http://kariera.mk

Meta kritikon KED dhe KLGJ: Vonesa të pajustifikuara për ringritjen e Gjykatës së Lartë dhe Kushtetueses

para 6 dite - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta nuk ka kursyer kritikat për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor, të cilët sipas tij po zvarritin ringritjen e Gjykatës së Lartë dhe të Gjykatës Kushtetuese....

Vonesat në ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë/ Meta, letër krerëve më të lartë të institucioneve

para 6 dite - Standard

Presidenti i Republikës, Meta i është drejtuar sot përmes një shkrese Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, lidhur me mbi vonesat...

Vonesat për Gjykatën Kushtetuese dhe të Lartë të papranueshme, Meta letër 4 institucioneve

para 7 dite - NOA

Presidenti Ilir Meta ka bërë publik qëndrimin e tij mbi vonesat dhe problematikat në bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe të Gjykatës së Lartë. Presidenti i Republikës ka përcjellë pranë Këshillit...

Presidenti Meta u kërkon KED dhe KLGJ urgjent plotësimin e GJK dhe GJL

para 7 dite - Koha Jone

Presidenti Republikës Ilir Meta ka nisur shkresë zyrtare Këshillit të Emërimëve në Drejtësi (KED) dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) që të nisin punën urgjent për plotësimin me kandidatura për në Gjykatën...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Meta letër KED-së: Masa emergjente për bërjen funksionale të tyre

para 7 dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar me një letër KLGJ-së, Kuvendit dhe Avokatit të Popullit, ku kërkon të merren masa emergjente për bërjen funksionale të Gjykatës kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë....

Presidenti Meta kërkon KED dhe KLGJ urgjent plotësimin e GJK dhe GJL

para 7 dite - Koha Jone

Presidenti Republikës Ilir Meta ka nisur shkresë zyrtare Këshillit të Emërimëve në Drejtësi (KED) dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) që të nisin punën urgjent për plotësimin me kandidatura për në Gjykatën...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Meta letër KED-së: Situatë e papranueshme, problematikat e shfaqura mbartin rrezikun që të vonojnë apo të cënojnë produktin

para 7 dite - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Meta i është drejtuar sot përmes një shkrese Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, lidhur me mbi vonesat...

Vonesat në ngritjen e GJK dhe GJL, Meta letër Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

para 7 dite - Klan

Vonesat në ngritjen e GJK dhe GJL, Meta letër Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për vonesat në ngritjen e dy institucioneve...

Vonesat për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Meta letër 4 institucioneve

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 16.09.2020 nga E. SH Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë një shkresë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, qëndrimin...

Vonesat për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Presidenti Meta letër 4 institucioneve. Ja çfarë u kërkon

para 7 dite - Panorama

Presidenti Ilir Meta kërkon që të merren masa sa më shpejt për të bërë funksionale Gjykatën Kushtetuese dhe atë të Lartë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta përmes një shkresë në datën 15 shtator 2020,...

Presidenti Meta: Situatë e papranueshme! Vonesat e KED pengojnë ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë

para 7 dite - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar me një letër Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, ku kërkon të merren masa emergjente...

Vonesat për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Meta letër 4 institucioneve

para 7 dite - ABC News

Presidenti i Republikës ka përcjellë pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, qëndrimin zyrtar “Mbi vonesat dhe problematikat...

Vonesat në ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë/ Meta, letër krerëve më të lartë të institucioneve

para 7 dite - Syri

Presidenti i Republikës, Meta përmes shkresës nr.3115 prot, datë 15 shtator 2020, ka përcjellë pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit...

para 7 dite - Ora news

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka dërguar një shkresë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), ku kërkon marrjen e masave emergjente për bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së...

Kushtetuesja dhe Gjykata e Lartë, Meta letër KED: Përshpejtoni punën, vonesat të pajustifikueshme

para 7 dite - Mapo

Presidenti Meta i ka dërguar një shkresë zyrtare organeve të reja të drejtësisë, Kuvendit dhe Avokatit të Popullit, lidhur me ngritjen sa më shpejt të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë. Në letrën...

Vonesat për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë/ Meta letër 4 institucioneve: Kam evidentuar problematika dhe vonesa të pajustifikuara

para 7 dite - Java News

Presidenti Ilir Meta kërkon që të merren masa sa më shpejt për të bërë funksionale Gjykatën Kushtetuese dhe atë të Lartë. Përmes një shkresë në datën 15 shtator 2020, Meta ka përcjellë pranë Këshillit...

Meta kërkon që sa më shpejt të funksionalizohen Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë

para 7 dite - Illyria

Tiranë, 16 shtator 2020 – Presidenti Ilir Meta kërkon që të merren masa sa më shpejt për të bërë funksionale Gjykatën Kushtetuese dhe atë të Lartë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta përmes një shkresë...

Ngërçi për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Meta letër katër institucioneve: Zbatoni kushtetutën

para 7 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës ka përcjellë pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, qëndrimin zyrtar “Mbi vonesat dhe problematikat...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Meta letër KED-së: Masa emergjente për bërjen funksionale të tyre

para 7 dite - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar me një letër KLGJ-së, Kuvendit dhe Avokatit të Popullit, ku kërkon të merren masa emergjente për bërjen funksionale të Gjykatës kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK