http://kariera.mk

Si të dashuroheni sërish me leximin

para një jave - Zhurnal

Nëse mediat sociale dhe teknologjia zënë pjesën më të madhe të kohës suaj dhe ju kanë larguar nga librat dhe leximi, ju do ta keni të vështirë që t’i riktheheni leximit, por këshillat e mëposhtme do t’ju...

Si të dashuroheni sërish me leximin

para një jave - Ekonomia Online

Nëse mediat sociale dhe teknologjia zënë pjesën më të madhe të kohës suaj dhe ju kanë larguar nga librat dhe leximi, ju do ta keni të vështirë që t’i riktheheni leximit, por këshillat e mëposhtme do t’ju...

Helena Kadare rrëfen: Kur fshihja përkthimet nga Ismaili

para një jave - Bota Press

Pasi Qendra Kombëtare i dorëzoi shkrimtares Helena Kadare një çmim mirënjohjeje, studiuesja dhe zëvendësdekania e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Elsa Rakipllari, tregoi se si dhjetë vite më parë...

Helena Kadare: Ismaili s’po shkruan, Nobelin ka tre vite që s’e presim më

para një jave - Zhurnal

Nga Fatmira Nikolli “Ismail Kadare nuk po shkruan, Nobelin ka tre vite që nuk e presim më” – Profili i një mbretëreshe që qëndroi stoike e në heshtje dhe daljet e saj publike Nëse do të kërkohej një përkufizim...

Helena Kadare: Ismaili s’po shkruan, Nobelin ka tre vite që s’e presim më

para një jave - RTK

Nga Fatmira Nikolli “Ismail Kadare nuk po shkruan, Nobelin ka tre vite që nuk e presim më” – Profili i një mbretëreshe që qëndroi stoike e në heshtje dhe daljet e saj publike Nëse do të kërkohej një përkufizim...

Çmim mirënjohjeje për Helena Kadare, rrëfimi për jetën me Ismailin e pritshmëritë për “Nobel”

para një jave - Vizion Plus

Tetori i librit solli në një takim dhe diskutim mes personaliteteve të letrave shqipe, shkrimtaren Helena Kadare. Ajo ndau eksperiencën e saj si krijuese, por dhe një panoramë se si është jeta në krah...

Çmim mirënjohjeje për Elena Kadare/ Vlerësimi nga qendra kombëtare e librit dhe leximit

para një jave - Top Channel

“Për librat e saj që me lirizëm edhe guxim, sjellin fatin e karaktereve gra në Shqipëri me një forcë prekëse”. Ky ishte motivacioni, me te cilin Helena Kadare mori një vlerësim mirënjohjeje nga Qendra...

“Ismaili s’po shkruan, Nobelin ka tre vite që s’e presim më”, Helena Kadare: Vetëvrasja e Mehmet Shehut dhe “Pashallarët e kuq”, kohë të vështira

para një jave - BalkanWeb

“Ismail Kadare nuk po shkruan, Nobelin ka tre vite që nuk e presim më”  – Profili i një mbretëreshe që qëndroi stoike e në heshtje dhe daljet e saj publike Nëse do të kërkohej një përkufizim për të përshkuar...

Helena Kadare nderohet me medaljen e “Mirënjohjes”, shkrimtarja: Prej 3 vitesh nuk e presim çmimin Nobel

para një jave - ABC News

Në kuadër të muajit të Tetorit, dedikuar Librit, Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit, i dorëzon shkrimtares Helena Kadare, një mirënjohje me motivacionin “Për librat e saj që me lirizëm edhe guxim, sjellin...

Helena Kadare: Ismail Kadare nuk po shkruan, Nobelin ka tre vite që nuk e presim më

para një jave - Koha Jone

Nga Fatmira Nikolli – Nëse do të kërkohej një përkufizim për të përshkuar Helena Kadarenë, në arealin shqiptar, në raportin me shqiptarët këtej e andej kufirit, në atë që ajo përfaqëson në letrat e në...

“Si na u larguan njerëzit pas ‘Pashallarëve të kuq’”, rrëfimi i Helena Kadaresë: Pse Ismaili nuk e pret më çmimin ‘Nobel’

para një jave - Panorama

ANILA DEDAJ/ Me hapa të lehtë dhe elegancë, Helena Kadare afrohet në ceremoninë letrare, që Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit ka organizuar në nder të saj. E shoqëruar nga mikeshat e saj Meri Lalaj...

Helena Kadare:“Ismail Kadare nuk po shkruan, Nobelin ka tre vite që nuk e presim më” –

para një jave - Gazeta Tema

Nga Fatmira Nikolli Nëse do të kërkohej një përkufizim për të përshkuar Helena Kadarenë, në arealin shqiptar, në raportin me shqiptarët këtej e andej kufirit, në atë që ajo përfaqëson në letrat e në mendimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK