http://kariera.mk

FOTO/ Facebook i vë vulën: Edi Rama po shpërndan lajme të rreme

para 4 dite - Syri.net Kosova

I pari i qeverisë e ka nisur ditën e 15 tetorit, me një thirrje për vendosjen e maskave, gjë që tashmë është e detyrueshme, duke postuar disa foto dhe duke shkruar historinë mbi pandeminë e vitit 1918....

Facebook e quan “Fake News” statusin e Ramës për maskat: Publikoi informacion të pavërtetë

para 4 dite - Mapo

Kryeministrit Edi Rama i është vëna pulla e kuqe nga Facebook në një postim të tijin në rrjetit social më të përdorur në botë. Në datën 15 tetor, Rama bënte thirrje për vendosjen e maskave, teksa postonte...

Facebook i shënon Ramës postimin si informacion fals

para 4 dite - ABC News

Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama bëri një postim në faqen e tij në rrjetin social Facebook, që ia shënoi si informacion fals. Por për cfarë bëhet fjalë? Në postimin e shpërndarë për ndjekësit Edi...

Postimi i Kryeministrit konsiderohet nga Facebook si ‘Fakenews’! Si u rrëzua “fakti” historik i maskave i publikuar nga Rama

para 4 dite - Panorama

Postimi i kreut të qeverisë, Edi Rama i datës 15 tetor është etiketuar nga rrjeti social Facebook si lajm i rremë. Rama postoi disa ditë me pare një thirrje për mbajtjen e maskave, pas vendosjes së tyre...

Edhe Rama si Donald Trump/ Facebook i vendos skedën ‘Fake News’ për lajme të pavërteta

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 17/10/2020 22:07 Në datën 15 tetor Facebook i ka vendosur pullën Fake News sepse ka shpërndarë informacione fake. Postimin e 15 tetorit, ku kryeminstri bën thirrje për vendosjen...

Rama akuzon për fake news, por penalizohet nga Facebook për informacione të rreme!

para 4 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama është shënjestruar sot nga rrjeti social Facebook, për shpërndarje të informacioneve të rreme, shkruan dosja.al. I pari i qeverisë e ka nisur ditën e 15 tetorit, me një thirrje për...

Rama gënjen shqiptarët për maskat por Facebook e nxjerr zbuluar: Jo e vërtetë!

para 4 dite - Albeu

Pavarësisht se është ai që kritikon dhe sulmon gazetarët për informacione të rreme, kryeministri Edi Rama është nxjerruar zbuluar nga Facebook . Gjatë 15 Tetorit, kreu i qeverisë justifikonte vendimin...

FOTO/ Facebook i vë vulën: Edi Rama po shpërndan lajme të rreme

para 4 dite - Syri

I pari i qeverisë e ka nisur ditën e 15 tetorit, me një thirrje për vendosjen e maskave, gjë që tashmë është e detyrueshme, duke postuar disa foto dhe duke shkruar historinë mbi pandeminë e vitit 1918....

“Fake News”/ Facebook i vë ‘damkën’ Ramës: Ke shpërndarë informacion të rremë, nuk ka asgjë të vërtetë në këtë histori

para 4 dite - Standard

Kreu i qeverisë Edi Rama, i cili nga mëngjesi deri në darkë flet për lajmet e rreme, dhe bën editorin madje dhe të mediave në vend, duket se vetë ka marrë një damkë nga Facebook për “Fake News”. Gjatë...

Facebook e konsideron “Fake News” informacionin e publikuar nga Edi Rama

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri Edi Rama është shënjestruar sot nga rrjeti social Facebook, për shpërndarje të informacioneve të rreme, shkruan dosja.al. I pari i qeverisë e ka nisur ditën e 15 tetorit, me një thirrje për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK