http://kariera.mk

Shtëpia e Sterjo Spasses shndërrohet në muze

para 5 dite - Zeri

Aty ishte lindur para 106 vjetëve një nga letrarët e parë që romanin shqip e pasuroi me tema e motive të reja. Në shtëpinë dykatëshe të Sterjo Spasses në Gollomboç, Bashkia Liqenas, tashmë ka nisur puna...

Shtëpia e Sterjo Spasses shndërrohet në muze

para 5 dite - Koha.net

Aty ishte lindur para 106 vjetëve një nga letrarët e parë që romanin shqip e pasuroi me tema e motive të reja. Në shtëpinë dykatëshe të Sterjo Spasses në Gollomboç, Bashkia Liqenas, tashmë ka nisur puna...

Shtëpia e Sterjo Spasses shndërrohet në muze

para 5 dite - Ekonomia Online

Aty ishte lindur para 106 vjetëve një nga letrarët e parë që romanin shqip e pasuroi me tema e motive të reja. Në shtëpinë dykatëshe të Sterjo Spasses në Gollomboç, Bashkia Liqenas, tashmë ka nisur puna...

Nis restaurimi i shtëpisë së Sterjo Spases, djali i tij dhuron dorëshkrime origjinale për muzeun

para 6 dite - Koha.net

Drejtoria Rajonale e Kulturës në Korçë ka nisur restaurimin e shtëpisë Muze të Sterjo Spases. Në Muzeun e parë në Pustrec do të ekspozohen jo vetëm dorëshkrime origjinale të shkrimtarit, por edhe objekte...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK