http://kariera.mk

Mediat në Prishtinë: PDK gati negociatat me Vetëvendosjen dhe “Listën” për rrëzimin e Hotit

para një jave - ABC News

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nisë negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti. Kjo gatishmëri e tyre vjen pas shkarkimeve të fundit të ‘vulosura’...

PDK: Qeveria Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - Telegrafi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

PDK-ja kritikon heshtjen e ambasadave për shkarkimet e fundit nga Qeveria Hoti

para një jave - Insajderi

Partia Demokratike e Kosovës, ka kritikuar shkarkimet e mbrëmshme nga Qeveria në krye me Avdullah Hotin, në Policinë e Kosovës, Doganën e Kosovës dhe Administratën Tatimore të Kosovës, njofton Insajderi....

PDK-ja kritikon heshtjen e ambasadave për shkarkimet nga Qeveria Hoti

para një jave - Kallxo

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë të shtunën në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve...

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj, përfshin kryeministrin Hoti në një rrjet kriminal

para një jave - Koha.net

Drejtori i shkarkuar i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal, i cili, sipas tij, ka dëmtuar buxhetin e Kosovës me miliona euro....

PDK-ja kritikon heshtjen e ambasadave për shkarkimet nga Qeveria Hoti

para një jave - Syri.net Kosova

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj, ka kritikuar, siç tha ai, heshtjen e ndërkombëtarëve për shkarkimet e bëra nga kryeministri Avdullah Hoti. Ndërsa këto shkarkime, i ka vlerësuar të rrezikshme dhe politizim...

PDK: Qeveri e lodhtë goditi pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së

para një jave - Gazeta Express

Gazeta Express 17/10/2020 17:16 Nënkryetari i PDK’së, Shaqir Totaj ka thënë se Qeveria e lodhtë e Kosovës e ka shuar pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së me shkarimet e djeshme të krerëve të këtyre...

Murtezaj akuzoi Hotin për nepotizëm/ Ish-zv.ministri: Allo, prokuroria pronto?

para një jave - Syri.net Kosova

Ilir Murtezaj, i shkarkuar nga posti i drejtorit të ATK-së, ka pasur një sërë kritikash ndaj kryeministrit Avdullah Hoti. Murtezaj ka akuzuar Hotin, se në kohën sa ka qenë ministër i Financave ka lejuar...

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

para një jave - Telegrafi

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj tha se në dijeni të ish-drejtorit të ATK-së dhe ish-ministrit të Financave, tanimë, kryeministër Avdullah Hotit janë bërë favore të bizneseve...

Shpërthen skandali, mbi 7 mijë biznese me qarkullim dyvjeçar 3.6 miliardë euro nuk paguan asnjë cent tatim

para një jave - Syri.net Kosova

Drejtori tashmë i shkarkuar i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, është deklaruar pas shkarkimit të tij nga pozita që po mbante në këtë institucion, nga ana e Qeverisë së Kosovës, njofton...

PDK: Qeveria Hoti po hakmerret ndaj institucioneve të pavarura

para një jave - Kallxo

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj në një konferencë për media ka akuzuar qeverinë e Avdullah Hotit se po hakmerret ndaj institucioneve të pavarura të vendit. Totaj tha se fakti...

PDK bëhet bashkë me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

para një jave - Flaka

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti. Kjo gatishmëri e tyre vije pas shkarkimeve të fundit të ‘vulosura’...

PDK: Qeveria e lodhur Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet

para një jave - RTK

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

Nënkryetari i PDK-së: Qeveria e lodhtë goditi pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së

para një jave - OraInfo

Nënkryetari i PDK’së nuk i ka kursyer kritikat për Qeverinë Hoti. Shaqir Totaj ka thënë se Qeveria e lodhtë e Kosovës e ka shuar pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së me shkarimet e djeshme të krerëve...

PDK për shkarkimet e fundit: Qeveria e lodhtë goditi pavarësinë e policisë, doganës e ATK-së

para një jave - Sinjali

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, vendimet e kryeministrit, Avdullah Hoti, për shkarkimin e drejtorit të Policisë, u.d. të drejtorit të Doganave dhe drejtorit të ATK-së e ka quajtur...

PDK bëhet bashkë me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

para një jave - Tetova1

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti. Kjo gatishmëri e tyre vije pas shkarkimeve të fundit të ‘vulosura’...

PDK: Qeveria e lodhur Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - Medial

Totaj tha se pushteti aktual me këto veprime skandaloze, po e rikthen ndjenjën e frikës për secilin shërbyes civil, profesional e të pavarur në këtë vend. “Sjellja e kësaj qeverie e ka goditur njërën prej...

PDK: Me shkarkimet e djeshme në Dogana, Polici dhe ATK u cënua funksionaliteti i shtetit të Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj ka mbajtuar një konferencë për media ku është deklaruar rreth shkarkimeve të fundit të Kryeministrit Hoti. Ai ka thënë se më këto shkarkime u rikthye frika dhe u cënua...

Ish-drejtori i ATK’së e përfshinë Kryeministrin në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve dhe punësimeve familjare

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 16:02 Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë edhe Kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën...

Totaj: Qeveria e lodhur Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - Zeri

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

Murtezaj: Hoti ka punësuar edhe familjarë të tij në Ministrinë e Financave – nepotizmi ndryshe nuk është

para një jave - Insajderi

Drejtori tashmë i shkarkuar i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, është deklaruar pas shkarkimit të tij nga pozita që po mbante në këtë institucion, nga ana e Qeverisë së Kosovës, njofton...

PDK: Me shkarkimet e djeshme në Dogana, Polici dhe ATK u cënua funksionaliteti i shtetit të Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj ka mbajtuar një konferencë për media ku është deklaruar rreth shkarkimeve të fundit të Kryeministrit Hoti. “Sot jemi në këtë konferencë për media për të shprehur shqetësimin...

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

para një jave - Flaka

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë të shtunën në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve...

Totaj: Logjika e Hotit për shkarkime është e njëjta sikur e Albin Kurtit

para një jave - Zeri

Në një konferencë për media, nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj, ka thënë me shkarkimet e djeshme të krerëve Policisë, Doganës dhe ATK-së, Qeveria e lodhtë e Kosovës e ka shuar pavarësinë e të këtyre tri...

Drejtori i shkarkuar i ATK-së akuzon kryeministrin Hoti për nepotizëm

para një jave - Kallxo

Drejtori tashmë i shkarkuar i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK),Ilir Murtezaj, në një konferencë për media ka folur në lidhje me shkarkimin e tij nga kjo detyrë. Ai ka akuzuar kryeministrin e vendit,...

PDK-ja kritikon heshtjen e ambasadave për shkarkimet nga Qeveria Hoti

para një jave - Koha.net

Partia Demokratike e Kosovës, ka kritikuar shkarkimet e mbrëmshme nga Qeveria në krye me Avdullah Hotin, në Policinë e Kosovës, Doganën e Kosovës dhe Administratën Tatimore të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së,...

Pas Rashit Qalajt, priten shkarkime të tjera në Policinë e Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Rashit Qalaj është bërë drejtor në gushtin e 2018-s, në një garë të ngushtë me tashmë personin që do ta zëvendësojë. Samedin Mehmetaj edhe atëkohë konsiderohej si një nga figurat që mund ta merrte nën...

Drejtori i shkarkuar i ATK-së thotë se Hoti lejoi një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve

para një jave - Klan Kosova

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, ka hedhur një sërë akuzash për keqpërdorime në drejtim të kryeministrit Avdullah Hoti, i cili dje e shkarkoi atë. Ai tha se derisa Hoti...

Burimet flasin për shkarkime të tjera në Polici pas Qalajt

para një jave - Koha.net

Rashit Qalaj është bërë drejtor në gushtin e 2018-s, në një garë të ngushtë me tashmë personin që do ta zëvendësojë. Samedin Mehmetaj edhe atëkohë konsiderohej si një nga figurat që mund ta merrte nën...

Murtezaj pas shkarkimit e akuzon Hotin për rrjet kriminal e nepotizëm

para një jave - Sinjali

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, tha se në dijeni të ish-drejtorit të ATK-së dhe ish-ministrit të Financave, tanimë, kryeministër Avdullah Hotit janë bërë favore të bizneseve...

Ish drejtori i ATK-së: Hoti ka punësuar fëmijë të prokurorëve e të deputetëve në këtë ndërmarrje

para një jave - GazetaBlic

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj tha se në dijeni të ish-drejtorit të ATK-së dhe ish-ministrit të Financave, tanimë, kryeministër Avdullah Hotit janë bërë favore të bizneseve...

“Shkarkimet e Hotit, të dëmshme dhe me motive politike”

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi dje drejtorin e Policisë, të Doganës dhe Administratës Tatimore të Kosovës. Për të parin tha se tregoi performancë të dobët, ndërsa për dy të tjerët kreu i ekzekutivit...

Ish-drejtori i ATK-së i hakmerret Hotit e akuzon për nepotizëm sa ka qenë ministër

para një jave - Zeri

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj, në konferencën e mbajtur për media, e ka akuzuar kryeministrin Hoti për nepotizëm në kohën sa ka qenë ministër i Financave në Qeverinë Mustafa. Sipas Murtezajt Hoti...

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

para një jave - RTK

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj tha se në dijeni të ish-drejtorit të ATK-së dhe ish-ministrit të Financave, tanimë, kryeministër Avdullah Hotit janë bërë favore të bizneseve...

PDK: Qeveria e lodhtë goditi pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së

para një jave - Infokusi

Nënkryetari i PDK’së, Shaqir Totaj ka thënë se Qeveria e lodhtë e Kosovës e ka shuar pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së me shkarimet e djeshme të krerëve të këtyre tri institucioneve. Totaj është...

Drejtori i shkarkuar i ATK-së akuzon Hotin për nepotizëm: “Kryeministri e di për familjarët që ka punësuar”

para një jave - OraInfo

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm: “Kryeministri e di për familjarët që ka punësuar”. Ilir Murtezaj, i shkarkuar nga posti i drejtorit të ATK-së, ka pasur një sërë kritikash ndaj kryeministrit Avdullah...

Ish drejtori i ATK-së: Hoti ka punësuar fëmijë të prokurorëve e të deputetëve në këtë ndërmarrje

para një jave - GazetaBlic

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë edhe Kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën e zyrtarëve të ATK-së. Ka thënë...

Drejtori i shkarkuar i ATK-së: Vendimin e shkarkimit e mora pas përfundimit të orarit të punës

para një jave - Zeri

Në një konferencë për media, drejtori i shkarkuar i ATK-së, Ilir Murtezaj, ka reaguar pas shkarkimit të djeshëm nga Kryeministri Avdullah Hoti, ku sipas Murtezajt vendimin për shkarkimin e tij e ka marrë...

Analistët kritikojnë shkarkimet e Hotit:Të dëmshme dhe me motive politike

para një jave - RTK

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi dje drejtorin e Policisë, të Doganës dhe Administratës Tatimore të Kosovës. Për të parin tha se tregoi performancë të dobët, ndërsa për dy të tjerët kreu i ekzekutivit...

Analistët kritikojnë shkarkimet e Hotit: Të dëmshme dhe me motive politike

para një jave - Medial

Vendimet e këtij të fundit, analistët politikë po i shohin me skepticizëm, meqë sipas tyre ka motivacion politik. Ndër tjera, theksojnë se vazhdimësia e logjikës së shkarkimeve nga çdo kryeministër i ri,...

Murtezaj do t’i drejtohet drejtësisë “pas shkarkimit pa paralajmërim”

para një jave - Koha.net

Drejtori i shkarkuar i ATK-së, Ilir Murtezaj , në një konferencë për media të shtunën ka treguar se njoftimin për shkarkim e mori mbrëmë në orën 19:00, disa orë pasi veç ishte larguar nga posti. Ai ka...

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

para një jave - Fakti Ditor

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti. Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se kjo gatishmëri e tyre vije...

Ekskluzive, këto janë postet dhe ministritë që PDK do t’ia kërkojë VV-së

para një jave - Fakti Ditor

IndeksOnline pak më parë ka raportuar se PDK, VV dhe minoritetet shumë shpejt do të nisin negociatat për rrëzimin e qeverisë aktuale. Pas kësaj, PDK dhe VV do të vazhdojnë bisedimet për një koalicion qeverisës,...

Largimi i Murtezajt, “hakmarrje” për emërime në ATK pa konsulta me Qeverinë

para një jave - Koha.net

Për dallim prej Qalajt, është bërë publik vendimi për shkarkimin e Mutezajt të ATK-së. Vendimi ka përmbledhur katër shkelje të pretenduara, që e kanë shtyrë Hotin ta lirojë nga detyra, raporton KOHA. “Ka...

PDK bëhet bashkë me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

para një jave - Pa censure

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti. Kjo gatishmëri e tyre vije pas shkarkimeve të fundit të ‘vulosura’...

Totaj: Qeveria Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - Gazeta e re

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

Ish-drejtori i ATK’së e përfshinë Kryeministrin në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve dhe punësimeve familjare

para një jave - Infokusi

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj tha se në dijeni të ish-drejtorit të ATK-së dhe ish-ministrit të Financave, tanimë, kryeministër Avdullah Hotit janë bërë favore të bizneseve...

Murtezaj akuzon Hotin për përfshirje në rrjet kriminal dhe abuzime me detyrën zyrtare

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës po akuzohet për përfshirje në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën e zyrtarëve të ATK-së, shlyerjes së borxheve, favorizim të bizneseve e nepotizëm në institucione...

PDK: Qeveria Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - in7

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

Totaj: Qeveria Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - Ekonomia Online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

para një jave - KosovaPress

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë të shtunën në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve...

PDK: Qeveri e lodhtë goditi pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së

para një jave - Zyrtare

Nënkryetari i PDK’së, Shaqir Totaj ka thënë se Qeveria e lodhtë e Kosovës e ka shuar pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së me shkarimet e djeshme të krerëve të këtyre tri institucioneve. Totaj është...

Totaj, PDK: Qeveria e lodhur Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - KosovaPress

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

PDK: Qeveria e lodhur Hoti po hakmerret dhe po shkatërron institucionet e pavarura

para një jave - Arbresh

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë sot në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah Hoti janë cenim i rëndë i institucioneve të pavarura...

PDK: Qeveri e lodhtë goditi pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së

para një jave - Periskopi

Nënkryetari i PDK’së, Shaqir Totaj ka thënë se Qeveria e lodhtë e Kosovës e ka shuar pavarësinë e Policisë, Doganeve dhe ATK’së me shkarimet e djeshme të krerëve të këtyre tri institucioneve. Totaj është...

Murtezaj: Unë besoj fuqishëm ne ligj e drejtësi, do t’i drejtohem Gjykatës

para një jave - Gazeta e re

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka thënë se këto fakte i ka paraqitur për shkak të ushtrimit të presionit të ambasadave të huaja, që sipas tij mos ta lejojnë vazhdimin e gjendjes së rëndë në ATK....

Analistët kritikojnë shkarkimet e Hotit: Të dëmshme dhe me motive politike

para një jave - Lajm

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi dje drejtorin e Policisë, të Doganës dhe Administratës Tatimore të Kosovës. Për të parin tha se tregoi performancë të dobët, ndërsa për dy të tjerët kreu i ekzekutivit...

Ish-drejtori i ATK’së e përfshinë Kryeministrin në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve dhe punësimeve familjare

para një jave - Zyrtare

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë edhe Kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën e zyrtarëve të ATK’së. Ka thënë...

Murtezaj: Unë besoj fuqishëm ne ligj e drejtësi, do t’i drejtohem Gjykatës

para një jave - Ekonomia Online

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka thënë se këto fakte i ka paraqitur për shkak të ushtrimit të presionit të ambasadave të huaja, që sipas tij mos ta lejojnë vazhdimin e gjendjes së rëndë në ATK....

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

para një jave - KosovaPress

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj tha se në dijeni të ish-drejtorit të ATK-së dhe ish-ministrit të Financave, tanimë, kryeministër Avdullah Hotit janë bërë favore të bizneseve...

Ish drejtori i ATK-së për Hotin: Ka punësuar fëmijë të prokurorëve e të deputetëve

para një jave - Fakti Ditor

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë edhe Kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën e zyrtarëve të ATK’së. Ka thënë...

Murtezaj: E kemi ndalë zhvatjen e shtetit, vendimin për shkarkim e pranova pas orarit të punës

para një jave - Zyrtare

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka reaguar pas shkarkimit nga Kryeministri Avdullah Hoti, për të cilin ka thënë se vendimin për shkarkimin e tij, e ka marrë pas përfundimit të orarit të punës. Murtezaj...

Ish-drejtori i ATK’së e përfshinë Kryeministrin në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve dhe punësimeve familjare

para një jave - News33

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë edhe Kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën e zyrtarëve të ATK’së. Ka thënë...

Murtezaj e përfshinë Kryeministrin në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve dhe punësimeve familjare

para një jave - Ekonomia Online

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj, e ka akuzuar kryeministrin Hoti për nepotizëm në kohën sa ka qenë ministër i Financave në Qeverinë Mustafa, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se Hoti ka lejuar...

Murtezaj: E kemi ndalë zhvatjen e shtetit, vendimin për shkarkim e pranova pas orarit të punës

para një jave - Periskopi

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka reaguar pas shkarkimit nga Kryeministri Avdullah Hoti, për të cilin ka thënë se vendimin për shkarkimin e tij, e ka marrë pas përfundimit të orarit të punës. Murtezaj...

Murtezaj: E kemi ndalë zhvatjen e shtetit, vendimin për shkarkim e pranova pas orarit të punës

para një jave - Gazeta e re

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka reaguar pas shkarkimit nga Kryeministri Avdullah Hoti, për të cilin ka thënë se vendimin për shkarkimin e tij, e ka marrë pas përfundimit të orarit të punës, raporton...

Ish-drejtori i ATK’së e përfshinë Kryeministrin në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve dhe punësimeve familjare

para një jave - Periskopi

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë edhe Kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me ndihmën e zyrtarëve të ATK’së. Ka thënë...

Murtezaj: E kemi ndalë zhvatjen e shtetit, vendimin për shkarkim e pranova pas orarit të punës

para një jave - Ekonomia Online

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka reaguar pas shkarkimit nga Kryeministri Avdullah Hoti, për të cilin ka thënë se vendimin për shkarkimin e tij, e ka marrë pas përfundimit të orarit të punës, raporton Ekonomia...

Murtezaj: E kemi ndalë zhvatjen e shtetit, vendimin për shkarkim e pranova pas orarit të punës

para një jave - Arbresh

Ish-drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj ka reaguar pas shkarkimit nga Kryeministri Avdullah Hoti, për të cilin ka thënë se vendimin për shkarkimin e tij, e ka marrë pas përfundimit të orarit të punës. Murtezaj...

Analistët kritikojnë shkarkimet e Hotit: Të dëmshme dhe me motive politike

para një jave - KosovaPress

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi dje drejtorin e Policisë së Kosovës, të Doganës dhe Administratës Tatimore të Kosovës. Për të parin tha se tregoi performancë të dobët, ndërsa për dy të tjerët kreu...

Shkarkimet e Hotit, dy të emëruar në kohën e PAN-it, një në kohën e Kurtit

para një jave - Zhurnal

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dje ka marrë tri vendime për shkarkimin e tre krerëve të tre institucioneve tejet të rëndësishme për shtetin. Hoti ka shkarkuar për shkak të performancës...

Fshesa e Hotit

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dje ka marër tri vendime për shkarkimin e tre krerëve të tre institucioneve tejet të rëndësishme për shtetin. Hoti ka shkarkuar për shkak të performancës...

Shkarkimet e Hotit, dy të emëruar në kohën e PAN-it, një në kohën e Kurtit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 8:38 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dje ka marër tri vendime për shkarkimin e tre krerëve të tre institucioneve tejet të rëndësishme për shtetin. Hoti...

Të shkarkuarit e Hotit, dy të emëruar në kohën e PAN-it, një në kohën e Kurtit

para një jave - OraInfo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dje ka marër tri vendime për shkarkimin e tre krerëve të tre institucioneve tejet të rëndësishme për shtetin. Hoti ka shkarkuar për shkak të performancës...

Shkarkimet e Hotit, dy të emëruar në kohën e PAN-it, një në kohën e Kurtit

para një jave - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dje ka marrë tri vendime për shkarkimin e tre krerëve të tre institucioneve tejet të rëndësishme për shtetin. Hoti ka shkarkuar për shkak të performancës...

Hoti “pret” kokat e Policisë, Doganës dhe Administratës Tatimore

para një jave - Koha.net

Me arsyetime të shkurtra që lidhen kryesisht me “performancë të dobët”, të premten janë shkarkuar tre personat që kanë mbajtur tri nga pozitat më të rëndësishme në vend. I cilësuar si i afërt me PDK-në,...

Shkarkimet e Hotit, dy të emëruar në kohën e PAN-it, një në kohën e Kurtit

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dje ka marrë tri vendime për shkarkimin e tre krerëve të tre institucioneve tejet të rëndësishme për shtetin. Hoti ka shkarkuar për shkak të performancës...

Drejtori i shkarkuar i ATK-së i befasuar me vendimin e Hotit

para një jave - Insajderi

Për mua është lajm befasues, për shkak se nuk kam pasur asnjë takim as me ministren e Financave, Hykmete Bajrami dhe as me kryeministrin Avdullah Hoti, për të diskutuar për këto tema”. Kanë qenë fjalët...

Hoti shkarkon krerët e Doganës e Tatimeve

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra ushtruesin e detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, Ibrahim Xhakan si dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Administratës...

Murtezaj: Hoti më shkarkoi për punët e mira qe bëra

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 21:45 Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah...

Drejtori i shkarkuar i ATK-së: Si shpërblim për arritjet, më shkarkoi qeveria 'Hoti'

para një jave - Syri.net Kosova

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Hoti shkarkoi krerët e Doganave dhe ATK-së

para një jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra ushtruesin e detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, Ibrahim Xhakan si dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Administratës...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Klan Kosova

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Telegrafi

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Pas shkarkimit nga kryeministri Hoti, flet ish-drejtori i ATK-së

para një jave - Kallxo

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Murtezaj: Shkarkimi im ishte “shpërblim” për rezultatet e arritura në ATK

para një jave - Sinjali

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Këta janë ushtruesit e detyrës në krye të ATK’së dhe Doganës që i caktoi Hoti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 20:28 Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar nga detyra drejtorin e ATK’së Ilir Murtezaj dhe u.d. drejtorin e Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhaka. Por, ai ka emëruar zëvendësit...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - ABC News

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Deputeti i PDK-së për shkarkimet: LDK nuk po mundë të përmbahet nga veprimet komuniste

para një jave - Insajderi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, i ka quajtur “veprime komuniste” të LDK-së, shkarkimet e drejtorëve të premen nga Qeveria Hoti. Qeveria e Avdullah Hotit sot ka shkarkuar drejtorin...

Reagon ish-drejtori i ATK-së: Hoti më shkarkoi për punët e mira qe bëra

para një jave - OraInfo

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Hoti ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK-së dhe atë të doganës. Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës,...

U.d. drejtori i ri i ATK-së me 70 mijë euro borxhe

para një jave - Kallxo

Nga sot në krye të Administratës Tatimore të Kosovës përkohësisht do të jetë Ekrem Hysenaj. Ai u emërua ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm të ATK-së me vendim të Qeverisë pak pas vendimit për...

Drejtori i shkarkuar i ATK’së: Nuk më njoftoi as kryeministri Hoti e as ministrja Bajrami

para një jave - Zyrtare

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Koha.mk

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Deputeti i PDK-së: Shkarkimi i Qalajt i lidhur me arrestimin e Haki Rugovës, mund te jetë mesazh për prokurorët dhe gjyqtarët që do të merren me këtë çështje

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha ka thënë se shkarkimi i drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj mund të jetë i lidhur me arrestimin ë nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të...

Rekord i ri ditor i COVID-19 në Itali, mbi 10 mijë raste të reja

para një jave - Top Channel

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në rekomandimet e Ministres së Financave, sot Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendim për t’i liruar nga detyra ushtruesin e...

Hoti emëron drejtorin e ri të ATK-së dhe drejtorin e Doganave

para një jave - Telegrafi

Kryeministria ka bërë të ditur edhe emrat e rinj që janë emëruar në Dogan dhe ATK. Ushtrues detyre i Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, është emëruar Bajram Rexha, kurse ushtrues detyre i...

Këta janë ushtruesit e detyrës në krye të ATK-së dhe Doganës që i caktoi Hoti

para një jave - Zhurnal

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar nga detyra drejtorin e ATK’së Ilir Murtezaj dhe u.d. drejtorin e Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhaka. Por, ai ka emëruar zëvendësit e tyre menjëherë pas këtij vendimi....

Drejtori i shkarkuar i ATK-së: Për rezultatet e arritura, Qeveria më shpërbleu me shkarkim!

para një jave - GazetaBlic

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Hoti cakton ushtruesit e detyrës në krye të ATK-së dhe Doganës

para një jave - OraInfo

Mësohen emrat e ushtruesve të detyrës në krye të ATK’së dhe Doganës. Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar nga detyra drejtorin e ATK’së Ilir Murtezaj dhe u.d. drejtorin e Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhaka....

Drejtori i shkarkuar i ATK-së i befasuar: Nuk më njoftoi as Hoti as Bajrami

para një jave - RTK

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Shkarkimi i drejtorit të ATK’së dhe i doganës, reagon menjëherë PDK’ja

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 19:47 Deputeti i PDK’së, Sejdi Hoxha, ka reaguar pas shkarkimeve të tre drejtorëve nga kryeministri Avdullah Hoti, shkruan Gazeta Express. Hoxha thotë se LDK’ja nuk po mund...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Zeri

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Kurti e emëroi, Hoti e shkarkoi – Kush ishte U.D së drejtorit të përgjithshëm të Doganave

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 19:35 Të shkarkuarin e Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave nga ana e Avdullah Hotit, Ibrahim Xhaka e kishte emëruar në këtë pozitë ish-kryeministri...

Avdullah Hoti shkarkon drejtorin e ATK-së dhe Doganave

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka shkarkuar drejtorin e Doganës së Kosovës dhe drejtorin e Përgjithshëm të Administratës Tatimore të Kosovës, kjo vetëm pak orë pas shkarkimit të Drejtorit të Policisë....

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Medial

Murtezaj tregon se nuk ka qenë i informuar paraprakisht për një vendim të tillë. “Për mua është lajm befasues, për shkak se nuk kam pasur asnjë takim as me ministren e Financave, Hykmete Bajrami dhe as...

Hoti shkarkon drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, emëron Samedin Mehmetin

para një jave - Shprehja

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë vendim për të shkarkuar nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt. Mësohet se një vendim të tillë e ka propozuar ministri...

Zyrtare/Shkarkohet drejtori i ATK-së dhe i Doganave, ja kush janë të emëruarit e rinj

para një jave - Syri.net Kosova

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në rekomandimet e Ministres së Financave, sot Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, ka marrë vendim për t’i liruar nga detyra ushtruesin...

Këta janë ushtruesit e detyrës në krye të ATK-së dhe Doganës që i caktoi Hoti

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar nga detyra edhe drejtorin e ATK-së dhe u.d. drejtorin e Doganës së Kosovës. Por, ai ka emëruar zëvendësit e tyre menjëherë pas këtij vendimi, njofton Klan Kosova. “Në...

Pas Qalajt, Hoti shkarkon edhe drejtorët e Doganës dhe ATK-së

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Avdullah Hotim, vazhdon të shkarkojë udhëheqësit në pozita të larta të shtetit. Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, se Hoti ka shkarkuar edhe ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm...

Zyra e Hotit konfirmon edhe shkarkimin e drejtorit të ATK’së dhe Doganave

para një jave - Gazeta Express

Gazeta Express 16/10/2020 19:29 Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në rekomandimet e Ministres së Financave, sot Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, ka marrë vendim për...

Drejtori i shkarkuar i ATK-së i befasuar: Nuk më njoftoi as kryeministri Hoti as ministrja Bajrami

para një jave - Koha.net

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti shkarkon krerët e Doganave dhe ATK-së

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, Ibrahim Xhakan si dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Administratës Tatimore të Kosovës,...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Evropa e Lirë

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Fshesa e Hotit/Shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - Syri.net Kosova

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK-së. Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK-së, Ilir Murtezaj dhe ushtruesin...

Ekskluzive: Hoti shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK’së

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 19:08 Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka...

Të tjera shkarkime/ Hoti nënshkruan vendimin për drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - Syri

Menjëherë pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i Administratës Tatimore të Kosovës. Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin...

Shkarkimi i Qalajt, hakmarrje për arrestimin e Haki Rugovës

para një jave - Syri.net Kosova

Analisti Blerim Latifi ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policë së Kosovës Rashit Qalaj, raporton Syri Kosova Sipas Latifit , shkarkimi...

Qeveria arsyeton shkarkimin e Qalajt me performancë të dobët

para një jave - Koha.net

Dy vjet e dy muaj, Rashit Qalaj ka udhëhequr me Policinë e Kosovës. Me arsyetimin “performancë e dobët në punë”, ai është shkarkuar të premten nga kryeministri Avdullah Hoti, me propozimin e ministrit...

PDK e indinjuar me shkarkimin e Qalajt: “Po kapet shteti”

para një jave - Insajderi

Në PDK thonë se “shkarkimi ishte arbitrar, hakmarrës dhe përpjekje për kapjen e institucionit të pavarur të policisë”. Partia Demokratike e Kosovës shkarkimin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së...

Hoxha i PDK-së reagon menjëherë pas shkarkimit të drejtorit të doganës dhe atij të ATK-së

para një jave - Sinjali

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, ka reaguar menjëherë pasi kryeministri i vendit, Avdullah Hoti shkarkoi drejtorin e policisë, të doganës dhe atë të ATK-së, shkruan Gazeta Sinjali....

Reagon PDK: Shkarkimin e Qalajt e quan hakmarrje politike

para një jave - Syri.net Kosova

Partia Demokratike e Kosovës e ka cilësuar si akt hakmarrës, shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj gjatë ditës së sotme, nga ana e Kryeministrit Avdullah Hoti. Sipas...

PDK: Shkarkimi i Rashit Qalajt është hakmarrës dhe tentativë për kapjen e shtetit

para një jave - Telegrafi

Partia Demokratike e Kosovës, ka reaguar pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës Rashit Qalaj. PDK, përmes një komunikate shpreh indinjatën për shkarkimin e Qalajt nga kryeministri...

Hoti emëron drejtorin e ri të ATK-së dhe atë të Doganave

para një jave - ABC News

Kryeministria në Kosovë ka bërë të ditur emrat e rinj që janë emëruar në Doganë dhe ATK. Ushtrues detyre i Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, është emëruar Bajram Rexha, kurse ushtrues detyre...

PDK: LDK po tenton ta kap shtetin, u hakmorrën me Qalajn shkaku i Haki Rugovës

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 18:40 PDK’ja e Kadri Veselit përmes një komunikate për media e ka quajtur hakmarrës shkarkimin e Drejtorit të Policisë Rashit Qalaj, raporton Gazeta Express. Në reagimin...

PDK/ Shkarkimi i Qalajt e quan hakmarrje politike

para një jave - Syri.net Kosova

Partia Demokratike e Kosovës e ka cilësuar si akt hakmarrës, shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj gjatë ditës së sotme, nga ana e Kryeministrit Avdullah Hoti. Sipas...

Hoti shkarkon krerët e Doganave dhe ATK-së

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra ushtruesin e detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, Ibrahim Xhakan si dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Administratës...

PDK reagon pas shkarkimit të drejtorit të ATK-së dhe drejtorit të doganësë

para një jave - OraInfo

Pas drejtorit të Policisë është shkarkuar edhe drejtori i ATK-së dhe ai i doganës. Deputeti i PDK’së, Sejdi Hoxha, ka reaguar pas shkarkimeve të tre drejtorëve nga kryeministri Avdullah Hoti, shkruan Gazeta...

Shkarkimet e Hotit, reagon Hoxha i PDK-së: Veprime komuniste të LDK-së, tentime për politizim

para një jave - Medial

Hoxha i PDK-së është shprehur se shkarkimi i Qalajt po shihet se është kryekëput i lidhur me arrestimin e Haki Rugovës, shkruan lajmi.net. Ai më tutje shton se shkarkimi i drejtorit të Doganave dhe atij...

Hoti shkarkon drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - Zhurnal

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir...

Ekskluzive: Pas Qalajt, Hoti liron nga detyra edhe drejtorët e Doganës dhe ATK-së

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar edhe dy drejtorë nga pozitat e tyre pas vendimit që mori për ta larguar Rashit Qalajn nga kreu i Policisë së Kosovës. Klankosova.tv ka mësuar ekskluzivisht se nga detyra...

Kryeministria njofton emërimet e reja në Doganë dhe ATK

para një jave - Zeri

Sot kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka shkarkuar drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Rashit, Qalajn ku në vend të tij ka emëruar ushtrues detyre, Samedin Mehmetin. Mirëpo Hoti nuk e la me kaq, ai...

Zyra e Kryeministrit deklarohet për shkarkimin e drejtorit të ATK-së dhe Doganave

para një jave - OraInfo

Zyra e Hotit konfirmon edhe shkarkimin e drejtorit të ATK’së dhe Doganave. Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka konfirmuar se është shkarkuar drejtori i ATK’së, Ilir Murtezaj dhe ushtruesi i detyrës së...

Ky është U.d të drejtorit të përgjithshëm të ATK-së

para një jave - GazetaBlic

Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka konfirmuar se është shkarkuar drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj. Në po të njëjtën komunikatë, ZKM, ka konfirmuar se ne vend të tij në këtë post është emëruar, Ekrem...

Si i shpëtoi Qalaj Albin Kurtit e u shkarkua në fund nga Hoti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Albioneta Ademi 16/10/2020 18:13 Rashit Qalajt sot i erdhi fundi në krye të Policisë së Kosovës, por shkarkimi i ishte thirrur edhe më herët. Qalaj, që VV më parë e shihte si njeri të SHIK’ut, i...

Sejdi Hoxha, PDK: Shkarkimi i Rashit Qalajt i lidhur kryekëput me arrestimin e Haki Rugovës

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha, ka reaguar pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalajj, shkruan Gazeta Blic. Hoxha thotë se shkarkimi i drejtorit të Policisë është i lidhur kryekëput me arrestimin...

Hoxha: Shkarkimi i drejtorit të doganave dhe të ATK-së veprim politik

para një jave - RTK

LDK nuk po mundë të përmbahet nga veprimet komuniste, shkarkimi i Drejtorit të policisë po shihet që mund të jetë kryekëput i lidhur me arrestimin e nënkryetarit të kësaj partie Haki Rugova, nuk e dijë...

Pas Qalajt, Hoti shkarkon edhe drejtorët e Doganës dhe ATK-së

para një jave - RTK

Kryeministri Avdullah Hotim, vazhdon të shkarkojë udhëheqësit në pozita të larta të shtetit. Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, se Hoti ka shkarkuar edhe ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm...

Hoti shkarkon edhe drejtuesit e Doganës dhe të ATK-së

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shkarkuar nga detyra e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhakën. Në vend të tij e ka emëruar Bajram Rexhën. Njëjtë...

Hoti shkarkon nga detyra edhe Drejtorin e Doganës dhe atë të ATK-së

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Rashit Qalaj, ka vendosur që të shkarkoj edhe dy drejtor të tjerë, atë të Doganës së Kosovës dhe ATK-së. “Në...

Hoti shkarkon edhe drejtorët e Doganës dhe ATK-së

para një jave - Medial

Pak orë më parë, kryeministri Hoti ka shkarkuar drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj ndërsa pas tij janë shkarkuar edhe drejtorët e dy institucioneve të rëndësishme, Doganës dhe ATK-së, shkruan lajmi.net....

Kryeministri Hoti shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe atë të ATK-së

para një jave - Sinjali

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, kryeministri Avdullah Hoti ka shkarkuar edhe drejtorin e doganës, Ilir Murtezaj dhe atë të Administratës Tatimore të Kosovës, Ibrahim Xhaka,...

Këto janë dy emrat e rinj që zëvendësojnë drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka shkarkuar pak minuta më parë drejtorin e përgjithshëm të Doganës së Kosovës Ibrahim Xhaka dhe drejtorin e përgjithshëm të ATK-së Ilir Murtezaj. Në vend të tyre Hoti...

kryeministri Hoti nuk ndalet, shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK’së

para një jave - OraInfo

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir...

Hoti s’ka të ndalur, pas Qalajt shkarkon dhe drejtorin e doganave dhe ATK-së

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar edhe dy drejtorë nga pozitat e tyre pas vendimit që mori për ta larguar Rashit Qalajn nga kreu i Policisë së Kosovës. Mësohet se nga detyra janë liruar edhe ushtrues...

Hoti shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - ABC News

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i Administratës Tatimore të Kosovës. Raportohet se kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin...

Hoti shkarkon edhe drejtorin e Doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - Zeri

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK-së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK-së, Ilir...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Infokusi

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Deputeti i Vetëvendosje: Haki Rugova e shkarkoi drejtorin e Policisë

para një jave - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovcit, ka bërë një lidhje në mes shkarkimit të Drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj me arrestimin e 9 tetorit të kryetarit të Istogut, Haki Rugova....

Hoti s’ka të ndalur, pas Qalajt shkarkon dhe drejtorin e doganave dhe ATK-së

para një jave - GazetaBlic

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK-së. Mësohet se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir Murtezaj dhe...

Kosovë, Hoti shkarkon drejtorin e përgjithshëm të Policisë

para një jave - Neshesh

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkon nga detyra drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e...

PDK-ja reagon ndaj qeverisë për shkarkimin e Qalajt: Është akt hakmarrës i LDK-së

para një jave - Zeri

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalajn. Në një njoftim për media nga PDK-ja shkarkimin e Qalajn e ka quajtur hakmarrës dhe përpjekje...

PDK: Shkarkimi i Rashit Qalajt është hakmarrës dhe përpjekje për kapjen e institucionit të Policisë

para një jave - OraInfo

Partia Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate për media ka shprehur indinjatën për shkarkimin arbitrar të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Ata thonë se ky vendim cënon...

PDK për shkarkimin e Qalajt: Kjo është hakmarrje dhe tentim për kapjen e shtetit

para një jave - Sinjali

Partia Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate për media ka reaguar pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Sipas PDK-së, ky shkarkim përbën një tentative...

PDK-ja e quan hakmarrje shkarkimin e Qalajt, e lidh me arrestimin e nënkryetarit të LDK-së

para një jave - Koha.net

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka quajtur arbitrar shkarkimin e sotëm të Drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj. PDK-ja përmes një komunikatë për shtyp, ka thënë se ky veprim i kryeministrit Avdullah...

PDK: Shkarkimi i Qalajt, hakmarrje pas arrestimit të Haki Rugovës

para një jave - Kallxo

Partia Demokratike e Kosovës e ka cilësuar si akt hakmarrës, shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj gjatë ditës së sotme, nga ana e Kryeministrit Avdullah Hoti. Sipas...

PDK: Shkarkimi arbitrar i Qalajt – veprim hakmarrës nga LDK-ja dhe përpjekje për kapjen e policisë

para një jave - Medial

Në reagimin zyrtar të PDK-së shprehen të indinjuar nga shkarkimi arbitrar i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës Rashit Qalaj, shkruan lajmi.net. “Ky vendim cënon rëndë një ndër institucionet...

Konfirmohet: Kryeministri Hoti liron nga detyra Rashit Qalajn

para një jave - Syri.net Kosova

Rashit Qalaj është shkarkuar sot nga pozita e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës,...

Ministri Veliu flet për shkarkimin e drejtorit të Policisë

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu është deklaruar rreth shkarakimit nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Në një prononcim për “Indeksonline”, numri një...

Hoti shkarkon edhe drejtorët e Doganave dhe ATK-së

para një jave - Illyria

Prishtinë, 16 tetor 2020 – Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra ushtruesin e detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, Ibrahim Xhakan si dhe Drejtorin...

PDK e quan vendim politik shkarkimin e Rashit Qalajt – kërkon nga Qeveria ta anuloj

para një jave - Presheva Jone

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ashpër ndaj vendimit të kryeministrit të Avdullah Hotit i cili e ka shkarkuar sot nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalaj. Ky vendim, sipas...

PDK e quan vendim politik shkarkimin e Qalajt, kërkon nga Qeveria ta anuloj

para një jave - RTK

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ashpër ndaj vendimit të kryeministrit të Avdullah Hotit i cili e ka shkarkuar sot nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalaj. Ky vendim, sipas...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Lajmi.net

Murtezaj tregon se nuk ka qenë i informuar paraprakisht për një vendim të tillë. “Për mua është lajm befasues, për shkak se nuk kam pasur asnjë takim as me ministren e Financave, Hykmete Bajrami dhe as...

Hoti e liron Rashit Qalajn nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës

para një jave - Illyria

Prishtinë, 16 tetor 2020 – Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e ka liruar nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn. ”Në përputhje me Ligjin për Policinë, Kryeministri...

Kosovë, Hoti shkarkon drejtorin e përgjithshëm të Policisë

para një jave - Aktuale

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkon nga detyra drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e...

Kosovë, Hoti shkarkon drejtorin e përgjithshëm të Policisë

para një jave - Medial

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkon nga detyra drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e...

Hoti shkarkoi krerët e Doganave dhe ATK-së

para një jave - Daily News

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra ushtruesin e detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, Ibrahim Xhakan si dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Administratës...

Rashit Qalaj shkarkohet nga pozita e Drejtorit të Policisë

para një jave - Insajderi

Për shkak të përformancës, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e ka shkarkuar nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn. I emëruar në gusht të vitit 2018, Rashit Qalaj,...

Në vend të Qalajt, Hoti emëroi Samedin Mehmetin, ushtrues detyre i PK-së

para një jave - Telegrafi

Zyra e kryeministrit të Kosovës, bën të ditur se kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi sot nga detyra, drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin...

Zyra e Hotit njofton për shkarkimin e Qalajt, cakton ushtruesin ri të detyrës

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 16:22 Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka njoftuar për shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalajt. Pas raportimit të Gazetës Express , ZKM e ka...

Qeveria Hoti caktoi u.d. drejtorin e ri të Policisë

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn. Ky vendim është bërë i ditur përmes një komunikate për media të lëshuar...

Hoti merr vendimin, shkarkon Rashit Qalajn, emëron Samedin Mehmetin

para një jave - Syri.net Kosova

Zyra e kryeministrit të Kosovës, ka njoftuar se kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi sot nga detyra, drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn, shkruan Syri.net Kosova. “Në përputhje me kompetencat...

Shkarkohet drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, zbulohen arsyet

para një jave - Syri.net Kosova

Rashit Qalaj është shkarkuar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga vetë Qalaj për KOHËN. Qalaj ishte emëruar në krye të Policisë së Kosovë më 28 gusht...

Avdullah Hoti shkarkoi Rashit Qalajn me propozim të Agim Veliut, shkak performanca

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 16:13 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendim për shkarkimin nga detyra të shefit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt. Ky vendim i Hotit sipas...

U.D. i drejtorit të përgjithshëm të policisë emërohet Samedin Mehmeti

para një jave - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Në njoftimin e qeverisë theksohet se në përputhje me Ligjin për...

Kosovë, Hoti shkarkon drejtorin e përgjithshëm të Policisë

para një jave - Koha Jone

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkon nga detyra drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e...

Kryeministri shkarkon drejtorin e përgjithshëm të Policisë

para një jave - Syri

Ditën e sotme, kryeministri Avdullah Hoti ka shkarkuar nga detyra drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Përkohësisht, në vend të tij është emëruar Samedin Mehmeti. Sipas mediave...

Këto janë arsyet pse u shkarkua nga posti drejtori i ATK-së Ilir Murtezaj (DOKUMENT)

para një jave - Infokusi

Sonte me vendim të kryeministrit Avdullah Hoti është shkarkuar drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj, shkruan Gazeta inFokus. Kryeministri Hoti në vendimin për shkarkimin e Murtezajt, ka dhënë edhe arsyetimin...

Shkarkohet drejtori i Policisë, Rashit Qalaj

para një jave - Syri.net Kosova

Rashit Qalaj është shkarkuar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga vetë Qalaj për KOHËN. Qalaj ishte emëruar në krye të Policisë së Kosovë më 28 gusht të vitit 2018.

Mufail Bajqinoci i’a lë fajin Haki Rugovës për shkarkimin e Rashit Qalajt

para një jave - Syri.net Kosova

Pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policës së Kosovës, Rashit Qalaj ka reaguar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje , Mufail Bajqinovci duke ia lërë fajin Haki Rugovës, raporton Syri Kosova Me...

Shkarkohet drejtori i Policisë, Rashit Qalaj

para një jave - Telegrafi

Rashit Qalaj është shkarkuar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga vetë Qalaj. Lajmi në përditësim….

Deputeti i VV’së ia lë fajin Haki Rugovës për shkarkimin e Rashit Qalajt

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 16:09 Rashit Qalaj sot është shkarkuar nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. E fajin për lirimin e Qalajt nga kjo pozitë, sipas deputetit nga radhët...

Hoti shkarkon drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, emëron Samedin Mehmetin

para një jave - Ina

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë vendim për të shkarkuar nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt. Mësohet se një vendim të tillë e ka propozuar ministri...

Blerim Latifi: Shkarkimi i Rashit Qalajt, ndodhi për shkak të arrestimit të Haki Rugovës

para një jave - GazetaBlic

Profesori universitar, Blerim Latifi, thotë se arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, ka pasuar shkarkimin e Rashit Qalajt, nga pozita e drejtorit të Policisë së Kosovës, përcjell Gazeta Blic....

para një jave - Ora news

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkon nga detyra drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e...

Ekskluzive: Shkarkohet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 15:53 Është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar vetë Qalaj. Lexo Edhe: Opsioni i ri i Google ju ndihmon...

Ekskluzive: Ky është vendimi për shkarkimin e drejtorit te ATK-së

para një jave - Infokusi

Kryeministri Avdullah Hoti, sot ka bërë një varg shkarkimesh, kurse së fundi u shkarkuan edhe drejtori i ATK-së Ilir Murtezaj dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të Doganës, Ibrahim Xhaka, shkruan Gazeta...

Shkarkimet e Hotit, reagon Hoxha i PDK-së: Veprime komuniste të LDK-së, tentime për politizim

para një jave - Lajmi.net

Hoxha i PDK-së është shprehur se shkarkimi i Qalajt po shihet se është kryekëput i lidhur me arrestimin e Haki Rugovës, shkruan lajmi.net. Ai më tutje shton se shkarkimi i drejtorit të Doganave dhe atij...

Murtezaj: Hoti më shkarkoi për punët e mira qe bëra

para një jave - Ekonomia Online

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Fakti Ditor

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Konfirmohet: Avdullah Hoti liron nga detyra Rashit Qalajn

para një jave - Klan Kosova

Rashit Qalaj është shkarkuar sot nga pozita e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës,...

Hoti shkarkon edhe drejtorët e Doganës dhe ATK-së

para një jave - Lajmi.net

Pak orë më parë, kryeministri Hoti ka shkarkuar drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj ndërsa pas tij janë shkarkuar edhe drejtorët e dy institucioneve të rëndësishme, Doganës dhe ATK-së, shkruan lajmi.net....

Drejtori i shkarkuar i ATK’së: më njoftoi as kryeministri Hoti as ministrja Bajrami

para një jave - Zyrtare

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Reagon deputeti i VV-së për shkarkimin e Qalajt

para një jave - Sinjali

Rashit Qalaj nuk është më drejtor i Policisë së Kosovës, kjo me një vendim të kryeministrit, Avdullah Hoti, që caktoi Samedin Mehmetin si u.d. drejtor të përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Deputeti i...

E FUNDIT: Rashit Qalaj shkarkohet nga pozita e Drejtorit të Policisë

para një jave - Klan Kosova

Rashit Qalaj është shkarkuar sot nga pozita e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Klan Kosova merr vesh se njoftimi për shkarkimin e tij, i është dhënë sot. Shkarkimin e tij e ka konfirmuar...

Drejtori i shkarkuar i ATK’së: Nuk më njoftoi as kryeministri Hoti e as ministrja Bajrami

para një jave - Periskopi

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

LAJMI I FUNDIT: Hoti shkarkon edhe drejtorët e Doganës dhe ATK-së

para një jave - Lajmi.net

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në rekomandimet e Ministres së Financave, sot Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, ka marrë vendim për t’i liruar nga detyra ushtruesin...

Shkarkohet drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj, ja arsyeja

para një jave - BalkanWeb

Shkarkohet drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj. Lajmin e ka konfirmuar vetë Qalaj. “Posa e mora njoftimin”, ka thënë Qalaj. Gazeta Express mëson se arsyeja e shkarkimit është “përformanca...

Hoti emëron drejtorin e ri të ATK-së dhe atë të Doganave

para një jave - LajmiFundit

Kryeministria në Kosovë ka zbuluar emrat e rinj që janë emëruar në Doganë dhe ATK. Ushtrues detyre i Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës, është emëruar Bajram Rexha, kurse ushtrues detyre i...

Hoti shkarkon drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, emëron Samedin Mehmetin

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë vendim për të shkarkuar nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt. Mësohet se një vendim të tillë e ka propozuar ministri...

LAJMI I FUNDIT: Hoti shkarkon edhe drejtori i doganave dhe i ATK’së

para një jave - Infokusi

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Mësohet se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir Murtezaj dhe...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, Qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Arbresh

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Murtezaj: Për rezultatet e arritura në ATK, qeveria më shpërbleu me shkarkim

para një jave - Epoka e Re

Ilir Murtezaj, i cili deri tani ka ushtruar pozitën e drejtorit të Administratës Tatimore të Kosovës, është i befasuar me vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin e tij nga pozita...

Hoti shkarkoi Qalajn për shkak të performancës, ja kë emëroi ushtrues detyre!

para një jave - OraInfo

Rashit Qalaj më nuk do të jetë drejtor i Policisë së Kosovës. Zyra e kryeministrit të Kosovës, ka njoftuar se kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi sot nga detyra, drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit...

Hoti shkarkon nga detyra drejtorin e Policisë së Kosovës, emërohet Samedin Mehmeti

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë vendim për të shkarkuar nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt. Mësohet se një vendim të tillë e ka propozuar ministri...

Hoti shkarkoi Qalajn për shkak të performancës, emëroi u.d Samedin Mehmetin

para një jave - Koha.net

Zyra e kryeministrit të Kosovës, ka njoftuar se kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi sot nga detyra, drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin...

Hoti shkarkoi Rashit Qalajn në vend të tij emëron si ushtrues detyre Samedin Mehmetin

para një jave - Zeri

Zyra e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar për shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalajn. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës...

Veliu tregon se pse u shkarkua Qalaj nga pozita e drejtorit të Policisë

para një jave - Sinjali

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, e ka konfirmuar shkarkimin e Rashit Qalajt nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, raporton Gazeta Sinjali. Ai për Gazetën Sinjali tha...

Raporti i performancës apo arrestimi i Haki Rugovës/ Pse u shkarkua Rashit Qalaj?

para një jave - Medial

Sipas njoftimit të lëshuar nga zyra e kryeministrit, Qalaj është shkarkuar bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës, shkruan lajmi.net. “Në përputhje me kompetencat ligjore...

Hoti liron Rashit Qalajn nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn. Ky vendim është bërë i ditur përmes një komunikate për media të lëshuar...

Këta janë ushtruesit e detyrës në krye të ATK-së dhe Doganës që i caktoi Hoti

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar nga detyra drejtorin e ATK’së Ilir Murtezaj dhe u.d. drejtorin e Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhaka. Por, ai ka emëruar zëvendësit e tyre menjëherë pas këtij vendimi....

Ky është zëvendësi i Rashit Qalajt

para një jave - GazetaBlic

Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka njoftuar për shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalajn. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin...

Flet Agim Veliu, ja pse u shkarkua Rashit Qalaj

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu është deklaruar rreth shkarakimit nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Numri një i MPB-së ka thënë se largimi i Qalajt...

Kryeministri Hoti shkarkoi Qalajn dhe emëroi ushtrues detyre Samedin Mehmetin

para një jave - Koha.net

Zyra e kryeministrit të Kosovës, ka njoftuar se kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi sot nga detyra, drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin...

Shkarkohet Rashit Qalaj

para një jave - RTK

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës, sot kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar nga detyra Rashit Qalajn,...

Kryeministri Hoti shkarkon Rashit Qalajn

para një jave - Kallxo

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar që kryeministri Avdullah Hoti ka shkarkuar Rashit Qalajn nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Në njoftimin e ZKM-së thuhet se shkarkimi...

Shkarkohet drejtori i Policisë, Rashit Qalaj

para një jave - Medial

Sipas informacioneve që ka lajmi.net, Qalaj është shkarkuar sot dhe ka pranuar vendimin për lirimin e detyrës. Rashit Qalaj është emëruar drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës në gusht të vitit...

Pas shkarkimit të Qalajt, Hoti cakton ushtruesin e ri të detyrës

para një jave - Sinjali

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka caktuar ushtruesin e ri të detyrës, raporton Gazeta Sinjali. “Në përputhje me kompetencat ligjore...

Deputeti i LVV-së për shkarkimin e Rashit Qalajt ia lë fajin Haki Rugovës

para një jave - Zeri

Sot Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është shkarkuar nga pozita e tij. Lajmin e ka bërë të ditur vet Qalaj. Mirëpo për këtë ka reaguar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail...

PDK: Shkarkimi arbitrar i Qalajt – veprim hakmarrës nga LDK-ja dhe përpjekje për kapjen e policisë

para një jave - Lajmi.net

Në reagimin zyrtar të PDK-së shprehen të indinjuar nga shkarkimi arbitrar i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës Rashit Qalaj, shkruan lajmi.net. “Ky vendim cënon rëndë një ndër institucionet...

Këta janë ushtruesit e detyrës në krye të ATK’së dhe Doganës që i caktoi Hoti

para një jave - Bota Press

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar nga detyra drejtorin e ATK’së Ilir Murtezaj dhe u.d. drejtorin e Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhaka.Por, ai ka emëruar zëvendësit e tyre menjëherë pas këtij vendimi....

Shkarkohet Rashit Qalaj

para një jave - Koha.net

Rashit Qalaj është shkarkuar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga vetë Qalaj për KOHËN. Qalaj ishte emëruar në krye të Policisë së Kosovë më 28 gusht...

Deputeti i PDK për shkarkimet e Hotit: LDK nuk po përmbahet nga veprimet komuniste

para një jave - KosovaPress

Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha, deklaroi se LDK nuk po mundet të përmbahet nga veprimet komuniste duke u ndërlidhur me vendimet e fundit të kryeministrit Hoti me shkarkimet e tri prej institucioneve kryesore....

Shkarkohet Rashit Qalaj

para një jave - Sinjali

Është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, bëjnë të ditur burime të Gazetës Sinjali brenda kabinetit të kryeministrit. Vendimi për shkarkim është marrë sot nga kryeministri...

Këta janë ushtruesit e detyrës në krye të ATK-së dhe Doganës që i caktoi Hoti

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar nga detyra drejtorin e ATK’së Ilir Murtezaj dhe u.d. drejtorin e Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhaka. Por, ai ka emëruar zëvendësit e tyre menjëherë pas këtij vendimi....

LAJMI I FUNDIT: Agim Veliu shkarkon Rashit Qalajn nga drejtori i Policisë

para një jave - GazetaBlic

Është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj. Lajmin e ka konfirmuar vetë Qalaj. “Posa e mora njoftimin”, ka thënë Qalaj për Express.

Deputeti i VV-së: Ky është personi që e shkarkoi Rashit Qalajn

para një jave - GazetaBlic

Pas konfirmimit për shkarkimin e Rashit Qalajt nga pozita e drejtorit të Policisë, ka ardhur reagimi i deputetit të VV-së, Mefail Bajqinovci. Në një shkrim në Facebook, Bajqinovci, ka thënë se: Haki Rugova...

Lajmi i fundit: Shkarkohet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

para një jave - OraInfo

Është shkarkuar drejtori i Policisë Rashit Qalaj. Është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj. Lajmin për Express e ka konfirmuar vetë Qalaj. “Posa e mora njoftimin”, ka thënë Qalaj.

Shkarkohet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

para një jave - Zeri

Është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar vetë Qalaj. “Posa e mora njoftimin”, ka thënë Qalaj. Gazeta Express mëson se arsyeja e shkarkimit...

Shkarkimi i drejtorit të ATK’së dhe i doganës, reagon menjëherë PDK’ja

para një jave - Periskopi

Deputeti i PDK’së, Sejdi Hoxha, ka reaguar pas shkarkimeve të tre drejtorëve nga kryeministri Avdullah Hoti. Hoxha thotë se LDK’ja nuk po mund të përmbahet nga “veprimet komuniste” dhe thotë se shkarkimi...

Reagon PDK për shkarkimin e drejtorëve, i quan veprime komuniste të LDK-së

para një jave - Arbresh

Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha, ka reaguar pas shkarkimeve të tre drejtorëve nga kryeministri Avdullah Hoti. Hoxha thotë se LDK’ja nuk po mund të përmbahet nga “veprimet komuniste” dhe thotë se shkarkimi...

Hoti shkarkon nga detyra edhe Drejtorin e Doganës dhe atë të ATK-së

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Rashit Qalaj, ka vendosur që të shkarkoj edhe dy drejtor të tjerë, atë të Doganës së Kosovës dhe ATK-së. “Në...

Hoti shkarkoi drejtorin e Doganës të cilin e kishte emëruar Kurti

para një jave - Zyrtare

Të shkarkuarin e Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave nga ana e Avdullah Hotit, Ibrahim Xhaka e kishte emëruar në këtë pozitë ish-kryeministri Albin Kurti. Ibrahim Xhaka ishte...

Kosovë: Pas Qalajt, Hoti shkarkon edhe drejtorët e Doganës dhe ATK-së

para një jave - Albinfo

Kryeministri Avdullah Hotim, vazhdon të shkarkojë udhëheqësit në pozita të larta të shtetit. Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, se Hoti ka shkarkuar edhe ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm...

Hoti shkarkoi drejtorin e Doganës të cilin e kishte emëruar Kurti

para një jave - Periskopi

Të shkarkuarin e Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave nga ana e Avdullah Hotit, Ibrahim Xhaka e kishte emëruar në këtë pozitë ish-kryeministri Albin Kurti. Ibrahim Xhaka ishte...

Kryeministri emëron drejtorët e ri në ATK dhe Dogana

para një jave - Fakti Ditor

Pas shkarkimit të Rashit Qalajt nga pozita e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Avdullah Hoti ka shkarkuar nga detyra ushtruesin e detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës të Kosovës dhe Drejtorin...

Shkarkohen edhe drejtori i ATK-së dhe Doganës së Kosovës

para një jave - Arbresh

Kryeministri Avdullah Hoti ka realizuar edhe dy shkarkime të tjera pas atij të drejtorit të Policisë së Kosovës. Bëhet fjalë për Drejtorin e Përgjithshëm të Doganës të Kosovës dhe Drejtorin e Përgjithshëm...

Pas shkarkimeve, Hoti emëron këta persona në krye të ATK’së dhe Doganës

para një jave - Periskopi

Kryeministri Avdullah Hoti ka shkarkuar drejtorin e ATK’së, Ilir Murtezaj dhe ushtruesin e detyrës së drejtorit të Doganës, Ibrahim Xhaka. Në vend të tyre ka emëruar këta persona, transmeton Periskopi....

Zyra e Hotit konfirmon edhe shkarkimin e drejtorit të ATK’së dhe Doganave

para një jave - Bota Press

Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka konfirmuar se është shkarkuar drejtori i ATK’së, Ilir Murtezaj dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të Doganës, Ibrahim Xhaka. “Në përputhje me kompetencat ligjore...

Sejdi Hoxha: Shkarkimi i drejtorit të doganave dhe të ATK-së është veprim politik i Kryeministrit Hoti

para një jave - Gazeta e re

LDK nuk po mundë të përmbahet nga veprimet komuniste, shkarkimi i Drejtorit të policisë po shihet që mund të jetë kryekëput i lidhur me arrestimin e nënkryetarit të kësaj partie Haki Rugova, nuk e dijë...

Hoti shkarkon edhe drejtorin e ATK-së dhe të Doganës

para një jave - KosovaPress

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në rekomandimet e Ministres së Financave, sot Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendim për t’i liruar nga detyra ushtruesin e...

Hoti nuk ndalet,shkarkon drejtorin e doganave dhe ATK-së

para një jave - Fakti Ditor

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir...

E konfirmon zyra e Hotit: Shkarkohen drejtori i ATK’së dhe ai i Doganës

para një jave - Zyrtare

Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka konfirmuar se është shkarkuar drejtori i ATK’së, Ilir Murtezaj dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të Doganës, Ibrahim Xhaka. “Në përputhje me kompetencat ligjore...

Sejdi Hoxha: Shkarkimi i drejtorit të doganave dhe të ATK-së është veprim politik i Kryeministrit Hoti

para një jave - Ekonomia Online

LDK nuk po mundë të përmbahet nga veprimet komuniste, shkarkimi i Drejtorit të policisë po shihet që mund të jetë kryekëput i lidhur me arrestimin e nënkryetarit të kësaj partie Haki Rugova, nuk e dijë...

E konfirmon zyra e Hotit: Shkarkohen drejtori i ATK’së dhe ai i Doganës

para një jave - Periskopi

Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka konfirmuar se është shkarkuar drejtori i ATK’së, Ilir Murtezaj dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të Doganës, Ibrahim Xhaka. “Në përputhje me kompetencat ligjore...

Hoti e LDK në ofensivë, shkarkohen edhe drejtorët e ATK-së dhe Doganës

para një jave - PortaliOnline

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir...

Raportohet se Hoti ka shkarkuar edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK’së

para një jave - Zyrtare

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir Murtezaj...

Raportohet se Hoti ka shkarkuar edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK’së

para një jave - Periskopi

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir Murtezaj...

Hoti shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - Ekonomia Online

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir...

Hoti shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së

para një jave - Gazeta e re

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta Express mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir...

Ekskluzive: Hoti shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK’së

para një jave - Bota Press

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i ATK’së. Gazeta mëson se Kryeministri Avdullah Hoti e ka shkarkuar edhe drejtorin e ATK’së, Ilir Murtezaj...

PDK: Shkarkimi i Qalajt, tentim për kapjen e shtetit nga LDK, të anulohet vendimi

para një jave - PortaliOnline

Partia Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate për media ka shprehur indinjatën për shkarkimin arbitrar të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Ata thonë se ky vendim cënon...

Bajqinovci, Hotit: Ju jeni kukull, bateritë i ka Haki Rugova

para një jave - Insajderi

Kryeministër, por që nuk e pyet askush asgjë. Kështu e ka përshkruar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, rolin dhe funksionin e Avdullah Hotit. Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin,...

PDK: Shkarkimi i Qalajt është hakmarrje e LDK-së për Haki Rugovën

para një jave - KosovaPress

Partia Demokratike e Kosovës, nëpërmjet një komunikate për media shprehu indinjatën për shkarkimin, sipas tyre, arbitrar të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës Rashit Qalaj. PDK thotë se ky...

Deputeti i VV’së ia lë fajin Haki Rugovës për shkarkimin e Rashit Qalajt

para një jave - Infokusi

Rashit Qalaj sot është shkarkuar nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. E fajin për lirimin e Qalajt nga kjo pozitë, sipas deputetit nga radhët e Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovcit,...

PDK: LDK po tenton ta kap shtetin, u hakmorrën me Qalajn shkaku i Haki Rugovës

para një jave - Fakti Ditor

PDK’ja e Kadri Veselit përmes një komunikate për media e ka quajtur hakmarrës shkarkimin e Drejtorit të Policisë Rashit Qalaj, raporton Gazeta Express. Në reagimin e PDK’së thuhet se një veprim i tillë...

PDK: LDK po tenton ta kap shtetin, u hakmorrën me Qalajn shkaku i Haki Rugovës

para një jave - Gazeta e re

PDK’ja e Kadri Veselit përmes një komunikate për media e ka quajtur hakmarrës shkarkimin e Drejtorit të Policisë Rashit Qalaj, raporton Gazeta Express. Në reagimin e PDK’së thuhet se një veprim i tillë...

PDK: LDK po tenton ta kap shtetin, u hakmorrën me Qalajn shkaku i Haki Rugovës

para një jave - Ekonomia Online

PDK’ja e Kadri Veselit përmes një komunikate për media e ka quajtur hakmarrës shkarkimin e Drejtorit të Policisë Rashit Qalaj, raporton Gazeta Express. Në reagimin e PDK’së thuhet se një veprim i tillë...

PDK e quan hakmarrje shkarkimin e Qalajt, kërkon rikthimin e tij në pozitë

para një jave - Arbresh

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar për shkarkimin e Rashit Qalaj nga pozita e drejtorit të Policisë së Kosovës. Sipas PDK, shkarkimi është arbitrar dhe tentativë për kapje të pushtetit përmes policisë,...

PDK e quan vendim politik shkarkimin e Rashit Qalajt – kërkon nga Qeveria ta anuloj

para një jave - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ashpër ndaj vendimit të kryeministrit të Avdullah Hotit i cili e ka shkarkuar sot nga detyra drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalaj. Ky vendim, sipas...

Performanca e dobët apo arrestimi i Haki Rugovës/ Pse u shkarkua Rashit Qalaj?

para një jave - Lajmi.net

Sipas njoftimit të lëshuar nga zyra e kryeministrit, Qalaj është shkarkuar bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës, shkruan lajmi.net. “Në përputhje me kompetencat ligjore...

​Deputeti i LVV-së-Hotit: Jeni kryeministër kukull që bateritë ua mbanë Haki Rugova

para një jave - Top Channel

Lëvizja Vetëvendosje ka adresuar akuza të rënda ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës, për arrestimin e nënkryetarit të partisë Haki Rugova si i dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare. Deputeti i kësaj...

Ja kush do ta zëvendësoje Rashit Qalajn

para një jave - Infokusi

Zyra e Kryeministrit, Avdullah Hoti ka njoftuar për shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalajn. Nga Zyra e Kryeministrit e kanë konfirmuar lajmin dhe kanë thënë se ushtrues detyrë...

Flet Agim Veliu: Rashit Qalajn e shkarkoi vetë Avdullah Hoti

para një jave - Infokusi

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu është deklaruar rreth shkarkimit nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Në një prononcim për “Indeksonline”, numri një i...

Raporti i performancës apo arrestimi i Haki Abazit/ Pse u shkarkua Rashit Qalaj?

para një jave - Lajmi.net

Sipas njoftimit të lëshuar nga zyra e kryeministrit, Qalaj është shkarkuar bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës, shkruan lajmi.net. “Në përputhje me kompetencat ligjore...

Arben Gashi i drejtohet deputetit të VV-së: Po flet i emocionuar

para një jave - Syri.net Kosova

Arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, që njëherit është edhe kryetar i Istogut, ka shkaktuar përplasje në seancën e sotme të Kuvendit mes VV-së dhe LDK-së. Ishte deputeti i Vetëvendosjes, Mefail...

Si i shpëtoi Qalaj Albin Kurtit e u shkarkua në fund nga Hoti

para një jave - Ekonomia Online

Rashit Qalajt sot i erdhi fundi në krye të Policisë së Kosovës, por shkarkimi i ishte thirrur edhe më herët. Qalaj, që VV më parë e shihte si njeri të SHIK’ut, i shpëtoi pushtetit të Kurtit. Ekzekutuesi...

Si i shpëtoi Qalaj Albin Kurtit e u shkarkua në fund nga Hoti

para një jave - Gazeta e re

Rashit Qalajt sot i erdhi fundi në krye të Policisë së Kosovës, por shkarkimi i ishte thirrur edhe më herët. Qalaj, që VV më parë e shihte si njeri të SHIK’ut, i shpëtoi pushtetit të Kurtit. Ekzekutuesi...

Shkarkohet drejtori i Policisë, Rashit Qalaj

para një jave - Lajmi.net

Sipas informacioneve që ka lajmi.net, Qalaj është shkarkuar sot dhe ka pranuar vendimin për lirimin e detyrës. Rashit Qalaj është emëruar drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës në gusht të vitit...

Latifi: Qalaj nuk u shkarkua pèr performansë të dobët por për arrestimin e Haki Rugovës

para një jave - PortaliOnline

Ish keshilltari i Kadri Veelit, filozofi Blerim Latifi duke komentuar shkarkimin e Rashit Qalajt nga kryeministri Hoti ka thene se “shkarkimi i Qalajt, drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës,...

“Po flet i emocionuar”, Arrestimi i Haki Rugovës përplas VV’në dhe LDK’në në Kuvend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 11:59 Arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, që njëherit është edhe kryetar i Istogut, ka shkaktuar përplasje në seancën e sotme të Kuvendit mes VV-së dhe LDK-së....

Ekskluzive: Shkarkohet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

para një jave - Infokusi

Është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar vetë Qalaj. Varrosen dy vëllezërit nga Deçani që vdiqën tragjikisht në Gjermani “Posa e mora njoftimin”, ka thënë Qalaj.

Arrestimi i Haki Rugovës ngjall debat VV- LDK në Kuvend

para një jave - Kallxo

Mefail Bajqinovci nga Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar ndaj konferencave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, lidhur me rastin e arrestimit të Haki Rugovës. Bajqinovci ka akuzuar LDK-në se ka përdorur sulm...

Deputeti i VV'së Hotit: Jep dorëheqje, shefi yt Haki Rugova nuk guxon të dalë të blejë as bukë

para një jave - Syri.net Kosova

Në Kuvendin e Kosovës, edhe sot kryeministrit Avdullah Hoti i është kërkuar dorëheqja. Kësaj here, ishte deeputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ai i cili i ka kërkuar Hotiqë të jap dorëheqje...

Ekskluzive: Shkarkohet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

para një jave - Gazeta e re

Rashit Qalaj është shkarkuar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar vetë Qalaj. “Posa e mora njoftimin”, ka thënë Qalaj. Gazeta Express mëson se...

Gashi, Bajqinovcit: Ishe pak i emocionuar, shpresoj që betejat politike nuk do të shndërrohen në instrumente ligjore

para një jave - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka reaguar pas deklaratës së deputetit të LVV-së, Mefail Bajqinovci. Gashi tha se Bajqinovci ishte pak i emocionuar, derisa shtoi se institucionet e drejtësisë...

Bajqinovci i drejtohet Hotit: Jep dorëheqje, shefi yt Haki Rugova nuk guxon të dalë të blejë as bukë

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti që të jap dorëheqje dhe vendi të shkojë në zgjedhje të reja. Bajqinovci në fjalimin e tij në Kuvend...

Deputeti i VV’së ia lë fajin Haki Rugovës për shkarkimin e Rashit Qalajt

para një jave - Fakti Ditor

Rashit Qalaj sot është shkarkuar nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. E fajin për lirimin e Qalajt nga kjo pozitë, sipas deputetit nga radhët e Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovcit,...

Bajqinovci e Gashi përplasen në Kuvend për arrestimin e Haki Rugovës

para një jave - Zeri

Gjatë seancës plenare që po mbahet në Kuvendin e Kosovës, deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci, ka folur mbi rastin e arrestimit të kryetarit të Istogut Haki Rugova. Bajqinovci theksoi se konferenca e kreut...

Kryeministri Hoti e shkarkon Rashit Qalajn, drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës

para një jave - PortaliOnline

Zyra e Kryeministrit Avdullah Hoti ka njoftuar për shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalajt. “Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin...

Bajqinovci dhe Gashi përplasen për rastin e Haki Rugovës

para një jave - RTK

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci, ka folur mbi rastin e arrestimit të kryetarit të Istogut Haki Rugova, gjatë seancës plenare që po mbahet në Kuvendin e Kosovës. Bajqinovci tha se konferenca e kreut...

Performanca e dobët apo arrestimi i Haki Rugovës/ Pse u shkarkua Rashit Qalaj?

para një jave - Fakti Ditor

Sot është shkarkuar drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Sipas njoftimit të lëshuar nga zyra e kryeministrit, Qalaj është shkarkuar bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së...

Gashi i LDK-së i thotë Bajqinovcit të LVV-së se ishte i emocionuar gjatë fjalimit të tij për Mustafën

para një jave - Klan Kosova

Arben Gashi, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, gjatë seancës së Kuvendi të Kosovës i ka kthyer përgjigje akuzave të deputetit të LVV-së, Mefail Bajqinovcit, i cili ka thënë se Isa Mustafa është duke...

Ministri Veliu tregon arsyen e shkarkimit të Rashit Qalajt si drejtor i Policisë

para një jave - Periskopi

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka folur i pari pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, nga kjo detyrë. Për spekulimeve se kjo mund të jetë e lidhur...

Shkarkohet drejtori i Policisë, Rashit Qalaj

para një jave - Fakti Ditor

Rashit Qalaj është shkarkuar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë. Sipas informacioneve që ka lajmi.net, Qalaj është shkarkuar sot dhe ka pranuar vendimin për lirimin e detyrës. Rashit Qalaj...

Bajqinovci – Hotit: Je kukull, bateritë tua i mban Hakiu me hakitë tjerë

para një jave - Klan Kosova

Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, ka komentuar deklaratën e Isa Mustafës, kryetari të LDK-së lidhur me arrestimin e Haki Rugovës, nënkryetarit të LDK-së. Bajqinovci deklaratën e Mustafës në të cilën...

“Haki Rugova e shkarkoi drejtorin e policisë”

para një jave - KosovaPress

Rashit Qalaj nuk është më drejtor i Policisë së Kosovës. Kjo me një vendim të kryeministrit Avdullah Hoti, që caktoi Samedin Mehmetin si u.d. drejtor të përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Deputeti i...

Deputeti i VV-së: Ky person e shkarkoi Rashit Qalajn nga pozita e drejtorit të policisë

para një jave - Ekonomia Online

Pas shkarkimit të Rashit Qalajt nga drejtori i Policisë së Kosovës, ka reaguar deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, duke thënë se Haki Rugova e ka shkarkuar. Bajqinovci ka shkruar se Rugova, i...

A është shkarkimi i Qalajt hakmarrje për arrestimin e Haki Rugovës?

para një jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës e ka shkarkuar drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, z.Rashit Qalaj nga kjo detyrë. Kryeministri Hoti nga LDK thuhet ta ketë marrë këtë vendim pas raportit të performancës. Por, a qëndrojnë...

Deklaratat e Mustafës për arrestimin e Rugovës shkaktojnë përplasje VV-LDK në Kuvend

para një jave - GazetaBlic

Arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, që njëherit është edhe kryetar i Istogut, ka shkaktuar përplasje në seancën e sotme të Kuvendit mes VV-së dhe LDK-së. Ishte deputeti i Vetëvendosjes, Mefail...

Qeveria e konfirmon shkarkimin e Rashit Qalaj

para një jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës e ka konfirmuar shkarkimin e Rashit Qalaj nga posti i drejtorit të Policisë së Kosovës. Përmes një komunikate për medie, Hoti e ka shkarkuar Qalajn bazuar në raportin e performancës,...

Qeveria e konfirmon shkarkimin e Rashit Qalaj

para një jave - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës e ka konfirmuar shkarkimin e Rashit Qalaj nga posti i drejtorit të Policisë së Kosovës. Përmes një komunikate për medie, Hoti e ka shkarkuar Qalajn bazuar në raportin e performancës,...

Ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm të policisë emërohet Samedin Mehmeti

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Në njoftimin e qeverisë theksohet se në përputhje me Ligjin për...

Kryeministri Hoti shkarkoi Qalajn pasi mori raportin e performancës së tij

para një jave - Periskopi

Para pak minutash u mësua që Rashit Qalaj ishte shkarkuar nga detyra e tij si drejtor i Policisë së Kosovës. Ky vendim është marrë nga kryeministri Avdullah Hoti. Vendimi i Hotit raportohet të ketë ardhur...

Shkarkohet Rashit Qalaj

para një jave - KosovaPress

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës, sot kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar nga detyra Rashit Qalajn,...

VV nis konspiracionet: Deputet Bajqinovci thotë se Haki Rugova shkarkoi drejtorin e Policisë

para një jave - Zyrtare

Lajme / 16 Tetor 2020, 16:16 Siç ndodh zakonisht, Vetëvendosje edhe për ngjarjen e sotme ku u shkarkua drejtori i policisë së Kosovës, Rashiq Qalaj – e ka nisur me konspracione. Është deputeti i kësaj...

Zyra e Hotit njofton për shkarkimin e Qalajt, cakton ushtruesin ri të detyrës

para një jave - Gazeta e re

“Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës, sot Kryeministri i Republikës së Kosovës z. Avdullah Hoti ka liruar nga detyra z. Rashit...

Raporti i Agim Veliut e shkarkoi Rashit Qalajn

para një jave - Arbresh

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është shkarkuar nga kryeministri i vendit Avdullah Hoti. Portali arbresh.info mëson se arsyeja për shkarkimin e Qalajt është raporti i performancave...

Rashit Qalaj shkarkohet nga pozita e drejtorit të policisë

para një jave - Epoka e Re

Rashit Qalaj është shkarkuar sot nga pozita e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Shkarkimin e tij e ka konfirmuar edhe vet Qalaj për mediat. Qalaj ishte emëruar drejtor i Përgjithshëm i...

VV nis konspiracionet: Deputet Bajqinovci thotë se Haki Rugova shkarkoi drejtorin e Policisë

para një jave - Periskopi

Siç ndodh zakonisht, Vetëvendosje edhe për ngjarjen e sotme ku u shkarkua drejtori i policisë së Kosovës, Rashiq Qalaj – e ka nisur me konspracione. Është deputeti i kësaj partie që përmes një fjalie arbitrare...

Shkarkohet drejtori i Policisë, Rashit Qalaj

para një jave - Arbresh

Në këto momente është shkarkuar drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Arbresh.info merr vesh nga burime të saja brenda Qeverisë, të cilat e kanë konfirmuar shkarkimin. Bëhet e ditur...

Deputeti i VV’së ia lë fajin Haki Rugovës për shkarkimin e Rashit Qalajt

para një jave - Bota Press

Rashit Qalaj sot është shkarkuar nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. E fajin për lirimin e Qalajt nga kjo pozitë, sipas deputetit nga radhët e Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovcit,...

Shkarkohet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

para një jave - Ekonomia Online

Është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar vetë Qalaj. “Posa e mora njoftimin”, ka thënë Qalaj Gazeta Express mëson se arsyeja e shkarkimit...

Zyrtare: Shkarkohet Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj

para një jave - Periskopi

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, del se është shkarkuar nga kjo pozitë nga Qeveria e Kosovës. Ky lajm është konfirmuar nga vetë z.Qalaj për një gazetë lokale. “Posa e mora njoftimin,” – ka...

Deklaratat e Mustafës për arrestimin e Rugovës shkaktojnë përplasje VV-LDK në Kuvend

para një jave - Lajmi.net

Ishte deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, ai që nisi debatin duke akuzuar kreun e LDK-së, Isa Mustafa se po ndërhynë në drejtësi me deklaratat e tij për arrestimin e Rugovës, shkruan lajmi.net....

Bajqinovci dhe Gashi përplasen për rastin e Haki Rugovës

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci, ka folur mbi rastin e arrestimit të kryetarit të Istogut Haki Rugova, gjatë seancës plenare që po mbahet në Kuvendin e Kosovës. Bajqinovci tha se konferenca e kreut...

Deputeti i LVV-së-Hotit: Jeni kryeministër kukull që bateritë ua mbanë Haki Rugova

para një jave - KosovaPress

Lëvizja Vetëvendosje ka adresuar akuza të rënda ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës, për arrestimin e nënkryetarit të partisë Haki Rugova si i dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare. Deputeti i kësaj...

“Po flet i emocionuar”, Arrestimi i Haki Rugovës përplas VV’në dhe LDK’në në Kuvend

para një jave - Bota Press

Arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, që njëherit është edhe kryetar i Istogut, ka shkaktuar përplasje në seancën e sotme të Kuvendit mes VV-së dhe LDK-së. Ishte deputeti i Vetëvendosjes, Mefail...

Deklaratat e Mustafës për arrestimin e Rugovës shkaktojnë përplasje VV-LDK në Kuvend

para një jave - Periskopi

Arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, që njëherit është edhe kryetar i Istogut, ka shkaktuar përplasje në seancën e sotme të Kuvendit mes VV-së dhe LDK-së. Ishte deputeti i Vetëvendosjes, Mefail...

Deklaratat e Mustafës për arrestimin e Rugovës shkaktojnë përplasje VV-LDK në Kuvend

para një jave - Arbresh

Arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, që njëherit është edhe kryetar i Istogut, ka shkaktuar përplasje në seancën e sotme të Kuvendit mes VV-së dhe LDK-së. Ishte deputeti i Vetëvendosjes, Mefail...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK