http://kariera.mk

FINANACE THINK: Kriza e shkaktuar nga Kovid-19 i ka prekur qytetarët me të ardhura të ulëta

para një jave - Zhurnal

Shkup, 17 tetor – Kriza e shkaktuar nga KOVID-19 ka ndikuar fuqimisht në grupet e qytetarëve me të ardhura të ulëta, të cilët kryesisht punojnë në punë me paga të ulëta ose janë pjesë e ekonomisë informale,...

FINANACE THINK: Kriza e shkaktuar nga Kovid-19 i ka prekur qytetarët me të ardhura të ulëta

para një jave - Medial

Kriza e shkaktuar nga KOVID-19 ka ndikuar fuqimisht në grupet e qytetarëve me të ardhura të ulëta, të cilët kryesisht punojnë në punë me paga të ulëta ose janë pjesë e ekonomisë informale, marrin transferta...

“100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri”! Zaev: Asnjë qytetarë s’do ngelet pa kujdes

para një jave - Ina

Lypsar në çdo hap tek Ura e gurit. Plot të tillë ka edhe nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit dhe jo vetëm. Gjendjen financiare të qytetarëve e ka përkeqësuar edhe më shumë Covid-19. Rezultati i një studimi...

“100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri”! Zaev: Asnjë qytetarë s’do ngelet pa kujdes

para një jave - TV21

- Advertisement - Lypsar nw cdo hap tek Ura e gurit. - Advertisement - Plot të tillë ka edhe nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit dhe jo vetëm. - Advertisement - Gjendjen financiare të qytetarëve e ka përkeqësuar...

LSDM: Edhe 283 mijë qytetarë tjerë do të marrin kartela pagesore

para një jave - Telegrafi

LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. “Janë ndërmarrë me kohë, masa efikase,...

“100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri”! Zaev: Asnjë qytetarë s’do ngelet pa kujdes

para një jave - Tetova Sot

Lypsar nw cdo hap tek Ura e gurit. Plot të tillë ka edhe nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit dhe jo vetëm. Gjendjen financiare të qytetarëve e ka përkeqësuar edhe më shumë Covid-19. Rezultati i një studimi...

Finance Think: Kriza e shkaktuar nga Kovid-19 i ka prekur qytetarët me të ardhura të ulëta

para një jave - Koha.mk

Shkup, 17 tetor – Kriza e shkaktuar nga KOVID-19 ka ndikuar fuqimisht në grupet e qytetarëve me të ardhura të ulëta, të cilët kryesisht punojnë në punë me paga të ulëta ose janë pjesë e ekonomisë informale,...

COVID-19 Maqedoni: Përkeqësohet situata ekonomike, 100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri

para një jave - Telegrafi

Covid-19 bëri që edhe 100 mijë qytetarë të tjerë në vend, të jetojnë në varfëri. Thuajse pesëqind mijë qytetarë e kalojnë ditën me më pak se 130 denarë. Ky është rezultati i një studimi nga Instituti Finance...

Dita e botërore e varfërisë: Aktivitete të ndryshme humanitare në vend

para një jave - Flaka

Më shumë se 2.2 miliard njerëz në botë janë të varfër ose janë në prag të varfërisë, ndërsa në Maqedoninë e Veriut më shumë se 450 mijë qytetarë jetojnë me një vakët ditor edhe pse 12 mij tonelata ushqim...

FINANCE THINK: 25 MIJË NJERËZ NË VARËFRI PËR SHKAK TË COVID-19

para një jave - Klan Macedonia

Kriza e shkaktuar nga koronavirusi ashpër ka goditur qytetarët me të ardhura të ulatë që më së shpeshti punojnë në vende shumë pak të paguara ose janë pjesë e ekonomisë joformale, pranojnë transfere sociale...

COVID-19 përkeqëson situatën ekonomike, 100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri

para një jave - Flaka

Kovid-19 bëri që edhe 100 mijë qytetarë të tjerë në vend, të jetojnë në varfëri. Thuajse pesëqind mijë qytetarë e kalojnë ditën me më pak se 130 denarë. Ky është rezultati i një studimi nga Instituti Finance...

“100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri”! Zaev: Asnjë qytetarë s’do ngelet pa kujdes

para një jave - Tetova1

Lypsar nw cdo hap tek Ura e gurit. Plot të tillë ka edhe nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit dhe jo vetëm. Gjendjen financiare të qytetarëve e ka përkeqësuar edhe më shumë Covid-19. Rezultati i një studimi...

309 mijë qytetarë kanë marrë kartela pagesore në pakon e 3 ekonomike. Me pakon e 4 ky numër do të rritet edhe për 283 mijë qytetarë

para një jave - TV21

- Advertisement - LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. - Advertisement - “Janë...

“100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri”! Zaev: Asnjë qytetarë s’do ngelet pa kujdes

para një jave - Pa censure

Lypsar në cdo hap tek Ura e gurit. Plot të tillë ka edhe nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit dhe jo vetëm. Gjendjen financiare të qytetarëve e ka përkeqësuar edhe më shumë Covid-19. Rezultati i një studimi...

“100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri”! Zaev: Asnjë qytetarë s’do ngelet pa kujdes

para një jave - Sharri

Lypsar në cdo hap tek Ura e gurit. Plot të tillë ka edhe nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit dhe jo vetëm. Gjendjen financiare të qytetarëve e ka përkeqësuar edhe më shumë Covid-19. Rezultati i një studimi...

“100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri”! Zaev: Asnjë qytetarë s’do ngelet pa kujdes

para një jave - Express.mk

Lypsar në cdo hap tek Ura e gurit. Plot të tillë ka edhe nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit dhe jo vetëm. Gjendjen financiare të qytetarëve e ka përkeqësuar edhe më shumë Covid-19. Rezultati i një studimi...

LSDM: Edhe 283 mijë qytetarë tjerë do të marrin kartela pagesore

para një jave - Arbresh

LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. “Janë ndërmarrë me kohë, masa efikase,...

COVID-19 përkeqëson situatën ekonomike, 100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri

para një jave - Lajm

Kovid-19 bëri që edhe 100 mijë qytetarë të tjerë në vend, të jetojnë në varfëri. Thuajse pesëqind mijë qytetarë e kalojnë ditën me më pak se 130 denarë. Ky është rezultati i një studimi nga Instituti Finance...

COVID-19 përkeqëson situatën ekonomike, 100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri

para një jave - Fol

Kovid-19 bëri që edhe 100 mijë qytetarë të tjerë në vend, të jetojnë në varfëri. Thuajse pesëqind mijë qytetarë e kalojnë ditën me më pak se 130 denarë. Ky është rezultati i një studimi nga Instituti Finance...

Me pakon e 4 pritet të merren edhe 283 mijë kartela pagesore

para një jave - Flaka

LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. “Janë ndërmarrë me kohë, masa efikase,...

COVID-19 Maqedoni: Përkeqësohet situata ekonomike, 100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri

para një jave - Arbresh

Covid-19 bëri që edhe 100 mijë qytetarë të tjerë në vend, të jetojnë në varfëri. Thuajse pesëqind mijë qytetarë e kalojnë ditën me më pak se 130 denarë. Ky është rezultati i një studimi nga Instituti Finance...

COVID-19 përkeqëson situatën ekonomike, 100 mijë qytetarë jetojnë në varfëri

para një jave - Fakti Ditor

Kovid-19 bëri që edhe 100 mijë qytetarë të tjerë në vend, të jetojnë në varfëri. Thuajse pesëqind mijë qytetarë e kalojnë ditën me më pak se 130 denarë. Ky është rezultati i një studimi nga Instituti Finance...

Së shpejti do të fitojnë kartela pagesore me nga 6000 denarë këta kategori të qytetarëve

para një jave - Tetova1

LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. “Janë ndërmarrë me kohë, masa efikase,...

Së shpejti do të fitojnë kartela pagesore me nga 6000 denarë këta kategori të qytetarëve

para një jave - Express.mk

LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. “Janë ndërmarrë me kohë, masa efikase,...

Së shpejti do të fitojnë kartela pagesore me nga 6000 denarë këta kategori të qytetarëve

para një jave - Pa censure

LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. “Janë ndërmarrë me kohë, masa efikase,...

309 mijë qytetarë kanë marrë kartela pagesore në pakon e 3 ekonomike. Me pakon e 4 ky numër do të rritet edhe për 283 mijë qytetarë

para një jave - Fol

LSDM-ja përmendi rritjen e pagës minimale, ndihmat sociale, shtesat për fëmijë, pensionin social dhe pakot ekonomike me ndihmat që kanë ndërmarrë gjatë pandemisë. “Janë ndërmarrë me kohë, masa efikase,...

VMRO-DPMNE: Paketa e katërt e masave nuk përfshin as studentë, as nxënës

para një jave - Flaka

Me LSDM dhe Zoran Zaev në pushtet, ekonomia maqedonase është në prag të kolapsit të plotë. Kështu thonë nga VMRO-DPMNE opozitare, përcjell FLAKA. “Paketa e katërt e masave antikrizë për të cilën LSDM dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK