që kanë humbur jetën gjatë ditës së fundit. Deklarata e plotë...

Koronavirusi në Shqipëri/ 2 viktima dhe 152 të infektuar, MSH: Tek Infektivi dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 171 pacientë

para 4 dite - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 2 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa 152 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit. Viktimat janë një 57 vjeçar dhe një...

2 të vdekur e 152 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 4 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë...

Situata në spitalet Covid/ 18 pacientë në terapi intensive, ja sa persona rrezikojnë jetën nga koronavirusi

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga Doriana Cepunaj Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e rasteve njoftoi aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 171 pacientë, 18 prej të cilëve...

2 viktima dhe 152 raste të reja, preken mësues dhe gjyqtarë në Shqipëri

para 4 dite - Koha Jone

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 2 persona, janë identifikuar 152 raste të reja ndërsa janë shëruar 53 persona. Rastet ditore të identifikuara si rezultat i gjurmimit, testimit dhe hetimit epidemiologjik...

Koronavirusi në Shqipëri, 2 viktima dhe 152 të infektuar, MSH: Tek Infektivi po trajtohen 171 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët 8 të intubuar

para 4 dite - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 2 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa 152 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit. Viktimat janë një 57 vjeçar dhe një...

E FUNDIT/ Shpërthejnë infektimet e COVID-19 në Shqipëri, kaq u shënuan vetëm sot

para 4 dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale përmes strukturave të shtuara të epidemiologëve vijon identifikimin, gjurmimin dhe hetimin e rasteve të dyshuara me COVID19, me qëllim izolimin e vatrave...

Vdesin dy pacientë me sëmundje të tjera/ Infektohen 152 persona të tjerë

para 4 dite - Vizion Plus

Këtë të martë humbën jetën për shkak të koronavirusit dy pacientë të tjerë. Ministria e Shëndetësisë raportoi se një 57-vjeçar dhe një 65-vjeçare nga Tirana nuk fituan dot betejën me virusin. Të dy ata...

Koronavirus i merr jetën dy personave në vend, njihuni me situatën për 24 orët e fundit

para 4 dite - NOA

Dy persona kanë humbur jetën, të cilët ishin prekur më herët me koronavirus, dhe prej ditësh në gjendje të rënduar. Ministria e Shëndetësisë raporton se të dy pacientët vuanin edhe nga sëmundje të tjera....

para 4 dite - Ora news

Shqipëria shënoi 2 viktima të reja nga koronavirusi këtë të martë. Gjatë 24 orëve të fundit në vend u kryen 810 testime prej të cilave 152 persona rezultuan pozitiv. Vihet re një ulje e vogël e rasteve...

2 persona humbin jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në vendin tonë, 152 të tjerë infektohen

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga Daniela Grrica 2 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në vendin tonë, ndërsa 152 të tjerë kanë rezultuar pozitivë në vetëm 24 orët e fundit. Situata në spitale vijon...

152 raste të reja me koronavirus në 24 orë, ja shpërndarja gjeografike në vend

para 4 dite - Panorama

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 152 persona. Keshtu numri i personave qe jane infektuar me COVID-19 qe nga fillimi i pandemise...

LAJMI I FUNDIT/ 152 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

para 4 dite - Mapo

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e reja të situatës epidemike COVID-19. Nga 810 testime në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 152 raste pozitive me koronavirus. 53 qytetarë janë shëruar sot....

Koronavirusi në Shqipëri, 2 viktima në 24 orët e fundit

para 4 dite - Mapo

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 2 viktima nga koronavirusi. Ndërsa nga 810 testime të kryera ka patur 152 raste të reja me COVID-19. Ndërkohë 53 pacientë janë shëruar. Në spitalin infektiv...

Në Gjilan sot janë shëruar 20 pacientë nga COVID-19

para 4 dite - RTK

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër COVID-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara...

9 viktima nga Covid-19 në Maqedoni, 2 nën moshën 30 vjeçare

para 4 dite - RTK

9 viktima, 98 raste të reja dhe 104 pacientë të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Nga dy viktima janë regjistruar në Shkup, Gostivar dhe Strumicë. Në mesin e...

LAJM I FUNDIT/ Dy pacientë humbin betejën me COVID-19, ja sa persona u shëruan në 24 orët e fundit

para 4 dite - Panorama

Ministria e Shëndetësisë njofton se dy pacientë kanë humbur betejën me COVID në 24 orë, duke e çuar kështu numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë në 340. Fatmirësisht janë shëruar plotësisht nga...

Rriten shifrat në Maqedoninë e Veriut, 9 viktima dhe 98 të infektuar nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 4 dite - Koha Jone

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një bilanc të rënduar në 24 orët e fundit sa i përket situatës së COVID-19. 9 viktima janë shënuar së fundmi në shtetin fqinj, një nga shifrat më të larta të regjistruara...

E FUNDIT/ 152 të infektuar me koronaviurs në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 4 dite - ABC News

152 të infektuar me koronaviurs në 24 orët e fundit Vijon…

E FUNDIT/ Dy pacientë humbin jetën nga COVID-19

para 4 dite - ABC News

Në 24 orët e fundit dy pacientë kanë humbur betejën me COVID-19. Ndërkohë në 24 orët e fundit janë kryer 810 testime, ndërsa janë konfirmuar 152 raste. Sakaq situata në spitale sipas Ministrisë vijon të...

Rriten numrat/ 152 infektime të reja e dy të vdekur në 24 orë

para 4 dite - Syri

Vazhdojnë te jenë të larta shifrat e infektimeve të reja me koronavirus në Shqipëri. Siç bën të ditur ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë shënuar 152 raste të infektimeve të reja. Ndërkaq...

Maqedoni e V.: Nëntë viktima me koronavirus, përfshirë dy të rinj

para 4 dite - Evropa e Lirë

Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë...

Haziri: Në Gjilan për 24 orë u shëruan 20 pacientë me Covid 19

para 4 dite - GazetaBlic

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara...

16 pacientë me COVID-19 janë në gjendje të rëndë

para 4 dite - Sinjali

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, aktualisht në spitalet e Kosovës janë duke u trajtuar 306 pacientë, raporton Gazeta Sinjali. Prej tyre 198 janë të konfirmuar me COVID-19 dhe aktualisht...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - Zhurnal

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

171 qytetarë të shtruar me covid në spitale

para 4 dite - Klan

171 qytetarë të shtruar me covid në spitale 18 pacientë në terapi intensive, 8 të intubuar Situata në dy spitale covid vijon të jetë e vështirë, por e qëndrueshme. Sipas burimeve zyrtare sot në dy spitalet...

​9 viktima nga Covid-19 në Maqedoni, 2 nën moshën 30 vjeçare

para 4 dite - GazetaBlic

9 viktima, 98 raste të reja dhe 104 pacientë të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Nga dy viktima janë regjistruar në Shkup, Gostivar dhe Strumicë. Në mesin e...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 4 dite - Aktuale

Kosovës të martën i janë​ shtuar 71 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 608 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve është regjistruar një viktimë,...

9 viktima përfshirë dy të rinj 23 dhe 29 vjeç, 98 raste të reja me Covid-19 dhe 104 të shëruar

para 4 dite - TV21

- Advertisement - Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testime të realizuara, 98 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5,...

Kosova shënon në total 601 viktima nga Covid 19

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 15:21 Në 24 orët e fundit në vendin tonë zyrtarisht është shënuar vetëm një rast i vdekjes nga koronavirusi. Ndërkohë, numri total i viktimave në Kosovë ka arritur në 601,...

Rastet e reja me Covid 19 vijnë nga këto 20 komuna të Kosovës

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 15:11 Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 71 raste të reja me koronavirus dhe ato vijnë nga 20 komuna të Kosovës, shkruan Express. Rastet pozitive janë...

Maqedoni/ 98 raste të reja me COVID-19, 104 persona janë shëruar, dhe 9 pacientë kanë ndërruar jetë

para 4 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 15/09/2020 15:20 Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7,...

Kosovë, 1 i vdekur dhe 71 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Portalb

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 1 person i infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) ka vdekur duke e çuar në 601 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton Anadolu Agency...

para 4 dite - Ora news

Situata e koronavirusit në Kosovë duket se ka shkuar drejt uljes. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin u kryen 608 tampone prej të cilëve 71 persona rezultuan pozitivë. Në total që prej fillimit...

para 4 dite - Ora news

Nëntë viktima, 98 raste të reja dhe 104 pacientë të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Në mesin e viktimave janë dy nën moshën 30 vjeçare, respektivisht një 23...

Prishtina dhe Skenderaj prijnë me numrin më të madh të rasteve me coronavirus, në 24-orët e fundit

para 4 dite - Telegrafi

Janë konfirmuar edhe 71 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, duke çuar kështu në 14 mijë e 763 numrin e personave të infektuar. Për gjatë 24-orëve janë shëruar edhe 199 pacientë, duke çuar në 11 mijë e...

Rastet e reja me Covid 19 vijnë nga këto 29 komuna të Kosovës

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 15:11 Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 71 raste të reja me koronavirus dhe ato vijnë nga 20 komuna të Kosovës, shkruan Express. Rastet pozitive janë...

Maqedoni/ 98 raste të reja me COVID-19, 104 persona janë shëruar, dhe 9 pacientë ndërruar jetë

para 4 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 15/09/2020 15:20 Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7,...

Kovid 19 RMV/ 9 të vdekur, 98 raste të reja.Shërohen 104 pacientë

para 4 dite - Gazeta.mk

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur që brenda 24 orëve në vend janë bërë 1404 testime, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja me Covid-19. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 104 pacientë...

Në Gjilan sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19

para 3 dite - Zyrtare

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - Top Channel

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Në Gjilan 19 edukatore të çerdheve private dyshohen se janë infektuar

para 3 dite - Infokusi

Në qytetin e Gjilanit 19 edukatoretë çerdheve private po dyshohet se janë infektuar me COVID-19. Kësisoj për to po priten rezultatet nga IKSHPK, shkruan Gazeta Infokus. Këtë gjë të ditur e ka bërë i pari...

Mbi 800 të shëruar në qytetin e Gjilanit

para 3 dite - Infokusi

Veç në qytetin e Gjilanit numri i të shëruarve ka shkuar mbi 800. Kjo pas 20 të shëruarve që ishin veç në 24 orët e fundit, shkruan Gazeta Infokus. Këtë lajm të ditur e ka bërë i pari i komunës, Lutfi...

Në Gjilan sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19

para 3 dite - Periskopi

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara...

Nëntë viktima dhe 98 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 4 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime për coronavirus, ndërsa 98 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7,...

Covid-19/ Rriten shifrat në vendin fqinj, 9 viktima dhe 98 të infektuar në 24 orët e fundit

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga Doriana Cepunaj Maqedonia e Veriut vazhdon të regjistrojë shifra të larta si pasojë e Covid-19. Në 24 orët e fundit në vendin fqinj kanë humbur betejën me koronavirusin 9 persona....

71 raste të reja me Covid 19 në Kosovë

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 15:03 Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe 71 raste me Covid 19. Kjo u bë e ditur nga ana e IKSHPK’së, shkruan Express. Me metodën RT-PCR, ne 24 orët...

Një person humb jetën nga Covid 19 në 24 orët e fundit

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 15:01 Vendit i janë shtuar edhe një viktimë i cili ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Kështu kanë bërë me dije përmes raportit 24 orësh zyrtarët e Institutit Kombëtar...

Lajm i mirë: Shërohen edhe 199 persona nga Covid 19 në Kosovë

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 15:05 199 Persona kanë arritur që ta mposhtin virusin Covid 19. Numri i të shëruarve deri më tani në vendin tonë ka arritur në 11.784 raste, kurse numri i rasteve aktive...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

para 4 dite - Insajderi

Një viktimë dhe 71 raste të reja pozitive me Coronavirus janë shënuar brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur në njoftimin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetit...

Rriten shifrat në Maqedoninë e Veriut, 9 viktima dhe 98 të infektuar nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 4 dite - BalkanWeb

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një bilanc të rënduar në 24 orët e fundit sa i përket situatës së COVID-19. 9 viktima janë shënuar së fundmi në shtetin fqinj, një nga shifrat më të larta të regjistruara...

RMV, një 23 dhe 29-vjeçar në mesin e 9 të vdekurve me KOVID-19 – 98 raste të reja

para 4 dite - Portalb

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 98 raste të reja me KOVID-19, 9 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 104 të tjerë janë shëruar. Me këtë numri...

Kosovë, një i vdekur dhe 71 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Neshesh

Alsat 15.09.2020 15:07 Autoritete shëndetësore në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, prej gjithsej 608 testeve për Covid-19 kanë detektuar 71 raste pozitive. Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes...

9 viktima, mes tyre dy të rinj dhe 98 raste të reja me Kovid-19

para 4 dite - Ina

Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit kemi 9 viktima mes tyre dy të rinj, njëri 29 dhe tjetri 23 vjet, përcjell INA. Sa i përket rasteve të reja, nga 1404 testime me Kovid-19...

Në Gjilan, sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19

para 3 dite - Gazeta e re

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara...

Një i vdekur e 71 raste të reja brenda 24 orëve në Kosovë

para 4 dite - Telegrafi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Nëntë të vdekur nga Covid në Maqedoninë e Veriut, dy ishin të rinj. Ja sa persona u infektuan në 24 orë

para 4 dite - Panorama

Nëntë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit. Por ajo që bie në sy është se betejën me këtë virus nuk e kanë fituar dot as dy të rinj, 23 dhe 29 vjeç. Sipas...

Maqedoni e Veriut/ 9 viktima dhe 98 raste të reja me koronavirus

para 4 dite - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 9 viktima, 98 të infektuar të rinj me COVID-19 dhe 104 të shëruar. Në 24 orët e fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste...

152 raste të reja dhe 2 viktima në 24 me Covid-19 në Shqipëri

para 4 dite - Lajmi.net

Janë kryer në 24 orët e fundit 810 testime dhe janë konfirmuar 152 raste. Rastet ditore të identifikuara si rezultat i gjurmimit, testimit dhe hetimit epidemiologjik janë si vijon : 68 raste në Tiranë,...

Kosova shënon vetëm 1 viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, regjistrohen 71 raste të reja

para 4 dite - Koha Jone

Kosova ka regjistruar vetëm një viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Nga 608 raste të reja janë regjistruar 71 të infektuar. Ndërkohë i lartë ka qenë numri i të shëruarve, 199 të tillë së fundmi....

Maqedoni e Veriut, 9 të vdekur dhe 98 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Zeri

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 9 persona me COVID-19, ndërsa nga 1404 testime janë regjistruar 98 raste me të infektuar. Deri më tani në këtë shtet janë kryer 167.760 teste, nga...

Maqedonia e Veriut raporton 9 viktima dhe 98 raste me Covid 19 në 24 orët e fundit

para 4 dite - Syri

Maqedonia e Veriut ka kryer 1404 testime te personat e dyshuar me koronavirus dhe janë konfirmuar 98 të infektuar. Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit 9 pacientë kanë humbur...

21 pacientë në gjendje të rëndë nga COVID-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

para 4 dite - Kallxo

Në Shërbimin Spitalor të Kosovës janë duke u trajtuar 198 pacientë të konfirmuar me COVID-19. Sipas statistikave 24 orëshe, 5 pacientë janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me respiratorë, 16 me metodën...

98 raste të reja me Covid dhe 9 viktima, mes tyre një 23 dhe një 29 vjeçare

para 4 dite - Zhurnal

Shkup, 15 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja pozitive, informon Zhurnal. Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 50...

Kosovë, një i vdekur dhe 71 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Alsat-M

Autoritete shëndetësore në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, prej gjithsej 608 testeve për Covid-19 kanë detektuar  71 raste pozitive. Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv....

9 viktima dhe 98 raste të reja me Kovid-19

para 4 dite - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

Kosova shënon vetëm 1 viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, regjistrohen 71 raste të reja

para 4 dite - BalkanWeb

Kosova ka regjistruar vetëm një viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Nga 608 raste të reja janë regjistruar 71 të infektuar. Ndërkohë i lartë ka qenë numri i të shëruarve, 199 të tillë së fundmi....

9 viktima dhe 98 raste të reja me Kovid-19

para 4 dite - Neshesh

Alsat 15.09.2020 15:08 Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1,...

Nëntë viktima në Maqedoninë e Veriut, si u zgjerua sot vatra e infeksionit

para 4 dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime prej të cilave 98 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5,...

Vetëm një i vdekur në 24 orë nga COVID-19

para 4 dite - Tetova Sot

Vetëm një personi i ka marrë jetën koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit. Më këtë rast tash në total ky virus u ka marrë jetën 601 kosovarëve, transmeton Klan Kosova. Përveç rastit që ka përfunduar...

Në Gjilan, sot 20 të shëruar nga virusi Covid-19

para 3 dite - Ekonomia Online

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara...

Shqipëria në 24 orët e fundit: 152 raste të reja, 53 të shëruar dhe dy viktima nga Covid

para 4 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 810 testime prej të cilëve 152 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë...

Kosovë/ 1 viktimë dhe 71 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 15.09.2020 nga Doriana Cepunaj 199 të shëruar dhe 71 raste të reja me Covid-19, ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në IKShPK dhe në laboratorët...

Nëntë të vdekur dhe 98 raste me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 4 dite - Koha.net

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

Një 23 dhe një 29-vjeçar vdesin nga koronavirusi në Maqedoni

para 4 dite - Lajmi.net

Në mesin e viktimave janë edhe dy persona të rinj të moshës 23 dhe 29-vjeçare nga Shkupi dhe Strumica. Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se njëri nga viktimat ka vajtur nga kanceri ndërsa tjetri...

Përditësimi, 152 raste të reja me covid 19

para 4 dite - Lexo

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale përmes strukturave të shtuara të epidemiologëve vijon identifikimin, gjurmimin dhe hetimin e rasteve të dyshuara me COVID19, me qëllim izolimin e vatrave...

Kosovë 199 të shëruar dhe 71 raste pozitive me Covid 19

para 4 dite - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosovë 199 të shëruar dhe 71 raste pozitiv me Covid 19

para 4 dite - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Mbi 2 mijë raste aktive nga COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Kallxo

Numri i rasteve të reja të infektimit me coronavirus por edhe ai i vdekjeve ka shënuar rënie ditëve të fundit por në Kosovë janë 2 mijë e 378 raste aktive me SARS-CoV-2. “Gjatë 24 orëve të fundit, janë...

Kovid 19 RMV/ 9 të vdekur, 98 raste të reja.Shërohen 104 pacientë

para 4 dite - Medial

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur që brenda 24 orëve në vend janë bërë 1404 testime, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja me Covid-19. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 104 pacientë...

Sot një viktimë dhe 71 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, nga 608 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 71 pacientë teksa një ka humbur jetën. Numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona...

Gjilan, shërohen 20 pacientë nga COVID-19

para 3 dite - Arbresh

Në Gjilan, sipas raportit 24 orësh, janë shëruar 20 pacientë që ishin të infektuar me COVID-19, ndërkaq janë konfirmuar edhe katër raste të reja. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie...

Haziri: Në Gjilanit sot janë shëruar 20 pacient nga virusi Covid-19

para 4 dite - Lajmi.net

Siç njofton kumtesa, Haziri, duke iu referuar statistikave dhe në bazë të gatishmërisë dhe koordinimit të lartë ndërinstitucional, ka theksuar se me disiplinë dhe vendosmëri të përgjithshme në respektimin...

Nga këto komuna janë rastet pozitive me COVID-19

para 4 dite - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur rastet me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit është raportuar 1 rast i vdekjes me koronavirus, 71 raste pozitive si dhe 199 pacientë...

Kosova regjistron vetëm një të vdekur nga Covid. Ja sa persona u infektuan në 24 orët e fundit

para 4 dite - Panorama

Këtë të martë Kosova ka shënuar 71 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së 608 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve është regjistruar një viktimë,...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe në laboratorët privatë me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga SHSKUK-ja dhe nga gjurmimi i kontakteve...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosovë/ 1 viktimë dhe 71 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

para 4 dite - Mapo

1 viktimë, 71 raste me COVID-19 dhe 199 të shëruar janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare dhe në laboratoret private me metodën...

Shqipëria në 24 orët e fundit: 152 raste të reja dy viktima nga Covid

para 4 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 810 testime prej të cilëve 152 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë...

Një i vdekur e 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 4 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosova regjistron vetëm një të vdekur nga Covid. Ja sa persona u infektuan në 24 orët e fundit

para 4 dite - Koha Jone

Këtë të martë Kosova ka shënuar 71 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së 608 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve është regjistruar një viktimë,...

9 viktima dhe 98 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - ABC News

Në 24 orët e fundit janë shënuar 9 viktima dhe 98 raste të reja me COVID-19, në Maqedoninë e Veriut. /vijon…

71 raste të reja dhe një viktimë nga koronavirusi në Kosovë

para 4 dite - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 71 raste pozitive me koronavirus nga 608 testime të kryera. Në orët e fundit një qytetar nuk e ka fituar betejën me Covid-19. Sipas IKShPK numri total...

COVID-19, një i vdekur brenda 24 orëve në Kosovë

para 4 dite - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot në nivel vendi ka vdekur një person nga COVID-19. Numri i rasteve të infeksionit me coronavirus është në rënje, gjithashtu edhe i vdekjeve Sot...

Prishtina përsëri e para për nga numri i rasteve me COVID-19

para 4 dite - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë publike rastet e infektimit me COVID-19 për 24 orët e fundit. Në njoftim bëhet e ditur se Prishtina ka regjistruar 20 raste me SARS-CoV-2, menjëherë pas...

Komunat dhe fshatrat ku u konfirmuan 71 rastet e reja me COVID-19

para 4 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 71 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Më së shumti raste pozitive ka regjistruar Komuna e Prishtinës, gjithsej 20, pastaj...

Shënohet një viktimë nga COVID-19 për 24 orë në Kosovë

para 4 dite - Sinjali

Një person ka vdekur brenda 24 orëve të fundit si pasojë e infektimit me COVID-19 në Kosovë, raporton Gazeta Sinjali. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, transmeton Gazeta...

Lajm i mirë, numër i lartë i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Sinjali

199 persona janë shëruar nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, transmeton Gazeta Sinjali. “Gjatë...

Dalin rezultatet e 608 mostrave të testuara për COVID-19

para 4 dite - Kallxo

Instituti i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e 608 mostrave të testuara në 24 orët e fundit. Sipas rezultateve të fundit 71 kanë rezultuar pozitivë, 199 janë shëruar dhe 1 kanë vdekur. Numri...

9 viktima dhe 98 raste të reja me Kovid-19

para 4 dite - Shprehja

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

IKSHPK regjistron një viktimë dhe 71 raste të reja me koronavirus

para 4 dite - Evropa e Lirë

Kosovës të martën i janë​ shtuar 71 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 608 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve është regjistruar një viktimë,...

Në Shqipëri, 2 të vdekur, 152 të sëmurë, 53 të shëruar nga COVID-19

para 3 dite - Illyria

Tiranë, 15 shtator 2020 – Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë njoftoi se dy pacientë kanë humbur luftën me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar kështu në 340 numrin e viktimave që nga fillimi...

Kovid 19 RMV/ 9 të vdekur, 98 raste të reja.Shërohen 104 pacientë

para 4 dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur që brenda 24 orëve në vend janë bërë 1404 testime, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja me Covid-19. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 104 pacientë...

LAJMI I FUNDIT: 71 raste të reja me koronavirus

para 4 dite - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shëruar 199 persona, teksa 71 raste të reja me koronavirus, shkruan GazetaBlic. Aty bëhet e ditur se është shënuar...

Zvogëlohet numri i rasteve të vdekjeve nga koronavirusi, në Kosovë

para 4 dite - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shëruar 199 persona, teksa 71 raste të reja me koronavirus, shkruan GazetaBlic. Aty bëhet e ditur se është shënuar...

Nga këto komuna dhe fshatra janë rastet e fundit me koronavirus në vend

para 4 dite - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shëruar 199 persona, teksa 71 raste të reja me koronavirus, shkruan GazetaBlic. Aty bëhet e ditur se është shënuar...

Vdesin dy të rinj, COVID godet Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - LajmiFundit

Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë...

Bilanc i rënduar në Maqedoninë e Veriut: 9 viktima dhe 98 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Java News

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një bilanc të rënduar në 24 orët e fundit sa i përket situatës së COVID-19. 9 viktima janë shënuar së fundmi në shtetin fqinj, një nga shifrat më të larta të regjistruara...

Konfirmohen 71 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 71 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Gjatë 24 orëve...

CoVid-19, kanë ndërruar jetë 2 persona nga rajoni i Gostivarit

para 4 dite - Flaka

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.404 teste dhe 98 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: -Shkup 50 -Kumanovë 6 -Shtip 4 -Prilep 5 -Tetovë 7 -Strugë 3 -Veles 1 -Manastir 4 -Ohër 2 -Gostivar...

Koronavirusi në Shqipëri: Ulet numri i rasteve të reja, dy të vdekur

para 3 dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 152 persona, nga 167 raste që ishin një ditë më parë. Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

Në Maqedoninë e Veriut, edhe 9 viktima të koronavirusit, përfshirë dy të rinj

para 3 dite - Illyria

Shkup, 15 shtator 2020 – Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 9 viktima të koronavirusit. Në mesin e viktimave janë edhe dy të rinj, të moshës 23 dhe 29-vjeçare, njëri nga...

Kosova drejt shërimit nga COVID: Një humbje jete dhe 71 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Java News

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Covid-19 në Shqipëri, 2 viktima dhe 152 raste të reja në 24 orë

para 3 dite - Arbresh

Shqipëria shënoi 2 viktima të reja nga koronavirusi këtë të martë. Gjatë 24 orëve të fundit në vend u kryen 810 testime prej të cilave 152 persona rezultuan pozitiv. Vihet re një ulje e vogël e rasteve...

9 viktima në mes tyre një 23 vjeçar dhe 98 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - InfoShqip

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime për coronavirus, ndërsa 98 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7,...

Kovid 19 RMV/ 9 të vdekur, 98 raste të reja.Shërohen 104 pacientë

para 4 dite - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur që brenda 24 orëve në vend janë bërë 1404 testime, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja me Covid-19. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 104 pacientë...

Shqipëri, 2 të vdekur dhe 152 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Gazeta e re

Me rastet e reja, numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Shqipëri është rritur gjithsej në 11.672 që nga fillimi i pandemisë dhe numri i të vdekurve në 340 Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri...

Shqipëri, dy të vdekur e 152 raste të reja

para 3 dite - Ekonomia Online

Në Shqipëri dy persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 152 të infektuar të rinj. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka raportuar se kanë vdekur një...

​152 raste të reja dhe 2 viktima në 24 me Covid-19 në Shqipëri

para 3 dite - Periskopi

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë...

Bilanci/ 152 raste të reja me COVID dhe 2 viktima në vendin tonë

para 3 dite - Almakos

Ministria e Shëndetësisë bën me dije rastet e të prekurve me Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit mësohet se janë 152 të infektuarit. Po ashtu konfirmohet se kanë humbur betejën me sëmundjen 2...

Dy humbje jete në 24 orët e fundit, ja si paraqitet situata në dy spitalet COVID

para 3 dite - LajmiFundit

Sipas raportimit zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë mësohet se dy paciente nuk kanë mundur dot të fitojnë betejën me koronavirusin. Nga burimet bëhet me dije se në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi”...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 4 dite - Lajmi.net

Numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SA RS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 199 pacientë derisa numri i përgjithshëm...

152 raste të reja dhe 2 viktima në 24 me Covid-19 në Shqipëri

para 3 dite - Zyrtare

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë...

Në Kosovë, edhe 1 viktimë dhe 71 raste të reja me koronavirus

para 4 dite - Illyria

Prishtinë, 15 shtator 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) njoftoi se brenda 24 orëve të kaluara është regjistruar një viktimë e COVID-19, duke e çuar në 601 numrin e përgjithshëm...

Edhe 71 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se kanë rezultuar pozitv edhe 71 raste të reja me virusin COVID-19. Nga 608 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv 71 raste ndërsa janë aktive...

Në 24 orë vdes një person nga koronavirusi në Kosovë

para 4 dite - Infokusi

Brenda 24-orëvë në Kosovë ka ndërruar një person nga koronavirusi, Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes raportit 24-orësh, shkruan Gazeta Infolkus. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

98 raste, 104 të shëruar dhe 9 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur që brenda 24 orëve në vend janë bërë 1404 testime, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja me Covid-19. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 104 pacientë...

152 raste të reja dhe 2 viktima në 24 me Covid-19 në Shqipëri

para 4 dite - KosovaPress

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese. Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë...

Shqipëri:152 raste të reja dhe 2 humbje jete nga covid-19

para 4 dite - Albinfo

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë 152 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19...

Nga 13 marsi, 601 të vdekur prej Coronavirusit në Kosovë

para 4 dite - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në vendin tonë zyrtarisht është shënuar vetëm një rast i vdekjes nga koronavirusi. Ndërkohë, numri total i viktimave në Kosovë ka arritur në 601. Të dielën e 13 shtatorit janë bërë...

Koronavirusi shkakton dy humbje jete në 24 orët e fundit, raportohen 152 raste të reja pozitive

para 4 dite - LajmiFundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije rastet e të prekurve me Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit mësohet se janë 152 të infektuarit. Po ashtu bëhet me dije se kanë humbur betejën me sëmundjen...

Në Gjilan sot janë shëruar 20 pacientë nga COVID-19

para 4 dite - KosovaPress

Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër COVID-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara...

Lajme të mira nga spitali i Pejës, 5 të shëruar nga COVID-19, 6 në gjendje të rëndë

para 4 dite - BalkanWeb

Të paktën 5 pacientë kanë fituar me betejën me COVId-19 në Kosovë, ndërkohë që 6 të tjerë janë në gjendje të rëndë. Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka bërë me dije se prej disa ditësh numri i të prekurve...

Shërohen pesë pacientë nga COVID-19 në Spitalin e Pejës

para 4 dite - RTK

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka njoftuar se tash e disa ditë është në rënie numri i pacientëve me coronavirus që po trajtohen në këtë spital. Gjatë 24 orëve të fundit 5 pacient janë shëruar nga COVID-19....

9 viktima nga Covid-19 në Maqedoni, 2 nën moshën 30 vjeçare

para 4 dite - KosovaPress

9 viktima, 98 raste të reja dhe 104 pacientë të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Nga dy viktima janë regjistruar në Shkup, Gostivar dhe Strumicë. Në mesin e...

Shifra të zeza të Covid 19 në Maqedoni: Për një ditë ndërruan jetë tre të rinj, 23, 29 dhe 44 vjeç

para 4 dite - Lajm

Ministria e shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë bë 1404 teste, kurse janë regjistruar 98 raste të reja të Covid 19 në: Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1,...

Shërohen pesë pacientë nga COVID-19 në Spitalin e Pejës, gjashtë të tjerë në gjendje të rëndë

para 4 dite - Telegrafi

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka njoftuar se tash e disa ditë është në rënie numri i pacientëve me coronavirus që po trajtohen në këtë spital. Gjatë 24 orëve të fundit 5 pacient janë shëruar nga COVID-19....

Nëntë të vdekur dhe 98 raste me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 4 dite - Albinfo

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

98 raste të reja me Kovid-19

para 4 dite - Almakos

Nëntë viktima, 98 raste të reja dhe 104 pacientë të shëruar është bilanci i Kovid-19 për 24 orët e fundit. Nda dy viktima janë regjistruar në Shkup, Gostivar dhe Strumicë. Në mesin e viktimave janë dy...

Kosova shënon vetëm 1 viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, regjistrohen 71 raste të reja

para 4 dite - Almakos

Kosova ka regjistruar vetëm një viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit.Nga 608 raste të reja janë regjistruar 71 të infektuar. Ndërkohë i lartë ka qenë numri i të shëruarve, 199 të tillë së fundmi. Nga...

Nëntë të vdekur dhe 98 raste me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 4 dite - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

Kosova shënon në total 601 viktima nga Covid 19

para 4 dite - Bota Press

Në 24 orët e fundit në vendin tonë zyrtarisht është shënuar vetëm një rast i vdekjes nga koronavirusi. Ndërkohë, numri total i viktimave në Kosovë ka arritur në 601. Të dielën e 13 shtatorit janë bërë...

Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

para 4 dite - Pa censure

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1404 teste dhe 98 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në: Shkup 50 Kumanovë 6 Shtip 4 Prilep 5 Tetovë 7 Strugë 3 Veles 1 Manastir 4 Ohër 2 Gostivar 1 Strumicë...

9 viktima në mes tyre një 23 vjeçar dhe 98 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime për coronavirus, ndërsa 98 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7,...

Kosovë: 71 raste të reja dhe 1 ndërron jetë

para 4 dite - Albinfo

Gjatë 24 orëve të fundit  në Kosovë janë raportuar 71 raste të reja dhe një humbje jete. Këto informacione i ka ndarë Instituti i Shëndetit Publikë në Kosovë, ku ndër të tjera ka thënë se edhe 199 persona...

9 viktima dhe 98 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

Kosova shënon vetëm 1 viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, regjistrohen 71 raste të reja

para 4 dite - LajmiFundit

KOSOVA Kosova ka regjistruar vetëm një viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Nga 608 raste të reja janë regjistruar 71 të infektuar. Ndërkohë i lartë ka qenë numri i të shëruarve, 199 të tillë së fundmi....

RMV, 98 raste të reja dhe 104 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para 4 dite - in7

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

Thehet rekordi i testeve për Covid-19 për një ditë, 71 raste të reja

para 4 dite - Zyrtare

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKShPK) ka bërë të ditur të dhënat e 24 orëshit të fundit në betejën e vendit me Covid-19. Si asnjëherë më parë, numri i mostrave të marra nga ShSKUK del të ketë...

Një rast vdekjeje, 71 të infektuar dhe 199 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Një i vdekur e 71 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Arbresh

Një i vdekur dhe 71 raste pozitive janë konfirmuar sot me COVID-19 nga 608 mostra të marra. Numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601...

Këto janë rastet e reja me COVID-19, nëpër komunat e Kosovës

para 4 dite - Arbresh

Ka shkuar në 14 mijë e 763 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se ka shkuar në 14 mijë e 763 numri i të infektuarve...

Shërohen edhe 199 persona nga Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - Bota Press

199 Persona kanë arritur që ta mposhtin virusin Covid 19. Numri i të shëruarve deri më tani në vendin tonë ka arritur në 11.784 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.378. E ndërkohë numri total i...

Rastet e fundit me Covid janë nga këto komuna

para 4 dite - Epoka e Re

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Vetëm një  i vdekur nga Covid 19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 4 dite - Periskopi

Vendit i është shtuar edhe një viktimë i cili ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Kështu kanë bërë me dije përmes raportit 24 orësh zyrtarët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik. “Brenda 24...

Covid-19 në Kosovë / 71 raste të reja dhe një i vdekur

para 4 dite - Epoka e Re

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

9 viktima dhe 98 raste të reja me Kovid-19

para 4 dite - Lajm

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2,...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 4 dite - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Nëntë viktima dhe 98 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 4 dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime për coronavirus, ndërsa 98 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7,...

98 të infektuar, 104 të shëruar dhe nëntë viktima nga Covid-19 në Maqedoni

para 4 dite - Sharri

Në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime dhe janë regjistruar 98 raste të reja të covid-19 në: Shkup 50 Kumanovë 6 Shtypje 4 Prilepi 5 Tetovë 7 Strugë 3 Veles 1 Bitola 4 Ohër 2 Gostivar 1 Strumicë 9...

71 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Bota Press

Botapress 15 Shtator – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shëruar 199 persona, teksa 71 raste të reja me koronavirus.Aty bëhet e ditur se është shënuar...

Një i vdekur dhe 71 raste të reja me COVID-19, shërohen 199 pacientë

para 4 dite - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Shërohen pesë pacientë nga Covid-19 në spitalin e Pejës

para 4 dite - Gazeta e re

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka njoftuar se tash e disa ditë është në rënie numri i pacientëve me coronavirus që po trajtohen në këtë spital. Gjatë 24 orëve të fundit 5 pacient janë shëruar nga COVID-19....

Situata në Pejë: Bie numri i pacientëve që po trajtohen për Covid në spitalin e qytetit

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 9:16 Numri i rasteve të reja të paraqitura me Covid 19 në Kosovë është duke rënë ditëve të fundit. Por krahas me rastet, po bie edhe numri i personave që po trajtohen në...

Në Spitalin e Pejës bie numri i pacientëve të shtrirë me koronavirus

para 4 dite - OraInfo

Bie numri i pacientëve të shtrirë me COVID-19 në Spitalin e Pejës. 32 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës. Nga ky institucion shëndetësorë njoftojnë se ka disa...

Pejë, gjashtë pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, një në respirator

para 4 dite - Kallxo

Në Spitalin Rajonal të Pejës janë duke u trajtuar 32 pacientë me COVID-19, prej tyre 19 janë me oksigjeno – terapi, gjashtë pacientë janë në gjendje të rëndë ndërsa një pacient është në respirator. Në...

6 pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 4 dite - GazetaBlic

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës ka disa ditë që është në rënie numri i pacientëve që po trajtohen për COVID-19. Në raportin 24 orësh të Spitalit, bëhet e ditur se aktualisht po trajtohen 32 pacientë...

Bie numri i pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në Spitalin e Pejës

para 4 dite - Sinjali

Ka disa ditë që në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, numri i pacientëve që po trajtohen me COVID-19 është në rënie. Kështu bëhet e ditur në raportin e spitalit, në të cilin thuhet se 32 pacientë janë aktualisht...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 14 mijë e 692 të prekur, 2 mijë e 507 raste aktive

para 4 dite - GazetaBlic

Numri total i rasteve pozitive në vend është 14.692 raste nga 58.425 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 600 raste të vdekjes. Gjatë ditës së djeshme ( e hënë ) janë konfirmuar 55 raste pozitive...

Bie numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - RTK

Rënie e numrit të rasteve të reja me Covid-19 është shënuar në javët e fundit në Kosovë. Megjithëse shqetësuese po vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme 600 persona kanë humbur betejën me...

Bien rastet me koronavirus në Kosovë, ende shqetësuese numri i viktimave

para 4 dite - BalkanWeb

Javët e fundit numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë ka shënuar ulje. Pavarësisht kësaj, shqetësuese vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme 600 persona kanë humbur betejën me koronavirusin....

Bie numri i pacientëve të shtrirë me Covid-19 në Spitalin e Pejës

para 4 dite - Lajmi.net

Nga ky institucion shëndetësorë njoftojnë se ka disa ditë që numri i të shtrirëve aty është duke shkuar drejt rënies. Raporti i plotë: Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë numri i të pacientë që po trajtohen...

Bie numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë, shqetësuese numri i viktimave

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 7:03 Rënie e numrit të rasteve të reja me Covid-19 është shënuar në javët e fundit në Kosovë. Megjithëse shqetësuese po vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme...

Bie numri i pacientëve të shtrirë me Covid-19 në Spitalin e Pejës

para 4 dite - Arbresh

32 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, prej tyre një pacientë është në Respirator, 19 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 6 pacientë janë në gjendje...

Bie numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë, shqetësuese numri i viktimave

para 4 dite - Infokusi

Rënie e numrit të rasteve të reja me Covid-19 është shënuar në javët e fundit në Kosovë. Megjithëse shqetësuese po vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme 600 persona kanë humbur betejën me...

Në Pejë 6 pacientë të prekur me koronavirus janë në gjendje të rëndë

para 4 dite - Zyrtare

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës ka disa ditë që është në rënie numri i pacientëve që po trajtohen për COVID-19. Në raportin 24 orësh të Spitalit, bëhet e ditur se aktualisht po trajtohen 32 pacientë...

Në Pejë 6 pacientë të prekur me Coronavirus janë në gjendje të rëndë

para 4 dite - Ekonomia Online

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës ka disa ditë që është në rënie numri i pacientëve që po trajtohen për COVID-19. Në raportin 24 orësh të Spitalit, bëhet e ditur se aktualisht po trajtohen 32 pacientë...

6 pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 4 dite - Bota Press

Botapress 15 Shtator – Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës ka disa ditë që është në rënie numri i pacientëve që po trajtohen për COVID-19.Në raportin 24 orësh të Spitalit, bëhet e ditur se aktualisht po...

Covid-19: 2 mijë e 507 raste aktive në Kosovë

para 4 dite - Arbresh

Rënie e numrit të rasteve të reja me Covid-19 është shënuar në javët e fundit në Kosovë. Megjithëse shqetësuese po vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme 600 persona kanë humbur betejën me...

Covid-19: 2 mijë 507 raste aktive në Kosovë

para 4 dite - Arbresh

Rënie e numrit të rasteve të reja me Covid-19 është shënuar në javët e fundit në Kosovë. Megjithëse shqetësuese po vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme 600 persona kanë humbur betejën me...

Bie numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë, shqetësuese numri i viktimave

para 4 dite - Periskopi

Rënie e numrit të rasteve të reja me Covid-19 është shënuar në javët e fundit në Kosovë. Megjithëse shqetësuese po vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme 600 persona kanë humbur betejën me...

Bie numri i rasteve me Coronavirus në Kosovë, shqetësuese numri i viktimave

para 4 dite - Ekonomia Online

Rënie e numrit të rasteve të reja me Covid-19 është shënuar në javët e fundit në Kosovë. Megjithëse shqetësuese po vazhdon të mbetet numri i madh i viktimave. Tashme 600 persona kanë humbur betejën me...

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Sinjali

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 2 mijë e 507, më i ulët sesa ishte dje, 2 mijë e 606, shkruan Gazeta Sinjali. Kosova që nga 13 marsi kur shënoi dy rastet e para me koronavirus e deri...

Situatë e rënduar në Kosovë, 222 pacientë me koronavirus të shtruar në spitale, shkon në 600 numri i viktimave

para 4 dite - BalkanWeb

314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës, ku 222 prej të  cilëve janë me COVID-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar me...

Në spitalet e Kosovës po trajtohen 222 pacientë me Covid-19

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 14/09/2020 22:07 314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë...

222 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalet e Kosovës

para 4 dite - OraInfo

Në spitalet e Kosovës po trajtohen 222 pacientë me Covid-19. 314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë,...

222 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalet e Kosovës

para 4 dite - Infokusi

Në spitalet e Kosovës po trajtohen 222 pacientë me Covid-19. 314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë,...

Shqipëri, 4 të vdekur dhe 167 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Shenja

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 167 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 4 persona kanë ndërruar jetë, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

para 4 dite - TV21

- Advertisement - Sipas të dhënave më të fundit, deri më tani në botë me koronavirus janë infektuar gjithsej 29.269.529 persona. Prej tyre, 929.754 pacientë vdiqën, ndërsa 21.103.105 u shëruan. Trendi...

222 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

para 4 dite - Epoka e Re

314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me Covid-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar...

Në spitalet e Kosovës po trajtohen 222 pacientë me Covid-19

para 4 dite - Arbresh

314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Kovid-19 në botë

para 4 dite - Koha.mk

Shkup, 14 shtator – Sipas të dhënave më të fundit, deri më tani në botë me koronavirus janë infektuar gjithsej 29.269.529 persona. Prej tyre, 929.754 pacientë vdiqën, ndërsa 21.103.105 u shëruan. Trendi...

600 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Koha.net

Në 600 ka shkuar numri i të vdekurve nga COVID-19 në Kosovë, derisa në 24 orët e fundit kanë vdekur 4 persona. Sipas të dhënave të IKSHPK-së, nga 574 të testuar të dilën, 55 kanë rezultuar të jenë raste...

Maqedonia e Veriut regjistron 37 të infektuar me coronavirus dhe 4 viktima

para 4 dite - Kallxo

Maqedonia e Veriut të hënën regjistroi 37 të infektuar me coronavirus – shifër kjo më e ulëta në dhjetë ditët e fundit – bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas saj, në 24 orët e fundit, kanë humbur...

Gjakova prinë me numrin e rasteve të reja me COVID-19

para 4 dite - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit më së shumti raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Komunën e Gjakovës, gjithsej 9 raste. Për dallim...

600 vdekje deri tani, dhe mbi 2500 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Gjakova, e para me numër të rasteve të reja me Covid-19

para 4 dite - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit më së shumti raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Komunën e Gjakovës, gjithsej 9 raste. Për dallim...

Katër viktima dhe 167 raste të reja me COVID në Shqipëri

para 4 dite - Portalb

Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri duke e çuar në 338 numrin vikamave. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID- 19 një 59-vjeçar dhe një 78-vjeçar nga Tirana,...

26 pacientë me Coronavirus në Kosovë – në gjendje të rëndë

para 4 dite - Insajderi

319 pacientë janë duke u trajtuat në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, njofton Insajderi. Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Univeristar...

Shqipëri, 4 viktima dhe 167 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Neshesh

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 167 qytetarë, ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se betejën me COVID-19 e kanë humbur një 59-vjeçar...

Në Kosovë, edhe 4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Illyria

Prishtinë, 14 shtator 2020 – Ka shkuar në 600 numri i viktimave të pandemisë së koronavirusit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bëri të ditur se 4 persona të prekut nga ky virus e kanë...

Katër viktima dhe 167 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 4 dite - Insajderi

Katër persona kanë vdekur dhe 167 të tjerë janë infektuar me Coronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, ku...

Shqipëri, 4 viktima dhe 167 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Gazeta.mk

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 167 qytetarë, ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se betejën me COVID-19 e kanë humbur një 59-vjeçar...

Në Shqipëri 167 persona të prekur me coronavirus në 24 orët e fundit, katër të vdekur

para 4 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se janë regjistruar 167 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit nga 862 testime të kryera. Po ashtu janë konfirmuar si të shëruar nga coronavirusi,...

Shqipëri, katër viktima dhe 167 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Alsat-M

Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri duke e çuar në 338 numrin vikamave si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga Covid-19. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me...

Shqipëri, katër viktima dhe 167 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Neshesh

Alsat 14.09.2020 17:25 Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri duke e çuar në 338 numrin vikamave si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga Covid-19. Në 24 orët e fundit...

Shqipëri, 4 të vdekur dhe 167 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Anadolu Agency

Tiranë Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 167 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 4 persona kanë ndërruar jetë, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Shëndetësisë...

4 viktima dhe 167 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 14/09/2020 17:04 Ministria e Shëndetësisë informon se janë 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit nga COVID-19. Në spitale ndërkohë vijojnë të marrin trajtimin 179 pacientë,...

Në Maqedoninë e Veriut, edhe 4 të vdekur dhe 37 të infektuar nga COVID-19

para 4 dite - Illyria

Shkup, 14 shtator 2020 – Në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit, kanë vdekur edhe 4 persona të sëmurë nga COVID-19. Numri i përgjithshëm i viktimave të kësaj pandemie ka shkuar në 652. Në të...

Bilanci i 24 orëve të fundit/ MSH: 4 viktima dhe 167 raste të reja me covid

para 4 dite - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me covid-19 167 qytetarë . Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID-19 një 59...

4 të vdekur nga Covid

para 4 dite - Klan

4 të vdekur nga Covid 4 pacientë të tjerë nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me koronavirusin në vendin tonë. “Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID19 një 59 vjeçar dhe një 78 vjeçar nga Tirana,...

Kosovë, 4 të vdekur, 55 raste të reja dhe 150 pacientë të shëruar nga Covid-19

para 4 dite - TV21

- Advertisement - Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik konfirmoi se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar...

Konfirmohen 167 persona me koronavirus në 24 orët e fundit

para 4 dite - ABC News

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë konfirmuar 167 raste me koronavirus në 24 orët e fundit nga 862 testime të kryera. Sipas ministrisë në dy spitalet Covid, po trajtohen 179 pacientë ndërsa ndodhen...

Të dhënat e fundit nga Shqipëria: Mbi 4.500 raste aktive me Covid, 338 numri total i viktimave

para 4 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë tha se situata në spitale paraqitet e qëndrueshme. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 179 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët 8 pacientë...

Bilanci i COVID-19, Ministria e Shëndetësisë: 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit

para 4 dite - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë informon se janë 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit nga COVID-19. Në spitale ndërkohë vijojnë të marrin trajtimin 179 pacientë, ndër të cilët 8 të intubuar. Ndërkohë...

Regjistrohen 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit

para 4 dite - Standard

Ministria e Shëndetësisë informon se janë 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit nga COVID-19. Në spitale ndërkohë vijojnë të marrin trajtimin 179 pacientë, ndër të cilët 8 të intubuar. Ndërkohë...

4 viktima dhe 167 të infektuar me koronavirus këtë të hënë në vend

para 4 dite - Vizion Plus

4 qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend nga koronavirusi, ndërsa janë konfirmuar 167 raste pozitive, nga 862 testime të kryera. Nuk e fituan dot betejën me virusin një 59-vjeçar dhe...

Koronavirusi në Shqipëri/ 4 viktima, rritet numri i të infektuarve

para 4 dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 167 raste të reja të infektimeve nga Covid 19 dhe janë kryer 862 testime. Në spitale raportohen 179 persona...

Të dhënat e 24 orëve të fundit: Mbi 4.500 raste aktive me Covid, 338 numri total i viktimave

para 4 dite - NOA

Ministria e Shëndetësisë tha se situata në spitale paraqitet e qëndrueshme. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 179 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët 8 pacientë...

4 të vdekur nga Covid në 24 orët e fundit në vend, shkon në 338 numri i viktimave, rritet edhe numri i të infektuarve

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 14.09.2020 nga Daniela Grrica 4 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Shqipëri, ndërsa 167 të tjera janë rezultuar pozitivë. 338 ka shkuar numri total i viktimave...

Koronavirusi, 4 viktima dhe 167 raste të reja

para 4 dite - RTK

Situata me koronavirusin në Shqipëri duket se nuk ka përmirësim. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 167 raste të reja. Fatkeqësisht kanë humbur jetën 4 persona të tjerë me një total prej 338 viktimash.

Katër të vdekur në Shqipëri, 167 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Koha.net

167 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë shënuar edhe katër të vdekur. Raportohet se janë shëruar 46 pacientë....

Rriten rastet, 4 viktima dhe 167 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Koha Jone

Rastet me Covid-19 janë rritur në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë, bën me dije se betejën nuk e kanë fituar 4 pacientë të prekur nga virusi vdekjeprurës. Në deklaratën për shtyp, Dr.Flutura...

Del bilanci i COVID-19 në Shqipëri, sërish ka viktima

para 4 dite - Sinjali

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri, informon se janë 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit nga COVID-19. Në spitale ndërkohë vijojnë të marrin trajtimin 179 pacientë, ndër të cilët 8 të...

E FUNDIT/ Ministria nxjerr bilancin: 167 të infektuar në 24 orë

para 4 dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë njofton se katër pacientë kanë humbur betejën me COVID në 24 orë. Po ashtu gjatë këtyre orëve u shëruan nga virusi 46 persona. Të infektuar janë zbuluar 167 persona.

E FUNDIT/ 4 pacientë humbin betejën me COVID-19

para 4 dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me covid-19 167 qytetarë. Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona.

Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete nga Covid dhe 167 të infektuar në vetëm 24 orë

para 4 dite - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 4 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa 167 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit. vijon…

Në Shqipëri u shënuan 167 raste të reja me Covid 19

para 4 dite - GazetaBlic

167 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë shënuar edhe katër të vdekur.

Kosovë, 4 të vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Anadolu Agency

Prishtinë Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 4 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke e çuar në 600 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton...

Katër humbje jete nga koronavirusi në vend, situatë e rënduar në spitale

para 4 dite - NOA

Katër pacientë e kanë humbur betejën me koronavirusin në 24 orë. Ministria e Shëndetësisë thotë se nga 862 testime, 167 kanë rezultuar raste të reja. 179 pacientë po trajtohen në spitale, 18 në terapi...

para 4 dite - Ora news

Situata me koronavirusin në Shqipëri duket se nuk ka përmirësim. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 167 raste të reja. Fatkeqësisht kanë humbur jetën 4 persona të tjerë me një total prej 338 viktimash. Vijon…

4 viktima dhe 167 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Koha Jone

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 167 qytetarë . Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona.

Katër pacientë humbën betejën me COVID-19, ja sa persona u shëruan gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Panorama

Ministria e Shëndetësisë njofton se katër pacientë kanë humbur betejën me COVID në 24 orë. Po ashtu gjatë këtyre orëve u shëruan nga virusi 46 persona.

LAJM I FUNDIT/ 167 raste të reja me koronavirus në 24 orë, ja harta e përhapjes në vend

para 4 dite - Panorama

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 167 persona. Vijon…

Koronavirusi/ 4 viktima gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë

para 4 dite - Mapo

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit në vendin tonë 4 pacientë nuk e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm. Kujtojmë se ditën e djeshme ka pasur po 4 viktima nga koronavirusi....

LAJMI I FUNDIT/ 167 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

para 4 dite - Mapo

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fundit të situatës epidemike në vendin tonë COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 862 testime, nga të cilët 167 persona kanë rezultuar të prekur...

E FUNDIT/ Konfirmohen 167 persona me koronavirus në 24 orët e fundit

para 4 dite - ABC News

Ministria e shendetesise ka njoftuar se jane konfirmuar 167 raste me koronavirus ne 24 oret e fundit

Situata e rënduar/ 4 të vdekur e 167 raste të reja në 24 orët e fundit

para 4 dite - Syri

Vazhdon të jetë i lartë numri i qytetarëve që infektohen me koronavirus. Siç bën të ditur ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë 167 qytetarë që janë infektuar me koronavirus Covid 19. Fatkeqësisht,...

600 të vdekur në Kosovë, konfirmohen 55 raste të reja

para 4 dite - Vizion Plus

Kosova regjistroi këtë të hënë katër viktima dhe 55 raste të reja me koronavirusi. Të dhënat u bënë publike nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani. Ai tha...

222 pacientë me Covid 19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

para 4 dite - GazetaBlic

314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar...

Në spitalet në Kosovë po trajtohen 222 pacientë me COVID-19

para 4 dite - Koha.net

314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar...

Zemaj: U dëshmua se mund ta mundim virusin, t’i respektojmë masat

para 5 dite - RTK

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Armend Zemaj dhe përfaqësues të institucioneve shëndetësore, kanë deklaruar se fal angazhimit të të gjithë institucioneve dhe espektimit të udhëzimeve,...

Gjendja e pacientëve që po trajtohen për COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 5 dite - Sinjali

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi sot se në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale të Kosovës janë duke u trajtuar gjithsej 314 pacientë, shkruan Gazeta Sinjali. Prej...

Maqedoni e Veriut, 37 të infektuar me COVID-19 dhe 4 viktima

para 5 dite - Kallxo

Maqedonia e Veriut të hënën regjistroi 37 të infektuar me koronavirus – shifër kjo më e ulëta në dhjetë ditët e fundit – bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas saj, në 24 orët e fundit, kanë humbur...

Shqipëri, katër viktima dhe 167 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - News Tv

Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri duke e çuar në 338 numrin vikamave si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga Covid-19. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me...

​Kosovë/ 4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Top Channel

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosovë: 4 të vdekur, 55 raste të reja dhe 150 pacientë të shëruar

para 5 dite - TV21

- Advertisement - Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik konfirmoi se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 4 viktima, ulet numri i rasteve të reja

para 4 dite - LajmiFundit

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit në këtë shtet kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa janë konfirmuar me koronavirus 37 raste të reja. Në total numri...

Përditësimi i situatës së Covid 19, MSH: 46 të shëruar, 167 raste të reja

para 4 dite - Lexo

Nisja e vitit të ri shkollor është një sfidë për strukturat arsimore dhe shëndetësore, të cilat janë në gatishmëri, por kërkohet kontributi dhe bashkëpunimi i nxënësve e prindërve, mësuesve, për të zbatuar...

Numër i madh i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 4 dite - Lajmi.net

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 167 qytetarë. Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Dr. Flutura Beqo nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Maqedonia e V. regjistron 37 të infektuar me koronavirus dhe 4 viktima

para 5 dite - Evropa e Lirë

Maqedonia e Veriut të hënën regjistroi 37 të infektuar me koronavirus - shifër kjo më e ulëta në dhjetë ditët e fundit - bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas saj, në 24 orët e fundit, kanë humbur...

26 pacientë me COVID-19 në Kosovë në gjendje të rëndë

para 5 dite - Zeri

Në Klinikat e QKUK-së dhe Spitalet rajonale janë duke u trajtuar 319 pacientë. Ushtruesi i Detyrës së drejtori të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka bërë të ditur se në QKUK dhe spitale rajonale, 200 pacientë...

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna të Kosovës

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 14/09/2020 15:22 Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 55 raste të reja me koronavirus . Rastet pozitive janë nga: komuna Gjakovë 9 raste, komuna Prishtinë 8 raste,...

Shqipëria në 24 orët e fundit: 167 raste të reja, 46 të shëruar dhe katër viktima nga Covid

para 4 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 862 testime prej të cilëve 167 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë...

COVID-19, 26 pacientë në gjendje kritike në QKUK

para 5 dite - Kallxo

Nga 319 pacientë me COVID-19 të cilët po trajtohen në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, 26 janë në gjendje të rëndë. Në mesin e tyre janë 200 pacientë të cilët po asistohen me oksigjeno...

Katër të vdekur dhe 55 raste të reja me coronavirus në Kosovë

para 5 dite - Zhurnal

Në 24-orët e fundit nga coroanvirusi kanë humbur jetën edhe katër persona, janë konfirmuar 55 të reja  dhe janë shëruar  150 pacientë. Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, ka thënë se ka rënie të personave...

Kosovë, 4 të vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Portalb

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 4 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke e çuar në 600 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton Anadolu...

Katër të vdekur dhe 55 raste të reja me coronavirus në Kosovë

para 5 dite - Telegrafi

Në 24-orët e fundit nga coroanvirusi kanë humbur jetën edhe katër persona, janë konfirmuar 55 të reja dhe janë shëruar 150 pacientë. Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, ka thënë se ka rënie të personave...

Katër të vdekur në Kosovë, ja sa qytetarë u infektuan me Covid në 24 orët e fundit

para 5 dite - Panorama

Në Kosovë u konfirmuan të hënën edhe 55 raste të reja me koronavirus dhe katër viktima. Shifrat u bënë publike nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani. Në...

Nga këto komuna të Kosovës vijnë rastet e reja me koronavirus

para 5 dite - OraInfo

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna të Kosovës. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 55 raste të reja me koronavirus. Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

55 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 14/09/2020 15:13 Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë paraqitur edhe 55 raste të reja me Covid 19, shkruan Express. Kështu kanë bërë me dije zyrtarë të IKSHPK’së. Lexo Edhe: Kardinali...

Lajm i mirë: Shërohen 150 persona nga Covid 19 në 24 orët e fundit

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 14/09/2020 15:14 150 p ersona kanë arritur që me sukses ta mposhtin inceksionin Covid 19. Kështu kanë njoftuar zyrtarë nga IKSHP në raportin e tyre 24 orësh, shkruan Express. “Gjatë...

4 persona humbën jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 5 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 14/09/2020 15:11 Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe katër viktima të cilët kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid 19. Kështu kanë bërë me dije zyrtarë të Institutit...

Katër të vdekur dhe 55 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

para 5 dite - Insajderi

Katër të vdekur dhe 55 raste pozitive me Coronavirus janë shënuar brenda 24 orëve të fundit në vend, njofton Insajderi. Siç bëhet e ditur nga drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, rastet pozitive kanë...

Përgjysmohet numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, nga gjithsej 464 mostra të testuara, transmeton Gazeta Sinjali. Ministria e Shëndetësisë e këtij shteti bën...

Më shumë të shëruar se të infektuar, 37 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Gazeta.mk

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë dhe Tetovë nga 3, Strugë, Gostivar, Ohër dhe Koçan nga 2 të infektuar, Veles,...

Gjendja e pacientëve me COVID-19 në Spitalin e Vushtrrisë, vetëm një në gjendje të rëndë

para 5 dite - Gazeta.mk

Në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed” po trajtohen 12 pacientë me COVID-19, dhe vetëm njëri nga ta është në gjendje të rëndë. Këtë e ka bërë të ditur koordinatori për COVID-19 i Spitalit të Vushtrrisë,...

Kosovë, 4 të vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Portalb

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 4 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke e çuar në 600 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton Anadolu...

37 raste të reja me COVID-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar në Maqedoni

para 5 dite - Iliria News

Në Maqedoni janë shënuar 37 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 131 pacientë dhe katër të tjerë kanë vdekur shkak i infektimit me virusin korona. Rastet pozitive me më së shumti të infektuar...

Ulet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, sa pacientë humbën betejën për jetën

para 5 dite - Albeu

Gjjatë 24-orëve të fundit katër persona kanë hmbur betejën me koronavirusin teksa janë konfirmuar 55 raste të reja. Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, ka thënë se ka rënie të personave të infektuar...

para 5 dite - Ora news

Ulet sërish numri i rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë. Në 24 orët e fundit u regjistruan 55 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, u konfirmuan 4 viktima. Shifrat u bënë publike nga drejtori i Institutit...

Ky qytet kalon Prishtinën për raste pozitive me koronavirus

para 5 dite - Medial

Prishtina më në fund ka shënuar numër të vogël të rasteve pozitive me koronavirus. Nga 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren kanë rezultuar 55 raste pozitive. Brenda...

Katër viktima dhe 167 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 4 dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 167 qytetarë, ndërsa kanë humbur jetën katër persona. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me...

​Kosovë, 4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Alsat-M

Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga gjithsej 574 testime të realizuara për Covid-19, kanë rezultuar 55 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të...

Të dhënat e fundit nga Kosova, ndërrojnë jetë 4 pacientë me koronavirus, konfirmohen 55 raste të reja

para 5 dite - BalkanWeb

Kosova vijon të shënojë shifra të larta infektimesh dhe viktimas nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë raporton se kanë humbur jetën katër pacientë të infektuar,...

Kosovë, 4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Neshesh

Alsat 14.09.2020 15:17 Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga gjithsej 574 testime të realizuara për Covid-19, kanë rezultuar 55 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë...

37 raste të reja me COVID-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar në Maqedoni

para 5 dite - Top Channel

Në Maqedoni janë shënuar 37 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 131 pacientë dhe katër të tjerë kanë vdekur shkak i infektimit me virusin korona. Rastet pozitive me më së shumti të infektuar...

COVID-19 në Kosovë, 4 viktima dhe 55 raste të reja

para 5 dite - Aktuale

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Kosovë. Mësohet se në 24 orët e fundit në këtë shtet kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa janë konfirmuar 55 raste të reja. Këto shifra janë konfirmuar nga Instituti...

Vdesin 4 pesrona me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

para 5 dite - OraInfo

Katër persona humbën jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe viktima të cilët kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid 19. Kështu kanë bërë...

4 të vdekur dhe 55 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 5 dite - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar katër viktima si pasojë e COVID-19. Kështu kanë bërë me dije Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK...

Sot Prishtina nuk priu me raste me COVID-19

para 5 dite - Kallxo

Tash e një kohë të gjatë Prishitna është duke prirë për nga numri i rasteve me COVID-19, mirëpo sot Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se Komuna e Gjakovës ka më së shumti persona të...

Shërohen edhe 150 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 5 dite - Sinjali

150 persona janë shëruar nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani, përmes...

MSH: 37 RASTE TË REJA, 4 VIKTIMA, 131 TË SHËRUAR

para 5 dite - Klan Macedonia

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 464 testime, ndërsa janë regjistruar 37 raste të reja me Covid-19 në: Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1,...

Katër viktima dhe 55 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 5 dite - Evropa e Lirë

Në Kosovë u konfirmuan të hënën edhe 55 raste të reja me koronavirus dhe katër viktima. Shifrat u bënë publike nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani. Në...

Koronavirusi në Kosovë: 4 humje jete dhe 55 raste pozitive. Shkon në 600 numri i viktimave

para 5 dite - Gazeta Tema

Në 24 orët e fundit në Kosovë koronavirusi u ka marrë jetën 4 personave, ndërsa një ditë më parë ishte raportuar për 7 të vdekur. Ndërkohë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në...

131 persona kanë fituar betejën kundër koronavirusit

para 5 dite - Shenja

37 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 464 testime janë bërë në orët e fundit. Sic bëhet e ditur numri më i...

Shqipëri, katër viktima dhe 167 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Lajm

Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri duke e çuar në 338 numrin vikamave si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga Covid-19. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me...

Katër të vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19, në Kosovë

para 5 dite - ABC News

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën katër pacientë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar edhe 55 raste të reja. /vijon…

COVID-19 në Kosovë: 4 të vdekur, 55 raste të reja dhe 150 të shëruar

para 5 dite - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur gjendjen epidemiologjike me COVID-19 në Kosovë. Sipas raportit ditor, në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën 4 persona si pasojë e COVID-19,...

Katër të vdekur dhe 55 raste me COVID-19 sot në Kosovë

para 5 dite - Koha.net

Katër persona kanë vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën...

Numri i të infektuarve me koronavirus bie dukshëm: 55 raste pozitive brenda një dite

para 5 dite - OraInfo

Bie dukshëm numri i të prekurve me COVID, 55 raste pozitive brenda një dite. Katër pacientë kanë humbur betejën me Covid-19 dhe 55 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Siç njofton...

Gjakova dhe Prishtina me më së shumti raste të reja me COVID-19, kjo është situata në qytetet e tjera

para 5 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe 55 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Sinjali. Sipas këtij instituti, rastet...

Vdekjet nga COVID-19 në Kosovë arrijnë në 600

para 5 dite - Kallxo

Gjatë 24 orëve të fundit, kanë vdekur katër pacientë nga COVID-19 në Kosovë. Me këtë të dhënë, numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në gjithsej 600. Në anën tjetër, gjatë kësaj periudhe janë regjistruar...

Dalin rezultatet nga 574 testime për COVID-19

para 5 dite - Kallxo

Edhe sot në Kosovë ka më shumë të shëruar se të infektuar me COVID-19. Në konferencë, Drejtori i IKShPK, Naser Ramadani ka njoftuar se sot janë regjistruar 55 raste të reja dhe numri i rasteve të reja...

Komunat prej nga vijnë 55 rastet e sotme me COVID-19

para 5 dite - Kallxo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra, rezultojnë 55 raste pozitive. Rastet...

Shërohen edhe 150 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 5 dite - Sinjali

150 persona janë shëruar nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani, përmes...

4 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 5 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus, raporton Gazeta Sinjali. Kështu bëri të ditur drejtori i Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike,...

Konfirmohen 55 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 55 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Gjatë 24 orëve...

Kosovë, 55 raste të reja me Covid 19 dhe 150 të shëruar në 24 orët e fundit

para 5 dite - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Më shumë të shëruar se të infektuar, 37 raste të reja me Covid-19, 4 Ttë vdekur dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Gazeta.mk

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë dhe Tetovë nga 3, Strugë, Gostivar, Ohër dhe Koçan nga 2 të infektuar, Veles,...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Shprehja

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Nga këto komuna dhe fshatra janë rastet e reja me koronavirus

para 5 dite - GazetaBlic

IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë, janë shënuar 55 raste të reja me koronavirus, shkruan GazetaBlic. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 150 pacientë derisa numri i përgjithshëm...

4 të vdekur nga Covid 19 në Kosovë

para 5 dite - GazetaBlic

Sipas IKSHPK-së 55 raste të reja u shënuan me Covid 19 në 24 orët e fundit. IKSHPK tregon se 150 persona u shëruan nga Covid 19 e 4 të tjerë vdiçën, raporton Gazeta Blic. 2507 raste aktive janë në Kosovë....

LAJMI I FUNDIT: 55 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - GazetaBlic

IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë, janë shënuar 55 raste të reja me koronavirus, shkruan GazetaBlic.

Katër të vdekur dhe 167 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 4 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar katër të vdekur nga koronavirusi, 167 qytetarë janë infektuar me Covid-19 dhe 46 pacientë janë të shëruar. Sipas...

Shtohet numri i të prekurve/ 167 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID

para 4 dite - Almakos

Ministria e Shëndetësisë informon se janë 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit nga COVID-19. Në spitale ndërkohë vijojnë të marrin trajtimin 179 pacientë, ndër të cilët 8 të intubuar. Ndërkohë...

Shqipëri, 4 viktima dhe 167 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - KosovaPress

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 167 qytetarë, ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se betejën me COVID-19 e kanë humbur një 59-vjeçar...

Gjendja e pacientëve me COVID-19 në Spitalin e Vushtrrisë, vetëm një në gjendje të rëndë

para 5 dite - Medial

Në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed” po trajtohen 12 pacientë me COVID-19, dhe vetëm njëri nga ta është në gjendje të rëndë. Këtë e ka bërë të ditur koordinatori për COVID-19 i Spitalit të Vushtrrisë,...

Shqipëri, 4 të vdekur dhe 167 raste të reja me Covid

para 4 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me covid-19 167 qytetarë . Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID-19 një 59...

Numër i madh i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 4 dite - Arbresh

Shqipëria ka publikuar raportin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 167 qytetarë. Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona....

37 raste të reja e katër të vdekur nga Covid 19 në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - GazetaBlic

Në Maqedoni janë shënuar 37 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 131 pacientë dhe katër të tjerë kanë vdekur shkak i infektimit me virusin korona. Rastet pozitive me më së shumti të infektuar...

Shërohen 131 pacientë nga coronavirusi në Maqedoni

para 5 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 131 pacientë të shëruar nga sëmundja COVID-19. Prej tyre nga Shkupi-41, Kumanova-34, Shtipi-5,...

37 raste të reja me COVID-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar në Maqedoni

para 5 dite - RTK

Në Maqedoni janë shënuar 37 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 131 pacientë dhe katër të tjerë kanë vdekur shkak i infektimit me virusin korona. Rastet pozitive me më së shumti të infektuar...

Katër viktima dhe 167 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 4 dite - Zyrtare

Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri duke e çuar në 338 numrin vikamave. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID- 19 një 59-vjeçar dhe një 78-vjeçar nga Tirana,...

Shqipëri, 4 të vdekur dhe 167 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Gazeta e re

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ka konfirmuar se numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Shqipëri është rritur gjithsej në 11.520 që nga fillimi i pandemisë dhe numri i të vdekurve...

Ç'po ndodh në Maqedoninë e Veriut? Sot katër viktima e dhjetra raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për koronavirus, prej të cilave 37 kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

Katër viktima dhe 167 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 4 dite - Periskopi

Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri duke e çuar në 338 numrin vikamave. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID- 19 një 59-vjeçar dhe një 78-vjeçar nga Tirana,...

Katër humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ja si paraqitet situata në dy spitalet COVID

para 4 dite - LajmiFundit

Sipas raportimit zyrtar të minsitrisë së Shëndetësisë mësohet se katër pacientë nuk kanë mundur të fitojnë dot betejën me COVID- 19. Burime bëjnë të ditur se në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po...

Ulet numri i rasteve ditore me Covid në Maqedoni, humbin jetën 4 persona

para 5 dite - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit fatmirësisht është shënuar një numër i ulët i rastev etë reja të infektuar me Covid 19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 464 teste të kryera 37 raste të reja janë konfirmuar...

Shkon në 600 numri i viktimave nga COVID në Kosovë, ulen rastet e reja: 55 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

para 5 dite - Java News

Në 24 orët e fundit në Kosovë koronavirusi u ka marrë jetën 4 personave, ndërsa një ditë më parë ishte raportuar për 7 të vdekur. Ndërkohë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në...

Më shumë të shëruar se të infektuar, 37 raste të reja me Covid-19, 4 Ttë vdekur dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Medial

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë dhe Tetovë nga 3, Strugë, Gostivar, Ohër dhe Koçan nga 2 të infektuar, Veles,...

Më shumë të shëruar se të infektuar, 37 raste të reja me Covid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - TV21

- Advertisement - Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë dhe Tetovë nga 3, Strugë, Gostivar, Ohër dhe Koçan nga 2 të...

Nga COVID-19, 46 të shëruar, 167 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

para 4 dite - Illyria

Dr. Flutura Beqo nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale paraqiti raportin ditor Nisja e vitit të ri shkollor është një sfidë për strukturat arsimore dhe shëndetësore, të cilat janë në gatishmëri,...

Më shumë të shëruar se të infektuar, 37 raste të reja me Covid-19, 4 Ttë vdekur dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Aktuale

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë dhe Tetovë nga 3, Strugë, Gostivar, Ohër dhe Koçan nga 2 të infektuar, Veles,...

Koronavirusi iu merr jetën katër pacientëve, raportohen 167 të infektuar në 24 orë

para 4 dite - LajmiFundit

Ministria e Shëndetësisë informon se janë 4 viktima dhe 167 të infektuar në 24 orët e fundit nga COVID-19. Në spitale ndërkohë vijojnë të marrin trajtimin 179 pacientë, ndër të cilët 8 të intubuar. Ndërkohë...

Kosovë, 4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Tetova Sot

​ Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga gjithsej 574 testime të realizuara për Covid-19, kanë rezultuar 55 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste...

Katër viktima dhe 55 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 5 dite - Shenja

Në Kosovë u konfirmuan të hënën edhe 55 raste të reja me koronavirus dhe katër viktima. Shifrat u bënë publike nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani. Në...

Katër të vdekur dhe 37 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - Insajderi

Katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Coronavirus, brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi. Siç bëhet e ditur nga Instituti i Shëndetit Publik të këtij...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Derveni

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Gjendja e pacientëve me COVID-19 në Spitalin e Vushtrrisë, vetëm një në gjendje të rëndë

para 5 dite - Sinjali

Në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed” po trajtohen 12 pacientë me COVID-19, dhe vetëm njëri nga ta është në gjendje të rëndë, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë për Gazetën Sinjali e ka bërë të ditur koordinatori...

Covid vazhdon “marshimin”

para 5 dite - Klan

Covid vazhdon “marshimin” Prej disa ditësh në të gjithë globin numri i rasteve më Covid-19 po rritet në mënyrë të frikshme. Franca ndodhet në një situatë kritike ku 7 mijë e 100 raste të reja janë regjistruar...

Katër të vdekur dhe 55 raste me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Infokusi

Katër persona kanë vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën...

Sot katër viktima dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 5 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për coronavirus, ndërsa 37 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

Gjakova kalon Prishtinën për raste pozitive me koronavirus

para 5 dite - Lajmi.net

Nga 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren kanë rezultuar 55 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet pozitive...

Maqedoni e Veriut, 37 të infektuar me COVID-19 dhe 4 viktima

para 4 dite - in7

Maqedonia e Veriut të hënën regjistroi 37 të infektuar me koronavirus – shifër kjo më e ulëta në dhjetë ditët e fundit – bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas saj, në 24 orët e fundit, kanë humbur...

Maqedoni/ 37 raste të reja me COVID-19, 131 persona janë shëruar dhe 4 kanë humbur jetën

para 5 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 14/09/2020 13:45 Në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime dhe janë regjistruar 37 raste të reja të covid-19 në: Shkup 20 Kumanovë 3 Shtip 1 Tetovë 3 Strugë 2 Veles 1 Ohër 2 Gostivar...

Lajm i mirë: Bie dukshëm numri i të prekurve me COVID, 55 raste pozitive brenda një dite

para 5 dite - Lajmi.net

Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe...

222 pacientë me Covid 19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

para 4 dite - Bota Press

314 persona janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës ndërkaq prej tyre 222 pacientë me COVID-19.Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, pesë persona janë në respirator, 21 janë duke u trajtuar...

RMV, 4 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, prej 464 testimeve 37 raste të reja

para 5 dite - Portalb

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 37 raste të reja, 4 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 131 të tjerë janë shëruar. E këtë numri i përgjithshëm...

LAJMI I FUNDIT: 37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Koha.mk

Shkup, 14 shtator – Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2,...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Neshesh

Alsat 14.09.2020 13:43 Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2,...

Ja sa raste të reja me Covid-19!

para 5 dite - Ina

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

37 raste të reja me COVID-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - Lajmi.net

Rastet pozitive me më së shumti të infektuar është Shkupi me 20 pacientë, Kumanovë 3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1 dhe Koçanë-2. Një pacientë nga Vinica i...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

4 të vdekur dhe 37 raste të reja me Covid në Maqedoni, shërohen 131 pacientë

para 5 dite - Zhurnal

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 464 teste për covid 19 dhe janë regjistruar 37 raste të reja në Maqedoni, informon Zhurnal. Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 20 raste...

Zemaj: U dëshmua se mund ta mundim virusin, t’i respektojmë masat

para 5 dite - KosovaPress

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Armend Zemaj dhe përfaqësues të institucioneve shëndetësore, kanë deklaruar se fal angazhimit të të gjithë institucioneve dhe espektimit të udhëzimeve,...

Katër të vdekur dhe 37 raste të reja me COVID-19 sot në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - Koha.net

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Covid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Maqedonia e Veriut regjistron 37 të infektuar me Coronavirus dhe 4 viktima

para 5 dite - Ekonomia Online

Maqedonia e Veriut të hënën regjistroi 37 të infektuar me koronavirus – shifër kjo më e ulëta në dhjetë ditët e fundit – bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas saj, në 24 orët e fundit, kanë humbur...

Ulet numri i rasteve të reja në Kosovë/ Regjistrohen 55 të prekur dhe 4 viktima

para 5 dite - LajmiFundit

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 55 raste të reja të infeksionit Covid dhe 4 viktima Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Sot katër viktima dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - InfoShqip

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për coronavirus, ndërsa 37 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

Katër të vdekur dhe 55 raste të reja me coronavirus në Kosovë

para 5 dite - Almakos

Në 24-orët e fundit nga coroanvirusi kanë humbur jetën edhe katër persona, janë konfirmuar 55 të reja dhe janë shëruar 150 pacientë. Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, ka thënë se ka rënie të personave...

Sot katër viktima dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 5 dite - Fol

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për coronavirus, ndërsa 37 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

Kosovë, 4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Top-News

Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga gjithsej 574 testime të realizuara për Covid-19, kanë rezultuar 55 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të...

Gjakova prin sot më numrin më të madh të rasteve më Covid-19, ulët numri i rasteve në Prishtinë

para 5 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 55 raste të reja me koronavirus. Komuna që prin sot më numri në  rasteve është Gjakova, ndërsa ulje të rasteve të të infektuarve ka në Prishtinë....

Katër të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para 5 dite - Arbresh

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Kështu është bërë e ditur në njoftimin e Institutit Kombëtarë i  Shëndetit Publik në Kosovës. Deri më tash në vendin tonë kanë humbur...

COVID-19 në Kosovë, 4 viktima dhe 55 raste të reja

para 5 dite - LajmiFundit

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Kosovë. Mësohet se në 24 orët e fundit në këtë shtet kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa janë konfirmuar 55 raste të reja. Këto shifra janë konfirmuar nga Instituti...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

37 raste të reja me CoVid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Flaka

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Brenda javës do të analizohet edhe mbyllja e Spitalit të Vushtrrisë për pacientët me COVID-19

para 5 dite - Arbresh

Ushtruesi i Detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar, Valbon Krasniqi, thotë se rënia e numrit të infektuarve ka reflektuar  edhe në numër të pacientëve të shtrirë...

4 të vdekur dhe 55 raste të reja, Gjakova kalon Prishtinën me raste

para 5 dite - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKShPK) ka bërë të ditur të dhënat e 24 orëve të fundit në betejën e vendit me Covid-19. Numri i të vdekurve brenda 24 orëve është 4 ndërsa numri i rasteve të reja...

Katër të vdekur dhe 55 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 5 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 4 persona nga koronavirusi. IKShPK-ja ka treguar se gjatë kësaj periudhe kohore janë...

150 të shëruar dhe 55 raste më Covid-19 në 24 orët e fundit

para 5 dite - Arbresh

55 persona kanë rezultuar pozitivë më Covid-19 dhe 150 janë shëruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kjo është bërë e ditur nga në një konferencë për media, Drejtori I Institutit Kombëtar të Shëndetësisë...

Në 24 orët e fundit janë shëruar nga koronavirusi 150 pacientë

para 5 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka bërë me dije se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shëruar 150 pacientë. Në njoftimin për medie,  IKShPK-ja ka treguar se deri me tani nga...

55 raste të reja dhe 4 të vdekur, Ramadani: Kemi rënie të dukshme

para 5 dite - Ekonomia Online

Naser Ramadani  ka thënë se situata në vend po shkon drejt përmirësimit.Ai ka bërë ohblike edhe rastet për 24 orët e fundit. “Është lajm i mirë se kemi rënie të dukshme të situatës në vend .Sot kemi pesëfishin...

55 raste të reja me COVID 19 në Kosovë

para 5 dite - Albinfo

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë ka paraqitur të dhënat e fundit sa i përket të infektuarve me koronavirus, nga të cilat del se 55 persona kanë rezultuar pozitiv dhe katër të tjerë kanë humbur jetën....

Bie dukshëm numri i të prekurve me COVID, 55 raste pozitive brenda një dite

para 5 dite - Fakti Ditor

Katër pacientë kanë humbur betejën me Covid-19 dhe 55 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

4 viktima dhe 55 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

37 raste të reja me Covid19 dhe katër vi ktima

para 5 dite - Tetova1

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

55 raste të reja dhe 4 të vdekur në Kosovë

para 5 dite - Ekonomia Online

Naser Ramadani  ka thënë se situata në vend po shkon drejt përmirësimit.Ai ka bërë ohblike edhe rastet për 24 orët e fundit. “Është lajm i mirë se kemi rënie të dukshme të situatës në vend .Sot kemi pesëfishin...

37 raste të reja, 131 pacientë të shëruar dhe katër të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - Shenja

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime ndërsa janë regjistruar 37 raste të reja me koronavirus. Raste janë regjistruar në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

37 raste të reja me COVID-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar në Maqedoni

para 5 dite - KosovaPress

Në Maqedoni janë shënuar 37 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 131 pacientë dhe katër të tjerë kanë vdekur shkak i infektimit me virusin korona. Rastet pozitive me më së shumti të infektuar...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Top-News

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Sot katër viktima dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për coronavirus, ndërsa 37 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

Shërohen 131 pacientë nga coronavirusi në Maqedoni

para 5 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 131 pacientë të shëruar nga sëmundja COVID-19. Prej tyre nga Shkupi-41, Kumanova-34, Shtipi-5,...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Gjatë 24 orëve të fundit 37 raste të reja dhe 131 të shëruar nga koronavirusi

para 5 dite - in7

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Covid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Covid-19 / 37 raste të reja, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - News Tv

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

4 të vdekur dhe 37 raste të reja me Covid në Maqedoni, shërohen 131 pacientë

para 5 dite - Arbresh

Në 24 orët e fundit janë bërë 464 teste për covid 19 dhe janë regjistruar 37 raste të reja në Maqedoni. Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 20 raste të reja, më pas në Kumanovë dhe Tetovë nga 3,...

Maqedoni: 37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Albinfo

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Sot katër viktima dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 5 dite - Republika

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për coronavirus, ndërsa 37 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

37 raste të reja me Kovid-19, 4 viktima dhe 131 të shëruar

para 5 dite - Lajm

Gjatë 24 orëve të fundit nga 464 teste të kryera 37 persona kanë rezultuar pozitiv në Kovid-19 dhe atë: Shkup-20, Kumanovë-3, shtip-1, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1,...

Katër viktima dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 5 dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime për coronavirus, ndërsa 37 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-20, Kumanovë-3, Shtip-1, Tetovë-3,...

Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

para 5 dite - Pa censure

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 464 teste dhe 37 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në: Shkup 20 Kumanovë 3 Shtip 1 Tetovë 3 Strugë 2 Veles 1 Ohër 2 Gostivar 2 Kriva Palankë 1 Koçani 2. Humbën...

131 të shëruar, 37 të infektuar dhe katër viktima nga Covid-19 në Maqedoni

para 5 dite - Sharri

Në 24 orët e fundit janë bërë 464 testime dhe janë regjistruar 37 raste të reja të covid-19 në: Shkup 20 Kumanovë 3 Shtip 1 Tetovë 3 Strugë 2 Veles 1 Ohër 2 Gostivar 2 Kriva Palanka 1 Kochani 2 4 persona...

Tetë pacientë që po trajtohen për COVID-19 në Spitalin e Pejës janë në gjendje të rëndë

para 5 dite - Sinjali

Spitali i Përgjithshëm në Pejë njofton se aktualisht për koronavirus janë duke u trajtuar 37 pacientë. Sa i përket gjendjes së pacientëve: një është në respirator, 23 pacientë janë me oksigjenoterapi dhe...

Covid-19/ Në Spitalin e Pejës, tetë pacientë në gjendje të rëndë

para 5 dite - Arbresh

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 37 pacientë me coronavirus. Sipas njoftimit nga ky spital në 24 orët e fundit, një pacientë është shëruar nga COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve,...

COVID-19: 11 mijë e 435 raste pozitive, 2 mijë e 606 aktive

para 5 dite - Zyrtare

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë është 14.637 raste nga 57.851 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. 596 raste të vdekjes me koronavirus janë regjistruar në Kosovë. Ndërkaq, numri...

Mbi dy mijë raste aktive me koronavirus, në Kosovë

para 5 dite - Arbresh

Gjatë ditëve të fundit numri i të infektuarve me COVID-19 ishte thuajse gjatë gjithë kohës nën 100.Teksa muajt e kaluar numri i të infektuarve qëndroi shumë gjatë mjaftë i lartë.Për fat të mirë ditëve...

Mbi 2 mijë e 600 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Sinjali

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 2 mijë e 606, shkruan Gazeta Sinjali. Kosova që nga 13 marsi kur shënoi dy rastet e para me koronavirus e deri më tani ka konfirmuar gjithsej 14 mijë...

Gjashtë muaj nga rastet e para me koronavirus në Kosovë, gati 60 mijë të testuar

para 5 dite - Sinjali

Sot janë bërë gjashtë muaj prej kur u regjistruan rastet e para me COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Më 13 mars u shënuan dy rastet e para me koronavirus dhe deri më sot janë konfirmuar gjithsej...

Zbulohen 168 të infektuar të tjerë sot me COVID/ Shkon në 334 numri i viktimave

para 5 dite - Vizion Plus

4 qytetarë të infektuar me koronavirus kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë zbuluar 168 raste të reja. Nuk e kanë fituar dot betejën me virusin një 53-vjeçare dhe një 87-vjeçar...

Të dhënat e sotme për Covid-19 në Shqipëri. RAPORTI I PLOTË DITOR

para 6 dite - NOA

Në Shqipëri aktualisht janë rreth 5 mijë persona me COVID-19 ndër afro 12 mijë të evidentuar që nga 8 marsi 2020 kur nisi regjistrimi zyrtarisht i të infektuarve me këtë koronavirus. Vetëm në 24 orët e...

Gjendja e pacientëve që po trajtohen për COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 6 dite - Sinjali

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi sot se në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale të Kosovës janë duke u trajtuar gjithsej 308 pacientë, shkruan Gazeta Sinjali. Prej...

Shqipëria në 24 orët e fundit: 168 raste të reja, 75 të shëruar dhe katër viktima nga Covid

para 6 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 877 testime prej të cilëve 168 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë...

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga 23 komuna të Kosovës

para 6 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe 71 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Sinjali. Sipas këtij instituti, raste e...

Infektohen edhe 71 persona me koronavirus në Kosovë

para 6 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe 71 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Sinjali. Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një njoftimi...

Për një ditë, koronavirusi ua mori jetën 7 personave në Kosovë

para 6 dite - Sinjali

Shtatë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, transmeton Gazeta...

7 të vdekur e 71 raste të reja me COVID-19, shërohen 163 pacientë

para 6 dite - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se në 24 orët e fundit shtatë persona kanë vdekur dhe 71 janë të infektuar me Coronavirus, kurse edhe 163 pacientë janë shëruar,...

​2 mijë e 705 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar...

Gjendja e pacientëve që po trajtohen për COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 7 dite - Sinjali

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi sot se në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale të Kosovës janë duke u trajtuar gjithsej 318 pacientë, shkruan Gazeta Sinjali. Prej...

Gjendja e pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në spitalet e Kosovës

para 7 dite - Sinjali

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi sot se në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet rajonale të Kosovës janë duke u trajtuar gjithsej 318 pacientë, shkruan Gazeta Sinjali. Prej...

Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna dhe fshatra të Kosovës

para 7 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar 70 raste të reja me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, rastet e reja vijnë nga 17 komuna...

Vdesin 3 persona nga COVID-19 në Kosovë

para 7 dite - Sinjali

Tre persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit si pasojë e infektimit me COVID-19 në Kosovë, raporton Gazeta Sinjali. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, transmeton Gazeta...

Konfirmohen 70 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 7 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 70 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Gjatë 24 orëve...

Tre të vdekur nga Covid-19

para 7 dite - Arbresh

Tre persona kanë ndërruar jetë brenda 24 orëve, si pasoj e infektimit me koronavirus në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Koosvë (IKSHPK). Sipas këtij instituti,...

3 të vdekur dhe 70 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 7 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Tre të vdekur e 70 raste të reja me Coronavirus

para 7 dite - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK