http://kariera.mk

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Zhurnal

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

para 4 dite - Koha Jone

Nga VOA- Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës. Ai i bëri këto komente në...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Portalb

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Ky është kushti i Kosovës për formimin e Asociacionin e komunave serbe

para 4 dite - Sinjali

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

para 4 dite - Shprehja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës. Ai i bëri këto komente në prag të takimit...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Ky është kushti i vetëm

para 4 dite - Iliria News

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Katër mesazhet e Presidentit para vazhdimit të negociatave në Bruksel

para 4 dite - Iliria News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dha katër mesazhe për ekipin negociator kosovarë në lidhje me negociatat me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. “Nëse normaliteti ekonomik është arritur...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Albeu

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Këshilltari i Hotit – Thaçit: Po të them në vend të kryeministrit, mos u shqetëso

para 4 dite - OraInfo

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në pasditen e djeshme tha se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit kosovar dhe atij serb është i rrezikshëm për Kosovën dhe se është agjendë e Serbisë. Por,...

Krijimi i Asociacionit, Kosova i vë këtë kushtë Serbisë për zbatimin e tij

para 4 dite - OraInfo

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke. Liderët e Kosovës dhe Serbisë, gjatë takimit të tyre në kuadër të dialogut, që ndërmjetësohet nga zyrtarët e BE-së. Asociacioni...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Kallxo

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Telegrafi

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Ky është kushti i vetëm

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/09/2020 8:12 Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm

para 4 dite - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të martën se rihapja temës së Asociacionit të komunave me shumicë serbe në dialogun, që zhvillohet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, është kthim prapa për...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - RTK

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova e kushtëzon zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin me njohje reciproke

para 4 dite - Illyria

Prishtinë, 16 shtator 2020 – Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm...

Një SOS për Kosovën: duhet ndihmuar veten

para 4 dite - Koha.net

Negociatat mes Kosovës dhe Serbisë po hyjnë në një nivel të ri të shpejtësisë dhe thellësisë. Për shumicën e qytetarëve të Kosovës, përfshirë tërë Kuvendin e Kosovës dhe shumicën dërrmuese të Qeverisë,...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - GazetaBlic

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Zeri

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Hashim Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm

para 4 dite - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të martën se rihapja temës së Asociacionit të komunave me shumicë serbe në dialogun, që zhvillohet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, është kthim prapa për...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Evropa e Lirë

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Koha.net

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

para 4 dite - Aktuale

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës. Ai i bëri këto komente në prag të takimit...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

para 4 dite - Neshesh

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës. Ai i bëri këto komente në prag të takimit...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin

para 4 dite - Infokusi

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova e kushtëzon Serbinë për Asociacionin

para 4 dite - Albinfo

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Thaçi: I rrezikshëm takimi i së enjtes në Bruksel, është agjendë e Serbisë

para 4 dite - ABC News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka deklaruar se rihapja e temës në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, është një kthim prapa për Kosovën. Në një konferencë për mediat Thaçi...

“Takimi në Bruksel i rrezikshëm, me axhendë serbe”, Kryeministria i përgjigjet Thaçit Mos u shqetëso se…

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit kosovar dhe atij serb është i rrezikshëm për shtetin kosovar. Thaçi theksoi se do të ketë një axhendë serbe...

Këshilltari i Hotit, Thaçit: Po të them në vend të kryeministrit, mos u shqetëso

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/09/2020 7:04 Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në pasditen e sotme tha se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit kosovar dhe atij serb është i rrezikshëm për Kosovën dhe...

Paralajmërimi i Thaçit për rrezik në takimin e Brukselit, këshilltari i Hotit: S’ka vend për shqetësim

para 4 dite - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në pasditen e sotme tha se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit kosovar dhe atij serb është i rrezikshëm për Kosovën dhe se është agjendë e Serbisë. Por, nga...

Këshilltari i Hotit, Thaçit: Po të them në vend të kryeministrit, mos u shqetëso

para 4 dite - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në pasditen e sotme tha se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit kosovar dhe atij serb është i rrezikshëm për Kosovën dhe se është agjendë e Serbisë. Por, nga...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Lajmi.net

Xhavit Beqiri, këshilltar i kryeministrit Avdullah Hoti thotë se Kosova do të kushtëzojë zbatimin e Marrëveshjes për Asociacionin e komunave me shumicë Serbe me njohjen reciproke. Ai e konfirmoi këtë qëndrim...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

para 4 dite - Ina

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës. Ai i bëri këto komente në prag të takimit...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Fakti Ditor

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova kushtëzon Serbinë për asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Ekonomia Online

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Arbresh

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Katër mesazhet e Presidentit para vazhdimit të negociatave në Bruksel

para 4 dite - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dha katër mesazhe për ekipin negociator kosovarë në lidhje me negociatat me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. “Nëse normaliteti ekonomik është arritur...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke

para 4 dite - Epoka e Re

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Ky është kushti i vetëm

para 4 dite - Periskopi

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë “do të jetë vetëm pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse...

Këshilltari i Hotit, Thaçit: Në vend të kryeministrit po të them, mos u shqetëso

para 4 dite - Epoka e Re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në pasditen e djeshme tha se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit të Kosovës dhe atij serb është i rrezikshëm për Kosovën dhe se është agjendë e Serbisë. Por,...

Këshilltari i Hotit, Thaçit: Mos u shqetëso për dialogun

para 4 dite - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dje tha se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit kosovar dhe atij serb është i rrezikshëm për Kosovën dhe se është agjendë e Serbisë. Por, nga Zyra e Kryeministrit...

Thaçi: Dialogu me Serbinë për asosacionin, i rrezikshëm

para 4 dite - Klan

Thaçi: Dialogu me Serbinë për asosacionin, i rrezikshëm Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka quajtur të rrezikshëm dialogun me Serbinë për çështje të krijimit të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe....

Paralajmërimi i Thaçit për rrezik në takimin e Brukselit, vjen reagimi nga kabineti i Avdullah Hotit

para 4 dite - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në pasditen e sotme tha se takimi i së enjtes në Bruksel mes delegacionit kosovar dhe atij serb është i rrezikshëm për Kosovën dhe se është agjendë e Serbisë. Por, nga...

Limaj nuk shqetësohet nga Asociacioni, por kërkon kujdes nga delegacioni

para 4 dite - Telegrafi

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel nuk duhet të ngutet lidhur me draftimin e Statutit të Asociaconit të Komunave me Shumicë...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

para 4 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës. Ai i bëri këto komente në prag të takimit...

Paralajmërimi i Thaçit për rrezik në takimin e Brukselit, këshilltari i Hotit: S’ka vend për shqetësim

para 4 dite - Lajmi.net

Por, nga Zyra e Kryeministrit garantojnë se nuk ka vend për shqetësim për të enjten, njofton Klan Kosova. Këshilltari politik i Hotit, Xhavit Beqiri, tha se presidenti synoi të tërheqë vëmendje me këtë...

A do ketë zgjedhje ? Kjo është përgjigjja e Limajt

para 4 dite - Albeu

Kreu i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth mundësisë së shkuarjes së vendit në zgjedhje të parakohshme, pas skadimit të mandatit të postit të presidentit Hashim Thaçi në fillim të vitit të ardhshëm. Ai...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm për shtetin e Kosovës

para 4 dite - Arbresh

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës. Ai i bëri këto komente në prag të takimit...

Limaj në linjë me Mustafën për marrëveshjen e Uashingtonit

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 21:11 Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se marrëveshja e nënshkruar në Uashington është finalizuar të enjten dhe të nesërmen kur është nënshkruar...

Limaj: Asociacioni, çështje e mbyllur për Kosovën

para 4 dite - GazetaBlic

Kryetari i Nisma Fatmir Limaj është shprehur prerë sa i përket asociacionit të komunave me shumicë serbe, formimin e të cilit po e kërkon Serbia, duke thënë se kjo çështje është e mbyllur për Kosovën,...

Limaj ka një kërkesë për opozitën

para 4 dite - Sinjali

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur rreth mundësisë së pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai e ka vlerësuar si të nevojshme...

Limaj s`shqetësohet nga Asociaconi, por kërkon kujdes nga Delegacioni

para 4 dite - RTK

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel nuk duhet të ngutet lidhur me draftimin e Statutit të Asociaconit të Komunave me Shumicë...

Limaj: Marrëveshja nuk është në kundërshtim me Kushtetutën, i beson Hotit

para 4 dite - GazetaBlic

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se marrëveshja e nënshkruar në Washington është finalizuar të enjtën dhe të nesërmen kur është nënshruar nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Limaj thotë...

Limaj kërkon që opozita të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 4 dite - RTK

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen...

Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrezikshëm – thotë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi

para 4 dite - TV21

- Advertisement - Kreu i shtetit e konsideron të rrezikshëm për Kosovën takimin e së enjtes në Bruksel. Ky takim sipas Hashim Thaçit është agjendë e Serbisë. Çështja e formimit të asociacionit ai tha se...

Limaj e quan marrëveshjen në Uashington një momentum të ri

para 4 dite - Telegrafi

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë....

Limaj: Marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë, momentum i ri për Kosovën

para 4 dite - Insajderi

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë,...

Limaj: Marrëveshja e Washingtonit është momentum i ri

para 4 dite - Sinjali

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, marrëveshjen e Kosovës me palën serbe të nënshkruar më 4 shtator në Washington, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili, sipas tij, do të përshpejtojë...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 20:16 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të martën se rihapja temës së Asociacionit të komunave me shumicë serbe në dialogun, që zhvillohet mes Kosovës dhe Serbisë...

Limaj e quan marrëveshjen në Uashington një momentum të ri

para 4 dite - RTK

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë....

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm

para 4 dite - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të martën se rihapja temës së Asociacionit të komunave me shumicë serbe në dialogun, që zhvillohet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, është kthim prapa për...

Limaj: Kthimi i SHBA-ve në tryezën e dialogut, shumë e rëndësishme për Kosovën

para 4 dite - GazetaBlic

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë....

Limaj kërkon që opozita të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 4 dite - Lajmi.net

Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen e PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje në procesin e dialogut, duke thënë se beson se është koha që ato t’i bashkëngjiten tryezës së bisedimeve....

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrezikshëm për Kosovën

para 4 dite - Sinjali

Kreu i shtetit e konsideron të rrezikshëm për Kosovën takimin e së enjtes në Bruksel. Ky takim sipas Hashim Thaçit është agjendë e Serbisë. Çështja e formimit të asociacionit ai tha se ka përfunduar me...

Thaçi e cilëson të rrezikshëm takimin e së enjtes në Bruksel: Është agjendë e Serbisë

para 4 dite - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë të martën para gazetarëve se rihapja e temës në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, është një kthim prapa për Kosovën. Ai madje...

Thaçi për Asociacionin: Rihapja e kësaj çështjeje pas një dekade, kthim prapa për Kosovën

para 4 dite - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas ngjarjes së organizuar për nderë të Vitit të Ri hebraik ka dal në një konferencë për media. Thaçi ka ritheksuar se njohja reciproke mes shtetit të Izraelit dhe Kosovës...

Asociacioni i komunave serbe, presidenti Thaçi kundër kryeministrit Hoti

para 4 dite - Kallxo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se Asociacioni i komunave është kthim prapa për Kosovën dhe agjendë e Serbisë. “Qoftë për asociacion, qoftë për komuna apo çështje tjera janë që janë diskutuar dy...

​Limaj kërkon që opozita të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 4 dite - Infokusi

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen...

Thaçi: Rihapja e çështjes së asociacionit përsëri në Bruksel është rikthim prapa për Kosovën

para 4 dite - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë të martën para gazetarëve se rihapja e temës në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, është një kthim prapa për Kosovën. Ai madje...

Limaj s`shqetësohet nga asociaconi, por kërkon kujdes nga delegacioni

para 4 dite - Arbresh

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel nuk duhet të ngutet lidhur me draftimin e Statutit të Asociaconit të Komunave me Shumicë...

Presidenti Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm – Asociacioni goditje për ne

para 4 dite - OraInfo

Dialogun e te enjtës në Bruksel, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, e ka përshkruar të rrezikshëm për Kosovën. Ai ka folur të martën për këtë çështje, duke thënë se bëhet fjalë për agjendë të Serbisë dhe...

Limaj: Marrëveshja në SHBA përshpejton përmbylljen e dialogut Kosovë-Serbi

para 4 dite - Lajmi.net

Ai në RTK ka thënë se administrata amerikane është përkujdesur që një vend i rëndësishëm botëror si Izraeli ta njohë shtetin e Kosovës, duke e forcuar kështu pozitën e saj në arenën ndërkombëtare. Limaj...

​Limaj kërkon që opozita të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 4 dite - Epoka e Re

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm

para 4 dite - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë të martën para gazetarëve se rihapja e temës në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, është një kthim prapa për Kosovën. Ai madje...

Thaçi për Asociacionin: Rihapja e kësaj çështje pas një dekade është rikthim prapa për Kosovën

para 4 dite - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas ngjarjes së organizuar për nderë të Vitit të Ri hebraik ka dal në një konferencë për media. Thaçi ka ritheksuar se njohja reciproke mes shtetit të Izraelit dhe Kosovës...

Thaçi: Takimi në Bruksel i rrezikshëm, Asociacioni goditje për shtetin

para 4 dite - RTK

Dialogun e te enjtës në Bruksel, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, e ka përshkruar të rrezikshëm për Kosovën. Ai ka folur të martën për këtë çështje, duke thënë se bëhet fjalë për agjendë të Serbisë dhe...

Thaçi e quan “të rrezikshëm” takimin e së enjtes në Bruksel: Asociacioni, kthim prapa për Kosovën

para 4 dite - Lajmi.net

Kreu i shtetit e konsideron të rrezikshëm për Kosovën takimin e së enjtes në Bruksel. Ky takim sipas Hashim Thaçit është agjendë e Serbisë. Çështja e formimit të asociacionit ai tha se ka përfunduar me...

A po trokasin zgjedhjet? Kjo është përgjigjja e Limajt

para 4 dite - KosovaPress

Kreu i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth mundësisë së shkuarjes së vendit në zgjedhje të parakohshme, pas skadimit të mandatit të postit të presidentit Hashim Thaçi në fillim të vitit të ardhshëm. Ai...

Limaj: Asociacioni, çështje e mbyllur për Kosovën

para 4 dite - Zyrtare

Kryetari i Nisma Fatmir Limaj është shprehur prerë sa i përket asociacionit të komunave me shumicë serbe, formimin e të cilit po e kërkon Serbia, duke thënë se kjo çështje është e mbyllur për Kosovën,...

Limaj: Asociacioni, çështje e mbyllur për Kosovën

para 4 dite - Periskopi

Kryetari i Nisma Fatmir Limaj është shprehur prerë sa i përket asociacionit të komunave me shumicë serbe, formimin e të cilit po e kërkon Serbia, duke thënë se kjo çështje është e mbyllur për Kosovën,...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrez*ikshëm, është agjendë e Serbisë

para 4 dite - Lajm

Kreu i shtetit e konsideron të rrez*ikshëm për Kosovën takimin e së enjtes në Bruksel. Ky takim sipas Hashim Thaçit është agjendë e Serbisë. Çështja e formimit të asociacionit ai tha se ka përfunduar me...

Limaj: Asociacioni, çështje e mbyllur për Kosovën

para 4 dite - KosovaPress

Kryetari i Nisma Fatmir Limaj është shprehur prerë sa i përket asociacionit të komunave me shumicë serbe, formimin e të cilit po e kërkon Serbia, duke thënë se kjo çështje është e mbyllur për Kosovën,...

​Limaj kërkon që opozita të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 4 dite - Periskopi

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen...

Limaj në linjë me Mustafën për marrëveshjen e Uashingtonit

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se marrëveshja e nënshkruar në Uashington është finalizuar të enjten dhe të nesërmen kur është nënshkruar nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Limaj thotë...

Limaj kërkon që opozita të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 4 dite - KosovaPress

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrez*ikshëm, është agjendë e Serbisë

para 4 dite - Pa censure

Kreu i shtetit e konsideron të rrez*ikshëm për Kosovën takimin e së enjtes në Bruksel. Ky takim sipas Hashim Thaçit është agjendë e Serbisë. Çështja e formimit të asociacionit ai tha se ka përfunduar me...

Limaj e quan marrëveshjen në Uashington një momentum të ri

para 4 dite - Arbresh

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë....

Limaj e quan marrëveshjen në Uashington një momentum të ri

para 4 dite - KosovaPress

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë....

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm

para 4 dite - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të martën se rihapja temës së Asociacionit të komunave me shumicë serbe në dialogun, që zhvillohet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, është kthim prapa për...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel është i rrezikshëm

para 4 dite - KosovaPress

Kreu i shtetit e konsideron të rrezikshëm për Kosovën takimin e së enjtes në Bruksel. Ky takim sipas Hashim Thaçit është agjendë e Serbisë. Çështja e formimit të asociacionit ai tha se ka përfunduar me...

Thaçi: Rihapja e temës së Asocacionit, rrezik për krijimin e një Republike Serbe

para 4 dite - Gazeta e re

Presidenti Hashim Thaçi tha sot se në Bruksel nuk duhet të diskutohet për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, sepse rrezikon krijimin e një Republike Serbe në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Presidenti...

Thaçi: Rihapja e temës së Asocacionit, rrezik për krijimin e një Republike Serbe

para 4 dite - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi tha sot se në Bruksel nuk duhet të diskutohet për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, sepse rrezikon krijimin e një Republike Serbe në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Presidenti...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm – Asociacioni goditje për ne

para 4 dite - Zyrtare

Lajme / 15 Shtator 2020, 19:29 Dialogun e te enjtës në Bruksel, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, e ka përshkruar të rrezikshëm për Kosovën. Ai ka folur të martën për këtë çështje, duke thënë se bëhet...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm – Asociacioni goditje për ne

para 4 dite - Periskopi

Dialogun e te enjtës në Bruksel, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, e ka përshkruar të rrezikshëm për Kosovën. Ai ka folur të martën për këtë çështje, duke thënë se bëhet fjalë për agjendë të Serbisë dhe...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence?

para 4 dite - KDPolitik

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence?

para 5 dite - Telegrafi

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Marrëveshja e Washingtonit: "Trump, Kosovën dhe Serbinë i ka përfshirë në koalicion pro-amerikan"

para 5 dite - Anadolu Agency

Prishtinë AGIM SULAJ/ZULFIJA JAKUPI Njohësit e çështjeve politike në Kosovë vlerësojnë se Marrëveshja e Washingtonit e arritur më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë, megjithëse e...

Çka dihet e çka jo për dialogun në Bruksel

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 9:01 Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë...

Çka dihet deri më tani për dialogun në Bruksel

para 5 dite - OraInfo

Çka dihet e çka jo për dialogun në Bruksel. Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët...

ANALIZA: Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence?

para 5 dite - Gazeta Tema

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence?

para 5 dite - RTK

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence?

para 5 dite - Kallxo

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me ‘diskrecion’ apo me mungesë transparence?

para 5 dite - GazetaBlic

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence

para 5 dite - Koha.net

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence?

para 5 dite - Evropa e Lirë

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Marrëveshja e Washingtonit: “Trump, Kosovën dhe Serbinë i ka përfshirë në koalicion pro-amerikan”

para 5 dite - Gazeta e re

“Marrëveshja e Washingtonit mund të jetë një frymë në shpinën e marrëveshjes së procesit të Brukselit”, thonë njohësit e rrethanave politike në Kosovë. Njohësit e çështjeve politike në Kosovë vlerësojnë...

Dialogu në Bruksel, me ‘diskrecion’ apo me mungesë transparence?

para 5 dite - Lajmi.net

Dialogu në mes palëve në Bruksel është ripërtërirë më 16 korrik dhe ai po ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar...

Çka dihet e çka jo për dialogun në Bruksel

para 5 dite - Periskopi

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Çka dihet e çka jo për dialogun në Bruksel

para 5 dite - Fakti Ditor

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Çka dihet e çka jo për dialogun në Bruksel

para 5 dite - Bota Press

Botapress 15 Shtator – Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence

para 5 dite - Ekonomia Online

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence

para 5 dite - Epoka e Re

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Dialogu në Bruksel, me ‘diskrecion’ apo me mungesë transparence?

para 5 dite - Arbresh

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë...

Asociacioni, problem në bisedimet me Serbinë

para një jave - KDPolitik

Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk duhet të diskutohet nga autoritetet e Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, thotë për Radion Evropa e Lirë, profesori i çështjeve juridike kushtetuese, Mazllum...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK