http://kariera.mk

Superkompjuteri japonez tregon se lagështia ul përhapjen e koronës (FOTO)

para një jave - Koha.mk

Një superkompjuter japonez ka treguar se lagështia mund të ketë efekt të madh në shpërndarjen e grimcave të virusit, duke dalë në rezultatin se në ambientet e mbyllura e të thatë përgjatë muajve të dimrit,...

Studim: Janë të vogla mundësitë për infektim me koronavirus në aeroplan

para një jave - TV21

- Advertisement - Rreziku nga ekspozimi i koronavirusit gjatë fluturimit me aeroplan është shumë i vogël, thuhet në studimin e Ministrisë së Mbrojtjes të SHBA-së. - Advertisement - Kur një pacient i cili...

Superkompjuteri zbulon gjënë kryesore rreth virusit kovid 19

para një jave - Gazeta e re

Shkencëtarët japonezë përdorën një super kompjuter për të simuluar emetimin dhe rrjedhën e grimcave të vogla (aerosole) të njerëzve të infektuar në hapësira të ndryshme të mbyllura. Rezultatet treguan...

Super-kompjuteri japonez tregon se lagështia zvogëlon përhapjen e virusit

para një jave - RTK

Një super-kompjuter japonez ka treguar se lagështia mund të ketë një efekt të madh në përhapjen e grimcave të virusit, andaj rreziku i infeksionit rritet në kushtet e thata, të mbyllura të muajve të dimrit....

Super-kompjuteri japonez tregon se lagështia zvogëlon përhapjen e koronavirusit

para një jave - Infokusi

Një super-kompjuter japonez ka treguar se lagështia mund të ketë një efekt të madh në përhapjen e grimcave të virusit, andaj rreziku i infeksionit rritet në kushtet e thata, të mbyllura të muajve të dimrit....

​Super-kompjuteri japonez tregon se lagështia zvogëlon përhapjen e koronavirusit

para një jave - Arbresh

Një super-kompjuter japonez ka treguar se lagështia mund të ketë një efekt të madh në përhapjen e grimcave të virusit, andaj rreziku i infeksionit rritet në kushtet e thata, të mbyllura të muajve të dimrit....

​Super-kompjuteri japonez tregon se lagështia zvogëlon përhapjen e koronavirusit

para një jave - Periskopi

Një super-kompjuter japonez ka treguar se lagështia mund të ketë një efekt të madh në përhapjen e grimcave të virusit, andaj rreziku i infeksionit rritet në kushtet e thata, të mbyllura të muajve të dimrit....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK