http://kariera.mk

Donald Trump: 'Një Lindje e Mesme e re po agon'

para 6 dite - Syri

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, është shprehur se ai beson se Arabia Saudite do të ndjekë Bahreinin dhe Emiratet e Bashkuara Arabe në normalizimin e plotë të marrëdhënieve me Izraelin, transmeton Anadolu...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Zhurnal

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Neshesh

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Emiratet dhe Bahreini, paqe me Izraelin nën hyqmin “Trump”

para 6 dite - InfoShqip

Zyrtarët nga Bahreini, Emiratet e Bashkuara Arabe, Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara nënshkruan Një dokument përpara Shtëpisë së Bardhë në Uashington mbi normalizimin e marrëdhënieve midis shteteve të Gjirit...

para 6 dite - Ora news

Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni janë dy shtetet më të fundit në Lindjen e Mesme që normalizojnë raportet me Izraelin dhe rreshtohen kundër politikës iraniane në rajon. Dokumentet historike të ashtuquajtura...

Trump fiton pikë duke vepruar

para 6 dite - RTK

Politika e jashtme nuk luan kurrë ndonjë rol të madh në fushatën elektorale në SHBA. Por marrëveshja mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit e ndihmon presidentin në fushatë, mendon...

Trump beson se Arabia Saudite do të normalizojë lidhjet me Izraelin

para 6 dite - Anadolu Agency

Washington DC Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, është shprehur se ai beson se Arabia Saudite do të ndjekë Bahreinin dhe Emiratet e Bashkuara Arabe në normalizimin e plotë të marrëdhënieve me Izraelin,...

Ushtria izraelite bombardon pozicionet e Hamasit në Gaza

para 6 dite - Anadolu Agency

Palestina Ushtria izraelite bombardoi pozicionet e Hamasit në Rripin e Gazës së bllokuar, transmeton Anadolu Agency (AA). Ushtria tha se janë bombarduar dhjetë pozicione të Hamasit, duke përfshirë një...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Iliria News

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve...

ANALIZA: Donald Trump fiton pikë duke vepruar

para 6 dite - Gazeta Tema

Politika e jashtme nuk luan kurrë ndonjë rol të madh në fushatën elektorale në SHBA. Por marrëveshja mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit e ndihmon presidentin në fushatë, mendon...

Hamas: Marrëveshjet mes EBA-së, Bahreinit dhe Izraelit akt tradhtie

para 6 dite - Anadolu Agency

Ankara Marrëveshjet për normalizimin e marrëdhënieve midis Bahreinit, Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Izraelit janë akt tradhtie kundër palestinezëve, tha sot zëdhënësi i grupit palestinez të rezistencës...

DW: Një njeri që i tregon botës, se kush vendos! Si po i fiton pikët Donald Trump

para 6 dite - Koha Jone

Politika e jashtme nuk luan kurrë ndonjë rol të madh në fushatën elektorale në SHBA. Por marrëveshja mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit e ndihmon presidentin në fushatë, mendon...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Neshesh

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve...

“Një njeri që i tregon botës, se kush vendos”, DW: Si po i fiton pikët Trump, me shumë shkathtësi ai…

para 6 dite - Panorama

Politika e jashtme nuk luan kurrë ndonjë rol të madh në fushatën elektorale në SHBA. Por marrëveshja mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit e ndihmon presidentin në fushatë, mendon...

Nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate

para 6 dite - RTK

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - RTK

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve...

“Po i tregon botës, se kush vendos”/ DW: Si po i fiton pikët Trump, me shumë shkathtësi ai…

para 6 dite - Java News

Politika e jashtme nuk luan kurrë ndonjë rol të madh në fushatën elektorale në SHBA. Por marrëveshja mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit e ndihmon presidentin në fushatë, mendon...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Ina

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Ina

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve...

Marrëveshja “abrahamike” e Uashingtonit, Abbas: S’ka paqe në Lindjen e Mesme me Izraelin pushtues

para 6 dite - Te Sheshi

Presidenti palestinez Mahmoud Abbas tha pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe dy vendeve të Gjirit se “nuk ka paqe” në Lindjen e Mesme pa “përfunduar okupimin”....

Trump përshëndet “agimin e një Lindjeje të re të Mesme”

para 6 dite - Top Channel

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur “agimin e një Lindjeje të re të Mesme”, teksa janë nënshkruar marrëveshjet në mes të Izraelit dhe shteteve të Gjirit, Bahreinit dhe Emirateve të Bashkuara...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Zyrtare

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Izraeli, EBA dhe Bahreini, nën udhëheqësi të SHBA-së, nënshkruajtën marrëveshje paqësore historike

para 6 dite - Medial

Uashington, 15 shtator 2020 (MEDIAL) – Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu nënshkruajti marrëveshje historike për lidhje të marrëdhënieve diplomatike në shtetin hebraik me Emiratet e Bashkuara Arabe,...

Netanyahu në minutën e fundit mori leje për të nënshkruar marrëveshjen me EBA-n dhe Bahrejnin

para 6 dite - Telegrafi

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu mësoi në minutën e fundit se nuk ka autoritet të nënshkruajë një marrëveshje mbi normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin, njoftoi...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Zeri

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Palestinezët sulmojnë me raketa pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtëpi të Bardhë, ka të plagosur

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 22:55 Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes...

Këto janë shtetet e Ligës Arabe që kanë nënshkruar më herët marrëveshje për normalizim me Izraelin

para 6 dite - Insajderi

Të martën, në Shtëpinë e Bardh, është nënshkruar marrëveshja për normalizim mes Izraelit, Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahrejnit, shkruan BBC, transmeton Insajderi. Përveç Emirateve të Bashkuara Arabe...

Trump takon Netanyahun, paralajmëron marrëveshje të paqes edhe me 6 shtete të tjera

para 6 dite - Top Channel

Presidenti i SHBA-së Donald Trump i ka dhënë sot kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu çelësat e Shtëpisë së Bardhë “si një shenjë dashurie” pasi ai erdhi në Shtëpinë e Bardhë i shoqëruar nga gruaja...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Koha Jone

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Zhurnal

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Alsat-M

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - Top Channel

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Nënshkruhen marrëveshjet në Shtëpinë e Bardhë/ Trump bën bashkë Izraelin, Bahreinin dhe Emiratet

para 6 dite - Vizion Plus

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

para 6 dite - Ora news

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Momenti i shpërthimit të një rakete palestineze në Izrael, lëndohen disa persona

para 6 dite - Telegrafi

Ekstremistët palestinezë shkrepën dy raketa nga Rripi i Gazës, të cilat qëlluan Izraelin, duke plagosur dy persona. Ishte një sulm që përkoi me nënshkrimin e një marrëveshjeje për normalizimin e marrëdhënieve...

Palestinezët lëshojnë raketa në drejtim të Izraelit, plagosen dy persona, gjatë ceremonisë së Shtëpisë së Bardhë

para 6 dite - Sinjali

Militantët palestinezë qëlluan me raketa nga Gaza në Izrael, duke plagosur dy persona, të martën në të njëjtën kohë kur Izraeli dhe dy shtete arabe të Gjirit nënshkruan marrëveshje normalizimi në Shtëpinë...

Nënshkruhen marrëveshjet në Shtëpinë e Bardhë, Trump bën bashkë Izraelin, Bahreinin dhe Emiratet e Bashkuara: Palestina në fund do i bashkohet, ose mbetet jashtë

para 6 dite - BalkanWeb

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Panorama

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - Aktuale

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Tetova Sot

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve...

Trump takoi Netanyahun, paralajmëroi marrëveshje të paqes edhe me 6 shtete të tjera

para 6 dite - TV21

- Advertisement - Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka dhënë sot kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu çelësat e Shtëpisë së Bardhë “si një shenjë dashurie” pasi ai shkoi në Shtëpinë e Bardhë,...

Palestinezët hudhin raketa mbi Izraelin, ka të lënduar

para 6 dite - GazetaBlic

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - RTK

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Trump ka përshëndetur “agimin e një Lindjeje të re të Mesme”

para 6 dite - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur “agimin e një Lindjeje të re të Mesme”, teksa janë nënshkruar marrëveshjet në mes të Izraelit dhe shteteve të Gjirit, Bahreinit dhe Emirateve të Bashkuara...

Trump përshëndet “agimin e një Lindjeje të re të Mesme”

para 6 dite - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur “agimin e një Lindjeje të re të Mesme”, teksa janë nënshkruar marrëveshjet në mes të Izraelit dhe shteteve të Gjirit, Bahreinit dhe Emirateve të Bashkuara...

Katari “shuan shpresat” amerikane: Jo marrëdhënie diplomatike me Izraelin!

para 6 dite - Gazeta Tema

Normalizimi i marrëdhënieve me Izraelin “nuk mund të jetë përgjigjja” e mosmarrëveshjes iraelito-palestineze, tha një zyrtare e Katarit, duke shtuar se Doha nuk do të bashkohej me vendet e tjera të Gjirit...

Netanyahu: Marrëveshjet e normalizimit mund t’i japin fund konfliktit arabo-izraelit

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 21:25 Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu tha sot se nënshkrimi në Shtëpinë e Bardhë i marrëveshjeve të normalizimit midis Izraelit, Emirateve të Bashkuara Arabe dhe...

Katari i mbyll derën iniciativës së SHBA: Jo marrëdhënie diplomatike me Izraelin!

para 6 dite - Java News

Normalizimi i marrëdhënieve me Izraelin “nuk mund të jetë përgjigjja” e mosmarrëveshjes iraelito-palestineze, tha një zyrtare e Katarit, duke shtuar se Doha nuk do të bashkohej me vendet e tjera të Gjirit...

Izraeli zyrtarisht nënshkruan marrëveshje normalizimi me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreinin

para 6 dite - Gazeta.mk

Izraeli zyrtarisht ka nënshkruar marrëveshjen historike për të normalizuar lidhjet diplomatike me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreinin gjatë një ceremonie në Shtëpinë e Bardhë të kryesuar nga presidenti...

Izraeli arriti marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahreinin

para 6 dite - TV21

- Advertisement - Izraeli sot nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreinin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja...

Marrëveshjet e normalizimit mund t’i japin fund konfliktit arabo-izraelit

para 6 dite - RTK

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu tha sot se nënshkrimi në Shtëpinë e Bardhë i marrëveshjeve të normalizimit midis Izraelit, Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit mund t’i japin fund konfliktit...

Historike: Izraeli nënshkruan marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahreinin

para 6 dite - Kallxo

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Trump takon Netanyahun, paralajmëron marrëveshje të paqes edhe me gjashtë shtete të tjera

para 6 dite - Telegrafi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i ka dhënë sot kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu çelësat e Shtëpisë së Bardhë “si një shenjë dashurie” pasi ai erdhi në Shtëpinë e Bardhë i shoqëruar nga gruaja...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - Lajmi.net

Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe dy vendeve arabe në Shtëpinë e Bardhë. Palestinezët kundërshtojnë marrëveshjet me Emiratet e Bashkuara Arabe...

Netanyahu premton normalizim edhe me vende të tjera

para 6 dite - Shenja

Kryeministri i Izraelit, Benyamin Netanyahu, u zotua se edhe vende të tjera do të bëhen pjesë e procesit të normalizimit me Izraelin, transmeton Anadolu Agency (AA). Netanyahu në llogarinë e tij në Twitter...

Katari “shuan shpresat” amerikane: Jo marrëdhënie diplomatike me Izraelin

para 6 dite - InfoShqip

Normalizimi i marrëdhënieve me Izraelin “nuk mund të jetë përgjigjja” e mosmarrëveshjes iraelito-palestineze, tha një zyrtare e Katarit, duke shtuar se Doha nuk do të bashkohej me vendet e tjera të Gjirit...

Nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrejn

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 15/09/2020 20:41 Presidenti Donald Trump udhëhoqi ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë...

Izraeli, EBA dhe Bahreini, nën udhëheqësi të SHBA-së, nënshkruajtën marrëveshje paqësore historike

para 6 dite - Koha.mk

Uashington, 15 shtator – Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu nënshkruajti marrëveshje historike për lidhje të marrëdhënieve diplomatike në shtetin hebraik me Emiratet e Bashkuara Arabe, në prani të...

​Izraeli arrin marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahrejnin

para 6 dite - Top Channel

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - Infokusi

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Izraeli arrin marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahrejnin

para 6 dite - Telegrafi

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

Takimi në SHBA, Nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - ABC News

Në Shtëpinë e Bardhë u mbajtën ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në dinamikat e...

Izraeli normalizon raportet me Emiratet dhe Bahreinin

para 6 dite - OraInfo

Sot është nënshkruar edhe një marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë. Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të...

Izraeli zyrtarisht nënshkruan marrëveshje normalizimi me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreinin

para 6 dite - Anadolu Agency

Washington Izraeli zyrtarisht ka nënshkruar marrëveshjen historike për të normalizuar lidhjet diplomatike me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreinin gjatë një ceremonie në Shtëpinë e Bardhë të kryesuar...

Izraeli arrin marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahrejnin

para 6 dite - Koha.mk

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

Izraeli me marrëveshje edhe me Bahrejnin dhe Emiratet e Bashkuara

para 6 dite - GazetaBlic

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

Palestinezët sulmojnë me raketa pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtëpi të Bardhë, ka të plagosur

para 6 dite - Bota Press

Palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve...

​Izraeli arrin marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahrejnin

para 6 dite - Alsat-M

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, lëndohen disa persona

para 6 dite - Arbresh

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izrael, ka të plagosur

para 6 dite - Lajm

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Netanyahu: Marrëveshjet e normalizimit mund t’i japin fund konfliktit arabo-izraelit

para 6 dite - Lajmi.net

“Për ata që mbajnë plagët e luftës, vlerësojnë bekimet e paqes, ajo që ne po bëjmë sot është e madhe, së pari, sepse kjo paqe përfundimisht do të shtrihet në shtetet e tjera arabe dhe sepse ajo mund t’i...

Izraeli ka nënshkruar marrëveshje me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreinin në një ceremoni në Shtëpinë e Bardhë

para 6 dite - Insajderi

Në prezencën e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është nënshkruar një marrëveshje historike, në njërën anë Izraelit, dhe nën anën tjetër dy vendeve të Gjirit Arab, Emirateve...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - in7

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Izraeli arrin marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahrejnin

para 6 dite - Lajm

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

Trump takon Netanyahun, paralajmëron marrëveshje të paqes edhe me 6 shtete të tjera

para 6 dite - Lajmi.net

“Ju keni qenë një udhëheqës i pabesueshëm për një kohë shumë të gjatë,” tha Trump. Ai shtoi se Izraeli ka fituar paqen dhe se ka shumë vende që do të arrijnë marrëveshje të tilla për krijimin e marrëdhënieve...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - Zyrtare

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Katari “shuan shpresat” amerikane: Jo marrëdhënie diplomatike me Izraelin

para 6 dite - Zyrtare

Normalizimi i marrëdhënieve me Izraelin “nuk mund të jetë përgjigjja” e mosmarrëveshjes iraelito-palestineze, tha një zyrtare e Katarit, duke shtuar se Doha nuk do të bashkohej me vendet e tjera të Gjirit...

Izraeli, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni nënshkruajnë marrëveshjet për normalizim

para 6 dite - Koha.net

Izraeli, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni kanë nënshkruar marrëveshjet për normalizim të plotë të marrëdhënieve diplomatike. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu dhe ministrat e jashtëm të Emirateve...

​Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - Periskopi

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Në Shtëpinë e Bardhë nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Epoka e Re

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Palestinezët shkrepin raketa mbi Izraelin, ka të plagosur

para 6 dite - KosovaPress

Ekstremistët palestinezë nga Rripi i Gazës kanë shkrepur sonte dy raketa në drejtim të Izraelit, duke lënë të plagosur të paktën dy persona. Sulmi përkon me nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin...

Tjetër marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë: Izraeli normalizon raportet me Emiratet dhe Bahreinin

para 6 dite - Lajmi.net

Marrëveshja u nënshkrua nga kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu dhe ministrat e Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahrejnit, Abdullah bin Zayed al-Nahyan Abraham dhe Khalid bin...

Trump: Edhe palestinezët do të përfundojnë duke e pranuar marrëveshjen e paqes

para 6 dite - Flaka

Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot se edhe palestinezët përfundimisht do t’i bashkohen marrëveshjes për paqe me Izraelin, duke argumentuar se mbështetësit e tyre financiarë dhe politikë në Gji...

Reagime mbi marrëveshjen mes Izraelit, Emirateve të Bashkura Arabe dhe Bahrenit

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Marrëveshja midis Izraelit dhe Emirateve u arrit muajin e kaluar, ndërsa ajo me Bahrenin të premten e kaluar. Shumë izraelitë e mirëpritën normalizimin, si një hapa me rëndësi të madh për vendin. Marrëveshjet...

Netanyahu: Marrëveshjet e normalizimit mund t’i japin fund konfliktit arabo-izraelit

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu tha sot se nënshkrimi në Shtëpinë e Bardhë i marrëveshjeve të normalizimit midis Izraelit, Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit mund t’i japin fund konfliktit...

SHBA, nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - PortaliOnline

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën udhëheqësit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit për nënshkrimin e marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, duke i bërë disa...

Netanyahu: Normalizim të marrëdhënieve edhe me vende të tjera

para 6 dite - BalkanWeb

Kryeministri i izraelit, Benyamin Netanyahu u zotua se edhe vende të tjera do të bëhen pjesë e procesit të normalizimit me Izraelin. Netanyahu në llogarinë e tij në Twitter postoi një video që ai filmoi...

​Trump takon Netanyahun, paralajmëron marrëveshje të paqes edhe me 6 shtete të tjera

para 6 dite - Arbresh

Presidenti i SHBA-së Donald Trump i ka dhënë sot kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu çelësat e Shtëpisë së Bardhë “si një shenjë dashurie” pasi ai erdhi në Shtëpinë e Bardhë i shoqëruar nga gruaja...

Nënshkruhen marrëveshjet e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrejn

para 6 dite - Pa censure

Presidenti Donald Trump udhëhoqi ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në dinamikat...

Izraeli zyrtarisht nënshkruan marrëveshje normalizimi me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreinin

para 6 dite - Gazeta e re

Para nënshkrimit të të ashtuquajturës “Marrëveshjet Abraham”, Trump tha se marrëveshjet do t’i japin fund “dekadave të ndarjes dhe konfliktit” në rajon, si dhe do të shoqërojnë “agimin e një Lindje të...

Trump: Edhe palestinezët do të përfundojnë duke e pranuar marrëveshjen e paqes

para 6 dite - Zhurnal

Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot se edhe palestinezët përfundimisht do t’i bashkohen marrëveshjes për paqe me Izraelin, duke argumentuar se mbështetësit e tyre financiarë dhe politikë në Gji...

Trump takon Netanyahun, paralajmëron marrëveshje të paqes edhe me 6 shtete të tjera

para 6 dite - KosovaPress

Presidenti i SHBA-së Donald Trump i ka dhënë sot kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu çelësat e Shtëpisë së Bardhë “si një shenjë dashurie” pasi ai erdhi në Shtëpinë e Bardhë i shoqëruar nga gruaja...

Normalizimi marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein/ Trump organizon ceremonitë historike

para 6 dite - Syri

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në...

Tjetër marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë: Izraeli normalizon raportet me Emiratet dhe Bahreinin

para 6 dite - Zyrtare

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Sot, Izraeli nënshkroi...

Trump: Edhe palestinezët do të përfundojnë duke e pranuar marrëveshjen e paqes

para 6 dite - Alsat-M

Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot se edhe palestinezët përfundimisht do t’i bashkohen marrëveshjes për paqe me Izraelin, duke argumentuar se mbështetësit e tyre financiarë dhe politikë në Gji...

Trump: Edhe palestinezët do të përfundojnë duke e pranuar marrëveshjen e paqes

para 6 dite - Neshesh

Alsat 15.09.2020 17:55 Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot se edhe palestinezët përfundimisht do t’i bashkohen marrëveshjes për paqe me Izraelin, duke argumentuar se mbështetësit e tyre financiarë...

Tjetër marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë: Izraeli normalizon raportet me Emiratet dhe Bahreinin

para 6 dite - Periskopi

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

Izraeli arrin marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet dhe Bahrejnin

para 6 dite - KosovaPress

Sot, Izraeli nënshkroi marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejnin në prani të presidentit të SHBA-së Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u nënshkrua...

“ABRAHAMIKJA”/ Emiratet dhe Bahreini, paqe me Izraelin nën hyqmin “Trump”

para 6 dite - Te Sheshi

Zyrtarët nga Bahreini, Emiratet e Bashkuara Arabe, Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara nënshkruan Një dokument përpara Shtëpisë së Bardhë në Uashington mbi normalizimin e marrëdhënieve midis shteteve të Gjirit...

Izraeli, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni nënshkruajnë marrëveshjet për normalizim

para 6 dite - Ekonomia Online

Izraeli, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni kanë nënshkruar marrëveshjet për normalizim të plotë të marrëdhënieve diplomatike. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu dhe ministrat e jashtëm të Emirateve...

Trump organizon ceremonitë e normalizimit të marrëdhënieve Izrael-Emirate-Bahrein

para 6 dite - Lajmi.net

Në një ceremoni të martën në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump do të presë më shumë se 700 mysafirë të pranishëm në nënshkrimin e marrëveshjeve mes Izraelit, Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Bahreinit....

Marrëveshjet në Lindjen e Mesme, Trump do të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit në Shtëpinë e Bardhë

para 7 dite - Koha Jone

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në...

INTERESAT/ Marrëveshjet e bujshme arabe me Izraelin: Çfarë u ofron SHBA shteteve të Gjirit?

para 7 dite - Gazeta Tema

Përfaqësuesit e qeverive të Emirateve të Bashkuara Arabe, Bahreinit, Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara do të mblidhen në Uashington të martën për të nënshkruar marrëveshje historike mbi normalizimin e...

Katari “shuan shpresat” amerikane: jo marrëdhënie diplomatike me Izraelin!

para 6 dite - Te Sheshi

Normalizimi i marrëdhënieve me Izraelin “nuk mund të jetë përgjigjja” e mosmarrëveshjes iraelito-palestineze, tha një zyrtare e Katarit, duke shtuar se Doha nuk do të bashkohej me vendet e tjera të Gjirit...

Trump organizon ceremoni e normalizimit të marrëdhënieve në Lindjen e Mesme

para 7 dite - RTK

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit, që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në...

Arabia Saudite, sinjale ‘pajtimi’ me Izraelin

para 7 dite - RTK

Izraeli në pak javë ka arritur marrëveshje historike për normalizimin diplomatik me dy vende të Gjirit Persik dhe Arabia Saudia po shihet si objektivi i radhës për pajtim dypalësh. Normalizimi i raporteve...

Marrëveshjet në Lindjen e Mesme, Trump do të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit në Shtëpinë e Bardhë

para 7 dite - BalkanWeb

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në...

Sinjale ‘pajtimi’ të Arabia Saudite me Izraelin

para 7 dite - Koha.net

Izraeli në pak javë ka arritur marrëveshje historike për normalizimin diplomatik me dy vende të Gjirit Persik dhe Arabia Saudia po shihet si objektivi i radhës për pajtim dypalësh. Normalizimi i raporteve...

Arabia Saudite, sinjale ‘pajtimi’ edhe me Izraelin

para 7 dite - GazetaBlic

Izraeli në pak javë ka arritur marrëveshje historike për normalizimin diplomatik me dy vende të Gjirit Persik dhe Arabia Saudia po shihet si objektivi i radhës për pajtim dypalësh. Normalizimi i raporteve...

Arabia Saudite, sinjale ‘pajtimi’ me Izraelin

para 7 dite - Standard

Izraeli në pak javë ka arritur marrëveshje historike për normalizimin diplomatik me dy vende të Gjirit Persik dhe Arabia Saudia po shihet si objektivi i radhës për pajtim dypalësh. Normalizimi i raporteve...

para 7 dite - Ora news

Izraeli në pak javë ka arritur marrëveshje historike për normalizimin diplomatik me dy vende të Gjirit Persik dhe Arabia Saudia po shihet si objektivi i radhës për pajtim dypalësh. Normalizimi i raporteve...

Trump udhëheq nënshkrimin e marrëveshjeve historike Izrael-Emirate-Bahrein

para 7 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në...

Trump udhëheq nënshkrimin e marrëveshjeve historike Izrael-Emirate-Bahrein

para 7 dite - Gazeta Tema

Presidenti Donald Trump pritet të udhëheqë ceremonitë e nënshkrimit të marrëveshjeve historike diplomatike mes Izraelit dhe dy vendeve arabe të Gjirit që mund të paralajmërojnë një ndryshim dramatik në...

Netanyahu premton normalizim edhe me vende të tjera

para 7 dite - RTK

"Sipas asaj që unë shoh këtu, ju premtoj se edhe vendet e tjera do ta realizojnë këtë", u shpreh Netanyahu në një video nga Washingtoni. Kryeministri i Izraelit, Benyamin Netanyahu, u zotua se edhe vende...

Arabia Saudite, sinjale ‘pajtimi’ me Izraelin

para 7 dite - Arbresh

Izraeli në pak javë ka arritur marrëveshje historike për normalizimin diplomatik me dy vende të Gjirit Persik dhe Arabia Saudia po shihet si objektivi i radhës për pajtim dypalësh. Normalizimi i raporteve...

Sinjale ‘pajtimi’ të Arabia Saudite me Izraelin

para 7 dite - Ekonomia Online

Izraeli në pak javë ka arritur marrëveshje historike për normalizimin diplomatik me dy vende të Gjirit Persik dhe Arabia Saudia po shihet si objektivi i radhës për pajtim dypalësh. Normalizimi i raporteve...

Marrëveshjet e bujshme arabe me Izraelin: Ç’u ofron SHBA shteteve të Gjirit?

para 7 dite - InfoShqip

Përfaqësuesit e qeverive të Emirateve të Bashkuara Arabe, Bahreinit, Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara do të mblidhen në Uashington të martën për të nënshkruar marrëveshje historike mbi normalizimin e...

Marrëveshjet e bujshme arabe me Izraelin: Ç’u ofron SHBA shteteve të Gjirit?

para 7 dite - Zyrtare

Përfaqësuesit e qeverive të Emirateve të Bashkuara Arabe, Bahreinit, Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara do të mblidhen në Uashington të martën për të nënshkruar marrëveshje historike mbi normalizimin e...

Netanyahu premton normalizim edhe me vende të tjera

para 7 dite - Anadolu Agency

Stamboll Kryeministri i Izraelit, Benyamin Netanyahu, u zotua se edhe vende të tjera do të bëhen pjesë e procesit të normalizimit me Izraelin, transmeton Anadolu Agency (AA). Netanyahu në llogarinë e tij...

Washington Post: Zbërthimi i marrëveshjeve të "paqes" nga Trump

para 7 dite - Albeu

E përditshmja prestigjioze amerikane Washington Post ka publikuar një artikull analitik për marrëveshjet e fundit të udhëhequra nga Shtëpia e Bardhë përfshirë atë mes Kosovës dhe Serbisë. Për një udhëheqës...

Washington Post: Zbërthimi i marrëveshjeve të ‘paqes’ nga Trump

para 7 dite - RTK

E përditshmja prestigjioze amerikane Washington Post ka publikuar një artikull analitik për marrëveshjet e fundit të udhëhequra nga Shtëpia e Bardhë përfshirë atë mes Kosovës dhe Serbisë. Për një udhëheqës...

Sot ditë historike/ Në Uashington do të nënshkruhet traktati i paqes mes Izraelit dhe Emirateve

para 7 dite - Syri

Sot presidenti amerikan Donald Trump do të pres në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin izraelit Benyamin Netanyahu dhe ministrat e jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe për nënshkrimin e marrëveshjes së...

Washington Post: Zbërthimi i marrëveshjeve të ‘paqes’ nga Trump

para 7 dite - Lajmi.net

Për një udhëheqës që kalon shumë kohë duke mbjellë panik në shtëpi, Presidenti Trump duket se është i prirur të rregullojë gardhet jashtë vendit. Java e kaluar ka parë një stuhi iniciativash paqeruajtëse...

INTERESAT/ Marrëveshjet e bujshme arabe me Izraelin: Ç’u ofron SHBA shteteve të Gjirit?

para 7 dite - Te Sheshi

Përfaqësuesit e qeverive të Emirateve të Bashkuara Arabe, Bahreinit, Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara do të mblidhen në Uashington të martën për të nënshkruar marrëveshje historike mbi normalizimin e...

Netanyahu: Normalizimi me EBA-në dhe Bahreinin do të sjellë miliarda në ekonominë izraelite

para një jave - Shenja

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se miliarda do të rrjedhin në Izrael për shkak të marrëveshjeve të normalizimit të arritura kohët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). “Marrëveshja e paqes...

Palestina do të rishikojë marrëdhëniet me Ligën Arabe

para një jave - Shenja

Qeveria palestineze do t’i paraqesë një rekomandim presidentit Mahmoud Abbas për rishikimin e marrëdhënieve me Ligën Arabe, tha të kryeministri Mohammed Shtayyeh, raporton Anadolu Agency (AA). “Liga Arabe...

Izrael, Netanyahu: Normalizimi me EBA-në dhe Bahreinin do të sjellë miliarda në ekonomi

para një jave - Gazeta Tema

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu deklaroi se marrëveshja e arritur kohët e fundit, me Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) dhe Bahreinin, do të sillte miliarda dollarë në ekonominë izraelite. Deklarata...

Palestina do të rishikojë marrëdhëniet me Ligën Arabe

para një jave - Anadolu Agency

Ramallah Qeveria palestineze do t'i paraqesë një rekomandim presidentit Mahmoud Abbas për rishikimin e marrëdhënieve me Ligën Arabe, tha të kryeministri Mohammed Shtayyeh, raporton Anadolu Agency (AA)....

GAZETARI/ David Hirst: Marrëveshjet arabe me Izraelin: pse e gjitha kundër Turqisë

para një jave - Te Sheshi

Gazetari i mirënjohur britanik David Hirst pretendon se qëllimi i vërtetë i normalizimit të regjimeve arabe me Izraelin është Turqia, dhe jo Irani, siç besohet ndryshe. “Irani nuk është qëllimi i aleancës...

Netanyahu: Normalizimi me EBA-në dhe Bahreinin do të pompojë miliarda në ekonominë izraelite

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri izraelit deklaroi se kjo është një epokë e re. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se miliarda do të rrjedhin në Izrael për shkak të marrëveshjeve të normalizimit të arritura kohët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK