http://kariera.mk

Procesori i iPhone 12 është një përmirësim modest në performancë krahas me vitin e kaluar

para një jave - Medial

Lajmi më i rëndësishëm i javës ishte debutimi i serive iPhone 12. Apple zakonisht nuk zbulon informacione si memoria RAM apo kapaciteti i baterisë dhe duhet të presim për testimet e para të performancës...

iPhone SE i ri mund të shtyhet për një vit

para një jave - Koha.net

Duket se gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, nuk ka në plan që serinë e re të iPhone SE ta lansojë çdo vit. Sipas një postimi në Twitter të Ross Youngut, nga DisplaySearch dhe DSCC, iPhone SE të ri...

iPhone 12, më i shpejtë se çdo telefon tjetër i mençur

para një jave - Koha.mk

Apple pretendon se iPhone 12 i ri A14 bionic është procesori më i shpejtë ndonjëherë në një telefon të mençur. Apple thotë se ka rritur në mënyrë dramatike performancën e motorit nervor nga 8 në 16 bërthama,...

Pas “iPhone 12”, “Apple” ngadalëson modelet e kaluara

para një jave - Fol

Pas prezantimit të modeleve të reja të “iPhone” nga kompania “Apple”, shumë përdorues të modeleve më të vjetra, janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë ngadalësuar. Që nga eventi i së martës, ku...

Pas “iPhone 12”, “Apple” ngadalëson modelet e kaluara

para një jave - RTK

Pas prezantimit të modeleve të reja të “iPhone” nga kompania “Apple”, shumë përdorues të modeleve më të vjetra, janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë ngadalësuar. Që nga eventi i së martës, ku...

Pas “iPhone 12”, “Apple” ngadalëson modelet e kaluara

para një jave - Epoka e Re

Pas prezantimit të modeleve të reja të “iPhone” nga kompania “Apple”, shumë përdorues të modeleve më të vjetra, janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë ngadalësuar. Që nga eventi i së martës, ku...

Bie dyqani i Apple pak përpara se të fillojnë porositë për iPhone 12 dhe 12 Pro

para një jave - Shekulli

Publikuar më 16.10.2020 nga E. SH Dyqani online i Apple është jashtë funksioni përpara se porositë të fillojnë për iPhone 12 dhe 12 Pro. Në dyqanin e Apple lexohet një mesazh “You’re… early.” iPhone 12...

Nëse jeni përdorues i iPhone duhet të bëni këtë veprim çdo javë

para një jave - GazetaBlic

Këtu kemi një këshillë të thjeshtë. Rindizni telefonin çdo javë ose siç njihet ndryshe “Restart.” Mbajmë mend një kohë kur të gjithë kishin nevojë për këshilla sesi ti bënim kompjuerët më të shpejtë apo...

Bie dyqani i Apple pak përpara se të fillojnë porositë për iPhone 12 dhe 12 Pro

para një jave - Medial

Dyqani online i Apple është jashtë funksioni përpara se porositë të fillojnë për iPhone 12 dhe 12 Pro. Në dyqanin e Apple lexohet një mesazh “You’re… early.” iPhone 12 dhe 12 Pro debutojnë në mëse 30 vende...

Ankesa për ngadalësim të modeleve të vjetra nga Apple

para një jave - Albinfo

Informacionet e fundit tregojnë se pas prezantimit të modeleve të reja të iPhone nga kompania Apple, shumë përdorues të modeleve më të vjetra janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë ngadalësuar....

Çka është detaji i çuditshëm në të gjitha modelet e iPhone 12?

para një jave - Gazeta Express

AutoTech Gazeta Express 15/10/2020 19:28 Apple ka prezantuar tashmë gjithsej katër iPhone të rinj por ajo që tërhoqi vëmendjen ishte një detaj i vogël që kurrë më parë nuk e kemi parë në një iPhone na...

Pas iPhone 12, Apple ngadalëson modelet e kaluara

para një jave - Gazeta Tema

Pas prezantimit të modeleve të reja të iPhone nga kompania Apple, shumë përdorues të modeleve më të vjetra, janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë ngadalësuar. Që nga eventi i së martës, ku u prezantuan...

Pas iPhone 12, Apple ngadalëson modelet e kaluara

para një jave - Klan

Pas iPhone 12, Apple ngadalëson modelet e kaluara Pas prezantimit të modeleve të reja të iPhone nga kompania Apple, shumë përdorues të modeleve më të vjetra, janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë...

Pas “iPhone 12”, “Apple” ngadalëson funksionin e modeleve të kaluara

para një jave - Zeri

Pas prezantimit të modeleve të reja të iPhone nga kompania Apple, shumë përdorues të modeleve më të vjetra, janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë ngadalësuar. Që nga eventi i së martës, ku u prezantuan...

Pas iPhone 12, Apple ngadalëson modelet e kaluara

para një jave - Java News

Pas prezantimit të modeleve të reja të iPhone nga kompania Apple, shumë përdorues të modeleve më të vjetra, janë ankuar se telefonat e tyre të mençur janë ngadalësuar. Që nga eventi i së martës, ku u prezantuan...

Cila është ajo gjëja e çuditshme në të gjitha modelet e iPhone 12?

para një jave - RTK

Kështu që ju mund të keni humbur një detaj të vogël gjatë prezantimit të madh që Apple prezantoi katër iPhone të rinj. Apple njoftoi gjithsej katër iPhone të rinj, dhe ndërsa ata i kemi parë tashmë, një...

Apple humb 81 miliardë dollarë pas zbulimit të iPhone 12 të ri

para një jave - Zhurnal

Aksionet e Apple ka rënë për 4 për qind pas prezantimit të iPhone 12 të ri gjatë mbrëmjes së djeshme. Modelet e reja të telefonave janë zbuluar gjatë një ngjarje virtuale nga Apple Event në Kaliforni dje...

Apple humb 81 miliardë dollarë pas zbulimit të iPhone 12 të ri

para një jave - Koha.net

Aksionet e Apple ka rënë për 4 për qind pas prezantimit të iPhone 12 të ri gjatë mbrëmjes së djeshme. Modelet e reja të telefonave janë zbuluar gjatë një ngjarje virtuale nga Apple Event në Kaliforni dje...

Cilin iPhone duhet të blej?

para një jave - Lajmi.net

iPhone 12 Pro Max më i shtrenjtë tani është gati tre herë më i shtrenjtë se iPhone SE i kategorisë më të ulët, transmeton lajmi.net. Së bashku me iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 11 dhe...

Apple shfaq iPhone 12, iPhone 12 Pro në AnTuTu, zbulojnë rezultate mjaft zhgënjyese…

para një jave - NOA

Apple prezantoi formacionin e saj të iPhone 12 në fillim të kësaj jave. IPhone 12 dhe iPhone 12 Pro tashmë janë duke u përgatitur për para-porositje para ardhjes në treg të javës tjetër. Sot dalluam kartat...

iPhone është për njerëzit që vozitin Toyota Camrys

para një jave - RTK

Që nga viti 2007, Apple ka krijuar telefonat më të mirë të mençur dhe më të popullarizuar në planet. Kompania pritet të nxjerr këtë javë në shitje iPhone 12 dhe mund të siguroheni se i shkon vizionit të...

Apple tani ka ndërprerë zyrtarisht shitjen e katër iPhone-ve të vjetër

para një jave - Ina

Me lansimin e iPhone 12, Apple ndërpreu dy iPhone të tjerë, duke e çuar totalin e tij në katër për këtë vit. Disa modele të vjetra të iPhone janë dërguar zyrtarisht në ‘varrezat’ e Apple, shkruan Business...

Ky pritet të jetë çmimi i iPhone 12

para një jave - Ina

Apple është duke prezantuar serinë më të re të telefonave të saj iPhone 12 në një ceremoni të veçantë. Para publikut pritet të shfaqen seri të ndryshme të iPhone 12. Apple do të prezantojë çmimet e reja...

Krahasimi i iPhone 12 me iPhone 11 dhe iPhone XR, cili është ndryshimi?

para një jave - Gazeta Express

AutoTech Gazeta Express 14/10/2020 22:37 Apple njoftoi serinë iPhone 12 në një ngjarje që u mbajt dje, me katër modele për të zgjedhur: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max. Tashmë...

Krahasimi i Apple iPhone 12 vs 11 vs iPhone XR: Cili është ndryshimi mes tyre?

para një jave - Zeri

Apple njoftoi serinë iPhone 12 në një ngjarje që u mbajt dje, me katër modele për të zgjedhur: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max. Tashmë janë bërë edhe krahasimet mes tyre,...

iPhone 12 mini është për ata që duan teknologjinë më të fundit të Apple me çmim të përballueshëm

para një jave - Fol

Këtë vit Apple ka vendosur të shesë një version me kosto më të përballueshme të iPhone. Pasi detajoi iPhone 12, Apple zbuloi iPhone 12 mini. Telefoni ka ekran 5.4-inç OLED, më të madh se ekrani 4.7-inç...

Apple tani ka ndërprerë zyrtarisht shitjen e katër iPhone-ve të vjetër

para një jave - RTK

Me lansimin e iPhone 12, Apple ndërpreu dy iPhone të tjerë, duke e çuar totalin e tij në katër për këtë vit. Disa modele të vjetra të iPhone janë dërguar zyrtarisht në ‘varrezat’ e Apple, shkruan Business...

Apple prezanton iPhone 12, ndryshimet që sjellin “smartphone”-ët e rinj

para një jave - Aktuale

“Apple” ka prezantuar linjën e re të “smartphone”-ve iPhone 12 me disa lloje madhësish me dizajnesh të rinj. iPhone-ët e rinj shënojnë disa nga ndryshimet më të mëdha në telefonët inteligjentë të Apple...

iPhone 12 do të funksionojë me 5G

para një jave - RTK

Kompania Apple ka konfirmuar se telefonat e saj të ri iPhone 12 do të punojnë me rrjetin 5G. "5G do të sjellë një nivel të ri të performancës për shkarkime dhe ngarkime, transmetim video me cilësi më të...

Apple prezanton iPhone 12: Me rrjet 5G, mburojë qeramike dhe xhamin më të fortë…

para një jave - Top Channel

Apple prezantoi katër iPhone të rinj të pajisur me teknologjinë për të përdorur rrjetet me të shpejta 5G. Kryesori ishte i shumëprituri iPhone 12, që vjen në pesë ngjyra, të zezë, të bardhë, të kuqe, jeshile...

iPhone 12 Pro telefoni i parë celular që regjistron Dolby Vision me HDR 20

para një jave - RTK

Në ngjarjen e saj “Hi, Speed” dje, Apple njoftoi formacioni i ri të iPhone 12, dhe në mesin e tyre ishte edhe iPhone 12 Pro që do të ofrojë regjistrim HDR Pro dhe Dolby Vision HDR. Greg Joswiak nga Apple...

Apple prezanton iPhone 12: Me rrjet 5G, mburojë qeramike dhe xhamin më të fortë (Video)

para një jave - Koha Jone

Apple prezantoi katër iPhone të rinj të pajisur me teknologjinë për të përdorur rrjetet me të shpejta 5G. Kryesori ishte i shumëprituri iPhone 12, që vjen në pesë ngjyra, të zezë, të bardhë, të kuqe, jeshile...

Apple prezanton iPhone 12, ja pesë përmirësimet e mëdha që bëjnë diferencën

para një jave - Syri.net Kosova

iPhone 12 në pamjen e parë duket sikur është një kopje e iPhone 11 por sipas Apple ai ndryshon jashtëzakonisht shumë, të paktën nga standardet e kompanisë. Më poshtë janë pesë përmirësimet e mëdha të iPhonet...

iPhone 12 vs iPhone 11: Pesë përmirësimet e mëdha nga telefoni i ri i Apple

para një jave - Zhurnal

Në shikim të parë, mund të mendoni se imazhi i mësipërm tregon të njëjtin telefon në dy ngjyra të ndryshme, por në fakt po shikoni iPhone 12 në të majtë dhe iPhone 11 në të djathtë. Ngjashmëritë fillestare...

Teknologjia e kamerës iPhone 12 Pro është krijuar për fotografë seriozë

para një jave - Zhurnal

Ndryshimet përfshijnë stabilizim më të mirë, aftësi të reja fotografike dhe arritje më të mirë telefoto për subjekte të largëta. Apple po shikon shumë për entuziastët e fotografive dhe videove me modelet...

Prezantohet “ iPhone 12”, ky është çmimi

para një jave - Epoka e Re

Ditën e djeshme në eventin “Hi, Speed” (Përshëndetje, Shpejtësi) të mbajtur në Apple Park nën drejtimin e drejtorit të përgjithshëm të kompanisë, Tim Cook janë prezantuar modelet e reja të “iPhone 12”...

VIDEO+FOTO/ Apple prezanton iPhone 12, është më rezistenti nga të gjithë

para një jave - Java News

Apple prezantoi zyrtarisht telefonin më të ri iPhone gjatë një eventi “Live” që u ndoq nga miliona njerëz në mbarë botën. Smartphone-i i ri është dizenjuar me skaje të rrumbullakosura, të ngjashme me iPad...

iPhone 12 vs iPhone 11: Pesë përmirësimet e mëdha nga telefoni i ri i Apple

para një jave - RTK

Në shikim të parë, mund të mendoni se imazhi i mësipërm tregon të njëjtin telefon në dy ngjyra të ndryshme, por në fakt po shikoni iPhone 12 në të majtë dhe iPhone 11 në të djathtë. Ngjashmëritë fillestare...

Njihuni me modelet e reja dhe çmimet e iPhone 12, detajet nga eventi i Apple

para një jave - Klan

Njihuni me modelet e reja dhe çmimet e iPhone 12, detajet nga eventi i Apple Autori: REDIS 08:19 14/10/2020 Ditën e djeshme në eventin “Hi, Speed” (Përshëndetje, Shpejtësi) të mbajtur në Apple Park nën...

Apple prezanton iPhone 12, por sa do të kushtojë një telefon i ri?

para një jave - BalkanWeb

Apple përmes një organizimi madhështor ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – iPhone 12. Pas prezantimit dhe zbardhjes së disa karakteristikave, Apple ka zbuluar edhe çmimet e versioneve të ndryshme...

Pesë gjërat që duhet t’i dini për iPhone 12

para një jave - InfoShqip

Gama e re e iPhone 12 është këtu, kjo është gjithçka që duhet të dini. Apple iPhone 12 është prezantuar dhe vjen duke paketuar një pamje krejt të re, karikim pa tel dhe disa karakteristika të reja të fuqishme....

VIDEO – Apple prezanton iPhone 12: Me rrjet 5G, mburojë qeramike dhe xhamin më të fortë…

para një jave - in7

Apple prezantoi katër iPhone të rinj të pajisur me teknologjinë për të përdorur rrjetet me të shpejta 5G. Kryesori ishte i shumëprituri iPhone 12, që vjen në pesë ngjyra, të zezë, të bardhë, të kuqe, jeshile...

Apple zbulon iPhone12-shin me konektivitet 5G

para një jave - Periskopi

Gjiganti teknologjik Apple ka zbuluar “iPhone 12”-shin, linjën e smartfonëve në madhësi të ndryshme me dizajne të reja dhe konektivitet 5G. I zbuluar si pjesë e një eventi “online-only”, i cili u shtye...

“Apple” paraqet versionet e reja të iPhone-it

para një jave - Arbresh

Kompania “Apple” paraqiti këtë të martë versionet e reja të iPhone-it. Bëhet fjalë për iPhone 12, i cili do të punojë me rrjetin 5G. Në prezantimin virtual, ndikuar nga pandmia e koronavirusit, shefi ekzekutiv...

Prezantohet iPhone 12 5G, këto janë risitë

para një jave - Republika

Gjiganti amerikan i teknologjisë Apple ka prezantuar mbrëmjen e së martës në Kaliforni modelin e ri të iPhone 12. Njësoj si muajin e shkuar, për shkak të pandemisë, ky event nga Apple u mbajt online. Por...

Apple sjell iPhone 12/ Telefoni i ri me Teknologjinë 5G

para një jave - Infokusi

Kompania Apple ka konfirmuar se telefonat e saj të ri iPhone 12 do të punojnë me rrjetin 5G. Kompania ka zgjeruar po ashtu edhe gamën e modeleve të prezantuara duke përfshirë edhe një mini model që ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK