http://kariera.mk

Si shpallet fituesi i zgjedhjeve presidenciale në SHBA?

para 4 dite - Iliria News

Shumë njerëz mendojnë se fituesi i garës presidenciale në SHBA përcaktohet ndërsa media njofton përfundimin e procesit zgjedhor dhe kur kandidati që ka humbur zgjedhjet mban një fjalim dhe e pranon rezultatin....

ShBA, një rekord prej 25 milionë qytetarësh kanë votuar për presidencialet

para 4 dite - Top Channel

17 ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, mbi 25 milionë amerikanë kanë votuar tashmë personalisht ose me postë. Këto janë të dhënat më të fundit nga US Election Project, publikuar nga Universiteti...

Si shpallet fituesi i zgjedhjeve presidenciale në SHBA?

para 4 dite - Koha.mk

Shumë njerëz mendojnë se fituesi i garës presidenciale në SHBA përcaktohet ndërsa media njofton përfundimin e procesit zgjedhor dhe kur kandidati që ka humbur zgjedhjet mban një fjalim dhe e pranon rezultatin....

SHBA, një rekord prej 25 milionë qytetarësh kanë votuar për presidencialet

para 4 dite - Zhurnal

17 ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, mbi 25 milionë amerikanë kanë votuar tashmë personalisht ose me postë. Këto janë të dhënat më të fundit nga US Election Project, publikuar nga Universiteti...

ShBA, një rekord prej 25 milionë qytetarësh kanë votuar për presidenciale

para 4 dite - RTK

17 ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, mbi 25 milionë amerikanë kanë votuar tashmë personalisht ose me postë. Këto janë të dhënat më të fundit nga US Election Project, publikuar nga Universiteti...

25 milionë amerikanë votojnë me postë 17 ditë pa u mbajtur zgjedhjet në SHBA

para 4 dite - Medial

Këto janë të dhënat më të fundit nga US Election Project, publikuar nga Universiteti i Floridas. ”Këto janë numra rekord në kohë pandemie”, shpjegojnë ekspertët. ”Shumica e votuesve po zgjedh votimin e...

Zgjedhjet në SHBA, mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar deri tani

para 4 dite - Zeri

Mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar për garën presidenciale të 3 nëntorit. Ekspertët e lidhin këtë numër kaq të lartë pjesëmarrësish me gjendjen e krijuar nga përhapja e koronavirusit, që po i detyron...

Covid-19 nxit pjesëmarrje rekord në votimet e hershme në SHBA

para 4 dite - Zëri i Amerikës

Një numër i pashembullt votuesish kanë vendosur të votojnë përpara zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit në Shtetet e Bashkuara. Më shumë se 14 milionë amerikanë kanë votuar tashmë, të paktën 10 herë...

Zgjedhjet në SHBA, mbi 22 mln amerikanë kanë votuar deri tani

para 4 dite - GazetaBlic

Mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar për garën presidenciale të 3 nëntorit. Ekspertët e lidhin këtë numër kaq të lartë pjesëmarrësish me gjendjen e krijuar nga përhapja e koronavirusit, që po i detyron...

25 milionë amerikanë votojnë me postë 17 ditë pa u mbajtur zgjedhjet në SHBA

para 4 dite - Lajmi.net

Këto janë të dhënat më të fundit nga US Election Project, publikuar nga Universiteti i Floridas. ”Këto janë numra rekord në kohë pandemie”, shpjegojnë ekspertët. ”Shumica e votuesve po zgjedh votimin e...

Covid-19 nxit pjesëmarrje rekord në votimet e hershme në SHBA

para 4 dite - Illyria

Një numër i pashembullt votuesish kanë vendosur të votojnë përpara zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit në Shtetet e Bashkuara. Më shumë se 14 milionë amerikanë kanë votuar tashmë, të paktën 10 herë...

Ekspertët parashikojnë se 150 milionë njerëz mund të votojnë në zgjedhjet e SHBA’së

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 17:20 Më se 22 milionë amerikanë tashmë kanë hedhur votat në kutitë e votimit për zgjedhjet presidenciale, që do mbahen më 3 nëntor. Rreth 22.2 milionë vota janë regjistruar...

Zgjedhjet në SHBA, 25 milionë persona kanë votuar

para 5 dite - Koha Jone

Kur kanë mbetur edhe 17 ditë nga zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë të paktën 25 milionë amerikanë që tashmë kanë votuar në mënyrë direkte apo përmes postës. Janë këto të dhënat e fundit...

ShBA, bjë rekord prej 25 milionë qytetarësh kanë votuar për presidencialet

para 4 dite - KosovaPress

Shtatëmbëdhjetë ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, mbi 25 milionë amerikanë kanë votuar tashmë personalisht ose me postë. Këto janë të dhënat më të fundit nga US Election Project, publikuar nga...

Zgjedhjet në SHBA, mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar deri tani

para 4 dite - Daily News

Mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar për garën presidenciale të 3 nëntorit. Ekspertët e lidhin këtë numër kaq të lartë pjesëmarrësish me gjendjen e krijuar nga përhapja e koronavirusit, që po i detyron...

Mbi 25 milionë amerikanë tashmë kanë votuar në zgjedhjet presidenciale

para 5 dite - Telegrafi

Më shumë se 25 milionë amerikanë deri më tani kanë votuar në zgjedhjet presidenciale, ku zyrtarë të zgjedhjeve kanë bërë të ditur se është rritur kërkesa për votim me postë në kohën e pandemisë së coronavirusit,...

para 5 dite - Ora news

Mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar për garën presidenciale të 3 nëntorit. Ekspertët e lidhin këtë numër kaq të lartë pjesëmarrësish me gjendjen e krijuar nga përhapja e koronavirusit, që po i detyron...

SHBA: ZGJEDHJET E HERSHME, REKORD VOTUESISH

para 5 dite - Klan Macedonia

Më shumë se 22 milionë amerikanë kanë votuar deri të premten, personalisht ose me postë, sipas projektit zgjedhor SHBA. Zyrtarët e zgjedhjeve kanë raportuar një numër rekord votuesish para zgjedhjeve të...

Zgjedhjet e hershme/ SHBA, numër rekord votuesish

para 5 dite - Top Channel

Zyrtarët e zgjedhjeve në të gjithë SHBA-në kanë raportuar një numër rekord votuesish që kanë hedhur votat e tyre para ditës së zgjedhjeve më 3 nëntor. Më shumë se 22 milionë amerikanë kanë votuar më herët...

VOA: Pse fituesi i zgjedhjeve amerikane nuk do të shpallet deri në janar

para 5 dite - InfoShqip

Shpallja zyrtare e fituesve të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara është një proces i gjatë që nuk do të përfundojë deri në janar. Procesi përfshin amerikanët që votojnë për votuesit, votuesit...

Mbi 25 milionë amerikanë tashmë kanë votuar në zgjedhjet presidenciale

para 5 dite - Arbresh

Më shumë se 25 milionë amerikanë deri më tani kanë votuar në zgjedhjet presidenciale, ku zyrtarë të zgjedhjeve kanë bërë të ditur se është rritur kërkesa për votim me postë në kohën e pandemisë së coronavirusit,...

VOA: Pse fituesi i zgjedhjeve amerikane nuk do të shpallet deri në janar

para 5 dite - Zyrtare

Shpallja zyrtare e fituesve të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara është një proces i gjatë që nuk do të përfundojë deri në janar. Procesi përfshin amerikanët që votojnë për votuesit, votuesit...

VOA: Pse fituesi i zgjedhjeve amerikane nuk do të shpallet deri në janar

para 5 dite - Shenja

Shpallja zyrtare e fituesve të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara është një proces i gjatë që nuk do të përfundojë deri në janar. Procesi përfshin amerikanët që votojnë për votuesit, votuesit...

VOA: Pse fituesi i zgjedhjeve amerikane nuk do të shpallet deri në janar

para 5 dite - Te Sheshi

Shpallja zyrtare e fituesve të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara është një proces i gjatë që nuk do të përfundojë deri në janar. Procesi përfshin amerikanët që votojnë për votuesit, votuesit...

SHBA – Një numër rekord amerikanësh votojnë në zgjedhjet presidenciale

para 6 dite - RTK

Skena po përsëritet kudo në SHBA. Radhë të gjata zgjedhësish që presin para qendrave të votimit të votuar paraprakisht për zgjedhjet presidenciale, duke iu përgjigjur thirrjeve për mobilizimin e demokratëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK