http://kariera.mk

Kryemadhi përlotet gjatë takimit me gratë naftëtare

para 4 dite - NOA

Në ditën e tretë të grevës së urisë të grave naftëtare, ato janë vizituar nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Gjatë bisedës Kryemadhi është përlotur, siç shikohet edhe nga videoja e mëposhtme. “Ne...

para 4 dite - Ora news

Kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi, e konsideron të papërgjegjshme sjelljen e qeverisë ndaj grevës së naftëtarëve, aq më tepër që tashmë janë ngujuar zonjat. Baçi: Është e dhimbshme dhe e trishtë të shikosh...

Kryemadhi me gratë naftëtare: Greva juaj si djegja e mandateve tona, që po nuk bëmë një hap të tillë nuk kujtohet njeri për ne

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 17/10/2020 20:10 Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar takim me gratë naftëtare, të cilat prej tre ditësh janë në grevë urie. Kryemadhi: Ne që të vijmë...

Greva për pagat, Kryemadhi përlotet gjatë takimit: E kuptoni çfarë sakrifice është? Të lëmë politikën dhe kush ka mundësi…

para 4 dite - Standard

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, vizitoi mbrëmjen e sotme gratë naftëtarëve të ngujuara në grevë urie. Teksa dëgjoi problematikat e tyre, Kryemadhi nuk nuk i shmangu dot as lotët. “Ishalla i përgjigjen...

Qyteza e pasur me njerëz të varfër

para 4 dite - Klan

Qyteza e pasur me njerëz të varfër Ballshi prodhon miliona litra naftë, por punonjësit nuk marrin rrogat Qyteti i Ballshit u ndërtua në funksion të Uzinës së Përpunimit të Thelluar të Naftës. Punimet për...

Ballshi: Qyteza e pasur, me njerëz të varfër

para 4 dite - Gazeta Tema

Qyteti i Ballshit u ndërtua në funksion të Uzinës së Përpunimit të Thelluar të Naftës. Punimet për këtë uzinë nisën në vitin 1971 dhe u deshën plot 7 vite për t’i përfunduar dhe për të nisur puna për përpunimin...

para 4 dite - Ora news

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, vizitoi mbrëmjen e sotme gratë naftëtarëve të ngujuara në grevë urie. Teksa dëgjoi problematikat e tyre, Kryemadhi nuk nuk i shmangu dot as lotët. “Ishalla i përgjigjen...

Kryemadhi me gratë naftëtare në grevën e urisë: Pozicioni juaj si djegia e mandateve tona…

para 4 dite - Standard

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka zhvilluar takim me gratë naftëtare që po vijojnë grevën e urisë në ditën e tretë të saj. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi e krahasoi pozitën e naftëtarëve me atë...

VIDEO/ Takimi me gratë greviste të naftëtarëve, Kryemadhi përlotet kur qytetarja bën thirrje për zgjidhjen e situatës

para 4 dite - Panorama

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi teksa ka zhvilluar një sërë takimesh ditën e sotme në Fier, është ndalur edhe te gratë grevistë të naftëtarëve të Ballshit. Gratë greviste ndodhen sot në ditën e tretë...

Monika Kryemadhi përlotet gjatë takimit me gratë naftëtare (Video)

para 4 dite - Koha Jone

Në ditën e tretë të grevës së urisë të grave naftëtare, ata janë vizituar nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Kryemadhi e ka cilësuar grevën e urisë duke hequr një paralele me djegien e mandateve...

Monika Kryemadhi

para 4 dite - Koha Jone

Në ditën e tretë të grevës së urisë të grave naftëtare, ata janë vizituar nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Kryemadhi e ka cilësuar grevën e urisë duke hequr një paralele me djegien e mandateve...

Naftëtarja në grevën e urisë: Mes nesh ka gra që vuajnë nga kanceri i gjirit

para 4 dite - ABC News

Një prej grave naftëtare në ditën e tretë të grevës së urisë ka deklaruar gjatë vizitës së kreut të LSI Monika Kryemadhi se mes tyre ka gra që vuajnë nga kanceri i gjirit. Ajo tha se kjo e bën akoma më...

Kryemadhi me gratë naftëtare në grevën e urisë: Pozicioni juaj si djegia e mandateve tona

para 4 dite - ABC News

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka zhvilluar takim me gratë naftëtare që po vijojnë grevën e urisë në ditën e tretë të saj. Kryemadhi: Ne që të vijmë këtu duhet të bëjmë. Nuk dua të përfshihem politikisht...

Kryemadhi: Pasojat e Mallakastrës dhe Fierit vijnë deri në Tiranë

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Kryemadhi: Sa punëtorë ka rafineria? Skënderaj: Për momentin ka 870 punonjës, 230 veta kanë dalë me një status naftëtari. ……. Kryemadhi: unë gjithmonë e kam ndjekur në distancë. Nuk dua të përfshihem politikisht,...

“Korrupsion në uzinë”/ Grevistet i bëjnë të qartë qeverisë se s’tërhiqen pa marrë pagat

para 4 dite - Vizion Plus

Punonjëset femra në rafinerinë e Ballshit kanë hyrë në ditë e tretë të grevës së urisë. Ato përsërisin kërkesën e tyre për të marrë 26 pagat e prapambetura. Grevistet kanë refuzuar të marrin ndihmë mjekësore,...

para 4 dite - Ora news

Gratë naftëtare refuzuan kujdesin mjekësor në ditën e tretë të Grevës së Urisë për pagat e prapambetura dhe rinisjen e punës, ndërsa theksojnë se do të qëndrojnë aty deri në plotësimin e kërkesave. Ndërkohë...

Dita e 20 e grevës së naftëtarëve, Avokatët Ndërkombëtarë letër Ramës dhe Metës

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 17/10/2020 11:28 Rrjeti i Avokatëve Ndërkombëtarë në Mbrojtje të Punëtorëve i ka dërguar një letër kryeministri Rama dhe presidentit Meta në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve,...

“Deputetët të vijnë këtu”/ Greva e urisë në rafinerinë e Ballshit, gratë refuzojnë mjekët

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 17/10/2020 11:06 Vijon greva e urisë në rafinerinë e Ballshit, ku sipas burimeve për abcnews gratë ditën e sotme kanë refuzuar të marrim mjekim shëndetësor dhe asnjë prej tyre nuk...

Vazhdon greva e naftëtarëve, Avokatët Ndërkombëtar letër Ramës: Vonesa e pagës e pajustifikueshme

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 17.10.2020 nga Enida Vërça Rrjeti i Avokatëve Ndërkombëtarë në Mbrojtje të Punëtorëve i ka dërguar një letër kryeministri Rama dhe presidentit Meta në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve....

Naftëtarët në grevë prej 20 ditësh, Avokatët Ndërkombëtarë letër Ramës: Nuk ka arsye vonesa e pagës

para 4 dite - Standard

Rrjeti i Avokatëve Ndërkombëtarë në Mbrojtje të Punëtorëve i ka dërguar një letër kryeministri Rama dhe prsidentit Meta në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve. Rrjeti i përbërë nga 500 avokatë nga...

Greva e urisë në rafinerinë e Ballshit, gratë refuzojnë mjekët: Deputetet të vijnë këtu

para 4 dite - ABC News

Gazetarja Valbona Davidhi raportoi se gratë kanë refuzuar të marrim mjekim shëndetësor dhe asnjë prej tyre nuk ka ndërprerë grevën. Ata kanë theksuar se do të qëndrojnë deri në momentin e fundit. “Sot...

para 4 dite - Ora news

Rrjeti i Avokatëve Ndërkombëtarë në Mbrojtje të Punëtorëve i ka dërguar një letër kryeministri Rama dhe prsidentit Meta në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve. Rrjeti i përbërë nga 500 avokatë nga...

Dita e dytë e grevës së grave

para 5 dite - Klan

Dita e dytë e grevës së grave Protesta në qendrën shëndetësore, familjarë e banorë mblidhen te uzina Punonjëset e rafinerisë së përpunimit të naftës në Ballsh vijojnë grevën në ditën e dytë. Ato morën...

LSI: Edi Rama, gënjeshtari patologjik, mashtron kur thotë se rafineria ka degraduar

para 5 dite - Vizion Plus

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj kërkon nga kryeministri Edi Rama që t’iu kthejnë përgjigje naftëtarëve të Ballshit, të cilët ndodhen prej ditësh në grevë urie. Nëpërmjet një mesazhi në “Facebook”,...

Greva e naftëtarëve, Edi Rama - Gënjeshtari patologjik!

para 5 dite - Syri.net Kosova

Nga Kejdi Mehmetaj/ Edhe kush nuk i dëgjoi mbrëmë ulërimat gënjeshtare të Edi Ramës gjatë emisionit ‘Opinion’, me siguri ka shikuar nëpër lajme e rrjete sociale veprimet e tij të lajthitura që u bënë virale....

Greva e urisë së naftëtarëve, ish-deputetja e LSI i kthehet Ramës: Pse gënjen kur thotë se shteti nuk ka asnjë përgjegjësi

para 5 dite - BalkanWeb

Ish deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj përmes një mesazhi në ‘Facebook’ i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që t’i kthejë përgjigje naftëtarëve që kanë prej ditësh në grevë urie. Teksa e cilëson Ramën...

para 5 dite - Ora news

Dhjetë gratë punonjëse të Uzinës së Ballshit hynë sot në ditën e dytë të grevës së urisë, ku zëvendësuan kolegët burra pas 18 ditëve ngujim. Qeset me ilaçe tregojnë problemet shëndetësore që mbartin. Kanë...

Greva e naftëtarëve, ish-deputetja e LSI: Ja pse Rama gënjen kur thotë se shteti nuk ka asnjë përgjegjësi

para 5 dite - Panorama

Ish deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka kërkuar nga qeveria dhe kryeministri Edi Rama t’u përgjigjen naftëtarëve që kanë prej ditësh në grevë urie. “Jo për keqardhje, por sepse e detyron ligji. Tu përgjigjet...

Greva e naftëtarëve, Edi Rama - Gënjeshtari patologjik!

para 5 dite - Syri

Nga Kejdi Mehmetaj/ Edhe kush nuk i dëgjoi mbrëmë ulërimat gënjeshtare të Edi Ramës gjatë emisionit ‘Opinion’, me siguri ka shikuar nëpër lajme e rrjete sociale veprimet e tij të lajthitura që u bënë virale....

Dhjetë gra në grevë urie në Shqipëri! Nisin problemet shëndetësore, por nuk dorëzohen

para 5 dite - TV21

- Advertisement - Në ditën e dytë të grevës së urisë, disa nga gratë greviste te Uzinës së Ballshit kanë shfaqur probleme me tensionin. Por pavarësisht shqetësimeve, ato kanë këmbëngulur se nuk do të dalin...

“Rama, gënjeshtar patologjik”, Mehmetaj: Po lë pa bukë 900 familje, tu përgjigjet naftëtarëve se do jet përjetë në turpin e tij

para 5 dite - Standard

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, duke publiuar video nga greva e naftëtarëve ne Ballsh, thotë se kryeministri Rama harxhohen miliona euro për një incenerator të panevojshëm i cili ende nuk është...

Naftëtarët në grevë/Mehmetaj: Kryeministri Rama mashtron, po lë pa bukë 900 familje

para 5 dite - Koha Jone

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj thotë se kryeministri Edi Rama mashtron në lidhje me naftëtarët. Sipas saj, Rama harxhohen miliona euro për një incenerator të panevojshëm i cili ende nuk është vendosur...

Dita e dytë e grevës për gratë naftëtare, si paraqitet gjendja e tyre shëndetësore

para 5 dite - Zhurnal

Në ditën e dytë të grevës së urisë së grave në uzinën e Ballshit, janë shfaqur problemet e para shëndetësore. Shumë prej grave që zëvendësuan burrat në grevë urie, kanë probleme me tensionin e lartë. Grevistet...

Dita e dytë e grevës për gratë naftëtare, si paraqitet gjendja e tyre shëndetësore

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 16/10/2020 11:27 Në ditën e dytë të grevës së urisë së grave në uzinën e Ballshit, janë shfaqur problemet e para shëndetësore. Lexo Edhe: Kalon vetingun gjyqtarja që rrëzoi akuzën...

Gratë e Ballshit në ditën e dytë të grevës

para 5 dite - Klan

Gratë e Ballshit në ditën e dytë të grevës Punonjëset e rafinerisë së përpunimit të naftës në Ballsh vijojnë grevën në ditën e dytë. Ato morën stafetën e protestës së urisë nga burrat një ditë më parë...

Gratë e uzinës së Ballshit thirrje Ramës dhe Ballukut: Vendosni dorën në zemër, kemi që dje në grevë me lot në sy!

para 5 dite - BalkanWeb

Gratë e Uzinës së Ballshit i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama, ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku si dhe ambasadoreve gra që të vendosin dorën në zemër pasi ato si nëna...

Dhjetë gra në grevë urie/ Nisin problemet shëndetësore, por nuk dorëzohen

para 5 dite - Vizion Plus

Në ditën e dytë të grevës së urisë, disa nga gratë greviste te Uzinës së Ballshit kanë shfaqur probleme me tensionin. Por pavarësisht shqetësimeve, ato kanë këmbëngulur se nuk do të dalin nga greva deri...

Gratë naftëtare në ditën e dytë të grevës së urisë: Nuk kemi përfituar asistencë

para 5 dite - ABC News

Gratë naftëtare të Uzinës së Ballshit janë futur në ditën e dytë të grevës së urisë. Ato thonë se do të qëndrojnë deri në fund të plotësimit të kërkesave të tyre. Ato thonë se nuk kanë përfituar asistencë,...

Gratë e Uzinës së Ballshit në ditën e dytë të grevës/ Ja problemet që shfaqin, thirren mjekët

para 5 dite - BalkanWeb

Gratë greviste të Uzinës së Ballshit ndodhen sot në ditën e dytë të grevës së urisë. Pranë mjediseve të grevës sapo kanë mbërritur mjekët e spitalit të Mallakastrës. Gratë në pjesën më të madhe kanë tension...

Greva e grave naftëtare, mjekja: Kanë probleme shëndetësore të theksuara

para 5 dite - NOA

Gratë e naftëtarëve të Ballshit, të cilat janë futur dje në grevë urie në vend të bashkëshortëve të tyre, pasi këta të fundit dolën nga greva pas 18 ditësh për shkak se sipas mjekëve s’mund të përballonin...

“Vini dorën në zemër!”/ Gratë naftëtare në ditën e dytë të grevës, thirrje Ramës dhe ambasadorëve

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 16.10.2020 nga E. SH Një ditë pasi naftëtarët burra ndërprenë grevën e urisë për shkak të problemeve shëndetësore, tanimë ato që po vetësakrifikojnë janë gratë naftëtarë. Në ditën e dytë të...

Me ilaçe dhe tension/ Gratë e naftëtarëve në ditën e dytë të grevës, ja problemet shëndetësore që kanë shfaqur

para 5 dite - Panorama

Gratë greviste të Uzinës së Ballshit ndodhen sot në ditën e dytë të grevës së urisë. Pranë mjediseve të grevës kanë mbërritur mjekët e spitalit të Mallakastrës. Gratë në pjesën më të madhe kanë tension...

Vazhdon protesta e grave naftëtare: Kërkojmë pagat dhe punë, Ambasadoret të na mbështesin

para 5 dite - Standard

Sot është dita e dytë e grevës së urisë së punonjëseve të rafinerisë së Ballshit. Gratë janë shprehur për mediat se situata është e vështirë. “Shteti të verë dorë dhe të merret me problemet tona, t’i zgjidhë....

Gratë në ditën e dytë të grevës në Ballsh, thirrje për ambasadoret

para 5 dite - Koha Jone

Sot është dita e dytë e grevës së urisë së punonjëseve të rafinerisë së Ballshit. Gratë janë shprehur për mediet se situata është e vështirë. “Shteti të verë dorë dhe të merret me problemet tona, t’i zgjidhë....

para 5 dite - Ora news

Sot vijon dita e dytë e grevës së grave naftëtare të Ballshit, ndërkohë që kanë filluar edhe problemet e para të shëndetit. Stafi mjekësor i spitalit të Ballshit ka mbërritur në ambientet ku do zhvillohet...

Naftëtarët në grevë/Mehmetaj: Kryeministri Rama mashtron, po lë pa bukë 900 familje

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj thotë se kryeministri Edi Rama mashtron në lidhje me naftëtarët. Sipas saj, Rama harxhohen miliona euro për një incenerator të panevojshëm i cili ende nuk është vendosur...

Gratë e naftëtarëve në grevë, mjekja: Kanë probleme shëndetësore të theksuara

para 5 dite - Java News

Gratë e naftëtarëve të Ballshit, të cilat janë futur dje në grevë urie në vend të bashkëshortëve të tyre, pasi këta të fundit dolën nga greva pas 18 ditësh për shkak se sipas mjekëve s’mund të përballonin...

Dita e dytë e grevës së punonjëseve të rafinerisë së Ballshit: Kërkesat tona janë të realizueshme

para 5 dite - Java News

Në ditën e dytë të grevës së urisë, 10 gratë e uzinës së Ballshit nuk heqin dorë derisa të plotësohen kërkesat e tyre. Ato i kanë bërë thirrje të gjithë grave të Shqipipërisë që të sensibilizohen me to...

“Kërkojmë pagat dhe punë”, gratë naftëtare: Ambasadoret të na mbështesin

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Sot është dita e dytë e grevës së urisë së punonjëseve të rafinerisë së Ballshit. Gratë janë shprehur për mediat se situata është e vështirë. “Shteti të verë dorë dhe të merret me problemet tona, t’i zgjidhë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK